Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Üzenetek, gondolatok, idézetek

+9
fortis
opos
Kilendin
nofertiti
Greywolf
Blueeye
Mayra1
Áprilia
Méhecske
13 posters

2 / 12 oldal Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Vas. 17 Aug. - 15:43

Igen , el tudom képzelni .  öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Vas. 17 Aug. - 15:47

"mert miért ragaszkodna mondjuk egy 70 éves a hústestéhez ?"
-
Nos, a tanítások magva nem ugyan az, sőt ahány tanító van, annyi a termés is! MEG!
Amennyi a magot adó fa természetes hozama...ÍGY!
VÉGTELEN KUSZA BUJA A FÖLD NÖVÉNYZETE - tanítás ügyileg...<<<
Nézzük a Jézus követést.
Bizony igen kevesen jutnak egy oldalra sőt még ott is církuszolnak egymással.
Nézzük a Buddha követést.
Hát kell -é folytatnom és érvényre juttatni azt az egyszerű szemléletet, "A" 70 éveske bizony "tompán hal meg"!
Nem - é most számoltam be a sréhen szomszédról?
Hogy külön ízlelhető és tapintható kegyelem szállot le - ő érte, akkor ott reánk?
-
MI ÁLLHAT KONKRÉTABBAN ELŐTTÜNK?
-
Isten ne verjen meg szavaimért sok kurta elméjű vágtázik a halálba....


 facepalm  facepalm  facepalm  facepalm  facepalm  facepalm  facepalm  facepalm  facepalm  facepalm  facepalm  facepalm  facepalm  facepalm  facepalm  facepalm  facepalm !

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Vas. 17 Aug. - 15:51

Én itt most nem értem az összefüggést Elek .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Vas. 17 Aug. - 15:58

értem...bocsi....

aki hisz az elragadtatásban de, nem méri fel Isten tervét az bizony nem hihet semmibe csak kapaszkodik egy tév tanító által kibocsátott tanításba.
Mert Isten mindent egészben és a maga kerek egységében és igazságában tárja elénk.
-
A Jehovatanúi azok, de szinte minden tan, akik kicsippentenek, hogy példálózgassak és nem megbotránkoztatásnak sem pedig gyűlöletkeltésnek, egy egy szegmenst az "építményből"....

Azonnal bedől.
Tehát, vannak akikhez közvetlen szól Isten míg másokhoz is szólna de, bezárkóznak, elzárják magukat, előle!
-
Így egy életet is leélnek haláluk pillanatáig a sötétség foglyaiként!


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 17 Aug. - 16:01-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Vas. 17 Aug. - 15:59

Elek írta:értem...bocsi....

aki hisz az elragadtatásban de, nem méri fel az Isten tervét az bizony nem hihet semmibe csak kapaszkodik egy tév tanító által kibocsátott tanításba.
Mert Isten mindent egészben és a maga kerek egységében és igazságában tárja elénk.
-
A Jehovatanúi azok, de szinte minden tan, akik kicsippentenek, hogy példálózgassak és nem megbotránkoztatásnak sem pedig gyűlöletkeltésnek, egy egy szegmenst az "építményből"....

Azonnal bedől.
 yes  Na látod ez a beszéd .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Szer. 20 Aug. - 8:32

Elek írta:
Konkrétan és látom Iluska örömeit az Ő "világában"!
Legyen.
DE SOKAKNAK NEM "világuk"!
...
Mindenki más helyen áll, éppen ott, ahova a saját akarata, és Isten megengedése helyezi. És ott, ahol áll, onnan kell a pillanatban imádkoznia napjait.
Ha jól imádkozom, szívem tiszta vágyában, belesimulva Isten akaratába, akkor Isten kiemel a napjaimból az Ő felhőjébe, rálátok napjaimra, de haladhatok szenvedéseimben is. Vagy meghallom Őt, és örömöm határtalan Benne, vagy botladozok emberségem süllyesztőiben, hogy értsek.
Ez a két út van, az élethelyzetek meg éppen annyi, ahány lélek születik a földre.
Míg szívem nem öröm és békesség, hanem lökdösődés, az árulkodik állapotomról.
Az piszkál, ami másnak van, nekem pedig szükségem, és azzal hencegek, ami nem az enyém.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Szer. 20 Aug. - 13:31

No, azért ne feledjük, a ma keresztényeket üldöző és öldöklő - IS ÖRÜL.
-
Tehát, süketelni lehet az aklokról és az örömről - hovatovább messze nem ugyan az a kettő!
Mert örűlhet Vassula és más "tanító" de, mi fölött örűl?
-
Ekként világosodik meg a nap az este előtt és lészen világossága a teljes délig.
Mikor értelmet nyer a megcsalattatás és értelmet az Igazság!
-
És bizony teljesen hűen mondtad el, az örökös igát, a sírig tartót amelyben Jézus nem megváltó volt de, mozgató volt a túlbuzgóság! Mozgató a hiúság és megelégedettsége - az önmegváltás....NINCS ÖNMEGVÁLTÁS! - NINCS ÖNÖN DICSŐSÉGEM!
Semmim sincs ha, nem adatik nékem, egyetlen lélegzetnyi sem....önön magamtól!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Csüt. 21 Aug. - 6:40

