Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

4 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  fortis Vas. 28 Szept. - 19:02

Nem tudom még , hogy  mi fog ebből  kisülni , de próbáljátok meg követni a témát , és az olvasottakhoz , hallottakhoz fűzzétek hozzá  ha volna véleményeteket


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 28 Szept. - 19:23-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  fortis Vas. 28 Szept. - 19:03

- Összegzésnek nevezzük , azt a pillanatnyi állapotot , amit az ember a jelenben ténylegesen megél  egy olyan csomagként , ami magában több különböző információt jelenít meg számunkra , mint  például ízlelés , érzelem -ösztön ,stb ,    Ezek összeadódását és pillanatnyi  megélését összegzésként  éljük át . 

https://www.youtube.com/watch?v=2u4-1GWpHZs


______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  fortis Vas. 28 Szept. - 19:22

A Szentháromság és  a teremtő erő egy kicsit másként 

https://www.youtube.com/watch?v=GrbSXiL3Q-E&list=PLMn70FG-Z8UuEDhNhm6AWtghvNi36XNAi


______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  fortis Vas. 28 Szept. - 19:41

Ez pedig  szintén  egy nagyon érdekes téma . Az elhitetés kora . 

https://www.youtube.com/watch?v=ZZZ5AWVMtxc


______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  fortis Hétf. 29 Szept. - 6:42

Az elhitetés kora c videóban sok említést tesznek Atlantisz világáról , talán ajánlanám a 22-dik perctől egy érdekes rövidebb szakaszt .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  fortis Hétf. 29 Szept. - 9:36

Ide jegyzem , mert ez a témához fog tartozni . 

A föld vagyonmegosztódása . 
- 1906-os becslés szerint  a földi javak 80 %-át  az emberiség 20 %-a birtokolta
- 2009 es adatok szertint  a tőke , az ingatlanok , az erőforrások , a szolgáltatások  a föld lakosainak alig 1 %-á kezében összpontosul . 

Megjegyzés :
Elvileg két irány lenne . Vagy növekedni fog az arány , vagy még jobban csökkenni .  Feltehetően ha az arány 1 főre csökken , akkor azt az illetőt úgy fogják hívni , hogy Sátán .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  Greywolf Hétf. 29 Szept. - 10:06

Ma este meg fogom nézni a filmet, utána írok róla, ami eszembe jut.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  Greywolf Hétf. 29 Szept. - 20:04

Megnéztem (volna), ha tovább bírtam volna, mint 25 perc. Utána még ugráltam benne, hátha lesz más is, de csak azt mondhatom róla, hogy egy az egyben egy propaganda. A Biblia mellet kardoskodik és azt állítja, hogy a keresztények egyedül jók, mindenki más Lucifert szolgálja, még akkor is, ha nem tud róla. Az ezotériások is, rajtuk kívül mindenki más. Legyél engedelmes és tűrj, higgy vakon. Ugyan ez megy 2000 éve, semmi újdonság. Láttuk már elégszer, sőt!

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  fortis Kedd 30 Szept. - 8:23

Igazság szerint valahogy engem idegesített ez az egész . Én sem tudtam végig nézni . 

Amúgy a teremtő mint kvantumszámítógép  elméletes levezetés viszont jópofi volt .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  Elek Kedd 10 Júl. - 2:14

az un. BIBLIA.
"vélelmezésemben".
valóban kódolt.
-
tudományosan, azaz abszolút összefüggéseiben (kontextusaiban) nyitott, feltáró kód!



a progresszív erő.
önön kezeivel fojtogatja az IGAZSÁG "KÓDJÁT"!  (18,45) - (stb))
-

mért kell ezt így "csinálni"?
-
MIÉRT?

((27,30-28,10 -ig.))

Miért - tehát?
-
bizonyos az, h a "rabbik" által felállított sorrendi "fordítottság"? - "megkívánja" ???

azt kívánja, h az engem "káfir-nak" tekintőt befogadjam, s azt a homoxeszuálist aki, testében hordozza az átkát (AIDS) - sőt már az anyaméhen belül megfertőzi a jövő gyermekeit "HALÁLOS KÓRJÁVAL"?

-
A KÓD!
-
ÉLET!

és nem életellenesség!

