Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

5 posters

Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  fortis Vas. 28 Jan. - 8:37

Arra gondoltam,mi lenne ha vizsgálódnánk egy kicsit abba az irányba, amikor álomból a valóságba teleportálunk akár egy gondolatot, egy érzést, egy képet, egy helyzetet, vagy bár mit, amivel odaát találkozhattunk, és a jelenség felbukkan az ébrenléti valóságunkban is, vagy akár folytatólagos.
 Ez érvényes lenne a másik irányba is, azaz ébrenléti állapotunkból az álom térbe történően. 
Írnék ide saját példát is, hogy belekezdjek az esetek leírásába. 

- klausztrofóbia:
Egyik álmomban beszorultam egy összeomló épület egy apróbb ficakjába. Ez egy kis idő után olyan klausztrofóbiás állapotot idézett nálam elő, hogy miután felébredtem, az érzés még vagy egy órán keresztül hevesen jelen volt. 
Tehát el lehet mondani, hogy egy álombéli érzés jött átt a fizikai valóságba, ami még egy jó ideig jelen volt. 

-Földrengés
Ez már régi történet, ti is ismeritek, álmomban földrengés volt. Azt mondtam Mandulának, hogy földrengés van.  Ébredés után szintén elmondtam Mandulának, hogy azt álmodtam földrengés volt.  És valóban az volt. Nálunk nem érzékelhetően, de Győr és tatabánya vonalában eléggé erőteljes volt. 

-ASD érem
Ide tartoznak Asd érem próbálkozásai is, itt fordított menetben, mert ő a valóságból hozta át az érméket vagy a kártyalapokat az álom térbe.  Rendszerint rájuk is talál tudatos álmaiban, és itt a helyszín lenne a lényeg, mert ott találja meg őket, ahová azokat a valóságban helyezte el.  Az, hogy a lapok vagy az évszámok nem stimmelnek annak nincs túl nagy jelentősége, mert álom térben folyamatosan minden változik . Erre utal az a jelenség is, amikor nem lehet egy szöveget kétszer elolvasni ugyan azon a lapon. 

Békülés
Erről is meséltem már, amikor egy T álomban egy rosszindulatú embert békülésre bírtam. A hatása megnyilvánult a fizikai valóságunkban is, legalább egy hétig jelen volt. 


Szóval ha úgy érzitek volna olyan hatás vagy esemény, vagy eredmény, vagy bár mi ami oda vissza hathat, vagy felbukkanhat, írjátok meg ha gondoljátok.  Lehetnek régebbi tapasztalatokból is nyert hasonló esetek, hogy összevethessük mennyire lehetséges  a két világ közötti teleportáció .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  Motan Hétf. 30 Ápr. - 20:17

Ismerős érzés!
1. Szerencsére már nincs ez a visszatérő álmom, de évekig azt álmodtam, hogy több embert megöltem, el vannak temetve, és pl. kimosta a víz a földet és már csak néhány centire vannak a külvilágtól /építkezés lesz a területen hamarosan és kiássák / nyomoznak a rendőrök, keresnek az adott területen és rájuk fognak bukkanni.
És elképesztően borzalmas érzés kerít hatalmába hogy na.. Most el fognak kapni! Nem tudom szavakkal leírni.
És amikor ezekből az álmokból felébredtem, KOMOLYAN elgondolkozok azon hogy tényleg igaz e és hogy megöltem embereket. Kb 10 perc kell hogy észheztérjek és tudjam hogy minden ok.
- Vagy azért van mert egy megoldatlan problémakör tudatalatti felszínre töréséről van szó, vagy egy párhuzamos dimenzióban valóban serial killer vagyok smile

2. Ha néha sok pénzzel álmodom, előfordul, hogy tudatos lesz az álom, és tudom hogy ébrenlétben kell ez a sok pénz és át akarom hozni, koncentrálok erősen arra, hogy "kihozzam".
Ami a vicces, egyszer egy ilyen ébredéskor ökölbe szorítottam, morzsolgattam a kezeimet, fogtam a nagy semmit smile

3. Tériszony.
Annyit álmodtam ezzel, hogy a valóságban is azzá váltam.

Motan

Hozzászólások száma : 196

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  Motan Hétf. 30 Ápr. - 20:17

Szumma szummárum: a para élmények átjönnek. A sok pénz nem smile

Motan

Hozzászólások száma : 196

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  fortis Hétf. 30 Ápr. - 20:45

Motan +10 írta:Szumma szummárum: a para élmények átjönnek. A sok pénz nem smile

Very Happy Bezzeg Sai Baba tenyeréből egy egész kupac virágszirom hullik, meg ékszerek materializálódnak. Milyen kár , hogy kiderült az öregről, hogy szemfényvesztő és csaló.  Ennek ellenére van bennem is egy ősi  érzet, hogy a teremtés nem csupán legenda, és létezhet létezhet a materializáció. 

