Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ébren álmodás

3 posters

Go down

Ébren álmodás Empty Ébren álmodás

Témanyitás  Blueeye Vas. 21 Szept. - 20:51

Áprilia megemlítetted az esetem kapcsán az ébren álmodást, és hogy mi a tanítás benne?

Idézet:


Áprilia írta:Nahát Blueeye, az ember azt hinné, hogy veled nem történhet meg ilyesmi! Ébren álmodás 1673174797


Blueeye írta: Azt hittem álmodom az egészet. Ébren álmodás 331402269


Isten útjai kifürkészhetetlenek.



Áprilia írta: Ahogy mondod. Lehet, hogy jó kis tanítás fog kisülni belőle (lecke ébren álmodásból? Ébren álmodás Icon_wink )
Velem ma az történt, ami gyerek korom óta nem: térdre estem a villamos sínen és lejött a "plezúr" a térdemről. Úgy éltem meg az egészet, hogy visszajött a gyerekkorom: most pont olyan a térdem, mint a kislányomé. Szóval, visszafiatalodtam. Ébren álmodás Icon_biggrin "

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Ébren álmodás Empty Re: Ébren álmodás

Témanyitás  Blueeye Vas. 21 Szept. - 21:03

Igazából mi az az ébren álmodás? Nem tudatos álom ugye? Mert azt ismerem.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Ébren álmodás Empty Re: Ébren álmodás

Témanyitás  Áprilia Hétf. 22 Szept. - 15:23

Blueeye írta:Igazából mi az az ébren álmodás? Nem tudatos álom ugye? Mert azt ismerem.

A castanedai álmodás-fogalom ez:

"A gyűjtőpont álmaink során sokkal lazább, mint ébrenléti állapotban, ezért a gyűjtőpont mozgatására szolgáló technikát álmodásnak, a gyűjtőpont adott helyen való rögzítésének művészetét cserkészésnek (néhány könyvben cserkelésnek) nevezik."

Tehát csak "ezért" nevezik álmodásnak az álmodást. Azaz: az "álmodást" castanedai értelemben nem azért nevezik így, mert olyankor ténylegesen alszunk (az alvás nem feltétele!), hanem az alvás közbeni könnyebb gyűjtőponti elmozdulás analógiájára nevezik így. Ez gyakorlatilag egy technika.

Az ébren álmodás kifejezésben az "ébren" szó csak hangsúlyosabbá teszi, hogy olyan gyűjtőpont elmozdulásról van szó, amely nem alvás közben történik, hanem ébren (tehát jól látod, nem a tudatos álom).

A gyűjtőpont elmozdulás következménye pedig egy, a hétköznapitól eltérő észlelés.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Ébren álmodás Empty Re: Ébren álmodás

Témanyitás  Blueeye Hétf. 22 Szept. - 18:49

Áprilia írta:
Blueeye írta:Igazából mi az az ébren álmodás? Nem tudatos álom ugye? Mert azt ismerem.

A castanedai álmodás-fogalom ez:

"A gyűjtőpont álmaink során sokkal lazább, mint ébrenléti állapotban, ezért a gyűjtőpont mozgatására szolgáló technikát álmodásnak, a gyűjtőpont adott helyen való rögzítésének művészetét cserkészésnek (néhány könyvben cserkelésnek) nevezik."

Tehát csak "ezért" nevezik álmodásnak az álmodást. Azaz: az "álmodást" castanedai értelemben nem azért nevezik így, mert olyankor ténylegesen alszunk (az alvás nem feltétele!), hanem az alvás közbeni könnyebb gyűjtőponti elmozdulás analógiájára nevezik így. Ez gyakorlatilag egy technika.

Az ébren álmodás kifejezésben az "ébren" szó csak hangsúlyosabbá teszi, hogy olyan gyűjtőpont elmozdulásról van szó, amely nem alvás közben történik, hanem ébren (tehát jól látod, nem a tudatos álom).

A gyűjtőpont elmozdulás következménye pedig egy, a hétköznapitól eltérő észlelés.


Köszi az idézetet. yes

" A hétköznapitól eltérő észlelés. Az alvás nem feltétele az álmodásnak."

