Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asztrális tapasztalatok

+5
Áprilia
Lea.
Efi
fortis
Blueeye
9 posters

2 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Pént. 18 Aug. - 9:15

Tényleg klassz kis tapasztalat volt ez a hamis ébredésekkel, és hogy eljuthattál a szigetekre. 
Az egészet valahogy megülte a pusztulás atmoszférája.  "
Nekem már a táj leírásából az ugrott be, hogy ez egy vulkanikus sziget, vagy szigetcsoport lehetett.  Fekete sziklák, ( vulkáni tufa) a dús növényzet jellemző az ilyen helyekre. A korall szigeteken inkább ritkásabb pálmafás környezet. 
Szóval ráülhet a hangulatra a pusztítás ereje, hiszen a szigetek vulkanikus  erők hatására jöhettek létre, amit persze olykor olykor belephet a hamu és a pernye. 
Visszaemlékszem egy álmomban jártam én is olyan helyen, ahol szép tiszta vizű kék öböl volt, fénylő fehér homokkal, de életnek semmi jele nem volt, sem a parton, sem a vízben, hiába kerestem . 
Nálad legalább növényzet volt. 

A hamis ébredések sorozata is arra utal, hogy lehetett ott bőven energia, kár, hogy az ember nem ismeri fel ezeknél a helyzetét, kíváncsi lennék rá, tudnánk e valamit kezdeni az ilyen helyzetekkel ahelyett, hogy visszatérjünk valamilyen álom szintekre. 
A kilépés lehetősége is jó gondolat volt, ez már eredmény,szóval tetszett.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Pént. 18 Aug. - 9:48

A minap beszéltünk az elképzelt valóságok kapcsolatáról. Na most az is egy magyarázat lehet az entrópiára, hogy mivel nincs a fizikai világban megfelelő társuk, ezért nincs honnan energiát felvenniük, így egy idő után pusztulásnak indulnak. Hasonlóan a gondolatformákhoz (tulpa), ha a teremtője meghal vagy nem erősíti meg, akkor szétfoszlik. Az asztrális lenyomatok is kifakulnak idővel, ha a fizkai társuk már nincs meg. Az én tengerpartom is elképzelt volt, de lehet másként alakult volna, ha egy ténylegesen létező helyet vizualizáltam volna.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Pént. 18 Aug. - 10:51

Médea írta:A minap beszéltünk az elképzelt valóságok kapcsolatáról. Na most az is egy magyarázat lehet az entrópiára, hogy mivel nincs a fizikai világban megfelelő társuk, ezért nincs honnan energiát felvenniük, így egy idő után pusztulásnak indulnak. Hasonlóan a gondolatformákhoz (tulpa), ha a teremtője meghal vagy nem erősíti meg, akkor szétfoszlik. Az asztrális lenyomatok is kifakulnak idővel, ha a fizkai társuk már nincs meg. Az én tengerpartom is elképzelt volt, de lehet másként alakult volna, ha egy ténylegesen létező helyet vizualizáltam volna.

Igen ez érdekes felvetés.  Elképzelhető, ha egy létező hely ami több energiát sugároz ki magából mint egy elképzelt, akkor nincs kizárva, hogy a másik oldalon is élet telibbnek tűnhet. Talán megvan az a szferikus hangulata, hogy itt valódi dolgokról lenne szó, és nem csupán elképzeltekről.  Ez egyébként nem butaság, hiszen ha álom környezetben ( tudatosban)megnézel jobban egy álom alakot, akkor érződik rajta, hogy valami nincs vele rendben. Nem valódi. Viszont egy kollektív  álomnál, vagy legalább egy olyannál ahol némi tudat töredéket von magához egy álom alak, akkor erre valahogy rá lehet érezni. Én legalábbis tapasztaltam már hasonlóakat, amikor Ápriliát be akartam vonzani az álmaimba.  Szóval érezni némi különbséget. 
És akkor ennek alapján rá is kérdeznék, hogy te mivel álmaidban szoktál találkozni a hozzád tartozóiddal, érzel e különbséget közöttük, és olyan álom alakok között, akiket esetleg csak az elméd teremtett oda? 

