Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmekről beszélgetünk.

+4
Efi
Motan
Lea.
Áprilia
8 posters

3 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  asd94 Csüt. 13 Szept. - 21:07

A sorozatbarát oldalán fent van magyar felirattal, én ott néztem. Jó kis oldal, rengeteg a film, csak sok a reklám. Érdemes a chrome böngészőt használni a pure motion pluginnal, a legtöbbet kiszűri.

asd94
Vendég


Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Motan Pént. 14 Szept. - 5:45

ok, köszi.
Te meg ki vagy? Very Happy

Motan

Hozzászólások száma : 196

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Efi Pént. 14 Szept. - 6:02

Ez rettenetes idea. Kétségbeejtő belegondolni, hogy valósággá válhat. Akkor az ember lesüllyed az ember-fokról egy köztes állapotba az élő és az élettelen közé.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1161

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  asd94 Pént. 14 Szept. - 9:51

Valahol már kifejtettem ezzel kapcsolatban a véleményemet. Én azt vallom, hogy mindennek a forrása az ANYAG. Még az úgynevezett isteni is belőle született. A lélek és a test elválaszthatatlan egység, mivel az előbbi létezése az utóbbitól függ. De még ez sem helyes megfogalmazás részemről, mert a lélek szó már valami többet feltételez az érzékelhető valóságnál.  Itt most nem a láthatatlan dolgokról beszélek, mert megfelelő eljárásokkal ezek a jelenségek is érzékelhetőek lehetnek az ember számára, hanem azon dolgokat értem alatta melyek a vallásosak számára túl van a megismerhetőn. Azt hiszem Carl Sagan mondta azt hogy egy kellően fejlett technológia varázslásnak tűnhet az egyszerűbb népek szemében. Minden amit misztikus köntösbe bújtatunk, az a meg nem értett tudomány magját rejti magában. Az ember felfogóképessége véges, mindenre magyarázatot keres, de ehhez csak az általa ismert világ eszközeivel élhet. Mint tudjuk, a szél nem az isten lehelete, hanem a bolygó forgásából következik, a villámokat nem egy dühös isten hajigálja, hanem a különböző hőmérsékletű légtömegek ütközése okozza. Amit én lélek alatt értek, az egyrészt lehet az ember érzelemvilága (szövegkörnyezettől függ), másrészt egyfajta lélek-test egység, mely a tudatot hordozza. Az asztrál projekciós gyakorlataim során, mikor megtapasztaltam hogy lehetséges elszakadni a fizikai testtől, az nem késztetett egyenesen arra a hitre hogy a "lélek" egy független valami. Csupán arról van szó hogy a világ sokkal összetettebb felépítésű és működésű mint ismerjük. Az ész által megismerhető, a tudomány által kikutatható. A tudatot tehát nem kaptuk hanem önmagunkban kifejlesztettük, sokévi tanulás és külső hatások által született. Ezután a felnőtt tudat megalkotta a lélek fogalmát hogy önmaga eredetét meghatározhassa. Így a tudat hasonlatos lehet egy számítógépes programhoz és nem elképzelhetetlen hogy rögzíthető és megőrizhető más formátumokban is mint a test.

asd94
Vendég


Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Motan Pént. 14 Szept. - 10:33

ugye arról pedig már nem is beszélve hogy ezzel az élettel is egy számítógépes szimulációban vagyunk, az említett technológiában pedig még egy belsőbb boxba dobozolnánk magunkat.
biztos jó, de ha pl.ha a megvilágosodásra vágyunk, az "ellenkező irányba" kell indulnunk, kicsomagolni magunkat/kiszabadulni mindenféle "dobozvilágból"

Motan

Hozzászólások száma : 196

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  fortis Szomb. 5 Okt. - 8:21

Ha valaki meg tudja nézni ezt a rövid sorozatot annak szívesen ajánlanám, bár úgy vélem normális emberként nagy türelmet igénylő, de szerencsére én nem vagyok egészen normális, így gyorsan végig tudtam nézni ebből egyszerre több részt is. 
Végül is nekem tetszett, és számomra megvolt a maga mondanivalója, olyasmi amit fontosnak tartok és nagyra becsülök, szóval ha érdekelne benneteket, levonhatja mindenki magának a saját tanúságát. 

