Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Álmodási kisérletek

+5
Efi
fortis
Blueeye
Mayra1
Áprilia
9 posters

4 / 9 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Kedd 9 Aug. - 9:35

efi írta:
fortis írta:

Amúgy Efikém nem gondoltad meg még magad ? - Látod nem olyan veszélyes dolog ez...
Nem, sőt.
Én nem félelemből maradok ki belőle. Ezt a irányt kudarcnak látom a fórum szempontjából. Zsákutcának. Visszatérésnek egy hazug vonalhoz, amikor  emberek úgy tesznek, mintha volnának mágikus képességeik, pedig nincsenek, és a nyilvánvaló kudarcokat nagyszerű sikereknek aposztrofálják.
Oké értem. Bár ez egy kísérlet, nekem mégis olyan játék jellegű. 
Szerintem roppant hasznos, egy részről azért, mert az álmodó próbál odafigyelni minden apró részletre, mert nem tudhatja, hogy mi a cél. A küldők szempontjából meg azért jó, mert egy részről összébb kovácsolja a társaságot( bár részedről és Áprilia részéről nem így történt, de legalább te követed az eseményeket)  Részemről pl volt is már eredménye, Mayrával nem igen emlékszem, hogy álmodtam volna valaha is, de most igen és egészen jó volt a légkör, a hangulat. 
Na mindegy, szerintem fogunk mi még ebből kihámozni valamit, és bár a feladat adott, nem feltétlenül kell, hogy elsődleges legyen mint cél. Alapnak viszont rendkívül jó . Erre menet közben jöttem rá leginkább és már ez is haszon . Ha mégis sikeres akkor meg az csak hab a tortán. 
Nem gondolnám, hogy ettől nagyobbak vagy különlegesebbek lennénk, szerintem az ilyesmitől semmi sem változna, és te mint aki klasszakat szoktál álmodni igazán örültem volna, ha te is részt vettél volna.. 
Na de az elv, az ugye elv, és én megértem az elvekhez való ragaszkodást, én nem ragaszkodok annyira semmihez sem, ha tudom amit teszek azzal nem árthatok és nekem sem ártanak. 
Szóval nem zavar, ha esélyünk sincs és sikertelen volna a próbálkozás, de azért én mégis csak bízom benne, mert szerintem nem igazán jó elgondolás az, hogy soha. Mindent meg kell próbálni, mert néha történhetnek olyan dolgok is, amikben hinni sem mertünk volna, és ezek nem csak rossz dolgok, hanem igen is néha történnek csodák.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Kedd 9 Aug. - 9:53

Nem azzal van bajom, hogy olyan dolgokkal kísérleteztek, ami szerintem hiábavaló. Játéknak elmegy. Még olyan előnyei is lehetnek, amiket írsz. (Bár én nem érzem azt, hogy jobban össze kéne kovácsolódnunk, a magam részéről eléggé elkötelezettnek érzem magam. )
Az nem tetszik, ha olyasmit hazudunk, ami nincsen. Ha fontosabb, hogy annak látszódjunk, amiknek láttatni szeretnénk magunkat, mint a valóság.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Kedd 9 Aug. - 9:58

Meg akartam várni a válasszal Mayrát, de a beszélgetésetekre reagálva hadd mondjam el hogy fortis sikerrel járt. A feladat az volt hogy egy harcias medvével álmodjon, gratulálok!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Kedd 9 Aug. - 10:16

Médea írta:Meg akartam várni a válasszal Mayrát, de a beszélgetésetekre reagálva hadd mondjam el hogy fortis sikerrel járt. A feladat az volt hogy egy harcias medvével álmodjon, gratulálok!

taps Hú nahát, és a medve valóban rám tőrt ! 
Akkor most meg kellene beszélnetek valami mást, mert ugye van még 2 napom.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Mayra1 Kedd 9 Aug. - 10:43

efi írta:
fortis írta:

Amúgy Efikém nem gondoltad meg még magad ? - Látod nem olyan veszélyes dolog ez...
Nem, sőt.
Én nem félelemből maradok ki belőle. Ezt a irányt kudarcnak látom a fórum szempontjából. Zsákutcának. Visszatérésnek egy hazug vonalhoz, amikor  emberek úgy tesznek, mintha volnának mágikus képességeik, pedig nincsenek, és a nyilvánvaló kudarcokat nagyszerű sikereknek aposztrofálják.
Na, igen... egy a bökkenő, hogy ez NEM "mágikus képesség" 
Hazug vonal? Te beteg vagy!