A vastagon kiemelten jót mosolyogtam, mert eszembe jutott, hogy az álmodási helyszíned gyakran ugyan az, vagyis a hely  maga az otthonod.  Ez pedig egy létező hely a mi valóságunkban, tehát rengeteg energiát kisugároz.  Azt hiszem ennél jobb összehasonlítási alapod nem is lehetne, egy elképzelt és egy valós között.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Pént. 18 Aug. - 18:05

fortis írta:Nem valódi. Viszont egy kollektív  álomnál, vagy legalább egy olyannál ahol némi tudat töredéket von magához egy álom alak, akkor erre valahogy rá lehet érezni

Én nem igazán szoktam keresni a kapcsolatot álomalakokkal, így nehéz volna megmondani melyik milyen szinten érződik valódinak. A minap találkoztam álmomban egy öreg indiánnal, pontosan úgy nézett ki mint az alábbi borítón don Juan. Ő szólított meg. Egy szatyor volt nála, tele Castaneda könyvekkel. Mindenáron el akarta nekem adni őket, én viszont leráztam és kicsit el is ítéltem hogy a külsejét haszonszerzésre használja. Ezt csak azért mondtam el, mert előfordul hogy ők kezdeményeznek, mintha saját akaratuk lenne, de szerintem mi magunk vonzzuk be őket, és adjuk a szájukba a megfelelő szöveget. Az elme kivetülései tehát, nem valódiak ahogy azt mi értjük.

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Covers_1464

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Pént. 18 Aug. - 18:40

Médea írta:
fortis írta:Nem valódi. Viszont egy kollektív  álomnál, vagy legalább egy olyannál ahol némi tudat töredéket von magához egy álom alak, akkor erre valahogy rá lehet érezni

Én nem igazán szoktam keresni a kapcsolatot álomalakokkal, így nehéz volna megmondani melyik milyen szinten érződik valódinak. 

Nem, nem erre gondoltam Médea, nem álom alakokkal keresném a kapcsolatot, hanem azzal a tudattal, amivel egy álom alakon keresztül léphetnék kapcsolatba.  Tehát ha mondjuk veled találkozni szeretnék álmomban, és tudnám, hogy az az álom alak téged jelöl, akkor itt volna a lényeg, hogy meg lehet különböztetni, meg lehet érezni, hogy te pusztán csak az én fantáziám vagy e, vagyis egy egyszerű álom alak, vagy pedig ott lakozik benne a szellemed, vagy a tudatodnak legalább egy töredéke.  Ezt keresem, az úgynevezett álom alak öltözet alatt. 
Ez egy kicsit olyan, mint a Castanedás felderítők keresése, csak a módszer más.  Ott a látással találnak rá, vagy találják meg az álom formába rejtőző tudatosságot, én meg megérzéssel tenném ugyan azt.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Pént. 18 Aug. - 19:36

Én sose tudtam teljes szívvel elfogadni hogy emberek kapcsolatba léphetnek az álmok síkján. Nem zárom ki a lehetőségét, de nem is kutatom, már csak azért sem mert az álomtér számomra egy privát terület. Egy magányos, belső utazásként gondolok rá és nem keresek útitársakat. Ilyen téren nincs bennem motiváció. Aztán azt se szeretném ha becsapnám magam, hiszen időnként olyan megtévesztőek tudnak lenni az álmok. Mint egy szép tál, ami tele van kívánatos gyümölcssel, de ha beleharapsz az egyikbe, kiderül hogy műanyag és kitöröd a fogad.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Pént. 18 Aug. - 20:47

Igen, megértelek, és sajnálom. Na nem azért, mert neked ez hátrányos volna, hanem a magam kutatásai miatt.   Én pedig mindig ennek a lehetőségét kutattam, és kerestem egy olyan személyt, aki segítheti ezt a munkát. Áprilia személyében meg is találtam, de ismert a történet, magamra maradtam. Nem tudom mi, valami baj volt, talán nem volt meg az összhang. Lehet nem marad más, mint valóban olyan értelmes tudatokat kutatni, amilyennek a felderítőket írják. Mondjuk jobban örültem volna olyan hús vér embernek, aki visszaigazolhatta volna a tapasztalatok valódiságát.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 20 Aug. - 8:12

Médea melyik helységben van nálatok  egész alakos  tükör?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Vas. 20 Aug. - 10:16

fortis írta:Médea melyik helységben van nálatok  egész alakos  tükör?

