Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A jelen történelmi idő szüksége...

2 posters

Go down

A jelen történelmi idő szüksége... Empty A jelen történelmi idő szüksége...

Témanyitás  Vendég Kedd 26 Jan. - 11:56

"Feloldozás"!

Atyám.
Jézus Krisztus nevében feloldozom ajkammal, szívemből, az önön magamra kimondott átok alól önön magamat!
Teszem ezt azért mert a "gyöngy" nem vethető a disznók elé és szükség ezekben a nehéz történelmi időkben, h az Igazság minden körülmények között hangozzék fel - Dícséretedre, Imádatodra!
Méltó Vagy a Dícséretre az Imádatra!
Méltó Jézus a Krisztus!
Méltó a Szent Szellem Személy!

Jézus a Krisztus Nevében! ...Ámen. ... Hallelujah.

A jelen történelmi idő szüksége... 2666041662 
-
A "nyelveken szólás"!
-
Pecsét!
Isten helyezte azt "megszenteltjeinek" (elkülönített) ajkára! Pecsétnek! - Jelül!

Aki nem kellő tisztelettel beszél a SztSz által képviselt karizmáról, az a személy rajta számon kérhető szankciók alá veti magát!
A nem tudás - nem jogosság!
Jogosság "megtérni" és alámerítkezni vízbe és Szent Szellembe!
-
Bizony mondom; térjetek meg és cselekedjétek meg a számotokra üdvözítőt és mind azt ami kedves a ti Mennyei Atyátok Előtt!

Ámen. ... Hallelujah.




-


http://hitesremeny.hungarianforum.com/f1-hit-es-remeny


A hozzászólást Elek összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 1 Feb. - 19:20-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A jelen történelmi idő szüksége... Empty Re: A jelen történelmi idő szüksége...

Témanyitás  Vendég Kedd 26 Jan. - 12:35

fortis - engedelmeddel áthozom ide is a linket...


Nagyon sok mondanivalóm volna a hallottakkal kapcsolatban de, nem néztem utána mikor történt ez a "prédikáció", hol és minek apropóján, un. egyházi eseményhez kötötten vagy sem!
Nem feltétlen kritikus aláfestéssel és nem is csodálkozva vagy tűlfűtött reményekkel!
Az "egyház" számtalan szempontjából növekedésben van ill. lebomlik belőle az ami mára már nem szerves része hiszen, Isten Atya Akaratában betöltésre vár általa is a - MŰ!
Legyen az bármi - harmónizálnia kell!
Úgy lesz!
Jézus a Krisztus Nevében!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A jelen történelmi idő szüksége... Empty Re: A jelen történelmi idő szüksége...

Témanyitás  Vendég Szer. 27 Jan. - 13:11

Nos!
Világháló!
Mi árat fizettek a "keresztények", az első századiak - Jézusért!
-
Már is megvolt egy "ütközet"!
Nem váratott sokáig!
Nem is kéreckedett!
-
Olvassa a világ fórumunkat?
Vannak akik rácuppantak értelemmel és vannak akik gyűlölettel és vannak akik hazugságokkal és vannak akik cselszövésekkel?
VANNAK!
Hát aztán?
Talán csak nem tudják Jézust lerángatni Trónjáról?
Vagy a sok elméjében "kapaszkodó" - úgy véli?
-
Hazudnak, fondorlatoskodnak, fenik a kést, szerelik a pokolgépet és a tankot? - Bombát?
-
TÉRJÉL MEG!
BŰNÖDBŐL BŰNÖS VILÁG!

leborulós

Ámen. ... Hallelujah.


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 28 Jan. - 14:29-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A jelen történelmi idő szüksége... Empty Re: A jelen történelmi idő szüksége...

Témanyitás  Vendég Szer. 27 Jan. - 15:40

még ez is a mai nap fejleménye!


Az Úr kezében vagyok!
-
TE IS!
-
Kinek mire marad idő?
-
Meglátjuk!
Kevés érvet hoztál, ez nem érv!
Ez arrogáns hatalmi jel!
Nem volna ha, fölűlről nem adatott vola!
-
Légy hálás érte!
Én az vagyok!
-
Atyám.
Köszönöm az Igazságodért történő - nyílt és meggyőződéses üldöztetésemet!

Ámen. ... Hallelujah.


és üldözőmet!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A jelen történelmi idő szüksége... Empty Re: A jelen történelmi idő szüksége...

