Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kutyus

5 posters

Go down

Kutyus Empty Kutyus

Témanyitás  Rhea Sylvia Szer. 19 Aug. - 11:38

Mayra1 írta:Elek......"Kiválogatod a jó tulajdonságú kutya alapján a "jó" szomszédot..."

Mondjuk nem erre akartam kilyukadni, de nagy igazságot írtál! A kutya tudja, sőt érzi azt is, amit mi képtelenek vagyunk -fogni-. Vagyis, ha figyelünk a kutyánk viselkedesére, máris tisztán "lejön", ami felett mi elsiklunk.
A mai este előzménye.... Mióta Foltos ( border collie) a ház lakója, a földszinti palotapincsi, (ami fajta számomra nem kutya, hanem kínai ételalapanyag) egyfolytában neki akar menni. Ez nyilván a területére hatoló idegen kutya miatt van. Ez módosítható, ha az ember fia ezt akarja... A kezdetekkor Foltos is morgott, de pár nap alatt megmagyaráztam neki, hogy nem eszünk meg minden kutyát. Egy hét alatt pontosan rájött melyik szomszéd milyen, ma már csak simán elmegy mellettük, vagy éppen a nyakukba ugrik, egy kis simogatásért. ( ezt csak a fölöttem lakókkal játssza el, mert nagy a haverság közöttük)
Ez alatt a két hónap alatt többször összefutottunk a földszinti lakóval es kutyájával. Egy 8 kg-os palotapincsit alig tud megfogni egy 120 kg-os férfiember?????? Vicc....
Ma pedig éppen mentünk haza, amikor ők jöttek kifelé a poráz a kutya után csúszik es vad iramban nekiszalad az enyémnek. Ilyen esetben a kutya leül a lábamhoz és vár. Az idiótája odarombol, hogy marjon, én meg elé és a kutyám közé tettem a kezem, naná, hogy a kis hülye megharapott, erre a szomszéd nagynehezen összefogdossa és morog, hogy milyen hülye.... Én meg félvállról odaszólok, elnézést.... A reakció....de hát nem a Te hibád. Az emberi butaság, vagy ha úgy tetszik eredendő hülyeség csak úgy csillog-villog. Ezek után merd azt mondani, hogy az emberiség egésze lelkületben nem az őskorban van! De ott tobzódik és az ertelem szikrája sincs sehol.
Mit gondolsz például, miért nem kívánok újra férjhez menni? Megmondom! Mert közel s távol nincs egy épeszű férfiember, aki csak valamelyest közelitene ahhoz az erőhöz, ami bennem még megvan, valamint intellektuálisan erősen a nulla környékén járnak. Inkább egyedül élek.

Többek között ezért is szeretem a mi kis csoportunkat, itt mindenkiben van valami szikra, néha parázs, sőt láng. Veletek érzem az egységet, de az emberek döntő tóbbségénél nem, ennek okán montottam volt, hogy nem vagyok kész az abszolút és önzetlen szeretetre. Nem tudok es nem is akarok fölösleges szócséplést, nem óhajtom a hülyeség áramoltatását semennyire sem.
(((( egy kicsit hosszanti irányban elnyúló süketelés ez részemről, de a mai nap ilyen))))
virág

Bocs, hogy áthoztam hozzád a hsz-t, de úgy gondolom, itt lenne jobb válaszolnom - kizárólag a kutyával kapcsolatos témához.
Lévén, hogy közel harminc éve kutyatartó vagyok, szeretném jelezni, hogy a 8 kg-os "ételalapanyag" nem csak a területvédés miatt acsarkodik, hanem  elsősorban a félelme miatt. Ugyanis a két kutya közötti méretkülönbség arra ösztökéli a kisebbet, hogy erőt demonstráljon a nagy felé, ha másként nem, hát ugatással, támadással. Ezért csak egyszer kell engedned, hogy a kutyusod rendre tanítsa, legközelebb nem lesz olyan bátor, hogy nekirontson. Ne félj, a kutyák általában nem "ölnek" elsőre, hanem figyelmeztetnek. Valószínűleg a kutyusod némi enyhe testi fenyítéssel a kicsi tudomására hozza, hogy félni nem fél tőle, inkább méltóságán alulinak tartja a vele való "vitát". Ehhez azonban engedned kell, hogy ezt megtehesse. Ha a kisebbik eb gazdája elég felelőtlenül hagyja pórázhuzkodva futkározni a sajátját, nem tehet szemrehányást neked, amiért a tied "kiosztja" a vele erősködő "harcimarcit". Amit soha, de soha ne tegyél meg a jövőben, hogy akár kézzel, akár más módon a már megkezdett vitába beleállj. Ugyanis a vita hevében már nem a környezetre, hanem kizárólag egymásra figyelnek, emiatt már nem tudnak másfelé kontrollálni, így a  jóindulatú, vagy jóakaratú vétlen ember lesz az áldozat.