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Kedd 9 Aug. - 10:54

fortis írta:
Médea írta:Meg akartam várni a válasszal Mayrát, de a beszélgetésetekre reagálva hadd mondjam el hogy fortis sikerrel járt. A feladat az volt hogy egy harcias medvével álmodjon, gratulálok!

taps Hú nahát, és a medve valóban rám tőrt ! 
Akkor most meg kellene beszélnetek valami mást, mert ugye van még 2 napom.

- Aztán volt egy medve, aki be akart törni a házba amiben tartózkodtam, végül is a bezárt ajtó nem jelentett neki túl nagy akadályt, egyszerűen beszakította. 
Miután bent volt a házban kiderült, hogy nem akar bántani, csak azt akarhatta megmutatni, hogy felesleges elbarikádoznom magamat. "


Azt akarom mondani, hogy a küldés legalább annyira lényeges, mint a fogadás. 
Én a küldésben nem igazán jeleskedem, mert inkább csak álmodni tudok. Úgy tűnik Médeának mindkettő jól megy, Mayra pedig amúgy is megmondta, hogy nála ez már szinte alapnak számít. 
Szóval mindenki ügyes volt. 
Persze itt jöhet szóba az a mondás is, hogy vak tyúk is talál szemet, próbáljunk meg erre rácáfolni. 


Mayra Efit meg ne bántsd meg, mert mindenkinek megvan a maga hite véleménye, jóga van azt hinni, hogy ez baromság. nekünk meg jogunk van tovább döngetni az ismeretlenbe nyíló kapukat. 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Mayra1 Kedd 9 Aug. - 11:15

Nem bántom, hiszen a tudomány maga is szemenszedett hazugság.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Mayra1 Kedd 9 Aug. - 11:16

fortis írta:
Médea írta:Meg akartam várni a válasszal Mayrát, de a beszélgetésetekre reagálva hadd mondjam el hogy fortis sikerrel járt. A feladat az volt hogy egy harcias medvével álmodjon, gratulálok!

taps Hú nahát, és a medve valóban rám tőrt ! 
Akkor most meg kellene beszélnetek valami mást, mert ugye van még 2 napom.
Az ügy folyamatban van....  lányvigyor

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Kedd 9 Aug. - 11:34

Ha megint sikerül, akkor biztosan kijelenthetjük hogy létezik valami csatorna.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Kedd 9 Aug. - 11:43

Mayra1 írta:Nem bántom, hiszen a tudomány maga is szemenszedett hazugság.
Hogy jön ide a tudomány? Shocked Shocked Shocked

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Kedd 9 Aug. - 21:32

Médea írta:Ha megint sikerül, akkor biztosan kijelenthetjük hogy létezik valami csatorna.

Nem tudom mikor küldhettétek a motívumot, ugye szóba került, hogy napközben is lehet erősíteni, de az is lehet, hogy akkor működik, amikor éppen küldtétek és én fogadóképes állapotban voltam, azaz álom idején. 
Azt hiszem ezt megbeszéljük majd, hogy kideríthessük a részleteket is.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Szer. 10 Aug. - 6:12

Az elmúlt éjszakai kiemelendő részek.
- kék bárányfelhős volt az ég
- Egy biciklit láttam a híd alatt a völgyben húzódó úton
- Később egy folyónál jártam, és rengeteg pillangó repkedett körülöttem. 
Ha eszembe jut még valami akkor pótolom .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Mayra1 Szer. 10 Aug. - 7:33

fortis írta:Az elmúlt éjszakai kiemelendő részek.
- kék bárányfelhős volt az ég
- Egy biciklit láttam a híd alatt a völgyben húzódó úton
- Később egy folyónál jártam, és rengeteg pillangó repkedett körülöttem. 
Ha eszembe jut még valami akkor pótolom .
Na, koncentrálj....meg aztán honnan tudod, hogy a "kiemelkedő részlet" a fontos????

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Szer. 10 Aug. - 7:46

Mayra1 írta:

Na, koncentrálj....meg aztán honnan tudod, hogy a "kiemelkedő részlet" a fontos????

