Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.

3 posters

Go down

Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.  Empty Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.

Témanyitás  Veszna Kedd 4 Júl. - 7:47

Ez egy hely lehet mindenki számára, aki részt szeretni venni közös könyv olvasásban.

Első könyvünk Dr. Michael Newton Lelkünk útja sorozatának első könyve. 

Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.  Lelkun10

Egy rövid videó a szerzővel:


Ezt a hivatalos The Michael Newton Institute oldalán találtam:

[size=43]"Dr. Michael Newton held a doctorate in Counselling Psychology, was a certified Master Hypnotherapist, and a member of the American Counselling Association. He was also a practicing Psychologist who held positions in the faculty of higher educational institutions as a teacher in Los Angeles. In his lifetime he also spent time as a corporate consultant, and worked as a behavioral counsellor and group therapy director for community mental health centers and spiritual renewal organisations in cooperation with hospital and social service agencies.[/size]
[size=43]Michael had been skeptical about exploring the metaphysical, in fact, he originally refused repeatedly to undertake past life regression sessions which had become popular in the 50’s and 60’s, since Morey Berstein’s classic “The Search for Bridey Murphy” was published in 1956."[/size]
[size=43]Jegyzeteket szoktam készíteni olvasás közben, így fogok olvasás közbeni gondolatokat ide írni, de az is teljesen rendben van, ha csak elolvasáskor írod le a véleményed! [/size]
[size=43]Jó olvasást öröm [/size]


A hozzászólást Veszna összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 10 Júl. - 8:54-kor.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1380

Vissza az elejére Go down

Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.  Empty 1-3. fejezet

Témanyitás  Veszna Szer. 5 Júl. - 3:47

- azzal kapcsolatban, hogy a hypnotherapeuta sugallja a válaszokat, a könyv elején gyakran előfordult, hogy ellentmondanak neki.

- alagút élmény:
Ezzel kapcsolatban van egy makacs elképzelésem, amit nem tudok semmivel alátámasztani. 
Szerintem az alagút nem egy hely a szó szoros értelmében, hanem a folyamat, ahogy a tudatunk fókusza áttevődik a fizikai testből az alakformáló/indigó energiatestbe (nem ugyanabból a fogalom rendszerből dolgozunk, ez utóbbit nem tudom hogy hívjátok, étertest?) 
Az, hogy ki mit tapasztal ezen folyamat közben, az függhet a lelki fejlettségétől/leélt életek száma, a legutóbbi élettapasztalattól stb. 

-zúgás, harangok, repülőgép motor hangja stb. :
Nagyon érdekes, hogy az átmenet közben tapasztalt hangok megegyeznek pl. az asztrális kilépés, meditáció vagy épp a Kundalini energia aktiválódásának hangjával.
??? : * Hasonló folyamat? 
        * Van összefüggés az OM szó rezegtetése és e     között a hang között? 

-lélek fejlődése:
Földi elképzelés, hogy a földi életben tanulunk, majd odaát egyesülünk a mindent tudó részünkkel. 
A páciensek ennek ellenkezőjéről beszélnek, a "lélek" is egy fejlődési folyamaton megy keresztül. 
Képletesen, mint egy álom az álomban. 

-telepáthia, érintéses telepáthia:
Direkt és őszinte kommunikációs folyamat. 
(Egy személyes megjegyzés, amikor egészen kicsi voltam, meggyőződésem volt, hogy ha az Anyukám hozzámér, akkor látja/hallja a gondolataim.) 

-Kama loka
Ez egy új kifejezés a számomra. 
??? : * Van valakinek tudása/információja a Föld és hozzátartozó "világok" felépítéséről? Asztrális világ stb...


A hozzászólást Veszna összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 10 Júl. - 8:56-kor.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1380

Vissza az elejére Go down

Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.  Empty 4. fejezet

Témanyitás  Veszna Csüt. 6 Júl. - 5:14

*szellemek, kisértetek:
Magam nem látom őket, de 3-an is vannak a családomban, akik igen, és ők szavahihetőek.

