Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kérdések-töprengések

+2
Áprilia
ymor
6 posters

1 / 4 oldal 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Kérdések-töprengések Empty Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna 2021-03-22, 18:05

Ide kerülnek azok a kérdéseim, amik útközben jutnak az eszembe látszólagos ellentmondások kapcsán. (ha van ötleted vagy válaszod, kérlek ne fogd vissza magad!)

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1381

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna 2021-03-22, 18:08

1.Az első kérdés bibliai jellegű. Vannak a Biblia szerint bukott angyalok, nephilimek...de hogy lehetséges,hogy meghozzanak egy ilyen nehéz döntést, ha az angyaloknak nincs szabad akaratuk?  töpreng Ez nekem ellentmondásnak tűnik.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1381

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna 2021-03-22, 19:40

☮A második töprengésem egy hosszabb folyamat eredménye. Igyekszem annyira objektív szempontból fogalmazni, amennyire képes vagyok jelenleg. 
Abban azt hiszem megegyezhetünk , hogy egy nagyon sűrű és polarizált világban élünk. Ellenben azt gondoljuk/tudjuk/hisszük a lelkünk sokkal inkább "éteri", magasabban pozícionált "hely" szülötte. 
Vagyis van az anyag, amibe a lelkünk/szellemünk mint izzó vasgolyó a vajba beleolvadt...és ez a kettősség, ez a két ellentétes természetű "anyag" dinamikája, ellentmondása hozta életre a vallásokat-hiedelmeket.
Amiknek a végső és legfontosabb alapelve ennek az ellentmondásnak a feloldása, egy "megnyugtató" "happy end", egy értelem az értelmetlenségben nyújtása. 
Most nézzük meg a vallásokat és eszméket. Legtöbbje igyekszik "lépést tartani" a dualitással és megoldást/értelmezést nyújtani a keresőknek. 
(Csak 2 gyors példa, hogy ne mindig a Szent könyv vallásokat nézzük. Van a családban szcientológus, akik szerint a Föld egy börtön, egy rég eltűnt gonosz zárt ide be minket,aki ellen elménk megtisztításával a programoktól lehet küzdeni és megszökni erről a helyről. 
Aztán az ezoterikus világ egy szelete, nagy szelete azok, akik azt gondolják, hogy a világunkat egy gonosz 4D-s elit réteg irányítja, akik ellen egy magasabb dimenzióból érkező interdimenzionális hadsereggel vehetjük majd fel a harcot.) 
Most elérkeztünk a problémámhoz...legyen most az alaptézis, hogy van a gonosz(én úgy fogalmaznék, hogy a Forrástól számítva a legmesszebb pozícionált tudatosság a spektrumon)...és mi ezt a gonoszt és/vagy dualitást (még mindig) azon a szinten akarjuk megszüntetni, ahol keletkezett. A polarizáltságban keletkező fegyvereket használunk...de nem oda lyukadunk ki ezzel, ahol eddig voltunk?  töpreng Ez nem újfent a dualitás megtévesztő, talmi spirálja, ami látszólagos elmozdulást kínál? 
  A világ felkínálja a tudást(őszintén szólva ezt nem tudom, hogy lehetséges, hogy a dolgok arannyá alkimizálása el van rejtve a dualitásban, de itt van) és jó látni, hogy más úton megközelítve, de egyre több ember jön rá arra, hogy nem "harcolni" kell, hanem kinemesíteni magunkban azt a tudást, amivel elérhetjük a magasabb dimenzióban létező "szellemünk". 
  Valamikor régen olvastam egy régi gnosztikus történetet a világunk, a 3D teremtéséről (a nevek most az elmém mélyén vannak, ha eszembe jutnak, pótolom). 
Tehát a világunk előtt a Forrás egy csodálatos helyen élt az angyalokkal. Egy nap az egyik gyönyörű angyal(talán Szófia/a Tudás) elment az addig teremtett létezés határára, ahonnan lenézve a Káoszt találta. Ahogy megbabonázva figyelte a folyton formálódó "lehetőségeket" véletlenül a mélybe esett, ahol a Káosz magáévá tette. Gyermeke is fogant, akit meg is szült, de a gyermek korántsem volt olyan csodaszép mint az angyal(gondolom a tudattalan teremtés miatt) aki eltaszította magától, és visszarohant a Forráshoz. Az új teremtvény fájdalmában és elhagyatottságában megesküdött, hogy ahol csak teheti harcolni fog a Forrás és anyja Szófia/Tudás ellen...és a káoszból megteremtette a 3D-s, dualista, polarizált világunkat. Eszerint a gnózis szerint a világ akkor fog felemelkedni/mennyeivé válni, amikor az Angyal-anya visszafordul a fiához és szeretettel a keblére öleli.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1381