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  fortis Kedd 10 Júl. - 19:59

Szerintem mindent félre lehet érteni és magyarázni is.  A kódolások meg talán arra valók, hogy az ember akkor juthasson hozzá igazán a tudáshoz, ha már megérett rá.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  Efi Kedd 10 Júl. - 20:14

Zoli írta:Szerintem mindent félre lehet érteni és magyarázni is.  A kódolások meg talán arra valók, hogy az ember akkor juthasson hozzá igazán a tudáshoz, ha már megérett rá.
A Bibliához nem értek, de egyéb, a valóságról szóló szövegekhez (amikre te azt mondod, hogy tudást közvetítő szövegek) egy kicsit igen. Azt kell mondanom, hogy nincs is bennük kódolás. Egyértelműen, fehéren-feketén le van bennük írva minden. Mégis csak kevesen értik. Vagy kevesen értik jól. Ez azért van, mert az ember csak akkor érti meg ezeket, ha azok egy ugyanolyan, belső élménnyel találkoznak. Azaz akkor, ha az ember már tulajdonképpen rendelkezik azzal a tudással. Ha már felnőtt ahhoz a világhoz, ahol a tudás rejtetlenül ott van.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1194

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  fortis Kedd 10 Júl. - 20:21

Efi írta:
Zoli írta:Szerintem mindent félre lehet érteni és magyarázni is.  A kódolások meg talán arra valók, hogy az ember akkor juthasson hozzá igazán a tudáshoz, ha már megérett rá.
A Bibliához nem értek, de egyéb, a valóságról szóló szövegekhez (amikre te azt mondod, hogy tudást közvetítő szövegek) egy kicsit igen. Azt kell mondanom, hogy nincs is bennük kódolás. Egyértelműen, fehéren-feketén le van bennük írva minden. Mégis csak kevesen értik. Vagy kevesen értik jól. Ez azért van, mert az ember csak akkor érti meg ezeket, ha azok egy ugyanolyan, belső élménnyel találkoznak. Azaz akkor, ha az ember már tulajdonképpen rendelkezik azzal a tudással. Ha már felnőtt ahhoz a világhoz, ahol a tudás rejtetlenül ott van.

Igen ez nagyon is elképzelhető. Nekem egy tiszta vizű tó jutott most az eszembe, amit látván az ember nem arra gondolna, hogy lám ez még érintetlen természet, és életet adó a víze, hanem az, hogy jó hideg lehet, és ebbe már bele is lehetne fulladni és hasonlók.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  Efi Kedd 10 Júl. - 20:30

Azt hiszem, értem a hasonlatodat. Igen, egyféle hasonlatnak jó a példád.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1194

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  Elek Kedd 10 Júl. - 22:05

a KÓD-on lehet vitázni, szaporítani a szót, időtlen időkig.
-
a Kód - földi halandóknak "kód formátumú".
-
a Kód - esélyegyenlőség! - 
kinek igen!  - kinek nem!  
-
A Kód - a Döntéshez való Jog!
-
A Kód - Szabadság!
-
A Szabadság jogossága nem rajzol egyenlőséget a Szabadosság fogalma köré.
-
A KÓD - VAN!
-
NEM SZÜKSÉGSZERŰSÉGE a "megfejtés"!
Következésként, az ember azt érint ami neki "tetszik"!
-
A "FELISMERÉS" - velünk születik - az Ő MAGA - a KÓDOLÓ!
Így a felismerő nem személy "válogatott", nem jut előnyökhöz, pld. társadalmi helyzetéből eredően, pénze által és más források által. - idő, stb.

A KÓD - LELKIISMERET!
-
Volt. - Van. - Lesz.

-
Kedves fórumozók!
Hosszú évek óta nyitott előttetek a téma, volt időtök a teljes átláthatóságára!
-
Megtettétek?
-
Kevés alkalommal kerestétek az IGAZ MÉLYSÉGÉT!
-
Miért?
-

A válasz; HIT!
-
Magatokkal sem vagytok tisztában, azaz MI A LÉTEZÉS és MI ANNAK A SZENTSÉGE!
-
már pedig én elég bunkó és ráadásul még ebben is visszafejlődő vagyok!
én tudnám?

-
A BŰN!