Itt olvashattok róla részletesebben. 
https://www.oobelive.com/maniac-2018/

ajánló

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Áprilia Csüt. 5 Márc. - 11:31

Áprilia írta:Megnéztem én is, most fejeztem be,  még nagyon friss az élmény. Nem olvastam még el, amit írtatok.
Nagyon tetszett a film, és egészen odáig, amíg a nő fel nem vágta az ereit, azt hittem, hogy a tiszta szerelemről szól. Végülis arról szólt, de amikor a nő felvágta az ereit, akkor tudtam, hogy a nő pszichotikus. Ezt nagyon sajnáltam. Addig azt hittem, hogy csak magatartászavaros, vagy autista.
Szóval jó ilyet látni, amikor valakik lelki úton és nem testin találkoznak.
Azt bírtam a nőben, hogy a nyerseségével, igazmondásával szembe állította az embereket a saját gyengeségeikkel (pl. a pszichilogusnőt, és a pasast is az elején, amikor a fejébe mondta, hogy talán azért szereti a főzeléket, mert béna a keze és a könnyű ételt könnyebb felemelni vele) és ezt mindenki a maga érettségéhez mérten reagálta le. A pszichológusnő ha jól emlékszem, hárított, a pasas meg normális volt, csak lelombozódott.
Nagyon sok finom rezdülése volt még a filmnek, csak nekem még friss az élmény, nem ülepedett le.
A rendező nagyon jó emberismeretről tett tanúbizonyságot, mert sokféle jellemet bemutatott.
El bírtam volna viselni több álombeli szarvasos jelenetet is.
A végén az, hogy már nem álmodtak, és a tónál nem jelent meg egyik szarvas sem, azt szimbolizalta, hogy már testivé vált a kapcsolatuk. Ez nem tudom, jó, vagy rossz. Valszeg jó, mert nem maradtak magányosak. Tehát ez esetben a testiség funkciója a végén nem elítélendő, azaz nem a lelkiség rovására ment, hanem ellenkezőleg, az előtte az együtt álmodáson keresztül megvalósult lelkiség segítette őket abban, hogy testileg is/ezen a síkon is egymásra találjanak.
Nagyon jó film, megérdemelt a díjat is, amit kapott! Arany Medve, vagy mi.  




Enyedi Ildikó “Testről és lélekről” c. filmjéről beszélgettünk sokat ennek a topiknak az elején. Van egy számomra nagyon kedves, álmokkal több évtizede foglalkozó nő (könyve is jelent meg a témában), Tar Ildikó. Megtaláltam 7 felvonásban a véleményét a filmről, idehoztam. Aki nem látta, tudvalevő, hogy a filmben többek között közös álmodás is szerepel, ami ugyebár a valóságban ritkaság.



“Gondolataim Enyedi Ildikó Testről és lélekről című filmjéről/1. (azért /1., mert van még hat darab posztom erről. De ez a legösszeszedettebb.)
A vágóhíd:
hát nem egy romantikus hely. Aki itt dolgozik, az...hogyan is fogalmazzak...tehát, hogy ezt a munkát egyáltalán csinálni tudja, ahhoz valahogy folyamatosan el kell vonatkoztatnia attól, hogy tulajdonképpen érző élőlényeket gyilkolászik napról napra. Eltárgyiasítja azokat a testeket, élőlényeket, amiket öl. Mert csak így képes csinálni, amit kell. Csak közben ebben a folyamatban a saját magával, a lelkével való kapcsolat is odalesz, vagy eleve odavan, mint a főszereplőnő esetében, aki ezért is tudja ennyire tenni a dolgát, amennyire.
A vágóhídról nekem még az jutott az eszembe, hogy a levágásra ítélt marhák mi magunk, munkavállalók vagyunk akik nagyon meghatározott keretek között, egyféle rabságban élünk, és hát kapunk enni, meg van lakásunk, de elkerülhetetlenül sodródunk, a világ gépezetében arrafelé, hogy meghaljunk, hogy a világ, a sors kinyírjon előbb-utóbb bennünket.
És ebből a létből egyetlen szabadító út kínálkozik: az álom. Ott élhetjük meg a lelkünket, hogy nem vágóhídon élő marhák, hanem nemes, szabad lelkek (szarvas szimbolizálja) vagyunk. Az álmokba nem képes belenyúlni a hatalom, a társadalom. A hétköznapi létsíkokon megnyilvánulni nem képes lélek itt, az álmokban tud felragyogni teljes, fenséges formájában. Ha ránézünk az emberi testekre és a marhákra, akkor test-test. Ahhoz, hogy a lélekhez jussunk, a bőr, a test mögé kell látni. Az álom léleksík.
Az étterem:
Itt jönnek össze, az ételekről beszélgetvén - az álomsíkon is együtt keresgélnek élelmet az avarban, ott is esznek - csak mint szarvasok, és nem az üzem lélektelen menzáján, hanem a szép széles erdőben.
Hogy miért is szűnik meg az álom a közös életük elindulásakor? Van egy elgondolásom, talán inkább tapasztalat, mert 25 éve foglalkozom álmokkal, sok ezret meséltek, írtak le nekem az évtizedek során, a tapasztalataimat könyvben is leírtam, idén jelent meg a második kiadás, igen, jól van, ez itt a reklám helye valóban,

