Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beszélgetések az apostoli közegről

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Áprilia Hétf. 14 Júl. - 20:41

Áthozat az Off topikos Cigánykérdés topikból:

Elek írta:
Nos, kérem tisztelettel újra és újra azt tudom felhozni - NEM LEHET MEGSZENTELŐDNI HA, NINCS HOVA MEGSZENTELŐDNI!
Én sem tudok szenté lenni és szenvedek is és a bajok is ugyan úgy megvannak mint bármely etnikumban, közösségben!
Akik pozicionáltak vagy lehetnének, kellene elől járniuk!
Már csak az a kérdés kik a pozicionáltak?

Azok az egyének, akik HISZNEK A MEGSZENTELŐDÉSBEN! Ők nem egy egy rózsabokrot szorongatnak a szakadék peremén!
Nos, nekem épp most ütlegeli - ami belefér alapon családom a Sátán, aztán engem a "kezdetektől" - bajokkal + nyavajákkal.
Van - e pozícionáltásgom? ( nektek van - e? )))
-
VAN!
Az elhívás benned él kedves fórumozó társam
- EDZÉSBEN VAGYUNK!

Elek, ahogy el kezdtem olvasni a hsz-edet, épp megfogalmazódott bennem a kérdés - most, hogy valamennyire már pedzegetem, mit akarsz mondani ezzel az apostoli közeggel, illetve annak hiányával -, hogy szerinted mi kellene, hogy legyen az első lépés az apostoli közeg kialakításához, azaz ahhoz, hogy legyen olyan közeg, amibe meg lehetne szentelődni. Erre írod is, hogy a "pozícionáltaknak" kellene beizzítani magukat. Kik a pozícionáltak? Írod, hogy azok, akik hisznek a megszentelődésben (itt a "megszentelődés" szót olyan értelemben használod gondolom, hogy "Isten céljára elkülönítettek"), akiknek "elhívásuk" van, és állítod, hogy nekünk fórumozóknak van. Kérdezem, miből gondolod, hogy pont nekünk, fórumozóknak van elhívásunk az apostoli közeg megalapítására? Tudod te is, hogy
1. az elhívás olyan dolog, ami nem mindenkinek adatik.
2. akinek adatik, az se mindig jön rá, hogy neki adatott.
3. nagyon sok olyan keresztény van, akik "pozícionáltak" is, "elhívottak" is, és teszik is a dolgukat, azaz szolgálnak. Még össze is járnak egy közösségbe, akár. Őket miért nem tekinted "apostoli közegnek"? Mennyivel lennénk mi, fórumozók - ha összeállnánk veled - jobban apostoli közeg, mint azok a keresztények, akik már végzik a dolgukat?


A hozzászólást Áprilia összesen 4 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 1 Okt. - 13:38-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Vendég Hétf. 14 Júl. - 21:33

...nagyon rosszúl esik...eddig írtam a választ és eltünt...valamiféle arra utalás jött elő, hogy nincs a fórum vagy mi.....nagyon fáj...egyenlőre nem írok most megyek is mert nehezen viselem az ennyire erős szellemi taktikát!
...sehogy nem találom, ...sehogy sem...tudod alapből kimaradnak betűk és javítgatnom kell egy ideje és lassan felőröl....egyedűl nagyon nehéz....szia!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Vendég Hétf. 14 Júl. - 21:34

ez mi a kínért nem járt "úgy"... megáll az eszem...! ez bezzeg itt van....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Áprilia Szer. 16 Júl. - 7:56

Ne búsulj Elek, szerintem lesz még itt neked írnivalód... öröm 

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Áprilia Szer. 16 Júl. - 23:32

Elek írta:
Ezt is hangsúlyozom, - kiválasztottak vagytok, vagyunk. - Nem első kísérletem titeket "belevonni" az előzőekben felemlített "feladatokba" MERT EZ AZ OSZTÁLYRÉSZÜNK!

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Vendég Csüt. 17 Júl. - 19:37

Tudjátok, szóba kerűlt a szimbólikák színes világa....

Nekem csak annyi hely jut ebben a sok tudásban, hogy kimondjam, reszkető térdekkel  -> KERESZT!
-
A horizontális belefeszült a vertikálisba, kényszerében sóhajtott és az ég válaszúl adta összes súlyát - e szimbólikába!
Hányan viszik már vállaikon és mégsem elég, úgy hajolnak, hogy görbére hajlott a földi boltozat, s mire végére ér vándorútján - mindenki, akkor kapaszkodik bele csak - igazán!