Nem azt mondom, hogy az "elrendezés" után puszipajtások lesznek, de a kicsi (bár ugatva) erősködik - ami úgy-e ösztönéből adódik, de alig hiszem, hogy neki merne menni a tiednek, aki viszont az affér után valószínüleg némi lenézéssel ballag el a kisebbik mellett.

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  fortis Csüt. 20 Aug. - 7:55

Egy  szép napos délután , mikor a nejem hazafelé ballagott a boltból , egy ilyen egér méretű kutya hirtelen rárontott és elkapta a nadrágszárát .   Ő meglepetésében felemelte a lábát , és  látta a kutya nem hajlandó elengedni , ott himbálózott a levegőben .  Arra gondolt , most mi a csudát csináljon vele , ha megüti , vagy ha nagyobbat rúg a lábával , akkor a kutya elrepül és lehet szörnyet hal . Hozzá nyúlni mindenesetre nem mert , mert félt , hogy megmarja az a kis vakarcs .

Egyszer moziba igyekeztünk még régebben , és én mentem a kerítés mellett . 
Olyan derék magasságig kőfal volt , onnan kezdődött a kerítés sor . Szóval magasan volt a talajszint a járda fölött . Amint mentünk mendegéltünk  , hirtelen se szó se beszéd , kiugrott két kerítés oszlop közül egy német juhász fej és elkapta a kabátom váll részét . Én meglepetésemben a könyökömmel úgy torkon vágtam , hogy azonnal nyüszítve menekült .  Hát minek ugrik neki az erősebbnek gondoltam .  Very Happy
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  Vendég Csüt. 20 Aug. - 10:03

A kutyák szocializálódása mai korunkban mindennek mondható csak helyén valónak nem!
A pulim pld. kifejezetten természeti jószág és épp ezekhez a jószágokhoz adatott - terelésre....
Az un. "okossága" - alkalmazkodás, tehát elég feszes művelet tőle!
Hálás vagyok Istennek mert "Gombóc" - kellően tiszteli Istent - "előttem jár", s bizony mondom - tanító mesterem!

( éccé kifutott az útra és elgázolta egy gyorshajtó. Hozzávetőlegesen egy órát zokogtam, locsolgattam vízzel, ápoltam, feleségem haza hívtam a m.-helyéről mert közel álltam az eszmélet vesztéshez...jókora trauma volt! )))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  Mayra1 Pént. 16 Okt. - 23:22

Nahát,milyen topicot találtam????
Hehe

Kedvesek vagytok smile !

Drága Sylvia! Sosem jutna eszembe kutyák közé rakni a kezem, de az -ételalapanyag- az nem kutya, bármennyire favorizálják is a szomszédaim. A szocializációs szálak kezdenek formát ölteni, igazán szavam se lehet, momdjuk sokmindenkinek nem kell leállnia beszélgetni velem, és bizonyos távolságokra, mozdulatokra igencsak megfeszített izmokkal reagál, morog, adott esetben ugat....ezekért eszemben sincs szólni. A lépcsőházban is kiválogatta a kedvelt és egyáltalán nem státuszú egyéneket smile , a kertbe pedig abszolút egyeduralkodó, nincs szomszéd, aki be akarna csörtetni (mint tavaly), a macskák rémálma. Összességében pont olyan, amilyennek lennie kell.

