Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Szellemi fejlődés

+12
Áprilia
Blueeye
Mayra1
zplus
fortis
Greywolf
Kilendin
Rhea Sylvia
Vega-42
nofertiti
Nilka
opos
16 posters

3 / 21 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next

Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Csüt. 17 Jan. - 14:12

Wiki....."A liberalizmus, más néven szabadelvűség, gondolatok széles spektrumán alapuló eszmerendszer, amelyek közös vonása, hogy az egyén szabadságát jelölik meg mint legfontosabb politikai célt......"
-
Nos, ebben rejlik az igazság.
-
AZ AKARAT!
az ember - önálló akaratából, szabad elvű rendszereket hoz létre amely; természetéből fakadóan, önmegfogalmazó és továbbá kiszolgálója az egónak!
- a szabadságot átértelmezi a szabadosság káoszából - a féktelen hedonizmusból, arcátlanúl. - rejtőzködve - fel nem vállalva, kártékonyságát, pusztításait.
-
miután ennyire lecsupaszítottam a liberális eszmét. kérek elnézést minden olvasótól.
-
facepalm

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Mayra1 Csüt. 17 Jan. - 14:15

Elek írta:
A halál büntetés sosem lehet helyes....még elvben sem.

-
ezt mondod. - át sem gondolva.
-
egy történet;

az 1979. években nagyjából....két kisebbségi fiatal férfi. brutális gyilkosságot követett el. egy "tanyán" megöltek 17. késszúrással és balta csapással egy idős házaspárt. - akkor éppen Tv. néztem "kékfényt" Szabó L. -val és a film bemutatta a jelenetet, csupa vér volt még a nemtúdom mi is .....
-
ez a történet abban csúcsosodik ki, hogy a nejem akkor volt "süldő" leány és éppen ment volna ki hozzájuk...csak a nővére visszatartotta - mondván; jó film lesz - ne menj ki!
-
kedves párom .....
mai napig retteg és ezer bajai vannak.
fél. - állítólag a két gyilkos már nem él. ő akkor is fél. -

a nyereség vágy ! ( kb. 2.ezer ft-ocska volt a betétkönyvben a néni hasára dobva. - nem tudták elolvasni mi az és mit ér)))

a féktelenségből előállott frekventált butaság sem odázhatja el tettüket.
-
vagy igen?
-
hány millió ember hal meg?.......... még és még? -
- álságos elvek miatt....
-

nem osztom véleményed. Rolling Eyes

Sajnos ezek fényében sem értek egyet.

Viszont ennek alapján hány embert lehetne halálra ítélni? Kezdve államok vezetőivel, akik elrendelik a háborús beavatkozásokat. Folytatva a kisstílű gyilkosokkal, nem is beszélve az autó vezetőkről, akik gázolnak, mert a gyilkosság nemcsak az, amikor késsel agyon szurkálnak valakit. Van olyan autóbusz vezető, aki gázolt, azóta nincs egy nyugodt pillanata, kisérti a tett... Vissza forgatná az idő kerekét, megnem történtté tenni....
Azt hiszem az ótestamentumban benne van a vért a vérrel lemosni....de Ti mondjátok mindig, hogy ez az írás már nem alkalmazható mostani világunkban és ezzel egyet is értek.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Csüt. 17 Jan. - 14:28

nos, itt lép be a Párduc-főnök esete mint példa.

Isten ebben az értelmében dolgoztatja malmait.
-
mit diktál bennem a SztSz vagy egyáltalán az emberi lelkiismeretem?
-
a SztSz vezettetve. - tudom - minden ember vétkezik. stb...stb...de, Jézus kiváltotta. - következésként - már - mint hús testben létező ám szellem szerinti - totál szabadon hagy, Isten szuverén döntése. miként cselekszik az illető egyénnel. - öröm van bennem és ez az öröm nem bontható le érzelmekre - vissza - testire.
-
az engedelmesség ilyetén megjelenése - teljes átfoghatóságában - karizma. - megvallom; hatalmas gyümölcs van annak kezében aki effélékkel élhet.
-
kérjetek és adatik......