Az egyik szobában. Miért kérded?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 20 Aug. - 10:27

Médea írta:
fortis írta:Médea melyik helységben van nálatok  egész alakos  tükör?

Az egyik szobában. Miért kérded?

Hát csak úgy eszembe jutottál, és egy egész alakos tükör jelent meg előttem ( álmomban?)
A bal sarka alatt volt valami a földön, de nem tudom mi volt az , mint valami kis zsákszerű forma.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Csüt. 24 Aug. - 8:52

Fakír (2017.08.17)

Ebben az álomban elismert tudatos álommal foglalkozó szakember voltam. Könyvet is írtam róla. Tanítványaim körében ültem. Ténylegesen mesterként bántak velem, szinte elkényeztettek. Aztán érkezett egy férfi és segítője. Szerették volna ha a tesztalanyuk leszek egy , az asztrális projekcióval kapcsolatos kísérletben. A férfi fehér, egyrészes indiai ruhát viselt, a bőre is barnának látszott. A segédje egy nővérke volt. Őszintén szólva kételyek támadtak bennem, kicsit féltem hogy leszerepelek a tanítványok előtt, de magabiztosságot erőltetve magamra, előléptem és a terem közepére álltam. Az indiai nagyon kedves volt, hangja megnyugató és barátságos, ez segített visszaállítani az önbizalmam. Megkérdezte tőlem hogy mennyire bírom a fájdalmat? Azt feleltem hogy meglehetősen jól, ami kis túlzás volt, de azért tényleg jól bírom.

Arra kért üljek nyugodtan, majd a segédje lépett hozzám. Japán ülésben foglaltam helyet a padlón. Térdeim elől, fenékkel a sarkakon támaszkodva. Kellemesen megnyúltak az izmaim. A nővér kisujjnyi hosszú gombostűket vett elő. Nem várta meg az engedélyemet és máris az arcom bal oldalába szúrta. A bőröm egyik felén be, a másikon ki. Csak nagyon enyhe bizsergést éreztem, fájdalmat nem. A nővér folytatta és egyre többet szúrt belém. Szimmetrikusan dolgozott, az arcom két felén ugyanúgy álltak esztétikusan elrendezve a tűk. Ezt onnan tudom hogy tükröt tartott elém. Csak egyszer fogott el némi rémület, mikor az orrlyukamhoz közelített. Látta hogy gond van és megkérdezte akarom-e. Megmagyarázta hogy csak az orrcimpákat fogja átbökni, úgyhogy bólintottam. Egyáltalán nem volt vészes.

Végül az arcom keresztül kasul át volt böködve. Vérzés nem volt, de éreztem hogy kissé kellemetlenül feszül a bőröm. Mégis nagyon jóleső nyugalom szállt rám. Az indiai beszélt valamit, azt hiszem a szavaival vezérelt, de nem volt rá szükség. Ismerős állapotba jutottam. Félig leválasztódtam a világról. Szédülés és bódultság fogott el. Láttam magam körül a tanítványokat, de csak homályos színfoltokként, az indiai látványa is ringatózott előttem. Eszembe jutott korábbi álmom, hogy hasonló állapotban voltam, mikor megpróbáltam eljutni a tengerpartra, amiből aztán tké szerű tapasztalat lett. Felidéztem a gyakorlatot és elképzeltem amint a tenger hullámzásának lágy ritmusára lélegzem. A hatás azonnal jelentkezett, az indiai szavait többé nem hallottam, csak én voltam és a tenger.

Belégzésnél hátrafelé mozdultam, kilégzésnél előre, miközben a testem mozdulatlan maradt. Valami elvált tőlem, mégis a részem maradt. Lebegésszerű érzés volt. Tudtam hogy elkezdtem különválni a testemtől. Láttam egy fehéres, emberalakú aurát, amely a fejemnél és a vállaimnál kiemelkedett. Oda vissza hintáztam, vagy siklottam a levegőben, közben azon agyaltam, hogy vajon csak a tudatom mozog-e, vagy tényleg sikerült a kilépés? Mindenestre az indiai felől elégedettséget éreztem. Megnyugodtam, tudtam hogy elfogadhatóan teljesítettem és nem szenvedett csorbát mesteri tekintélyem.