A KERESZT = BITÓFA!

Ott függ a magas tornyok tetején, bizonyos legyen, bévül is rakják, stációnak!
-
Elérkeztél - e már?
A Te állomásodhoz?
-
Hívlak - jöjj, s érkezz be!
Fogadd el szíved templomába - Királynak!
Fogadd el Uradnak, Megváltódnak Jézust!
-
Így; Jézus, még nem ismerlek Téged igazán de, keresztet láttam már, s érzem a "kín" misztériumát!
Érzem - ÖRÖMÖD!
-
Kérlek, sóvárog ez a világ, benne én is tehát, kell nékem Jóságod - életem minden percében!
Jöjj bensőmbe! Hívlak!
Befogadlak Téged!
Köszönöm, s ajkammal mondom - pecsétnek; Ámen!... Hallelujah!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Okt. - 13:38

Áprilia írta:Áthozat az Off topikos Cigánykérdés topikból:

Elek írta:
Nos, kérem tisztelettel újra és újra azt tudom felhozni - NEM LEHET MEGSZENTELŐDNI HA, NINCS HOVA MEGSZENTELŐDNI!
Én sem tudok szenté lenni és szenvedek is és a bajok is ugyan úgy megvannak mint bármely etnikumban, közösségben!
Akik pozicionáltak vagy lehetnének, kellene elől járniuk!
Már csak az a kérdés kik a pozicionáltak?

Azok az egyének, akik HISZNEK A MEGSZENTELŐDÉSBEN! Ők nem egy egy rózsabokrot szorongatnak a szakadék peremén!
Nos, nekem épp most ütlegeli - ami belefér alapon családom a Sátán, aztán engem a "kezdetektől" - bajokkal + nyavajákkal.
Van - e pozícionáltásgom? ( nektek van - e? )))
-
VAN!
Az elhívás benned él kedves fórumozó társam
- EDZÉSBEN VAGYUNK!

Elek, ahogy el kezdtem olvasni a hsz-edet, épp megfogalmazódott bennem a kérdés - most, hogy valamennyire már pedzegetem, mit akarsz mondani ezzel az apostoli közeggel, illetve annak hiányával -, hogy szerinted mi kellene, hogy legyen az első lépés az apostoli közeg kialakításához, azaz ahhoz, hogy legyen olyan közeg, amibe meg lehetne szentelődni. Erre írod is, hogy a "pozícionáltaknak" kellene beizzítani magukat. Kik a pozícionáltak? Írod, hogy azok, akik hisznek a megszentelődésben (itt a "megszentelődés" szót olyan értelemben használod gondolom, hogy "Isten céljára elkülönítettek"), akiknek "elhívásuk" van, és állítod, hogy nekünk fórumozóknak van. Kérdezem, miből gondolod, hogy pont nekünk, fórumozóknak van elhívásunk az apostoli közeg megalapítására? Tudod te is, hogy
1. az elhívás olyan dolog, ami nem mindenkinek adatik.
2. akinek adatik, az se mindig jön rá, hogy neki adatott.
3. nagyon sok olyan keresztény van, akik "pozícionáltak" is, "elhívottak" is, és teszik is a dolgukat, azaz szolgálnak. Még össze is járnak egy közösségbe, akár. Őket miért nem tekinted "apostoli közegnek"? Mennyivel lennénk mi, fórumozók - ha összeállnánk veled - jobban apostoli közeg, mint azok a keresztények, akik már végzik a dolgukat?

Elek, esetleg ennek a válaszadásnak nekirugaszkodsz mégegyszer? Mert korábban elszállt a válaszod...
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Okt. - 13:42

Áthozat a Nyársaló/Képzeljétek mi történt-ből:

Elek írta:
Miről beszélünk akkor?
-
Akkor! A személyes elhívásról beszélünk.
A személyes elhívás igen is minőségi tartomány.
Nézzed meg mit szólok itt folyton!
A személyes út megtalálását, érettségét és fokozott kiteljesedését.
Ma nem rajongókat keres Isten. Ma ez már nem "bolt" - ennek vége.
A (hamis) "tanítók" kiszolgálták ezt az ígényt Isten felé és a nép felé egyáltalán, két irányba.