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Csüt. 17 Jan. - 14:48

felvetül, Isten magára vállalja akkor - ki is ő valójában?
-
igen.
Isten felvállalja a haragvó gyilkos istenarculatát.
A Bűn megragadtatott és eszköziséggé lett - kiáltotta ki magát.
-
lefordítva; a minden mindenekben - mint tojás héja alatt a fehérje és sárgája abban a mag és abban az élet. úgy foglalta önön magába a szabadságot. (nem liberalizmust)
a bűn önön szabadságában volt. és önön szabadságában a később megbukott, AKI magához ragadta a szabadság azonbéli jogosságát, hogy cselekedjen. cselekedett, magához véve az engedetlenséget....stb...stb...!

-
egy gyilkos jogot formál - engedetlenségére. - megragadja, s természetéből fakadóan - ÖL!
- van a szabadság. és mint szabadság van...az örömre? van engedetlenség a bánatért....stb...stb....

-
nézetem szerint.
ennek megértése - szabadságban adatott szabadságra - minden földi szülöttnek.
- tápláld meg jövődet - belátásod szerint..... shaking-hands ...én bízok abban ha, tévedtem volna....Isten a Te életedben - TÉVEDHETETLEN!

prayer-hands

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Kedd 22 Jan. - 13:55

A Mi foglalkoztat ma-ban felvetődtek az autista gyerekek olyan szemszögből, hogy nem "beteg" gyerekekkel állunk szemben. Ez lenne az egyik kérdésem, hogy milyen jelenséggel állunk szemben?
Erről pedig eszembe jutott egy másik téma, az "indigógyerekek". Mit kell tudni róluk, kik ők tulajdonképpen? (én nem tudom...)
gondolkodik

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  fortis Kedd 22 Jan. - 19:22

Sok minden van fent a neten . Amúgy azt mondanám az új generáció . Az a generáció aki majd ki meri nyitni a száját , hogy nem tetszik a rendszer . És az sem lehetetlen hogy leváltják azt majd egyszer . Ezzel azt akarom mondani , hogy talán az indigó az , aki kimondja ami nem tetszik és nincs nyugta amíg be nem következik valami változás .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Mayra1 Kedd 22 Jan. - 20:29

Párduc Cica írta:A Mi foglalkoztat ma-ban felvetődtek az autista gyerekek olyan szemszögből, hogy nem "beteg" gyerekekkel állunk szemben. Ez lenne az egyik kérdésem, hogy milyen jelenséggel állunk szemben?
Erről pedig eszembe jutott egy másik téma, az "indigógyerekek". Mit kell tudni róluk, kik ők tulajdonképpen? (én nem tudom...)
gondolkodik

Az autizmus esetében a betegség megnevezés igen bizarr. Csak annyi. Bűnük, hogy eltérnek az elfogadott, általános viselkedésmódtól. Az érdeklődési körük is egészen egyedi. Ha érdekli óket valam', képesek mindent megjegyezni a témával kapcsolatban, ha számukra érdektelen akkor az érdeklődés szikrája sem mutatkozuk. Mind e melett az intelligencia hányadosuk magasabb az átlagnál. Nyilván van egy súlyosabb állapot, amelyre rá lehet húzni a betegség skatulyáját. De alapvetően az autizmus egyfajta más tudatállapot, semmi esetre sem betegség.
Az más kérdés, hogy a társadalom megnyugtatására ez a lehető legjobb megnevezés.

Az indigó gyerekekről pedig az jutott eszembe, hogy egy kicsit felkapott, szinte divatos szófordulat. Nemcsak a megadott időintervallumban születtek indigók és ha figyelembe veszem a jellemző tulajdonságokat, azt mondom itt a fórumon is van belőlük, legalább kettő. Nem érzem úgy, hogy különösebben figyelnem kellene az új kor titánjait, mert eleddig semmit nem tettek le az asztalra....Aki pedig régen született indigónak, az nem csakhogy kinyitja a száját, de dolgozik is, hogy majd bele döglik,.....másokért.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  fortis Kedd 22 Jan. - 20:39

smile Ha itt ezen a fórumon tippelnem kellene hogy ki indigó vagy sem , én bizony Párduc Cicára sütném rá ezt a bélyeget .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Mayra1 Kedd 22 Jan. - 21:52

fortis írta:smile Ha itt ezen a fórumon tippelnem kellene hogy ki indigó vagy sem , én bizony Párduc Cicára sütném rá ezt a bélyeget .