NEM ELFOGADHATÓ! - 

Csak ennyit higgyetek! 

öröm...!

Békesség!

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  fortis Szer. 11 Júl. - 6:29

Vajon az istenhez fűzött ima hit e, avagy elvárás?
Elvárjuk e, hogy isten teljesítse fohászunkat, vagy csak azt mutatjuk vele, hogy hiszünk benne?
Ha azt mondjuk: " Bocsásd meg a mi vétkeimet"  akkor ez kérés, vagy elvárás?
Van értelme  olyasmit kérni, amit nem várunk el?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  Efi Szer. 11 Júl. - 7:24

Speciel a "bocsásd meg a bűneimet", az bűnbánat. Nem a kérésen van a hangsúly, hanem azon, hogy belátom, hogy vétkeztem, és ez nagyon fáj.
Szerintem.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1194

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  Efi Szer. 11 Júl. - 7:32

Arról nem is beszélve, hogy a Miatyánkban meg úgy hangzik, hogy "Bocsásd meg a mi vétkeinket, MIKÉPPEN MI IS MEGBOCSÁTUNK AZ ELLENÜNK VÉTKEZŐKNEK."

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1194

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  Elek Szer. 11 Júl. - 11:15

a hit hasonlatos a folyó vízhez.
amennyiben nem lejt a meder -  vize - áll!
Isten!
a "Harmónia"!
Egyetemes egy Teremtő.
ebben az összességben - "mozgásban" vájódik a meder, s "halad" a víz - az ő útján.
-
következésként az "Ima" nem a kérések folyama - áradata!
-
A HIT IMÁDATA, azaz a tárgyiasított "része" az EGYETEMES-be történő  "AZONOSULÁS"! ("háládatosság"))
-
mi képezheti az "egyesülésemet" - akadályoztatva - a jelenben és a jövőben egyaránt?
-
az engemet "érintő kéz" eltaszítása! - csak az! a szellemi potenciálok reám akaszkodásai; "hitetések" sorozata, kísérők - a halál végső elnyelető programjáig!
-
a meder feltöltése, sekélyesség, bűzlő mocsár!
-
AZ ISTEN!
-
"Igény"!
igény a jó iránt, a szép iránt, "A" kielégítő iránt - azaz "A" BETELJESEDÉSRE!
-
milliárdnyi ember van beleigénytelenedve sorsába. hitehagyottak, a reményt kizáró viselkedésükkel, megfáradottságukkal.
-
tudjátok ti azt?
mi jó dícsérni az Urat? letérdelve - alázatosságtól vezetve, s az öröm könnyeit "hintve" az Ő LÁBAI ELÉ?
-
ettől szaggatja el magát - az "oktalan-arc"!
-
e komplexitást "befogadni" - ÉLŐ REMÉNYSÉG!
-
mi a reménység?
reménnyel vagyok az iránt, h a "Remény-ség" JŐ! - ((Jézus második eljövetelét várni!
-
HIHET AZ?
aki még csak történelmi személyként SEM TAPASZTALTA MEG JÉZUST?
-
 mert a gyermek tapasztalja Jézust az ő anyjának emlejétől fogva, s hogy aztán önön elszántából hitehagyottá váljon - kubikussá lévén! (digó-k akik a folyamok szabályozásánál "talicskázták" a földet, medret - gátat építve, feltöltve))
-
kubikos!
-
jó nehéz, gürcös meló, kitart az idők végezetéig,...!


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 11 Júl. - 22:42-kor.

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  Elek Szer. 11 Júl. - 11:37

smafu.    ... (bűnbánat kínja és az összes kín,...

a fáj-dalom éneke az ELSZAKADÁS ténye!
-
EZ "központi" - nézetem szerint - az "ősrobbanás"!
-
a kifeszített tér síkján és egy pontján "elindított" "elszakadás" - az abszolút centrál pontján és abszolút mozgási energiájának "teljében" -> "ÁTROBBAN"!

Beleolvad ISTEN Szt. Személyébe!
-
totál fölösleges bonyolítani különféle elméleteket gyártva, mint Chaplin a Modern idők c. filmjében.
két kezével és két csavarkulccsal még az - útcán is - a nők cicibimbóját IS egy irányba csavarta,...  öröm !

-
A HIT!

