Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Állatokról amit csak lehet

+4
Lea.
Blueeye
Áprilia
Mayra1
8 posters

1 / 4 oldal 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  fortis Szomb. 26 Dec. - 15:19

Egy kérdéssel kezdeném . 
Vajon mire utalhat az , hogy azonos fajon vagy csoporton  belül is  megmutatkoznak a különböző személyiségek ?
Pl lusta , hízelgő , akaratos , hiperaktív , távolságtartó , sértődékeny , stb stb .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  Vendég Szomb. 26 Dec. - 15:39

1. db. válasz;

az embert és az állatot Isten ugyan azon okkal teremtette!
-
Az ok; "A" MŰ részeként!
Így az állatvilág is olyan színes és kísérthető mint minden más!
A növényvilág ugyan úgy hordoz magában "megkötözöttséget" e földi vonásokat!
Egyszerű példa - a bor mértékkel élet, mértéken felűl alkoholizmus! Káros anyag!
A fosszilis anyagok, a benzin, annak előtte növény volt, oxigént termelő, h aztán ólomként ülhessen az élő világ levélzetére, s úgy fejtse ki káros hatását, konkrétan - öljön!
-
Jó esetben az állat betölti az Isten Akaratot!
Együtt, az emberrel együttesen tölti ki idejét a földön - értelemben, s nem hiábavalóságban!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  Blueeye Szomb. 26 Dec. - 17:46

fortis írta:Egy kérdéssel kezdeném . 
Vajon mire utalhat az , hogy azonos fajon vagy csoporton  belül is  megmutatkoznak a különböző személyiségek ?
Pl lusta , hízelgő , akaratos , hiperaktív , távolságtartó , sértődékeny , stb stb .


Az ayurvedával, a homeopátiával, állatpszichológiával ugyanúgy gyógyítják az állatok ilyesfajta egyensúlyzavait, mint amik az embernél vannak. És vissza lehet állítani az egyensúlyt, egyik német adón sorozat is volt az állatok viselkedészavarairól. ( pl. féltékenység is).

Azt mondják, hogy emberközelben betegebbek az állatok is, a nem megfelelő bánásmód, vagy gondozás miatt.
Egy kutya vagy macska sem azért született ide, hogy szenvedjen a karmája miatt, de a nem megfelelő emberekkel élve sajnos egyre gyakrabban lehetnek ilyen problémák náluk is.

Persze lehetnek veleszületett gyengeségek is, valószínű azokkal az állatokkal meg kell tanulni megfelelően bánni, és nem elvárni olyan viselkedést, ami nem fog menni.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  fortis Szomb. 26 Dec. - 17:50

Hát végül is ha veszünk pl  egy oroszlán családot , akiket csak távolról figyelnek meg és nincs kapcsolatuk emberekkel , is megfigyelhetőek a különböző személyiségi vonások .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  Blueeye Szomb. 26 Dec. - 18:06

Egészségesebbek is, akik a vadonban élnek. Én nem engednék állatkertbe vinni több állatot. Azt is az ember találta ki.
Láttam milyen unalmas szegény medvének, jegesmedvének, elefántnak, föl-le járkálni, a puma meg a ketrecben körbe-körbe megy. Sajnálom őket végtelenül, hogy az ember kiszakította őket a természetes élőhelyükről.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  Blueeye Szomb. 26 Dec. - 18:16

fortis írta:Hát végül is ha veszünk pl  egy oroszlán családot , akiket csak távolról figyelnek meg és nincs kapcsolatuk emberekkel , is megfigyelhetőek a különböző személyiségi vonások .

Hát vannak a fajtára jellemző tulajdonságok, de azon belül mindegyiknek egyénisége van.
Nálunk embereknél ez már nem mondható el, mert egyéniségnek születtünk, de ránk pakolnak mindenféle fölösleges dolgot, ami eltorzítja, elfedi azt.