MA HŰEK KELLENEK!
-
A hű - mi is valójában?
Azok a példák akik példaként fognak állani a megpróbáltatásokban.
Üldöztetésekben.

Itt is fellelhető a fenti gondolat: az apostoli közeg létrejöttéhez az elhívottaknak kellene felébredniük, azaz felvenni a "keresztjüket", az elhívásukat. Addig "hiába" fognak az újjá nem születettek ujjászületni, nincs hova "megszentelődniük", ha jól értem. És ennek mi lesz a következménye? Az, hogy eltévelyednek az újjászületettek?
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Okt. - 13:56

Áthozat a Szigorúan tárgyszerű beszélgetések/Milyen összetevőkből áll az emberi tudás? c. Topikból:

Elek írta:
A SztSz Személye a tolmácsa, egyetlen hitelt érdemlő tolmácsa az evangéliumnak!
-
Nem a "tanítók"....

Elek, szerinted lehetséges apostoli közeg hiányában is betöltekezni Szent Szellemmel? Ha igen, hogyan? És ha nem, miért nem?
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Okt. - 14:02

Áthozat Elek ablakából, a Gondolatok, ima, minden mindenekben c. topikból:

Elek írta:
...Felfedezésre vár mint az első században, az apostoli közeg megtartatásának - ereje és dicsősége is!

Esetleg, ezt "érzékeled", esetleg erre vágysz, titkon bensődben és úgy, hogy minden morzsáját át is adhassad, gyermekednek....

Itt is az apostoli közeg... öröm
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Okt. - 15:49

id....Elek, esetleg ennek a válaszadásnak nekirugaszkodsz még egyszer? Mert korábban elszállt a válaszod...id.v.


Mi az amit "szűrőként" felállíthatok itt közöttetek -közöttünk a fórumozók között?


a, nyitottság.
b, a nyitottság következményeként fellépő tudás-ismeret halmaz
c, a vallásos máz hiánya
d, a kényszer cselekvések hiánya
e, egészséges megítélési készség


-
a, ritka nyitottsággal rendelkeztek. azonnal "barátságos" hangvétellel és egészséges érdeklődéssel veszitek körűl az újat. ez hallatlan őszinteszívűséget takar. ez nem ember eredetű, csak a bolond nem látja rajtatok. - őrizzétek meg holtotokig!


b, valahonnan újabbnál újabb tudás buggyan ki bensőtökből. és ez nem egy esetben mindég rákanyarodik az Istenútra. átjön rajta a legfőbb elismerése, az összefogó minden mindenekben. ÉS! az Agape. simán, ösztönből képesek vagytok szeretni. bár emberi párhuzamokban de, szerettek. ez nagyon jó.


c, nem vagytok leöntve. sem leforrázva sem hidegzuhannyal. sem képmutatással. semmivel. ez még nem "A" jó mert a jó a kenet volna. tehettek -e erről? - nem. hiszen nincs az apostoli közeg és így, az van ami. az ami holtpont.  - legyetek egy "kicsivel" a holtpontról kimozdúltabbak. - nem volnátok azok?  még nem a "szélén" vagytok csak elindúltatok...arrafelé...NOS, "tollak" én is - mindőtöket...(  Very Happy ))


d, nem állotok kényszercselekvések alatt. nem támasztotok elvárásokat és el sem fogadjátok azt.  a lehető leglangyosabb állapot de, mint említettem a szélről és a parázsról nem ti tehettek. - megjön a szél, az olaj, a kegyelem, minden készen van - úton van, időben, térben....


e, az egészséges megítélési készség - nem biráskodás de, józanság. a józanság nem ritka vendég itt. ám az álmodozós topikok élét veszik olykor. hát van min mosolyognom nekem is, és ezt engedjétek még meg egy darabig. mit jelent ez? azt, hogy idő előtt - igen - bizony ne mondjatok le még erről se. a SztSz kivezet mindenkit akit jónak lát erről a területről is. és más területről is. így van jól amint van. persze oktalan varázslásokba se bocsátkozzatok sem más praktikákba. - ettől se kell félni....


Összesítve, nem vagytok másabbak mint az Areropágoszon lévők, akik kéztől kézbe kapták az apostol által az örömhírt!
Éljetek vele....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Okt. - 16:03

id....(...)...eltévelyednek az újjászületettek?...id.v.