A "Választott nép"! - Megfeszítette Jézust!
-
vezeklettek és vezekleni is fognak érte! ... (stb. pld totál szétszórattatásban (prozelitás) és a világbekebelezés nyűgében sínylődnek. nézz egy bankárra. "kifosztott és rútúl bepalizott embertömeg ácsorog mögöttük. vagy tudnak valamit, avagy szűkűl a tér és az idő. - HIT! voltak akik felküldték, voltak akik leszedték Jézust és vagyunk, kik HIHETNEK! - "fantasztikus"! Jézus! és köpönyege. megérinteni - SZENT-ség!
-
minden nép vezeklik sorsában - akár választott, akár nem!
-
itt értsétek azt, hogy aki, bele születik se választott tehát, lett légyen ember, földi halandó, az ő földi útában!
egyenlő esélyekkel biztosított!
-
NINCS ÖNMARCANGOLÓSDI!
ez. jó hír!
-
akkor?
francba az okkult tudományoknak álcázott hamis izmusokkal, s arccal "A" CÉL FELÉ!
-
ennyi,...

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  fortis Szer. 11 Júl. - 19:01

Efi írta:Arról nem is beszélve, hogy a Miatyánkban meg úgy hangzik, hogy "Bocsásd meg a mi vétkeinket, MIKÉPPEN MI IS MEGBOCSÁTUNK AZ ELLENÜNK VÉTKEZŐKNEK."

Tehát nem kérünk többet, amit mi is meg ne adhatnánk. Ez elég fura amúgy, de lehet, hogy így igazságos.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  fortis Szer. 11 Júl. - 19:08

Elek te megint kitettél magadért.  Very Happy

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  Efi Szer. 11 Júl. - 20:10

Zoli írta:
Efi írta:Arról nem is beszélve, hogy a Miatyánkban meg úgy hangzik, hogy "Bocsásd meg a mi vétkeinket, MIKÉPPEN MI IS MEGBOCSÁTUNK AZ ELLENÜNK VÉTKEZŐKNEK."

Tehát nem kérünk többet, amit mi is meg ne adhatnánk. Ez elég fura amúgy, de lehet, hogy így igazságos.

Nem erről van szó, hanem arról, hogy itt sem pusztán a kérésről van szó. Ugyanabban a mondatban megígérünk valamit.

Továbbá nem az a sorrend, hogy amit meg tudunk adni, azt kérjük Istentől, hanem hogy Isten mutatja a példát.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1194

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  Elek Szer. 11 Júl. - 23:16

a kereszténység.
-

maga a szó. -
"sánta". -
-
helyénvaló, "menetelésre" alkalmas, a "fejlődő" előre mozgás eszközeként! - lábain járó!
-
A JÉZUS IDENTITÁS! - ARS POETICÁJA!
-


Jézus - Atyjának Akaratát "közölte"!
-
itt ezek a demonstrálók - amint zászlaikon olvasható volt - HITET TETTEK! - VALLOTTAK! -
"Közös Akaratukról"!
Földi hazát, "restaurációs irányultsággal" és nem utolsó sorban - hősiesen! - Építettek!
-
Vannak földi épületek és vannak égi épületek!
-
Közömbös vagy? - Érdektelen?  (akárki)
-
nincsenek alkalmas köveid?
-
Jézus a KŐ!
a szegletnek köve de, az azt tartó is - a FUNDÁMENTUM!
-
hívd be az életedbe!
-
Jézus!
Jöjj közel hozzám avagy én mehessek Hozzád!
-
Készséges vagyok "egységre lépni" - Veled!

-
ma megdöbbentő esemény történt községünkben.
a TV Híradó is leközölte!
a kilátástalanság, a Remény fel nem ismerése!
Embert ölt!
Brutális gyilkosság, közhivatalban - az ügyintéző hölgy ellen irányulva!   
-
JÉZUS ÚR!
Az Élet Ura, a Létezés Egyetemes Ura!
-
Semmit se halasszunk holnapra!

Ámen. ... Hallelujah.