Akár a cirkuszi állatoknál. Milyen tigris az, akit betanítanak mindenféle butaságra, ami tetszik a közönségnek? És ha nem hajtja végre a feladatot amit az idomár parancsol, akkor még meg is verik.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  Vendég Szomb. 26 Dec. - 19:31

A föld szántása is feladat a ló számára, s erre Isten indíttatásából kerűlt sor, így szelidült meg - hátasnak és igásnak!
Minden állat létezése és azon belül az "egyénisége" sem függ mástól mint döntések sorozatától!
Az állat képes dönteni, együtt élni az emberrel. 
Harmónikus jó kapcsolat esetében - dolguk végeztével együtt egymással és egymásban élik meg a szeretetet! Megelégedésre!
-
Az ember igyekszik sok dolgot eröltetve megtenni, pld. az állatok fizikai állapotváltoztatását um. gyógyítani őket!
Nos, ez az álláspont jócskán eltolódott egy önző szférába és igazából nem is tudni miért!
De, lehet tudni!
Ez a "keleti" nézetek és vallások "ideológiák" találmányai jellemzően!
Az állat egy komplex, kiteljesedett tökéletes teremtmény, adott pályán adott időben, az ő földi létében! Nem feltétlen kell ezen javítgatni, foltozgatni és effélék....hagy töltsék be "elrendeltetésüket" azon belűl "elhívásaikat"!
-
Ha, ebből az elgondolásból indulnánk ki - hiba nem volna az biztos...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  fortis Szomb. 26 Dec. - 19:55

Blueeye írta:

Hát vannak a fajtára jellemző tulajdonságok, de azon belül mindegyiknek egyénisége van.
Nálunk embereknél ez már nem mondható el, mert egyéniségnek születtünk, de ránk pakolnak mindenféle fölösleges dolgot, ami eltorzítja, elfedi azt.

Eszembe juttattad azt a srácot ,  aki a fiam osztálytársa volt még általánosban . Szóval nem volt az az észlény , de a  szülei tehetősek voltak .  Ezt csak azért meséltem el, mert hozzá tartozik , hogy az eleinte szerény gyereknek hogyan nőtt meg az önbizalma , miután a szülőknek sikerült elérnie , hogy a számukra nem megfelelő matek tanárt lecseréltessék az iskolában . 
Szóval a gyerekbe bele lett nevelve az önbizalom  , és bár nem volt valami jó tanuló , egy egészen erős iskolába íratták továbbtanulni  . Nem tudom hogyan birkózhatott meg vele , de talán az önbizalom és a szülői befolyás biztosan a segítségére lehetett . 
Szóval ezek a ránk pakolt dolgok .  Így lesz egy szerény gyerekből egy önbizalommal teljes , majd idővel beképzelt egyéniség .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  fortis Szomb. 26 Dec. - 20:06

Blueeye írta:Egészségesebbek is, akik a vadonban élnek. Én nem engednék állatkertbe vinni több állatot. Azt is az ember találta ki.
Láttam milyen unalmas szegény medvének, jegesmedvének, elefántnak, föl-le járkálni, a puma meg a ketrecben körbe-körbe megy. Sajnálom őket végtelenül, hogy az ember kiszakította őket a természetes élőhelyükről.

Képzeld egyszer egy álmomban egy gyönyörű helyen találtam magamat . kéklő tenger apró hullámokkal , homokos part , pálmafák . Aztán rájöttem , hogy a tenger csak imitáció , nem volt több egy medencénél , és a pálmafák mögött egy üvegfal húzódott . Idilli környezetnek tűnt és még az sem tette jobbá a kedvemet , hogy egy nőstényt is betettek hozzám ebbe a terráriumba . Az pedig , hogy rájöttem , nem vagyunk különbek az állatkertben tartott állatoknál , még ha egy kellemesnek mondható helyet is próbáltak létrehozni , eléggé borzasztó volt .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  fortis Szomb. 26 Dec. - 20:16

Elek írta:A föld szántása is feladat a ló számára, s erre Isten indíttatásából kerűlt sor, így szelidült meg - hátasnak és igásnak!