smile))), de boldog vagyok ettől. Szóval. Akkor szűnik meg egy álomsorozat, ha betöltötte a küldetését, vagyis: végre felfogta az álmodó az üzenetét. Hát ők felfogták. És szépen együtt eszegetnek a végén, meghitt együttlétben, félénken, mint korábban az álmaikban szarvasokként, felvállalt életközösségben.
A "visszatérő álmok" külön kategória! Ezek ugyanis valami nagyon fontosat akarnak közölni az álmodó tudatos énjével! Azért nem adják fel: nyomják-nyomják-nyomják az üzenetet.
A filmbéli álomsorozat a kompenzáló és vágyteljesítő álmok kategóriája is Kompenzálja a nappali életük bezártságát, sivárságát. Vágynak a kettesben eszegetésre, de erre nincs lehetőségük, mindig sokan vannak a menzán, meg is zavarják őket, odajönnek mások az asztalukhoz.
Az, hogy két ember egyformát álmodjon nagyonn nagyon ritka jelenség, de van rá példa. Kevés, de van. A sok száz álmodó közül akikkel kapcsolatba léptem kettőnek volt egyetlenegyszer ilyen élménye. Különleges. Ehhez a két léleknek nagyon közel kell lennie.
Nekem pont azt mondta a film, hogy igen, az életben sok a társadalmi kényszer, az elidegenedettség, a test elromlása, az öregedés, a fájdalmak, a pszichés sérülések, és ráadásul minden nap közelebb jutunk a nagyüzemi kivégzéshez (csak gondoljuk át a hullaházak zsúfoltságát, hogy rövid időn belül mennyi testet kell gyorsan elégetni vagy eltemetni, a temetések menetrendje, futószalag ez, kérem szépen, és egy vagyunk a sok milliárdból, mit számít itt már az egyéniség, semmit!), szóval minden nap közelebb sodródunk a halálunkhoz, de ennek ellenére, vagy csakazértis (!), amíg élünk, addig jogunk van az emberhez méltó létre, addig kell, hogy legyen bátorságunk ahhoz, hogy valamiért, - ami nekünk boldogságot, örömet, életető, meleg napfényt hozhat - ki merjük nyújtani a kezünket. Merjünk áthozni valamit az álmainkból a test valóságába, és hát ne hagyjuk meghalni a lelkünket még a testi halálunk előtt.


Gondolataim Enyedi Ildikó Testről és lélekről című filmjéről /2.:
„Mert a mi szarvunk / Ajtón be nem térhet, / Csak betér völgyekbe. / A mi karcsú testünk / Gunyában nem járhat, / Csak járhat lombok közt. / Karcsu lábunk nem lép / Tűzhely hamujába, / Csak puha avarba. / A mi szájunk többé / Nem iszik pohárból, / Csak hűvös forrásból.” (Bartók: Cantata Profana).
Tamás Treuertől kaptam ezt a csodát.