Témanyitás  Vendég Szomb. 30 Jan. - 16:22

Figyelmetekbe ajánlom ezt a linket ill. ennek tartami lényegét!

Nehéz lesz az utolsó időkben megállani...

bizony mondom; ha, nem marad másotok, sem házatok, sem ételetek, sem feküdő helyetek!
Egy el nem vétetik tőletek!
AZ EGYETEMES ISTEN AGAPE SZERETET!
-

Nem kutakodtam, még csak nem is tudtam erről a kis "filmről"!
-
A Pápa Ő Szentsége!
Ilyetén közelsége - engem - a gyarló embert; "megrémisztett"!
-
Bocsátassék meg az én vétkem - igen nagy vétkem!
Lelkemben - el nem fogadhatom eme "felhívást"!
-
És ha ez igaz!
Bizony mondom néktek; Igen közeli az amely; "oly távolinak tűnik"!

Akinek van füle - az hallja!

Jézus a Krisztus nevében!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A jelen történelmi idő szüksége... Empty Re: A jelen történelmi idő szüksége...

Témanyitás  Vendég Szomb. 30 Jan. - 18:07

És erre is véletlen találtam de, mit is várhattam volna...

A tisztelt Pásztor eléggé visszafogott, nyilván kivár és aztán elmondja a megfelelőt.
Én nem tudhatom ez mi lesz és azt sem tudhatom, velem mint kis emberrel mi fog történni ám nekem nincs veszteni valóm, ellenben "vele" - "velük szemben"!
Őket Isten oda tette ahol vannak, frekventáltan és frekventáltan "csinálnak" jót és "frekventáltan rosszat"...!
A megítélés nem elsősorban emberi tényezők befolyása alatt van hiszen, akkor a föld föntről lefele forogna és közben dollárt, hatalmat és szexet ontana magából!

íme;



A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 31 Jan. - 11:30-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A jelen történelmi idő szüksége... Empty Re: A jelen történelmi idő szüksége...

Témanyitás  Vendég Vas. 31 Jan. - 11:24

Nos, némi kiegészítést indokol a fönn leírt kis "anyag"!
-
Miben?
Először is nem tudományos alapokon nyugvó "konzekvens" háttérből "dolgozok" - csak a magam kicsi egyszerű eszéből - a "csiszolatlanból"!
Aztán a történelmi háttérből és a "hozadékokból"!
És még aztán, s ebben csak én hiszek egyedül - a SztSz Személy - némely "vezettetése" után - "belőlem" "kiforrva"!
-
Nem túl kecsegtető...
-
De nem is holt....
-
Hoztam egy linket az "ÖKUMENÉ"-t érintőlegesen hiszen, a Pápa Ő Szentsége - halad egy az egyházában kijelölt úton amelynek - mi!
Emberek, viseljük következményeit!
No, innen nézve válik izgalmassá a magam, nejem és gyermekeim sorsa - azaz ezektől a lépésektől is "függ" viszonyuk Isten Atya Előtt!
-
Én!  - 

(;bizony nem kell szerénykednem mert "tanok" azt propagálják de, hírdethetem az Úr Jézus Dicsőségét - örökké Wink

A kicsi és jelentéktelen ember, a sors következtében! - 
Átéltem egy katarzis jellegű élményt! 
A fórum "titkos megfigyelői" már ismerik a történetet és persze ismerik a fórumon írogató "társak is"!

"Láttam" - "A" TRÓNON ÜLŐT!

A hit, ettől a naptól fogva nem csak egy palackba zárt szellemiség volt amely kiengedhető időnként de, lett "tálentum", lett "karizma" és lett sok vagy még attól is több kézzel érinthető cselekmény - konkrétum - bizonyság! - Elrendeltetés, elhívás...hatására...
Jó néhány ember hagyta el eddig, alkoholizmusát, családverését, önpusztító és környezetére is káros hatással bíró cselekményét!
Tehát, jelentőséggel bír a "nép" és jelentőséggel bír a Pápa Ő Szentsége vagy a politika szereplője, Merkel Asszony és egy "bevándorló" ugyan úgy!
-
Az ökumené - magyarra lefordítva - nem a "csókos társaság" !
A HIT egyenlőség jele az Igazság!
-
Tudja - e valaki?
Mi fán terem az Igazság?
Nézzen utána sűrgősen mert az idő - fogy, s az, h Isten Türelme még leng fölöttünk, az azért van mert a SztSz. Személy még fújja az Ő "Szelét" érettünk! - Reánk...
De, ki az a balga, aki azt gondolhatja, h nem fog újra levegőt venni?
No, azok lesznek a "vészterhes napok"!
-
MINDENKINEK, aki asszonytól született és itt "lézeng" a föld bolygón!
-
Tessék; a link....