Hát amikor a szabadon vágtázó vadlovakat befogják és betörik , nem úgy tűnik , mintha önszántukból vállalnák , hogy hátasok legyenek . 
A farkasok pedig az ősidőkben nem éppen az ember társasága miatt közeledtek , hanem mert a hátrahagyott élelem könnyű préda volt a számukra .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  Vendég Szomb. 26 Dec. - 20:36

Mint írtam, csak elkerűlte figyelmed vagy még nem erre kattog az elméd!
DÖNT!
Az állat is!
Mikor betörik, akkor jut érvényre az elrendeltetésének az a szakasza, amikor közös felvállalásból közös örömök elé néz, a gazdával együtt, egységbe!
Hiszen mind a kettőjüknek lezárúl a régi és elindúl egy új folyamat. A lónak és embernek, ebben a szituációban is az engedelmesség a "feladat" - az Istennek történő engedelmesség!
-
A ló alárendeltje a földi szolgálatában az ember földi szolgálatáért!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  fortis Szomb. 26 Dec. - 20:52

Igen , mondjuk van egy szakasz amikor a közös érdekek alá rendelik magukat . De szegény ló akkor még nem tudja , hogy a végén mehet a kondérba . 
Mondjuk én elképzelhetetlennek tartanám , hogy megegyem a saját háziállatomat .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  Vendég Szomb. 26 Dec. - 21:08

Nos, embernek adatott, h tudja a dolgok végkifejletét!
Így lészen ez Armageddonra hiszen, miféle igazságos istenség az aki nem teríti ki lapjait!
Tehát az állatok lelkületéből is tudni, h mit is tudnak - sorsukról!
Mondok egy példát; a bárány, amikor valamely okból az ember kioltja életét - "sír"!
Értelmezd így -> sír!
Még könnyet is láttam a szemeikben!
-
Miféle igazság ez?
Ez a bűn igazsága!
-
Az állat sem tudja feldolgozni megváltás hiányában a történteket!
Abban az esetben ha, az életére törő - átadja lelkét az állatét - Istennek!
Akkor feloldódik a paradoxon!
Lássad a természeti népeket, mint kérik el előre a medve életét és bocsánatát...stb...stb...
-
Az ember általában az ebéd asztalánál köszöni meg - hasonló célzattal...de.
Ha igazán megtért közösségben él és az ő háza népe vagy nevezzük - apostoli közegnek, ott az állatok testi gyarapodásban és felszaporodásban még inkább kiteljesedve szolgálják ki létezésüket!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  Mayra1 Szomb. 26 Dec. - 23:40

Hihetetlenül érdekes dolog ez. Itt vannak a kutyáink...mindkettő border collie, az enyém kissé szocializálatlan, de itt ezt már mindenki tudja. Ha akar morog, ha akar ugat nem ragaszkodom ahhoz, hogy egyetemes népszerűségre tegyen szert. A lányomé fiatalabb is, játékos is és az élet sem gyötörte meg. Tehát belsőleg abszolút mások, mint ahogy küllemre is. A szomszédaim még sem tudják megkülönböztetni őket.  öröm
Vendégként velünk tölt nagyjából egy hónapot. 

Egyszerűen hihetetlen mennyire mások, talán az egyetlen közös pont a makacsságuk. Lehetetlenség például elvonni a figyelmüket, ha a cica a közelben van. Terelő pozícióban várják, hogy a cica mozduljon, de szegény csak arra mehet, amerre a kutyák jónak látják.
Persze nem marad adósuk, olyan pofonokat kapnak, hogy csak ámulok.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  fortis Vas. 27 Dec. - 11:45

Na ide érdemes lenne benéznetek , sok mindenről írnak .


