Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Üzenetek, gondolatok, idézetek

+9
fortis
opos
Kilendin
nofertiti
Greywolf
Blueeye
Mayra1
Áprilia
Méhecske
13 posters

12 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 12 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Efi Kedd 20 Szept. - 16:07

Kicsit utánanéztem, ki ez a Hodász atya, hogy hozzá tudjak szólni. Megnéztem tőle egy véletlenszerűen kiválasztott videót, azon pont nem igét hirdetett, hanem olyan dolgokról beszélt, amik életvitelben, életfelfogásban segítenek a helyes utat megtalálni. Tetszett, jó dolgokat mondott, és abban nem volt semmi formabontóan új. Már azon kívül, hogy egy pap youtube csatornát működtet. (Bár mintha ebben - youtube-csatorna működtetésben -  begyepesedett kollégái közül is követnék ...)
Azt gondolom, a hívekkel való párbeszédre a klasszikus papi munkában is bőven van alkalom, annak is kisebb része az igehirdetés a szószékről, mellette van számos más teendő, a gyóntatáson, a jegyesoktatáson, a hittanon át, karitatív munkákig, és még ki tudja milyen dolgokig, ahol személyesen tud vallási kérdésekről beszélgetni. A különbséget nem ebben látom, hanem abban, hogy a videócsatornán keresztül nagyságrendekkel több személyhez ér el.

Megnéztem továbbá egy vele egy éve készült interjút a Partizánon. Abban azt mondta, pszichológushoz jár, hogy kiderítse, valóban isteni elhívásra ment-e el papnak, vagy valami személyiségbeli defektus következtében. Lehet, hogy amit itt kiderített, annak van köze ahhoz, hogy a felfüggesztését kérte. De ha nem néztem volna meg ezt az interjút vele, akkor arra tippeltem volna, hogy miközben sokak felé kinyitotta az egyházi tanításokat, az ő látóköre is kiszélesedett, és amit így gondolni kezd a világról, egyházról, világ és egyház kapcsolatáról, az nemigen fér össze azzal, amit az egyház elvár a papjaitól. De ez csak tipp lett volna, amúgy fogalmam sincs, mi vezetett ehhez a lépéséhez, erről szóló cikket nem olvastam.

Az egyház bűnét ma Magyarországon nem abban látom, hogy elzárkózna a politikától, hanem abban, hogy épp ellenkezőleg, a hatalom elvtelen kiszolgálójává alacsonyodott.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

12 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.