A tapasztalat hamarosan véget ért. Az álom még folytatódott, de személyes vonatkozásai miatt nem közlöm.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Csüt. 24 Aug. - 8:55

Innen is eltűnt néhány beírás?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  fortis Csüt. 24 Aug. - 9:01

Nagyon érdekes tapasztalat lehetett ez a fakíros.  De a fájdalmat nem értem. Egyáltalán ennek a fakír  gyakorlatnak az egészét nem értem, milyen kapcsolatban lehet a kilépéssel.  Persze vannak gondolataim, csak a szükségszerűsége az ami érthetetlen.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Csüt. 24 Aug. - 11:19

fortis írta:Nagyon érdekes tapasztalat lehetett ez a fakíros.  De a fájdalmat nem értem. Egyáltalán ennek a fakír  gyakorlatnak az egészét nem értem, milyen kapcsolatban lehet a kilépéssel.  Persze vannak gondolataim, csak a szükségszerűsége az ami érthetetlen.

Szerintem az egész arról szól, hogy a kilépéshez el kell különülnöd a fájdalomtól, más szóval a testtől. A fájdalom a test állapota, nem te magad vagy, az én nem tartozik a testhez, mint ahogy a ruhánkat sem azonosítjuk önmagunkkal. Lényegében fel kell adni a materialista elképzelést és elfogadni hogy amit énnek nevezünk az független az anyagtól.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Lea. Pént. 25 Aug. - 20:58

fortis írta:Tűnj el a testemtől!

Ide írok egy régebbi tapasztalatot, amiről elmondhatnátok a véleményeteket. 

Szóval épp hogy elaludhattam, egy kora délutáni órában, amikor hirtelen arra riadtam, hogy az ágyam végében állok.  Ez egy kicsit meglepő volt, de mivel abban az időben sokat meditáltam is, meg a csakrák működését is erőteljesen érzékelhettem olykor olykor, nem lepődtem meg a jelenségen. Olyan helyzetben állhattam, ahogyan normál körülmények között is álltam volna, amikor felkelek az ágyról.  Nem kellett gondolkodnom a helyzeten, a tudatos álmokat ismerem, a hamis ébredéseket is, és asztrális projekcióban is volt már részem párszor.  
Épp, hogy örülni kezdtem ennek a tapasztalatnak, amikor vissza fordultam az ágy felé, hogy megnézzem az ágyon fekvő testemet, és ekkor  egy döbbenetes dolgot láttam. A fejem fölé tornyosulva egy sötét szürkés kicsit emberi formára emlékeztető tömör árnyéktestet láttam, amint valamit fölöttem matat.  Ettől nagyon megijedtem, és az első reakcióm az volt, hogy ráordítottam. 
Ezt nem tudom, hogyan műveltem, csak a tudatommal e, vagy másképpen, a döbbenet elterelte a figyelmemet erről, hogy ezt megjegyezhettem volna. 
- " Takarodj onnan !!!Takaródj a testemtől!! volt a reakcióm. 
- Aztán jött egy hirtelen gondolat, és azonnal stratégiát váltottam. 
- Szeretet energiát kezdtem el küldeni felé, és mintha azt mondogattam volna, hogy" szeretlek, és hogy gyere megölellek!, " hajtogattam. 
Minden igyekezetem az volt, hogy az árnyék lényt eltávolítsam a testemtől, hogy eltereljem onnan a figyelmét, de a lény nem mozdult, így nem volt más választásom, mint hogy lassan elkezdtem közeledni felé. 
-" Gyere szeretlek, és meg akarlak ölelni!"- kinyújtott karokkal közeledtem tovább. 
A félelem bennem irtózatosan erős volt, de leküzdöttem magamban, mert féltettem a fizikai testemet, és bíztam abban, hogy ezen a módon onnan eltávolíthatom. 
Közben elhaladtam a tükrös szekrény előtt, és azt konstatáltam, hogy én nem látszódom rajta, csak az ágyon fekvő test, és az árny sem látható.  A továbbiakban ezen nem volt időm gondolkodni, mert lassan odaértem a lényhez, és éreztem, hogy a figyelme rám összpontosul. 
Elérkezett a végső pont, karjaimat kinyújtva megpróbáltam átölelni a lényt, miközben azt hajtogattam, hogy szeretem és megölelem őt. 
Ekkor a lény hirtelen eltűnt előlem, talán a helyváltoztatása folyamatos lehetett, de ebben a szituációban nem képes az ember mindent pontosan nyomon követni, mint amikor csak mesélne róla. 
A szoba közepén lebegett a tükrös szekrény előtt, én ismét bele pillantottam a tükörbe, megállapítottam, hogy a tükörben csakugyan nem látható, és ismét kinyújtott karjaimmal elindultam felé. 
Ekkor egy gúnyos érzetet sugallt a lény, és mintha azt sugallotta volna. 
- " Csak nem képzeled, hogy ezzel legyőzhetsz! " - és hirtelen eltűnt a szoba közepéről. 
Én még ott álltam egy pár pillanatig, majd vissza zuhantam a testembe. Kinyitottam a szemeimet, és vegyes érzelmekkel gondoltam az egészre vissza, hirtelen nem tudtam, hogy örülnöm kellene e, vagy betojni a félelemtől, de végül is a gyakorlataimat ettől a tapasztalattól még nem fogtam vissza..

