Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Húsételek

5 posters

Go down

Húsételek Empty Húsételek

Témanyitás  Blueeye Szomb. 23 Márc. - 15:06


Tejszínes csirkemell / 4 személyre/


Hozzávalók:

olaj
vörösmagyma
fokhagyma
csirkemell
só,bors, mustár
majoranna
tejszín

6 db csirkemellfilét csíkokra vágunk, sóval és őrölt borssal kevés olajon pirosra sütjük. Ha kész, két nagyobb fej vöröshagymát, és három gerezd fokhagymát apróra vágunk,és rászórjuk a húsra.A húst és a hagymát együtt addig pároljuk,amíg a hagyma üveges,és puha lesz.
Ezután elveszzük a tűzről,4dl tejszínt öntünk rá,kb 2 evőkanál mustárt,és egy jó teáskanál majorannát.Óvatosan összekeverjük,egyszer kis lángon felforrósítjuk.

Párolt rizzsel és csemege uborkával a legjobb.
Nagyon laktató,és nagyon finom.

Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

Húsételek Empty Re: Húsételek

Témanyitás  Méhecske Vas. 24 Márc. - 7:13

Köszönöm a recepteket.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Húsételek Empty Re: Húsételek

Témanyitás  Lea. Vas. 13 Okt. - 16:50

Ez a tejszínes csirkemell nagyon jól hangzik! smile smile
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Húsételek Empty Re: Húsételek

Témanyitás  fortis Vas. 13 Okt. - 16:55

Lea. írta:Ez a tejszínes csirkemell nagyon jól hangzik! Smile)
Próbáljátok ki a mézes csirkemellet , állítólag az is nagyon finom . Mondjuk én nem fogom kipróbálni , mert vagy húst eszek jó magyarosan megfűszerezve , vagy édességet .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11437

Vissza az elejére Go down

Húsételek Empty Re: Húsételek

Témanyitás  Lea. Vas. 13 Okt. - 16:58

Én az alábbi ételt készítettem el pár héttel ezelőtt, néhány változtatással. Például zsálya nem volt a közeli boltban, ezért kakukkfüvet tettem bele, és nem pároltam az ételt, hanem először grilleztem és utána kezdtem fólia alatt párolni. Nem mindegy ám... smile
Nem olivaolajban sütöttem, hanem sima napraforgóolajban. Lényegében úgy, mintha lapcsánkát (tócsnit) sütöttem volna.
Jah. és keményítő helyett lisztet használtam.

Oltári finom lett az étel, de iszonyatos pepecs volt, nem sűrűn fogom megcsinálni újra, de ha igen, biztos, hogy újra a Mennyországban fogom magam érezni. smile



Sült csirkecomb cukkinivel

A csirkecombokat megmossuk, leszárítjuk, majd sóval, borssal, a zúzott fokhagymával és az aprított zsályával fűszerezzük. Bekenjük mézes mustárral és meglocsoljuk az olajjal. Ezután tepsibe fektetjük, ráöntjük a pácoló aljat, felöntjük a zöldséglevessel, és alufóliával letakarva, 190 fokos sütőben majdnem puhára pároljuk. Levesszük róla a fóliát és a forró sütőbe visszatéve pirosra sütjük.

A körethez, a cukkiniket belereszeljük egy tálba. Megsózzuk, összekeverjük és pár percet állni hagyjuk. Kinyomkodjuk a levét. Ezután hozzáadjuk az áztatott kicsavart zsemlét, a tojásokat, a zúzott fokhagymát, a frissen őrölt borsot és az aprított petrezselymet. Ha kell, sózzuk, és annyi zsemlemorzsát szórunk bele, hogy könnyen gyúrható cukkini masszát kapjunk. Most vizes kézzel, nagyobb fasírtokat formázunk belőle, kissé meglapítjuk, és a forró olívaolajon minden oldalukat pirosra sütjük. Ha elkészültek, papírszalvétára téve lecsepegtetjük.

A hús sütésekor visszamaradt szaftot felforraljuk. Kevés hideg vízzel elkevert keményítővel besűrítjük, majd ha kell, utóízesítjük és lehúzzuk a tűzről.

Tálaláskor a cukkinifasírtokat tányérra tesszük, mellé fektetjük a csirkecombot és körbelocsoljuk a szaftjával.


A hozzászólást Lea. összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 13 Okt. - 17:00-kor.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Húsételek Empty Re: Húsételek

Témanyitás  Lea. Vas. 13 Okt. - 16:59

Apropó van itthon 2 erkélyládában petrezselyemgyökér ültetvényem! smile
Imádom a frissen szedett, magam által termesztett petrezselyemzöldet. smile

Nyár elején vetettem mindenki azt mondta nem lesz abból semmi. De lett, nem száradt ki, nem égett ki... smile Igaz minden nap babusgattam, figyeltem, hogy ne legyen se túl vizes, se túl száraz a földje.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Húsételek Empty Re: Húsételek

Témanyitás  Lea. Szer. 19 Feb. - 19:48

Óh a petrezselymem olyan szépen túlélte a telet, hogy jó ránézni! Smile)
Igaz nem volt túl hideg, csak 1-2 nagyon fagyos éjszaka volt.

Rövidesen vetem is el az idei magokat, mert ezek a tavalyiak már fel fognak majd magozódni.