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  fortis 2021-03-22, 23:19

Veszna írta:1.Az első kérdés bibliai jellegű. Vannak a Biblia szerint bukott angyalok, nephilimek...de hogy lehetséges,hogy meghozzanak egy ilyen nehéz döntést, ha az angyaloknak nincs szabad akaratuk?  töpreng Ez nekem ellentmondásnak tűnik.

Talán van szabad akaratuk, és aki azt állítja nincs, az tévedett. A szabad akaratot ellenben felül írhatja egy felsőbb döntés, nevezhetnénk ezeket küldetéseknek. Esetleg a feltétel nélküli engedelmesség is szabad akaratú döntés lehetett. Én el tudom képzelni, hogy egy ragyogó lény aki után sóvárgást érezhet akár angyal akár ember, szó nélkül követheti, és minden gondolatát megpróbálhatja teljesíteni. Nem érdek, nem cél, pusztán a felsőbb lénységhez való közeledettség, akár a fagyos hidegben egy kályha melege.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11339

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  fortis 2021-03-22, 23:35

Veszna írta: Eszerint a gnózis szerint a világ akkor fog felemelkedni/mennyeivé válni, amikor az Angyal-anya visszafordul a fiához és szeretettel a keblére öleli.
Tartok attól, hogy ez nem fog bekövetkezni.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11339

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna 2021-03-24, 12:58

Majd egyszer, eonokkal később...nem ebben az életben.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1381

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  ymor 2021-03-25, 23:03

Ha jól értem a második töprengésed a jó és a gonosz kettősségéről szól. Szerintem nincsen jó és rossz, ez csak az ember szubjektivitásának, énközpontúságágának az eredménye. Az, hogy valaki vagy valami jó vagy rossz az csak nézőpont kérdése. Annak a kérdése hogy melyik oldalon állsz.

Ha objektíven nézzük a dolgot a világról a következő megállapításokat tehetjük. A világ véges mennyiségű energiából kell álljon azon egyszerű oknál fogva, hogy végtelen mennyiség nem létezhet. Már a modern tudomány is azt vallja, hogy nem létezik anyag, minden energia. A világ mozgató eleme az áramló energia, ami a magas energiájú hely felől áramlik szét a kisebb energiájú helyek felé. A világon minden létező dolog azért küzd, hogy szembeszegül jön ezzel az energia áramlással, megakadályozza, hogy saját energiája szétszóródjon. Hogy ezt megtehesse plusz energiára van szüksége, amit más, környezetéhez képest már plusz energiával rendelkező elfogyasztásával lehet csak biztosítani. Ezért az egész világegyetem ragadozó természetű, az erősebb elfogyasztja a gyengébbet annak érdekében hogy ő túléljen. Ebből következik, hogy abszolút jószándékú lény nem létezhet. A saját létezésének fenntartásához energiára van szüksége, más segítéséhez pedig még többre, amit valami forrásból neki is meg kell szerezni, valaki vagy valami más rovására.  Az önzetlenségnek csak addig van létjogosultsága amíg az nagyobb haszonnal jár mint ráfordítással. Az energianyerés leghatékonyabb módja a tudatos, célirányos cselekvés, ezért elkerülhetetlen a tudatos lények kifejlődése. A tápláléklánc csúcsán természetesen a legnagyobb hatalommal rendelkező entitás áll, aki nem adományoz hanem fogyaszt. Leghatékonyabban ezt úgy teheti, hogy adományoz egy kis energiát olyan entitásoknak, amik képesek mások rovására gyarapodni majd úgymond leszüreteli a felhalmozott energiát.

