Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

+8
Áprilia
Blueeye
fortis
Nilka
Rhea Sylvia
Mayra1
Méhecske
Efi
12 posters

11 / 19 oldal Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Next

Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Vas. 1 Márc. - 15:30

Believe írta: talán amikor a gonosz rájön arra , hogy amit tesz az gonoszság , de teszi mégis tovább , itt a folytatás egy idő után nem tudom  hová torkollik mivé válhat .
De változás mégis van még ebben az esetben is és ez az , hogy a tetteket már tudatosan cselekszi az ember és nem úgy , mint amikor még nem tudta , hogy amit tesz az gonoszság .

Igen, ez lehetne a fordulópont, elsőre én is azt mondanám. De közben meg az is eszembe jutott, hogy ahhoz, hogy az ember eljusson oda, hogy képes legyen látni, hogy mi a jó és mi a rossz, ahhoz a saját akarata és erőfeszítései kellenek. És lehetséges, hogy valakik nem akarnak erőfeszítéseket tenni a fejlődésért, a tudatosodásért, azért, hogy egyáltalán képessé váljanak arra, hogy felismerjék, mi a jó. Ha nincs kellő akaratuk ehhez, vagy épp a stagnáláshoz van meg az akaratuk, akkor az ő fejlődésük nagyon lassú. És a földi világ nem tart örökké.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Vas. 1 Márc. - 15:42

Egy biztos , ha arra rájön , hogy amit tesz az gonoszság , akkor ennél a pontnál már tisztában kell lennie azzal  is , hogy mi az ami nem gonoszság .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Áprilia Vas. 1 Márc. - 16:26

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 28 Feb. - 10:07-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Vas. 1 Márc. - 17:28

Believe köszi a néhány pontos ismertetőt...

valamint a továbbiakban a kedves Ápriliával értek egyet, s még azt hoznám fel ismétlésként; miért olyan nehéz megérteni, hogy a tudás - VAN! 
Csupán elfogadni kellene...
NOS mert egy szempillantás alatt ezrek "suhannának át" a Sátán igájából a szabadságba, úgy mint az első században az Apcsel leírása szerint!
A mérleg serpenyőjében kéne helycserét tenni az élhetőbb és jobb világért!
A MÉRLEG!
FUNKCIONÁL -> a megbékéltetésben! 
 
( Isten megbékéltette önön magában önön magával a világot...stb...))
-
Evangélium és ÉBREDÉS!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Vas. 1 Márc. - 17:42

Áprilia írta:
Believe írta:...és talán amikor a gonosz rájön arra , hogy amit tesz az gonoszság...

Csakhogy ez nem fog menni belső munka nélkül,

Persze , de ennek nem mondtam ellent , hisz ahhoz , hogy bekövetkezhessék az , hogy rájöjjön amire rájön , az csak is belső munka árán lehetséges .  Most , hogy ennek a munkának viszont milyen a háttere , és a minősége , az már egy külön kérdés lenne .  Talán első sorban valamilyen lelkiismereti tényező léphet a felszínre , nem tudom .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Vas. 1 Márc. - 17:47

efi írta:
Elek írta:A MŰ - ADOTT!

A Műnek része a Sátán is. Benne van, része, hiszen létezik, következésképpen szerepe van. Lehet az a szerepe, hogy a segítségével a teremtett világban szétválasztódjon a magasabb rendű az alacsonyabb rendűtől. Ezáltal tud valami még magasabb rendű lenni, azáltal, hogy kiveti magából az alacsonyabb rendűt. Lehet, hogy ez a Sátán vonzása nélkül nem sikerülne.


<<>>

Igen! Ezt ha, kijelentő mód egyesszámelsőszemélyben mondod ugyan úgy igaz mint ha, úgy tesszük mint a nyuszika a bokor aljában, füleit behúzva!
Tökéletesen igazad van - kedves efi - az "örökös" kinyílváníthat, kijelenthet sőt - Jézus Krisztus nevében Uralkodhat! - A HIT A SZERETET SZERETETTEL TELJES URALMA! Hatásköre van - jog! Adott! - Adott!..és még Adott!

<<>>


Lehet, hogy a Sátán segítsége (is) kell ahhoz, hogy az emberiség közelebb jusson az isteni magasságokhoz. Lehet, hogy nincs végtelen számú esélyünk, hogy ismételjünk, hogy egyszer végleg dönteni kell, hogy merre megyünk tovább: az isteni felé, vagy lemaradva a fejlődésben (fejlődés alatt nem a civilizációs fejlődést értve!), nem akarni megváltozni, javulni, a sötét föld alatti világba.