Az ilyen testközelben megjelenő sötét árnnyal kapcsolatban eszembe jutott, hogy S. is mesélt nekem hasonlókat, elvileg álomban is meg ébrenlétben is tapasztalt hasonlót. Rám a frászt hozta, amikor ezekről beszélt. Bár néha azt gondoltam csak álom volt vagy képzelődött, de ezzel nyugtatni is próbáltam magam.
Nem tudom, hogy védelmetek van e az ilyen alakokhoz? Ha van védelmetek, az hatékony-e?
Az is érdekelne - mivel azt mondják mindenki elhagyja éjjel a testét - hogy a (mellettetek fekvő) családtagjaitok, akik semmiféle védelemmel nem rendelkeznek, biztonságban vannak-e?
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Lea. Pént. 25 Aug. - 21:24

Blueeye írta:Szerintem ez hülyeség. Régen is annak tartottam, és most meg már főleg. Fölösleges időpocsékolás, sehova nem vezet.

A sátán elhúzta a mézesmadzagot, és sokan beleestek ebbe az illúzió csapdába. kúl

Nem ezek vezetnek a szellemi fejlődés felé, hanem a jellemhibáink tudatosítása és kijavítása. A többi csak időhúzás, játék, mert a személyes életben addig sem változik  semmi.

A saját jellemtelenségeinket kell leküzdeni, a többi módszer csak a felszínt érinti.

Egyik Szent könyv sem említ hókuszpókusz általi megvilágosodást.

Blue, szerintem neked is igazad van! smile

De, az jutott az eszembe, hogy az egyik embernek (azt gondolom neked is és nekem is) az az egyik életcélja és kapja hozzá a feltételeket is, hogy önmagát fejlessze a másik embernek pedig átmenetileg vagy egyáltalán nem, mármint az amit mi önfejlesztésnek hívunk.
Pl. egy megterhelőbb fejlődési életszakaszon van túl vagy épp egy ilyen előtt áll, addig pedig csak "hókuszpókusz" van. smile Ha nagyon akarná sincsenek meg a körülmények valamiért.

Én például elég kemény életszakaszomon vagyok lassan túl és most semmiféle fejlődésre nem vágyom (persze, ha kell tudom jön magától is a lecke! smile ) most én is csak "szórakozni" próbálok, igaz nem lerombolva az eddigieket, és nyugalmat keresek - igaz ezt nem az asztrál síkon teszem.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Efi Pént. 25 Aug. - 23:39

Lea írta:Az is érdekelne - mivel azt mondják mindenki elhagyja éjjel a testét - hogy a (mellettetek fekvő) családtagjaitok, akik semmiféle védelemmel nem rendelkeznek, biztonságban vannak-e?
Nem értem ezt a kérdést. Ha mindenki elhagyja a testét, akkor ők is. Miféle biztonságra gondolsz? Azt kérdezed, hogy mindenki, aki alszik, az biztonságban van-e? Hát nyilván, különben már vége lenne az emberiségnek, nem?
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Efi Szomb. 26 Aug. - 0:00

