Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

+8
Áprilia
Blueeye
fortis
Nilka
Rhea Sylvia
Mayra1
Méhecske
Efi
12 posters

1 / 19 oldal 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Efi Hétf. 31 Dec. - 12:45

Start. taps


A hozzászólást Admin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 21 Május - 21:18-kor.
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1158

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Kedd 1 Jan. - 18:14

Csak az ember tud segíteni a másik emberen. Csak egy ember tud erőt adni a másiknak, ha bajban van.

Márai Sándor

-


Haladj bátran, egyre mélyebben az erdők közé. A fák alatt, itt-ott még láthatod a harmatot, ahogy megcsillan a fűszálak hegyén. Jusson eszedbe, hogy angyalok könnye az. Angyaloké, akik sokat sírnak még ma is, mert annyi sok embernek marad zárva a szíve a szép előtt. De miattad nem sírnak már. Mosolyognak, amikor jönni látnak.

Wass Albert

-
Ez a derék két férfiú az emberi felelősség kicsiny részét karcolgatta meg tollával. S tették úgy, valóban mint, egy ember és mint egy "gumifát tejeltető", hogy aztán a világ minden részén a "gördülőt" igazán gördülékennyé tegyék.
Ne zötykölődjön, rázódjon, s a jót, kényelmet szolgálja.
-
Az új esztendő. Hozhat odaszánást némelyek lelkében.
-
- Igen.
- Mit mondhatnánk még?
- Azt !
-LEGYEN ERŐD!
- És !
- Légy nyitott!
- Tekints szét! Vigyázva nyitottságod őszinte pillanatában!
-
-
- A mindent tartó erő - ott lépdel mögötted!
- Ámen!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Wass Albert: Te és a világ

Témanyitás  Méhecske Szer. 2 Jan. - 22:10

Ezt most találtam:

"Ne üss sebet embertársaid lelkén! Ha a Tiedet gondtalanul megkarcolja valaki, ne csinálj belőle nagy ügyet. Az agyontapogatott sebek mérgesednek el leghamarabb. Ha pedig a seb körül éreznéd már a töprengések gyötrő szaggatásait: vedd elő az akarat kését, izzítsd föl a szellem tüzében és vágd ki vele lelkedből a megtámadott részt. Mosd ki a sebet tiszta önbírálattal, bármennyire is csíp és éget. Tégy rá feledés-tapaszt és úgy járj vele az emberek között, mint akivel semmi sem történt." (Wass Albert: Te és a világ)
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Csüt. 3 Jan. - 14:34

(( a margóra...most megjelent Nők lapja c. ujságban olvastam a Kemény család-ról egy cikket. - Vass A. sokat vendégeskedett abban a házban a Kemény-kastélyban...))))) ( Marosvécs)))) pondering


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Efi Hétf. 7 Jan. - 20:38

Ahogy beléptem a Facebookra, ez virított rám.
Áthoztam ide magamnak, és el is vonulok vele meditálni.

Buddha írta:Amint egy vita hevében haragra gerjedsz, már nem az igazság érdekel, hanem saját magad.

relax
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1158

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Hétf. 7 Jan. - 21:56

[quote]Amint egy vita hevében haragra gerjedsz, már nem az igazság érdekel, hanem saját magad.[code]

-
ez a mondat párhuzam.
Jézus tanítása sem más mint az egyesülésre való rámutatás.
-
levetkőzni a köpönyeget és felvenni a tiszta ruhát.
-
igen ám de, megadatott az a látás is. hogy ebben a folyamatban. - NEM VAGYOK EGYEDÜL.
-
meztelenségem. NEM SZÉGYEN. nem kell pőrén állanom és nem kell nevetségessé válnom még olykor ön magam előtt sem.
-
tehát eme párhuzam szétpukkan. mint egy felhő eloszlik.
Buddha.
okos és útmutató.
ám kicsit sem kíméletes.
úgy törik meg az egyén mint a nádszál. egyből megreped és elvész.
-
Isten nem töri el a megrepedett nádat.
-
a nád ezerféle dologra jó. eszköz.
az ember eszköz Isten kezében.
-
szerintem. Budha. átlépett ezen. kemény-en.
-
dobjatok követ rám.
nekem jobban tetszik. HA JÉZUS VISZI TERHEMET!.... cheers