AZ EGYSÉG!

Parancsra nem működik!
Sem bújtatott ingerek hatására!
Sem jómodorú előadók készségeiből...sehogy sem működik - emberi elgondolásból!
Mi a jele az egyiknek és mi a másiknak?
Nos, kérem tisztelettel; "A" LELKI ISMERET SZENT SZAVA!
Megadatott minden halandónak!
Aki volt annyira következetlen,  ("legelésző ostoba tudatlan") hogy alkalmanként erőteljes (el)fojtogatásnak vetette alá, az most - nagyon sűrgősen - ENGEDJE SZABADON ÖNÖN MAGÁBAN!
-
Ez nem könnyű - az agymosoda után - azonnal száraznak és fittnek lenni!
Háááát kérem - legyen ha!
Jót akar magának!
-
ÉBREDJEN FEL!
TÉRJEN MEG!
-
Keressen épkézláb közösséget magának - integrálódjon - még talán ma! - Teheti!
Holnap?

Jön az ökumené...
-
A politika?
Nos, ha elözönli Európát az a vallási és idegen törekvés amely vonalat húz maga után!
Egyértelmű a keresztényi világ egyesülése is...
-
Igen ám?
...

innen kezdve - van jogod tovább gondolni...
Tessék!
Tegyed!
-
Légy áldott utadon...

Jézus a Krisztus nevében!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A jelen történelmi idő szüksége... Empty Re: A jelen történelmi idő szüksége...

Témanyitás  Vendég Hétf. 1 Feb. - 13:30

Bensőt érintő az! 
És nem kicsit, nem akár hogyan ha, a hozzászólásaitokat olvassuk!
Nem lehet felszínesen átfutni rajta!
S aztán valami okosnak tűnőt oda tenni; "tessék"! - Itt a válaszom! - Felelősség!
-
Megpróbálom...

Megtérésem alkalmával, azon az estén! 
Az a bizonyos "élmény" - egységében adott át mindet - nekem! 
Az "élmény" - nem élményként bírt jelentőségében, tartamában leginkább  - többet!  

(ez fontos hiszen, itt állnak meg ezrek és ide ugranak vissza ezerszer és még ezerszer, pld. okáért az álmodozók...stb...))

Annál inkább személyes átalakulást eredményezett, teljes és tökéletes "megtapasztalását" !
És itt már átléptünk egy másik dimenzióba, síkra - ment végbe mind a "kettőnkben" - Istenben és bennem!
Tehát, a halandó (én) valamely oknál fogva - "megrogyott térdeire" az Egyetemesség "érzékelése" következtében!
És um. "visszatért hozzá" - az Egyetemességhez, bizonyos szűk, korlátozott ideig, ebben az élményben - a kiinduló pont - beteljesíthetőségéért!
-
Én mentem kérni! 
Mert haldoklott gyermekem, az addig csak általam kissé - részben felfogható Egyetemességhez, s az Egyetemesség, a kérés jogossága által!
"Átadott" - Önön Magából - nekem - 

(halandónak, tudatlannak és szüntelen vétkezőnek, amely nem vádlásként jelent meg de, megjelent felszabadúlt örömben)  

a Mindent Mindenekben-t, "Egyetemességét"!
"Tudatva", h a Szeretet Ő, h Ő A SZERETET és az a Mindenek Fölött Való! - 
Úgy hagyta, id.jelesen "pörgésében vagy menetében  -> figyelmen kívűl "nyavalygásomat" - tömegét, h mindeközben "VELE" - Ő VELE VOLTAM!
-
Remélem értitek!
MERT EZ A KULCS!


Átadni számotokra azt az Egyetemességet, akit tisztelhettek a későbbiek folyamán az életeitekben, s azt úgy cselekedve, h közben -> sokan és még attól is többen - LÁSSÁK MEG KI AZ AZ ISTEN!


