Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

jelentéktelen álom

5 posters

Go down

jelentéktelen álom Empty jelentéktelen álom

Témanyitás  Kilendin Kedd 30 Szept. - 16:40

sziasztok, 
igyekszem pár szóban egy a héten megélt álmomat leírni.
Ott kezdődik, hogy elaludtam :-)
Elkezdtem olyasféle 'amerikai' akciófilmeset álmodni (nem nézek tv-t hetek óta, mert nem jutok oda) amiben mindig én voltam a 'főhős'
Szóval egész éjjel ilyen jeleneteket álmodtam, de csak egy maradt meg igazán.
Egy olyan város szélén (falu jelleg) éltünk a párommal, ahol szerettünk lakni. A dolog nem a házunknál játszódott, hanem egy barátunk házához nagyon közel (2 épülettel arrébb). Valami gyűlés féleség lehetett, mi meg odamentünk találkozni a barátainkkal. Valaki valami beszédet tart a 'nép ' figyeli, mi beszélgetünk egymással abban a közeli épületben (összetákolt, fehér falak, csak az ablak helye az valami gipszkartonnal úgy elfedve, hogy rés van ott). Hirtelen fura zúgást hallunk. Hamar ráébredünk, hogy egy Apacs 22- est hallunk majd észrevesszük, ahogy megjelenik és kérdés, figyelmeztetés nélkül elkezd a tömeg feje felett gépágyúzni, először csak a fejük felett, majd a tömegbe. Kitört a pánik, az a rozzant épület hirtelen tele lett emberrel ahol mi is voltunk. A barátunk odaordított a nejének, hogy fel a lepellel és azonnal rohant a házhoz amikor észrevettem, hogy Nekik is gépágyújuk van és tüzet nyitottak a helikopterre, de olyan bénán céloztak, hogy nem találták el. Én is oda ordítottam a páromnak (aki már akkor úton volt emiatt), hogy hozza a cumót. Megjelent egy nagy mordállyal, (nem gépágyú, nem sorozatlövő és nem légpuska- nekem valami sk. fejlesztett fegyver ugrott be, amire nem mellékest marha büszke voltam). Megfogtam a fegyvert, elnéztem balra és egészen szürreális dolgot láttam. A saját városom egy csendes kis udvarát -ami természetesen nem lehetett ott- ami a papoknak egy udvara. Ekkor megráztam a fejem a vizualizációtól és visszatértem a 'valóságba'. Konstatáltam, hogy a fegyver üres. A párom szólt, hogy nincs töltény, mire én "ott azt add ide" (egy vékonyabb vas rúd, valamiféle robbanó töltettel a végén, ami nem rakéta, mégis a fegyverbe ugyanakkor nem való, de képes kilőni). Feltettem a vállamhoz a fegyvert. Kidugtam a már említett gipszkarton résen. Céloztam, nem talált. Válaszul az apacs szétlőtte a tetőt a fél házat és csodával határosan senki nem sérült az emberek viszont kifutottak a térre (azokat azonnal lelőtte), így is szűkösen voltunk még. Gyors újratöltés, vállhoz emelés és lövés. Talált. Az apacs lezuhant annyira távol, hogy nem is láttuk hova. Mindenki ünnepelt de tudtuk, ez csak egy kis győzelem...
Hát ennyi.

______________________________________________________
Mindenkiben ott az eredő tűz.
Kilendin
Kilendin

Hozzászólások száma : 182

Vissza az elejére Go down

jelentéktelen álom Empty Re: jelentéktelen álom

Témanyitás  Blueeye Kedd 30 Szept. - 20:34

Ebből már készülhetne egy rövidfilm. Very Happy

Hát nem tudom mi jobb, álmodni, vagy nem álmodni, de én nem álmodom. Ha fél évben egyszer emlékszek rá.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1127

Vissza az elejére Go down

jelentéktelen álom Empty Re: jelentéktelen álom

Témanyitás  Kilendin Szer. 1 Okt. - 12:18

Blueeye írta:Ebből már készülhetne egy rövidfilm. Very Happy

Hát nem tudom mi jobb, álmodni, vagy nem álmodni, de én nem álmodom. Ha fél évben egyszer emlékszek rá.
Mostanáig nagyon ritkán emlékeztem én is, illetve nem is voltak. Szerintem van valami a levegőben, mert mostanában sűrűsödnek az álmaim.