Erre lehetett volna fogadásokat kötni...
Talán elbeszélünk egymás mellett, ez nem baj.... 😄

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Szer. 23 Jan. - 7:05

Mayra1 írta:
fortis írta:smile Ha itt ezen a fórumon tippelnem kellene hogy ki indigó vagy sem , én bizony Párduc Cicára sütném rá ezt a bélyeget .

Erre lehetett volna fogadásokat kötni...
Hát, szavazzatok rólam. Volt már rá példa...
crossed-arms

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Mayra1 Szer. 23 Jan. - 9:59

Párduc Cica írta:
Mayra1 írta:
fortis írta:smile Ha itt ezen a fórumon tippelnem kellene hogy ki indigó vagy sem , én bizony Párduc Cicára sütném rá ezt a bélyeget .

Erre lehetett volna fogadásokat kötni...
Hát, szavazzatok rólam. Volt már rá példa...
crossed-arms

Nem Very Happy

A múlt attól szép, vagy kevésbé az, hogy ELMÚLT.
Az eseményeket meg nem történtté tenni nem lehet, nem is akarnám, de nem is akarom ezzel múlatni az időt.
Az indigó szülötteket pedig NEM tippelném. A védjegyük alapján felismerném Őket.
meglepett

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  fortis Szer. 23 Jan. - 12:03

Mayra1 írta:
fortis írta:smile Ha itt ezen a fórumon tippelnem kellene hogy ki indigó vagy sem , én bizony Párduc Cicára sütném rá ezt a bélyeget .

Erre lehetett volna fogadásokat kötni...
Talán elbeszélünk egymás mellett, ez nem baj.... 😄
vigyor Szóval igen . A védjegye alapján peace
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Szomb. 26 Jan. - 23:14

"Az Elohák egyike kapcsolatot létesített Évával, és az isteni teremtők egyikének ebből az Évával kötött házasságából született Káin. Egy másik Eloha (Jehova vagy Adonai) megteremtette Ádámot akit úgy kell elképzelnünk, mint a harmadik gyökérfaj első emberét. Ádám kapcsolatot létesített Évával, és ebből a házasságból született Ábel. Az emberi faj eredetét tekintve tehát két kiindulópont van: Káin, aki közvetlenül az egyik Elohától és Évától származott és Ábel, aki (úgyszólván egy Isten által teremtett ember) Ádám segítségével jött létre, tehát tulajdonképpen a Jehova-ember.
...Ez az ős-ellentét feszül azok között, akik létüket mintegy isteni adományként kapták, és azok között, akik mindenért maguk dolgoztak meg. ... Míg Káinnak nehéz munkával kell kicsikarnia a föld termését, ami az ember számára szükséges, addig Ábel elveszi azt ami már megvan, ami már elő van készítve az élethez. Amíg Káin nemzedéke úgyszólván az élettelenből teremti meg azt, ami eleven, addig Ábelé elveszi a már élőt, azt amiben már benne van az élet lehelete. Ábel áldozatát elfogadja az Isten, Káinét nem.

Látjuk tehát hogy Káinban és Ábelben két emberfajta jelenik meg. Az egyik az Isten által elkészített dolgokat veszi el, a másik (a szabad ember) megműveli a földet és azon fáradozik, hogy az élettelenből élőt hozzon létre. A Káin-fiakban azokat látjuk, akik a templomlegendát megértik, és ennek értelmében akarnak élni. Káin nemzedékétől származnak mindazok, akik a tulajdonképpeni emberi művészeteket és tudományokat megteremtették...
Tubal-Káin (a tulajdonképpeni ősi építőmester) a kovácsok és szerszámok istene. Tőle származik Hirám-Abiff, azaz Adonhirám, a templomlegenda hőse is. Hirámot meghívja Salamon király, aki bölcsességéről híres, (tehát az Ábel-gyermek nemzetségéhez tartozik) de bölcsességét mint adományt Istentől kapta. Látjuk, hogy Salamon udvarában kiújul az ellentét, mert szemben áll egymással a bölcs Salamon, és Hirám, a szabad munkás, aki bölcsességét emberként szerezte meg."
Szóval fel van itt vázolva 2 emberfajta. De inkább "faj"-nak mondanám. Nektek nem mond ez valamit ránk nézve? Vajon mi itt melyikbe tartozunk a kettő közül?
gondolkodik thinking-hard pondering scratch

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Mayra1 Szomb. 26 Jan. - 23:25

Ez érdekes felvetés.
Két faj, eléggé szűkösre szabtad...
Egyébként a történet aranyos.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Szomb. 26 Jan. - 23:43

Párduc Cica írta: Nektek nem mond ez valamit ránk nézve? Vajon mi itt melyikbe tartozunk a kettő közül?