*egyetértek azzal, hogy nincs az a büntetési/jutalmazási rendszer, ahogy mi ismerjük.
Ha a megrekedt lélek túljut az asztrális világokon, ahová tudatossága vonzza, speciális gyógyításban lesz része.

*egy kis kitérő, de kapcsolódik a témához. 
A halálközeli élményeket (NDE) átélők nagyon kis része él át negatív tapasztalatokat. (Lásd. Howard Storm pl.)
Meggyőződésem, hogy ilyenkor a "lélek" szellemi vezetője/felsőbb énje a pozitív kimenetel érdekében engedi, hogy átéljék tudatossági szintjük/cselekedeteik következményeit. Valószínűleg ezek a "lelkek" nagyon letértek arról az útról amit saját maguknak terveztek meg. Az ilyen tapasztalatok mindig sorsfordítóak. 
Ez egy rövid magyar interjú egy ilyen esetről:


*Anyukám 32 éves volt, amikor végzetes szívinfarktust kapott. Mindannyian otthon voltunk, az orvos a szobám padlóján próbálta újraéleszteni. Mellette az Apukám és az ő Apukája segédkezett, mi egy kis távolságból figyeltük, hogy ne zavarjunk. 
Látszólag úg, tűnt, hogy sikerrel járnak, mert Anya hirtelen kinyitotta a szemét (ekkor már hosszú percek óta leállt a szíve). Ekkor viszont valami nagyon váratlant tett, megragadta a mellette térdelő apósa kezét és a bocsánatát kérte amiért annyit veszekedtek. Nem a férje felé fordult, akit imádott, vagy a gyerekei felé, akiket szintén. Ezután viszont örökre lehunyta a szemét.
Nem tudjuk mit élt át odaát, azt sem hogy az a tapasztalat milyen hosszú volt, mert a két világban máshogy telik az "idő". De az biztos, hogy valami arra késztette, hogy bocsánatot kérjen és megbocsásson.
(Meggyőződésem, hogy a megbocsátás, legyen az mások felé irányuló vagy önbocsánat, a karma megállítója.)

Tetszik ez a fejezetben szereplő idézet a Bhagavad Gitából:
"a gonosz hatása alatt álló lelkeknek vissza kell szerezniük az erényt".


A hozzászólást Veszna összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 10 Júl. - 8:57-kor.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1380

Vissza az elejére Go down

Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.  Empty Re: Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.

Témanyitás  Áprilia Csüt. 6 Júl. - 8:28

Most jövök rá, hogy amikor meghalt apukám (februárban), valaki ajánlotta nekem ezt a könyvet, hogy még a temetés előtt olvassam el, merthogy a saját temetésükön ott szoktak lenni a halottak és elbúcsúzhatok tőle. Elolvastam belőle akkor elég sokat. És hát igen, ott volt, nagyonis. A temetéssel kapcsolatos tapasztalataimat a topikomban a Sehova sem sorolható tapasztalatokban írtam le.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.  Empty Re: Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.

Témanyitás  Veszna Csüt. 6 Júl. - 9:33

Áprilia írta:Most jövök rá, hogy amikor meghalt apukám (februárban), valaki ajánlotta nekem ezt a könyvet, hogy még a temetés előtt olvassam el, merthogy a saját temetésükön ott szoktak lenni a halottak és elbúcsúzhatok tőle. Elolvastam belőle akkor elég sokat. És hát igen, ott volt, nagyonis. A temetéssel kapcsolatos tapasztalataimat a topikomban a Sehova sem sorolható tapasztalatokban írtam le.

Akkor ez a könyv megint bejelentkezett hozzád.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1380

Vissza az elejére Go down

Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.  Empty Re: Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.

Témanyitás  Áprilia Csüt. 6 Júl. - 12:01

Nekem egyszer elég volt Veszna, igaz, nem olvastam végig, de úgy vettem ki, hogy a sok eset tanulmány gyakorlatilag azonos tapasztalatokat sorakoztat fel. Apukám halálakor pont jókor jött.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.  Empty Re: Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.