Gondolataim Enyedi Ildikó Testről és lélekről című filmjéről /3.
A szarvas Jézus-szimbólum is!!! Azért írom, mert Herpai Mária írta :
"Nekem nem mond a film levonhato tanulsagot, szamomra felmutat, mint a katolikus misen a pap az oltariszentseget."
És ez nagyon-nagyon szép megfogalmazás. Pontos! Jézus is áldozat, de szarvasméltóságban!! Önmagát felvállalva.
Abban a pillanatban, ahogy felvállalod a szarvas-éned, a világ nekilódul, hogy kicsináljon.


Gondolataim Enyedi Ildikó Testről és lélekről című filmjéről /4.
Nagyon finom asszociatív síkon ide tudnám kapcsolni a Brazil című filmet. Nagyon más műfaj - természetesen. Ellen-utópia. Szatirikus ábrázolásmód. De abban a filmben is az álmaiban boldog a főszereplő, ott találkozik álmai nőjével, és a mű végén is, de hát nem akarom itt lelőni a poént, hátha valaki még nem látta a filmet. Életem egyik legnagyobb élménye, hogy láttam.


Gondolataim Enyedi Ildikó Testről és lélekről című filmjéről /5. És ezt a József Attila verset, ami egy gyöngyszem, tudom még a filmhez kapcsolni:
BÁNAT
Futtam, mint a szarvasok,
lágy bánat a szememben.
Famardosó farkasok
űznek vala szivemben.
Aggancsom rég elhagyám,
törötten ing az ágon.
Szarvas voltam hajdanán,
farkas leszek, azt bánom.
Farkas leszek, takaros.
Varázs-üttön megállok,
ordas társam mind habos;
mosolyogni próbálok.
S ünőszóra fülelek.
Hunyom szemem álomra,
setét eperlevelek
hullanak a vállamra.
1930. jún.


Gondolataim Enyedi Ildikó Testről és lélekről című filmjéről /6.
Akkor szűnik meg egy álomsorozat, ha betöltötte a küldetését, vagyis: végre felfogta az álmodó az üzenetét. Hát ők felfogták. És szépen együtt eszegetnek a végén, meghitt együttlétben, félénken, mint korábban az álmaikban szarvasokként, felvállalt életközösségben.
A "visszatérő álmok" külön kategória! Ezek ugyanis valami nagyon fontosat akarnak közölni az álmodó tudatos énjével! Azért nem adják fel: nyomják-nyomják-nyomják az üzenetet.
A filmbéli álomsorozat a kompenzáló és vágyteljesítő álmok kategóriája is Kompenzálja a nappali életük bezártságát, sivárságát. Vágynak a kettesben eszegetésre, de erre nincs lehetőségük, mindig sokan vannak a menzán, meg is zavarják őket, odajönnek mások az asztalukhoz.
Az, hogy két ember egyformát álmodjon nagyon. nagyon ritka jelenség, de van rá példa. Kevés, de van A sok száz álmodó közül, akikkel kapcsolatba léptem, kettőnek volt egyetlenegyszer ilyen élménye. Különleges. Ehhez a két léleknek nagyon közel kell lennie.
De olyan élményem már nekem is és jónéhány álmodónak volt, hogy az álmain át belelátott egy hozzá lelkileg közelálló ember életébe. Összeálmodtak. Az álmok a tudatnak azon síkján élnek, ahol a telepátia valóban létező erő.


Gondolataim Enyedi Ildikó Testről és lélekről című filmjéről /7.
Az ember szabadságának az ára a sérülékenysége. Vagyis:
a kivégzésre szánt marhák az akolban teljesen biztonságban vannak. Legalábbis ezt érezhetik. A szarvas szabad, de bármikor kilőhetik.
Az érzelmek felvállalása, az emberi méltóságért tett lépés veszélyes, mert onnantól sérülékeny az ember. Onnantól van tétje a dolgoknak. Felvállalni azt, hogy szarvas vagyok, a többi ember részéről közröhejbe fulladhat, sőt, vissza akarják húzni az ilyet önmaguk közé, irigység, lelki bunkóság, stb....átéltem már ilyet, és szerintem sokan átéltük már ezt.
A szarvaslelkű az herceg/nő. Finom, elegáns. Szenved a világtól, amiben él. Durva az neki.” (Tar Ildikó)



A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 5 Márc. - 14:43-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Áprilia Csüt. 5 Márc. - 14:33