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Mayra1 Hétf. 7 Jan. - 22:23

[quote="Elek"]
Amint egy vita hevében haragra gerjedsz, már nem az igazság érdekel, hanem saját magad.[code]

-
ez a mondat párhuzam.
Jézus tanítása sem más mint az egyesülésre való rámutatás.
-
levetkőzni a köpönyeget és felvenni a tiszta ruhát.
-
igen ám de, megadatott az a látás is. hogy ebben a folyamatban. - NEM VAGYOK EGYEDÜL.
-
meztelenségem. NEM SZÉGYEN. nem kell pőrén állanom és nem kell nevetségessé válnom még olykor ön magam előtt sem.
-
tehát eme párhuzam szétpukkan. mint egy felhő eloszlik.
Buddha.
okos és útmutató.
ám kicsit sem kíméletes.
úgy törik meg az egyén mint a nádszál. egyből megreped és elvész.
-
Isten nem töri el a megrepedett nádat.
-
a nád ezerféle dologra jó. eszköz.
az ember eszköz Isten kezében.
-
szerintem. Budha. átlépett ezen. kemény-en.
-
dobjatok követ rám.
nekem jobban tetszik. HA JÉZUS VISZI TERHEMET!.... cheers

Hm....ha a valamikori Sziddhartha hercegről beszélsz, mint Buddha, akkor azt mondom az első megvilágosodott a földön, akiről még azt is el tudom képzelni, hogy Jézus tanítója volt. Ha ezt nézem, akkor Jézus sem lehetett egy lángelme, hiszen a tanításokon vagy 1000 évet ült, mielőtt tovább adta azokat, mi több már Ő elkezdte a tiszta tudást ferdíteni....

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Kedd 8 Jan. - 8:04

Méhecske írta:Ezt most találtam:

"Ne üss sebet embertársaid lelkén! Ha a Tiedet gondtalanul megkarcolja valaki, ne csinálj belőle nagy ügyet. Az agyontapogatott sebek mérgesednek el leghamarabb. Ha pedig a seb körül éreznéd már a töprengések gyötrő szaggatásait: vedd elő az akarat kését, izzítsd föl a szellem tüzében és vágd ki vele lelkedből a megtámadott részt. Mosd ki a sebet tiszta önbírálattal, bármennyire is csíp és éget. Tégy rá feledés-tapaszt és úgy járj vele az emberek között, mint akivel semmi sem történt." (Wass Albert: Te és a világ)

Ez tetszik Méhecske !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Kedd 8 Jan. - 8:05

Elek : Amint egy vita hevében haragra gerjedsz, már nem az igazság érdekel, hanem saját magad.

Húú ez is nagyon jó !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Kedd 8 Jan. - 8:09

Mayra Hm....ha a valamikori Sziddhartha hercegről beszélsz, mint Buddha, akkor azt mondom az első megvilágosodott a földön, akiről még azt is el tudom képzelni, hogy Jézus tanítója volt. Ha ezt nézem, akkor Jézus sem lehetett egy lángelme, hiszen a tanításokon vagy 1000 évet ült, mielőtt tovább adta azokat, mi több már Ő elkezdte a tiszta tudást ferdíteni...

Ezt nem értem Mayra elmagyaráznád ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Méhecske Kedd 8 Jan. - 8:14

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:37-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Mayra1 Kedd 8 Jan. - 8:24

fortis írta:Mayra Hm....ha a valamikori Sziddhartha hercegről beszélsz, mint Buddha, akkor azt mondom az első megvilágosodott a földön, akiről még azt is el tudom képzelni, hogy Jézus tanítója volt. Ha ezt nézem, akkor Jézus sem lehetett egy lángelme, hiszen a tanításokon vagy 1000 évet ült, mielőtt tovább adta azokat, mi több már Ő elkezdte a tiszta tudást ferdíteni...

Ezt nem értem Mayra elmagyaráznád ?


Pedig semmi nincs benne ami érthetetlen, újra olvastam...

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Kedd 8 Jan. - 8:46

Leginkább ezt a mondatot nem értem :
Jézus sem lehetett egy lángelme, hiszen a tanításokon vagy 1000 évet ült, mielőtt tovább adta azokat, mi több már Ő elkezdte a tiszta tudást ferdíteni..