Nem tudom, a felhős résznél az jutott az eszembe, hogy azt érdemes megjegyezni, mert Médea álmában az álom tér határairól beszélt. Az én álomterem határai a felhős égboltról meg elég tágnak tűnt, és erről ez eszembe jutott.
A többi sem biztos, hogy fontos, csak ha mégis akkor azért, mert ezekre a részletekre voltam képes visszaemlékezni. A pillangóknál az egy olyan jelenet volt amiről szintén eszembe jutott, hogy ezt biztosan nem fogom elfelejteni, de maga az álom élmény nagyobbik része sajnos feledésbe merült.
Leginkább arra emlékszem, hogy sokat mászkáltam, a környék hegyes volt, a folyónál meg vizes, és mintha a folyónál lógtam is volna valami pillérről, ott voltak amúgy a pillék, de nem tudom miért lógtam ott, valamit vagy meg akartam szerezni, vagy valamiért másznom kellett nem tudom. 
Írtó kevés részlet maradt mos meg az éjszakából sajnos.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Szer. 10 Aug. - 15:58

Médea írta:A vízből gondolati úton szobrokat mintázok, két kis sárkányszobrot, aztán megfagyasztom őket hogy megfoghatók legyenek. Egy sivatagban vándorlok társammal, nem tulajdonítok nagy jelentőséget ennek a művészetnek, de társam értékeli; mosolyogva leguggol az egyikért és a kezébe veszi.
Ma felütöttem az egyik könyvemet, és ott éppen az áramló vízhez hasonlította a gondolkodást. Azt taglalta, hogy a gondolkodásunk folyamatát nem vagyunk képesek megfigyelni, csak a gondolkodásunk "kész termékeit", a már megformázott gondolatokat tudjuk megfigyelni. Utólag, miután már elgondoltuk őket. A könyv a gondolkodást az áramló vízhez hasonlítja, míg a kész gondolatokat a megfagyott vízhez.
Ha megtalálom ismét, szó szerint idézem.

Elképesztő, hogy az álmodban ugyanez a hasonlat megjelenik. Ugyanez, hiszen te is "elgondoltad" a sárkányokat. És "megfagyasztottad" őket, hogy megfoghatóak! legyenek.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Szer. 10 Aug. - 19:17

"Amit közönségesen gondolkodásnak nevezünk, az tulajdonképpen a "gondolt" megjelenése; mintha az áramló víz folyás közben jégdarabokká fagyna, és mi csak az egyre növekvő számú jégkristályokat, a gondolatokat észlelnénk. A fentiek alapján egyértelművé válik, hogy az élő gondolkodás a mindennapi tudattal, amely a"gondolton" alapszik, nem tapasztalható. "

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Szer. 10 Aug. - 20:02

Melyik az a könyv?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Szer. 10 Aug. - 21:09

Médea írta:Melyik az a könyv?

Kühlewind: Tudatszintek

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Szer. 10 Aug. - 21:22

Jó kis gondolatok, nekem is tetszik . yes
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Csüt. 11 Aug. - 5:54

