Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

különös körülmények

+3
Méhecske
Nilka
Kilendin
7 posters

Go down

különös körülmények Empty különös körülmények

Témanyitás  Kilendin Kedd 2 Szept. - 13:09

Akkoriban már legnagyobb sajnálatomra tarthatatlan kapcsolat uralkodott anyám és köztem. A mostani férjemmel akkori udvarlómmal a lakásában laktunk, fenntartottuk tisztességesen. Anyuka időnként hívatlanul/váratlanul tiszteletét tette nálunk, olyankor főztem Neki finomakat és bár nem szívből teli, de tisztességesen megvendégeltük napokra. Vita - vita hátán... Egy albérletben sem pakolhatsz szét mondta Ő arra, hogy egy asztali tolltartó ki volt téve a tálaló szekrény peremére, mivel közvetlen mellette volt egy asztal amin tanultam. Majd még azt is közölte, hogy albérleti díjat akar kérni 50e Ft.-t. Nos, szó ami szó rég tett ígéretemhez híven szóltam a kedvesemnek, hogy akkor MOST van itt az ideje a költözésnek (esküvő előtt két hónappal)
Sokáig keresgéltünk, de megtaláltuk az ideálist. Kifizettük a kauciót, lerendeztem anyám lakását külön elmentem minden szolgáltatóhoz, lefotóztam a mérő órákat és az alapján aznappal mindent kifizettünk (közös kts., víz, villany...).
Mintha tegnap lett volna... (esküvő előtt egy hónappal)
Csütörtökön pakoltunk be. Minden szatyorban dobozban, stb. Pénteki napon elutaztam a férjem meg dolgozott. Este 10 körül értem haza az utazásból, gondolhatjátok, nem kezdtem neki a kipakolásnak. Megágyaztam hát és alvás.
Szombaton reggel telefoncsörgésre ébredek úgy fél hét körül. Anyám a telefon túloldalán. Elkezdte ragozni, hogy menjek el a diplomaosztómra, nagyon megbánom, ha nem megyek stb... Mondja Ő akitől egyetemi éveim alatt azt hallgattam, hogy ez csak egy szakmunkás bizonyítvány... 

Annyira felzaklatott ez a beszélgetés, hogy le se tudom írni szavakkal.
A férjem: - Biztos, hogy nem akarsz elmenni? (mélyen lapítottam a napját).
Mondom Én: - nem tudom, meg ez a beszélgetés is, anyámmal.
Kitört belőlem a sírógörcs, teljen kikészültem. A kedvesem átkarolt, hagyott csak ölelt.
Itt jön a lényeg: Meleg volt az idő, hétágra sütött a nap odakint sehol egy felhő. Amikor kiakadtam mint a kakukkos óra pont abban a pillanatban jól értitek, nem hamarabb, s nem később eleredt az eső és szélvihar támadt. Az alatt a pár perc alatt hihetetlen mennyiségű víz szakadt le, a nem létező felhőkből.
- Ha tudom, hogy ma van a diplomaosztód nem mára tervezem a kipakolást. Tessék összevakarózni és nincs apelláta megyünk.
- De az ünneplőm is a fene tudja, meg minden...
Végül is felhívtam a sulit, beszéltem a tanulmányival, hogy akkor a 1,5 óra múlva végül is ott leszek készítsenek helyet, meg fehér kesztyűt.
Kiléptünk a lakásból, abban a pillanatban elállt az eső és újra napsütés meg miegymás.
Nilkát is felhívtuk, vadul Ő is összekaparózott, beugrottunk érte mentünkben ahol még a fél ruhatárát magamra rángattam, a blúzai nem jók rám a széles vállam miatt, aztán végül valami blúz akadt rám. Oda értünk, beálltam a sorba és indult is a menet.
Az ünnepség után beültünk egy vendéglőbe, így hárman és a párom a következőt mondta: "baba nem akarsz még sírni egy kicsit, olyan meleg van"
Very Happy