Milyen ezer év és milyen ferdítés ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Mayra1 Kedd 8 Jan. - 8:47

fortis írta:Leginkább ezt a mondatot nem értem :
Jézus sem lehetett egy lángelme, hiszen a tanításokon vagy 1000 évet ült, mielőtt tovább adta azokat, mi több már Ő elkezdte a tiszta tudást ferdíteni..

Milyen ezer év és milyen ferdítés ?

Olvass utána. Semmi nincs ingyen!


A hozzászólást Mayra1 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 8 Jan. - 9:11-kor.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Kedd 8 Jan. - 9:00

Ahh de hát 2013 9 -hó 2-án lesz a világ vége . Hogy hogy ? Miért ?
Háát próbáld meg kitalálni a gondolataimat , semmi sincs ingyen .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Kedd 8 Jan. - 13:20

merre járt Jézus?
érdemes feltételezésekbe bocsátkozni?
-
legyen úgy.
-
akkor sem tett helytelen dolgokat.
mint egykor Bartók vagy Kodály - össze gyüjtötte a "javát"....vétek ez?
-
senkinek sem csorbítja sem rangját sem pedig értékét. úgy vélem kedves Mayra elfogult vagy. - kicsit én is az vagyok vagy annak tűnök miután "kifejezési" problémáim vannak. - igen. de ez. a lényegtől nem vonhat el senkit sem. Jézusnak és itt vegyük az istenigazságot is számba - EL KELLETT MENNIE MINDEN TUDOMÁNY-ba. nos, az isteni út kifürkészhetetlensége ily módon - részben igaz csak. ÉN. Fontosnak tartom. A SZERETETIGAZSÁG szemszögéből megközelíteni a dolgok lényegét. ez visszaigazolja miról is van szó. NEM TULAJDONÍT KI SEMMIT MAGÁNAK. ám rendszerez, megmutat és VONZ ! - AZ IGAZSÁG VONZÓ EGY VALAMI! KÍVÁNNI VALÓ. - konkrétan - AZ AZ ÉLET ! - A LÉTEZÉS !
-
Buddha. aki igen tiszteletre méltó és még más tanítók. szerintem. MEGTORPANTAK! - egyszerűen mert; AZ IDŐ még nem jött el. nem rajtuk állot és nem rajtuk veszett el. - EZT FONTOS MEGÉRTENI. - AKI NEM TESZI a megértést középpontba. AZ! - VISZÁLYKODIK !
még mi is a fórumon. sejtés nélkül, hogy tudnánk azt. mit közelítünk meg néha. ÉN FÉLEM - EZEKET !
gondoljatok Stewen Hókinsra, Einsteinre, stb....
-
AZ ISTEN FÉLELEM az egyetlen tisztaság és bölcsesség.
hogy az miként érte el az előszobámat? - egyenlőre nem számít. úgy teszek, hogy leültetem és csak nézek RÁ!
s elmondja mért is jött.
-
MÉRT IS JÖTT !
-
-
tudjátok meg jövetelének okát.
-
hányan szeretnék ha, bekopogtatna valaki ajtajukon..?
magányaikban.
szeretetlenségeikben
-
Sad ...... cheers .......

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Szer. 9 Jan. - 7:08

Lehet , hogy minden hova bekopogtat az Elek , csak az emberek másként érzékelik , mást és mást látnak belőle és tapasztalnak . Ezért lehet az , hogy annyi féleként fogadják is a látottakat .
Nézd meg magad és engem példának . Mind ketten hisszük és tiszteljük , mégsem ugyan azzal a gondolatvilággal és mentalitással . Zümiről nem is beszélve .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Méhecske Szer. 9 Jan. - 8:38

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:37-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Szer. 9 Jan. - 9:03

Igen ., bár merre is kanyarognak az utak , mind ugyan oda vezetnek .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Szer. 9 Jan. - 11:15

fortis írta:Igen ., bár merre is kanyarognak az utak , mind ugyan oda vezetnek .
Hát nem tudom. Elek fentebbi "kopogtatásáról" a Jelenések könyve 3;20 jutott eszembe, ami arról szól, hogy "Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem."
Csak az köt ki Istennél, aki beengedi őt. Ezért aki nem engedi be Őt, annak az útja nem Istenhez vezet. Következésképp nem mindenki útja vezet ugyanoda.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Mayra1 Szer. 9 Jan. - 11:37

Párduc Cica írta:
Csak az köt ki Istennél, aki beengedi őt. Ezért aki nem engedi be Őt, annak az útja nem Istenhez vezet. Következésképp nem mindenki útja vezet ugyanoda.