Ez!
Hétköznapi megvilágításában - az első parancsolat!
A világ történelmi eseményei - szükségszerűvé tette, azon személyek "előjöttét" akik önmagában tisztelik az egyetemes istent és abban a mindent-mindenekben, nem részeiként, nem oszthatóan, és főleg nem az egót kiszolgálva vagy az előtt hajlongva - rabszolgaként!
-
Persze felmerűl a kérdés!
ÉN? - Mért pont én, s folytathatnám azt amit néhány éve itt közzé tettem - mindannyiunkért!
Így, az ilyen kérdés, h Elek aztán nem képzeled, h dirigálni fogsz nekünk? - akkora butaság és mélységi mutatója az igának, h volt, felálltam a géptől és ordítva mondtam; (ÉN IS)) -> URAM? MÉRT PONT ÉN?....kell "toljam" - ugye - néktek!
-
NINCS MIT MEGKÉRDŐJELEZNI! Egyszerűen nincs!
-
Mivel olvassa a fél világ a neten ezt a kis hsz-t is egyenlőre ezt tudom kifejteni!
Valójában csak a fentiekre tudok utalni, célként és az ÉLET ÉRTELMEKÉNT!
-
Itt és így!
Rekonstrukciós "eseményben" "élményben" - részesülünk és persze úgy is, h-> vagy velünk vagy nélkülünk!

Ez az én "dolgom" közöttetek, s mint mondottam küzdjétek le a buta beszólásokat pld. "erőszak"!
-
Az Egyetemesség - NEM ERŐSZAK! - Ő a "Teremtő", hogyan lehet erőszak...tök butaság!
-
Az Ayurveda? Castaneda, Gurdjieff....izmusok, tanok, személyek, hatalmasságok,....vallások, terror, háborúk.... A jelen történelmi idő szüksége... 1695130124...

-
Azt mondja Isten!
VAGYOK! - "A" VAGYOK!

-
Jézus a Krisztus nevében most és mind örökkön örökké!

Ámen. ... Hallelujah.


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A jelen történelmi idő szüksége... Empty Re: A jelen történelmi idő szüksége...

Témanyitás  Vendég Hétf. 1 Feb. - 13:48



Idézet :Tudod sem én, sem senki más nem fogja a nyájadat gyarapítani...
Ja, amióta itt vagy meg akart-e győzni valamelyikünk arról, hog amiben hiszel az hülyeség? Nem? Na, akkor próbáld meg ugyanezt felénk 

Nagyon egyet tudok érteni veled!
Teljes bensőmből így érzek és azért fejtem is ki röviden; IGEN, HELYÉN, KEZELHETŐSÉG, HASZNOSSÁG, JÓRAVALÓSÁG!
-............

Hús testi ember IGAZSÁGA!
-
Talán?
Talán épp ezért a sok sok tálentumaitokért?
Szól! - az Egyetemesség?
-
Amelyet - "adott"!  (("visszakér? ( valóban vissza kéri - e) ))))
ÉS!
MOST!
KEDVES "eszközeivel" - MŰ-vében véghez kíván vinni?
-
A sugárzó kétkedés mert az a maga igazságában - "hiányosság"! - Annak hiánya, amit még soha nem tapasztaltatok meg, s most - feltehetően eljött - az idő!
-
Amúgy!
Emberileg teljesen kivihetetlen hiszen, szerteszét lakunk az országban!
Na és? - Alkalmanként? - Nem!

Igazából nem is ez a lényeg - itt az áldozatvállalás súlyát képező értékmeghatározás - kerestetik -> bennetek! Egyen egyenként!
-
Ha megnézed a kedves társaink életében történ nagy horderejű "dolgokat" - annál mi sem mutatja jobban!
Mennyire "kíván" a MŰ bennünket!
ÉS!
Mennyire ellenünk dolgozik a "szennyes" szellemi "világ"!
-
...én így látom...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A jelen történelmi idő szüksége... Empty Re: A jelen történelmi idő szüksége...

Témanyitás  Vendég Csüt. 4 Feb. - 17:53

Szép ez a biblia! (1,)
-

A jelen történelmi idő szüksége... Images?q=tbn:ANd9GcTUOyjt93DGIP6BvYpxPq_wWDO0Mn-g0K8ZMpMoL_ij7R2-u4H3mg

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A jelen történelmi idő szüksége... Empty Re: A jelen történelmi idő szüksége...

