Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Szellemi fejlődés

+12
Áprilia
Blueeye
Mayra1
zplus
fortis
Greywolf
Kilendin
Rhea Sylvia
Vega-42
nofertiti
Nilka
opos
16 posters

2 / 21 oldal Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next

Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Kedd 15 Jan. - 9:39

fortis írta:
Párduc Cica írta:
Szerinted mi adja meg a választ?

Ez nem zárja ki a mondandót . A vallások , azaz tanítások nem fejezik ki , nem adják meg a választ arra amit nevezhetnénk a nagy igazságnak . Ez a nagy igazság születésünktől fogva mindnyájunknak része , de megérteni egyikőnk sem tudja . Válaszokat keresünk és a vallások próbálnának ebből nyújtani valamit számunkra . Mégis amit tudni szeretnénk egyik vallás sem adhatja meg azt .
Nézzük csak példának a bibliát : Azt mondják , hogy az ember fejlettségi szintjének függvényében ért meg belőle dolgokat . Minél jobban megértjük mi van oda írva , annál többet és többet fedezünk fel belőle . Mi van ha azt mondom még maga a pápa sem ért el arra a szintre hogy teljes terjedelmében a végső igazságként ismerheti e meg azt ? Hol lehet a vége amikor már nincs mit értelmezni belőle ? Azt hiszem a földi életben ez az idő nem igazán érkezik el a számunkra .
Ha a buddhizmus oldaláról tekintem és azt mondanám , hogy de hát az ember elérhet egy budha állapotot egy megvilágosultat . Akkor vissza kérdeznék mihez képest is megvilágosult az ? Emberi mércével mindenképp , de mi a legfőbb mérce ismerhetjük azt ?
Nem ezt kérdeztem Fortis, hanem azt, hogy "szerinted mi adja meg a választ?" (merthogy egy fentebbi hsz-Ben (is) írtad, hogy a tanítások nem).

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  fortis Kedd 15 Jan. - 10:03

Jó , akkor leírom még érthetőbben . Ember nem tudhatja azt , így én magam sem fogom tudni megmondani , kérdésedre nem tudom a választ .
Isten biztosan nem fogja , mert az meg lehet olyan lenne , mintha egy hangyának akarnánk elmagyarázni az algebra elméletét , de meglehet még ez is egy ócska hasonlat .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Kedd 15 Jan. - 10:23

fortis írta:
Isten biztosan nem fogja.. .
Pedig ha valaki, akkor csak Isten fogja. Nem ember. Egyébként ez következik a fenti hsz-ekből is, a tiédből is, nem értem, most miért jutottál arra a következtetésre, hogy Isten sem fogja.
Szerinted egyedül hagyott minket a tudatlanságunkban? Akkor nem létezne a szellemi fejlődésnek a lehetősége sem. Mindenki maradna azon a szinten, ami adatott neki születéskor. Így gondolod?
Az az irány is érdekes egyébként, hogy kinek mi adatott születéskor, adatott-e egyáltalán valami, mert akkor helyben vagyunk. Ha érted, mire célzok: aki születésileg nem "olyan", az hiába gyötri magát. Az nem idevaló. De akkor ezt az irányt is tisztázzuk. Szerintem Mayra is utalt ilyesmire is azzal, hogy amivel "születésileg" rendelkezünk, ahhoz igyekszünk tanításokat, magyarázatokat találni...
És aki fordítva ül a lovon? Először olvas, és utána tapasztal?
Mondjátok ki bátran, ha arról van szó, hogy ez nem lehetséges. Vagy hogy így nem lehetséges. Kár erőlködni. Én szeretném, ha tisztáznánk, hgy tulajdonképpen mi folyik a háttérben.
thanks


A hozzászólást Párduc Cica összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 15 Jan. - 10:32-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  fortis Kedd 15 Jan. - 10:32

