Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Szél hozott beszámolók

4 posters

Go down

Szél hozott beszámolók Empty Szél hozott beszámolók

Témanyitás  Nilka Szomb. 3 Jan. - 11:26

Hosszabb távolmaradásaim utáni beszámolók, avagy mi újság Nilka háza táján.

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Szél hozott beszámolók Empty 20150103

Témanyitás  Nilka Szomb. 3 Jan. - 11:48

Hm... nem emlékszem, mikor jártam felétek utoljára.
Igyekszem összefoglalni az eltelt időszakban történteket.

1. Munka
A munkahelyemen átszervezés - és ennek kapcsán burkolt létszámleépítés történt. Az elmenők egyik napról a másikra találták magukat az utcán, miközben az országban a szakterületünk túltelített, mivel az összes nagyobb multi cég éppen leépít (csak apránként, mivel a leépítést 30 fő felett kell bejelenteni, így ha egyszerre csak 29 főt küldenek el, majd várnak néhány hónapot és ismét szélnek eresztenek ennyi embert, akkor nem jelentés kötelesek). A hozzám hasonló maradók között meg szétdobták a távozók munkáját, lehetetlen határidőket, illetve eszméletlen túlterheltséget okozva ezzel. A létszámunk ugyanis immár a működőképesség határát súrolja. Még néhány fő elvesztését már nem bírjuk ki. Ennek ellenére idén folytatódnak majd a leépítési hullámok - természetesen szigorúan a jelentési kötelezettség alatti létszámokkal, több hullámban, átszervezésnek csúfolva a dolgot.

2. Család
A szüleim válnak. Mondanám, hogy végre, ám mivel a nézőpontjaik a vagyoni kérdésekben összeegyeztethetetlenek, így eléggé botrányokkal terhelt évnek nézünk elébe, melyből csak az ügyvédek, illetve rosszabb esetben a bankok is profitálhatnak.
Szintén válás van folyamatban Kilendin anyósáéknál.
Keresztanyám az év végén eltörte a kezét.
A barátnőm pedig tegnap az ónoseső miatt elesett, térdficama lett, és fekvőgipszet kapott.

Szóval eléggé cefetül indul ez az év. Ami az előző év végi kakaókból bontakozik ki.

Sajnos ezek miatt voltam felétek ritkán, és a jelek szerint most év elején sem járok majd erre felé gyakran.

Remélem, Ti szerencsésebbek lesztek nálam ebben az évben. virág

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Szél hozott beszámolók Empty Re: Szél hozott beszámolók

Témanyitás  fortis Szomb. 3 Jan. - 12:12

A munkahelyeken ez eléggé jellemző mostanában , hogy játszhatják ki a figyelmet .  Mi  úgy szoktuk megoldani ami a  túlterheltségeteket illeti , hogy egyszerűen nem csináljuk meg azt amit kell , csak azt amit lehet . Egy cég sem érdemli meg , hogy az ember bele rokkanjon .

A családot illetően jól rátok jár a rúd , de hát vissza várunk  ,jöttök és lesztek amikor tudtok és amikor  úgy érzitek  .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

Szél hozott beszámolók Empty Re: Szél hozott beszámolók

Témanyitás  Vendég Szomb. 3 Jan. - 12:19

Szia, Nilka, jó, hogy itt vagy egy kicsit! taps 

Az lenne egyszer a meglepetés, ha nem lennél több fronton is nyakig a zűrzavarban. Very Happy 
Remélem, jól kezeled a nehéz helyzeteidet (úgy tűnik, jól szoktad)!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szél hozott beszámolók Empty Re: Szél hozott beszámolók

Témanyitás  Nilka Szomb. 3 Jan. - 12:39

hehehe...
egyenlőre még nem én vagyok az, aki a baráti körben folyton élete negatív spiráljáról kesereg.  lányvigyor

de ezek után nem fűzök túl sok reményt ehhez az évhez sem.  szájhúzós
viszont a pesszimistát legalább csak kellemes meglepetés érheti. kacsint

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Szél hozott beszámolók Empty Re: Szél hozott beszámolók

Témanyitás  Méhecske Kedd 27 Jan. - 21:46

Nilka írta:Hm... nem emlékszem, mikor jártam felétek utoljára.
Igyekszem összefoglalni az eltelt időszakban történteket.