Témanyitás  Veszna Csüt. 6 Júl. - 12:17

Áprilia írta:Nekem egyszer elég volt Veszna, igaz, nem olvastam végig, de úgy vettem ki, hogy a sok eset tanulmány gyakorlatilag azonos tapasztalatokat sorakoztat fel. Apukám halálakor pont jókor jött.

Ez is rendben van. 
Engem inkább "tudományos" (ha használhatom ezt a szót) szempontból érdekel, mint gyógyító jelleggel.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1380

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.  Empty 5-7. fejezet

Témanyitás  Veszna Hétf. 10 Júl. - 8:46

*a lelkek nemei:
Az egyik alany a vegyérték szót használja a nemi szerepekkel kapcsolatban. Az ő csoportjában több volt a nő, mint férfi, aminek okára Dr. Newton rá is kérdezett, a válasz szerint most ezzel érezték magukat kényelmesen.
(Jelenlegi életemben nő vagyok biológiailag, annak is érzem magam és a női szerepkör is kényelmes és természetes a számomra. 
Viszont több előző életemben is férfi voltam, ami egy nagyon érdekes helyzet elé állít, tudom, mert emlékszem milyen férfinak lenni. S bár ez is teljesen természetes a számomra, most mégis a női létet élem meg.) 

*lelkek és helyek:
Több alany is kitérő választ ad arra a kérdésre, hogy meglátogathatnak e más helyeket, lelkeket, haboznak, vagy egyszerűen nem tudják a választ.
Szerintem ebben semmi titokzatos nincs, egyszerűen tudatossági szint alapján (fény frekvencia, vibráció) kerülnek bizonyos helyekre. 
Ahogy én sem tudok belépni egy varázserdőbe, hogy együtt teázgassak a Tündérekkel (nem vagyunk ugyanazon a frekvencián, sőt, nem is látom őket), így a lelkek is az alapvető energiaszintjük szerint csoportosulnak.
Másrészt a jelenlegi tudásom szerint a hely, amit a lelkek leírnak az a Föld nevű bolygó planetáris szféráján belül van, egyszerűbben a Föld szellemi síkja, a hely, ahol a Földhöz kötött lelkek kipihenhetik maguk a megtestesülések között. 
Ezért nem láthatunk más bolygók bogárszerű vagy humanoid-oroszlán lelkeit.

*a szellemvilág leírása:
Sok alanynak nehéz a megfelelő szót eltalálni, amikor a hely vagy szerepek leírásához érnek. Ez természetesnek tűnik, mert mégis csak egy másik világról van szó. De ahogy olvasom a könyvet azt tapasztalom, hogy talán az alanyoknak van alapvető ezoterikus tudásuk, viszont a spirituális fejlettségük nem túl magas. Ez pusztán ténymegállapítás.

*a lelkek színei:
Valószínűleg összefüggés van a fény alkotta denzitásokkal, tudati szintekkel. Dr. Newton szerint az általunk kibocsátott fény okozza ezeket a színeket, de én tovább megyek és azt mondom, hogy a teremtést a fény hozza létre és alkotja, így magunk is fény vagyunk, egy bizonyos frekvenciához kötve (a tudatunk köt hozzá).
A felsorolt színek szépen követik a szivárvány/csakrák színeit....de miért nincs zöld? Ezt a kérdést nagyon érdekesnek találom.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1380

Vissza az elejére Go down

Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.  Empty Re: Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.

Témanyitás  Efi Hétf. 10 Júl. - 9:26

Fú, én még csak az első fejezetet tudtam elolvasni.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1161

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.  Empty Re: Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.

Témanyitás  Veszna Hétf. 10 Júl. - 9:38

Efi írta:Fú, én még csak az első fejezetet tudtam elolvasni.
Semmi gond, én is lassabban haladok vele, mint ahogy elterveztem.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1380

Vissza az elejére Go down

Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.  Empty 8. fejezet

Témanyitás  Veszna Pént. 14 Júl. - 5:40

Az egész fejezet hosszan részletezi a Vezetők, Segítők témakörét. 