Témanyitás  fortis Csüt. 4 Feb. - 22:05

Elek írta:Szép ez a biblia! (1,)
-

A jelen történelmi idő szüksége... Images?q=tbn:ANd9GcTUOyjt93DGIP6BvYpxPq_wWDO0Mn-g0K8ZMpMoL_ij7R2-u4H3mg

Nekem is van egy nagyon szép , Ápriliától kaptam ajándékba .



xxxxxx

Elek; egyszerű kötés de, szép!
Mi tud széppé tenni egy bibliát, holott csak egy könyv?
Úgy vélem a "tartalmának" kijáró tisztelet szerint kötik!
Igen?
-
Nem!
Akkor?
Összetett nagyon viszont az bizonyos, valamely egyensúlyt képezhet benne a hit és a tisztelet öszessége!
-
Olvassuk együtt, akinek van kedve, üsse fel velem - én kezdeném a Róma levéllel!
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11437

Vissza az elejére Go down

A jelen történelmi idő szüksége... Empty Re: A jelen történelmi idő szüksége...

Témanyitás  Vendég Szomb. 6 Feb. - 20:23


Személy szerint a Csia fordítás is meg van nekem könyv formátumban.
Ezt az 1926 -os évek ébredési hullámát követő Siroki István bácsi ajánlására "kerítettem", s nem bántam meg.
Miért a Róma levél?
-
Végig olvasva felnyílik az értelem, a hit pedig karon fogja, s egy séta lesz - előre...
Hol az az "előre"?
-
Veselkedjél neki, s megtudhatod!
-
Atyám.
-
A mai napon sem vétetett el tőlem a Kegyelem.
Láthattam általa a szükségeket.
Láthattam az út szűkületét és láthattam a szóró lapátot...
Atyám.
-
Sokan nem fordúlnak feléd "tisztelettel"!
Örömük - nem a felismerés öröme!

Segítséget adhatunk nékik - ember az embernek, hús a húsnak, lélek a léleknek és Te a Szent az alvó szellemnek!
Köszönöm!
Atyám.
Jézus nevében.

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A jelen történelmi idő szüksége... Empty Re: A jelen történelmi idő szüksége...

Témanyitás  Vendég Szomb. 6 Feb. - 20:46

Róma levél.


Róm 1,1

Pál, a Felkent Jézus rabszolgája, elhívott apostol, kit örömüzenetének hirdetésére Isten különválasztott.  
 
Róm 1,2
Az [Isten] prófétáin át a szent írásokban már előre megígérte azt, amiről az [örömüzenet] szól.  
 
Róm 1,3
Ennek az üzenetnek tárgya a Fiú, ki, ha a húst nézzük, Dávid magvából támadott.  
 
Róm 1,4
Kit azonban a szentség Szelleme a halottak közül való feltámasztással Isten Fiaként hatalmas erővel bizonyított. E Fiú, a Felkent Jézus, nekünk Urunk,  
 
Róm 1,5
és rajta keresztül kegyelmet és apostolságot kaptunk arra, hogy az ő nevével minden nemzetben a hit engedelmességét keltsük fel.  
 
Róm 1,6
E [nemzetek] közé tartoztok ti is, a Felkent Jézus elhívottai.  
 
Róm 1,7
[Küldi e levelet] az Isten Rómában lakó összes szeretteinek, elhívott szenteknek. Kegyelem nektek és békesség Atyánktól, Istentől és az Úrtól, a Felkent Jézustól.  
 
Róm 1,8
Először is a Felkent Jézuson át mindnyájatokért hálát adok Istenemnek azért, hogy hiteteket az egész világon szerte mindenütt hirdetik.  
 
Róm 1,9
Mert az az Isten, akinek Fia örömüzenetének hirdetésével szellememben szolgálok, a tanúm arra, hogy imádságaimban mindenkor szakadatlanul emlegetlek titeket.  
 
Róm 1,10
Könyörgök is azért, hogy Isten akaratával valamiképpen már jó út nyíljék számomra hozzátok.  
 
Róm 1,11
Mert epedve vágylak látni titeket, hogy a kegyelemnek egy s más szellemi ajándékát közölhessem veletek a ti megszilárdítástokra,  
 
Róm 1,12
helyesebben, hogy köztetek [ti is,én is] kölcsönös bátorítást kapjunk azon a hiten keresztül, mely bennünk van, bennetek és bennem.  
 