...

Szóval eléggé cefetül indul ez az év. Ami az előző év végi kakaókból bontakozik ki.

Sajnos ezek miatt voltam felétek ritkán, és a jelek szerint most év elején sem járok majd erre felé gyakran.

Remélem, Ti szerencsésebbek lesztek nálam ebben az évben. virág
Ójaj, hát hogyan kívánjak ezek után minden jót? 
Hát, gondolataimban viszlek, hogy némiképp könnyebb legyen, legalább neked.
virág
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Szél hozott beszámolók Empty Re: Szél hozott beszámolók

Témanyitás  Nilka Pént. 15 Május - 0:14

Nem tudom, írtam-e már, de tavaly év vége felé lett egy cicám.
Fehér cica, feje búbján (mintha haja lenne), nyak szirtjén cirmos foltokkal, az orrocskája is cirmos, na meg mind a két farkincája is cirmos őkelmének.
nos, mostanság van vele némi gondom: még pedig az, hogy random szerűen fogyaszt mindenféle nem cicának való étkeket... pl: általa rojtosra tépett szőnyeg rojtjait, vagy a négy napos ünnep alatt anyám mérgező szobanövényei közül a tulipán csokor lett meglegelve.

...és én ezek után rohangálhatok vele állatdokihoz...

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Szél hozott beszámolók Empty Re: Szél hozott beszámolók

Témanyitás  Nilka Pént. 15 Május - 0:32

kénsav. H2SO4.
csuda egy vegyület.
például képes levetkőztetni este hatkor a labor közepén.  Embarassed

avagy volt egy kvázi balesetem áprilisban.
az eset: este hatkor mosogattam. Bután van kialakítva a munkahelyemen a mosogató, mert nagyon be kell hajolni ahhoz, hogy meg tudd nyitni a csapot, illetve ahhoz, hogy a kezedben tartott cuccok a vízsugár alá érjenek. mindennek eredményeként a hasaddal letörlöd a mosogató szélét.
nos, ezen a bizonyos estén színtelen, tisztára vízre hajazó folyadék volt a mosogató szélén, az én kezemben meg egy kevés tömény kénsavat tartalmazó főzőpohár lapult, mosogatásra várva.
megnyitottam a csapot, jó erős vízsugárral, mert a savat csak jó sok vízzel lehet hígítva leengedni a mosogatóba. ezt követően kiöntöttem a pohárkám alján lapuló néhány csepp savat, majd a víz alá tartottam a poharat. persze a pohárban lapuló savmaradék jól felmelegítette a vizet, és abból néhány csepp a fejlődő hő hatására ki is fröccsent. ebben semmi meglepő nincs.
ami meglepett az az volt, hogy a hasamnál is, mintha meleg lett volna. gyorsan leraktam a poharat, és elléptem a mosogatótól (igazából hátra ugrottam) - de mégsem voltam elég gyors, a kénsav ügyesebbnek bizonyult.
ugyanis mire hátraléptem, a gyapjú fehér benti munkaruha pólóm már nyakig nem létezett, csak az egyszál melltartóm virított rajtam elől. a hasamon ugyanígy járt a fehér labornadrágom, illetve ott a bugyim sem úszta meg az oldódó problémát.
a mosogató szélén illetve a póló nyakam szélén barna csúnya trutyi jelezte a kémiai reakció gyorsaságát.
a mosogató szélén is volt barna trutyi. a kémiai reakció ott még a fémtálcát is megmarta.

döbbenten ácsorogtam a labor közepén. álmomban sem gondoltam volna, hogy egyszer így fogok feszíteni a munkahelyemen, hátul munkaruha, elől egy szál melltartó felszerelésben - mindez egyetlen szempillantás alatt a kénsavnak és egy fémion tartalmú, mosogató szélére kiömlött, víz szerű szmötyinek köszönhetően.

fejem lehajtva, nagy sóhaj kíséretében kioldalogtam a folyosóra, és imádkoztam, hogy csak ne azalatt az idő alatt hozzanak mintát az üzemi férfi kollégák, amíg én kioldagok a folyosó végén lévő női öltözőbe. Persze összefutottam a délutános laboros kolléganővel, aki a barna trutyira azt hitte, vér, és hogy akkora hülye voltam, hogy elvágtam magam - de akkor hová tűnt a ruhám?
én rászóltam (magam is szakadva a röhögéstől), hogy ne röhögjön ki.

az öltözőben ledobtam magamról az "elől semmi, hátul munkaruha, mi az" című találós kérdésre adható egyetlen választ, majd megszemléltem a bőröm, mert kizártank tartottam, hogy ezt sérülés nélkül megúszhattam...