Párduc Cica írta:
fortis írta:
Isten biztosan nem fogja.. .
Pedig ha valaki, akkor csak Isten fogja. Nem ember. Egyébként ez következik a fenti hsz-ekből is, a tiédből is, nem értem, most miért jutottál arra a következtetésre, hogy Isten sem fogja.
Szerinted egyedül hagyott minket a tudatlanságunkban? Akkor nem létezne a szellemi fejlődésnek a lehetősége sem. Mindenki maradna azon a szinten, ami adatott neki születéskor. Így gondolod? Ez az irány is érdekes egyébként, mert akkor helyben vagyunk. Ha érted, mire célzok: aki születésileg nem "olyan", az hiába gyötri magát. Az nem idevaló. De akkor ezt az irányt is tisztázzuk. Szerintem Mayra is ilyesmire utalt azzal, hogy amivel "születésileg" rendelkezünk, ahhoz igyekszünk tanításokat, magyarázatokat találni...
És aki fordítva ül a lovon? Először olvas, és utána tapasztal?
Mondjátok ki bátran, ha arról van szó, hogy ez nem lehetséges. Vagy hogy így nem lehetséges. Kár erőlködni. Én szeretném, ha tisztáznánk, hgy tulajdonképpen mi folyik a háttérben.
thanks

Nem nem így gondolom . Sőt azt gondolom Isten segít és a fejlődés adott . De ez nem az a szint ahol megismerhetjük még az igazságot . Véleményem szerint az emberiség gyermekcipőt húzott a lábára és egy gyermeknek csak olyasmit lehet tanítani amit föl is fog . Ami az fölött áll azt nem lehet még a fejébe beleverni mert úgysem fogná azt fel .

Amit utólag toldottál hozzá én is válaszként ide toldom :
Vannak adottságok , bizonyosan azok azért vannak , hogy segítsék könnyebbé tegyék az ember útját , ha vállalásokra gondolunk . Ez nem biztos , hogy egy olyan cél amit feltétlenül be kell teljesítenünk , el kell érnünk , hanem meglehet egy olyan irány ami oda vezet , hogy egy fontosabb dologgal amit be kell teljesítenünk összefuthassunk . tehát a variációk elég tágak .

Hogy érthetőbb legyek mondanék egy példát : valaki gyermek korától imád olvasni . Úgy tűnik az olvasás egy olyan adottság ami olyanná teszi az embert ahol a felhalmozott tudásnak nagy előnyét veszi. Aztán összefut a könyvtárban valakivel aki szintén szeret olvasni és szerelmesek lesznek egymásba . Nos ki tudja nem lehetetlen , hogy az egyik variáció pont az , hogy az olvasás szeretete abba a helyzetbe sodorta , ahol azzal az illetővel pont hogy kellett neki találkoznia . Persze ezek mellett hasznát veheti a tudásnak , de nem biztos , hogy az volt a fő szál , hanem az , hogy ott akkor abban a pillanatban azok a körülmények között az a két ember egymásra találjon .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Kedd 15 Jan. - 11:11

fortis koma.....Hogy érthetőbb legyek mondanék egy példát : valaki........stb.....

-

a "házasság" szerzeményét - megelőzi az elképzelés.
-
Isten elképzelte, az emberiségen keresztűl valósítja meg mind azt amit szeret és ami a szeretet, ami "A" JÓ!

- A DÖBBENETIG! - nekem döbbenetes. nem néhány. - sorozatszerűen döbbenetes....


így ismertem meg magam is a párom - teljesen véletlenszerűen.

lebontva....

ezt úgy képzeljétek el, hogy testünkön. - vannak anyajegyek. amelyek azonos helyen és helyzetben találhatóak. a sorsunk össze kovácsoltatásában - kifinomúltan. csak ránk jellemzően és hozzánk köthetően jelennek meg - JEGYEK! ( testi-szellemi))( az egyik leányomon is...vannak efféle pontok...!)))
-
bizonyosan megmagyarázható genetikailag vagy más úton is, miért ott vannak az "ismertető" vonások rajtunk vagy bennünk. - vegyük a jellembélit. - IGEN HASONLÓAK, eltérés ha, van - akkor a pillanatnyi hangulatváltás mértékétől függően oszlik meg. a döntések többnyire - egyezőek, megnyilatkozásaink szintén...stb...! (feleségem bal ill kétkezes, 5. gyerekből az első 3. balkezes én szintén használom a balt, kétkezes is vagyok esetenként.))