Ezt találtam:

http://ideal.hu/sectionegeszseg/115-hirek/102392--az-ebren-almodas-es-a-pszichozis-kapcsolata.html

Tehát a gyűjtőpont akkor elmozdulhat több mindentől is. Pl: vírusfertőzéstől, mérgezéstől, pszichiátriai betegségtől, drogtól, stb.

Érdekes hogy teljesen tudatomnál voltam, de nem voltam tudatában a testemnek. Nem is éreztem semmit, viszont jól éreztem magam testérzet nélkül is. Nem láttam magamat, vagy ilyesmi.
Amikor egy-egy pillanatra öntudatra ébredtem, nem értettem mit akarnak tőlem. Akkor viszont minden bajom volt.

Na de vége, szerencsére.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Ébren álmodás Empty Re: Ébren álmodás

Témanyitás  Blueeye Kedd 30 Szept. - 20:39

Áprilia lenne egy kérdésem.

Amit tapasztalok az nem álom, hanem más, de nem tudom mi.  Elég régóta elalvás előtt, az ébrenlét és álom határán, amikor nem vagyok még nagyon fáradt és eléggé álmos, képeket, arcokat, szituációkat, és sokszor olyant "látok" mint egy film, de olyan gyorsan váltakoznak ezek, hogy nem is emlékszem rá, csak jönnek-mennek, aztán elalszom.

Ha nagyon álmos vagyok rögtön elalszom, akkor nincs semmi ilyesmi.

Köszi

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Ébren álmodás Empty Re: Ébren álmodás

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Okt. - 8:35

Blueeye írta:Áprilia lenne egy kérdésem.

Amit tapasztalok az nem álom, hanem más, de nem tudom mi.  Elég régóta elalvás előtt, az ébrenlét és álom határán, amikor nem vagyok még nagyon fáradt és eléggé álmos, képeket, arcokat, szituációkat, és sokszor olyant "látok" mint egy film, de olyan gyorsan váltakoznak ezek, hogy nem is emlékszem rá, csak jönnek-mennek, aztán elalszom.

Ha nagyon álmos vagyok rögtön elalszom, akkor nincs semmi ilyesmi.

Köszi

Az van szerintem Blueeye, hogy amikor képeket látsz - ezt a "szakirodalom" hipnogog(ikus) képeknek nevezi -, az már mint ahogy te is írtad, átmenet az ébrenlét és az elalvás között, és ebben az állapotban az ember olyanokat is észlel, amiket "normálisan", azaz teljesen ébren nem. Ezek a képek már nem a te gondolataidból származnak, hanem a belső/nem fizikai érzékeiddel érzékelsz dolgokat más síkokról. Állítólag ebben a köztes állapotban az ilyen képek, valamint még a hallucináció is normális jelenség, azaz nem kell semmi rosszra gondolni.
Amikor pedig filmszerűen zajlanak előtted az események, az annak az előjele, hogy tudatos álomba tudnál csúszni, ha meg tudnád tartani a tudatosságodat és nem aludnál bele. Egyébként állítólag ez - mármint a tudatos elalvás - a tudatos álom elérésének legnehezebb verziója (sokan még a "mozgófilmig" sem jutnak el, már előtte bealszanak), de úgy látszik, neked ez megy, ezért érdemes lenne rágyúrnod egy kicsit, hogy ne aludj bele a "mozgófilmbe". (Igyekezni fenntartani a tudatosságod a mozgófilm alatt. Különösebb módszer nincs rá, én úgy vettem ki, hogy ha a nappali tudatosságot növelem, akkor az elalváskori is nagyobb.)
Már amennyiben érdekel a tudatos álmodás.
Én egyébként nem ezt a módszert használom a tudatos elalvásra, hanem az önemlékezést, amire az ablakomban az Ouspensky topikban is utalok, vagy az Álmodásaimban.
Az előző hsz-edben levő linken szereplő cikkben az "ébren álmodás" alatt a "tudatos álmodást" értik, de a tudatos álmodás nem azonos az ébren álmodással, miként a cikkben felhozott skizofrénia sem. Aki ébren álmodik, uralja a tudatát, míg aki skizofrén, az nem.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Ébren álmodás Empty Re: Ébren álmodás

Témanyitás  Blueeye Szer. 1 Okt. - 20:48

Áprilia, hogyan növeled a nappali tudatosságodat?