<<>>

A Sátán "dolgait" nem nevezhetjük segítségnek! Mert a segítség engedelemességet takar, hova tovább a "Jézusit". De, számunkra, szembetűnő a különbözőség. Azonban igen, nem mindenkinek evidens. ...Az "őrt állónak" is szorgos feladat jut  "A" MŰ-ben és így jut itt sokótoknak a fórumon....tanároknak, és más derék embereknek...

AZOK VAGYUNK! JÓRA VALÓ DERÉK EMBEREK!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Áprilia Vas. 1 Márc. - 17:49

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 28 Feb. - 10:08-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Vas. 1 Márc. - 17:59

Believe......Én el tudnám képzelni azt is , hogy valaki úgy teszi a butaságot , hogy nem tudja azt , hogy amit tesz , az butaság . Talán ez így lehet a gonoszsággal is . Ezek leckéket vonhatnak maguk után , és talán amikor a gonosz rájön arra , hogy amit tesz az gonoszság , de teszi mégis tovább , itt a folytatás egy idő után nem tudom  hová torkollik mivé válhat .
De változás mégis van még ebben az esetben is és ez az , hogy a tetteket már tudatosan cselekszi az ember és nem úgy , mint amikor még nem tudta , hogy amit tesz az gonoszság .


<<>>

NE! - Ne képzeld el miután efféle - NINCS!
A "csűrcsavarod" viszont - van!... Very Happy... scratch... facepalm...!
A "gonosz" nem jön rá ha, konkrétan itt az emberre gondolsz. Az ember bűnbe esett, azaz eszköziséggé vált. Isten nem alkot hibátlan eszközt. Ez azt vonja maga után; vagy a Sátánnak vagy újra Istennek engedelmeskedik tökéletességben! Miért? mert a megváltásnak időben és térben is ki kell fejlődnie az IGAZSÁGRA! Ez annyit tesz az én személyes vélelmezésem szerint, hogy a "savaborsa" még csak ezután fog jönni - a kemény történelemben! A biblia szerint Armageddon! - Hol is tartottam - tehát, a jó tanítás szánt a mélyre és kibuggyantja a lényegiséget, azaz felrázza a népet - döntésre készteti. A késztetés párhuzamba állítás vagy "velejárás"! A Sátán uralma már döntött és a démonok ill. más megszálló szellemi seregek sem fognak kivonúlni így, csak ukmukkfukk - az ember gazda testből. ...stb...stb... nem bocsátkozok ismétlésekbe - komám...!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Vas. 1 Márc. - 18:13

efi.....Igen, ez lehetne a fordulópont, elsőre én is azt mondanám. De közben meg az is eszembe jutott, hogy ahhoz, hogy az ember eljusson oda, hogy képes legyen látni, hogy mi a jó és mi a rossz, ahhoz a saját akarata és erőfeszítései kellenek. És lehetséges, hogy valakik nem akarnak erőfeszítéseket tenni a fejlődésért, a tudatosodásért, azért, hogy egyáltalán képessé váljanak arra, hogy felismerjék, mi a jó. Ha nincs kellő akaratuk ehhez, vagy épp a stagnáláshoz van meg az akaratuk, akkor az ő fejlődésük nagyon lassú. És a földi világ nem tart örökké.


<<>>


A REMÉNY!
Két értelmezése van a reménynek. Egyik horizontális a másik vertikális.
Előre és mindeközben felfelé az - engedelmességre mutató!
Kevés a tudásom prédikációt tartani de! Az bizonyos még emberileg is hit kell az iga alóli felszabadulásból! Ez nem tudás kérdése! A HIT ADAKOZÓ hiszen ő maga az ADÓ - így nem több a "dolog" mint kézbe venni! 
Következésként; "állatira lusta" az ember még az agyát is használni mint két összetett kezét - a "befogadásra"!
Buta vagy művelt, a szabadulás ingyé van kegyelemből és nem személyválogatásra!


Believe fonodai vagy "szövő" munkás volt még nem inkarnálódott fórumvezérré oszt annyi... jeee... facepalm...!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Vas. 1 Márc. - 18:20

Áprilia írta:
Believe írta:
Áprilia írta:
Believe írta:...és talán amikor a gonosz rájön arra , hogy amit tesz az gonoszság...

