Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ki az ember?

+4
Haver
Mayra1
Méhecske
Blueeye
8 posters

4 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Ki az ember? - Page 4 Empty Re: Ki az ember?

Témanyitás  Áprilia Szomb. 8 Szept. - 8:14

Zoli írta:Nézegettem pár fényképet, és közben elfog az a furcsa érzés. Ő valóban én vagyok?  Nem ez nem új keletű, valahogy nem igazán tudok hasonulni  múltbéli önmagammal.  Lehet kívülről nézve nincs különbség, mégis kicsit olyan idegen az egész.  Ha egy gyerekkori kép jut a kezeim közé, idegenként tekintek rá. Nem az jut az eszembe, hogy ez voltam 10 évesen, hanem valami olyasmi, hogy ő az én 10 éves változatom. Mintha minden nap más és más ember lennék. 
Nektek nem volt még ilyen érzés, vagy gondolatok?

Nekem egy bizonyos név kiejtesével kapcsolatban volt ilyen érzésem anno, amikor kezdtem kijönni az okkultizmus szorításából (nem az én nevem). Kiejtettem a nevet és szinte megijedtem, olyan idegenül csengett. Csak a puszta név volt, ami nem jelentett semmit, nem állt mögötte személy (pedig valójában állt, de nem kötődött össze vele).
Ezek különféle tudatállapotok eredményei/megtestesítői szerintem, és nem gondolom, hogy szükségesek lennének a fejlődésünkhöz, azaz ilyenkor szerintem valami “félrement.” Én így gondolom.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

Ki az ember? - Page 4 Empty Re: Ki az ember?

Témanyitás  Efi Szomb. 8 Szept. - 8:37

Mintha minden nap más és más ember lennék.
Nektek nem volt még ilyen érzés, vagy gondolatok?
Nem, éppen ellenkezőleg. Nekem folytonos az én-tudatom, azaz ha visszagondolok pl. arra, hogyan éltem meg, mikor háromkerekű kisbiciklit kaptam bölcsis koromban, arra úgy emlékszem vissza, mint bármelyik más saját emlékemre a múlt hétből. Azt élem meg, hogy én ugyanaz vagyok. Vannak emlékeim arról, mikor cipőt fűzni tanultam, meg arról is, mikor autót vezetni. Ezek között nincs különbség. Most is az vagyok, aki háromévesen is voltam.

A fényképnézegetés nem jó módszer az önazonosság keresésére, mert magadat nem úgy éled meg, ahogyan a fénykép ábrázol. A fénykép a másik ember szemszögéből láttat, az a szemszög sosem volt a tiéd, se tízévesen, se tegnap. Az identitásodat belülről éled meg, ezért az emlékeidnél kell keresni.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1161

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ki az ember? - Page 4 Empty Re: Ki az ember?

Témanyitás  fortis Szomb. 8 Szept. - 13:54

Áprilia írta:
Ezek különféle tudatállapotok eredményei/megtestesítői szerintem, és nem gondolom, hogy szükségesek lennének a fejlődésünkhöz, azaz ilyenkor szerintem valami “félrement.” Én így gondolom.

Igen ez is nagyon érdekes. Sokáig én is a saját nevemtől idegenkedtem, mintha nem hozzám tartozna.  Mostanában kezdem leginkább csak elfogadni, talán ahogyan önmagamat és a hiányosságaimat.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Ki az ember? - Page 4 Empty Re: Ki az ember?

Témanyitás  fortis Szomb. 8 Szept. - 13:58

Efi írta:
Mintha minden nap más és más ember lennék.
Nektek nem volt még ilyen érzés, vagy gondolatok?
Nem, éppen ellenkezőleg. Nekem folytonos az én-tudatom, azaz ha visszagondolok pl. arra, hogyan éltem meg, mikor háromkerekű kisbiciklit kaptam bölcsis koromban, arra úgy emlékszem vissza, mint bármelyik más saját emlékemre a múlt hétből. Azt élem meg, hogy én ugyanaz vagyok. Vannak emlékeim arról, mikor cipőt fűzni tanultam, meg arról is, mikor autót vezetni. Ezek között nincs különbség. Most is az vagyok, aki háromévesen is voltam.