* Dr. Newton példaként hozza fel az Irokéz indiánokat, akik abban hittek, hogy az ember belső spirituális ereje - Orenda- egy magasabb személyiségű Orenda szellemhez kapcsolódik. (Akárcsak a a világszerte elterjedt sámánizmusban a túlvilágon lévő "szabadszellem".)
??? Ez analóg lenne a mi felsőbb én fogalmunkkal? 

* Ez a részlet nagyon tetszett, bemásolom, a Vezetők szerepéről van szó benne, egy fejlett lélek hipnózisa során:
"Morális értékrendet épít ki a szekciójában. Bizalmat és magabiztosságot olt belénk, mert mindnyájan tudjuk, hogy ő maga is sok mindenen túl van már. 
Olyannak fogad el bennünket, amilyenek vagyunk, olyan egyénként kezel minket, akiknek juguk van a saját hibáikat elkövetni. 
... 
Ők sohasem adják fel, és sohasem hagynak minket cserben. "

* A vezetőkről szóló részben egyértelműen kitűnik, hogy minden egyes léleknek saját egyéniség van. 
??? Ez a természet mennyire jelenik meg az inkarnációkban? Pl. a jelenlegi természetem mennyire tükrözi vissza a teljes-lélek egyéniségem? 

*idézet a könyvből:
"Spinoza: Isten nem ő, aki létezik, hanem Az, ami létezik."


Ide bemásolom az egyik márciusi álmom, ami talán kapcsolódik ehhez a témához:

"Ma álmodtam valakivel, felsőbb énem, lelki vezető? Nem tudom pontosan, de újra és újra felbukkant, majd eltűnt. Magas alak volt, de csak homályosan láttam, hosszú sötét vagy korallszínű köpeny volt rajta, ami az egész alakját elfedte.
Adott egy feladatot, vmin gondolkozom kellett. Majd rájöttem a megoldásra, és ahogy a fejemben megjelent a válasz, ő is ott termett. Mondtam neki, hogy most már tudom, emlékszem, hogy kitörölték az emlékeim!
Ekkor adott egy másik feladatot. Ismét el kellett mélyednem magamban...megint rátaláltam a válaszra (erre sajnos nem emlékszem miután felébredtem) valami fontos volt, amit nem töröltek ki az emlékeim közül az álomban, csak elő kellett hívni. Ahogy a válasz megszületett, ő ismét mellettem termett, hogy meghallgasson.
Nagyon érdekes volt az alakja, mert egy nagyon erős magabiztosságot, erőt, bölcsességet és elfogadást árasztott magából.
Amikor a második válaszra gondolok, egy festményt látok magam előtt, absztrakt festmény. Kékes, szürke, egy boltív/félgömb felett hosszú csíkok/tollak? (Eredetileg egy valódi válasz volt, ébredésem után vette át a helyét ez a festmény, mintha ez az információ le lenne zárva az ébrenlét én-nem előtt.) "

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1380

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.  Empty 9-10. fejezet

Témanyitás  Veszna Pént. 4 Aug. - 8:26

[size=43](Kezdő és haladó lelkek) [/size]


*Dr. Newton statisztikát vezetett a lelkek fejlettségéről, ezt a már említett színskála alapján állította fel. E szerint a Földre inkarnált lelkek nagy része (42%) első fokozatú, kezdő lélek. Kifejti viszont azt is, hogy ezt nem lehet igazi statisztikának tekinteni, mert nem véletlenül kiválasztott emberek a kliensei, nem tudjuk, mi vezette őket Dr. Newton-hoz.
Tanulmányaim szerint ez nagyon is közel áll a valósághoz, bár én nagyobb számot mondtam volna.
A statisztikába nincs beleértve a különleges idő, amiben élünk, ami több és több (a mai napon a Föld lakossága több mint a 8 milliárd) lelket vonz magához. Emiatt a Földön élők nagyobb része reinkarnációs elsőbbséggel rendelkezik (valószínűleg már csak egy kevés "tanulásra" van szüksége, hogy "osztályt" lépjen). Ez nem csak a Föld asztrális síkjain (életek közötti lét-tér) lévőket jelenti, hanem más bolygók velünk azonos denzitásában élőket is, akik "vizsgázni" vagy épp segíteni érkeztek. 