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  Elek Csüt. 12 Júl. - 1:35


ismertem az elhunyt hölgyet és ismerem a tettet elkövetőjét. 

a feleségét nem túl régen hoztam haza a Penny Márketből (Dabas) - össze futottunk és a buszt már lekéste!
az alkalmazott és a család is viszonylagosan normál életet éltek. 
nem adódott több zűrjük mint bárki másnak.    ( beteg gyermeket is neveltek többek között. - küzdöttek!
-
a tisztelt "kommentelőket" pedig nem szeretném  "megismerni"!

mert tudom kik ők. -
a velejükik "romlottak"! -
a csontjaikban halmazokban álló szövetek összessége, fertőzött burjánzásnak indult, s az pedig hajlottá deformálta húsaik merevítőjét, "csontvázaikat"!
gerinctelen puhány sz@rok!
-
BŰN = VÁD-olók!
-
amúgy Európában, országunkban, a községeinkben - szellemi "apportírozás" folyik - afféle felkészítők a harmadik világháború megkezdésének - előfutáraként!
csoda ha, nagy a csaholás?
figyeljétek meg; mint mutogat - a szellemi fejedelemségek utasítására - fondorlatosan némely egyén.  az uralmi státuszát betöltő politikai rendszer agyonverésére. -
hathatósan, nem utolsó sorban, eltiporva az IDENTITÁS TUDATOT, nem kis káoszt teremtve.
gyomorforgató!
-
senki sem azonos önmagával, kibújik a szög a zsákból!
-
aztán!
talán, a tízmilliomodik megint és megint - az "eset" - igen - "beléptem" - "közéjük"!
a "szállítója voltam" mint mondottam - a "feleségnek"!
-
egyszer megtalálom magam is az életem ezen útját - remélhetőleg!
-
NEKTEK IS VOLNA SZOLGÁLATOTOK!
az szinte bizonyos, speciális, speciális közegeiben!

-
Szt.Sz. Személy.
Ha "alámerítenél" Személyednek!
Mi boldogok is lehetnénk!

Ámen. ... Hallelujah.

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  fortis Csüt. 12 Júl. - 5:38

Efi írta:
Zoli írta:
Efi írta:Arról nem is beszélve, hogy a Miatyánkban meg úgy hangzik, hogy "Bocsásd meg a mi vétkeinket, MIKÉPPEN MI IS MEGBOCSÁTUNK AZ ELLENÜNK VÉTKEZŐKNEK."

Tehát nem kérünk többet, amit mi is meg ne adhatnánk. Ez elég fura amúgy, de lehet, hogy így igazságos.

Nem erről van szó, hanem arról, hogy itt sem pusztán a kérésről van szó. Ugyanabban a mondatban megígérünk valamit.

Továbbá nem az a sorrend, hogy amit meg tudunk adni, azt kérjük Istentől, hanem hogy Isten mutatja a példát.

Talán ez az egész mégsem olyan egyszerű, mert csak a látható példa a példa. Hacsak nem maga a tény egyúttal a példa is egyben. Tehát amit megélünk a megbocsátás alkalmával, az maga a pêlda. Tehát mi magunk is eszközök vagyunk.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  fortis Csüt. 12 Júl. - 5:51

Sajnálom az esetet Elek, de a gyilkosságra nincs mentség, bár mi is legyen a kiváltó oka.  A hirtelen felindulásból sem elfogadható, mert a krapek eleve késsel a zsebében ment oda, tehát előre eltervezett aljas szándékból ölt.
Az aljas szándék pedig a bosszú , egy ártatlan emberen.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  Elek Csüt. 12 Júl. - 10:01

sajnos, volt beteg gyermekem. 
súlyos, maradandó betegségben.
sőt, én is az vagyok.
-
hitelem is volt.   (mára a kitartás és a megbecsülés - elsimította hullámait.
-
NEM ÁLLTUK KI!
a megpróbáltatás összes pontját és csak is tisztán.
hiába néztünk rá - identitásunk - feddhetetlennek vélt "képére"!

A BŰN - ÁTKA ELURALKODÓ-nak JÖTT!   (eluralkodó; a leplezetten, aljas sunyiságában mindinkább "foglaló" - bitorló.  a halandó= átutazó, mindenével együtt porból lett és azzá lesz.
-
ugyan kiknél nem az?
-

éppen erről beszélünk - kérlek, hogy - VAN MENTSÉG!
-
igen! -
DÖBBENETES! -
-
MI LENNE?
HA! - NEM LENNE?
-
ezt gondoljátok át!