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna 2021-03-26, 00:15

Puff, kitöröltem...  smile

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1381

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna 2021-03-26, 00:17

Egyetértünk abban, hogy a világon minden energia.

Hogy hiszek e a jó és rossz harcban? Mi a jó és rossz? ( Ebben a formában egy kissé le van egyszerűsítve,mint a fehér vagy a fekete kalapos cowboy-ok.) Így ebben a formában nem, nem hiszek. 
Szerintem a "rossz" az nem a jó (fejlődés progresszió, gyarapodás) ellentéte, hanem a hiánya,így harcról sem beszélhetünk. 
Valóban számít, melyik oldalon állunk, ez befolyásolja a szellemi fejlődésünk irányát, én egyértelműen a fejlődés (nevezheted jónak) mellett tettem le a voksom. Ami visszafejlődés/rossz/nem a fejlődést elősegítő/regresszív oldal, az csak a progresszió hiánya. Hiány.  Ugyanoda fog vezetni egyszer, mint a másik oldal, csak kitérőkkel és rohadt lassan. 
Valóban, emberi találmány a jó és a rossz, mert a felsőbb dimenziókban nem létezik ebben a formában a regresszió. 

Hogy a ragadozó fogyasztja a prédát, és ő irányít;a nagy megeszi a kisebbet stb. ezt a nézetet a Darwinizmusnak köszönhetjük, ami elég erősen beitta magát a közgondolkodásba. 
Az már viszont nem, hogy halála előtt ő is belátta, hogy nem volt teljesen körültekintő, nem adott elég időt és példát a megfigyeléseinek. Ugyanis azok az életközösségek , amik "összedolgoznak" sokkal produktívabbak. 

Szerintem nem tudjuk objektíven vizsgálni a világot  öröm  mivel a megfigyelő befolyásolja az eredményt, leginkább azért mert saját magát vizsgálja. A megfigyelése minden esetben szubjektív lesz. 
Talán közelebb állhat a valósághoz, hogy nem tudjuk mi történik a világban, ismerünk pár szabályt, de azt a magasabb fizikai szabályok rendszerint fölülírják, így össze vagyunk zavarodva. 
Persze leírhatjuk az egészet az energiák játékával...de akkor kihagyjuk a legfontosabb tényezőt, a lelket/szellemet. 


De végső soron azok vagyunk amit gondolunk magunkról és a világról,minden nagyon szubjektív tud lenni, akárcsak egy veszekedés. Mi teremtjük a valóságunkat, a programjainkkal , az érzelmi válaszreakcióinkkal...vagy épp ezeket kikerülve a tudatosságunkkal 
Persze a 3Dben lassabban történik minden, de a 4Dben pl.pillanatok alatt megvalósulhat egy gondolat. Lásd az álmaidat  öröm

(persze ezek általános gondolatok, míg a fenti sorok konkrétan a vallásokról szólnak, általában ott találok gondolati bukfenceket) 

Köszi amúgy, hogy el olvastad   kukk

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1381

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Áprilia 2021-03-26, 06:02

ymor írta: A tápláléklánc csúcsán természetesen a legnagyobb hatalommal rendelkező entitás áll, aki nem adományoz hanem fogyaszt. Leghatékonyabban ezt úgy teheti, hogy adományoz egy kis energiát olyan entitásoknak, amik képesek mások rovására gyarapodni majd úgymond leszüreteli a felhalmozott energiát.

Ez most nagyot ütött! Tűpontosan összefoglalja a Sas-elméletet! Ymor, te fogalmaztad? Nagyon jó! Lökött egy jó nagyot a gyűjtőpontomon! Shocked Very Happy

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna 2021-03-29, 16:54

Ez csak úgy eszembe jutott...valahol itt lappangott egy ideje már a fejemben...de most utánagondoltam és utána is néztem a fotókon, bármit is jelentsen az eredmény.

Itt nincsenek repülőcsíkok az égen...
Van két repülőterünk pedig, és keresztül kasul bejártuk már-a 27 Budapest méretű várost. 