*Többször megemlítik a mentális koncentrációs feladatokat, amit a lelkek Földi életek között gyakorolnak. 
Erről az jut eszembe, hogy szinte minden vallás vagy filozófia egyik fontos pillére a mentális fókusz gyakorlása, legyen az meditáció, jóga gyakorlatok, böjt, szent képek elmében való megtartása, szent mozdulatok/dallamok, rózsafüzér/mala számolása. Alapvetően az elménk csapongó "barát", amit - ahhoz, hogy előrébb jussunk - meg kell tanulnunk kordában tartanunk. 


*Párhuzamos életek:
ennek a gyakorlatnak lehet a következménye a ikerlélek (twin flame) jelenség, amit a New Age mint legfelsőbb/legerősebb romantikus kapcsolatot jellemez, de ezzel csak a felszínt kapargatják. 


*A lelkek teremtése folyamatos. 
De ha már itt tartunk, mi a "lélek"? 
Meggyőződésem, hogy sokkal komplexebb a válasz, mint ahogy mi gondoljuk. Inkább tartom a "lelket" egyfajta isteni hologramnak, ami számtalan "rétegből" áll, de végül, a nap végén nem más, mint egy Részlet ami visszatükrözi az Egészet, ahogy az Egész a Részleteiben nyilvánul meg. 


*A fejezet egy pontján a haladó lélek kifejti, hogy a Földi lelkek változnak, fejlődnek, és itt pl. az erőszakhoz való kapcsolatukról beszél. 
Ezzel nem értek egyet. 
Nem látok fejlődést, mert látszólag az emberiség nagy része kivonta magát a fejlődés alól, és inkább alszik, inaktív állapotban tölti az életét. 

Ez a beszélgetés részlet nagyon tetszett:

Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.  Screen25

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1380

Vissza az elejére Go down

Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.  Empty 11.fejezet

Témanyitás  Veszna Hétf. 14 Aug. - 18:04

11.fejezet, a fejlett lelkek.


*Az, hogy ki fejlett lélek most itt a Földön, azt esetleg megtippelhetjük, de ezt innen eldönteni nem tudjuk. Nem mindannyian ugyanazért vagyunk itt. Vannak akik magasabb szférából születtek le, hogy segítsenek, de nem "ébredtek" még fel, s talán nem is fognak. Ez egy veszélye a küldetésüknek, hogy nem emlékeznek magukra. (Önemlékezés!!!) 


*A lélek jellemének részei a becsület (a teljes tudatosság hoz szükséges jellemző) és a vágy intenzitása/kiválóságra törekvés intenzitása. 


*Felbukkan egy eset, amikor a lélek "nem tud válaszolni", vagyis nem engedélyezett az információ átadás, mert esetleg az befolyásolhatná a doktor és a majdani olvasók szabad akaratát. 


*A legnagyobb irónia a létezésben:
a Teremtő magából leválasztva létrehozza nézőpontjait (minket), hogy a lélek fejlődésének az útján (a 0-tól a visszatérésig) megtapasztalhassa a létezést rajtunk keresztül, mert meg akarja osztani a létezést és tapasztalni vágyik. 
Mi (Ő, csak egy másik nézőpontból) pedig nem vágyunk másra csak hogy minél hamarabb visszajussunk. 
A létezés az ellentmondás. 

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1380

Vissza az elejére Go down

Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.  Empty Re: Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.

Témanyitás  Veszna Csüt. 5 Okt. - 11:59

https://ujvilagtudat.blogspot.com/2023/10/az-emberek-valosag-uj-dimenzioit-elik.html?m=1

Azt hiszem ez a cikk jó helyen van itt. 
A fordítás sajnos nem túl jó, de érthető. 
Alul az eredeti cikk linkje.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1380

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.  Empty Re: Dr. Michael Newton: Lelkünk útja I.

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.