A sokféle örömködés közt egyetlen igazi van.
Ami öröm indulatból fakad, az "jutalomfalatka", ami csak betér a szívembe, az ott is marad és békét áraszt és Jézus öröme elkezd dolgozni bennünk.
Legyőzi valóságosan a test indulatait, semmivé oszlatja, és a tisztaság felé fordítja arcunkat.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Csüt. 21 Aug. - 6:41

Lábunk együtt járjon
Kezünk együtt gyűjtsön.
Szívünk együtt dobbanjon.
Bensőnk együtt érezzen.
Elménk gondolata egy legyen.
Fülünk együtt figyeljen a
csöndességre.
Szemünk egymásba nézzen
és tekintetünk összeforrjon.
Ajkunk együtt könyörögjön
az Örök Atyához irgalomért.  
Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Qg59u2y3p1b4
(Az Úr Jézus által kért ima 1962. május 4. Szeretetláng Lelki napló)
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty SZENTLELKÉNEK GAZDAGSÁGÁN FOGNAK NEVELKEDNI

Témanyitás  Méhecske Csüt. 21 Aug. - 6:46

„Leányom, Atyád szól hozzád, Jahve a Nevem. Mivel szíved vágyakozik arra, hogy a Bölcsesség és a tudás szavait mondja, és felfedje Szentségemet és országom kincseit, megadom neked ezt a kegyet azért, hogy a nemzetek sokasága hallgasson hangomra, ismerjen meg engem és értse meg, hogy Atya vagyok. Igen, add tudtukra, hogy én vagyok az ő Apjuk és ti mindannyian az én szeretetem műve vagytok.

Tudd, hogy aki közületek úgy fordul hozzám, hogy egyedül nekem akar tetszeni, annak teljes Szívemmel, igen teljes Szívemmel megadom kegyeimet... 
Felfedem előttük jóságos Arcomat, hogy velem fejezzék be utazásukat. 
Nem vettétek észre, miként küldöm el Szentlelkemet, a bölcsesség hordozóját a magasságos mennyből? Ami azelőtt megközelíthetetlennek és elérhetetlennek tűnt előttetek, jóakaratomból hamarosan leszáll rátok. 
"Szabadíts meg minket!" - kérik egyesek. 
"Jöjj és erősíts meg minket, Atyám!" - hallom a kiáltást teremtésemtől. 
"Küldd el nekünk sietve Szentlelkedet a magasságból!" - kiáltják mások szomjúságukban. 
Vagy így szólnak: "Kelj fel! Ments meg minket!" 
E kiáltásokra így válaszolok: Tömjénhez hasonló illatot lehelek teremtésemre. Szétárasztom illatomat, ahogyan még sohasem tettem a történelem folyamán. Nem olvastátok?
 


"Olyan vagyok, mint a folyam mellékága,
mint a csatorna, amely átszeli a kertet.
Így szóltam:
 ,Öntözni akarom kertemet,
locsolni akarom virágágyaimat.'

De nézd csak, az árkom folyóvá változott,
a folyómból pedig tenger kerekedett.
Tanításom ragyogjon mint a hajnalpír,
akarom, hogy messze hatoljon sugara.
Prófétai szózatként ontom tanításom,
hadd hallják, akikre hagyom:
a késő nemzedékek."


És népem ezt fogja mondani:

"Nézzétek! Nézzétek, hogyan közeledik Atyánk felhőként! Nézzétek, miként árasztja ki Szentlelkét áldásával!"


Meg akarom gyógyítani hűtlenségeteket, meg akarom gyógyítani hitehagyásotokat és mindannyiatoknak tiszta szívet adok, hogy ne kelljen szégyenkezve elkerülnötök engem. 
Közületek sokan megdöbbenve, zavartan és álmélkodva fognak állni. Mások kételyeket fognak forgatni szívükben vagy sziklánál is jobban megkeményítik arcukat Szentlelkem erőteljes jelenlétében. Pedig csak Fiam ígéretét teljesítem... És amikor az emberek megkérdezik:
 


"Kik azok, akik repülnek, mint a felhő,
vagy mint a galambok dúcaikhoz?"

Így válaszolj: "Ők azok a fiak és leányok, akik szabadságra leltek a Lélekben. Ők azok, akik így kiáltottak Atyjukhoz: ,Atyám', és ismét felékesítik szentélyét. Szentlelkének gazdagságából fognak táplálkozni. Ők azok, akiket az Atya megáldott. Igen! A Szentlélek, az Életadó lesz az ő ragyogásuk, és továbbra is az Ő Szentlelkének gazdagságán fognak nevelkedni..."


Ezt fogod mondani népemnek...