Csakhogy ez nem fog menni belső munka nélkül,

Persze , de ennek nem mondtam ellent...

Itt mondtál ellent, már az elején, ezért kezdtünk Efivel ugyancsak az elején azzal érvelni, hogy nincs mechanikus fejlődés, miként te azt itt sugallod:

Believe írta:
Believe írta:Én úgy tudom azért vagyunk itt , mert vannak dolgok amiket csak itt lehet megtanulnunk . Ez pedig változással jár ha nem előbb , akkor utóbb .

öröm A változást úgy értettem , hogy az ember megtanulja a leckét .  Ez a tanulási út pedig maga a munka . Az igen kemény munka .   Ha nem tanulja meg , akkor még tovább kell tanulnia , de egyszer minden ember az út végére ér .  Mindennek lesz következménye , vagy az ismétlés , vagy a továbbjutás . A továbbjutás pedig maga a változás .

De egy szóval sem mondtam , hogy ez a munka nem belső munka . Hmm milyen munka lehetne még ha nem belső ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Vas. 1 Márc. - 18:26

Hát, a bányász nem gürizik annyit mint és nem toszigál annyi szenet mint én....

"okoskák"...

NINCS MUNKA!
-
A Tibet-i kedves drága bölcsek sem jutottak el odáig ahol Jézus Járt és most Ül és Jőni fog, ill. Trónol végezetül Trónusán!

Ő VÉGEZTE EL!
-
A SZENT DÍCSÉRETE! - Ez a mi elhívásunk!

Pld. "köszönöm"...köszönöm...köszönöm...köszönöm...Szent...Szent...Szent...

nézzed az ég madarait, hajnalban dícsérik a Teremtőjüket!

Míg az ember?

Össze zárja tenyerét és jajongva kiáltozik...kiáltozik és kiáltozik...

A nyitott tenyér-be bele tette Isten és úgy ránézhetünk, s tovább is ott tarthatjuk. - Nem összezárt szorításban de, "láttatva" magunk és mások szemei előtt!

VEGYE!
-
KI - kérne belőle - vegye mert semmi sem a miénk!


Nahát...... nocomment....... facepalm...!... Very Happy...>

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Vas. 1 Márc. - 18:30

Elek írta:Believe......Én el tudnám képzelni azt is , hogy valaki úgy teszi a butaságot , hogy nem tudja azt , hogy amit tesz , az butaság . Talán ez így lehet a gonoszsággal is . Ezek leckéket vonhatnak maguk után , és talán amikor a gonosz rájön arra , hogy amit tesz az gonoszság , de teszi mégis tovább , itt a folytatás egy idő után nem tudom  hová torkollik mivé válhat .
De változás mégis van még ebben az esetben is és ez az , hogy a tetteket már tudatosan cselekszi az ember és nem úgy , mint amikor még nem tudta , hogy amit tesz az gonoszság .


<<>>

NE! - Ne képzeld el miután efféle - NINCS!
A "csűrcsavarod" viszont - van!... Very Happy... scratch... facepalm...!
A "gonosz" nem jön rá ha, konkrétan itt az emberre gondolsz. Az ember bűnbe esett, azaz eszköziséggé vált. Isten nem alkot hibátlan eszközt. Ez azt vonja maga után; vagy a Sátánnak vagy újra Istennek engedelmeskedik tökéletességben! Miért? mert a megváltásnak időben és térben is ki kell fejlődnie az IGAZSÁGRA! Ez annyit tesz az én személyes vélelmezésem szerint, hogy a "savaborsa" még csak ezután fog jönni - a kemény történelemben! A biblia szerint Armageddon! - Hol is tartottam - tehát, a jó tanítás szánt a mélyre és kibuggyantja a lényegiséget, azaz felrázza a népet - döntésre készteti. A késztetés párhuzamba állítás vagy "velejárás"! A Sátán uralma már döntött és a démonok ill. más megszálló szellemi seregek sem fognak kivonúlni így, csak ukmukkfukk - az ember gazda testből. ...stb...stb... nem bocsátkozok ismétlésekbe - komám...!