Bár tulajdonképpen az sem világos, hogy az alvó emberek melyik részéért aggódsz: ami az ágyban maradt, vagy ami kilépett?
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Lea. Szomb. 26 Aug. - 6:06

Efi írta:
Lea írta:Az is érdekelne - mivel azt mondják mindenki elhagyja éjjel a testét - hogy a (mellettetek fekvő) családtagjaitok, akik semmiféle védelemmel nem rendelkeznek, biztonságban vannak-e?
Nem értem ezt a kérdést. Ha mindenki elhagyja a testét, akkor ők is. Miféle biztonságra gondolsz? Azt kérdezed, hogy mindenki, aki alszik, az biztonságban van-e? Hát nyilván, különben már vége lenne az emberiségnek, nem?

Arra gondolok, hogy az már régen is volt téma valamelyik "fórumunkon", hogy egy magára hagyott testet elfoglalhat egy másik lélek, szellem. Vagy más módon árthat. Gondolom Fortis is okkal akarta elhessegetni, de lehet csak a félelem dolgozott benne.
Ha valaki bevonz egy ilyet, mert az asztrális térben "ismerkedik" ahol mindenféle alakok is vannak - ha egyáltalán valósak az efféle tapasztalatok a sötét, gonosz alakokról. Szóval, ha bevonz ilyet ki tudja nem jut-e az eszébe az illető testébe bújni vagy bosszúból, heccből épp az illető számára fontos párjáéba vagy másképp bántani őket?

Normál esetben talán csak elsuhanunk az ilyen alakok mellett, ők sem foglalkoznak velünk.

Kicsit most hibbantnak érzem, mert az ilyen tapasztalásokat hiszem is meg nem is.
Ugyanakkor nagyon ijesztő volt a tudat nekem annak idején! Még akkor is az lett volna, hogy úgy gondolom, hogy van védelmünk.

(Nekem is volt nagyon régen egy tapasztalatom, hogy az éppen aktuális páromtól, aki mellettem aludt, így elküldtem valakit. Megtiltottam neki, hogy elvigye őt, mert szeretem és távozzon onnan! Mármint a lelkét ne vigye el, az életét ne vegye el, vagyis ne haljon meg. De alakra nem emlékszem, csak az érzetre, hogy valaminek ez volt a szándéka. De nem volt semmi fenyegetőzés a részéről, hogy nem gondolom, hogy öleléssel elüldöztetem vagy hasonló. Mondanám, hogy ez valós tapasztalat volt nálam, mert lehet, de nem akarom semmilyen ilyen jellegű illúzióba ringatni magam, már ha célom lenne, hogy ilyen illúzióba ringassam. Egy álom volt és kész. Megnyugtatóbb ezt hinnem, mert ez nem kérdőjelezi meg az én épelméjűségemet sem és nem ijeszt meg a tudat sem, hogy tényleg volt ott valaki, valami. Ráadásul nem is hiszem, hogy én dönthetnék a másik ember életéről-haláláról)

Milyen védelemre gondolok?
Fogalmam sincs! Mivel erről konkrétumot nem hallottam, olvastam senkitől (ima?, kereszt az ágy felett?
szellemi vezető? angyal?), hogy milyen formában kéri. Honnan tudja, hogy az valóban segítő nem egy már eleve rossz szándékkal felé forduló valaki. Honnan tudja, hogy annak a segítőnek elég ereje és hatalma van, hogy megvédje?

Szóval ezek az aggályaim...


A hozzászólást Lea. összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 26 Aug. - 6:21-kor.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Lea. Szomb. 26 Aug. - 6:09

Efi írta:Bár tulajdonképpen az sem világos, hogy az alvó emberek melyik részéért aggódsz: ami az ágyban maradt, vagy ami kilépett?

Bármelyikért
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Efi Szomb. 26 Aug. - 6:26

De látod, a te tapasztalatodban például nem a magára hagyott testet fenyegette veszély, hanem a lelket. (Ami persze közvetve hatással lenne a testre is.)