 
Jöjj!”   
Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 THM_0010503879 
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Csüt. 21 Aug. - 7:04

Méhecske írta:
Lábunk együtt járjon
Kezünk együtt gyűjtsön.
Szívünk együtt dobbanjon.
Bensőnk együtt érezzen.
Elménk gondolata egy legyen.
Fülünk együtt figyeljen a
csöndességre.
Szemünk egymásba nézzen
és tekintetünk összeforrjon.
Ajkunk együtt könyörögjön
az Örök Atyához irgalomért.  
Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Qg59u2y3p1b4
(Az Úr Jézus által kért ima 1962. május 4. Szeretetláng Lelki napló)
 öröm  Erről ilyesmi jutna az eszembe
https://www.youtube.com/watch?v=uNWuQWteILo
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Csüt. 21 Aug. - 7:22

Bennem néha felmerül egy ilyen gondolat és ez most passzol is a mondanivalódhoz Méhecske . Szóval nem értek mindent miért mondja így , más értelembe véve értem , de a mondani való értelmében viszont nem . 

Azt mondja ugyanis :
" Igen, add tudtukra, hogy én vagyok az ő Apjuk és ti mindannyian az én szeretetem műve vagytok. "
Erre jön egy ilyen fordulat :
"Tudd, hogy aki közületek úgy fordul hozzám, hogy egyedül nekem akar tetszeni, annak teljes Szívemmel, igen teljes Szívemmel megadom kegyeimet..."
És aztán mégis itt van ez a vers : 

Lábunk együtt járjon
Kezünk együtt gyűjtsön.
Szívünk együtt dobbanjon.
Bensőnk együtt érezzen.
Elménk gondolata egy legyen.
Fülünk együtt figyeljen a
csöndességre.
Szemünk egymásba nézzen
és tekintetünk összeforrjon.
Ajkunk együtt könyörögjön
az Örök Atyához irgalomért.  "

Ha láttad az előző videót és értelmezzük a vers mondanivalóját , akkor ebből kiviláglik , hogy egymással szemben is szeretetben kell élnünk , egységben , ami magában hordozza azt , hogy egymásnak vagy magának a közösségnek is tetszeni kell , hiszen maga a közösség , vagy a közösség bármely  tagja is ő maga az atya  hordozója , ahogy a szobor is magában viseli a szobrász lelkületességét . 
Tehát nem teljesen egyértelmű , mert ha azt mondja az Atya , hogy  ha valaki úgy fordul hozzá , hogy csak neki akar tetszelegni , ez a kifejezés valahogy nincs összhangban azzal , hogy annak is tetszelegjen az ember , ami magán viseli az Atya keze munkáját . Magyarán a megbecsülésről lenne itt szó . Olyan , mintha azt mondaná tetszelegjél nekem , de ne becsüld meg a kezem munkáját . Pedig az Atya keze munkája is Ő maga volna . 
E nélkül nem lehet egység , és nézd meg a madarak röptét , ott mindenki egységben van , ahogyan a vers is írja . 
Én azt mondom az Atya előtt csak úgy lehetne tetszelegni , ha mindenki más előtt is tetszelegne az ember . Mert a szeretet így lenne egységes és nem külön külön .

Félre ne értse valaki , itt most nem az egymásnak való behízelgésről lenne szó , hanem arról amiről a vers is szól . A szeretetről .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Csüt. 21 Aug. - 12:08

Iluska.
"Aranyos vagy"... az aszkétizmus árnyéka és más árnyékok lebegik körül a legtöbb "hozott" anyagodat!

Nem is értem mért említem meg időnként néked mikor már úgy is tudod, tudjuk egymás mondandóját....

Egyszerűen az "igazság" nem létezik a sötétben. ( az abszolút fény nélkülire gondolok ))

Ezek az üzenetek - nekem - hangsúlyozom - nekem a "semmiből" is a legkevesebbet adják, s lehet így halok meg egyszer, ebben a tudatban....AZ ÉN BAJOM!
DE!
Mi van a sok hiszékeny lélekkel?

Annatolla is pld. csípőből azt tüzelte vissza; nem az én "tisztem" azaz ( kuss ) - ne vegyem fel és ne csináljak ebből ügyet!
Tudod, ezt hívom én az evangélium teljes értékű tagadásának! ( ill. azoknak az eltaposását, akik szívvel hisznek és vallanak ))

Igen!
Jézus ebben a fekvésben - hiába hallt meg, a szektavezérek, atomizált erővel rombolhatják áldozatát! Sokak áldozatát, akik valóban próféták és nem ál vagy hamis próféták. Arató munkások...
Ők nem prófétálnak minden nap és nem buzdítanak Mária kultusszal sem más eszközökkel, ŐK - röviden szólnak és "Igazat" ÉS - ÜLDÖZÖTTEK!
-
Vassulát én "üldözöm csak" - feléd irányított intelemmel, s mint kiderűlt mái napig - hiába.
A hiába nem az enyém - a hiába immáron avagy még - Jézusé!
-
Nos, mert indíttatva voltam - elmondtam...újra mondtam...mint egy szülő a kis értetlen gyermekének!
Iluska, aranyos vagy, tényleg így látlak és látom...amit látok...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Csüt. 21 Aug. - 12:13

És, hogy ne távozzak ki "háttal" emberi bizony mondásom a következő; "MOST FORR A BOR"! 