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Ébren álmodás Empty Re: Ébren álmodás

Témanyitás  Áprilia Csüt. 2 Okt. - 8:32

Blueeye írta:Áprilia, hogyan növeled a nappali tudatosságodat?

Önemlékezéssel ("tanú"), Blueeye. Ilyenkor ha más dolgoknak nem is, de legalább önmagmnak a tudatában vagyok. Laughing
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Ébren álmodás Empty Re: Ébren álmodás

Témanyitás  Blueeye Csüt. 2 Okt. - 12:32

Áprilia írta:
Blueeye írta:Áprilia, hogyan növeled a nappali tudatosságodat?

Önemlékezéssel ("tanú"), Blueeye. Ilyenkor ha más dolgoknak nem is, de legalább önmagmnak a tudatában vagyok. Laughing

Értem. Very Happy

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Ébren álmodás Empty Re: Ébren álmodás

Témanyitás  Áprilia Szer. 22 Okt. - 14:18

Blueeye írta:
 Elég régóta elalvás előtt, az ébrenlét és álom határán, amikor nem vagyok még nagyon fáradt és eléggé álmos ...sokszor olyant "látok" mint egy film, de olyan gyorsan váltakoznak ezek, hogy nem is emlékszem rá, csak jönnek-mennek, aztán elalszom.

Blueeye, ezt most találtam a filmszerű álmokról:

"Az álmok tanulságokat is közölhetnek önmagunkról és a világról. Az ilyen álmok általában élénk dokumentumfilmekként peregnek le, majd tömör és jelentőségteljes észrevételekben vég- ződnek, áttekintést nyújtva „a nagy egészről”.

(Forrás: http://montalk.net/Fringe_Knowledge_HU.pdf)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Ébren álmodás Empty Re: Ébren álmodás

Témanyitás  fortis Csüt. 16 Márc. - 20:25

Sikerült hozzájutnom Charlie Morley  Éber álmodás c könyvéhez. 
Ha valakit érdekel, szívesen továbbítom. ( Áprilia? ) 

"Mi az az éber álom? Annak a művészete, hogy az álmaid során tudatossá válj. Az éber álom az, amiben azt gondolod, aha, álmodom, miközben még mindig alszol. Ha tudatossá váltál az álmodban, hathatsz rá, irányíthatod az akaratoddal, táncra kelhetsz a tudattalanoddal. Ha érdekel a pszichológia, a tudatos éberség, a képzelőerő, a tudattalan ereje, szeretni fogod az éber álmodást. Tudatos hozzáférést ad az elméd legmélyebb zugaihoz, és a lehetőséget, hogy az akaratoddal irányítsd az álmaidat.

Életünk egyharmadát alvással töltjük. Az éber álmodás segítségével ezt a több évtizednyi időt pszichés és spirituális fejlődésünkre fordíthatjuk. Ha éberek vagyunk az álmainkban, éberek leszünk az életünkben is. Megtanulhatjuk, hogyan ébredjünk fel mindennapi életünkben, ahogyan az álmainkban is. Éberek leszünk olyan helyzetekben is, amelyekben eddig alvajáróként mozogtunk. Ráébredünk negatív kivetítéseinkre, kétségeinkre és látszólagos korlátainkra. Megtapasztaljuk, hogy ha merünk álmodni, elérhetünk bármit, valósággá álmodhatjuk mindazt, ami bennünk rejlik. +



fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Ébren álmodás Empty Re: Ébren álmodás

Témanyitás  Áprilia Csüt. 16 Márc. - 20:40

Már olvastam, köszi. Korábban betettem a Könyvajànlóba is:

https://kalandorok.hungarianforum.com/t92p120-konyvajanlo

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Ébren álmodás Empty Re: Ébren álmodás

Témanyitás  fortis Csüt. 16 Márc. - 20:43

Áprilia írta:Már olvastam, köszi. Korábban betettem a Könyvajànlóba is:

https://kalandorok.hungarianforum.com/t92p120-konyvajanlo

Oké  rendben, örülök, hogy olvastad, remélem találok benne jó dolgokat.  öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Ébren álmodás Empty Re: Ébren álmodás

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.