Én úgy képzelem, hogy azok, akik hívőként, önátadással jutnak (a Szentszellemtől) inspirált állapotba, azok az Ábel-félék.
A töprengőek, akik a maguk útját akarják végig küszködni a szellemi fejlődés során, ők vannak közelebb a szabadkőműves szellemiséghez, ők a Káin-félék.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Vas. 27 Jan. - 22:05

mi volt előbb? a tyúk vagy a tojás?
-
ennek eredetét nem tárja fel az emberiség mind addig, míg valóságosan színre nem lép Jézus Krisztus - az "ígéret" , az Ő országlása.
-
talán, birtokolják személyek a tudást és titkolják is előlünk, a leszármazottak elől vagy más szinteken leledzők elől, de számít valamit egyáltalán?
közelébb visz az igazsághoz mindennek tudata?
-
feloldozza a halált? átemel valami fölött - valamiért?
-
NEM!
-
a legkisebb és legszentebb egység megörzését egyetlen tényező biztosítja egyetemesen és kizárólagosan.

AZ ISTENTŐL RENDELT - MEGBÉKÉLÉS!
-
hiába látja bárki is az eszközt HA, NEM LÁTJA A KEZET!
-
az eddigi megtapasztalásaim értékelhető pontja a békesség elnyerése volt. mind a hétköznapok eseményeiben mind az elmúlásban - a szakasz lezárásában.
- az "ELVÉGEZTETETT" - nem egy furfangosság, nem titkolt és nem szétfolyós esemény volt. kézzel érinthető - annyira, h tisztátalannak titulálja azt aki holtat érint.
már pedig holt érint holtat és a meghalókat is holtak temetik. ezt az ige írja és mondjon ellene valaki, bár legyen tudás megette vagy hatalom és minden más amely embert érinthet. bizony, nem tud!
-
EZT KERESSÉTEK!
EZ AZ ÚT AZ IGAZSÁG ÉS EZ AZ ÉLET!
még a halál előtt ( születésben)) és a halál után is...!

nohad pondering

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Vas. 27 Jan. - 22:15

a megosztás.
-
igazságtalanság. kín. és kínt szül.
-
ez volna az emberi faj? és ez volna rendeltetése?
-
avagy az arculatok mutatkoznak meg? Káinban és Ábelben?
-
mi van akkor ha, én Jézusra akarnék hasonlítani?
mivel néki is volt keze és lába...
-
megbocsássatok de elérkeztünk a vicc kategóriába....! facepalm jeee
-
van magyarázat? amelyet már hangoztattam - egy gyermek születésére és csak úgy? belehalásába..... a nagy világba....belehalhat egy ember?
aki mellét szopja annyának? akinek adatott a föld - termékenységével és adatott az állatok világa és adatott a növények világa és minden a mindenekben?
a szellemi? a bűn és a bűnhődés? a csodák és jelek és értékek? az öröm?
no
-
háááát - jó reggelt, kéremm........ma még öleljük meg egymást, előre tekintve, s nem hátra...!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Blueeye Vas. 3 Feb. - 15:44

efi írta:
Párduc Cica írta: Nektek nem mond ez valamit ránk nézve? Vajon mi itt melyikbe tartozunk a kettő közül?

Én úgy képzelem, hogy azok, akik hívőként, önátadással jutnak (a Szentszellemtől) inspirált állapotba, azok az Ábel-félék.
A töprengőek, akik a maguk útját akarják végig küszködni a szellemi fejlődés során, ők vannak közelebb a szabadkőműves szellemiséghez, ők a Káin-félék.

***

Efi, ez pontosan így van.

Betettem az Érdekes írásokhoz ezt a témát!


Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Vas. 3 Feb. - 18:19

Blueeye írta:
efi írta:
Párduc Cica írta: Nektek nem mond ez valamit ránk nézve? Vajon mi itt melyikbe tartozunk a kettő közül?

Én úgy képzelem, hogy azok, akik hívőként, önátadással jutnak (a Szentszellemtől) inspirált állapotba, azok az Ábel-félék.
A töprengőek, akik a maguk útját akarják végig küszködni a szellemi fejlődés során, ők vannak közelebb a szabadkőműves szellemiséghez, ők a Káin-félék.