- Egy térképet néztem, amin volt egy jel. 
Nem kellett sok hozzá, a térkép magával ránthatott, és már a valóságot láthattam.  Körül néztem, és első megfigyelésem a környezetből az volt, hogy élénk forgalom van. Aztán embereket is láttam a túlsó oldalon, akik jelenléte szintén elég különlegesen hatott, mert tojásként vette őket körbe egy egy fehéres ködszerű pamacs.  Láttam autókat, villamost buszt is, és aztán  újra  a térképre néztem, de ezúttal a kezemben tartottam.  Még mindig láttam a megjelölt helyet, de immár pontosabban behatárolva.  Helyileg nem volt tőlem olyan távol, pár száz méterre csupán, és ekkor bevillant, hogy talán valamelyik kalandor ezen a helyen lakhat. Aztán az is eszembe jutott, hogy az írói vénában amit írtam, az is ezen a helyen játszódott . Néztem az épületet és arra gondoltam hihetetlen, hogy itt lakhat valamelyikőnk, amikor oly sokszor elsétáltam ezen a helyen az épület előtt, és sejtelmem sem lehetett arról, hogy itt valóban lakhat valaki aki  fontos lehet mindannyiunk számára , hiszen közülünk való . 
-Később álmodtam három sötét alakkal, akiknek nem mondanám, hogy a szemük fekete lett volna, mert ahogyan az egyik álmomban is inkább csak valami sötétség tátonghatott a szemük helyén, szóval a tekintetük maga volt a sötétség. Nem tudom, hogy ehhez az álomhoz tartozott e, de álmodtam kis szürke idegenekkel is, de lehetségesnek tartom, hogy ez Médea álmának benyomásából eredhetett, de nem biztos.
- Aztán volt egy álmom, ahol egy vár belsejében lehettem pár társammal.  A hely ismeretlen volt, és vélhetően mi voltunk a betolakodók, mondhatni inkább, hogy a kalandorok. Ősi fegyverekre és vértekre találtunk, páncélruhákra, pajzsokra, kardokra, és összeszedtünk belőlük amennyit csak tudtunk.  Ekkor démoni teremtmények támadtak ránk és elkezdődött a harc. 
A démoni jelleg onnan képeződhetett le bennem, hogy az ellenség fő alakja  hozzánk képest hatalmas méretű volt, és roppant erős. Az egyik pillanatban pont egy társam torkának szorította volna a kardját, de én hamar oda ugrottam és egy suhintással átmetszettem a torkát.  nem, semmi sem történt, a démon felém fordult, de a feje a helyén maradt. Akkor a kezét vettem célba, de az is a helyén maradt.  Végre a többiek is oda értek és együttes erővel csapkodtunk és a démon hátrálni kezdett. Még fel is villant az agyamban, hogy hányszor kell megölni ezt a démont, hogy valóban elpusztuljon? Végül sikerült valahogy sarokba szorítani és a démon eltűnt a falban. 
- A következő álomban ismét sárkányokat is láthattam, de erről sok emlékem nincs. Mintha repültem volna egy sárkány hátán kapaszkodva.
- Később egy kiskutyát figyeltem, aki egy nőstény oroszlán mellé szegődött. Az oroszlán a barátom volt, mármint amennyire meg lehet bízni egy vadállatban. El akartam venni a kiskutyát a mancsai közül, de oda jött még egy oroszlán és jobbnak láttam a tevékenységemet abba hagyni. 
A környezet mesterségesen létrehozottnak tűnt, na nem álom szinten, hanem mint pl ahogyan egyes műsoroknak létrehoznak egy objektumot, hogy a szereplőik egy ideig ott éljenek, vagy tevékenykedhessenek.  Az oroszlánok is itt voltak ezen a helyen, bár szabadon, mert ők a környezethez tartoztak. 
Egy kisebb karámot építettem egy másik társaság kertje mellé, de arra sajnos nem tudok vissza emlékezni, hogy milyen állatokat akartam volna benne tartani. kecskét, nyulat, vagy disznót, ez sajnos nem ugrik be, de ilyen farmra való jószágot.  Aztán volt egy kis affért a szomszéd társasággal, akik egy külön csoport voltak, mert a tevékenységükkel valahogy mindig átdobálták a karámomba a földet, ami engem nagyon zavart, és ezért egy lapát sarat én is áthajítottam,  mondván nekik, hogy felőlük én ugyan ezt tapasztalom és hagyják ezt abba. 

Lehet, hogy csak  késő este fogok tudni benézni szép napot !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Csüt. 11 Aug. - 9:43

Nos a feladat egy polip lett volna.

"...a folyónál meg vizes, és mintha a folyónál lógtam is volna valami pillérről, ott voltak amúgy a pillék, de nem tudom miért lógtam ott, valamit vagy meg akartam szerezni, vagy valamiért másznom kellett nem tudom..."

Ennél az álomnál a vizes környezet már adja magát és ha jól értelemezem lepottyantál volna a vízbe ha nem kapaszkodsz. Ez lehetett a mi szándékunk hogy belevigyünk egy vizes közegbe, de az ellenállásod erősebb volt. 

" Később egy kiskutyát figyeltem, aki egy nőstény oroszlán mellé szegődött. Az oroszlán a barátom volt, mármint amennyire meg lehet bízni egy vadállatban. El akartam venni a kiskutyát a mancsai közül, de oda jött még egy oroszlán és jobbnak láttam a tevékenységemet abba hagyni. "

Tegnap elővettem C. C. Mesék az erőről című könyvét, ebben olvastam hogy:

A férfitól balra másik képmás tűnt fel a tablón: egy repülő oroszlán. Azaz, a feje és a sörénye az oroszlánéra emlékeztetett, a teste alsó része azonban egy göndör szőrű, fehér francia pudlihoz tartozott.

Érdekes hogy nálad is egyszerre jelenik meg a kiskutya és oroszlán motívuma.

" Aztán volt egy kis affért a szomszéd társasággal, akik egy külön csoport voltak, mert a tevékenységükkel valahogy mindig átdobálták a karámomba a földet, ami engem nagyon zavart, és ezért egy lapát sarat én is áthajítottam,  mondván nekik, hogy felőlük én ugyan ezt tapasztalom és hagyják ezt abba."

Ez meg úgy hangzik mintha automatikus önvédelem lenne a külső behatásokkal szemben.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Áprilia Csüt. 11 Aug. - 13:17

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 21:20-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6454

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Csüt. 11 Aug. - 13:28

Az Eredetben is volt ilyesmi, mikor a projekciók (álomalakok) megtámadták az idegen tudatot.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Mayra1 Csüt. 11 Aug. - 13:32

Áprilia írta:
Médea írta:

" Aztán volt egy kis affért a szomszéd társasággal, akik egy külön csoport voltak, mert a tevékenységükkel valahogy mindig átdobálták a karámomba a földet, ami engem nagyon zavart, és ezért egy lapát sarat én is áthajítottam,  mondván nekik, hogy felőlük én ugyan ezt tapasztalom és hagyják ezt abba."