(Anyu mondta, hogy csak nem gondolom, hogy túl fogja élni a telet a petrezselymem... Hát pedig de! :P Very Happy)
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Húsételek Empty Re: Húsételek

Témanyitás  nofertiti Szer. 19 Feb. - 22:41

Lea. írta:Óh a petrezselymem olyan szépen túlélte a telet, hogy jó ránézni! Smile)
Igaz nem volt túl hideg, csak 1-2 nagyon fagyos éjszaka volt.

Rövidesen vetem is el az idei magokat, mert ezek a tavalyiak már fel fognak majd magozódni.

(Anyu mondta, hogy csak nem gondolom, hogy túl fogja élni a telet a petrezselymem... Hát pedig de! :P Very Happy)
hu én is imádom a friss petrust. Én is lassan ultetek.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Húsételek Empty Re: Húsételek

Témanyitás  Lea. Csüt. 20 Feb. - 15:25

Kertbe vagy ládába?
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Húsételek Empty Re: Húsételek

Témanyitás  nofertiti Csüt. 20 Feb. - 15:29

...szerencsés vagyok vagy ilyesmi, mert van kertünk, mindenképpen egy talpalatnyi kerttel rendelkező kis lakot kerestünk anno és volt lehetőségünk keresni, így kertbe, meg a kerítésre tervezek balkonládákat is, abba viszont virágokat tervezek. Szeretek kertészkedni, gyerekkoromban is szerettem.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Húsételek Empty Re: Húsételek

Témanyitás  Lea. Csüt. 20 Feb. - 15:39

Egy pici kertre én is vágynék! 
Volt is az egyik lakóhelyemen, csak ott kicsi volt a lakás és nem volt túl jó a környék.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Húsételek Empty Re: Húsételek

Témanyitás  Lea. Kedd 1 Aug. - 21:08

Előre leszögezem, nem szeretem az alkoholt, még szilveszterkor sem iszom pezsgőt, csak az alábbi ételben fogyasztok alkoholt, már amennyi marad benne smile

Sörös csirkecomb

Hozzávalók:

Kb 1 kg csirkecomb félbevágva
Paprikás liszt
Kb 3 dl sör


A csirkecombot enyhén besózzuk, paprikás lisztben megforgatjuk. Egy normál tepsibe egymás mellé tesszük a húsokat. Leöntjük a sörrel. Alufóliát teszünk rá és közepes hőmérsékletű sütőben (kb 170 fokon) kb 50 percig fóliával, majd még kb 10 percig anélkül sütjük.
A lényeg, hogy egy kicsi szaft maradjon még rajta és kissé megpiruljon.

Burgonyapürével a legjobb szerintem, de lehet másmilyen nem karakteres ízű köretet adni hozzá.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Húsételek Empty Re: Húsételek

Témanyitás  fortis Szer. 2 Aug. - 6:34

Nahát ilyen sörös dologról még nem hallottam.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11437

Vissza az elejére Go down

Húsételek Empty Re: Húsételek

Témanyitás  Lea. Szer. 2 Aug. - 8:30

Én simán el szoktam ezt készíteni, szilveszterkor/újévkor - dacolva a babonával, hogy szárnyast nem szabad enni újévkor, mert elszalad/repül a szerencse. smile

Azon gondolkodtam, hogy vajon honnan eredhet ez a babona.
Szerintem valami olyasmi lehet, hogy akinek olyankor is csak szárnyasra telt, vagyis azt tudott csak enni összekapcsolódott azzal a tapasztalattal, hogy az új évben sem volt gazdag. Igaz, nem nagyon volt esélyük a szegényeknek kitörni, annyi sem, mint manapság.

De inkább az a magyarázat, hogy ez egyfajta mágia volt. Úgy próbálták bevonzani a pénzt, a szerencsét, hogy olyasmit ettek (és a legtöbben ma is), ami ezeket bevonzza... mármint elméletben smile
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Húsételek Empty Re: Húsételek

Témanyitás  fortis Szer. 2 Aug. - 13:13

Hát igen, valószínűleg a szerencse malac sem véletlenül az ami.  Gondolom úgy lehet ahogy mondod, a tehetősek malacot ettek, a szegényebbek meg esetleg fogtak maguknak csapdákkal madarat, ilyesmiket.  Tehát a malac csak szerencsét hozhat, mert aki malacot ehetett az már amúgy is szerencsés volt. A madár meg ha elszáll, akkor az a kis szerencse is elszáll, hogy megehették volna.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11437

Vissza az elejére Go down

Húsételek Empty Re: Húsételek

Témanyitás  Lea. Szer. 2 Aug. - 13:38

Lehet, már nem teljesen jól emlékszem, de úgy, hogy a vidéki nagymamámék is mesélték, hogy baromfi minden háznál volt, de sertés és pláne fejőstehén nem. Szóval már eleve egy jobb anyagi helyzetet jelentett, ha valakinek nem csak 'csirkéi' voltak.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Húsételek Empty Re: Húsételek

Témanyitás  fortis Szer. 2 Aug. - 13:45

Igen, és végül is minél régebb múltba tekintenél vissza, annál igazabbá válna a mondás.  öröm

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11437

Vissza az elejére Go down

Húsételek Empty Re: Húsételek

Témanyitás  Lea. Szer. 2 Aug. - 13:50

fortis írta:Igen, és végül is minél régebb múltba tekintenél vissza, annál igazabbá válna a mondás.  öröm

Lehet! smile
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Húsételek Empty Re: Húsételek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.