Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

álmok közül néhány

+2
fortis
nofertiti
6 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

álmok közül néhány - Page 2 Empty rendelőben

Témanyitás  nofertiti Szer. 30 Júl. - 13:24

Huuu, elég furát álmodtam:

Egy rendelőben jártam barátnőmmel. Vizsgálatra vártunk és egyszerre hívtak be minket a rendelőkbe. Ő és én más rendelőbe lettünk behívva, tehát nem egy helyre, viszont egymással szemben volt az ajtajuk de olymódon, hogy ő mégis sarokrendelőbe tért be én meg nem. Meg is néztem, hogy ez hogy lehet, akkor láttam, hogy a másik rendelő fala a sarokkal véget ér, míg az, amibe én mentem be, ott egy folyosó miatt nem sarokra esett. Ekkor tudtam, hogy álmodom, meg is jegyeztem, hogy hogy is szokott ez lenni a valóságban? Állj hátrébb és látod mindkét ajtót, így látod, hogy miért sarok és miért nem.

Ezután jött a mégfurább rész. Mármint számomra:

Tehát ő is bement és én is.
Hosszú vizsgálat volt. Közben néha kimehettünk a folyosóra, de sosem egy időben, így nem nagyon tudtam, hogy ott van-e még barátnőm, abban bíztam, hogy nem megy el nélkülem, de gondolhatja azt is, hogy ilyen sokáig csak nem vagyok bent.
Maradtam annál, hogy majd úgy is kiderül.

Ekkor pont behívtak újra és pont nyílt az ajtajuk. Beláttam és ott vizsgálták őt, egy nőgyógyászati székben. Meg is jegyeztem, hogy ilyen sokszínű orvost, aki nem egyre szakosodott, hanem végigvisz több mindent. hmmm...
Nálam is volt látásvizsgálat, meg vérvétel, mindent egy orvos végzett. A másik szobában is pszichológiai vizsgálattal kezdték, aztán meg már láttam, amit láttam, ugyanaz az orvos vitte végig.

vizsgálatok eredményei:
én makk egészséges voltam
barátnőm viszont nem, valamit találtak nála, de csak annyit mondtak nem egészséges
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

álmok közül néhány - Page 2 Empty Re: álmok közül néhány

Témanyitás  nofertiti Szer. 30 Júl. - 13:30

Olyan érzésem van, hogy én és barátnőm is egy részemet jelképezi, s egyik valamilyen szempontból nem egészséges.
Mit jelképezhet a barátnőm, amire utalást kaphattam, hogy nem egészséges.
Hát mondjuk a tisztulásra váró részek az adott, de kell-e tudjam, hogy az pontosan micsoda is?
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

álmok közül néhány - Page 2 Empty Re: álmok közül néhány

Témanyitás  Mayra1 Szer. 30 Júl. - 14:22

nofertiti írta:Huuu, elég furát álmodtam:

Egy rendelőben jártam barátnőmmel. Vizsgálatra vártunk és egyszerre hívtak be minket a rendelőkbe. Ő és én más rendelőbe lettünk behívva, tehát nem egy helyre, viszont egymással szemben volt az ajtajuk de olymódon, hogy ő mégis sarokrendelőbe tért be én meg nem. Meg is néztem, hogy ez hogy lehet, akkor láttam, hogy a másik rendelő fala a sarokkal véget ér, míg az, amibe én mentem be, ott egy folyosó miatt nem sarokra esett. Ekkor tudtam, hogy álmodom, meg is jegyeztem, hogy hogy is szokott ez lenni a valóságban? Állj hátrébb és látod mindkét ajtót, így látod, hogy miért sarok és miért nem.

Ezután jött a mégfurább rész. Mármint számomra:

Tehát ő is bement és én is.
Hosszú vizsgálat volt. Közben néha kimehettünk a folyosóra, de sosem egy időben, így nem nagyon tudtam, hogy ott van-e még barátnőm, abban bíztam, hogy nem megy el nélkülem, de gondolhatja azt is, hogy ilyen sokáig csak nem vagyok bent.
Maradtam annál, hogy majd úgy is kiderül.

Ekkor pont behívtak újra és pont nyílt az ajtajuk. Beláttam és ott vizsgálták őt, egy nőgyógyászati székben. Meg is jegyeztem, hogy ilyen sokszínű orvost, aki nem egyre szakosodott, hanem végigvisz több mindent. hmmm...
Nálam is volt látásvizsgálat, meg vérvétel, mindent egy orvos végzett. A másik szobában is pszichológiai vizsgálattal kezdték, aztán meg már láttam, amit láttam, ugyanaz az orvos vitte végig.

vizsgálatok eredményei:
én makk egészséges voltam
barátnőm viszont nem, valamit találtak nála, de csak annyit mondtak nem egészséges

Lehet ez az "életutad" amit több szempont szerint láthattál. Amelyikben -jelen- voltál talán a -tudatos éned-  és annak egésszéges voltát hangsúlyozta. Amiben pedig nem voltál jelen, a tudattalan, ami összhatását tekintve "nem egészséges".
Felmerül a kérdés mennyire nyomod el magadban a tudattalant? Hm?

Esetleg nem elnyomni, hanem átírni igyekeztél volna? Nagyon esetleg.....


A hozzászólást Mayra1 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 30 Júl. - 14:46-kor.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

álmok közül néhány - Page 2 Empty Re: álmok közül néhány

Témanyitás  fortis Szer. 30 Júl. - 14:36

Nekem támadt egy olyan gondolatom , hogy mivel a másik rendelő egy sarok volt , ezért az a szakasz  ami hozzád tartozott az már egy lezárt szakasz  , amibe pedig te léptél be az maga a jelen és a jövő .
Talán azért a barátnőd jelképezhette azt a másik énedet , mert ő nagyon közel áll hozzád , és mert nagyon abszurd lett volna , ha kettő lett volna belőled , már csak azért is , mert akkor nem a lényeg foglalt volna le , hanem ez a megtestesült kettősség .

Más variáció  utalhat viszont akár a barátnődre is ,  kettőtök egészségét életútját vagy bár mit ami bennetek párhuzamos és amiben a barátnőd valamiben lemaradhatott , vagy valami ami nála nem stimmel , jelölhetett valamit az álom .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok közül néhány - Page 2 Empty Re: álmok közül néhány

Témanyitás  Vendég Szer. 30 Júl. - 16:04

nofertiti írta:Olyan érzésem van, hogy én és barátnőm is egy részemet jelképezi, s egyik valamilyen szempontból nem egészséges.
Mit jelképezhet a barátnőm, amire utalást kaphattam, hogy nem egészséges.

Ha mind a kettő te vagy (amit én is úgy gondolok), akkor úgy is felfogható az álmod, hogy az egyik helyen azt állapítják meg rólad, hogy nem vagy egészséges, a másik helyen meg azt, hogy de igen.
Nekem szimpatikusabb az a "rendelő", ami nem lezárt, lehatárolt és véges, mint egy sarok, hanem mögötte folyosó van, ami tovább vezet valahova.  Van mögötte valami. smile 

Ami tovább segítene az értelmezésben, vagyis abban, hogy beazonosítsd az életedben ezt a két "helyet":
- az, hogy mind a két helyen egyetlen fontos személy van, egyetlen "orvos", ő ért mindenhez.

- meg a vizsgálatok: a sarokrendelőben (is) pszichológiai vizsgálattal kezdték, aztán még tudjuk, hogy volt "nőgyógyászat"
a nem sarok rendelőben: "látásvizsgálat", "vérvétel"

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok közül néhány - Page 2 Empty Re: álmok közül néhány

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.