Ez meg úgy hangzik mintha automatikus önvédelem lenne a külső behatásokkal szemben.

Eltaláltad. Tudatalatt fortis maga is tiltakozik ezen "kísérlet" ellen, a tudatalattija most jól elárulta. Minden normális ember tudatalattija tiltakozik bármiféle idegen behatolás ellen. "Engedély" ide, vagy oda - ezek csak szavak. A bensőnk nem tűri, ha meg akarják erőszakolni.
Szerintem pedig azok ágálnak ilyen vadul a telepátia bármilyen formája ellen, akik azt hiszik a titkaik örökre megmaradnak.... de annyira tévednek....

Ugyanakkor a -külön- csoport az, ami ellen Fortis tudatalattija ágál...ezen el lehetne gondolkodni

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Mayra1 Csüt. 11 Aug. - 13:33

Fortis, Médea...mehet tovább a kísérlet?

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Csüt. 11 Aug. - 21:56

Mayra1 írta:Fortis, Médea...mehet tovább a kísérlet?

Nos a vizes közeg valóban jelen volt. Hmm lehet közel voltam a sugallataitokhoz. 
Mayra neked volt egy felvetésed, hogy megadott időpontban kellene próbálkozni.  Ezt az oldalát is ki lehetne próbálni, bár ez nem álmodásban történne, hanem egy meditatív állapotban. Szóval ha van ötletetek írjátok meg.
Bár az is jó lenne, ha ezt a telepátiát valami olyan módon tudnánk alakítani, hogy Efinek és Ápriliának se legyen ellene kifogása, hiszen egységben az erő.
Mondjuk a telepatikus kísérleteknek e módja ellen talán nekik sem lenne kifogásuk.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Csüt. 11 Aug. - 22:36

Engem nem érdekel a telepátia.
Ha el akarok hozzátok juttatni egy gondolatot, beírom ide. Ez a csatorna nekem tökéletesen megfelel.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  fortis Csüt. 11 Aug. - 23:06

efi írta:Engem nem érdekel a telepátia.
Ha el akarok hozzátok juttatni egy gondolatot, beírom ide. Ez a csatorna nekem tökéletesen megfelel.

Ha egy valami fejlődik bennünk ami mentális vagy szellemi, akkor talán sok minden más is. Egyik magával húzhatja a másikat. 
Kár , hogy nem szeretnél ezekben részt venni Efikém , de hát ha nem, akkor nem, nincs ezzel semmi baj. csak jó lett volna.
Persze igaz, hogy létezhet még sok más lehetőség. 
Azt hiszem azt is hozzátehetem , hogy talán csak a szárnyainkat próbálgatjuk itt, hogy érdemes e valamivel foglalkozni, vagy sem, létezhet e részünkről ez irányban elérhető út. 
Tudom a részedről úgy gondolod, hogy nem .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Áprilia Pént. 12 Aug. - 6:55

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 21:21-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6454

Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Vendég Pént. 12 Aug. - 9:30

Fortis írta:Ha egy valami fejlődik bennünk ami mentális vagy szellemi, akkor talán sok minden más is. Egyik magával húzhatja a másikat.
Ez nem fejlődés. És nem is járható út, illetve ha mégis járható, akkor lefelé vezet. Egyedül csak olyan út járható, ami tisztaságot követel az embertől. A másik iránti mély, önzetlen szeret nélkül (ami nem megy csak úgy, elhatározásra, és főleg nem megy önszeretet nélkül, az meg nem megy önismeret nélkül),szóval pusztán csak a telepátia képessége a másik ember iránti agresszió volna.

Ha valaki úgy akar fejlődni, hogy azokat a képességeket gyakorolgatja, amik a magasan fejlett ember sajátjai, az olyan, mintha egy gyerek úgy akarna megnőni, hogy koncentrál arra, hogy a lába nagy legyen, máskor meg azt próbálgatja, hogy a magasságát növelje, és folyton odaáll a centi alá. Sőt, néha meg is állapítja, hogy magasabb lett. smile És ezektől a gyakorlatoktól azt reméli, hogy ha a lába nagyobb lesz, attól majd a keze is, hiszen azt látja a nagyoknál, hogy ezek együtt nőnek. smile

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmodási kisérletek - Page 4 Empty Re: Álmodási kisérletek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 9 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.