( pld. a becsületesség)) ( soha nem cselekedtünk ellenkező módon, mint ideát - nem ígénylő módon de, általánosan - zsigerből tesszük. ez, ma nem szokványos, nincs ember a környezetünkbe aki ne kötne valamiféle "sántikálósdit", kompromisszumot.
-
A MŰ!
-
ISTEN - A SZERZŐ!........ cheers

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  fortis Kedd 15 Jan. - 11:23

Igen Elek az összeillő emberek között , vagy mondhatnám az egymásnak teremtetségben bizonyára vannak döbbenetes hasonlóságok , a különbségek meg maguk az egymást kiegészítő jellemvonások .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Kedd 15 Jan. - 11:44

döbbenet.
-
ezt mivel lehet magyarázni?
-
abszolúte. az ország más vidékéről származunk. elődeink is. az én ágam Orsova-i lent a delta-i településnek mi köze a benső népcsoporthoz?...stb...
-
és ugye.
AZ EVANGÉLIUM.
-
ennek szála, az evangéliumé. ennek elfogadása és minden "pecsét" jellege - ÖNMAGÁBAN A DÖBBENET!
-
mondhatnám. - kiváltság. - KIVÁLTSÁG!
-
tudod. - teológusok - magyarázzák.
egyházfők - magyarázzák.
felkentek - magyarázzák.
-
és vagy a "kicsik" is "elmondják".......szerényen és szívvel....
-
bizony mondom; ÉRDEMBEN DICSŐSÉGES NAP LESZ! - AZ ÚRNAK NAPJA!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Mayra1 Kedd 15 Jan. - 12:35

Párduc Cica írta:
És aki fordítva ül a lovon? Először olvas, és utána tapasztal?
Mondjátok ki bátran, ha arról van szó, hogy ez nem lehetséges. Vagy hogy így nem lehetséges. Kár erőlködni. Én szeretném, ha tisztáznánk, hgy tulajdonképpen mi folyik a háttérben.
thanks

Oh, nincs azzal semmi gond, ha valaki előbb olvas, a hangsúly a tapasztalatszerzésen van. Annak sem könnyebb, aki előbb tapasztal, utána olvas. Azt gondolom az irány mindegy, azon van a hangsúly, amit tapasztalsz, akkor és ott. Hiszen a tapasztalat irányt mutat. Ezt kell elcsípni, szerintem. De érdekes, hogy mennyi tiltás szerepel a keresztény hitben, holott ha nem tapasztalod, akkor nem is tudhatod mi az életed igazi célja.
Csak egy példa, ami mindenre ráhúzható...
Buddha azt mondja keressük a válaszokat a következők szerint...mi a szenvedés....mi a szenvedés oka....mi a szenvedés megszüntetésének módja....milyen út vezet hozzá.
Ez a négy alapkérdés fontos....
Tehát a megfelelő kérdéseket megadja, a válaszokat mi magunknak találjuk meg. Ez benne a jó. Tanulunk, tapasztalunk.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Kedd 15 Jan. - 15:57

hááát ez pont a nem jó....HOL A TISZTELET?
-
avagy kiváltod magad? - egyszer ujjá születek? mért botlanék még aztán?
egyszer ujjá születek? - tokkal vonóval? mért születgetnék eccé ebből eccé abból. - VISSZAESVÉN?
-
nekem egyáltalán - titok ez....mért szükségszerű az életlent a tompát választani...!
-
megmondom;

-

HUMÁNUS!
-
emberközeli.
efféle a katolicizmus is. - "fuss a gyóntatókszékbe" és fuss ujra ha, vétkeztél....mondjuk a szomszéd asszonyával.
- Jézus lekapta ám a parázna némbert; NE VÉTKEZZÉL TÖBBÉ!
és a némber - LETT MAGDALÉNA! - A KÖVETŐ, ki megkente jézust és könnyeivel mosta lábafejét - ÚGY MEGTISZTELTE ŐT!
-
Magdaléna iskolázotabb volt mi?
Buddha-tól is?
KITŐL TUDOTT TÖBBET?
-

JÉZUS AZ ESÉLY. - nézetem szerint de, cáfoljatok meg... phew

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Mayra1 Kedd 15 Jan. - 16:15

Saját tapasztalat nélkül nincs fejlődés. Nem tudok ugy tanulni, hogy látom a másik tapasztal. A tapasztalat tanít, nem a szomszéd tapasztalata. Nem az Ő útján haladok, hanem a sajátomon, az ő keresztjével neki van dolga, nekem a sajátommal.
Jézus Neked esély....