...nos, az egyetlen dolog, ami a hasamon látszott, az néhány bátortalan kiütés volt - amit a fém allergiámnak köszönhettem, és ami szinte rögtön el is tűnt, amint vízzel lemostam magamról a fémion tartalmú víz szerű folyadék maradványait...

hiába. a főnököm szerint én kénsaválló vagyok - így elhatározásom szerint legközelebb a királyvizet fogom tesztelni... king

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Szél hozott beszámolók Empty Re: Szél hozott beszámolók

Témanyitás  Nilka Pént. 15 Május - 0:39

március óta egy régi barátom és egyben kollégám kint dolgozik Hollandiában.
azóta szekál, hogy van a cégénél felvétel, és csatlakozzak hozzájuk én is, az, hogy angolul csak makogok szerinte nem akadály, különben is, nem vagyok én olyan rossz angolból, mint ahogyan azt mondom.
így azóta minden este wiber-en angolozunk.

a baj csak az, hogy minden mást is ekkor kéne elintéznem.

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Szél hozott beszámolók Empty Re: Szél hozott beszámolók

Témanyitás  Nilka Pént. 15 Május - 0:47

a tavaly októberi fejlesztési eredményeimből, amelyekkel sikerült megmentenem cégünk egyik piacon lévő termékét - vezetői engedéllyel készítettem egy pályázati anyagot, amit be is nyújtottam a verseny bírálóknak.
Nyerni nem nyertem ugyan, de a díjkiosztó egy háromnapos szakmai konferencián volt, amire így kiküldött a cégem.
vicces volt találkozni ezen a rendezvényen a korábbi kollégákkal - és volt is ebből néhány vicces jelentem... például reggelinél ültünk az asztalnál a jelenlegi kollégáimmal, amikor is a volt munkahelyem osztályvezető helyettese (egy rendkívül feltűnő hölgy, aki általában morózusan közlekedik így a reggeli órákban, ezért jobb a békesség alapon, mindenki kitér előle) meglátott engem, és hirtelen felcsattant. közölte, hogy de jó látni engem, mi újság velem, és a nyakamba szakadt... az asztal társaságom lefagyott, mind a windows... végül percekkel később a jelenlegi osztályvezérem kérdezte meg bátortalanul, hogy ez a hölgy akkor most a korábbi munkahelyről volt egy kollégám?

hehehe... igen.

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Szél hozott beszámolók Empty Re: Szél hozott beszámolók

Témanyitás  Nilka Pént. 15 Május - 0:51

újabb céges átszervezések eredményeként - műszerfelelős és oszlop felelős lettem. továbbá a nyakamba szakadt a főnököm által nem szeretemnek minősített leiratok írása, protokollok és riportok elkövetése... így jóval kevesebb mérési feladatom lesz, mint eddig volt.
az ok: lehet, hogy az egyetem óta nem csináltál klasszikus analitikai méréseket, de műszeres analitikai szakmérnökként majd csak megbirkózol vele valahogy...

(meg a nácsi nénikéd...)