A korszakváltások egyik legszebb szakaszát éljük. A gombához hasonlóan nőnek ki a "tisztulások" - lészen közössége a "tisztáknak" - hamarosan és hűek lesznek - IGAZSÁGUKBAN!
-
HEGYEN ÉPÍTETT VÁROSOK!

Hogy aki fut mert futnia kell - beérkezzen!
-
És az Igazság Igazsága lészen - Isten Megtartó Keze!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Csüt. 21 Aug. - 12:14

(( nincs is szükség a sok-sok (ál)prófétálgatásra ...AZ IGÉBEN MINDEN LE VAN ÍRVA! )))))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Csüt. 21 Aug. - 13:20

Igen, fortis az egység képe a madarak röpte.
Mindegyik tudja a másikat is és a felettes törvényt is, amiben képesek együtt haladni.
Hármas egység ez, Isten, testvérem és én.
Ahogyan próbáltad a másik helyen a viszonyokat mérlegelni, itt is el lehet játszani a gondolattal:
Mi van, ha CSAK Istent szeretem,
-ha csak testvéremben keresem Istent,
-ha csak magamban találom...
És aztán jöhetnek az arányok.

A helyes arány, ha Istent 90 x-esen, testvéremet 9x-esen, és a fennmaradó 1 leszek én.
A lényeg, hogy Isten az origó, mindig hozzá térek, belőle mérlegelek, a Tőle kapott szereteten át szeretem a másikat, a másikban is Istent keresem, és Őt szeretem benne és önmagamat is Rajta át nézem.
Ha beszélek, akkor beszéljek a másik emberben lakó Istennel.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty NEM VESZIK KOMOLYAN PRÓFÉTÁIMAT

Témanyitás  Méhecske Csüt. 21 Aug. - 13:21

„….. , mondtam neked, hogy elküldtem figyelmeztetéseimet különböző próféták által, de nemzedékedben nem veszik komolyan prófétáimat. Legkevésbé sem törődnek azzal, amikor ma az ég beszél. Alighogy szócsövemen keresztül egy szót kiejtek, máris rárohannak és keresztülszúrják. Pedig házamat a szegények, a nyomorékok, a vakok és a bénák fogják újjáépíteni. Az utolsóból lesz az első, és az elsőből az utolsó. Közületek a legrosszabbak szemét és fülét nyitottam meg. Vakká és süketté tettem azokat, akik azt állították, hogy látnak és hallanak. Nevemet ismét tisztelni és imádni Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Heartb kell.

Gyermekem, ne merülj ki a velem töltött találkozások alkalmával! Még semmit sem láttál misztériumaimból, teremtmény! Ezért ne fogjon el a félelem, amikor ily módon látogatlak meg...! Térj be most Sebeimbe! Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 HeartbVeled vagyok üdvösségedért és mások üdvösségéért.” 

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Salfomegb
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Csüt. 21 Aug. - 15:18

Méhecske írta:

A helyes arány, ha Istent 90 x-esen, testvéremet 9x-esen, és a fennmaradó 1 leszek én.
A lényeg, hogy Isten az origó, mindig hozzá térek, belőle mérlegelek, a Tőle kapott szereteten át szeretem a másikat, a másikban is Istent keresem, és Őt szeretem benne és önmagamat is Rajta át nézem.
Ha beszélek, akkor beszéljek a másik emberben lakó Istennel.
Én azt hiszem az arányoknak egyformáknak kellene lennie , mindnek 100 % .  Azért gondolom így , mert aki 100 %-ig nem képes szeretni önmagát , az hogy lenne képes szeretni a másikat önmagától sokkal jobban . Azt is mondja valahol az írás , hogy szeresd fele barátodat , akár csak önmagadat . Nem tudom jól idéztem e , de valami ilyesmiről szól . Szóval az egység bennünk lakozik , mert csak akkor tudjuk kivetíteni a bennünk lévő egységet másokra és Isten felé , ha mi magunk is egészek vagyunk . 
Látod ha az emberre azt mondjuk torz , ami ez esetben azt jelenti , hogy a szeretet nincs meg benne csak darabokban , az az ember semmit sem fog tudni szeretni igazán , sem önmagát , sem másokat sem Istent  100 %ban , mert benne a szeretet nem egész . Ahol pedig a szeretet nem egész azt az űrt valami más tölti ki és ez maga az eltorzulás . 