______________________________________________________
Mindenkiben ott az eredő tűz.
Kilendin
Kilendin

Hozzászólások száma : 182

Vissza az elejére Go down

jelentéktelen álom Empty Re: jelentéktelen álom

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Okt. - 13:26

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 16:29-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

jelentéktelen álom Empty Re: jelentéktelen álom

Témanyitás  Blueeye Szer. 1 Okt. - 21:06

Áprilia írta:
Kilendin írta:
Mostanáig nagyon ritkán emlékeztem én is, illetve nem is voltak. Szerintem van valami a levegőben, mert mostanában sűrűsödnek az álmaim.

Azon mosolygok, hogy amikor 3 évvel ezelőtt véletlenül idecsöppentem a fórumra, velem az történt, hogy mintegy 15 év (!) kihagyás után, el kezdtem emlékezni az álmaimra. Vega akkor azt válaszolta nekem, hogy "Nem, gondolod, hogy ez azért van, mert itt vagy velünk?!" Very Happy
Mostanra meg már két lábon járó lexikon is lettem álmodásból. Laughing


Hát Neked nagyon megy. Very Happy

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1127

Vissza az elejére Go down

jelentéktelen álom Empty Re: jelentéktelen álom

Témanyitás  Kilendin Csüt. 2 Ápr. - 15:00

Kilendin írta:sziasztok, 
nos,
az elmúlt éjjel eseménydús volt  Very Happy  Reggel közölte a férjem, hogy valamikor azt mondtam "kussolj már!!!"  Very Happy  na, ilyenkor elég nyomasztó dolgok történnek.
Ennek ellenére nem nyomta le a kedvem. Mit is mondhatnék az idő remek, nekem való. Mindenkit kifagyasztok, mert ezt szeretem Twisted Evil Ráadásul tesóm elég gyűrött mostanság, úgyhogy lehet aztán bosszús is  szájhúzós
Na de az egyedi vetkőzős műsoráról őt kérdezzétek  Very Happy Jó a sztori, röhögtem is, aztán mondtam is, hogy ez sem Ő lenne...
Na de álomra térve
Elég homályos a dolog, de biztosan tudom, hogy megkeresett egy bizonyos illető a múltamból, akivel megszakadt a kapcsolatom. Mondanom, se kell, hogy a valóságban is ismerjük egymást és 'jártas' az efféle dolgokban.
A kapcsolatunk szimplán más úton járás miatt szakadt meg.
Szexualitásbeli nem egyezőségünk miatt is (bár itt leszögezem, hogy soha nem volt köztünk semmi, miattam, ha úgy tetszik)
Nos, akkor azt kommunikálta, hogy nem érti miért vagyok az akkor hapsimmal (azóta a férjem), merthogy teljesen lecsendesít és nem tudom kihasználni maximálisan az 'erőimet'. Azt válaszoltam, hogy nem mindig jó a 'csúcson futni'.
Nem túlságosan szeretem, ha valaki belerondít az álmomba és ott keres meg. Igazán személyesen is tehetné ezt...
Persze segítettem Neki, de szerintem most biztos nagyon vacakul van , valami kórházba. Csoda, hogy nem lőtte túl magát...
Mindezt egy kapcsolatért???
Na, ezért nem kell 'csúcson futni' és hagyni, hogy minden képességed egyszerre 'fusson'....
Részleteiben nem írom le az álmot, mert nem szeretnék belemenni  az Ő intim szférájába, ahhoz nekünk nem sok közünk van... (nekem sem....)
Vélemény???

______________________________________________________
Mindenkiben ott az eredő tűz.
Kilendin
Kilendin

Hozzászólások száma : 182

Vissza az elejére Go down

jelentéktelen álom Empty Re: jelentéktelen álom

Témanyitás  fortis Csüt. 2 Ápr. - 18:25

Kilendin írta:
Na de álomra térve

Vélemény???