Az állatok személyisége

Akik állatokat tartanak nagy valószínűséggel úgy vélik, hogy a háziállatok és állatkedvencek is különböző személyiségűek, akár az emberek. Ma már kétségtelen, hogy ez nem csak az állattulajdonosok vélekedése, hiszen tudományos vizsgálatok a gerinctelenektől a halakon át a főemlősökig számos faj egyedeinél leírták már a viselkedési és élettani paraméterek időbeli és helyzetek közötti állandóságát, vagyis határozott személyiségjegyeket találtak. Az állatok személyiségének kutatása azért különösen izgalmas, mert integrálja az mechanizmus, egyedfejlődés, funkció és törzsfejlődés kérdéseit. Nem elhanyagolható a személyiség szerepe a laboratóriumi és terepvizsgálatoknál, illetve állatok fogságban tartásánál sem, mivel a különböző egyedek eltérően reagálhatnak ugyanarra a tényezőre. Emellett a személyiség biológiai hátterének megismerése az emberi személyiség evolúcióját és jellegzetességeit is megvilágíthatja. Az élővilág diverzitásának megőrzésében is segíthet annak tudatosítása, hogy a különböző fajok egyedei sajátos személyiséggel is rendelkeznek. A tantárgy célja az állatok (és olykor az ember) személyiségével foglalkozó kutatások áttekintése a hogyan és a miért kérdések szempontjából.

forrás :
http://etologia.elte.hu/?p=2&s=0&trainingid=3
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  fortis Vas. 14 Feb. - 9:00

Melyik állat nektek a legaranyosabb , amit szívesen tartanátok otthon is házi kedvencként , ha adottak lehetnének rá a lehetőségek ?
Én a koaláákat imádom , egyszerűen meg vagyok zakkanva értük .  öröm

Állatokról  amit csak lehet 9k=
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  Áprilia Vas. 14 Feb. - 9:25

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 19:39-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  Blueeye Vas. 14 Feb. - 10:46

fortis írta:Melyik állat nektek a legaranyosabb , amit szívesen tartanátok otthon is házi kedvencként , ha adottak lehetnének rá a lehetőségek ?
Én a koaláákat imádom , egyszerűen meg vagyok zakkanva értük .  öröm

Állatokról  amit csak lehet 9k=


Sok dolgod nem lenne velük. smile
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  Blueeye Vas. 14 Feb. - 10:58

Hozzám a macskák állnak közelebb. cat  Főleg az a típus, amelyik érdeklődő, szeret játszani, igazi egyéniség.

Kutyáink is voltak, a kutya az sok foglalkozást igényel.

A keresztlányomnak van egy kiskutyája, yorkshire terrier, (?) úgy elkényeztette, nekem nem kellene, és sokat ugat, mert nem szeret egyedül. Nagyon örülök neki, ha hozza a szomszédba az anyjához időnként, és reggel 5-7-ig sikítva ugat, mert fél, pedig van vele egy másik kutya is, de neki ember kell. smile

Nem szabad ennyit egyedül hagyni egy kutyát. legalábbis, nem mindegyiket.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  fortis Vas. 14 Feb. - 11:55

Blueeye írta:

Sok dolgod nem lenne velük. smile

Dehogynem !-állandóan marcingolnám , meg simogatnom kellene .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  fortis Vas. 14 Feb. - 12:01

Áprilia írta:chihuahua

Jó nagy lett a kép, de igy legalabb látszik a kutya, mert amugy ez egy pici kutya.  Very Happy

Huh , én meg már majdnem azt hittem , hogy a cicikre gondoltál , mint házi kedvenc   Smile
Bocsánat , bocsánat , bocsánat , csak ez jutott eszembe elsőként , mert nem a kutyi volt az első amit észrevettem , hanem a domborulatok .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 14 Feb. - 12:04-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  Blueeye Vas. 14 Feb. - 12:03

fortis írta:
Blueeye írta:

Sok dolgod nem lenne velük. smile

Dehogynem !-állandóan marcingolnám , meg simogatnom kellene .


Oké, nem erre gondoltam, ez magától értetődik. öröm Volt macid gyerekkorodban? Nekem igen. Koszos volt, félszemű, lógott már mindene, de imádtam. smile

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  fortis Vas. 14 Feb. - 12:07

Blueeye írta:
fortis írta:
Blueeye írta:

Sok dolgod nem lenne velük. smile

Dehogynem !-állandóan marcingolnám , meg simogatnom kellene .