Lehet ez a torzultság kicsit erős mint kifejezés , de most hirtelen nem jutott jobb az eszembe .  semleges
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Csüt. 21 Aug. - 15:42

Méhecskét olvasván az is eszembe jutott , hogy egy jó király ,aki gazdag is  ,lehet jó keresztény . Azt hiszem ezekre példákat is tudnék hozni , Gáspár , Menyhért , Boldizsár .  De az apokrif  írások között is van szerető király , aki kérlelte Jézust , hogy jöjjön az ő országába és éljen közöttük nagy tiszteletben , de az Atya terve természetesen nem ez volt . Jézus akkor már tudta ezt . 
Nos csak azért gondolkodtam el ezen , mert lehet egy szegény is megátalkodott és lehet egy gazdag is szeretetben teljes . Az írásból ez valahogy mégis kimaradt . A szegényeket és a nyomorultakat emeli ki leginkább .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Áprilia Csüt. 21 Aug. - 15:58

I. János 4; 20
"Ha azt mondja valaki, hogy: Szeretem az Istent, és gyűlöli a maga atyjafiát, hazug az: mert aki nem szereti a maga atyjafiát, akit lát, hogyan szeretheti az Istent, akit nem lát?"

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Csüt. 21 Aug. - 17:47

Na igen , az Áprilia által hozott idézet azt hiszem igazolni látszik mondanivalómat .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Áprilia Csüt. 21 Aug. - 20:20

fortis írta:Na igen , az Áprilia által hozott idézet azt hiszem igazolni látszik mondanivalómat .

Fő a "szerénység"...

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Csüt. 21 Aug. - 21:36

Ha a figyelmemet osztom szét, akkor már jobban érzékelhető az arány, de igen, a szeretet, az legyen igazi, magamat pedig utolsó helyre teszem.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Csüt. 21 Aug. - 21:36

Annyira egyszerű!

Él bennem a Krisztus Jézus....- meghaltam önön magamnak...-> számomra is érthetetlen  az 1%...-> mért jó az igét szétbontani?
Nos, a nem teljes igazságot prófétálók, mindég fenn tartanak egy résnyi helyt a "kőfalon"!
Ki és bejárásra!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Pént. 22 Aug. - 6:26

Méhecske írta:Ha a figyelmemet osztom szét, akkor már jobban érzékelhető az arány, de igen, a szeretet, az legyen igazi, magamat pedig utolsó helyre teszem.
Méhecske ha magadat az utolsó helyre teszed , akkor pont a neked szánt isteni ajándékot teszed az utolsó helyre . Miért lenne jobb mások ajándékát nagyobb becsben tartani , mint a sajátodét , ami maga Isten ajándéka ? 
Szóval azt akartam mondani , hogy ha magadat az utolsó helyre helyezed , azzal a benned élő Krisztust is az utolsó helyre helyezted . Ez pedig igazságtalan lenne vele és önmagaddal szemben is . 
Nem kell , hogy a figyelmed megoszd szeress mindent egyformán . A mindent a mindenekben hisz tudod .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Pént. 22 Aug. - 6:49

Isten ajándéka, igen, de önmagam... nem egy és ugyanaz.
Ráadásul mások szolgálatában növekszik bennem Isten szeretete  virág
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Pént. 22 Aug. - 7:05

Méhecske írta:Isten ajándéka, igen, de önmagam... nem egy és ugyanaz.
Ráadásul mások szolgálatában növekszik bennem Isten szeretete  virág
Úgy vélném te mint teremtmény  isteni alkotás vagy . Ha az egódra gondolsz vagyis magára az én tudatodra , ez is ajándék szerintem , hisz e nélkül cselekvőképtelen lennél . 
Tehát önmagad azaz mint énmagad  maga az a szikra ami életednek értelmet ad . Még egy fának is van éntudata , erre mondjuk nincs bizonyítékom , csak egy álmom amikor álmomban fa voltam . Tisztában voltam nagyságommal , gyökereimmel , érzékelésemmel , azaz önmagammal . 
Tehát meg kell becsülnöd , mert ez maga az életed .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Pént. 22 Aug. - 8:52

Önön magam az -> engedelmességem !
-
Ez sem homályosabb értelem mint bármi más az igében!
-
Meghaltam önmagam lenni és lettem a "FIÚ"! - Az Örökös, aki szót fogad az "Apjának", aki még az Apja leheletével is azonos!

SŐT!
Ma ez a hűség a világban történő gonoszság növekedését tekintve - egyenes arányban  kéne legyen,  "kéne" vele együtt  vagy felettébb növekednie!