Amit  kiszűrtem  belőle :

- Tehát megkeresett egy illető álmodban , akit  már feltehetően nem először cselekedett ilyet és akit a valóságban is ismersz .
- Nem szereted , ha valaki az álmodban keres meg
-  Azt írod segítettél is neki

Szóval ezek szerint a kollektív álmodást képesek vagytok magas szinten mívelni .  Mesélhetnél erről , hogy ezt hogyan tudjátok létrehozni és ebből a szempontból hogyan tudtál segíteni annak a másiknak ?
Ez egy komoly teljesítmény érdekelne a mikéntje .
Szóval  profi tudatos álmodók is vagytok egyúttal ezek szerint ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

jelentéktelen álom Empty Re: jelentéktelen álom

Témanyitás  Greywolf Csüt. 2 Ápr. - 22:43

Kilendin írta:
Kilendin írta:sziasztok, 
nos,
az elmúlt éjjel eseménydús volt  Very Happy  Reggel közölte a férjem, hogy valamikor azt mondtam "kussolj már!!!"  Very Happy  na, ilyenkor elég nyomasztó dolgok történnek.
Ennek ellenére nem nyomta le a kedvem. Mit is mondhatnék az idő remek, nekem való. Mindenkit kifagyasztok, mert ezt szeretem Twisted Evil Ráadásul tesóm elég gyűrött mostanság, úgyhogy lehet aztán bosszús is  szájhúzós
Na de az egyedi vetkőzős műsoráról őt kérdezzétek  Very Happy Jó a sztori, röhögtem is, aztán mondtam is, hogy ez sem Ő lenne...
Na de álomra térve
Elég homályos a dolog, de biztosan tudom, hogy megkeresett egy bizonyos illető a múltamból, akivel megszakadt a kapcsolatom. Mondanom, se kell, hogy a valóságban is ismerjük egymást és 'jártas' az efféle dolgokban.
A kapcsolatunk szimplán más úton járás miatt szakadt meg.
Szexualitásbeli nem egyezőségünk miatt is (bár itt leszögezem, hogy soha nem volt köztünk semmi, miattam, ha úgy tetszik)
Nos, akkor azt kommunikálta, hogy nem érti miért vagyok az akkor hapsimmal (azóta a férjem), merthogy teljesen lecsendesít és nem tudom kihasználni maximálisan az 'erőimet'. Azt válaszoltam, hogy nem mindig jó a 'csúcson futni'.
Nem túlságosan szeretem, ha valaki belerondít az álmomba és ott keres meg. Igazán személyesen is tehetné ezt...
Persze segítettem Neki, de szerintem most biztos nagyon vacakul van , valami kórházba. Csoda, hogy nem lőtte túl magát...
Mindezt egy kapcsolatért???
Na, ezért nem kell 'csúcson futni' és hagyni, hogy minden képességed egyszerre 'fusson'....
Részleteiben nem írom le az álmot, mert nem szeretnék belemenni  az Ő intim szférájába, ahhoz nekünk nem sok közünk van... (nekem sem....)
Vélemény???

Azt mondod, hogy cucc kell neki ahhoz, hogy álomjárjon?