______________________________________________________
Mindenkiben ott az eredő tűz.
Kilendin
Kilendin

Hozzászólások száma : 182

Vissza az elejére Go down

különös körülmények Empty Re: különös körülmények

Témanyitás  Nilka Kedd 2 Szept. - 20:39

bah...
anyuka meg az ő aranyköpései.
a gépész diploma csak egy szakmunkás bizonyítvány
kitűnő meg nincs, azt csak úgy csinálják.
különben sem vesznek fel egyetlen középiskolába sem, mert nem tudod az egyetemi biológiai tananyagot...
stb.

nem érdemes szót pazarolni rá... Rolling Eyes

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

különös körülmények Empty Re: különös körülmények

Témanyitás  Méhecske Szer. 3 Szept. - 6:44

Nekem mégis, olyan aranyos... persze, gondolom nem megélni.
Sok szeretetlennek gondolt szülő mellett csodálatos gyermekek nőnek ki, vajon miért van ez?
Azt azért nem gondolom, hogy egyedül a gyermek érdeme lenne... lányvigyor virág
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

különös körülmények Empty Re: különös körülmények

Témanyitás  Rhea Sylvia Szer. 3 Szept. - 7:17

Nilka írta:bah...
anyuka meg az ő aranyköpései.
a gépész diploma csak egy szakmunkás bizonyítvány
kitűnő meg nincs, azt csak úgy csinálják.


nem érdemes szót pazarolni rá... Rolling Eyes

fetreng

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

különös körülmények Empty Re: különös körülmények

Témanyitás  Nilka Szer. 3 Szept. - 20:59

Méhecske írta:Sok szeretetlennek gondolt szülő mellett csodálatos gyermekek nőnek ki, vajon miért van ez?
Azt azért nem gondolom, hogy egyedül a gyermek érdeme lenne... lányvigyor virág

szerintem sok szeretetlen szülő mellett lévő gyermekbe szorult annyi túlélő ösztön, hogy nyisson más felnőttek felé, és elfogadja az ő vezetésüket. lányvigyor
így természetesen a csodálatossá válás nem a gyermek egyedüli érdeme. abban tevékeny szerepe van a nagyszülőknek, a kiváló tanároknak, a helyi plébánosnak, a kedves idős néninek a szomszédban, a szigorú rendőr bácsinak a sarkon, a szeretetlen szülő érző szívű barátainak (akiket a szülő alapjáraton csak kihasznál a saját céljaira - amikbe beletartozik a gyerek lepasszolása is), a kereszt szülőknek, nagynéninek, nagybácsiknak.
yes

mivel nem egy vagy két ember világképe, nevelési elvei érvényesülnek, így az ilyen gyerekek felnőttként nyitottak, toleránsak és befogadóak lesznek, képesekké válnak ugyanazt a dolgot több nézőpontból is kielemezni, ugyanakkor határozott, és meglehetősen egyedi elképzeléseik, világképük alakul ki, erős belső szabályrendszerrel, erkölccsel, tartással. mindez akár szélsőséges önállósághoz, távolságtartáshoz, elszigetelődéshez is vezethet. vagyis a végletes fafejűség, makacsság is a jellemzőjük - ami már egyáltalán nem annyira "csodálatos".
Smile

nekem gyerek koromban a fél falu a barátom volt... feltéve, hogy legalább harminc évvel idősebb volt az illető, mint én. lányvigyor
és Kilendinnek is van önmaga által választott fogadott "családja". virág

hm... viszont emberismeretért egyikünknek sem kell a szomszédba mennie. tudjuk, hogy kik azok az emberek, akikre számíthatunk, akiktől segítséget lehet kérni, kik azok, akiket inkább el kell kerülni - és kik azok, akikkel szemben ki kell állnunk önmagunkért.

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

különös körülmények Empty Re: különös körülmények

Témanyitás  Mayra1 Szer. 3 Szept. - 21:25

öröm  Kilendin azzal indított, hogy írói vénája az nincs. Most kérdem én, miért is nincs?? Vagy, hogyhogy nem szúr ez szemet?
Fantasztikusan szemléletes leírás!
A tapasztalat maga is érdekes. Viszont az a szél tombolt. Úgy gondolom a lelkedben dúló vihart láttad megelevenedni.
Persze elgondolkodtató, mondcsak....nem Te sírsz 2 napja folyton? Ma még a hamutálam is lerepült az asztalkámról, ugyanis nagy széllel érkezett a menetrendszerű zivatar.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