Pont ez a baj - kérem....nincs hű és igaz fiú csak - "tanító" - szájtépő gonoszság, s mindeközben - lefejezik a keresztényeket!
-


Mért történhet meg?
Nos, én úgy vélem, aki iskolázatlan vagyok de, ragaszkodom Isten szép és szerethető AGAPE-hez, hogy ezek a derék emberek se voltak igazán egységbe. 
Az egységben, az Apostoli Szentek Egységében lévő "Szentség" - NEM LEFEJEZHETŐ! Annak feje Jézus a Krisztus!
Isten engem óvjon meg eme beszédekért és a gyűlölet múljon el mer így létezni nem lehet! Félelemben! Kizárt!
"A" termékenységet és ezzel a jövőt a bölcsesség és annak megtartása hozza meg!
Már pedig aki nem képes ezt képviselni - az öldökli egymást! 
Okkal vagy ok nélkül de, gyilkos módon!
Ki ölheti meg azt amit Isten teremtett - AZ EMBERT?
Nem - é ez a világ bűne?
Hogy öldökli az élet-akaratot?
-
Ennyire védhetetlen az Isten? - Az Isten - Akarat?
-
Ha nem "teremtődik meg" az Isten Országa a Szentek Közössége - ez a földi szakasz - akkor - erre adatott!
"A" Nem-re azaz - "Az" Igen-re!
-
Ha elveti a föld az Isten Életakaratát, akkor pusztúlnia kell!


Bizony mondom; aki nem érzi súlyát az engedelmességnek, az oktalan és legelésző birka nyáj!

Jézus Krisztus nevében!


Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Szomb. 23 Aug. - 7:40

Felkészülünk a Szentlélek rendkívüli ajándékainak a befogadására – 2014 augusztus
 
”Az utolsó napokban szétárasztom minden emberre a Lelkemet, fiaitok, lányaitok, a szolgák és a vének prófétálni fognak, látomásokat látnak és álmokat álmodnak!”(Ap. Cs. 2, 17)
 
119. havi imatalálkozó Szilágynagyfalu mellett, a Szentháromság hegyén.
 
A Szentírásból olvassuk el és elmélkedjük át Keresztelő Szent János dicséretét (Mt. 11, 7-14);
a szegény asszony két fillérjét (Mk. 12, 41-44);
és a kafarnaumi százados történetét (Lk. 7, 1-10).
 
Velük megvolt elégedve az Úr Jézus!
 
Havi mottó: ”Az asszonyok szülöttei között nem támadt nagyobb Keresztelő Jánosnál!” (Mt. 11, 11).
Havi imaszándék: engeszteljünk azokért a felebarátainkért, akikkel nincs megelégedve az Úr Jézus!
Konkrét feladatunk: a jót vegyük észre és dicsérjük meg a családunkban.
 
 
 
A SZENTLÉLEK ISTEN TANÍTÁSA 2014 AUGUSZTUSÁBAN
 
„Szeretett engesztelők! Ebben a hónapban, amikor a gyerekek vakáción és a felnőttek szabadságon vannak, felteszek nektek egy kérdést, amelyen gondolkozzatok el:
 
Mi megvagyunk-e elégedve veletek?
 
Sajnos nagyon sokan élnek a világotokban, akikről azt kell mondjuk:
 
”nem vagyunk megelégedve veletek!”
 
Mindazokkal a személyekkel, akik keresztelés helyett csupán névadó ünnepséget tartanak; akik keresztény temetés helyett csupán polgári temetést rendeznek szeretteik számára; akik templomi esküvő helyett a polgári esküvő vagy pedig az elkötelezettség nélküli együttélés mellett döntenek… nem vagyunk megelégedve! Mindazokkal a pogányokkal, akik a keresztény Szent István helyett a pogány Koppány életét élik és követik, nem vagyunk megelégedve! Mindazokkal, akik az agykontrol, a bioenergia, a rejki, joga, boszorkányság, babonaság, horoszkóp, sátánizmus… széles útján járnak, a kárhozat felé tartanak és az alvilág felé visznek másokat is, nem vagyunk megelégedve! Mindazokkal az emberekkel, akik Isten ellen, X parancsolat, VII szentség, Szentírás, templom… nélkül élnek, nem vagyunk megelégedve! Nem vagyunk megelégedve a Júdásokkal és követőikkel, akik a valamit (pénzt, evilági javakat) fontosabbnak tartják a Valakinél, Jézus Krisztusnál és a felebaráti szeretetnél. Szomorúan nézzük a bal latort és káromkodó követőiket; Lucifert és engedetlen követőiket! Mindazok a személyek, akik a haláluk után azt fogják hallani Tőlünk ”egyáltalán nem vagyunk veletek megelégedve”, azt is fogják utoljára hallani Tőlünk ”távozzatok az örök kárhozatra, amely az ördögnek és követőinek készült!” Égi kérésünk az, hogy még a halálotok bekövetkezése előtt, térjetek vissza Hozzánk, a X parancsolathoz, a VII szentséghez, a Szentíráshoz.
Tény az, hogy olyan személyek élnek a világotokban és az engesztelők között is, akikről azt kell mondjuk: ”csak részben vagyunk veletek megelégedve, részben nem!!”
Ezek a személyek, langyos keresztények. Azt sem mondhatjuk rájuk, hogy hidegek, de azt sem, hogy a szeretet tüzétől lángoló keresztények. Ezeknek azt mondjuk:
 
”bár lennél hideg vagy meleg, de mivel langyos vagy kiköplek a számból!”
 