MIelőtt még rám fognátok, nem kekeckedni jöttem....

Rengeteg hozzászólást írtok a Szent Szellemről, Jézusról....Isten igen ritkán kerül szóba...megpróbálnátok elmesélni miért? Lehetőleg nagyon alap szinten, hogy meg is értsem....

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Szer. 9 Jan. - 11:42

mind a ketten megfogalmaztátok azt amit Isten ennek a világnak adott. (......
-
A BEFOGADÁST!
- ezen a keskeny úton járni. nem könnyű. mikor tudjuk meg? ki is az egyén valójában?
A MEGLÁTOGATÁSKOR! (...bajban....
-
nézetem szerint. azok a szellemiségek amelyek; eltávolodtak Istentől. mind- mind blokkoló, elfojtó magatartás formát vetítenek ki. degeneráltan és igen frekventált módon. egymás arculatáról. - hamis képet festenek. álságosat.
AZ EGYÉN. NEM LEHET MAGA - A BŰN!
-
A VÁDLÓ! - AZ TERJESZTI RÓLA!
-
következésként. IGEN NAGY ÖRÖM, ISTEN-től JÖVŐ ÖRÖM!
- mikor is "vendégül láthatunk" egy embertársunkat - aki - nem más mint maga a megtestesült halmaza az istenismeretnek.
Ő BEJÖN!
-
AZ ELUTASÍTÁS KÍVÜL MARAD! A GYŰLÖLET. FONDORLATÁVAL, A KIREKESZTÉSSEL - KÍVÜL MARAD!
-
az embernek megújulása. szemlélet váltása csak a szív érzésein keresztűl tud végbe menni.
( Wassula - nem elvetendő egy bizonyos pontig. sem Buddha...stb...)
mert; a test, a földi lét, az az útviszony amelyet; kötelezőszerűséggel, vándorúttá tett Isten. előttünk. értünk. és velünk. egy nemes cél érdekében.
-
bízzuk magunkat az alkotóra.
van fedél a fejünk fölött( tudatkalandor fórum), van táplálékunk amelyet egymásközött elfogyaszthatunk. írígyek és féltékenyek sem vagyunk, bőség van. jut a "kopogtatónak" - mindenki másnak.
1Kor. 6.-19,20, és az 1Kor. 13. a szeretet himnusza.
-
( kanadai faházat építettem anno sk. és jó néhányan eljöttek megnézni. idegenek jöttek. és ismerősök. és volt. aki példám alapján. még szebbet és nagyobbat épített. és mikor találkozunk. megöleljük egymást. Ő JÉZUST KÖVETŐ. bízott abban az Isten-ben. akit bennem vélni látott. bízott abban a felindításban. AMELY EGYNEK, egységnek mutatkozott meg, azonosságnak - BENNÜNK! - egy nagy házat. - az nem két napra való. - a hajlék. - A TUDATKALANDOR - Isten egyik hajléka. ott. aki bévül van. annak méltónak kell lennie....... ÉS MÉLTÓ IS ! ))))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Szer. 9 Jan. - 12:10

Lehetőleg nagyon alap szinten, hogy meg is értsem....

-

ha, olvasod írásainkat. abban Jézust. a SztSz-et....LÁTTAD ISTENT!
-
ennyire sajátságos ez az istenség?
-
AZ!
ANNYI ARCA VAN. AHÁNY MILLIÁRD EMBER ÉL A FÖLDÖN!
-
BENNED LAKOZIK. - VETÍTSD KI BENSŐDBŐL. - a képszerű is megjelenik és a szellem szerű is.
-
bár bántólag hathat amit mondok. de, nem az az Istenképmásságod amit "mostanában" tükrözöl.

az egy idegen szellemiség.
tőled, az emberi lényedtől elrugaszkodott.