Megkérdeztem Tar Ildikótól a fentire hivatkozva, hogy “létezhet-e olyan, hogy valakik úgy álmodnak egyformát, hogy ott az álomban is tudják (azaz nem csak utólag ébren egyeztetve egymással), hogy ki kicsoda, azazhogy egymással álmodnak. Mert ott az álomban ezt a film szereplői sem tudták, hogy az adott szarvas kicsoda, csak miután ébren véletlenül kiderült számukra. Castaneda könyveiben olyan álmodók szerepelnek, akik azonos interpretációjú álmokat álmodnak, azaz az álom során is tudják, hogy egymással álmodnak. Lehetséges ezt megvalósítani Ön szerint?”

Ezt válaszolta:
Kedves ....
nagyon ritka az "egyformát álmodtunk" - jelenség.
Vannak álmodók, aki stabilan tudják az adott álomban, hogy álmodnak, vagy ha nem biztosak benne, akkor próbának vetik alá a köréjük vetülő világot, és az általában "lebukik" ekkor, vagyis kiderül róla, hogy álom.
De az eleve ritka, hogy két ember ugyanazt álmodja, az meg még ritkább lehet, hogy mindketten ugyanazon a tudatfokon lennének, hogy már álomban tudnák, hogy éppen mindketten ugyanazt álmodják.
És ezt sok ezer számomra elmondott és leírt álom tapasztalati anyaga nyomán tudom kimondani.
Én elég sokszor belelátok az álmaim által mások életének történéseibe, érdekes mód néhányszor a jövőjükbe is. Ez egy alkalommal életmentőnek is bizonyult. De nem tudom ezt "szabályozni", vagyis vagy megtörténik ez, vagy nem.
Akikről tudok (nem sok, kettő), hogy egyformát álmodtak, azok a mindennapi életben is közel voltak, mind fizikális találkozás szintjén, mind lelki szinten, És ez utóbbi volt a fontosabb. Nagyon "benne voltak" egymás életében, mély beszélgetések sorozatai adták ezt az összemosódást,  és egy adott élettörténeti, lélektörténeti történést ugyanúgy tettek át képi szintekre (álom).”


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  fortis Csüt. 5 Márc. - 15:44

Ez nagyon klassz, vagyis hogy az utána járás, de a válaszból az nem derült ki, hogy a sok tapasztalat amit felhalmoztak azok közül mennyi lehetett a tudatosan arra törekvő, mert ha csak spontán előfordulásról beszélnénk, akkor valóban nagyon ritka lehet, hogy két ember ugyan azt álmodja.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Áprilia Kedd 28 Ápr. - 10:07

“A Mandela effektus” c. film linkjét magyarul, vagy feliratozva, vagy végsosoron angolul be tudná tenni valaki a Videók közé? Sajnos én nem találom.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  fortis Kedd 28 Ápr. - 15:44

Áprilia írta:“A Mandela effektus” c. film linkjét magyarul, vagy feliratozva, vagy végsosoron angolul be tudná tenni valaki a Videók közé? Sajnos én nem találom.

Itt megnézhető ha jól tudom magyarul online, de ha minden igaz, regisztrálni kell hozzá az oldalon

https://spindlemovies.com/hungary.php?movie=491037

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  ymor Vas. 3 Május - 13:07

Tegnap megnéztem az Álom doktor című filmet. Látta már valaki?


______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  fortis Vas. 3 Május - 16:51

Igen láttam már, félelmetesen varázslatos.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  ymor Hétf. 4 Május - 12:49

Castaneda könyveinek az ismeretében családi filmként néztem végig. Ott vannak a minden ember ragyogó bevonatával táplálkozó flyers-k, az álmodókra vadászó szervetlen lények, az energia miatt egymás élve faló régi varázslók. Olyan a film, mintha ezt vitték volna vászonra, csak az álmodás részt nem hangsúlyozzák a címen kívül. Ha a természetfeletti képességeket úgy nézzük,hogy azok tudatos álomban történnek akkor nagyon közel áll ahhoz.