Róm 1,13
Nem akarom azonban, hogy ne tudjátok, testvéreim, hogy már sokszor feltettem magamban, hogy elmegyek hozzátok, de mostanáig megakadályoztak abban, hogy köztetek is teremjek valami gyümölcsöt úgy, mint a többi nemzetek között.  
 
Róm 1,14
Helléneknek is, barbároknak is, bölcseknek is, értelmetleneknek is adósa vagyok.  
 
Róm 1,15
így hát, ami engem illet, bennem a készség megvan arra, hogy nektek, rómabelieknek is hirdessem az örömüzenetet.  
 
Róm 1,16
Mert nem szégyenlem az örömhírt. Hiszen Istennek hatalma az minden hívőnek megmentésére, zsidónak is, sőt annak először, meg hellénnek is.  
 
Róm 1,17
Mert Isten igazságosságáról hull le az [örömüzenetben] a lepel, s [ezt az igazságosságot] a hit a hitnek adja tudtul, miként írva is találjuk: „Az igazságos [ember] hite alapján fog élni."  
 
Róm 1,18
Mert hull már a lepel Isten haragjáról, mely mennyből [sújt le] azoknak az embereknek minden istentelenségére és hamisságára, akik az igazságot hamissággal lefogva tartják.  
 
Róm 1,19
[Lesújt rájuk,] mert mindaz, amit Istenből megismerhetünk, köztük is nyilvánvaló, minthogy Isten láthatóvá tette nekik.  
 
Róm 1,20
Hiszen azt, ami belőle láthatatlan, alkotásaiból az emberek a világ megalapítása óta megértik és átlátják, éspedig az ő örök hatalmát és Isten voltát, úgyhogy menthetetlenek.  
 
Róm 1,21
[Menthetetlenek], mert bár Istent megismerték, Istenként nem dicsőítették, és hálát neki nem adtak, hanem következtetéseikben hiábavalókká lettek, és be nem látó szívük elsötétedett.  
 
Róm 1,22
Azt állították magukról, hogy bölcsek, pedig ostobákká lettek,  
 
Róm 1,23
[amikor] a romolhatatlan Isten dicsőségét romlandó embernek, madaraknak, négylábúaknák és csúszómászóknak hasonmásával cserélték fel.  
 
Róm 1,24
Ezért az Isten szívük kívánságainak következményeként kívánságaikban tisztátalanságra adta oda őket, hogy testüket egymás között megbecstelenítsék.  
 
Róm 1,25
Hiszen ők maguk cserélték fel az Isten igazságát hazugsággal, ők maguk félték és szolgálták a teremtményt, [tették] félre a Teremtőt, aki áldott az örök korokig. Ámen.  
 
Róm 1,26
Ezért adta azután az Isten oda őket becstelen szenvedélyekre, nőik a természetes életmódot természetellenesre cserélték fel,  
 
Róm 1,27
hasonlóképpen a férfiak is elhagyták a nővel való természetes élést, és indulatoktól [hajtva], egymás iránt gyulladtak lángra, férfiak férfiakon követtek el torz dolgokat, és önmagukban kapták meg azt a bért, mely tévedésükért kijárt nekik.  
 
Róm 1,28
S mint ahogy ők Istent kipróbálták, s elvetették, nem méltatva arra, hogy ismeretükben megőrizzék, annak megfelelően Isten is olyan életfelfogásnak dobta őket oda, mely majd az ítéletkor nem állja ki a próbát. Hogy azt tegyék, ami ocsmány,  
 
Róm 1,29
hogy telve legyenek mindenféle hamissággal, rosszasággal, haszonleséssel, gonoszsággal, jóllakjanak irigységgel, gyilkolással, civakodással, cselszövéssel, gonosz szokásokkal.  
 
Róm 1,30
Hogy suttogok, pletykahordók, istengyűlölők, erőszakoskodók, fennhéjázók, kérkedők, gonosz dolgok feltalálói, szüleik iránt engedetlenek,  
 
Róm 1,31
belátásnélküliek, állhatatlanok, szeretetlenek, könyörtelenek legyenek.  
 
Róm 1,32
Mert bár Isten igazságos útjait felismerték, - hogy akik ily dolgokat cselekszenek, halálra méltók -, mégis nemcsak megteszik ezeket, hanem azokat, akik e dolgokat művelik, egyetértésükkel erősítik.  
 
33 Óh milyen mélységesen gazdag Istennek bölcsessége és tudománya. Milyen kifürkészhetetlenek ítéletei és kinyomozhatatlanok útjai. 