- BÉKESSÉG.........AZ ÉN HÁZAM NÉPÉT IS FELBOLYGATTA A 2013. év kezdete. sokunkkal így tesz ez az év.
-
NA ÉS?
TEGYE! - SZABAD! - TEHETI !
-
miért gondoljuk azt? hogy a "horda" ne kívánkozna asztalunkhoz?
-
tképpen most itt az alkalom. és egyszer el kell kezdeni az igazság szavát - KIMONDANI - > eléggé nagy "buszmegállója" "vagyunk" a szellemiségeknek......CSODA ? némelyik "illetlenkedése"?
-
MIRE RÁESZMÉLÜNK. - "ÁTFESTI" az ARCOKAT! - FELISMERHETETLENSÉGIG!

facepalm
-
shaking-hands ..........na de, a hangjáról vagy akármiről is. TUDOM!
-
JÉZUS LAKOZIK MINDŐNKBEN........(alkalmanként - fetreng .......jöhetne sűrűbben.... fetreng .......)))))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Rhea Sylvia Szer. 9 Jan. - 12:34

.


A hozzászólást Rhea Sylvia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 26 Márc. - 8:20-kor.

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Szer. 9 Jan. - 12:58

én most szabadjára engedem magamban az olvasottakat mert; engem így vezet el ahhoz a benső istenséghez. amelyről szóltál....
-
tehát, a természeti népek. ezek szerint mikro közösségeikben. "megalkották" istenképüket. és ennek hódolva, növesztették azzá. ami jelenünkben is látható?
-
igen.
ez annyiban igaz. nézetem szerint, hogy ellaposodott volna az eredendő istenkép? ami korábban? volt már?
mert; lennie kellet. a "bekódolt" - NEM VESZHET EL! semmiképpen sem. az állatok is "félik Istent". minden féli Istent.
már pedig azt az egyetlen egyet félik.
-
nos, ebben a vetületéből is az rajzolódik ki történetünkből.
-
VALAMI TÖRTÉNT!
-
Mayra.
ITT KUTAKODD KI az istenséget. szerintem kiindulásnak nem rossz. az előttem szóló-(k) -hoz csatlakozva - tanácsolom ... friends..... shaking-hands (""))))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Szer. 9 Jan. - 13:03

HELP..!
-
a háttér színeket nem szándékoztam megváltoztatni - csak a dőlt betűtt akartam feketére .....sorry.. bang-head bang-head

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Szer. 9 Jan. - 13:33

Mayra1 írta:
Párduc Cica írta:
Csak az köt ki Istennél, aki beengedi őt. Ezért aki nem engedi be Őt, annak az útja nem Istenhez vezet. Következésképp nem mindenki útja vezet ugyanoda.

MIelőtt még rám fognátok, nem kekeckedni jöttem....

Rengeteg hozzászólást írtok a Szent Szellemről, Jézusról....Isten igen ritkán kerül szóba...megpróbálnátok elmesélni miért? Lehetőleg nagyon alap szinten, hogy meg is értsem....
Igen, Mayra, én mos itt tudatosan "Istent" és nem "Jézust, vagy a "Szent Szellemet" írtam, látom, be is idézted. Nem fogod elhinni, de amikor így fogalmaztam, te jelentél meg lelki szemeim előtt (ne hidd el, ha nem akarod) és ezért választottam az "Isten" kifejezést, valahol egy kicsit a rád/rátok való tekintettel. (merthogy Jézustól, meg míg a Szent Szellemtől esetleg feláll a hátatokon a szőr, addig Istenben azért mégiscsak az emberiségnek egy tágabb köre hisz, mint konkrétan Jézusban. Meg hát ezen túlmenően valóban figyelnünk kell egymásra a fogalmak szempontjából is, mivel nem azonosak a hit elveink, tehát úgy kellene tudni fogalmaznunk, hogy a másik is megértse).
Szóval, kérdésedre válaszolva, azért használjuk gyakrabban a Szent Szellemet, mert a Szentháromságból (atya, fiú, szent szellem) ez a Földön levő un. cselekvő Isten. Vagyis az, aki az újjászületéskor a szellemünkbe költözik. Azaz Jézus szelleme. (tehát minden embernek van szelleme - mivel szellemi lények vagyunk -, és ebbe a szellemünkbe költözik bele Jézus szelleme, azaz a Szent Szellem).