különös körülmények Empty Re: különös körülmények

Témanyitás  fortis Csüt. 4 Szept. - 4:56

Az az igazság , hogy én vélek hasonlóságot felfedezni  Nilka és Kilendin írói vénája között , még ha Kilendin azt is mondta volna , hogy nála ez nincs jelen . 
Lehet , hogy Nilkához képest nem olyan erősen , de az átlaghoz képest viszont igen . Ez pedig hozza magával az élénk fantáziát is , és ezzel nem a leírt tapasztalataira szeretnék most utalni , hanem a nyitottságra , mert akinek a fantáziája élénk , kevésbé visszautasító a szellemivel . Nos ezen a téren viszont ha a tapasztalatait nézem  lehetnek  összefüggések .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

különös körülmények Empty Re: különös körülmények

Témanyitás  Kilendin Csüt. 4 Szept. - 14:48

Mayra1 írta:öröm  Kilendin azzal indított, hogy írói vénája az nincs. Most kérdem én, miért is nincs?? Vagy, hogyhogy nem szúr ez szemet?
Fantasztikusan szemléletes leírás!
A tapasztalat maga is érdekes. Viszont az a szél tombolt. Úgy gondolom a lelkedben dúló vihart láttad megelevenedni.
Persze elgondolkodtató, mondcsak....nem Te sírsz 2 napja folyton? Ma még a hamutálam is lerepült az asztalkámról, ugyanis nagy széllel érkezett a menetrendszerű zivatar.
Először is köszönöm a dicséretet ha annak szántad  Very Happy
"Viszont az a szél tombolt. Úgy gondolom a lelkedben dúló vihart láttad megelevenedni"... - igen én is így gondolom
"Persze elgondolkodtató, mondcsak....nem Te sírsz 2 napja folyton? "...-hát... konkrétan nem de mintha csak szépen csendesen minden ok nélkül ugyanakkor minden okkal "vérzett" a lelkem legbelül, olykor olykor hevesen szinte tombolva elkap elkapva a pillanatokat

______________________________________________________
Mindenkiben ott az eredő tűz.
Kilendin
Kilendin

Hozzászólások száma : 182

Vissza az elejére Go down

különös körülmények Empty Re: különös körülmények

Témanyitás  Kilendin Csüt. 4 Szept. - 14:52

Nilka írta:
Méhecske írta:Sok szeretetlennek gondolt szülő mellett csodálatos gyermekek nőnek ki, vajon miért van ez?
Azt azért nem gondolom, hogy egyedül a gyermek érdeme lenne... lányvigyor virág

szerintem sok szeretetlen szülő mellett lévő gyermekbe szorult annyi túlélő ösztön, hogy nyisson más felnőttek felé, és elfogadja az ő vezetésüket. lányvigyor
így ....
yes leborulós simi tapsol

______________________________________________________
Mindenkiben ott az eredő tűz.
Kilendin
Kilendin

Hozzászólások száma : 182

Vissza az elejére Go down

különös körülmények Empty Re: különös körülmények

Témanyitás  Méhecske Vas. 7 Szept. - 8:57

Igen, a túlélő ösztön, milyen csodálatos ajándék...
Milyen jó, hogy élhet bennetek.  öröm
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

különös körülmények Empty Re: különös körülmények

Témanyitás  Mayra1 Kedd 9 Szept. - 18:40

Kilendin írta:
Mayra1 írta:öröm  Kilendin azzal indított, hogy írói vénája az nincs. Most kérdem én, miért is nincs?? Vagy, hogyhogy nem szúr ez szemet?
Fantasztikusan szemléletes leírás!
A tapasztalat maga is érdekes. Viszont az a szél tombolt. Úgy gondolom a lelkedben dúló vihart láttad megelevenedni.
Persze elgondolkodtató, mondcsak....nem Te sírsz 2 napja folyton? Ma még a hamutálam is lerepült az asztalkámról, ugyanis nagy széllel érkezett a menetrendszerű zivatar.
Először is köszönöm a dicséretet ha annak szántad  Very Happy
"Viszont az a szél tombolt. Úgy gondolom a lelkedben dúló vihart láttad megelevenedni"... - igen én is így gondolom
"Persze elgondolkodtató, mondcsak....nem Te sírsz 2 napja folyton? "...-hát... konkrétan nem de mintha csak szépen csendesen minden ok nélkül ugyanakkor minden okkal "vérzett" a lelkem legbelül, olykor olykor hevesen szinte tombolva elkap elkapva a pillanatokat
Nem dicséretnek szántam, hanem felháborodottan konstatáltam, hogy annak ellenére, hogy nincs, VAN. Inkább elismerésnek küldtem. Hihetetlen a stílusod! girlsayyes