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Szél hozott beszámolók Empty Re: Szél hozott beszámolók

Témanyitás  fortis Pént. 15 Május - 6:44

A vegytiszta kénsav meg a királyvíz jó kis játékszerek . Csuda dolgokat képesek csinálni , magam is ismerem . 
Pláne amikor forró vegytiszta kénsavas trutyira kell a vizet ráönteni . Elképzelheted . Tiszta hihetetlen , hogy a  jénai nem hasad szét  amikor ezek keverednek .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

Szél hozott beszámolók Empty Re: Szél hozott beszámolók

Témanyitás  zplus Pént. 15 Május - 7:08

A labor leirása alapján akár annál a cégnél is lehetnél, ahol dolgozok. öröm
 (a hölgyek nálunk lyukacsos pólókban vannak + nekem is voltak ilyen "munkára se és pucvaldnak" való pólóim- édesanyámtól, aki szintén kisérleti-labis volt nyugdijaztatásáig, a fémionos oldatról meg a vas-nemtudomhány-oxid? ugrott be, amit panelek maratásához kunyiztam.. )

A királyvizzel vigyázz.. bántja, ami "aranyos".. virág

______________________________________________________
"Every day sends future to past, every step brings me closer to my last"
zplus
zplus

Hozzászólások száma : 137

Vissza az elejére Go down

Szél hozott beszámolók Empty Re: Szél hozott beszámolók

Témanyitás  Nilka Pént. 15 Május - 20:24

pondering
hááát, azt már tudjuk, hogy ezek szerint ezüstnek elmegyek. Wink
...az aranyozást meg nem szeretem. Laughing

de most komolyan. az összes ékszerem ezüst.
nem állhatom az aranyat.

következtetés: a királyvíz nem játék - Nilka feloldódna benne. Rolling Eyes


egyébként nálunk mindenki fehér pizsamája makulátlan. - kivéve az enyémet. nekem mindig sikerül valami deviánsat alkotni...
ha mást nem, hát a vízcsap helyett a vészzuhanyt megnyitni... pont akkor, amikor alatta állok...

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Szél hozott beszámolók Empty Re: Szél hozott beszámolók

Témanyitás  Nilka Pént. 15 Május - 20:32

tetszik az idézeted, Zplus.
bár hozzám egy másik része passzol igazán ennek a műnek...

"Orfalisz népe, a szél búcsúzni szólít tőletek. 
Én nem sietek annyira, mint a szél, ám mennem kell mégis.
Mi, vándorok, kik mindig a magányosabb utat keressük, új napot sohasem kezdünk ott, hol befejeztük az előző napot; és a napkelte sosem talál azon a helyen, ahol a napnyugta elhagyott. 
Míg a föld alszik, nekünk utaznunk kell akkor is.
Magvai vagyunk az állhatatos növénynek, és érettségünkben, szívünk kiteljesedésében adatunk át a szélnek, hogy szétszórjon minket."


(Kahlil Gibran: A próféta)

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Szél hozott beszámolók Empty Re: Szél hozott beszámolók

Témanyitás  Nilka Pént. 15 Május - 20:41

fortis írta:A vegytiszta kénsav meg a királyvíz jó kis játékszerek . Csuda dolgokat képesek csinálni , magam is ismerem . 
Pláne amikor forró vegytiszta kénsavas trutyira kell a vizet ráönteni . Elképzelheted . Tiszta hihetetlen , hogy a  jénai nem hasad szét  amikor ezek keverednek .

hehehe... apám napközben felhívott, mert a bolti cc. kénsavra az volt ráírva, hogy hígítani tilos.
ő meg összeveszett a haverjával, hogy szerinte meg lehet.

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Szél hozott beszámolók Empty Re: Szél hozott beszámolók

Témanyitás  zplus Pént. 15 Május - 21:00

Nilka írta:..de most komolyan. az összes ékszerem ezüst.
nem állhatom az aranyat..

Nekem csak egy gyűrűm van..  Cool

Szél hozott beszámolók 148978_418538134840746_1305104362_n

______________________________________________________
"Every day sends future to past, every step brings me closer to my last"
zplus
zplus

Hozzászólások száma : 137

Vissza az elejére Go down

Szél hozott beszámolók Empty Re: Szél hozott beszámolók

Témanyitás  Vendég Pént. 15 Május - 21:06

öröm

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szél hozott beszámolók Empty Re: Szél hozott beszámolók

Témanyitás  Nilka Pént. 15 Május - 21:09

röhögőgörcs röhögőgörcs röhögőgörcs
hogy ez milyen igaz.
röhögőgörcs röhögőgörcs röhögőgörcs

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Szél hozott beszámolók Empty Re: Szél hozott beszámolók

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.