***
Efi, ez pontosan így van.
Betettem az Érdekes írásokhoz ezt a témát!
Blueeye, az Önismeretbe tetted be (Káin útja). Én már el is olvastam, nagyon jó!
thanks

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  opos Vas. 3 Feb. - 18:36

hmmmm halálbüntetés. IGEN első gondolatra.

Hogy miért is?

Mert a társadalomra a családokra veszélyes súlyosan korlátozza a megölt ember szabadság jogait.

A mai törvények szerint ha teszem azt egy fiatalember megöl valakit nyereségvágyból azt kb 18 év múlva ha jó a magaviselete szabadon engedik. - hovatovább egy vér profi komoly bűnözői kapcsolatokkal rendelkező MÉG mindig erős és fiatalt kap vissza a társadalom.-

ami a halálos ítélet végrehajtását illeti... nos nagyon megnézném mert ugye a hatalom mindig is hajlamos hamis vádat emelni és koholt vádak alapján embereket megöletni.

szóval.... ciki... itt nincs igazság.

pl nekem támadna valaki és én nagyobbat ütök mint amit a támadó elvisel akkor megölöm. itt nincs önvédelemről szó ez miatt már akár lehet önbíráskodás is. Tehát jogos lenne a halálbüntetés.... szal így gáz.

A bűnözőknél ugyan ez a helyzet bizonyíték ami alapján megfogják megítélik nagyon alaposnak kell lennie az eljárásnak, mire korrektnek gondolnám a halált. - marha nehéz igazolni ha épp nem tetten éréssel lett elfogva.


______________________________________________________
Amikor egy személynek van valami értékes amit megvédjen…akkor válik igazán erőssé! /12.rész:Haku/
opos
opos

Hozzászólások száma : 84

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  fortis Vas. 3 Feb. - 18:53

Sajnos van úgy , hogy az ítélet végrehajtása után derül ki , hogy az elítélt ártatlan volt . Visszacsinálni persze már nem lehet .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Hétf. 4 Feb. - 7:07

én nem értek egyet a halálbüntetéssel.
- mert nem vehetjük el más életét, legyen az akármilyen.
- mert ami az áldozatnak hosszú szenvedés, esetleg egy életen át tartó lelki trauma, az neki egyetlen perc alatt szabadulás a büntetés alól?
igenis kell az az életfogytig tartó idő, míg átgondolja a tetteit.
természetesen nem úgy, hogy jobban él bent, mint más munka mellett kint.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Hétf. 4 Feb. - 9:49

Kata írta:
igenis kell az az életfogytig tartó idő, míg átgondolja a tetteit.
természetesen nem úgy, hogy jobban él bent, mint más munka mellett kint.
Na, így igen!
Attól tartok azonban, hogy ahogy érzékelteted is, a kettő közül egyik sem valósul meg: az életfogytig tartó büntetés max 25 évet jelentett (ma már lehet, hogy véglegeset jelent, de nem minden gyilkost ítélnek életfogytiglanra, továbbá elég kicsi a valószínűsége, hogy átgondolja tetteit, főleg, ha megszállás a szellemi háttere - általában az. Attól csak egy esetleges újjászületéssel szabadulna).
Továbbá azt is tudjuk, hogy nagy a valószínűsége, hogy "jobban él bent, mint más munka mellett kint."
Ha tényleg életfogytig benn maradna, akkor az ördögnek legalább nem lenne lehetősége a továbbiakban használni őt (megszállás. A visszaesés szellemi háttere ez. Ha kiengedik, ugyanott folytatja, ahol abbahagyta.) Bár, ez esetben az ördög keresne mást. (ha kivégzik, akkor legalább őt nem tudná a továbbiakban használni).

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Hétf. 4 Feb. - 10:45

Párduc Cica írta:
Kata írta:
igenis kell az az életfogytig tartó idő, míg átgondolja a tetteit.
természetesen nem úgy, hogy jobban él bent, mint más munka mellett kint.
Na, így igen!
1. Attól tartok azonban, hogy ahogy érzékelteted is, a kettő közül egyik sem valósul meg: az életfogytig tartó büntetés max 25 évet jelentett (ma már lehet, hogy véglegeset jelent, de nem minden gyilkost ítélnek életfogytiglanra,

2. továbbá elég kicsi a valószínűsége, hogy átgondolja tetteit, főleg, ha megszállás a szellemi háttere - általában az. Attól csak egy esetleges újjászületéssel szabadulna).