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Kedd 15 Jan. - 18:19

a jelen állapotában megélt botladozó kereszténységem, konkrétan még nekem se az esély-egyenlőség.
jól felűlvizsgálva - megállapíthatom, amúgy bizonyítéka az iszlám és más vallások terjedése, koránt sem képes hatékonyságában 100% működni.
- a megtapasztalás - RÉSZLEGES!
ha, rész szerint való - az is két rész szerint értendő.
hús test-ből és szellemből.
maradjunk kicsit a hústestinél a = lelki egyénnél.
ez az a labirintus, ahol is hátizsákkal kell útra indúlni és két akumulátort vinni a telefonhoz.
ahány tanító, elbeszélő és "mesemondó" - az egyenként a megtapasztalás. se szeri se száma az önmegvalósításnak.
EBBŐL NEM KÉREK!
-
az én botló világom némiképpen hajlított és szellemi már. itt adnak és vesznek a CSALÓK, igazi korai Algériai rabszolgapiac. abban különbözik a hústestitől, hogy "megetet" korpával, s dolgoztat a bányában.....
-
tanulság?
-
ne higyjetek azoknak akik eddig is tévúton vezettek benneteket. nézzétek meg örömeiteket, gyümölcseiteket, s ne féljetek legfőképpen megvallani; UGYAN MIBEN HISZEK ÉN?

stb...stb... shaking-hands

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Mayra1 Kedd 15 Jan. - 21:55

Ez tetszik...mesemondók...
De ők csak próbálkoznak....tapasztalatot gyűjteni magamnak kell és bizony nem a mese birodalomban.
Ezért nem tartom jó ötletnek, hogy valamiféle közösség vezetője mondja meg nekem a tutit. Ha kérdésem adódik, mindig megjelenik a téma szakértője is. Így semmi más dolgom nincs, mint végig hallgatni és tanulni. Nyilván sosem akartam atomfizikus lenni, ezért, ha teszem azt ilyen kérdésem van, akkor nem állok le fizikát tanulni ( mert úgy se érteném), hanem megkeresem azt, aki tudja és elmondja. Nem érdekel az atomfizika az alapoktól, mert nem tartozik a feladataim közé.
Ez nem mesemondás, hanem a tudás átadása. Immár 40 éve tökéletesen működik a módszer.
Tehát arról beszélek, hogy egy bizonyos témában vannak bizonyos kérdéseim:, de az egész tudásanyag nem érint, nem érdekel.Csak az a szeletke, ami a kérdésemre a válasz. Csak és kizárólag azért kérdezek, mert abban a pillanatban az a válasz visz tovább, ezt tartom szem előtt.
De ez csak hozzásegít a saját tapasztalathoz, ezt teljesen jónak tartom.
Mégegyszer mondom, kell a tapasztalat, mert abból nem lehet tanulni, ha más megbotlik. Nekem magamnak is meg kell ezt tapasztalni ahhoz, hogy hatása megfelelő és hosszútávú legyen.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Kedd 15 Jan. - 22:42

Az a baj, hogy a szellemi tudást nem lehet úgy megszerezni, mint ahogy a fizikai világról ismereteket szerzünk, vagyis hogy elolvasunk egy könyvet, vagy megkérdezünk egy okos embert, és az elmondja.
Mert az attól nem válik a mi tudásunkká.
Ezt pedzegetitek ti is, mikor a saját tapasztalatról beszéltek.
Csakhogy. Mi van azzal az emberrel, aki egész életében nem tapasztal semmi szellemit? Illetve tapasztalja, mert mindenki tapasztal, de nem vesz észre belőle semmit? Még akkor se, ha nagyon szeretne szellemi dolgokat tapasztalni.

Szóval a tapasztalat is csak annak a számára válik észrevehetővé, aki megérett rá.

Mert a tapasztalat nem az, hogy csuda dolgokat látunk, aurát látunk vagy hangokat hallunk, vagy elhagyjuk a testünket, vagy hasonló extrém dolgok. (Na jó, persze azok is tapasztalatok). Hanem a tapasztalat az, hogy meglátod a mindennapi élet eseményei mögött a szellemi csodálatos közreműködését. Ráébredsz arra, hogy okkal történik minden.