Amúgy a halottas álmod szerintem jelképes természetű. Önmagadban eltemetett dolgokra utalhat, amit nem szeretnél ha a felszínre kerülnének. Előbb utóbb viszont majd minden a felszínre kerül, nincs értelme harcolni ellene.  Olyan ez  mint a zsák kiürítése, ha feljönnek a dolgok az ember megkönnyebbül.  Nem tudni mik lehetnek ezek, de szerintem valami ilyesmikről lehetne szó.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  Efi Hétf. 30 Ápr. - 20:48

Valószínűleg már felszínre kerültek, azért maradtak abba az ilyen álmok.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  fortis Hétf. 30 Ápr. - 20:54

Efi írta:Valószínűleg már felszínre kerültek, azért maradtak abba az ilyen álmok.

Nahát ebben lehet valami!  Jó lenne tudni, hogy amikor abba maradtak, abban az időben milyen észrevételei lehettek . Persze ezek már csak őrá tartoznak.  öröm

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  Efi Kedd 1 Május - 3:29

Azt hiszem, ezeket a dolgokat nem nagyon veszi észre az ember.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  fortis Kedd 1 Május - 7:45

Pláne utólag belegondolva. Talán ha tudatosan fūrkédszi, akkor esetleg. 
Most hogy mondod Efi, én sem emlékeznék vissza.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  Motan Kedd 1 Május - 18:00

Felszínre kerültek, részben. Hogy mást ne mondjak, a való életben elkezdtem magasről tenni a dolgokra és én magam kedtem el "leseperni a földet a hulláról". Persze nem mondom hogy teljesen le lett rendezve de folyamatba, folyamatban...

Motan

Hozzászólások száma : 196

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  fortis Kedd 1 Május - 18:11

Végül is megkönnyebbülést hozhat és az szerintem jó.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  Efi Kedd 1 Május - 19:17

Motan +10 írta:... én magam kedtem el "leseperni a földet a hulláról". Persze nem mondom hogy teljesen le lett rendezve de folyamatba, folyamatban...
Az jó!
yes

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  Efi Kedd 16 Márc. - 11:14

Először az álom:

A régi lakásom szobájában fekszem, sok tévé szól egyszerre, zavar. Mindegyikhez van távirányító, egyenként próbálom velük kikapcsolni a tévéket, de hiába kapcsolom ki sorra, valamelyik, vagy több is, mindig szól. Akkor rájövök, hogy némelyiknek univerzális távirányítója van, ami azt jelenti, hogy mindegyik tévét működteti, tehát amikor megnyomom a gombját, mindegyikre hat: kikapcsolja, amelyikre irányítom, de ami meg ki van kapcsolva, azt bekapcsolja. Ekkor egy logikai játék kezdődik, hogy milyen sorrendben működtessem a távirányítókat, hogy az utolsó megnyomásával az összes tévé elhallgasson. Végül ez sikerül is, de még mindig hallom a zajt. Rájövök, hogy rádiók is vannak a szobában, azokat is el kell hallgattatni, evvel a tudással elölről kell kezdeni mindent. Ekkor felébredek.

Most hagyok időt arra, hogy értelmezze, akinek van hozzá kedve.

Folytatás:

Felébredve rájövök, hogy a bekapcsolt tévé mellett aludtam el, az szól. Most kikapcsolom a fizikailag létező távirányítóval, és szépen visszaalszom a beállt csendben.  Very Happy 

Így épül be a fizikai környezet az álmainkba.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  fortis Kedd 16 Márc. - 16:08

Érdekes lenne kipróbálni egy hangszigetelt, teljesen csöndes sötét szobában való alvást.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  Efi Szer. 17 Márc. - 11:08

fortis írta:Érdekes lenne kipróbálni egy hangszigetelt, teljesen csöndes sötét szobában való alvást.