Ezek a személyek két úrnak szolgálnak! Vasárnaponként a templomba járva úgy tűnik, hogy igazi keresztények; hétköznaponként úgy élnek, mint mások a világban, nem érződik meg rajtuk a templom tömjén illata. Ezek a személyek olyanok, mint az eső nélküli felhők; mint a terméketlen fügefák; mint a bálványimádó gazdag ifjú; mint a vízben lévő kövek; mint a szentelt vízben megmártózkodó keserű lapuk; akik a szájukkal tisztelnek minket, a szívük azonban távol van Tőlünk! Ők, bár azt mondják van meggyőződésük, mégis a hitvallás idejében gyávák és nem merik megvallani a hitüket, nehogy kigúnyolják őket. Ők, Jézust a templomba felejtik; egyeseket szeretnek, másokat pedig gyűlölnek. Ők gyertyát gyújtanak Szent Mihály főangyalnak és a sárkánynak is!!! Ezeknek a személyeknek azt mondjuk: ”Jaj nektek, ha teljesen meg nem tértek! Jaj nektek, mert nem vonzó az életetek! Jaj nektek, mert ilyen lelkülettel a purgatórium felé tart az életetek”!!!
Örömmel nézzük azokat a személyeket a világban és köztetek is, akikről elmondhatjuk: “meg vagyunk veletek elégedve!!!”
Örülünk mindazoknak az engesztelőknek, akik nem a rosszat, nemcsak az evilági jót, hanem a természetfeletti jobbat választják. Nagyon tetszik nekünk a radikalitásotok a bűnnel szemben; az engedelmességetek a lelki életben; a konkrét szeretetetek a felebarátaitokkal szemben. Jó látni mindazokat a személyeket, akik bölcsen a sziklára építenek, akik nemcsak meghallják a kéréseinket, hanem meg is teszik! Jó hallani, akik azt mondják: ”Az életem Krisztus! Íme itt vagyok Istenem, hogy Akaratodat megtegyem!” Őrömmel nézzük azokat az engesztelőket, akik a nyelvüket: nem pletykára, nem átkozódásra, nem káromkodásra, hanem áldás mondásra, kiengesztelődésre, tanúságtételre, imára, hálára, dicsőítésre használják. Ezek a személyek, haláluk után azt fogják hallani Tőlünk:
 
”Jöjjetek Atyám áldottai és birtokoljátok a nektek készített Országot!”
 
Befejezésül gondolkozzatok el azon, Mi megvagyunk-e elégedve veletek? Kérünk titeket, engeszteljetek azokért a személyekért, akikkel nem vagyunk megelégedve. Ti pedig törekedjetek úgy élni, hogy elmondhassuk rólatok: ”meg vagyunk elégedve veletek”!!!
Most megáldalak titeket a tartalmas élet lelkületével!!!
 
 
 
VISSZATEKINTÉS 2014 JÚLIUSÁRA
 
Mi volt a Szűzanya üzenete?
„Drága fehér rózsácskáim! Készülök jönni hozzátok! Személyesen akarok találkozni veletek, ezért ne maradjatok el egyszer se az engesztelésről. Sőt, arra kérlek titeket, hogy missziós lelkülettel legalább egy személyt hozzatok magatokkal a Szentháromság Hegyére! Az összefogás jellemezzen titeket. Tudnotok kell azt, hogy a gonosz lélek a gyengéket el akarja vinni közületek. Érezzetek felelősséget irántuk. Én édesanyai szeretettel szeretlek titeket és az Őröm Könnyeimmel tisztítalak, hogy alkalmassá váljatok a Velem való találkozásra. Most, a Szentháromság Akaratából, Éva gyermekemnek az elköltözésének az évfordulóján, neki adom át a szót, hogy beszéljen!”
 
Mi volt Éva Asszony üzenete?
„Szeretet engesztelő testvéreim! Nagyon hálás vagyok nektek azért, hogy az elköltözésem után sem hagytátok el a Szentháromság Hegyet. Örülök annak, hogy a lelki életben növekedtek és egyre többen jösztök erre a Szent Hegyre. Legyetek egyek a jóban! Éljétek a szeretetet. A főfelelősöknek való engedelmesség jellemezzen titeket! Tudom azt, hogy az akaratotok alárendelése, szellemi vértanúság, amely rendkívüli kegyelemmel jár. A ti ételetek és italotok, Isten Szent Akaratának a keresése és megtevése legyen. A mai napon legyen bátorságotok nagy kegyelmeket kérni, mert a Szentháromság Akaratából rendkívüli kegyelmeket árasztok rátok. Soha ne hagyjátok el ezt a Szent Helyet. Segítsétek lehetőségetekhez mérten, hogy a Kiengesztelődés Templomát minél hamarabb felépíthessétek. A Szentháromság Nevében megköszönöm nektek azt, amit eddig tettetek és ezután fogtok tenni a Szent Hegyért! Vigyázzatok, mert a gonosz lélek a jónak a látszatában megakarja osztani az engesztelő közösséget. Ha kéritek a szellemek megkülönböztetésének az ajándékát, akkor világosan fogjátok látni mi van a jó Istentől és mi van az emberektől. Örömmel mondom nektek azt, amikor a Szűzanya meg fog jelenni mindannyiótoknak, akkor én is el fogok jönni látható formában. Nagyon várom azt a ’szent pillanatot’, amikor találkozni fogunk. Szenvedő testvéremnek azt üzenem, hogy még egy kicsit tartsál ki az engesztelő szenvedésben. Ne félj! Isten szeret téged és meg fog gyógyítani csodálatos módon, sok beteg testvéreddel együtt. Ezután is bízzál az Úrban, akkor is, ha még türelmesen kell várakoznod a gyógyulásig. Ne felejtsétek el, örülök nektek és szeretlek titeket! Készüljetek fel, mert az engesztelés útján a boldogság sorozatával fogtok találkozni és az Égből leereszkedő Új Jeruzsálemmel. Most a Szentháromság, a Szűzanya és Általam megáld titeket az egység kegyelmével!”
 