A fényképnézegetés nem jó módszer az önazonosság keresésére, mert magadat nem úgy éled meg, ahogyan a fénykép ábrázol. A fénykép a másik ember szemszögéből láttat, az a szemszög sosem volt a tiéd, se tízévesen, se tegnap. Az identitásodat belülről éled meg, ezért az emlékeidnél kell keresni.

Igen Efi, ez fenn áll nálam is. Nyilván ha becsukom a szemeimet jönnek elő emlékek kiskoromból is, amik hozzám fűződnek. De viszont nem érzem vele magamat azonosnak, mintha nem velem történtek volna.  Tudom ez ellentmondás, de mégis ez van. 
Ennek lehet oka az amit írsz, a külső szemlélő pozíciójából.  Talán.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Ki az ember? - Page 4 Empty Re: Ki az ember?

Témanyitás  Efi Szomb. 8 Szept. - 15:42

Egy fenét lehet az oka valami "külső szemlélő pozíció".
Nem írtam semmi ilyet.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1161

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ki az ember? - Page 4 Empty Re: Ki az ember?

Témanyitás  fortis Szomb. 8 Szept. - 16:06

Efi írta:Egy fenét lehet az oka valami "külső szemlélő pozíció".
Nem írtam semmi ilyet.
Erre gondoltam
A fénykép a másik ember szemszögéből láttat, az a szemszög sosem volt a tiéd,"
Ez részemről külső szemlélő poziciójaként értelmezendő, lehet te nem erre gondoltál? 

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Ki az ember? - Page 4 Empty Re: Ki az ember?

Témanyitás  Efi Szomb. 8 Szept. - 16:16

Nem állítottam azt, hogy azért nem érzed magad azonosnak azzal, akivel a korábbi dolgaid történtek, mert fényképeket nézegetsz magadról.
Hanem azt mondtam, hogy ha a fényképpel nem érzed magad azonosnak, abban nincs semmi furcsa.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1161

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ki az ember? - Page 4 Empty Re: Ki az ember?

Témanyitás  fortis Szomb. 8 Szept. - 16:43

Oké, én nem a fényképre gondoltam, hanem arra a gyerekre mondjuk aki valaha voltam, mintha ő nem én lennék, hanem egy egészen más ember annak ellenére, hogy vannak emlékeim ahogyan neked is.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Ki az ember? - Page 4 Empty Re: Ki az ember?

Témanyitás  fortis Szomb. 15 Szept. - 23:13

Mit gondoltok  mitől lehet az, ha az ember másképpen reagál dolgokra, mint ahogyan azt elméből .vagyis tudatosan tenné?
Egyszerű példa, mondjuk elsírja magát .amikor nem akar.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Ki az ember? - Page 4 Empty Re: Ki az ember?

Témanyitás  Efi Vas. 16 Szept. - 8:25

Ez a pszichológiához tartozik, "földi" kérdés, semmi köze az ember és Isten viszonyához.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1161

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ki az ember? - Page 4 Empty Re: Ki az ember?

Témanyitás  fortis Vas. 16 Szept. - 8:51

Efi írta:Ez a pszichológiához tartozik, "földi" kérdés, semmi köze az ember és Isten viszonyához.

Ki vagyok én? ( Lételméleti kérdések) 
Szerintem lehet benne pszichológia is, de nem abba az irányba terelném a kérdést. 
Tulajdonképpen  az elmén túl irányít e bennünket , befolyásolhat e bennünket a lelkületűségünk? Ha igen, akkor annak mihez van köze a lélekhez e , avagy a pszichológiához?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Ki az ember? - Page 4 Empty Re: Ki az ember?

Témanyitás  Efi Vas. 16 Szept. - 11:20

A pszichológiához. Ami a lélek tudománya.
De értem, hogy lehet kérdés, hogy a lélekben megjelenhet-e olyan tartalom, ami nem a személy révén kerül bele, csak akkor nem jó a példa, mert ha valaki látszólag ok nélkül elsírja magát, az aligha isteni beavatkozásra történik.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1161

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ki az ember? - Page 4 Empty Re: Ki az ember?

Témanyitás  fortis Vas. 16 Szept. - 19:10

Efi írta:A pszichológiához. Ami a lélek tudománya.
De értem, hogy lehet kérdés, hogy a lélekben megjelenhet-e olyan tartalom, ami nem a személy révén kerül bele, csak akkor nem jó a példa, mert ha valaki látszólag ok nélkül elsírja magát, az aligha isteni beavatkozásra történik.