Azt mondják, ahhoz, hogy tiszta szemmel láss, az kell, hogy levedd a szemüveget, amin keresztül most nézed a világot. A vágyaidon keresztül látsz. A nekem jó - nekem nem jó; szerintem helyes - szerintem helytelen; dicséretes - elítélendő, kellemes - kellemetlen, szimpatikus - unszimpatikus -> ezek mind vastag lencsék a tiszta látás előtt.
Lencse az is mind, ami a 12 pontban van összefoglalva az önismeret topikban.
Ezzel szemben a jelenlét, amiről Párduc Cica írt, az pedig egy szemüveg levetése.

Nem azért illúzió a világ, mert nincs. Az illúzió, aminek te látod a világot. A világ van, csak te nem a VAN-t látod, hanem azt, ami NINCS. A szemüvegeid miatt.


A hozzászólást efi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 15 Jan. - 22:45-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Kedd 15 Jan. - 22:44

... és én is persze.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  fortis Kedd 15 Jan. - 22:48

hmm érdekes gondolatok !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Mayra1 Kedd 15 Jan. - 23:07

efi írta:Az a baj, hogy a szellemi tudást nem lehet úgy megszerezni, mint ahogy a fizikai világról ismereteket szerzünk, vagyis hogy elolvasunk egy könyvet, vagy megkérdezünk egy okos embert, és az elmondja.
Mert az attól nem válik a mi tudásunkká.
Ezt pedzegetitek ti is, mikor a saját tapasztalatról beszéltek.
Csakhogy. Mi van azzal az emberrel, aki egész életében nem tapasztal semmi szellemit? Illetve tapasztalja, mert mindenki tapasztal, de nem vesz észre belőle semmit? Még akkor se, ha nagyon szeretne szellemi dolgokat tapasztalni.

Szóval a tapasztalat is csak annak a számára válik észrevehetővé, aki megérett rá.

Mert a tapasztalat nem az, hogy csuda dolgokat látunk, aurát látunk vagy hangokat hallunk, vagy elhagyjuk a testünket, vagy hasonló extrém dolgok. (Na jó, persze azok is tapasztalatok). Hanem a tapasztalat az, hogy meglátod a mindennapi élet eseményei mögött a szellemi csodálatos közreműködését. Ráébredsz arra, hogy okkal történik minden.

Azt mondják, ahhoz, hogy tiszta szemmel láss, az kell, hogy levedd a szemüveget, amin keresztül most nézed a világot. A vágyaidon keresztül látsz. A nekem jó - nekem nem jó; szerintem helyes - szerintem helytelen; dicséretes - elítélendő, kellemes - kellemetlen, szimpatikus - unszimpatikus -> ezek mind vastag lencsék a tiszta látás előtt.
Lencse az is mind, ami a 12 pontban van összefoglalva az önismeret topikban.
Ezzel szemben a jelenlét, amiről Párduc Cica írt, az pedig egy szemüveg levetése.

Nem azért illúzió a világ, mert nincs. Az illúzió, aminek te látod a világot. A világ van, csak te nem a VAN-t látod, hanem azt, ami NINCS. A szemüvegeid miatt.

Ah, pont ettől szép és sokszínű a világ. Jól értetted a fizikai tudás megszerezhető könyvekből. De a valódi tudás csak saját tapasztalatból. Elképzelésem sincs mit érez egy gyógyító, amikor energiával gyógyít, mert csak azt tudom milyen hatása van rám. De nem is igazán érdekel, mert nincs dolgom vele. Ugyan így az ezotéria több ágával sem foglalkozom. De számomra nincs csodálatosabb, mint amikor leülök az eszközeim elé, megjelenik a segítőm és figyel, mit teszek mondok, rábólint, vagy kijavit. Esélyem sincs rosszul kezelni dolgokat, mert a körmömre koppint. Szeretem érezni és látni mikor ki segíti a munkámat. Szeretem tudni kit hívjak, ha tanács kell. Milyen érdekes, de ahogy írom világosodik meg előttem, hogy a való életben is ezt teszem. Mindig ahhoz fordulok, akinek az adott témában nálam nagyobb a tudása.
Erre mondhatod, hogy ez nem saját tudás, de valami csak van, mert különben nem csinálhatnám, azt amit csinálok. Sőt, ha elbaltázok valamit, egy szempillantás alatt megfosztanak mindentől.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Szer. 16 Jan. - 9:59

efi írta:Az a baj, hogy a szellemi tudást nem lehet úgy megszerezni, mint ahogy a fizikai világról ismereteket szerzünk, vagyis hogy elolvasunk egy könyvet, vagy megkérdezünk egy okos embert, és az elmondja.
Mert az attól nem válik a mi tudásunkká.