Más technológia?  töpreng

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1381

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  fortis 2021-03-29, 21:59

Gondolom ott nem permetezik méreggel az embereket, itt viszont........ Oké ráfognak sok mindent a háttérhatalmakra, de valyon okos dolog lenne azt gondolni, hogy a háttér hatalom nem létező dolog?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11339

Efi dislikes this post

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Efi 2021-03-30, 16:39

Veszna írta:Ez csak úgy eszembe jutott...valahol itt lappangott egy ideje már a fejemben...de most utánagondoltam és utána is néztem a fotókon, bármit is jelentsen az eredmény.

Itt nincsenek repülőcsíkok az égen...
Van két repülőterünk pedig, és keresztül kasul bejártuk már-a 27 Budapest méretű várost. 

Más technológia?  töpreng

Talán a légifolyosók nem a város fölött vezetnek.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1161

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna 2021-03-30, 17:21

Itt vezetnek felettünk,de más városban sem láttam, és vidéken sem. Egyszer végig gyorsvonatoztuk az országot, s bár sok időt az alagutakban töltöttünk, de egy képen sem bukkan fel.
töpreng

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1381

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  ymor 2021-03-30, 20:21

A wikipedia a barátunk, sok olyasmit tud amit mi nem.

A kondenzcsíkok úgy viselkednek, mint a normál felhők. Magassági elhelyezkedésük alapján a fátyolfelhők közé lehet sorolni őket, leginkább azokhoz is hasonlítanak, mivel miniatűr jégkristályokból állnak. Az, hogy mennyire láthatóak a kondenzcsíkok, milyen sokáig maradnak fenn és mennyire terjednek szét, csak attól függ, hogy az adott légréteg páratartalma, hőmérsékleti- és szélviszonyai mit tesznek lehetővé.
A kondenzcsíkok és a belőlük kialakuló pehelyfelhők Európa felett nagyobb területet fednek le, mint Észak-Amerika felett, ahol intenzívebb a légiközlekedés. Ezért az európai kontinens feletti hidegebb levegő felelős, mivel az szükséges a kondenzcsíkok kialakulásához.

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna 2021-03-30, 21:13

Nekem ez nem elég bizonyíték, (mármint az összeesküvés elmélettel kapcsolatban) mert akármit kitudnak találni. (A Wikipédia-t olyan kismókusok szerkesztik pl. , mint te meg én. ) De. Marha sok pilótát kellene bevonni ebbe az összeesküvésbe, és némítani őket el vmivel  lányvigyor. Nálam itt dől el... 
Tényleg más nálunk a klíma.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1381

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  ymor 2021-03-30, 21:48

Ez a baj az összeesküvés elméletekkel, hogy túl bonyolultak.

Olvastam, hogy az elenkezője is megtörténik a kondenzcsík húzásnak. Amikor alacsonyabb a levegő páratartalma és a repülő fátyolfelhőn repül keresztül felolvasztja a jégkristályokat és egy sávban megszűnteti a felhőt, antikondenzcsíkot húz.

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna 2021-03-30, 21:53

Bár abban hiszek, hogy változtatgatják az időjárást az USA-ban, és nem mindig az előnyére.
Lehet máshol is...de bocsánat, az átlag(!) amerikai oly buta, oly csekély értelme van a világról ami körülveszi, hogy szerintem észre sem veszik,és pont emiatt megtehetik.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1381

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna 2021-03-31, 11:31

Hova tünnek a tárgyak?

