Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A sötét oldal

Go down

A sötét oldal Empty A sötét oldal

Témanyitás  fortis Kedd 30 Aug. - 10:26

Mostanában elgondolkodtam  egy kicsit és beszélgethetnénk róla ha van kedvetek, hogy mi késztetheti az embert , vagy magukat a történéseket arra, hogy az úgynevezett sötét dolgokat cselekedjék, vagy történjék meg az emberrel. 

Említettem azt az esetet, amikor  belecsapott egy emberbe a villám. Túlélte az ipse, de nemsokára jött a következő fenyegetettség, ugyanis megcsípte egy mérges pók.  Nagy nehezen ezt is túlélte, de aztán a kertjében kapálva neki ugrott egy mérges kígyó és az is halálos csapást mért rá.  Ezt is túlélte az ember, de a története azért elgondolkodtató. 
Mi történhetett ezzel az emberrel, hogy ennyi halált hozó esemény csapott le rá, és mi történhetett, hogy ezt mind túlélhette?  Nem tartom hétköznapi eseménynek egyik mozzanatát sem, mert mások az ilyesmikbe általában belehalnak. 
Az érdekelne, hogy miért történhettek meg ezek a dolgok ezzel az emberrel, ti elhiszitek, hogy ezek véletlenek voltak?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

A sötét oldal Empty Re: A sötét oldal

Témanyitás  fortis Kedd 30 Aug. - 15:41

Jól van, akkor folytatom. Szóval nekem támadt egy olyan gondolatom, hogy ezek a sorscsapások, talán nem lehettek véletlenek. 
Lehet két oldal küzdött meg körülötte, és talán magának a személynek nem is volt benne akkora része, mint amekkora  fizikailag mégis csak rá hárulhatott. 
 Szóval mintha két erő mérte volna össze erejét. Az egyik úgy alakította a dolgokat, hogy ennek az embernek meg kelljen halnia,  másik erő viszont neki feszült, és minden támadást valamilyen fantasztikus módon hárítani, vagy helyrehozni tudott.
Hogy melyik lehetett a jó és melyik a rossz oldal, ezt eléggé nehéz lenne eldönteni Mindenesetre enél a példánál valóban csak bábjátékosok vagyunk.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

A sötét oldal Empty Re: A sötét oldal

Témanyitás  Vendég Kedd 30 Aug. - 15:50

Azt hittem, arra gondolsz, hogy valaki megátkozta, azért adod a sötét oldal címet a topiknak.

A fent leírt koncepcióddal az a bajom, hogy hallgatólagosan feltételezni kell hozzá, hogy a jó mindig éltetni akar, és mindig a gonosz az, aki elpusztítja az embert. Pedig van úgy, hogy itt az ideje a halálnak, és ezer ok miatt lehet így. Pl. csak tovább rontaná az ember a karmáját. Vagy olyan idők jönnek, ami elől megmenekül az illető.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A sötét oldal Empty Re: A sötét oldal

Témanyitás  fortis Kedd 30 Aug. - 16:02

efi írta:
A fent leírt koncepcióddal az a bajom, hogy hallgatólagosan feltételezni kell hozzá, hogy a jó mindig éltetni akar, és mindig a gonosz az, aki elpusztítja az embert. Pedig van úgy, hogy itt az ideje a halálnak, és ezer ok miatt lehet így. Pl. csak tovább rontaná az ember a karmáját. Vagy olyan idők jönnek, ami elől megmenekül az illető.

Nagyon jól látod Efikém, én is pont így gondoltam. Ezért írtam így
Hogy melyik lehetett a jó és melyik a rossz oldal, ezt eléggé nehéz lenne eldönteni."
Nekem is olyasmi jutott eszembe, hogy esetleg az embernek mennie kellene valamiért, de egy erő visszatartja. Ez lehet akár a sötét oldal is , a dafke , az akkor is keresztül húzom a számításaidat erő oldala. 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

A sötét oldal Empty Re: A sötét oldal

Témanyitás  fortis Kedd 30 Aug. - 16:12

A fentebbi események és gondolatok tükrében akkor felvetődik az a kérdés, hogy hol helyezkedik itt el a fensőbb én ?  Melyik oldalon? Azon az oldalon, amely esetleg tudja, hogy érdemes lenne tovább lépni, és ez által valahogy megteremti azt a helyzetet, ami lehetővé teszi a továbblépést, vagy azon az oldalon, ami mindenáron fenn akarja tartani a lét állapotát, és megtesz mindent, hogy az ember életben maradjon?  Vagy a harmadik lehetőségnél, ahol a felsőbb én esetleg félre áll és átengedi az ilyen jellegű harcot azoknak az erőknek, amik úgy tűnik határozottabban befolyásolják sorsunkat mint mi magunk ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

A sötét oldal Empty Re: A sötét oldal

Témanyitás  fortis Kedd 30 Aug. - 16:56

Ezt a beszélgetést amúgy azért indítottam, mert nagyon sok témát meg lehetne itt beszélni . Pl:
- Miért sértődik meg az ember
- Miért gyűlöl
- Miért gyilkol és erőszakol,
- Miért élvezi a gonoszságot és hasonlók.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

A sötét oldal Empty Re: A sötét oldal

Témanyitás  fortis Szer. 31 Aug. - 6:27

A TLC-n láttam  egy műsort, ahol sorozat gyilkosokról volt szó. 
Tulajdonképpen ez egy testvér pár volt, de csak az egyikőjük gyilkot.  Fiatal párokra vadászott, a fiúkat válogatott eszközökkel ölte meg, majd a lányokat megerőszakolta és utána őket is megölte.  Ha jól emlékszem 14 éves volt a legfiatalabb lány az áldozatok között. 
Nos egyik alkalommal az egyik lány miután mellkason szúrta a gyilkos egy jégcsákánnyal, valahogy sikerült neki túlélnie úgy, hogy halottnak tettette magát.  Nos fura, mert felismerte a gyilkost, de az illetőt nem ítélték el, mert a lány vallomása volt az egyetlen bizonyíték, ráadásul később el is bizonytalanodott.  Tehát elengedték, és utána  kezdett az igazi vérengzésbe. 