Fortis, ha erre jársz majd, lécci csinálj valamit, mert ez a topic szétcsúszott. Köszi


______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  fortis Szomb. 17 Okt. - 10:34

Pesten a szomszédunkban ( panel ) 6 Kutya volt . 2 vizsla , 3 nagyra növő fekete nem tudom milyen fajta , meg még egy idősebb keverék . El is menekültünk onnan , mert kibírhatatlanná vált a bűz . Hát igazság szerint az a nő egy idióta véleményem szerint , pedig egész normálisnak tűnt , amíg csak 1 kutyája volt .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  Mayra1 Vas. 18 Okt. - 18:16

Köszönöm Áprilia! Valóban elég volt a linket törölni....

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  Elek Vas. 10 Szept. - 9:39

Mára már 14. -ik éves a Pulika. - (Gombóc, fehér, kan))

És totál megsüketült.
És eléggé rosszul is lát.
És akkor eszik ha, ott állok a közvetlen közelébe.
És ugatgat folyton, bekéreckedik.
És esténként az ágy előtti kis szőnyegre fekszik, közel hozzám.
És hát totálra megváltozott, totálra szerethetőbb, abszolút rám van utalva.
Amúgy eleven, játékos.
-
Esetleg volna ide vonatkozó hasznos tanácsotok?
-
Félek a "bepiszkítástól" - visszamenőlegesen az utóbbi egy évben egyszer már előfordult, hümmm,... hajnal kettőkor állt égnek a hajam!

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  fortis Vas. 10 Szept. - 10:06

Sajnos nekem nincs tanácsom, de ha Mayra telefonál, tolmácsolom neki, hogy nézzen be ide a kérdésedre. 
Egy biztos, a petárdáktól már nem fog félni a pulid, és a szaglása feltehetően még kifinomultabbá válik. Ez nem biztos, de álltalában ha az egyik érzékszervünk megszűnik működni, általában a többi veszi át a helyét annak. 
A volt lakásunknál az egyik alattunk lakónak volt egy vizslája, aki szintén megöregedett és megvakult.  Ettól még rendszeresen vitte a gazdija sétálni, pórázon természetesen.  Szóval a kutyáknak is kijár  a tisztes öreg kor, sajnálom, hogy nem csak az ember válik nyomorulttá ha megöregszik, hanem ez az állatokra is igaz. 
Ha találkozom majd a Jó Istennel, tolmácsolni fogom majd neki, hogy tehetne ez ellen valamit, hogy ilyen nyomorultul kelljen távozni a túlvilágra.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  Elek Vas. 10 Szept. - 13:33

((nem erről beszéltem? - a "medve" szitura gondolj! ))

Köszi kedves ember vagy!
Igen, egyszer "besikerült" és én voltam a hibás -> asszemm! 
Nyugtalankodott, járkált, gondoltam éheske. 
Ugyan is van egy tányérkája. arra teszek neki zsömle darabkákat, s akkor eszi meg, mikor már chips "száraz", úgy szereti.
-
Hát - nem!  - MI! -

Megtanuljuk egymást és OK a "tempó"!
-
Olykor ide jön a géphez, s a lábamnak dől, aztán lefekszik.
A bejáratnál is ezt teszi, így érzékeli a szúnyog ajtó nyitását, s valóban mindég szaglászik,  + fingorászik sőt, a fogát is csikorgatja néha, nem hallja,... VICC EZ KÉREM és azért IGAZ!

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  fortis Vas. 10 Szept. - 14:41

Anyósoméknál a macska az aki fingik, de olyan büdöseket eresztget, hogy amikor ott üldögél közöttünk a teraszon és eldurrantja magát, nem győz csodálkozni, hogy miért ugrunk hirtelen fel és menekülünk odébb jó néhány méterrel.  Very Happy

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  Elek Vas. 10 Szept. - 19:52

...szeretnivalóak...

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  Elek Hétf. 11 Szept. - 9:15

Köszönöm! - Köszönöm és köszönöm!

Pontosan így van - az érintéssel, símogatással, konkrét öleléssel!
Terelgetem "puha" nyomásokkal.
Símogatom megnyugtatásnak.  ... (a fülető vakargatást imádja.)
Ölelem - szeretjük egymást!
-
Eszik tűrhetően csak kissé válogatós lett!