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 8 Feb. - 11:16-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A jelen történelmi idő szüksége... Empty Re: A jelen történelmi idő szüksége...

Témanyitás  Vendég Szomb. 6 Feb. - 21:10

Csia.

Róm 1,32

Mert bár Isten igazságos útjait felismerték, - hogy akik ily dolgokat cselekszenek, halálra méltók -, mégis nemcsak megteszik ezeket, hanem azokat, akik e dolgokat művelik, egyetértésükkel erősítik.  

Károli.

32. Kik jóllehet az Isten végzését ismerik, hogy a kik ilyeneket cselekesznek, méltók a halálra, mégis nemcsak cselekszik azokat, hanem az akképen cselekvőkkel egyet is értenek. 
-

A Csia fordításban található kifejezések és értelmezéseik - olvasatomban - igen mélységes ragaszkodást tükröznek Isten iránt!

Szükségszerű a fordítónak, h kinyílvánítsa a "csatlósság" mikéntjét, ill. miértjét, h ne vesse el a sulykot, senki ember fia hiszen - az Egyetemes Istent - tagadja meg azáltal!
Hova tovább, az amúgy is a "világ" - önmaga által és önmagát első helyere történő pozícionáltságát, mérlegelést elhagyva - az oktalan oktalanúl támogassa, erősítse - lázadásában!
-
Siroki István az első karizmatikus "pásztor volt" - óriási hittel és az azt követő SztSz-i  "cselekményekkel"!
Egy vándor órás fia volt, aki munkájával fiatalon támogatta édes anyját, a családot.
Eközben lett hívő emberré és evangelista pásztorrá!
Mikor elhunyt, az utolsó voltam a sorban, aki az un. "hívek közül" még élve láthattam őt!
-
Érdekes olvasni az apostol szavát, h a kornak megfelelően mint beszélt, s a fordító mint tolmácsolja nékünk.

-
Ajánlatos Isten felé fordúlni - remélhetőleg még nem késő...

leborulós !

Ámen. ... Hellelujah.


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 8 Feb. - 14:43-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A jelen történelmi idő szüksége... Empty Re: A jelen történelmi idő szüksége...

Témanyitás  Vendég Hétf. 8 Feb. - 11:24

Róma levél.

Róm 2,1
Ezért menthetetlen vagy ember, bárki vagy is, aki ítélkezni szoktál, mert mikor a másikat elítéled, magadra mondasz kárhoztatást, hiszen ugyanazokat műveled, mikor magad ítélkezel.  
 
Róm 2,2
Azt azonban tudjuk, hogy Isten ítélete az igazságnak megfelelően [sújtja] azokat, akik ily dolgokat művelnek.  
 
Róm 2,3
Vagy arra számítasz, te ember, aki elítéled ezeket, akik ilyesmit művelnek, de magad is ugyanazokat teszed, hogy az Isten ítélete elől elmenekülhetsz?  
 
Róm 2,4
Vagy éppen semmibe veszed gazdagon [ömlő] jóságát, türelmét és hosszútűrését, és nem érted meg, hogy az ő jósága arra indít téged, hogy új felismerésre térj?  
 
Róm 2,5
Te azonban keménységeddel és új látásra térni nem akaró szíveddel haragot halmozol fel magadnak arra a napra, melyen az Isten haragja [le fog sújtani, s amelyen] igazságos ítéletéről a lepel lehull.  
 
Róm 2,6
Meg fog Ő fizetni kinek-kinek tettei szerint:  
 
Róm 2,7
azoknak, akik állhatatos jó cselekvéssel dicsőséget, megbecsülést és romolhatatlanságot keresnek: örök élettel,  
 
Róm 2,8
ellenben azoknak, akik versengeni szoktak, és nem az igazságnak engedelmeskednek, hanem belenyugosznak a hamisságba: haraggal és indulattal.  
 
Róm 2,9
Nyomorúság és szorongás jő minden emberi lélekre, aki a gonoszt munkálja, zsidóra is, [sőt] arra elsősorban, [de]hellénre is.  
 
Róm 2,10
Ám dicsőség, megbecsülés és békesség [lesz része] mindenkinek, aki a jót munkálja, zsidónak is, annak először, [de] hellénnek is.  
 
Róm 2,11
Mert Istennél nincs személyválogatás.  
 