Mert a tapasztalat nem az, hogy csuda dolgokat látunk, aurát látunk vagy hangokat hallunk, vagy elhagyjuk a testünket, vagy hasonló extrém dolgok. (Na jó, persze azok is tapasztalatok). Hanem a tapasztalat az, hogy meglátod a mindennapi élet eseményei mögött a szellemi csodálatos közreműködését. Ráébredsz arra, hogy okkal történik minden.

Azt mondják, ahhoz, hogy tiszta szemmel láss, az kell, hogy levedd a szemüveget, amin keresztül most nézed a világot. A vágyaidon keresztül látsz. A nekem jó - nekem nem jó; szerintem helyes - szerintem helytelen; dicséretes - elítélendő, kellemes - kellemetlen, szimpatikus - unszimpatikus -> ezek mind vastag lencsék a tiszta látás előtt.

Ezzel szemben a jelenlét az.... egy szemüveg levetése.

Nem azért illúzió a világ, mert nincs. Az illúzió, aminek te látod a világot. A világ van, csak te nem a VAN-t látod, hanem azt, ami NINCS. A szemüvegeid miatt.
like

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  fortis Szer. 16 Jan. - 12:33

Mayra ha arra lesz szükséged , hogyan ne alakítsunk ki magunkban világnézetet , fordulj hozzám bizalommal ! kacag Bár lehet a nem kialakítandó világnézet is egy világnézet ? Upsssz
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Szer. 16 Jan. - 12:42

Csakhogy. Mi van azzal az emberrel, aki egész életében nem tapasztal semmi szellemit? Illetve tapasztalja, mert mindenki tapasztal, de nem vesz észre belőle semmit? Még akkor se, ha nagyon szeretne szellemi dolgokat tapasztalni.

- simán és gátlástalanúl mossa össze elménkben a gondolatokat. - a megtévesztő.
- ne hagyjuk.
néhány pontot felsorolhatnék de, kezdjük az elsővel -

a,..... aki egész életében nem tapasztal semmi szellemit?

b, létezik efféle ember? - született ember aki ne tapasztalt volna - SEMMIT?

-
nézetem szerint körbe kell járni ezt a mondatot. - ne tegyünk úgy mint ha, nem mert; lám - megtéveszt. hosszú ideig is akár vezetve - utainkon.
-
nem-é erről van szó? - konkrétan? - erre gondoltál? - ismételten hangsúlyozom előttetek; ISTEN A SZERETET ISTENE!
a vagy hiszed-e ember? a te "lelkületedben" (hústestiember) - IGAZSÁGTALANSÁG?(-os) NYOMORÚSÁG?(-os)... ez a bánásmód...!???
-
HISZED! - míg nem jövök én és el nem mondom néked - az őrt álló - TE MEGFOSZTOTT és KIRABOLT! - Nézzed, ott az evangéliumot hírdető. Ott az a hírnök és kérdezzed! - HOL VAN A TE REMÉNYSÉGED?
-
Magyarra fordítva kérlek benneteket Jézus szerelmére.....ne gyalázzátok meg magatokat a REMÉNY ELVESZTÉSÉVEL!
Isten reményt ébreszt minden szülöttben - VAN MEGTAPASZTALÁS. és erre esélyt biztosít minden épp elmével születettnek.

ISTEN - IGAZSÁGOS!
-
NAGYON - FELETTÉBB IGAZSÁGOS !

- mi az? - ami megtartja az eget csillag boltozatával..... mi az mikor leszáll egy csillag és ember születeik? egy ember gyermek...... aki az élet és minden boldogsága...hiszen, testnek egységéből fogant és a test egysége a szellemi....... és szelleminek Atyja - A SZERELMETES ISTEN!

-
hallelujah - szeressetek...és ragaszkodjunk az élet gyönyörűségeihez - ÖRÖKSÉGÜNK AZ!