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

jelentéktelen álom Empty Re: jelentéktelen álom

Témanyitás  Kilendin Pént. 3 Ápr. - 15:03

...Szóval ezek szerint a kollektív álmodást képesek vagytok magas szinten mívelni .  Mesélhetnél erről , hogy ezt hogyan tudjátok létrehozni és ebből a szempontból hogyan tudtál segíteni annak a másiknak ? írta:Ez egy komoly teljesítmény érdekelne a mikéntje .
Szóval  profi tudatos álmodók is vagytok egyúttal ezek szerint ?
Nos, az úgy volt, hogy...
rég nem láttam, csak hallottam róla, és nem tudom miért, de este elalvás előtt bevillant, hogy mi lehet vele. Majd elkezdődött az álom fázis, egyszerű álomképpel indult, de álmomban is foglalkoztatott a dolog. Így eldöntöttem 'bekukucskálok'. Általában levédi az álmait, de elfelejtette talán szándékosan. Sejthette, az érkezésem. Kívülről (azt hittem nem sejti ott vagyok) egy party végén láttam, erősen szétcsúszva a "barátnőjével" veszekedtek. "meglátott"??? nem tudom, de onnan a homályos 'lobogó szélű' (mint amikor elnézel a forró aszfalt fölött) kép átment teljesen élesbe. Odafordult.
"Jó, hogy itt vagy. segíthetnél"- mondta. 
Miben?- kérdem
Elmondta, hogy miért vesztek össze, mondta, hogy cuccot toltak, berúgtak, nagyon aggódik. Nem akarta megbántani és.... (szokásos)
Odaálltam az ajtóhoz, megkérdeztem a nevét (persze a wc-be zárkózott)
Nem mondom, hogy sajnálom, de elég nagy tapasztalatra tettem szert ilyen esetekben az életben.
Némi furfanggal rávettem, hogy engedjen be. Aztán, utánam a vízözön. Persze szimpatikus voltam neki, pár órával később menthetetlenül belém zúgott állítása szerint (persze betudtam a sok piának és a "cuccnak")
Aztán felvittem a lakásukra, ahol végleg összebalhéztak. Nevezzük a 'barátos nőmet' mondjuk Nürendnek a 'szerencsétlen' wc-be zárkózott leányzót meg: Ilianának
Szóval Nürend, hirtelen haragú ezért persze elloholt ott hagyva csapot papot.
Maradtam hát Ilianával (nagy örömömre), aki nagy nehezen némi rosszullét és szerelmi vallomások között irántam elaludt.
Én közbe azon filóztam, hogy már megint Nürend csinált valami gebaszt én meg mint valami tündérkeresztanya ott termek és egy csapásra helyre jön minden...
Aztán persze eszembe jutott, hogy csak álmodok. Ki akartam lépni, de nem tudtam. Itt jöttem rá, hogy ezt persze megint végig kell csinálni...
Pár órával később Nürend visszatért pont rosszkor, mert ezalatt Iliana teljesen kitisztult (némi 'erőfeszítéssel'). Iliana elmondta, hogy nem bírja tovább, nem akar Nürendel élni inkább velem jönne. Nagyon sok magyarázat következett, hogy miért NEM lehet. Azért a végén csak bepróbálkozott az ajtóban, Nürend meglátta, aztán... (tiszta szappanopera  Very Happy)...
Nürend szóváltás után elrohant, én utána. Persze kapukon át. Hol itt-hol ott. Követtem. Egy idő múlva rájött, hogy nem hagyom elmenni, de nem sikerült beszélni, mert Nürend kilépett. Én pedig felültem az ágyban.
Próbáltam megkeresni másnap éjjel, de nem ment.

Következtetés, marha spontán találom meg az utat, akkor is összejön ha akarom, de én kevésszer akarom.
Szerintem nagy szerepe van az erős koncentrálásnak sokáig, meg persze az akaraterőnek.
Mi Nilkával nagyon makacsok vagyunk, csökönyösek és akaratosak.
Amennyiben eldöntünk valamit az úgy lesz és kész. Így vagy úgy de úgy lesz!

Technikai tanács: mielőtt bármihez is kezdesz ürítsd ki az elméd, mert máshogy nem megy. Majd ha ez megvan akkor egy gondolat jelenjen csak meg. Amiért indultál természetesen  öröm

pl. néhány dolog amit megcáfoltam az életem során
letettem a cigit egyik napról a másikra 15 év után, elvégeztem az egyetemet, nem is akármilyen diplomával és még sorolhatnám...

______________________________________________________
Mindenkiben ott az eredő tűz.
Kilendin
Kilendin

Hozzászólások száma : 182

Vissza az elejére Go down

jelentéktelen álom Empty Re: jelentéktelen álom

Témanyitás  Kilendin Pént. 3 Ápr. - 15:05

Greywolf írta:
Kilendin írta:
Kilendin írta:sziasztok, 
nos,
az elmúlt éjjel eseménydús volt  Very Happy  Reggel közölte a férjem, hogy valamikor azt mondtam "kussolj már!!!"  Very Happy  na, ilyenkor elég nyomasztó dolgok történnek.
Ennek ellenére ...
Azt mondod, hogy cucc kell neki ahhoz, hogy álomjárjon?
Nincs szüksége rá egyébként. Csak mezeien türelmetlen. Inkább ehhez folyamodik azért, hogy megfelelően hosszú legyen és tudatos az álma.
nocomment

Persze mondanom sem kell, hogy nem értek vele egyet. Minek után kipróbáltam én is, semmiképp nem is javaslom, mert borzalmasan veszélyes.

______________________________________________________
Mindenkiben ott az eredő tűz.
Kilendin
Kilendin

Hozzászólások száma : 182

Vissza az elejére Go down

jelentéktelen álom Empty Re: jelentéktelen álom

Témanyitás  fortis Pént. 3 Ápr. - 22:27

töpreng  Ajjajj ! 

Szóval gratula , profik vagytok ! öröm

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

jelentéktelen álom Empty Re: jelentéktelen álom

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.