Előre le kell szögeznem, mániákus rendrakó vagyok. Nem tisztaságmániás, nem. Ellenben imádom, hogy tudom, mi hol van. Ezt az eü-ből hoztam magammal, ott fontos volt, ha hátranyúlok-miközben a beteget nézem-vakon is tudjam, mihez nyúlok, mit hol találok.
Ezt az elvet követem a mindenkori otthonomban is.
Mégis  lányvigyor vannak tárgyak , amik örökre eltűnnek ebből a dimenzióból. 
Pl. Budapesten a lakásban(!) az ékszertartó dobozomból eltűnt egy kedves ezüstmedálom.
Most pedig napok óta keresem a tavaly gondosan összekészített szúnyogzavaró készüléket és a lapocskákat.  töpreng
A kép megvan a fejemben, a doboz nincs. A legviccesebb, hogy a testem és az elmém újra és újra visszafordul egy sarokba, egy konkrét helyre a szobába, tudom, hogy itt kellene lennie... Szólongatom, ez rendszerint bejön  lányvigyor
relaxálok , hisztit rendezek neki, semmi. Gyanítom ez is a medál sorsára jutott...
Ez valami olyasmi lehet, mint a zöld álmaim? Valami pici részlet változott, de az egész nem?
Shocked lehet, hogy van egy hely, ahol ezek az elszökött tárgyak élik boldog mindennapjaikat...  jeee nélkülem... 
Lehet az is, hogy egy párhuzamos univerzumban élő Veszna gazdagabb lett egy fehér dobozzal...  yes és legalább olyan összezavarodott most, mint én ideát...

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1381

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Áprilia 2021-03-31, 15:10

Csak megerősíteni tudom. Nekem is tűnnek el tárgyaim időnként (ritkán, de előfordul).

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  fortis 2021-03-31, 23:39

A poén az, amikor megkerülnek. Valamit leteszel az asztalra,  aztán keresni kezded, és tudod, hogy az asztalra tetted, de nincs ott. Aztán később mégis megtalálod az asztalon ott, ahol már ezerszer megnézted.  töpreng

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11339

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Áprilia 2021-03-31, 23:54

Veszna és én olyanról beszélünk, ami nem kerül meg.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  fortis 2021-04-01, 00:14

Áprilia írta:Veszna és én olyanról beszélünk, ami nem kerül meg.

Jé, na ne mond!  lányvigyor
Akkor már be sem írhatok olyasmit ami valóban eltűnik és aztán valami rejtélyes módon mégis előkerül? Mert ilyen is van bizony, és nem azért mert elfelejtetted volna hogy oda tetted, hanem azért, mert valóban oda tetted .  Amúgy a Pumukli jut az eszembe róla, de csak viccesen, mert amúgy nem az.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11339

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Áprilia 2021-04-01, 04:08

fortis írta:
Áprilia írta:Veszna és én olyanról beszélünk, ami nem kerül meg.

Jé, na ne mond!  lányvigyor
Akkor már be sem írhatok olyasmit ami valóban eltűnik és aztán valami rejtélyes módon mégis előkerül?.

Óvodás stílus

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  fortis 2021-04-04, 16:24

Veszna
"Szabad vagyok, hogy megosszam a gondolataim
 Ahogy értékesnek tartom a te életed, becsben tartom a gondolataid, miért ne tennék így magammal is?  "

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11339

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna 2021-04-04, 18:12

Ez ma merült fel bennem...
Mi van, ha az amit kutatunk, tanulunk, gyakorlunk az valami, amit már "tudunk".
Én hiszek a reinkarnációban, hiszem hogy rengeteg életet leéltünk már, hiszem, hogy ezek tapasztalata itt van valahol a puttonyomban...
Nem csak a reinkarnációban hiszek, hanem abban is, hogy ezen a Földön már számtalan turnusban éltek "emberek" és nem emberek egyaránt .
Mi van, ha a sok élet közben megtanult, magamévá tett tudás itt van valahol bennem, és emlékezni akar?
(és most nem az életeim tapasztalatairól beszélek, hanem az életeim során pl. olvasott tudásról, vagy megtapasztalásokról beszélek)

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1381

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna 2021-04-04, 18:21

Még valami.
Eszetekbe jutott e valaha, hogy amit mondtok másnak, vagy amit tanácsként adtok...azt megvizsgálnátok és úgy tekintenétek rá, mint egy tanács - tőletek magatoknak?
Velem számtalanszor előfordul, hogy írok valakinek(most leginkább ez az információs csatorna) és elgondolkodok, hogy hoppá, vajon ez mennyire élő az életemben;s ha ez egy új gondolat, vajon mi az, amit ebből meg kell tanulnom?!