ARRA SZÜLETTÉL, HOGY ÖRÖKÖS LÉGY EZEN A FÖLDÖN!



prayer-hands

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Szer. 16 Jan. - 12:52

TE! - fortis koma...Te! - elment a fűtés a panelba? és hát...lefagyott a gondolatvilágod??? - dobj be egy Grogot - kérlek.....

-

Sőt azt gondolom Isten segít és a fejlődés adott . De ez nem az a szint ahol megismerhetjük még az igazságot .
-
hááát, hol van az a szint? - kérlek - fetreng egyem a szíved gyökerit.... dope-slap

-
a következetesség - KILOPKODÁSA a szívekből, már egy szellemi megtapasztalás..!
-

NO, most az eccé elnézem eme balgaságokat miután a hét közepe van, s fárad a nép.... thinking-hard

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  fortis Szer. 16 Jan. - 22:25

Elek írta:TE! - fortis koma...Te! - elment a fűtés a panelba? és hát...lefagyott a gondolatvilágod??? - dobj be egy Grogot - kérlek.....

-

Sőt azt gondolom Isten segít és a fejlődés adott . De ez nem az a szint ahol megismerhetjük még az igazságot .
-
hááát, hol van az a szint? - kérlek - fetreng egyem a szíved gyökerit.... dope-slap

-
a következetesség - KILOPKODÁSA a szívekből, már egy szellemi megtapasztalás..!
-

NO, most az eccé elnézem eme balgaságokat miután a hét közepe van, s fárad a nép.... thinking-hard

Ha majd Istennel azonossá válsz megtalálod azt a szintet Elek .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  fortis Szer. 16 Jan. - 22:31

Érdekes dolgot hallottam ma a tv-ben . Valami oroszokkal foglalkozó spirituális műsor .
Szóval azt mondták , hogy ha egy ember erőszakos halált hal , akkor a két világ közé kerül , sem a földi létben sem a túlvilágiban nem találja helyét. Ezt purgatóriumnak nevezték , és állítólag egészen addig marad ebben az állapotban , amíg az erőszakoskodó el nem halálozik és át nem veszi a helyét .

Nem mondanék véleményt , mindenesetre érdekes elgondolás és eszembe juttatta a halálbüntetés e tekintetből helyesnek tűnő elvét .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Mayra1 Szer. 16 Jan. - 22:55

fortis írta:Érdekes dolgot hallottam ma a tv-ben . Valami oroszokkal foglalkozó spirituális műsor .
Szóval azt mondták , hogy ha egy ember erőszakos halált hal , akkor a két világ közé kerül , sem a földi létben sem a túlvilágiban nem találja helyét. Ezt purgatóriumnak nevezték , és állítólag egészen addig marad ebben az állapotban , amíg az erőszakoskodó el nem halálozik és át nem veszi a helyét .

Nem mondanék véleményt , mindenesetre érdekes elgondolás és eszembe juttatta a halálbüntetés e tekintetből helyesnek tűnő elvét .

A halál büntetés sosem lehet helyes....még elvben sem.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  fortis Szer. 16 Jan. - 23:08

Igen valóban nem . Az erőszaknak semmilyen formája nem . De attól még létező .
Az orosz esetre visszatekintve érdekes lehet ha valakit mondjuk ártatlanul ítélnek halálra , akkor ott ki vagy mi szabadítaná föl az embert ? Az igazságszolgáltatás? Vagy maga az orvos aki beadja az injekciót ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Szer. 16 Jan. - 23:10

Ha majd Istennel azonossá válsz megtalálod azt a szintet Elek .
-

szépen elhessentettél....mondván; "A" rögeszmés!
-
a megváltás nem a kidobottak visszahozásáról szól. sem az egész teremtés - napjainkig. ( eszközök vagyunk - megszentelt eszközök))
-
DE! SZÓL!
-

EGY ELFOGLALT POZÍCIÓRÓL! -

és szól a LEFEDETTSÉGRŐL!
-
az össze egyeztetés képtelensége - amely mint mondottam a lefedettség. nem jelentheti azt, hogy nem vagyok ( sem más a földön) - AZONOS!
-
ez így nem több mint egy elfecsérelt pillanat volt tőled...ZAVART PILLANAT! facepalm

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  fortis Szer. 16 Jan. - 23:15

Nos így gondolom . Nem tartom magam egyen értékűnek Istennel . Sőt a Pápát sem . Sőt a világegyetemet sem . De ha meg tudnám határozni azt , hogy mit tartok vele egyenértékűnek akkor a végső igazságra fény derülne .
Elek te egyenértékű vagy a testeddel ? Na és a gondolataiddal ? A hiteddel ? Egyen értékű vagy e mindennel amit képviselsz ?