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  fortis Hétf. 4 Május - 20:05

Nekem kicsit a vámpirizmus jutott az eszembe róla. A filmnek csak a második epizódját láttam, szóval tényleg érdemes volt megnézni.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  asd94 Kedd 8 Jún. - 20:37

Az OA sorozatot ajánlanám, mindkét évad nagyon jó, és a történet több szempontból is Castaneda áthallásos. Időnként elvont, időnként lassú, de mindvégig elgondolkodtató és van egy sajátos spirituális atmoszférája.

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Áprilia Kedd 8 Jún. - 23:16

asd94 írta:Az OA sorozatot ajánlanám, mindkét évad nagyon jó, és a történet több szempontból is Castaneda áthallásos. Időnként elvont, időnként lassú, de mindvégig elgondolkodtató és van egy sajátos spirituális atmoszférája.

De jó, hogy itt vagy! Mi az az “OA”? Rémlik nekem, hogy már volt róla szó, de akkor sem találtam. Linket tudsz betenni?
Mikor írod be megint az álmaidat, please?I love you

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  fortis Szer. 9 Jún. - 15:45

asd94 írta:Az OA sorozatot ajánlanám, mindkét évad nagyon jó, és a történet több szempontból is Castaneda áthallásos. Időnként elvont, időnként lassú, de mindvégig elgondolkodtató és van egy sajátos spirituális atmoszférája.

Igen én említettem már, nagyon jó kis sorozat, a sorozatbaráton láttam. Castanedás tekintetben a varázsló mozdulatok ( egyedi de elvben hasonló) egészen elképesztő ahogyan csinálták. 


______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Áprilia Szer. 9 Jún. - 16:49

Jaaa, Netflix-film ellenére azért nem találtam eddig a Netflixen, mert ott “Angyal?” címen fut a net szerint, de magán a Netflixen mégsincs fenn. Sad
De amit sehol nem találok meg, azt itt meg szoktam (dmdamedia), igaz, ez a második rész és fogalmam sincs, az első miért nem jön be:

https://dmdamedia.hu/the_oa/1.evad/2.resz

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  fortis Szer. 9 Jún. - 18:32

De hát ott van az első rész is, és azt nem kellene kihagynod. Egy reklám képe van a videó helyén, ami 10 másodperc után eltűnik és kezdődik a film, de ezt ki is írja ott felette. 

https://dmdamedia.hu/the_oa/1.evad/1.resz

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  asd94 Szer. 9 Jún. - 18:41

Amúgy ki milyen sorozatokat néz? Ha néz. Filmajánló is jöhet. Ami nekem különösen tetszett az utóbbi időben, és őszintén évek óta nem izgultam végig így filmeket, az a Mirage és a Platform volt. Netflixen fent van mindkettő. Utóbbi szó szerint gyomorforgató, de nagyon eredeti. Sorozatban a már említetten kívül Devs és Warrior tetszett nagyon.

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  fortis Szer. 9 Jún. - 20:32

Szeretem a történelmi filmeket,  egyik kedvencem a török sorozat Ertugrul volt. A történet a sztyeppei népek vándorlásától Oszmán megszületésének idejéig játszódik.(1198 – 1281) A történet folytatódik amúgy Oszmán életútjával, de arra még nem szántam rá magam, kevés a szabadidőm. 

Nagyon jó  sorozat volt még az OA, de ezt már tudjuk, 
amit ajánlani tudnék az a Believe.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  asd94 Szer. 9 Jún. - 21:12

Régebben elég sok történelmi filmet néztem, mostanság azonban a sci-fi vált a fő műfajjá nálam. Kicsit bajban is vagyok emiatt, mert már nem nagyon találok olyat amit nem láttam. ZS kategóriába meg nem akarok menni. A Dűne sorozatot várom nagyon. Expanse is jó, három évadot már megnéztem. Kísérletezem a thriller/horror világával is, de a félelem nem pálya nálam, izgulni akarok egy filmen, nem parázni. Kivétel persze az Alien filmek, azok nagy klasszikusok és sosem feledem azt a rettegést és rémálmokat amit gyerekként okoztak bennem. Mert persze hülye voltam és éjszaka egyedül a sötétben néztem őket.

