Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A szívemből szóló idézetek

4 posters

Go down

A szívemből szóló idézetek Empty A szívemből szóló idézetek

Témanyitás  Efi Szomb. 30 Jún. - 6:36

"Ha az élőlényben valamit összetörnek, sohasem az törik össze, amire az összetörés irányul, hanem mindig valami más, annál mélyebb, annál alapvetőbb. Az törik össze, ami tartja azt, amit össze akartak törni. Ha valakinek összetöröm a büszkeségét, nem a büszkeség törik össze, hanem az, ami tartja, esetleg a megkülönböztetés tehetsége. Ha Összetöröm hiúságát, nem a hiúság semmisül meg, hanem ami alatta van és ami a hiúságot tartja: esetleg az önérzet.

Ha összetöröm valakinek a testét, nem a test semmisül meg, hanem ami a test alapjában van, az élet. Ha átszúrom az állatot, nem azt szúrtam át, hanem a szívét, a benne levő kicsiny, de életfenntartó állatot; de nem a szívet öltem meg, hanem a vér-állatot; de a vér-állatot sem, hanem magát az életet. Ezért olyan borzasztó az emberjavítás és a hibák kiirtása; ezért szörnyű az erőszak. Rosszat akar elpusztítani, de nem azt öli meg, amire céloz, hanem a mélyebben levőt, azt, ami a rosszat tartja; a jót. Ezért nem lehet és nem szabad a javítást, a beleavatkozást, a hibák és bűnök kiirtását másnak végezni, csak magának az embernek. Csak én tudom magam úgy megváltoztatni, hogy ne érjen az a veszteség, amely sokkalta nagyobb, mint a változtatás által elérhető jó. Ez talán a lényege annak, amit szabadságnak hìvnak.
"
(Hamvas Béla)

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1161

https://kalandorok.hungarianforum.com

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

A szívemből szóló idézetek Empty Re: A szívemből szóló idézetek

Témanyitás  Áprilia Szomb. 30 Jún. - 9:08

.


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 31 Dec. - 11:40-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

A szívemből szóló idézetek Empty Re: A szívemből szóló idézetek

Témanyitás  Efi Szomb. 30 Jún. - 9:25

Azt gondolom, hogy nem ismered fel a mondanivalójának a mélységeit, mert olyan dolgokról beszél, aminek a valóságáról nincs tudomásod, mert nem látsz odáig.

Más. 

Ezt a topikot nem a saját idézeteimnek hoztam létre csupán, hanem mindenkinek, aki egy számára nagyon fontos idézetet nem akar a fura mondások és egyebek közé keverni, mert méltatlannak találná.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1161

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

A szívemből szóló idézetek Empty Re: A szívemből szóló idézetek

Témanyitás  Efi Szomb. 11 Aug. - 14:11

"A logikáról általában azt tartották és tartják, hogy merőben az értelem dolga (...) Az értelemnek amikor helyesen működik, vagyis amikor logikus, mintája van: ez a minta és példa a kozmikus ősrend összhangja. (...) Logikusan gondolkozni nem annyi, mint szárazon, elvontan, mesterkélten, hanem annyi, mint a világ rendjével összhangban gondolkozni: egyszerűen, következetesen, józanul és világosan."
(Hamvas Béla)

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1161

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

A szívemből szóló idézetek Empty Re: A szívemből szóló idézetek

Témanyitás  fortis Csüt. 30 Aug. - 10:06

Jók az idézetek Efi, ami az összetörésest illeti nagy igazságokat tartalmazhat.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11339

Vissza az elejére Go down

A szívemből szóló idézetek Empty Re: A szívemből szóló idézetek

Témanyitás  Efi Pént. 18 Okt. - 9:57

"A szellemi világ helyes leírása az előítélet-mentes léleknek erőt ad a megértésre. Hatására a lélekben rejlő nem tudatos ismeret és a mások által közölt szellemi tények egymásra találnak. És ez az egymásra találás nem vak hit, hanem az egészséges emberi értelem helyes működése. Ez az egészséges megértés a szellemi világ önálló megismeréséhez is jobb kiindulópont, mint a kétes értékű misztikus „elmélyülések” és ehhez hasonlók, még ha vannak is, akik azt hiszik, hogy ez utóbbiak többet érnek, mint az igazi szellemi kutatásnak egészséges emberi értelemmel való elismerése.