"Kisdolog-nagydolog"  - hááát akkor lesz mint eddig - egyszer "balesetezett" csupán!
-
Azt fontolgattam, amennyiben már az itthon hagyását se tűrné, az autóba is beszoktatom! Viszem magammal.
Jobbára este ugatgat és az eső kezdeti szakaszában. Kéri a bejövetelt! - Fut és lármázik. Nappal nem annyira gyakran!

Köszönöm - kedves vagy!

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  fortis Hétf. 11 Szept. - 12:34

Mi lenne, ha szereznél be mellé egy másik kutyit. Lehet az is vigyázna rá, bár nem tudom hogyan működnek kutyuéknál ezek a dolgok.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  Elek Hétf. 11 Szept. - 12:58

Féltékeny reakciói vannak, a durvaságig fokozva!

Nővérem "keveréke" (tacsi+puli) néhány napig volt nálunk!
Megőrült és azt is megőrjítette!
-
Amikor nem látott engem, jelenlétemet - szimatolta, méregette, puhatolgatta!

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  fortis Hétf. 11 Szept. - 13:10

Hú ha, úgy tűnik a féltékenység nem csak az emberi lelket gyötri, hanem az állatoknál is igaz.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  Elek Hétf. 11 Szept. - 14:51

A kutya némileg ám - öncentrikus!

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  fortis Hétf. 11 Szept. - 17:33

Szóval azért vannak egészen kegyetlen dolgok is.  Valaki felrúghatta anyósoméknál a pár hónapos kismacskánkat, és eltört a gerince. Most csak a mellső két lábával tud kapaszkodni és húzni magát a szerencsétlen.  Sad

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  Elek Hétf. 11 Szept. - 18:12

Kedvelem, elfogadom a cicusokat - a tiédet ebben az esetben pedig sajnálom!
Kis aranyos jószág!
-
"Emberben" keresendő asszem a probléma gyökere!
... durva,...!
Megszenvedi sőt, a kedves "Ányós" SZINTÉN !
Békesség néktek, a "legelésző baromnak" meg két jókora pofon,... legalább!
Ugye Isten se tud a szekrény mögé benyúlni, s a kézhosszabító - lehetünk néha!
Néha! -

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  Mayra1 Szer. 8 Nov. - 16:51

Sziasztok. Nincs semmi okos ötletem. Idős kutyákat mi békén hagytuk. Igaz "kinti" kutyák voltak. Akkor ébredtek/ettek/mászkáltak amikor akartak. Apum akkor nyugdíjazta a kutyáit, amikor a hallásuk 
/ látásuk csökkent. Terelőkutyáknak (munkakutyakról beszélek) ezek az érzékszervek fontosak. Szóval az idős kutyák nyugdíjazása után tényleg azt csináltak, ami akartak. A tanya körül szépen megvoltak.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  Mayra1 Szer. 8 Nov. - 16:57

Amikor az unokám született, a macskával meg kellett értetni, meg kellett tanulnia, hogy a lányom szobájába nem mehet be.
Tanácsot kértem, de mindenhonnan azt hallottam, öntörvényű, taníthatatlan.
Nos, nem az. A kutyáim segítettek, nem is keveset. 3 nap alatt megtanulta, hogy a szobába nem mehet be. A módszer roppant egyszerű volt. A kutyáknak megmutattam, hová kell a macskát beterelni. A lakás különböző pontjain tettem le a cicust, a kutyák közrefogták -néha, amikor okoskodni akart- elég határozottan a helyére hajtották. Azóta sem próbálkozik a szobába bemenni. Valójában a kiskutyák érdeme, hogy a macska tanulni volt kénytelen. 
Mielőtt kritizálnatok a módszert.....az unokám érkezése sokkal fontosabb volt számomra, mint a neveletlen macska kényelme.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  Áprilia Szer. 8 Nov. - 17:18

Ügyes! yes

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6454

Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  fortis Szer. 8 Nov. - 17:57

Anyósoméknál a macska nem mehet be a nyári konyhába.  Az érdekes az, hogy ezt a macska is tudja.  Nem lett elfenekelve, meg kidobva, és hasonlók, hanem elég volt rászólni, hogy nem jöhetsz be! És megértette a kis kalandor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Kutyus Empty Re: Kutyus

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.