Ki kell mondani....


miféle ujjá születettek?
-
Az efféle ujjá születés egy részleges ujjászületés.


Hamis kereszténység által beszippantott embertömeg amely "átképzésen" esik át.
Mondjuk egy autós iskola előtti járókelőt berángatnak és oktatni kezdik. Mert drágán adják az oktatási órákat és nincs jelentkező. Nekik nem számít, hogy 1, színtévesztő, 2, süket, 3, bal lába fából van, 4, alkoholista...stb...stb...!
Létszámfüggő minden.
-
Akik az első században ujjá születtek, azok hadrafoghatóak is voltak. Azonnali tanítványképzés folyt és jelentősen megváltoztatta ez a folyamat a politikai világot is. A hétköznapokat, a szekták gyújtó pontjait úgymond - felizzították.
Hamar üldözni is kezdték a Jézus követőket....
Lényegében ma azoknak köszönhető a karizmás közösség fogalma akik elevenen tartották ezt élettel telítették meg.


Mi az élet?
-
Szabadulás!
Ma van szabadulás? Van ujjá születés? Van csoda és jel?
-
Hol?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Okt. - 16:18

Elek írta:
e, az egészséges megítélési készség - nem biráskodás de, józanság. a józanság nem ritka vendég itt. ám az álmodozós topikok élét veszik olykor. hát van min mosolyognom nekem is, és ezt engedjétek még meg egy darabig. mit jelent ez? azt, hogy idő előtt - igen - bizony ne mondjatok le még erről se. a SztSz kivezet mindenkit akit jónak lát erről a területről is. és más területről is. így van jól amint van. persze oktalan varázslásokba se bocsátkozzatok sem más praktikákba. - ettől se kell félni....

Ha jól tudom, az Ige egyébként nem tiltja az álmodást, vagy igen?
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Okt. - 16:18

id....lehetséges apostoli közeg hiányában is betöltekezni Szent Szellemmel? id.v.


Emlékezetem szerint előbb töltekeztem be SztSz-el mint bemerítkeztem volna.
Persze ennek is órákat szentelhetnék, magyarázhatnám, mi és miért éppen úgy történt vagy sem.
Az un. nyelveken szólás pecsétjét pedig szintén elébb kaptam meg. Az un. mennyei nyelveken szólásét. Itt u.az a szitu.
-
Tudni kell!
Az apostoli közeg megléte - "burok" - "A" "méh"!
Persze ha ló rúgja meg a méhen belűli gyermeket hát neki is leszakad a feje, az már biztos!
-
Mi a ló!
Nos, a fékezhetetlen, elvakúlt hamisat is hamisantanítóáradat! A tajtékzó őrület, vallási kavalkád.
Itt utalnék arra amikor is azt írtam, ti józanúl tudtok megítélni helyzeteket mert hiszen magatok is forgolódtok itt és ott...
-
Amikor nem épülhet keresztény templom iszlám földön de, épülhet mecset Európai földön....
Ennek sincs végül is nagy hordereje ha, úgy vesszük mert nem kőből van a szív temploma de, van szellemben!
-
A SztSz menni fog hozzád kedves olvasó - figyeld csak a kocsi beállódat.....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Okt. - 16:20

Elek írta:
Lényegében ma azoknak köszönhető a karizmás közösség fogalma akik elevenen tartották ezt élettel telítették meg.

Hát igen.
Egyébként, kétlem, hogy ne lenne manapság újjászületés, mert akkor ez azt jelentené, hogy kihalt az, amiért Jézus meghalt. Ez pedig fogalmilag kizárt.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Okt. - 16:20

( No, nem ugyan arról beszélünk.
Hiszen az álmodás szellemi területen megy végbe.
És a szellemi terület  egy folyam két partját jelenti....))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Okt. - 16:22

Elek írta:
A SztSz menni fog hozzád kedves olvasó - figyeld csak a kocsi beállódat.....

Very Happy
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Okt. - 16:22

( Mint mondottam - részleges ujjá születés(ek) történik. ))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Okt. - 16:23

Elek írta:( No, nem ugyan arról beszélünk.
Hiszen az álmodás szellemi területen megy végbe.
És a szellemi terület  egy folyam két partját jelenti....))