3. Továbbá azt is tudjuk, hogy nagy a valószínűsége, hogy "jobban él bent, mint más munka mellett kint."
Ha tényleg életfogytig benn maradna, akkor az ördögnek legalább nem lenne lehetősége a továbbiakban használni őt (megszállás. A visszaesés szellemi háttere ez. Ha kiengedik, ugyanott folytatja, ahol abbahagyta.) Bár, ez esetben az ördög keresne mást. (ha kivégzik, akkor legalább őt nem tudná a továbbiakban használni).

1. ha már el kell gondolkodni, kell-e változtatás /lásd: halálbüntetés/, én inkább a tényleges életfogytig tartó büntetés mellett tenném le a voksom, amire természetesen nem vonatkozik a "jó magaviselet" miatti rövidítés.
az is egyértelmű, hogy védekezésből elkövetett gyilkosság nem azonos a többitől, így nem eshet ugyanabba a megítélésbe.

2. nem egy példa van rá, hogy valaki - teljesen mindegy, hogy unalmában-e - elkezd tanulni, érettségit, szakmát szerezni, esetleg filozofálni és megtér.
természetesen nem mindenki, hiszen - és ez szerintem igen nagy probléma - nincs különösebb elvárás feléjük bent, így aztán tengeti a napjait, mindenféle fejlődés igénye nélkül.
..én még mindig úgy gondolom, nincs kívül álló gonosz.
ha valaki a saját negatív oldalát edzi, vagy egyszerűen nem azon van hogy a pozitív oldalt erősítse, akkor természetesen bevonzhat magának efféle "támogatást".
viszont ilyen alapon igenis harcolhat a negativitás ellen.
ezen kívül, ahogy írod is, bent már nincs mire felhasználni.

3. ha kivégzik, akkor ugyan egy újabb életben törleszthet, de az esélye igen nagy annak, hogy újra és újra elbukik, míg ebben az életében rádöbbenhetett volna arra, mit is tett valójában és a következőben már zsigerből érezné a helyes utat.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Hétf. 4 Feb. - 15:17

Nem dönthetjük mi el, hogy valakinek van-e még dolga a földi létben. Elsősorban azért, mert fogalmunk sincs, ki miért született.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Hétf. 4 Feb. - 16:06

efi írta:Nem dönthetjük mi el, hogy valakinek van-e még dolga a földi létben. Elsősorban azért, mert fogalmunk sincs, ki miért született.
Viszont vannak társadalomra veszélyes egyedek. Akik sorozatban irtják embertársaikat (ld. sorozatgyilkosok). Ezzel a helyzettel valamit kezdeni kell.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Csüt. 4 Ápr. - 19:35

mint téma-t - hozom elétek - a két személy diskurzusából......"Szerintem az Isten egy, de számtalan szellemi hatás forrása. Mennyivel lenne vajon helyesebb, ha minden egyes szellemi hatást önálló Istennek titulálnánk, mint ahogy azt egyes vallások teszik?"....

-
ez a két derék ember de, különösen az egyik évek óta ismételgeti magát.

- (én is) (változatlanul, hiszen nem adatott még közkézre, hogy az evangélium, visszavont és eltávolított, a hit-el együtt...)))

vicaverza módosítják istenképüket, annak megfelelően kit "iskoláztatnak" és a "tanuló" mennyire naív. befogadó.
tehát, nem igazítják ki az érdeklődőt, hogyan tennék mikor - elkötelezettek. - megkötözték magukat, bekötötték magukat egy csoport mögé, annak tradícióihoz, átkonvertálva azt a jövőnek sőt, a távoli jövőnek is.
-
Isten a Teremtő!

A Szeretet - a Harmónia és minden más - A MINDEN MINDENEKBEN!
-
tessék ezt - megrágni! nem tilos és az sem tilos, hogy kivesse az ember ajkából ami rághatatlan, s emészthetetlen.
-
EZ A SZERETET - egyik Lényegisége!
-
NEM ENGEDI SZERVEZETÜNKBE AZ EMÉSZTHETETLENT! (preventál)
-
következésként - a személy itt nem tagad és még csak nem is állít. - CSAK! - úgy cselekszik mint a genézisben....kérdéseket - támaszt!