Én még nem hallottam olyat, hogy amíg aludt valaki, elfoglalták volna a testét. Pedig ha ez lehetséges volna, mivel mindenki elhagyja ezt alváskor (nem csak azok, akik spirituális gyakorlatokat végeznek), akkor ennek viszonylag gyakran be kéne következni.
(Erről persze a kiűzetett illető nem tudna beszámolni, smile , de a környezetnek mindenképp feltűnne, hogy a testben valaki más lakik.)

Ilyen nem lehetséges.
Az isteni-szellemi világ persze dolgozik a testünkön, mikor elhagyjuk: többé-kevésbé helyrehozza, amit nap közben rongálunk rajta. Azért ébredünk frissen, kipihenten.
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Lea. Szomb. 26 Aug. - 6:43

Efi írta:De látod, a te tapasztalatodban például nem a magára hagyott testet fenyegette veszély, hanem a lelket. (Ami persze közvetve hatással lenne a testre is.)

Én még nem hallottam olyat, hogy amíg aludt valaki, elfoglalták volna a testét. Pedig ha ez lehetséges volna, mivel mindenki elhagyja ezt alváskor (nem csak azok, akik spirituális gyakorlatokat végeznek), akkor ennek viszonylag gyakran be kéne következni.
(Erről persze a kiűzetett illető nem tudna beszámolni, smile , de a környezetnek mindenképp feltűnne, hogy a testben valaki más lakik.)

Ilyen nem lehetséges.
Az isteni-szellemi világ persze dolgozik a testünkön, mikor elhagyjuk: többé-kevésbé helyrehozza, amit nap közben rongálunk rajta. Azért ébredünk frissen, kipihenten.

- Igen a kettő összefügg

- De én arra gondolok, hogy ha normális módon hagyjuk el, akkor nincs ilyen veszély, de ha már valakivel ismerkedni akarunk ebben a dimenzióban az más helyzet.
Igen, és lehet, hogy volt is erre példa ilyen lélekcserére. Azért mondom, hogy lehet, mert kissé szkeptikus vagyok, de van pl egy magyar vonatkozású történet is, hogy egy éppen beteg lányba, hogy került egy spanyol nő lelke. Spanyolul kezdett beszélni a betegségből felépülése után, és tisztában volt vele, hogy mi történt. Ezt egy könyvben olvastam először, de youtube-os videó is van erről. Az eset a múlt század elején történt és idős korában az asszony interjút adott, így a videó. Pedig az a lány még csak nem is kísérletezgetett csak beteg volt.

- Nem úgy tűnt, hoz e Gondviselés akarata volt, hanem egy malőr volt.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Lea. Szomb. 26 Aug. - 6:50

Lélekvándorlások hiteles történetei a könyv címe...

(Nem mondanám, hogy meggyőzött.. de vannak gyanús esetek és ennek van leírt irodalma, sőt ez a könyv dokumentumok alapján készült.. állítólag)

Megvan itthon a könyv, megkeresem majd a magyar nő nevét.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Efi Szomb. 26 Aug. - 6:57

Az a lány nem egyszerűen beteg volt, hanem meghalt. Ezután került a testébe a másik lélek, szerintem. Már ha igaz a történet, de tegyük fel, hogy igaz.
(Olvastam én is.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Lea. Szomb. 26 Aug. - 7:04

Lehet... a pontos részletekre nem emlékszem...
A lényegen szerintem nem változtat se ez sem az.. de nem értek hozzá és igazából senki sem, hogy milyen valós veszélyek lehetnek.

Beteszem a videószobába amit találtam, igaz a könyvben részletesebben le van írva a történet.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Efi Szomb. 26 Aug. - 7:07

Lehet persze megszállásokról történeteket hallani (lásd ördögűzés pl.), de nekem nagyon úgy tűnik, hogy ilyenkor az eredeti lélek is ott van a másikkal. A megszállás is a lelket fenyegető veszély, szerintem, nem a testet.
A lélek az, ami keveredni tud más lelkekkel. Az egymás áthatása a lélekvilág jellemzője. De - úgy tudom - ehhez az áthatáshoz kell lenni valamilyen hasonlóságnak a lelkek között.