Ezt nem értem. Akkor konkrétan, amit fortis, Etoile és én csinálunk, az tilos az Ige szerint?
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Okt. - 16:25

Elek írta:( Mint mondottam - részleges ujjá születés(ek) történik. ))

Hogy lehet részlegesen ujjászületni? A szellemem egy része újjászületik, egy másik része pedig nem? Hiszen nem részekből áll a szellemünk.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Okt. - 16:34

id...Itt is az apostoli közeg... id.v.


Nem!
Nem az apostoli közeg a megtartó.
Az apostoli közegben úr-ként jelen lévő erő, szentség az ami a megtartatás!
A szövetségként megjelenő egyesített akaratok halmaza.
Egy akarat egy szövetségen belüli összetartozása, elszakíthatatlansága, kikezdhetetlensége.
-
Mért bukott meg akkor az első század elején már is eme szövetség?
-
Nem bukott meg!
A SztSz nem buktatható meg de, annál inkább - megszomorítható!
Visszahúzódása nem azonos a bukással.
Ha, bukott volna - MI. Emberek! Nem is élnénk ezen a földön.
Sőt esélyegyenlőség sem volna sem ma sem pedig az elkövetkezendőkbe.
Már pedig míg érzed, akár a bennem lévő őszinteséget - addig van esély biztosítva számodra!
Nem bukott biztosíték, annál inkább élő és ható bizonyíték!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Okt. - 16:36

Igen. Tilos.
A törvény betűje szerint - igen. Tilos.
Az újszövetség szentsége által viszont - egy "terület".
Amin megvezetettek vagytok!
-
Nem tudtad?
-
Nem is gondoltam volna, tényleg nem...nahááát....?


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 1 Okt. - 16:51-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Okt. - 16:42

Nos, a rész szerinti-t kifejti az ige.
Arról ír, hogy van amit rész szerint látunk és értelmezünk.
Mi ez?
Ez, nézetem szerint - "a" "sajátságosat"! Jelenti....
Tehát van az a rész bennünk amit az idegen szellemiségek, azaz a megszállók birtokolnak, bitorolnak befolyásaikkal.
ÉS! Volna! A SztSz-nek "átadott" ha! Volna....
Mivel a SztSz csak vendégségbe jár hozzánk, a különböző és már említett megkötözöttségeink által, így egy házban csak egy úr lakozhat. Részlegesen...stb...stb...
-
Új hajtássá kell-ene lenni....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Okt. - 16:49

Tudatosodjon bennetek!
-
A rész szerinti egy felcserélhetőt jelent.
Nem kell írtózni a gondolatától, hogy némely "időre" kiüresedhessen a szellem-ed!
Senki ne retyózzon ettől...
Ki kell üresedni, nagytakarítást rendezni, aztán felékesítést és befogadást!
-
EZ MÁR VALAMI!
-
Van akinek hatalom adatott a távoztatásra.
Neve által ki kell lépjen az akinek amúgy sem volt kereskedni valója...
-
Jajjj TE! - Diabeteszkémmm, menni fogsz....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Okt. - 16:55

Nem túl régen egy kedves biblia kutatóval beszélgettem.
Azt mondta benső építést folytat - hallgatósága körében.
-
Mióta az eszét tudja.
Azóta.

Hümmmm tőlem öregebb a "kutatóúr"........

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Okt. - 16:57

Elek írta:Nos, a rész szerinti-t kifejti az ige.
Arról ír, hogy van amit rész szerint látunk és értelmezünk.
Mi ez?
Ez, nézetem szerint - "a" "sajátságosat"! Jelenti....
Tehát van az a rész bennünk amit az idegen szellemiségek, azaz a megszállók birtokolnak, bitorolnak befolyásaikkal.
ÉS! Volna! A SztSz-nek "átadott" ha! Volna....
Mivel a SztSz csak vendégségbe jár hozzánk, a különböző és már említett megkötözöttségeink által, így egy házban csak egy úr lakozhat. Részlegesen...stb...stb...
-
Új hajtássá kell-ene lenni....

Elek írta:Tudatosodjon bennetek!
-
A rész szerinti egy felcserélhetőt jelent.
Nem kell írtózni a gondolatától, hogy némely "időre" kiüresedhessen a szellem-ed!
Senki ne retyózzon ettől...
Ki kell üresedni, nagytakarítást rendezni, aztán felékesítést és befogadást!
-
EZ MÁR VALAMI!
-
Van akinek hatalom adatott a távoztatásra.
Neve által ki kell lépjen az akinek amúgy sem volt kereskedni valója...
-
Jajjj TE! - Diabeteszkémmm, menni fogsz....

