Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Álom önismeret

2 posters

Go down

Álom önismeret Empty Álom önismeret

Témanyitás  fortis Vas. 6 Május - 8:32

Eszembe jutott egy fantörpikus ötlet,  csinálhatnánk álom önismeretet.  
Tulajdonképpen az álmok jellemeznek bennünket , a benső világunkat, gondolkodásmódunkat, érzelmeinket,  így ha kiragadjuk belőlük az adott szituációkban lévő  reakcióinkat, azok sokat elárulhatnak rólunk.  
Ha szeretnétek ebben a munkában részt venni, akkor lehetne akár ide is, vagy akár a saját ablakokba is írni álom önismereti oldalt. Úgy vélem a nyomozáshoz elegendő lenne eleinte ez az év álmai, és aztán ha akarjátok lehetne még visszább haladni, annál több és érdekesebb infó kerülhetne napvilágra önmagunkról. 
Na mit gondoltok?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álom önismeret Empty Re: Álom önismeret

Témanyitás  Áprilia Vas. 6 Május - 9:31

kávé


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 12 Május - 23:23-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Álom önismeret Empty Re: Álom önismeret

Témanyitás  fortis Vas. 6 Május - 17:51

Áprilia írta:Kérem az álomnaplómat és az abban írtakat ebből kihagyni, békén hagyni, tiszteletben tartani!

Ez olyan dolog, amit leginkább az ember önmagának csinálna, nem pedig a másét.  Ellenben ha valakit érdekel, az enyémhez nyugodtan hozzányúlhattok, ha van ötletelés, vagy vélemény az abból leszűrendő okkulások kedvéért, nyugodtan átgondolhatjátok.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álom önismeret Empty Re: Álom önismeret

Témanyitás  fortis Vas. 6 Május - 19:55

2018 tudatos álmok májusig következtetve. 

Kezdtem az elemzést a 2018- as tudatos álmaimmal. Rájöttem, hogy a feladat nem is annyira egyszerű, a tudatos álmok valahogy másak mint a hagyományos értelembe vett álmok, de majd mélyebben behatóan megvizsgálom a különbségeket, de most nem ez volna a feladat. Tehát maradnék egyenlőre a tervezettnél.  Azt hiszem 2018-ban eddig 16 tudatos álmom lehetett amit be is jegyeztem a naplómba. Ez átlagban elosztva a mai napig  durván majdnem heti egy alkalom. Persze csak hetekre elosztva, mert azért a kilengés nagyobb volt, mint egy normál periódus. 
Na és akkor lássuk ebből a pár álomból mire következtethettem:

- Többnyire egyedül voltam, magányosan. 
- Ha akadt társam az álmok alatt, az mindig nagy örömmel ruházott fel. 
- Képes voltam meglepődni, örülni, csodálkozni, és higgadtan kezelni a dolgokat. 
- Többnyire a megfigyelés, a tanulmányozás volt ami leginkább lefoglalt. 

- Ezen felül többször is találkoztam önmagammal, ezen még el kellene töprengeni, hogy mit is jelenthet.
- Ha társamul szegődött valaki, az általában női nemű volt, vagy kislány, vagy érett nő, vagy idősebb asszony képében.
- Az álmokból hiányzott az erőszak, nem voltak konfliktushelyzetek.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álom önismeret Empty Re: Álom önismeret

Témanyitás  Áprilia Vas. 6 Május - 20:34

fortis írta:
Áprilia írta:Kérem az álomnaplómat és az abban írtakat ebből kihagyni, békén hagyni, tiszteletben tartani!

Ez olyan dolog, amit leginkább az ember önmagának csinálna, nem pedig a másét.  Ellenben ha valakit érdekel, az enyémhez nyugodtan hozzányúlhattok, ha van ötletelés, vagy vélemény az abból leszűrendő okkulások kedvéért, nyugodtan átgondolhatjátok.

Az én álomnaplom tele van a saját önismereti munkámmal, csak épp senki le se....
Ezen a fórumon nem divat az önismereti munka.
A te álmaiddal kapcsolatban is rongyosra írtam már magam. De az is falra hányt borsó volt. Akkor itt most nem tudom, milyen ötletelést vársz. Úgyse kezdesz soha semmit még a normális javaslatokkal se, csak önigazolásokat keresel, meg a kibújást az igazi önismereti munka alól.
Ez az egész topik, meg fórum csak az üres szócséplésről szól, semmi másról (erre ékes példa a fenti hsz-ed is, az minden, csak nem önismeret.). Aki értelmeseket ír az önismeretről, azt rövid úton kicsináljátok és elüldözitek.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Álom önismeret Empty Re: Álom önismeret

Témanyitás  fortis Vas. 6 Május - 21:23

Attól tarok valamit félreérthetsz Áprilia.  Én egyáltalán nem az álom értelmezésekre gondoltam itt amikor megalkottam ezt a kérdéskört, hanem a reakcióinkra a különböző álomhelyzetek során, esetleg azoknak a következtetéseire amik a helyzeteket előidézhetnék, de ez már másodlagos volna.   Ezt felismerni, és levonni belőlük a következtetéseinket egészen más, mint az álmok jelentései.  E tekintetből pedig ez önismereti kérdés, akár hogy is nézem.
Leegyszerűsítve  nem a mi miért történéseit kutatnám benne, hanem a mi hogyan módját, és annak következtetéseit.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álom önismeret Empty Re: Álom önismeret

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Május - 21:14

Milyen érdekes ez a gondolat ami arra késztetett, hogy megnyissam ezt az oldalt, már 2017 decemberben is megfogalmazódhatott bennem egy álom kapcsán.Idézem:
" Amúgy arra gondolnék, hogy ezek az álmok elég sok mindent megmutathatnak önmagamról önmagamnak. Persze egyúttal másoknak is, akik odafigyelnek."

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álom önismeret Empty Re: Álom önismeret

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Május - 21:15

Különös álmok egyéb kategóriából merítve:

- A lebegést mindig is élveztem.
- Képes vagyok rábízni magamat az ismeretlenre
- Sok féle alakban megjelenhetek, fiúként, lányként, érett férfi vagy nőként, esetleg valamilyen állat formájában, 
- Néha észreveszek olyan dolgokat, amiket a többi álom alak valamiért nem vesznek észre. 
 - Átéltem pár világvégét, de sosem gondoltam úgy, hogy érdemes lenne elmenekülni. 
- Sokat járok templomba
-Az álmok hangulatai képesek nyomot hagyni a hétköznapjaimra. 
- Gyakori jelenség a lépcsőház.
- Gyakran eltévedek.
-Inkább menekülni szoktam mint harcba szállni az ellenséggel. Nem szoktak erőszakos álmaim lenni, néha előfordul a harc, de nem kezdeményezem. 
-Általában medvék , olykor pedig tigrisek vagy oroszlánok elől kell menekülnöm. 
-Vonzódom a kristályokhoz

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álom önismeret Empty Re: Álom önismeret

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.