- elbizonytalanít.
-
MENJ JÉZUS ELÉ! - elébe mentek mind, az igások, a megtévesztettek és elébe a reménykedők. - nyúlkáltak - köntösének szegélyéhez és hinni "akartak" - "A" BIZONYOSBAN!
-
bizonyosan állíthatom. - van trónus és azon ott van a trónon ülő!

- annyira erőtelen nem lehetsz, hogy a melletted lévőt fel ne segítsed, elesettségedben...igaz?
- AKKOR LÁTOD ŐT! - a két "felkelő" együtt is látja a trónon ülőt.
-
kelj fel és járj, különösen - holnap és holnap után és azután és a jövőben, minden napon!

(ámen, hallelujah.)))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Nilka Szomb. 6 Ápr. - 23:32

halál büntetés...
soha

mert:
- azt, hogy ki az ártatlan és ki a bűnös, ember nem tudhatja.
- könnyen lehet zsarolás eszköze, sokszor a hatalomé szemben a társadalommal.
- nem számol a változás lehetőségével. azzal, hogy a bűnös szembenéz tettének következményeivel, végig járja a lelkiismeret poklait, megbánja tettét, és végül lelkileg megtisztul. (és annál kínosabb affér kevesebb van, mintha egy ilyen ember életét veszik el végül)
- olyan valamit vesz el hatalmi eszközzel, amit semmilyen eszközzel sem képes visszaadni, megfordítani. az életben egyetlen biztos dolog van: a halál. az elveszett, elvett élet nem pótolható. sem akkor, ha ártatlan volt, sem akkor ha más hatalmi szelek fújnak...

szellemi fejlődés
a fejlődés valami féle előrehaladást feltételez. a kérdésem csupán annyi: merre van az előre és merre a hátra? hol van a fent és hol van a lent? ráadásul, ha fejlődésről beszélünk, akkor egy viszonyról beszélünk. arról, hogy egy kiindulási állapotból eljutottunk valahová. ám ki ismeri teljesen pontosan a saját szellemi állapotát? plusz ha észleljük is ezen állapotban beállt változást, akkor is mi újság van a fejlődés résszel. mert ugyebár a visszafejlődés sincs kizárva...

számomra csupán a tapasztalatok léteznek. a tapasztalatok és az ezek hatására bekövetkező változások. a többi csupán a jó-rossz mentén hozzátoldott dualista körítés...

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Vendég Vas. 7 Ápr. - 0:39

mi a bűn? és mi marad rejtett vagy nyitott ebben a kérdésben?
-
a választ akkor kapjuk meg ha, szemébe nézünk a vádlónak.
nem állunk senkinek a hátamegé és még csak a kezénél fogva sem húzgáljuk. pld. térj meg - felhívással. vagy manipuláljuk, hiszen - a vádlóval azonosítanánk rögtön magunkat.
-
nézzünk a szemébe a vádlónak.
-
ezt akkor tehetjük meg ha, felkentek vagyunk - feljogosítottak, különben kinevet a szellemiség vagy megkérdezi; KI VAGY TE?
-
én jártam így. azt válaszoltam; egy vagyok a Jézus vére alatt!...azon az estén azzal a démonizál egyénnel nem is volt több gond. - ELNÉMÚLT!
-
TEHÁT!
minden fentebb írt gondolatodra csak az a válasz születhetik meg!
-
SZENT-é LENNI!
-
a nemtelen és szemtelen szellemiségek egyetlen személy előtt hajolnak meg. - JÉZUS ELŐTT, JÉZUS NEVÉRE!
-
mindenre van válasz, hiába dobálja azt a Diabolosz......

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Nilka Vas. 7 Ápr. - 1:53

hehehe...

nekem kérdéseim vannak.
a válaszokat meghagyom az okosoknak.

érdekes.
mikor tőlem kérdezték ugyanezt, nem kellett válaszolnom.
megtalálták azokat a válaszokat nélkülem is.
le is léptek, iziben. sunny

az Istenhez való kötődés szavak nélkül is létező valóság. egy eltörhetetlen, eltörölhetetlen pecsét.
hiszem, hogy így van. - vagy tudom?
néha elég zavaros ez az egész.

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Szellemi fejlődés  - Page 3 Empty Re: Szellemi fejlődés

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 21 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.