Az a baj Elek , hogy nem képezel magadban példákat , de én szolgálnék ezzel szívesen , íme itt volna egy :
A rosszcsontok kiszaladnak a kapuból és fenékbe billentik az utcán sántikáló nénit , majd elfutnak és nagyot röhögnek . Azt gondolják jó vicc volt , de ez gonoszság . Ezt megismétlik nap mint nap , míg a néni egyszer csak el nem sírja magát . Ekkor az egyik gyerek is és a másik is rájönnek , hogy ez nem is volt olyan jó vicc és érzik ez már már inkább gonoszság .
Pontosabban rájönnek ez nem volt szép dolog tőlük , tehát rájönnek , hogy gonoszság .  Ettől a naptól kezdve az egyik gyerek  nem megy többé oda , hogy a nénivel szórakozzanak , viszont a másik továbbra is csinálja , mert azt gondolja , nem számít ha gonoszság én jót szórakozom és kész .
Na akkor most  rájött a gonosz arra mit tett vagy nem jött rá szerinted ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Vas. 1 Márc. - 18:47

...no, vágjunk bele - Believe koma...

kezdeném azzal, az egész értelmezésed "el van billentve" egy totális érzelmi káoszba! 
Ez a káosz apellálás, a Sátán úgy számítgatja, hogy ezzel a degeneratív módszerrel, a kiagyalt "taníttatási" rendszerével a maga akoljába "tart" - börtönében, újabb és újabb generációkat. 
Tehát, állandósítani kíván - "átörökíteni"! 
Teszi azért mert ..."megítéltetett ez a világ bűn ítélet és igazság tekintetében...!!! - VESZTETT! JÉZUSBAN "kifingott"!
Eme vásott kölkök példája még az ószövben merített bölcsesség, azaz éppen az amiről szó esik itt általatok -<<>> Very Happy - hitetlen gyaúr kutyák- Very Happy <<>> azaz a tudás oltárán áldozgattok holott a hálaadásén kellene! Az ÚJSZÖV a békiók "feloldója" az igák eltörlője - egészen a Cs. Darwin-izmus fundamentalizmusáig!
Ezek réselméletek de, mondhatjuk a gnoszticizmus "agybegyógyúlt" igen kései változatainak is! Ateizmus? New Agge? - Honnan tudjam sőt felesleges tudni. Ami nem azt jelenti, hogy ne vegyük kézbe...csak...
Vissza térve az irrgummburrgumm kölkökhöz; az UJJÁ SZÜLETÉS még egy nyaralás utáni kifejezésnek sem utolsó!
Mért is nem ezt feszegeted?
Mond velem; "ujjá születés"...ébredés aztán ujjá születés...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Vas. 1 Márc. - 19:02

Hmm szóval Jézus  példákkal élt . Én is csupán csak egy ellenpéldát szeretnék .  Egy egyszerűt , amit meg is érthetnék . Mondhatni példát az állításra ha azt mondjuk valamire , hogy nem  !

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Vas. 1 Márc. - 19:17

Elek írta:Believe fonodai vagy "szövő" munkás volt még nem inkarnálódott fórumvezérré oszt annyi...

Szövőmunkás,  Wink   ez zseniális!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Vas. 1 Márc. - 19:21

Very Happy Very Happy Very Happy !

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Vas. 1 Márc. - 19:26

Believe - legyél kedves velem imádkozni - most!

-
Atyám.

Jézus Krisztus nevében meghajlok Előtted!
Helyezzed eltávolodottságom fölé - kezed tedd fejemre!
Érezni!
És átadni bennem és belőlem - Ami Vagy!
-
Köszönöm!
Atyám.

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Vas. 1 Márc. - 19:31

Believe írta:
 
Believe írta:A változást úgy értettem , hogy az ember megtanulja a leckét .  Ez a tanulási út pedig maga a munka . Az igen kemény munka .   Ha nem tanulja meg , akkor még tovább kell tanulnia , de egyszer minden ember az út végére ér .  Mindennek lesz következménye , vagy az ismétlés , vagy a továbbjutás . A továbbjutás pedig maga a változás .
De egy szóval sem mondtam , hogy ez a munka nem belső munka . Hmm milyen munka lehetne még ha nem belső ?

Believe -ke azzal van az egyet nem értésünk, hogy szerinted egyszer minden ember az út végére ér. Hogy ér a végére, ha nem végez munkát? Vagy ha az időben, ami adott a számára, nem végzi el, amit el kell végeznie?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Vas. 1 Márc. - 19:44

efi írta:
Believe írta:
 
Believe írta:A változást úgy értettem , hogy az ember megtanulja a leckét .  Ez a tanulási út pedig maga a munka . Az igen kemény munka .   Ha nem tanulja meg , akkor még tovább kell tanulnia , de egyszer minden ember az út végére ér .  Mindennek lesz következménye , vagy az ismétlés , vagy a továbbjutás . A továbbjutás pedig maga a változás .
De egy szóval sem mondtam , hogy ez a munka nem belső munka . Hmm milyen munka lehetne még ha nem belső ?