Nem ok nélkülire gondolnék, hanem mondjuk megnéz egy filmet, és elpityereg rajta, mint egy érzelgős nő, pedig ő kemény férfi és a férfiak nem sírnak. 
Vagy elájul a vér látványától, pedig ő erős akar maradni.  
Az érdekelne ehhez lehet e köze a léleknek, és ezt mind megtapasztaljuk e a saját  példánkon? Na nem pont ugyan ezeket, hanem a személyre szabottan. 
Én pl ha rossz hírt kapok mandula állapotáról, akkor hiába próbálok erős maradni, a hír elgyengít, néha még le is ver a lábamról.  Szóval ilyesmikre gondolnék, hogy az akarat nem azt tenné mint amit a lélek diktál.  Vagy fordítva?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Ki az ember? - Page 4 Empty Re: Ki az ember?

Témanyitás  Efi Hétf. 17 Szept. - 7:46

Tehát mégiscsak a földi -> testi-lelki egészség alfórumhoz tartozik, ahol két önismeret topik is van, meg egy pszichológia.
Nem pedig az égi (vallásos) kategóriába.
Ez egyben azt is jelzi nekem, hogy hiába írtam a topikcímhez zárójelbe, hogy lételméleti kérdések, ez másoknak nem mond semmit. Átjavítom a topik címét ki vagyok én-ről ki az ember-re, talán így érthetőbb lesz, mivel is foglalkozik.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1161

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ki az ember? - Page 4 Empty Re: Ki az ember?

Témanyitás  fortis Szomb. 27 Márc. - 19:05

Mit jelent számotokra az ember? 
Egyszer beszélgettem erről a témáról valakivel, olyan ez akár a hang mint újlenyomat, mindenkinek más és más, gondolatokat érzéseket párosíthatunk mellé, olyan ez akár egy azonosító jel. 
Részemről mindenki egy hangulatot egy érzést jelöl, és amikor találkozom vagy beszélek valakivel, ez az azonosító érzés van jelen,  álltalában nem is igazán számít, hogy ki mit mond, vidám e vagy haragos vagy lehülyéz éppen, a hangulati jele ettől még nem változik, ezért nem az efféle megnyilvánulások számítanak leginkább, hanem ezeknek a hangulati jeleknek a jelenléte.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Ki az ember? - Page 4 Empty Re: Ki az ember?

Témanyitás  Veszna Vas. 28 Márc. - 3:09

Ezek a hangulati jelek "szerzettek " (egy kialakult kép a másikról), vagy az első pillanatban jelen vannak, fogod őket?

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1380

Vissza az elejére Go down

Ki az ember? - Page 4 Empty Re: Ki az ember?

Témanyitás  Veszna Vas. 28 Márc. - 3:18

Nálam 2féle ember van, az egyik akit nem "ismerek" - bár lehet évek óta találkozunk, vagy még rokonok is lehetünk...Ez a semleges csoport. Nem vagyok visszahúzódó, de várom, hogy megnyíljanak, nincs erőszak. 
A másik típus aki megengedte magának azt a "luxust", hogy megmutassa a valódi énjét,a sebezhetőségét, a valódi energiáit. Onnantól nem tudok máshogy nézni rá, csak azon a "legbelső udvaron" keresztül. Onnantól nemcsak egy "Maszk" hanem energiaörvény ...
Bár lehet, ugyanarról beszélünk....  töpreng

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1380

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

Ki az ember? - Page 4 Empty Re: Ki az ember?

Témanyitás  fortis Vas. 28 Márc. - 8:45

Veszna írta:Ezek a hangulati jelek "szerzettek " (egy kialakult kép a másikról), vagy az első pillanatban jelen vannak, fogod őket?

Ezek az első pillanattól fogva jelen vannak.  Mondhatni nem a megjelenés számít, hanem a kisugárzás.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Ki az ember? - Page 4 Empty Re: Ki az ember?

Témanyitás  fortis Vas. 28 Márc. - 8:49

Lehet valaki zárkózott, vagy elutasító, tehát nem igazán enged betekintést a világába, de ez nem akadályoz abban, hogy ne lássam ki ő. Ennek nem kell azonosnak lennie mások képében, bár lehetnek azonosságok, de főként arról lenne szó, hogy számomra mit jelentenek ezek a kisugárzások.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Ki az ember? - Page 4 Empty Re: Ki az ember?

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.