Az lenne a kérdés, hogy vajon mi késztetheti az ilyen embert arra, hogy gyilkoljon?  Láttam máskor is hasonlót, ott az ipse 17 nőt ölt meg, legalábbis amiket összefüggésbe sikerült hozni a gyilkossal.  Ott állítólag a vadász szenvedélye hajtotta a gyilkost, nem is a megerőszakolás volt a fő motívum, hanem hogy levadászhatta a csajokat. 

Valahogy nem igazán tudnék abban hinni, hogy gyermekkori trauma, meg a szülők rosszul bántak a gyerekkel és hasonlók. 
A megszállásban sem igazán tudnék hinni, hogy megszállja az ilyen embert a gonosz és az ember csak egy eszköze annak, hogy amaz kitombolhassa magát. 
Az ilyen emberek néha normális családi körülmények között élnek és gyermekeik is vannak és semmi jel nem mutat arra, hogy szörnyetegek lennének.
Abban sem igazán tudnék hinni, hogy ez valami karmikus kötelék, vagy hogy azoknak a gyerekeknek, vagy nőknek azért kell meghalniuk, mert ezt vállalták, hogy így halljanak meg, vagy valamilyen karma erre vezeti az útjukat. 

Elképzelhető, hogy az ilyen emberek maguk a gonoszság földi megtestesülései ? Elképzelhető, hogy lehetnek olyan multidimenzionális lények, akik a földi megtestesülésükkel nem a fejlődést, hanem a gonoszságot testesítik meg? 

Szörnyen gonosz emberek a múltban is léteztek. Ha azok is ebbe az osztályba tartozhattak amit említettem, hogy juthattak el a civilizált társadalmakig a középkor óta?  Lehet, hogy a fejlődés nem is azon múlik, hogy az ember hogy képes jobbá lenni és ennek megfelelően magasabb szintre lépne? Llehet, hogy az egész csak egy szellemi evolució és minden a régi, csak az eszközök és a módszerek változtak? 
A gonoszság épp úgy fennmaradhat és fejlődhet, mint a jóság? Szóval szerintem elgondolkodtató.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

A sötét oldal Empty Re: A sötét oldal

Témanyitás  fortis Csüt. 1 Szept. - 7:12

Úgy tűnik a fentiekre nem igazán tudjuk a választ.  Én is csak tippelni mernék. A pszichológusok bezzeg tudják, de én nem mindig hiszek nekik.  nem hiszem, hogy mindent meg lehet oldani, vagy rá lehet fogni a traumákra, az ingerekre , meg hasonlókra. 
Amúgy érdekes esetek azok is, amikor a gyilkos azt mondja hangokat hall. 
Én ezeknek sem hiszek, olcsó trükk ahhoz, hogy enyhítsék a büntetésüket. 
El tudjátok azt képzelni, hogy a fejetekben megszólal egy hang és azt mondja menj öld meg ezt vagy azt és akkor elindultok, hogy megtegyétek?  A hangokat el lehet hinni, de azt, hogy az ember akaratán kívül engedelmeskedik is neki, azt már nem .  Azért teljesíti a kérést, mert teljesíteni akarja. Teljes mértékben önszántából. 
Láttam egy két hipnózissal kapcsolatos műsort is már a tv-ben és azokban mindig arról beszéltek, hogy főként az az ember hipnotizálható, aki maga is beleegyezett , hogy megtegyék vele.  De fogjuk rá, hogy lehetséges volna akaratunk ellenére is meghipnotizálni bennünket. Akkor is ott van a második számú akadály, ami azt mondja, hogy ami az erkölcsi értékeink ellen szól, azt nem vagyunk hajlandóak véghez vinni. 
Pl egy  műsorban meghipnotizálnak egy nőt.  Annak hiába fogja azt mondani a hipnotizőr, hogy üljön le és kezdjen el maszturbálni, a nő nem fogja ezt megtenni , mert fenn áll az erkölcsi gát, ami letiltja ezt a parancsot. 
Esetleg azt el lehetne képzelni, hogy egy kést adna a kezébe és azt hipnotizálják az illetőnek, hogy a másik ember akit lát az tulajdonképpen egy csirke.  Ez esetben lehet, hogy el fogja vágni a csirkének látott ember nyakát, de azért ebben is erősen kételkedem. Szóval úgy vélem, normális embereknél léteznek határok.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

A sötét oldal Empty Re: A sötét oldal

Témanyitás  fortis Pént. 16 Dec. - 11:47

Mit gondoltok ezzel a történettel kapcsolatban?

A dühös utasok nem engedték, hogy a kisbabát tartó nő leüljön "
http://faktor.hu/faktor-duhos-utasok-gyermeket-tarto-no-kisbaba-vonat-elso-osztaly-elsobbsegi-jegy?source=hirkereso
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11424

Vissza az elejére Go down

A sötét oldal Empty Re: A sötét oldal

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.