Ezzel a részleges - ami írtad, hogy felcserélhetőséget jelent - újjászületéssel nem nagyon tudok azonosulni, mert nem tudom elképzelni, hogy aki egyszer már befogadta az Urat, azt utána megszállhassa valami más. Úgy gondolnám, hogy aki már befogadta az Urat, annak az ellenerő (szándékosan nem nevezem ördögnek, nehogy megbotránkoztassam a fórumozókat) csak az elméjében okozhat megkötözöttséget és nem a szellemében.
Az Úr befogadását követően ki szakíthatja el a mi szellemünket az Úrtól? Senki. Ez benne van az Igében. Mi a halálos bűn? Az, ha én magam tudatosan (!) megtagadom az Urat, miután már befogadtam.  
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Okt. - 17:27

Ezzel a részleges - ami írtad, hogy felcserélhetőséget jelent - újjászületéssel nem nagyon tudok azonosulni, mert nem tudom elképzelni, hogy aki egyszer már befogadta az Urat, azt utána megszállhassa valami más.
válasz > Nos, a bűnös állapotban történő Istenhez fordulás - találkozás is. Néhány fél találkája. A rémült ember aki kiáltozik. A rémült démoni sereg, aki retteg a SztSz találkozni. És a már említett VONZÁS!  A vonzás annak az identitásnak a felerősödése amely rész szerint már benne van az emberi lényben a hústest tokjában, az "alvó" szellemben. Tehát a pillanatnyi ébredés még nem azonos a helycserés eseménnyel. Vagy kitakarodik a démonsereg és érvényét veszi a teljes ébredés és minden várható kedvező következménye. Vagy - nem...Isten nem takarodik ki, nem mond le teremtményéről. Esélyt biztosít számára halálának pillanatáig....




 Úgy gondolnám, hogy aki már befogadta az Urat, annak az ellenerő (szándékosan nem nevezem ördögnek, nehogy megbotránkoztassam a fórumozókat) csak az elméjében okozhat megkötözöttséget és nem a szellemében. 
válasz > Mint mondottam; a szellem, ember szellem alvó állapotban van. Ébredésre van szüksége. Fel kell rázza valaki valamivel "kómájából"....azaz ha, ráébred értelmével, érzelmeivel,akaratával, s egyesítésre készséges az Isten Szellemi résszel - megtörténik az ő szellemének az ébredése! A szellemi alvás valójában holt állapot és igen is a halál megkötözöttség. Hogy lehetne szabadság? Nem cselekvő képes önállóan nem tevékeny....




Az Úr befogadását követően ki szakíthatja el a mi szellemünket az Úrtól? Senki. Ez benne van az Igében. Mi a halálos bűn? Az, ha én magam tudatosan (!) megtagadom az Urat, miután már befogadtam.  
válasz > Nos, a befogadás igazából nem is befogadás a szószoros értelemben. - Maga az egység-re lépés szimbólikája - valóságtartományba lépése! - Egyesülés.
Ki kivel?
Az Isten. A SztSz. Az Úr Jézus.( aki az evangélium) Az ember. Hús testében. Befogadó csarnokában - templomában....igazi nagyszabású összejövetel....
A halálos bűn?
A Hét Szentség tagadása.
Ki az az Úr akit úrnak hívsz? ezt nem tudom értelmezni....az "evangéliumot" > ha, Ő az Úr, akkor tagadod meg amikor csak akarod, ill. amint félrevezethető vagy. Istent tagadni? Óh, hát ezt is sok milliárdnyian teszik....a SztSz tagadni? No, ez a bűnök egyike és nem a semmi kategória. Hogyan lehet ezt "csinálni"? Pld úgy, hogy valaki azt állítja magáról; Ő az ő anyjának méhétől fogva - Avatar-a!
Kérdezem? Hát az anyukája az ugyan ki volt? Netán a Rákosi korszak hű gyári munkása?......
-
stb...stb...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Okt. - 18:12

Nagy érdeklődéssel olvaslak benneteket!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Áprilia Csüt. 2 Okt. - 8:47

efi írta:Nagy érdeklődéssel olvaslak benneteket!

öröm
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Beszélgetések az apostoli közegről Empty Re: Beszélgetések az apostoli közegről

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.