Oké, nem erre gondoltam, ez magától értetődik. öröm Volt macid gyerekkorodban? Nekem igen. Koszos volt, félszemű, lógott már mindene, de imádtam. smile

Igen volt , szalmával volt kitömve .  öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  fortis Vas. 14 Feb. - 12:11

A biztosítónál ilyen kutyi volt , amilyet Áprilia szeretne . Nagyon aranyos volt és érdeklődő és egy vakkantást sem hallatott az idő alatt , amíg ott voltam . Miután agyon lett dicsérve , a gazdija azt mondta , muszáj mindenhová magával vinnie , mert nagyon bosszúálló , legutóbb mikor otthon hagyta leszaggatta a tapétát a falról , de direkt csinálta , hogy máskor ilyesmit el ne merjenek követni ellene . Very Happy
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  fortis Vas. 14 Feb. - 12:14

Blueeye írta:
fortis írta:Melyik állat nektek a legaranyosabb , amit szívesen tartanátok otthon is házi kedvencként , ha adottak lehetnének rá a lehetőségek ?
Én a koaláákat imádom , egyszerűen meg vagyok zakkanva értük .  öröm

Állatokról  amit csak lehet 9k=


Sok dolgod nem lenne velük. smile

Amúgy állítólag sokat alszanak , mert állandóan részegek . Az eukaliptusz levele megerjed a gyomrukban és ettől alkoholos mámorba merülnek .  Very Happy
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  Blueeye Vas. 14 Feb. - 12:47

fortis írta:
Áprilia írta:chihuahua

Jó nagy lett a kép, de igy legalabb látszik a kutya, mert amugy ez egy pici kutya.  Very Happy

Huh , én meg már majdnem azt hittem , hogy a cicikre gondoltál , mint házi kedvenc   Smile
Bocsánat , bocsánat , bocsánat , csak ez jutott eszembe elsőként , mert nem a kutyi volt az első amit észrevettem , hanem a domborulatok .


Ja, ne szerkeszd át. Látod, mik jönnek ki belőled? Ez már majdnem cserkészési téma.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  Blueeye Vas. 14 Feb. - 12:48

Ez a kutya illik ehhez a Hilton lányhoz. Smile

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  fortis Vas. 14 Feb. - 14:11

Blueeye írta:
fortis írta:
Áprilia írta:chihuahua

Jó nagy lett a kép, de igy legalabb látszik a kutya, mert amugy ez egy pici kutya.  Very Happy

Huh , én meg már majdnem azt hittem , hogy a cicikre gondoltál , mint házi kedvenc   Smile
Bocsánat , bocsánat , bocsánat , csak ez jutott eszembe elsőként , mert nem a kutyi volt az első amit észrevettem , hanem a domborulatok .


Ja, ne szerkeszd át. Látod, mik jönnek ki belőled? Ez már majdnem cserkészési téma.

Hát ami azt illeti , szóval megragadta a figyelmemet  .  Very Happy Very Happy
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  fortis Hétf. 21 Márc. - 18:25

Ma elég fura dolog történt . 
Leparkoltam az autóval és vártam még pár percet benne , hogy leteljen a parkolási idő és ott hagyhassam az autót .
Kiszálltam ,még várnom kellett vagy két percet . 
Eközben arra sétált egy nő a kutyájával , én nem ismerem ezeket a fajtákat , tehát alacsony hosszúkás szőrös pofájú vöröses kutya volt , és egy pillanatra megálltak a nővel az autó mellett .  Aztán elindultak , de a nő gondolt egyet és visszafordulva megszólított engem . 
- Ne haragudjon nincs véletlenül a maga autójában egy kiskutya ? -kérdezte. 
Nincs ráztam meg a fejemet . 
Akkor nem tudom mi lehet ez , ilyet még sosem csinált ez a kutya , megállt az autója mellett és sírni kezdett . Nem tudom mi ez , ilyet még sosem csinált . 
Töprengő arcot vágott , majd tovább mentek .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  Vendég Hétf. 21 Márc. - 18:35

Sírni? Gondolom vonyítani vagy szűkölni.
Lehet, hogy le volt pisilve a kereked.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Állatokról  amit csak lehet Empty Re: Állatokról amit csak lehet

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 4 oldal 1, 2, 3, 4  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.