Minek? Nem gondolom, hogy mindig minden megjelenik az álmunkban, ami körülöttünk van. Szerintem bőven vannak süketszoba nélkül is olyan álmok, amik nem a pillanatnyi környezeti hatásra keletkeznek, de még csak nem is színezik át környezeti ingerek.
Inkább ki kéne alakítani egy olyan érzéket magunkban, amivel egy álom kapcsán meg tudjuk különböztetni, mi az, ami a környezetünkből szivárgott bele, és mi az, ami máshonnan jött.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  fortis Szer. 17 Márc. - 17:21

De lehet ami máshonnan jön az is környezeti ingerekkel szennyezett , csak annyi különbséggel, hogy az emlékeinkből idéződik elő . Hmm ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  Áprilia Csüt. 1 Júl. - 16:05

Áprilia írta:
2021. 02.26. Tűsarkú a tükörben

Tomnak szülinapi bulija volt, másnap pedig amikor hazaérkezett a munkából (ott voltam a lakásán ottmaradva a buliból), és egy karmester pálca volt a kezében, azt mondta, hogy teltház volt a koncerten. Mire én: “de ügyes vagy Tamás!”, erre ő megkérdezte, hogy “kérsz egy kupont”? Mármint ez volt a belépő a koncert sorozat további részeire, ahol vezényelt. “Igen”- mondtam, erre visszafordult a szobából az előszobába, hogy kivegye a kabát zsebéből a jegyet, pedig nagyon fáradt volt, de mégsem sajnálta erre a fáradtságot. Egyèbként a bulira előző este későn érkeztem, már lezajlottak az események, mire odaértem, de még sikerült találkoznom ott  egy általános iskolai barátnőmmel, és még pár ember lézengett a lakásban. A buli maradványait láttam (italok stb.) és valaki mesélte, hogy volt olyan program is, hogy színes gömbökből volt egy hatalmas cukorsüveg és annak a belsejéből bújt ki Tom. Tomot egyébként láttam a buliban, és Márta is ott volt, de neki csak a jelenlétét lehetett érezni. Buli után ottmaradtam éjszakára a lakásukban, és amikor reggel felkeltem, félmeztelenül felültem az ágyban (ők már nem voltak otthon) és fesztelenül el kezdtem mászkálni a lakásban, de megtorpantam, amikor az előszobában lenn a falon a sarokban kis kocka tükrökben női fekete tűsarkú cipőket láttam mozogni. Ebből azt gondoltam, hogy na tessék, más nők is vannak a lakásban (ez természetesnek tűnt, hogy Tom másokkal is csajozik, gondoltam, hogy a buliból maradtak ott ők is, más szobákban), bár csodálkoztam, hogy a tűsarkakhoz nem tartoztak testek, (egy pillanatig azt hittem, hogy az én cipőim, azaz magamat látom - illegettem is magamat a tükör előtt - de nem). Zavarban voltam, gyorsan végiggondoltam, hogy mit kellene felkapnom magamra, hogy meg ne lásson valaki félmeztelenül, hirtelen az jutott eszembe, hogy  egy törölközővel körbetekerem magam, de milyen hülyén fogok kinézni felül törölközőben, alul pizsama nadrágban. Végül egy fürdőköpenyt vettem fel a pizsama nadrághoz (a törölközőből pedig turbán lett a fejemen, nagyon hülyén néztem ki, mint valami házinéni) és ekkor következett az, amit már írtam, hogy Tom belépett a lakásba, karmesteri pálcával a kezében, öltönyben. Egyébként mind a két esetben csak kullogtam az események után, mert bár Tom a szülinapján meghívott  magukhoz, de nem mondta, hogy hányra menjek és azt sem, hogy szülinapi buli lesz, így délután 5-re mentem, mire vége volt a bulinak. És hát ugye a koncertről sem tudtam, utólag kaptam Tomtól jegyet a következőre. Nem mintha bántott volna a dolog, csak hangsúlyos volt az álomban, hogy lemaradok az eseményekről, mert még nem vagyunk úgy összeszokva, nem tudunk úgy közeledni egymáshoz, hogy ne legyen fáziskésés, vagy valami akadály. (Márta jelenléte a karmesteri pálcás jelenetben is érezhető volt, de nem volt ott látható módon).