ELJÖTT A VÉG ELŐTTI IDŐ  szakasz!
-
átformáltatik az igazságról alkotott és átformálttá lesz az Ő IGAZ KÉPÉRE!
Egy az Úr és Egy az Igazság!
-

mert megítéltetett a világ; BŰN! -
IGAZSÁG! -
ÍTÉLET TEKINTETÉBEN! -
-
sűrűjéig "benne vagyunk"! 
-
és lészen a törvény - határaival, s határtalanságával. - a Szövetség - Hittel, hitetlenséggel, kétkedők hadával, megszegőivel. - lészen a Káosz, az Ő Könnyeinek hullatásával! - (talán, azok a könnyek amelyeket Hústesti Jézusért hullattak, nem Szellem szerint)) lészen mutogatás - döbbenetével, s a megdöbbent - futásával!

HOL LÉSZEN AKKOR AZ ISTEN?
-
Vadul evezni fog?
Gyalázatának "zuhatagában"?
-
Nézd te ember a nagy fának mennyi levele van, s levélzetének mennyi erecskéje!
-
Mind érettünk teremtetett!
Mikor eljő az ideje; elhullajtja, hogy új nevekedjék - AZ ÖRÖK  ÉLETÉRT!

Ámen. ... Hallelujah.

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  Elek Csüt. 12 Júl. - 10:22

a tragikusan elhunyt hölgy?

egészem más aspektusa a BŰN Fejedelmi "Gyakorlatának"!
-
Káin és Ábel! -
Júdás! - (stb.
a lágerekben - tevékeny részest vállaló "bennfektesek". (kápók, spionok, megbízottak, s születésüktől fogva; gyalázatosak.
-
mert a küldönc is hetekig lovagolt az "ÚR" parancsaival - tartományok, szerteszét falvaiba, habosra űzött lovaikon hangos fenyegetéssel hírűl adva; a "KÉNY" SZÓ-lott!
-
aki, nem hajtott térdet, AZ PUSZTULT! 
lehet elaludni és lehet pusztulni és lehet vélelmezni; zsebbel és tarisznyával menék - előre és mindég csak előre, bajt, vért hátra hagyva - ENGEM! - NEM ILLETVE!
-
vaj' JÓ A TE ELMÉDNEK? BENSŐDNEK ? - LÉTED VAK SZERELME?
-
lássátok Salamon intelmeit, lapozzátok fel, s nézzétek a dagadó vitorlákat - BENNE a Szt,Sz.Szelével!

Ámen. ... Hallelujah.

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  fortis Csüt. 12 Júl. - 18:46

Elek jó dolgok is történnek a világban, nem csak rosszak.  A szeretet is megnyilvánul, nem csak a bűn. Miért kell a bűnt és a rosszat emlegetni, ha ezzel erőt táplálunk belé? Olyan ez mint a terrorizmus. Minél többet beszélnek az emberek róla, a terroristáknak ez annyival jobb, mert hiszen ez a céljuk. A terror, a félelem, és hogy az emberek beszéljenek róla. 
Nem, nem a homokba dugott strucpolitikáról beszélnék, mert attól még mindenki tudja és látja, hogy mi a helyzet. De miért jó az , ha beszélünk folyton róla? Beszéljünk az ellenkezőjéről. Beszéljünk a csodákról, a szeretetről, és mindenféle jó dolgokról. 
Nem tudom emlékszel e még rá, amikor arról meséltél, hogy kocsival mentél, és az út szélén ráakadtál egy részeg emberre, akinek később segítséget nyújtottál? Ez az első írásaid egyike volt. Akkor még sok szép dologról írtál, de manapság inkább csak a rossz dolgokat látod meg elsőképp. 
Ha ajánlhatnék valamit, próbáld a dolgok jobb kezét elkapni, bár tudom a sok bajjal a hátad mögött nem annyira könnyű, de ha nem így teszel, akkor az ördög győzött, mert a bal kéz az őtőle van, szóval vigyázz mibe kapaszkodol. 
Ez egy baráti jó tanács hidd el, nem megbántásból mondom.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

 Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .  Empty Re: Dekódolt Biblia és egyéb összefüggések .

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.