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 17 Jan. - 7:45-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Szer. 16 Jan. - 23:31

A halál büntetés sosem lehet helyes....még elvben sem.

-
ezt mondod. - át sem gondolva.
-
egy történet;

az 1979. években nagyjából....két kisebbségi fiatal férfi. brutális gyilkosságot követett el. egy "tanyán" megöltek 17. késszúrással és balta csapással egy idős házaspárt. - akkor éppen Tv. néztem "kékfényt" Szabó L. -val és a film bemutatta a jelenetet, csupa vér volt még a nemtúdom mi is .....
-
ez a történet abban csúcsosodik ki, hogy a nejem akkor volt "süldő" leány és éppen ment volna ki hozzájuk...csak a nővére visszatartotta - mondván; jó film lesz - ne menj ki!
-
kedves párom .....
mai napig retteg és ezer bajai vannak.
fél. - állítólag a két gyilkos már nem él. ő akkor is fél. -

a nyereség vágy ! ( kb. 2.ezer ft-ocska volt a betétkönyvben a néni hasára dobva. - nem tudták elolvasni mi az és mit ér)))

a féktelenségből előállott frekventált butaság sem odázhatja el tettüket.
-
vagy igen?
-
hány millió ember hal meg?.......... még és még? -
- álságos elvek miatt....
-

nem osztom véleményed. Rolling Eyes

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Szer. 16 Jan. - 23:46

fortis......Egyen értékű vagy e mindennel amit képviselsz ?

-

igyekszem megértetni veled.
-
nem a megfelelő pontról nézve beszélgetünk egymással.
-
till. árnyékolt - lefedett nézeteket, képzeteket tömörítve sem - tudja az egyén igazolni - egyen értékét.
de, és itt nem egy talányt feszegetünk - Jézus Krisztus által - akkor felmérhetjük azonosságunkat.
-
problémát , mentességét a "lépcsőzetesség" egyszeri átugrásában szeretnéd megtalálni és szeretnék 7. milliárdnyian rajtad kívül még...
nos, PRÓBÁLKOZZ!
és lészen próbáidnak eredménye.
-
lészen arculatod, identitásod, s legfőképpen - békességed..!
-
nekem, aki legkisebb közöttetek - megadatott a meglátása, megadatott szava....
-
veled fukarúl bánna...? Very Happy

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  fortis Csüt. 17 Jan. - 7:53

Nem igazán értelek Elek . Ebben a körben odáig jutottam , hogy nem keresem már azt amiről tudom el nem érhetem . Erre írtam is valahol a fórumon , talán nem ugyan ezekkel a szavakkal , hogy néha jobb a dolgokat csak úgy elfogadni , mint megérteni azokat .
Ha pusztán a megértésre várnánk , lehet sosem tudnánk elfogadni . Nem hiszem hogy abban a stádiumban volnánk , hogy mindent megérthetnénk . Én legalábbis biztosan nem . Néha még az egyszerűbb dolgok megértése is nehézségekbe ütközik nálam a szellem terén . Hogy azonosulhatnék a legfőbb igazsággal tudással ? Jobb ha nem is töröm magam rajta mert feleslegesnek tartom . Egyszerűbb csak elfogadni dolgokat .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Csüt. 17 Jan. - 13:59

Sokáig én is elleneztem a halál büntetést. Eleinte még hivőként is, aztán megértettem valamit. Azt, hogy nem test és vér ellen van tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság szellemei ellen, melyek a magasságban vannak. És ha valaki a testében, lelkében és szellemében hagyja, hogy az ilyen erők megszállják és rajta keresztül tevékenykedjenek, azt az "edényt" meg kell szüntetni.
Sajnos tényleg ez van. Nem csak test és vér vagyunk. Nem az "ember" ellen van a kifogás. Hanem ami benne lakozik.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 2 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 21 oldal Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.