Amikor ezt álmodtam, utána kiderült, hogy Márta és Tom tényleg szervezni akart egy bulit, ahova meghívtak volna engem, a netes könyvesboltjuk megnyitása alkalmából. Amikor említették a buli időpontját, kiderült, hogy nem jó nekem, lemaradtam a buliról.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  Áprilia Csüt. 1 Júl. - 16:13



Áprilia írta:2021.04.26. Kék bársony és néger fickók

Elalvás előtt, de még ébren, sikerült bekukkantanom abba a belső világba, ahol leginkább az univerzumot szoktam látni, de ezúttal egy vízalatti birodalom tárult elém. Mélyen a víz alatt voltam. Abból gondolom, hogy mélyen, hogy semmi nem szűrődött be fentről a felszíni világból. A víz alatt se láttam mást, “csak” a vizet, de valami elképesztően szépséges látványt nyújtott! Nem volt áttetsző a víz, azaz nem lehetett látni halrajokat, vagy növényzetet, hanem csak a víztömeget, ami gyönyörűen csillogó kékes zöldes árnyalatban hullámzott függőlegesen, mint egy hatalmas függöny zuhatag. Bársonyosan csillogó volt a felülete. Gyakorlatilag mint egy hatalmas függőleges hullámzó függöny zuhatag, kékzöld színben, csiliviliben, bársony felülettel.
Szerettem volna még sokáig gyönyörködni benne, de normál álomba zuhantam.


Az ezt megelőző posztban említett Márta és Tom barátaim netes könyvesboltja azóta megnyitott és ma az alábbi képet tették be a “Cosy room” című zenés alkotásukhoz. Amint megláttam ma, ledöbbentem, mert az itt leírt álmomban gyakorlatilag ez a kép jelent meg. Függőleges vízoszlop. Ilyet csak álmodásban lát az ember.

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. 0ff38310


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  Veszna Csüt. 1 Júl. - 17:03

Jó olvasni az ilyen történeteidet! Nagyon Ápriliásak  öröm

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  Áprilia Csüt. 9 Márc. - 16:12

Egy mulatságos tapasztalatot olvastam ma a Facebookon álmodás témában.
Sziasztok! Egy jó ideje alkalmazom a tudatos álmodást. Nem tudom, hogy ez befolyásol bármit is, de mostanában fura dolgokat tapasztalok. Történt az ugyanis, hogy egy kellemetlen szitu után fel akartam ébreszteni magam, de nem sikerült. Aztán rájöttem, hogy nem is alszom. Ez több alkalommal előfordult már. Szerintetek ezt mi okozhatja?

😂😂


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  fortis Csüt. 9 Márc. - 17:04

Áprilia írta:
Egy mulatságos tapasztalatot olvastam ma a Facebookon álmodás témában.
Sziasztok! Egy jó ideje alkalmazom a tudatos álmodást. Nem tudom, hogy ez befolyásol bármit is, de mostanában fura dolgokat tapasztalok. Történt az ugyanis, hogy egy kellemetlen szitu után fel akartam ébreszteni magam, de nem sikerült. Aztán rájöttem, hogy nem is alszom. Ez több alkalommal előfordult már. Szerintetek ezt mi okozhatja?

😂😂


Ismerem ezt az érzést ,ezt a helyzetet magam is megtapasztaltam már, nagyon kellemetlen és félelmetes. Voltaképpen az embert elfogja egy kétely, nem tudja eldönteni valójában melyik oldalon áll.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  Efi Hétf. 20 Nov. - 17:30

Olyan történt velem, ami Fortissal szokott.

Éjjel azt álmodtam, hogy árvíz van az utcánkban. Lényegében egy folyó volt az úttest. A mi portánkra nem jött be a víz, de az úgy három házzal feljebb levő épületben károk keletkeztek.

Ma délután pont azon a szakaszon az utcában csőtörés volt.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Áprilia and Veszna like this post

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  fortis Kedd 21 Nov. - 17:05

Ez tök jó Efi , jövőbe láttál

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között. Empty Re: Átfedések álmok és az ébrenléti valóságunk között.

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.