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

különös körülmények Empty Re: különös körülmények

Témanyitás  Nilka Kedd 23 Szept. - 18:59

jelentem, ma Gödöllőn és környékén Nilka időjárás uralkodott.
azaz: napsütés, időnként az égen átúszó felhőkkel, és erősebb szél egész nap. Nem orkán erejű szél, de erősebb, mint egy fuvallat, vagy szellőcske.
szóval olyan szél, mint az avatar képemen.

veszettül élvezem. tehát ma reggel gyalog mentem munkába, és gyalog jöttem haza is.
ez az én kedvenc időjárásom.
sun

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

különös körülmények Empty Re: különös körülmények

Témanyitás  Mayra1 Kedd 23 Szept. - 19:20

Nilka írta:jelentem, ma Gödöllőn és környékén Nilka időjárás uralkodott.
azaz: napsütés, időnként az égen átúszó felhőkkel, és erősebb szél egész nap. Nem orkán erejű szél, de erősebb, mint egy fuvallat, vagy szellőcske.
szóval olyan szél, mint az avatar képemen.

veszettül élvezem. tehát ma reggel gyalog mentem munkába, és gyalog jöttem haza is.
ez az én kedvenc időjárásom.
sun
Itt is Nilka idő volt egész nap. Tetszett, még akkor is, ha kézben kellett hazacipelnem egy bazi virágtartót, fél m² üveglapot. Mire a lakásba értem az ujjaim éppen lefagyni készültek. Erre a Fiam....-Anya, nem tudtál szólni, hogy hozzam haza?? Persze, autóbaleset után egy nappal, majd ilyen hülyeségekre kérem. Nem is értem mit képzel!

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

különös körülmények Empty Re: különös körülmények

Témanyitás  Kilendin Szer. 24 Szept. - 14:09

Mayra1 írta:
Nilka írta:jelentem, ma Gödöllőn és környékén Nilka időjárás uralkodott.
azaz: napsütés, időnként az égen átúszó felhőkkel, és erősebb szél egész nap. Nem orkán erejű szél, de erősebb, mint egy fuvallat, vagy szellőcske.
szóval olyan szél, mint az avatar képemen.

veszettül élvezem. tehát ma reggel gyalog mentem munkába, és gyalog jöttem haza is.
ez az én kedvenc időjárásom.
sun
Itt is Nilka idő volt egész nap. Tetszett, még akkor is, ha kézben kellett hazacipelnem egy bazi virágtartót, fél m² üveglapot. Mire a lakásba értem az ujjaim éppen lefagyni készültek. Erre a Fiam....-Anya, nem tudtál szólni, hogy hozzam haza?? Persze, autóbaleset után egy nappal, majd ilyen hülyeségekre kérem. Nem is értem mit képzel!
Azt, hogy anya csak egy van.

______________________________________________________
Mindenkiben ott az eredő tűz.
Kilendin
Kilendin

Hozzászólások száma : 182

Vissza az elejére Go down

különös körülmények Empty Re: különös körülmények

Témanyitás  Blueeye Csüt. 25 Szept. - 18:22

Kilendin írta:
Nilka írta:
Méhecske írta:Sok szeretetlennek gondolt szülő mellett csodálatos gyermekek nőnek ki, vajon miért van ez?
Azt azért nem gondolom, hogy egyedül a gyermek érdeme lenne... lányvigyor virág

szerintem sok szeretetlen szülő mellett lévő gyermekbe szorult annyi túlélő ösztön, hogy nyisson más felnőttek felé, és elfogadja az ő vezetésüket. lányvigyor
így ....
yes leborulós simi tapsol


taps

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1127

Vissza az elejére Go down

különös körülmények Empty Re: különös körülmények

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.