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1381

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Áprilia 2021-04-04, 18:53

Nekem az szokott eszembe jutni, amikor másnak mondok/tanácsolok valamit, hogy azt átéltem-e már én is, vagy csak olvastam, tanultam. Amikor arra jutok, hogy csak olvastam, az utóbbi időben már inkább nem írom le. A tapasztalat hitelesebb lenne.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna 2021-04-04, 20:20

Szerintem minden nap történnek velünk apró csodák...csak a sok gond eltakarja a látásunk.
Ahogy azt az illúziót is benyeljük, van más is a Most-on kívül.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1381

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna 2021-04-17, 19:44

Csak továbbra is a gondolkodás és a nemi szerepeken agyalok...
Az egy dolog, hogy-szerintem tudatosan-leépítették a kritikus gondolkodást, de annyira görcsösen ragaszkodik ez a társadalom a nemi "szerepekhez"(és most nem a nemi identitásról beszélek) , hogy inkább gyalogol hátrafelé, csak ne kelljen kiengedni a karmai közül.
Vajon az előttünk élt "emberiség" milyen társadalmi struktúrákat hozott létre, mitől voltak eredményesebbek, mint mi?
Mennyivel előrébb tartanánk, ha nem kellene mindenkit belerakni egy dobozba-egyeseket külön belepréselni-miért nem lehetünk azok, akiknek elterveztük idefele jövet?
Mert félreértés ne essék, bizonyítottan 100%osan női nemű vagyok, és eszembe sem jut férfi lenni, vagy nőkbe szerelmes lenni(bár ha igen, akkor is mi van?). De egyértelműen először ide leszületett léleknek, másodsorban embernek és csak harmadsorban nőnek tartom magam. Amióta az eszem tudom. 
Kisgyerekként azt a fényes jövőt festették elém, hogy majd szépségversenyen fogok indulni, annyira szép vagyok(nem)  szájhúzós
Majd, emlékszem egyszer 12 éves koromban kihallgattam egy beszélgetést az apám és a mostohaanyám között, hogy én nem vagyok olyan szép mint a mostohanővérem(oda is lett a modell karrierem  lányvigyor
) és tudod nagyon fájt. Itt taglózott le először ez a dualista világ. Nem azért mert a szépség ködösen értelmezhető ranglétráján alacsonyabban álltam mint ő, hanem hogy én csak arra vagyok jó, hogy szép vagy csúnya legyek?  Embarassed Ennyi? Ez a két dimenzióm van? Ennyi lesz az életem? 
Aztán mesélhetnék a lányok felé ömlő "majd eljön érted a jóképű herceg" és boldog leszel mindhalálig süket dumáról...(a kétdimenzió nem áll meg ott, hogy lány vagy, vagy fiú, ugyanúgy sújt mindenkit) 
Amikor pedig serdülni kezdtem, onnantól nem volt megállás...humoromnál lehettem, amikor megválasztottam ezt a testem, mert egyértelműen látszik, hogy nő vagyok. Innentől kerültem véglegesen egy olyan dobozba hosszú időre, ami semmiféle értelmes beszélgetést nem engedett számomra.
De nem panaszáradatot akarok elindítani, tulajdonképpen nagyon finoman fogalmaztam eddig is...és biztos vagyok benne, hogy szegény kisfiúk ugyanúgy zavarban vannak a sok süketeléstől, mint a lányok.
Mert le merem írni, hogy a legfontosabb az életemben a lelkem sorsa, a feladat, amiért idejöttem (naponta gondolkodok, töprengek ezen szüntelenül, olvasok hol könnyű hol nagyon nehéz olvasmányokat, meditálok, lelki gyakorlatokat végzek stb.) DE ennek ellenére és vagy emellett örömmel vagyok NŐ is. Önként.
Mennyivel előrébb tartanánk, ha az ember lelkét látnánk meg a másikban, nem a társadalom elvárásait. Hol tartana most ez az emberiség? 
Persze az élet az univerzumban ciklikus, ebben a sűrű, kifejezetten dualista , nehéz, igazi vaskorban IS kell élni...hogy aztán felfelé íveljen újra a szellemiség... 
De könyörgöm, meddig?
Nem volt még elég?
Mert nekem már nagyon....

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1381

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 4 oldal 1, 2, 3, 4  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.