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Áprilia Szer. 9 Jún. - 23:55

A Platformot én is láttam, tetszett. A Netflixen a “3%” c sorozatot ajánlom: harcosok, mai körülmények között. Érdekes csattanója van a “Tíz ember a szigeten”-nek is.
Én az “űrhajós” filmekre kattantam rà (Netflix): Másik élet, Oxygèn. Jó még a Megmentés is. Szerettem a One-t is.
A Vezércsel nagy kedvencem.
Abszolút kedvencem a Feketelista.
Nagyon jó még a Gotham.
Az Ex Machina is jó (mesterséges intelligencia)
Halhatatlan gárda.
Várom a Stranger Things folytatását.
Kissé limonádésak de jól: Lucifer az Újvilágban, Riverdale

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Veszna and asd94 like this post

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Áprilia Csüt. 10 Jún. - 7:46

Nézem az OA-t, tényleg jó. Az első 3 részig jutottam tegnap. Kíváncsi vagyok, mi fog kisülni belőle.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Veszna Csüt. 10 Jún. - 8:34

Én most nem tudok különleges dolgot ajánlani nektek, ha sorozatot nézek, az kínai nyelvű, a nyelvtanulás miatt.
Nem is tudom, mit láttam utoljára, ami tudományos-fantasztikus (a kedvencem) volt és beszippantott  töpreng

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1380

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Áprilia Csüt. 10 Jún. - 10:06

Egyébként felnőtt fejjel meg lehet tanulni kínaiul? Azt hallottam, hogy csak gyerekként lehet.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  asd94 Csüt. 10 Jún. - 10:59

Veszna írta:Én most nem tudok különleges dolgot ajánlani nektek, ha sorozatot nézek, az kínai nyelvű, a nyelvtanulás miatt.

Eternal Love, Princess Agents, Untamed, Nirvana in Fire, Scarlet Heart, kínai sorozatokból ezeket láttam meg még néhány kisebb címet. Én inkább a mozikra koncentrálok ha Kínáról van szó. A teljesség igénye nélkül pár cím:

Chinese Torture Chamber Story (1994)
Tigris és Sárkány (2000)
In the Mood for Love (2000)
Hős (2002)
Repülő tőrök klánja (2004)
Curse of the Golden Flower (2006)
Lust and Caution (2007)
The Banquet (2006)
Ying (2018)

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  fortis Csüt. 10 Jún. - 14:32

A koreai sorozatokat szeretem még.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Veszna Csüt. 10 Jún. - 14:58

asd94 írta:
Veszna írta:Én most nem tudok különleges dolgot ajánlani nektek, ha sorozatot nézek, az kínai nyelvű, a nyelvtanulás miatt.

Eternal Love, Princess Agents, Untamed, Nirvana in Fire, Scarlet Heart, kínai sorozatokból ezeket láttam meg még néhány kisebb címet. Én inkább a mozikra koncentrálok ha Kínáról van szó. A teljesség igénye nélkül pár cím:

Chinese Torture Chamber Story (1994)
Tigris és Sárkány (2000)
In the Mood for Love (2000)
Hős (2002)
Repülő tőrök klánja (2004)
Curse of the Golden Flower (2006)
Lust and Caution (2007)
The Banquet (2006)
Ying (2018)
Két Eternal love dráma van, én a Ten miles of peach blossoms-láttam...egy párszor  lányvigyor. Nem szeretem a kosztümös drámákat, de ez hosszú évek óta a dobogón van nálam.  girlsayyes
Amit még nyugodt szívvel tudok ajánlani a kínaiak közül:
-Dating in the kitchen(romantika) 
-The family(családi dráma, nagyon emberi) 
-Love me if you dare(krimi) 
-When the snail falls in love(krimi) 

Koreai:
-Goblin(misztikus) 
-W-two world(misztikus, romantikus) 
-Heal me, kill me(pszichológia, kicsit sok a dráma, de a főszereplő pasi hangja mindent visz,
na meg helyes is  lányvigyor...mondjuk ez majdnem minden második férfi színészre igaz arrafelé... 
-Its okay, that's love(pszichológia, család)
-Dear my friends(egy csapat idős ember, akik barátok, de a mélyben tragédiák húzódnak meg közöttük...Nagyon szép sorozat)
-Moon lovers-Scarlet heart Ryeo(időutazós-bár sok szerepe nincsen, "történelmi. Ja, én ebből a Koreai változatot láttam. Epic zene. )


Köszi az ajánló, utánuk nézek yes

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1380

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 3 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.