Nem lehet eléggé hangsúlyozni, mennyire szükséges, hogy a magasabb rendű képességek kifejlesztésére törekvő ember vállalja a komoly gondolkodás munkáját. Ezt azért kell ilyen nyomatékosan hangsúlyozni, mert sokan akarnak „látáshoz” jutni, de a gondolkodásnak ezt a komoly, lemondásteljes munkáját lebecsülik. Szerintük a gondolkodás nem segíthet, a dolog az érzéseken vagy ehhez hasonlókon múlik. Ezzel szemben hangsúlyoznunk kell, hogy magasabb értelemben, vagyis valójában senki sem lehet „látó”, aki előbb bele nem dolgozta magát a gondolati életbe.

Sok embernél bizonyos belső kényelmesség játszik itt nem kívánatos szerepet. Nem válik tudatossá bennük, mert ez a kényelmesség az „elvont gondolkodás”, az „értelmetlen spekuláció” megvetésének mezébe öltözik. Félreismerjük azonban a gondolkodást, ha hiábavaló, elvont gondolatmenetek kieszelésével tévesztjük össze. Az „elvont gondolkodás” könnyen megölheti az érzékfeletti megismerést. Az életteljes gondolkodás viszont az érzékfeletti megismerés alapja lehet. Minden esetre sokkal kényelmesebb volna, ha a gondolkodás munkája nélkül érhetnénk el a magasabb rendű látást. Sokan éppen ezt szeretnék. A „látás” eléréséhez azonban belső szilárdság és lelki biztonság kell, amelyhez csak a gondolkodás vezethet el bennünket. Enélkül csak semmitmondó, fel-felvillanó és ismét eltűnő képekről, zavaróan ható lelki játékokról lehet szó. Ez sokakat szórakoztat, de a magasabb világok igazi megismeréséhez semmi köze sincs." /Rudolf Steiner /

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1161

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

A szívemből szóló idézetek Empty Re: A szívemből szóló idézetek

Témanyitás  fortis Pént. 18 Okt. - 15:31

semleges

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11339

Vissza az elejére Go down

A szívemből szóló idézetek Empty Re: A szívemből szóló idézetek

Témanyitás  Áprilia Szomb. 19 Okt. - 23:06

Efi mindig beletrafálsz. yes
(Don Juan pl. ezért szorgalmazta, hogy tanítványai egyetemre járjanak. Nem a diplomáért. Hanem azért, hogy elsajátítsák a komoly gondolkodást, amiről Steiner ír.)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

A szívemből szóló idézetek Empty Re: A szívemből szóló idézetek

Témanyitás  Efi Vas. 20 Okt. - 9:52

Nekem az volt a legérdekesebb a fenti szövegben, hogy a lélekben megvan az ismeret a szellemi világról, és ha olyan leírással találkozik az ember, ami a valóságot tartalmazza, akkor ezek egymásra találnak. Ezért lehet tehát felismerni a hiteles szöveget, és ezért lehet spirituális fejlődést elérni az igazságot tartalmazó könyvek olvasásával. Gondolom, egy határig.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1161

https://kalandorok.hungarianforum.com

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

A szívemből szóló idézetek Empty Re: A szívemből szóló idézetek

Témanyitás  Áprilia Vas. 31 Dec. - 11:42


”Rossz voltam, s te azt mondtad, jó vagyok.
Csúf, de te gyönyörűnek találtál.
Végighallgattad mindig, amit mondtam.
Halandóból így lettem halhatatlan.”

(Pilinszky: Átváltozás)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

fortis and Veszna like this post

Vissza az elejére Go down

A szívemből szóló idézetek Empty Re: A szívemből szóló idézetek

Témanyitás  Áprilia Vas. 31 Dec. - 12:02

”Az emberélet útjának felén
egy nagy sötétlő erdőbe jutottam,
mivel az igaz utat nem lelém.”

(Dante:Isteni színjátèk)

Ez az állapot akkor jön elő, amikor az addig bevált életvezetési technikák nem működnek tovább és megreked az élet.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

fortis, Blueeye and Veszna like this post

Vissza az elejére Go down

A szívemből szóló idézetek Empty Re: A szívemből szóló idézetek

Témanyitás  Blueeye Kedd 2 Jan. - 13:17

Igen, többször voltam így, most megint. És sokan körülöttem is...
De dolgozom az ügyön...
Megint meg kell újulni, ez az élet folyamata.
Van egy könyvem, érdemes beszerezni.
Thomas Moore - A Lélek Sötét Éjszakái
Kivezető ösvény az élet megpróbáltatásaiból..
prayer-hands😇
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Áprilia and Veszna like this post

Vissza az elejére Go down

A szívemből szóló idézetek Empty Re: A szívemből szóló idézetek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.