Mi az igazi engesztelők egyenruhája?
Az öröm, a mosoly, a vidámság, az optimizmus, a reménység, a szeretet...
Állandó örömötök előfeltétele, hogy békében, szeretetben és egységben éljetek Istennel, az emberekkel és önmagatokkal!
Isten mindenkit az örömre, boldogságra teremtett! Az öröm Isten ajándéka és az Örök Boldogságnak a visszfénye. A szomorúság a bűnnel együtt jelent meg a Földön.
A teljes emberi kibontakozás egyedül az öröm légkörében lehetséges!
Az öröm azt jelenti, hogy szilárd elvekre támaszkodtok és optimizmusban éltek!
Az evangélium, az örömhír hirdetése arra kötelez, hogy elsősorban ti legyetek az örömhír!
Az életöröm forrása a jó lelkiismeret öröme!
Az öröm fontos szociális tényező! Az öröm lendületet ad az akaratotoknak és alkotóképességeteknek. Az öröm jóságra, szeretetre, szolgálatkészségre hangol!
A szomorú lelkek betegek! A betegség a halál felé gravitál, míg az öröm az élet virága!
Jézus Krisztus az emberek örömét áldotta meg a kánai menyegzőn a jelenlétével és csodájával.
Az öröm a lélek legmélyén lakik, amit lehet birtokolni egészségesen és betegen, a börtönben és a palotában is.
Az öröm mindenütt ott van, csak meg kell keressétek.
A legmélyebb örömök a lelki örömök.
Aki mosolyog, annak kinyílik a szíve Istenre és ez által plusz kegyelmet kap.
Miért látszotok szomorúnak? Miért nevettek oly keveset? Miért tesznek a luxustárgyak elégedetlenné? Azért, mert azok halott holmik! Amire igazán szükségetek van, az a szeretet.
A megosztott szomorúság feleződik, a megosztott öröm pedig kettőződik!
Boldogok akartok lenni? Tegyetek boldoggá másokat! Örvendező keresztények akartok lenni? Minden nap törekedjetek megörvendeztetni másokat, elsősorban szeretteiteket!
Örömmel, vidámsággal és optimizmussal teli vakációzást és szabadságot kívánunk mindenkinek!!!
 
Házi feladat augusztusra
“URAM SEGÍTS, HOGY ÚGY ÉLJEK, HOGY EGÉSZ ÉLETEMBEN MEGLEGYÉL VELEM ELÉGEDVE!!!”
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Vas. 24 Aug. - 12:55

Megakartok keseredni?
Akkor tegyétek ezt itt, "az idézetet" !

..."Boldogok akartok lenni? Tegyetek boldoggá másokat! Örvendező keresztények akartok lenni? Minden nap törekedjetek megörvendeztetni másokat, elsősorban szeretteiteket!
Örömmel, vidámsággal és optimizmussal teli vakációzást és szabadságot kívánunk mindenkinek!!!..."
-
Ugyan én nyaralni nem sokszor és nem sok helyre jutottam el.
De, mindég azon voltam, hogy segítsek másokon.
Mondhatnám - bele is "gebbedtem", s a végére úgy rámszált a démonok serege, hogy káromkodtam, szitkozódtam, arra törekedtem, hogyan tartsak be másoknak!
Lopni még nem loptam csak fontolgattam, keserűségemben, mert elszegényedtem, s az utolsókat adtam a tőlem tehetősebbnek is!
-
Szóval Iluska ez nem pálya!
-
A kedves "piárosnak" aki felöntötte eme "megtévesztést" a netre, bizony a hátán egy lóhajtó ostort kéne szétverni!
-
Jártam a Dabasi vásáron és nem láttam egyetlen táblát sem ami ezt írta volna; BOLDOGSÁG ELADÓ! - Akciós áron!


Kereslet volna még - no de, a kínálat?
 


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 24 Aug. - 13:20-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 2 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 12 oldal Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.