Believe -ke azzal van az egyet nem értésünk, hogy szerinted egyszer minden ember az út végére ér. Hogy ér a végére, ha nem végez munkát? Vagy ha az időben, ami adott a számára, nem végzi el, amit el kell végeznie?
Ha nem sikerül neki , akkor majd gondolom legközelebb .  Azt hiszem a végsőkig kell , hogy legyen esély , hisz ez a szeretet . Szóval reinkarnáció

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Vas. 1 Márc. - 19:53

Szerinted a Föld örökké létezni fog?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Vas. 1 Márc. - 20:00

...írtam itt az előbb a másik topikban némi kis utalást az apostoli közeg benső mozzanatairól...egy kicsikét.
A tanítvány képzést jócskán félre lehet magyarázni.
Az átörökítés képessége és a nemzés képessége, hova tovább a szellemi örökség átvétele és tovább adása - nem egy térben mozognak.
Mind más és más...
Jézus az "apostoliban" folyton "hűtötte" őket.
Tette ezt azért mert ő tudta meddig mehet velük tanításokat tekintve a haláláig?
NEM!
Az apostolok kikapósakká váltak mivel nem voltak SztSz teljesek és össze vissza versengtek és kapkodtak a jó cselekedetekkel és jó cselekedetekért!
Nyúlkáltak, bottal piszkálgattak....
Nekik kényszerüktől köllött megszabadúlniuk!
És "Engedelmessé" lenniük! - Feltételnélkülivé!
Szintén írtam vagy utaltam rá, a Sátán külső világa, az övékétől messze eltérő, szintén a feltétel nélküli engedelmességet vonta maga után, azaz a félelemből valót! Az igásított népek, nemzetek kovászát! Hát ha valaki élni kívánt! - ITT TANÚLHATOTT TÚLÉLŐ SZÖRFÖZÉST!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Vas. 1 Márc. - 20:36

efi írta:Szerinted a Föld örökké létezni fog?

Ez itt valószínűleg nem . De ez nem jelenti azt , hogy az emberiség ne élné túl . Ha úgymond fizikailag mégis eltűnne az emberiség , akkor ez valószínűleg azért történne , mert a fejlődés egy magasabb lépcsőfokára lépett és már szükségtelen számára az anyagi világ . 
Esetleg létezhet még számtalan bolygó ami benépesítésre vár .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Áprilia Vas. 1 Márc. - 20:49

efi írta:
Believe írta:
 

De egy szóval sem mondtam , hogy ez a munka nem belső munka . Hmm milyen munka lehetne még ha nem belső ?

Believe -ke azzal van az egyet nem értésünk, hogy szerinted egyszer minden ember az út végére ér. Hogy ér a végére, ha nem végez munkát? Vagy ha az időben, ami adott a számára, nem végzi el, amit el kell végeznie?

like

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Áprilia Vas. 1 Márc. - 20:51

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 28 Feb. - 10:09-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Vas. 1 Márc. - 21:08

Áprilia írta:
efi írta:
Elek írta:Believe fonodai vagy "szövő" munkás volt még nem inkarnálódott fórumvezérré oszt annyi...

Szövőmunkás,  Wink   ez zseniális!

Miért? töpreng
Mert összevissza fonja, tekergeti a szálakat.
Csűri-csavarja.


Elek Believe-nek írta:NE! - Ne képzeld el miután efféle - NINCS!
A "csűrcsavarod" viszont - van!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Áprilia Vas. 1 Márc. - 21:12

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 28 Feb. - 10:10-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Áprilia Vas. 1 Márc. - 21:29

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 28 Feb. - 10:11-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Vas. 1 Márc. - 21:31

Áprilia írta:bocsánat, de én ezt olyan rosszul viselem



Szerintem mindannyian rosszul viseljük.
De azért jól bírjuk.
öröm

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Vas. 1 Márc. - 21:38

Nem értek egyet az idehozott beszélgetés mondanivalójával, azzal sem, hogy nincs munka. De ez végtelenül messzire vezetne, szóval csak bejelentem, és annyi.

Az például nem önmagad megismerése, hogy felfedezed, hogy Krisztus benned van?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Áprilia Hétf. 2 Márc. - 6:35

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 28 Feb. - 10:11-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 11 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

11 / 19 oldal Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.