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Mayra1 Szer. 9 Jan. - 15:04

Köszönöm a válaszokat, mindegyiket.
Nem vettem fel más vonásokat, mert nincs miért. Születésemtől azt követem, akit kell, nem áll és nem is állt szándékomban sosem letérni arról az útról, ami hozzá vezet. Az egyetemes egy számomra a minden és semmi.
De....egy ideje figyelem milyen hozzászólásokban kit neveztek meg. Jézus és a Szent Szellemet, miután is nekem ezek nem jelölik egyértelműen Istent magát, ezért volt a kérdés.
Az egyetemes egy létét nem tudom felosztani, nem is akartam soha. A tőle kért és kapott segítőket pedig nem emelem ugyanarra az emelvényre, ezért éreztem furcsának...Köszönöm a magyarázatot és azt különösen, hogy figyeltetek arra, hogy megértsem. Akkor mostmár lehet valamilyen halovány elképzelésetek mit állhat ki a Zsidó ismerősöm, amikor arra kérem magyarázzon meg dolgokat a Tórából. Néhány konkrét esemény megértéséhez kellenek információk. Sajnálom, ez van. Az érdeklődésem nem mondanám felszínesnek, de semmi esetre sem olyan mélyre ható, mint lehetne.

Köszönöm

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Szer. 9 Jan. - 16:32

nincs mit.
-

megvallom nem hiszem, hogy az én hsz. kellő figyelemmel kísérted volna.
- egyszerűen, nem jött át.
- tudod. - tudjátok.
igen fájdalmas pontja ez a világnak. az emberiségnek.
-
- a "MEGTÉRÍTENI" kifejezést vártam még, gondolom nem sokáig késik...no, meg a bizonygatások.
-
becsülettel írom neked. - sajnálom.

- ez az iskolapélda két tanúlsággal bír előttem;

a, már van annyi erő bennünk, hogy képesek vagyunk elhordozni egymást, s nem törünk ki dühvel, csipkelődéssel, bosszantással...stb.

b, mérőzsinór. tekintve, s az igét felfrissítve elménkbe. - HOL JÁRHAT A VILÁG ? - MERRE TARTHAT? ....facepalm
-
a negatív, a bűn, ugyan úgy létezni fog még az idők végezetéig.
-
bizony mondom.

NEM AKADT MÉG VARÁZSLÓ ( "" ) - praktikájával a föld kerekségen.
AKI MEGOLDÁST NYÚJTOTT VOLNA!
-
leborulnék előtte. - le én....!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Mayra1 Szer. 9 Jan. - 16:40

Elek írta:nincs mit.
-

megvallom nem hiszem, hogy az én hsz. kellő figyelemmel kísérted volna.
- egyszerűen, nem jött át.
- tudod. - tudjátok.
igen fájdalmas pontja ez a világnak. az emberiségnek.
-
- a "MEGTÉRÍTENI" kifejezést vártam még, gondolom nem sokáig késik...no, meg a bizonygatások.
-
becsülettel írom neked. - sajnálom.

- ez az iskolapélda két tanúlsággal bír előttem;

a, már van annyi erő bennünk, hogy képesek vagyunk elhordozni egymást, s nem törünk ki dühvel, csipkelődéssel, bosszantással...stb.

b, mérőzsinór. tekintve, s az igét felfrissítve elménkbe. - HOL JÁRHAT A VILÁG ? - MERRE TARTHAT? ....facepalm
-
a negatív, a bűn, ugyan úgy létezni fog még az idők végezetéig.
-
bizony mondom.

NEM AKADT MÉG VARÁZSLÓ ( "" ) - praktikájával a föld kerekségen.
AKI MEGOLDÁST NYÚJTOTT VOLNA!
-
leborulnék előtte. - le én....!

Összességében vettem, szerintem.
Nem az erő mennyisége változott, hanem a milyensége...most.
Talán nem gondolom, hogy más szeretnék lenni, mint ami.
Nemcsak mostanában, hanem mindig ilyen voltam, vagyok, leszek.
A változás ellenére mindig van, ami állandó.
Nem éreztem úgy, hogy vitatkoznom kellene.
Amit leírtatok érthető, bár az is igaz Elek, hogy néha megfejthetetlen számomra, amit írsz, de nem is hozzám kell, hogy szóljon. Ha valamit tudni szeretnék, akkor megkérek valakit, hogy fordítson. Eddig szerintem jól ment.
Very Happy hidd csak el a varázslókkal nekem is mindig bajom van. phew


______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 19 oldal 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.