Róm 2,12
Mert akik törvény nélkül vétkeztek, törvény nélkül fognak elveszni is, akik pedig a törvényt [ismerve] vétkeztek, a törvényen át kapják majd ítéletüket.  
 
Róm 2,13
Mert nem a törvény hallgatói igazságosak, hanem annak megtevőit fogják igazságosaknak nyilvánítani.  
 
Róm 2,14
Mikor ugyanis azok a nemzetek, melyeknek nincs[írott]törvényük, természetszerűleg teszik a törvény dolgait, bár törvényük nincs, maguk képezik a törvényt maguknak.  
 
Róm 2,15
Ezek ugyanis kimutatják, hogy a törvény [kívánta] tett a szívükbe van írva, amennyiben lelkiismeretük velük együtt tanúskodik, sőt tanúskodnak [szívük] fontolgatásai is, melyek egymást hol vádolják, hol védelmezik.  
 
Róm 2,16
[A][ lelkiismeret és e számító következtetések] fognak majd tanúskodni ama napon is, melyen Isten az emberek rejtett titkait, ahogy az én örömüzenetem [mondja], a Felkent Jézuson át meg fogja ítélni.  
 
Róm 2,17
Ha pedig te a zsidó nevet viseled, és a törvényből hamis [biztonságot merítve] megnyugtatod magad, ha te Istennel dicsekszel,  
 
Róm 2,18
és ismered a [törvényben megnyilatkozó isteni] akaratot, ha a törvényből nyert oktatás alapján mérlegelni tudod az eltérő [ ítéleteket,]  
 
Róm 2,19
ha elhitetted magaddal, hogy vakok vezére, sötétségben levők világossága,  
 
Róm 2,20
esztelenek nevelője, kiskorúak tanítója vagy, mivel a [ mózesi] törvényben bírod az alakba öntött ismeretet és igazságot,  
 
Róm 2,21
hát akkor éppen te, aki tanítasz, nem tanítod magadat? Ki azt hirdeted: ne lopj, lopsz;  
 
Róm 2,22
ne törj házasságot, házasságot törsz? Ki utálod a bálványokat, templomot fosztogatsz?  
 
Róm 2,23
Ki a törvénnyel dicsekszel, a törvény áthágásával gyalázod meg az Istent?  
 
Róm 2,24
Hiszen „Isten nevét miattatok káromolják a nemzetek között," - amint az írva van.  
 
Róm 2,25
Mert használ ugyan a körülmetélkedés, ha a törvényt véghez viszed, de ha a törvény áthágója vagy, körülmetélt voltod körülmetéletlenséggé változik.  
 
Róm 2,26
Ha ellenben a körülmetéletlenek a törvény igazságos útjait megőrzik, körülmetéletlen voltuk nem számít-e majd körülmetéltségnek?  
 
Róm 2,27
Akkor azok a körülmetéletlenek, akik természetüknél fogva hajtják végre a törvényt, fognak elítélni téged, aki betűn és körülmetélésen keresztül hágod át a törvényt.  
 
Róm 2,28
Mert nem az a zsidó, aki [szemmel] láthatóan az, és nem az a körülmetélés, mely a húson látható,  
 
Róm 2,29
hanem az számít zsidónak, aki rejtett mivoltában zsidó, és a szív körülmetélése az [igazi körülmetélés], amely szellemben, nem betűben történik, s melynek magasztalása nem emberektől származik, hanem Istentől.  


-
Ez a kiemelés - igen fontos, nagy jelentőséggel bíró!
Gyakorlatilag amely személy befogadta az evangélium üzenetét - az ennek él!
-
Róm 2,4
Vagy éppen semmibe veszed gazdagon [ömlő] jóságát, türelmét és hosszútűrését, és nem érted meg, hogy az ő jósága arra indít téged, hogy új felismerésre térj?  


Az új felismerés - térdre kényszerítő hatása, az engedetlenkedő személyt - vissza emeli - oda, ahonnan kiszakíttatott!
-
Elszakítottan élni Istentől - a föld bolygó jelenlegi állapotában történő tükröztetés! Tehát jó és kívánatos a felismerésre térés!
-
Térj felismerésre!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A jelen történelmi idő szüksége... Empty Re: A jelen történelmi idő szüksége...

Témanyitás  Elek Hétf. 9 Júl. - 2:47

kávé!

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

A jelen történelmi idő szüksége... Empty Re: A jelen történelmi idő szüksége...

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.