A hozzászólást Efi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 26 Aug. - 7:13-kor.
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Efi Szomb. 26 Aug. - 7:12

Lea. írta:Lehet... a pontos részletekre nem emlékszem...
A lényegen szerintem nem változtat se ez sem az.. de nem értek hozzá és igazából senki sem, hogy milyen valós veszélyek lehetnek.

Beteszem a videószobába amit találtam, igaz a könyvben részletesebben le van írva a történet.
Videót én nem nézek, és a könyv hitelesebb szerintem, de nem is azt mondom, hogy le volt írva, hogy meghalt a lány, hanem én állítom, hogy ha ez megtörtént, akkor úgy történt, hogy meghalt a lány. Akár észrevette ezt a környezete, akár nem.
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Lea. Szomb. 26 Aug. - 7:19

Efi írta:Lehet persze megszállásokról történeteket hallani (lásd ördögűzés pl.), de nekem nagyon úgy tűnik, hogy ilyenkor az eredeti lélek is ott van a másikkal. A megszállás is a lelket fenyegető veszély, szerintem, nem a testet.
A lélek az, ami keveredni tud más lelkekkel. Az egymás áthatása a lélekvilág jellemzője. De - úgy tudom - ehhez az áthatáshoz kell lenni valamilyen hasonlóságnak a lelkek között.

Na köszi... Osztozni se akarok!! Very Happy Very Happy

Én nem folytatnám a témát, de részemről én inkább óvatos vagyok és mást is arra intenék, ha nincs megfelelő védelme (talán egyszer valaki elárulja, hogy mi megfelelő).
De ha ezzel a lánnyal és nővel megtörtént, akkor pláne megtörténhet szerintem olyannal, aki hasonlóval "hókuszpókuszol".
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Lea. Szomb. 26 Aug. - 7:28

Efi írta:
Lea. írta:Lehet... a pontos részletekre nem emlékszem...
A lényegen szerintem nem változtat se ez sem az.. de nem értek hozzá és igazából senki sem, hogy milyen valós veszélyek lehetnek.

Beteszem a videószobába amit találtam, igaz a könyvben részletesebben le van írva a történet.
Videót én nem nézek, és a könyv hitelesebb szerintem, de nem is azt mondom, hogy le volt írva, hogy meghalt a lány, hanem én állítom, hogy ha ez megtörtént, akkor úgy történt, hogy meghalt a lány. Akár észrevette ezt a környezete, akár nem.

Efi, nem kell megnézned! Sőt én sem nézem most meg. Talán másnak érdekes lesz.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Lea. Szomb. 26 Aug. - 8:20

Tovább morfondíroztam... a videót nem néztem meg.
Igen, emlékszem már én is, hogy meghalt.

Egy fiatal lány volt, aki beteg lett, de nem súlyos, végzetes betegsége volt, hanem magas láza vagy hasonló egy betegség következtében.
Tehát ez nem egy végelgyengült test halála volt, hanem csak egy "átmeneti üzemzavar".
Itt az lett volna a dolgok rendje, hogy visszatérjen a testébe...
Nem tudom elhinni, hogy ez a Gondviselés akarata volt. Ez egy malőr volt.

Nem tudom magyarázatként elfogadni, hogy ez más mert már meghalt.
Nem... csak elhagyta a testét és néhány perc múlva egy másik lélek tért bele vissza.
Pár percig tartott a halál (az anyja mellette volt).
Egy klinikai halott volt és nem olyan akinek "lejárt az ideje".. én szerintem.

Ezt gondolom és érzem.. de könnyen lehet, hogy tévedek.

Értem, amit mondasz Efi, de ha baleset történhet így, akkor élő emberrel is történhet ilyen baleset én nem zárnám ki (pláne, ha kapcsolatban is van asztrál-lényekkel).
A Gondviselés nem volt ott a lánynál sem, mi a garancia, hogy másnál ott van?
Mondjuk csak, ha fontos sorsfeladata van talán. De, ha nem? Akkor engedik elkóricálni a testétől, amikor pont, hogy nagyon ott kellene maradnia?

Ezek már nagyon homályos területek..


A hozzászólást Lea. összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 26 Aug. - 9:19-kor.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Asztrális tapasztalatok - Page 2 Empty Re: Asztrális tapasztalatok

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.