Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

álmok 3 tudatos

5 posters

18 / 19 oldal Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19  Next

Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Vas. 10 Júl. - 21:30

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:57-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Vas. 10 Júl. - 22:18

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:57-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Vas. 10 Júl. - 22:23

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:57-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Hétf. 11 Júl. - 11:14

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:58-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 11 Júl. - 15:45

Áprilia írta:
efi írta:
Csakhogy nem lehet figyelmen kívül hagyni dolgokat az álomból, ha már elemezzük őket, mert különben semmi értelme sincs az álomelemzésnek.
Itt például nem lehet elmenni amellett, hogy félő, hogy ez a hatodik lábujj eldeformálja Fortis lábát, sőt még a járását is!
Áprilia
Következésképp?

efi : Nem lehet pozitívan megítélni.

Erre nekem volna egy ötletem , de ez sem nem pozitív , sem nem negatív . 
Szóval a hatodik lábujj talán a táltosokra , vagy sámánokra utaló jellegzetesség . 
Ami azt illeti , persze , hogy eldeformálja még a járást is hiszen nem a hétköznapi lábbal , nem a hétköznapi módon áll , vagy jár . 
Tehát az , hogy eldeformálja a járást ez egy erős kifejezés . Mert itt a tény , azaz a mihez képest ? Bizonyos szemszögből nézve mindenre ki lehet mondani , hogy ami nem hétköznapi , az deformált , de szerintem nem igazán jó ez a kifejezés erre .
Az öregem is azt mondta annak idején , hogy nem vagyok normális amiért olyasmi érdekel és olyasmivel foglalatoskodom ami nem hétköznapi . Szóval  valamennyire azért ti is mind ilyenek vagytok .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 11 Júl. - 15:50

Áprilia írta:
fortis írta:A pillanat . 2015 06 . 07 tudatos
Na ez érdekes, csak nem tudom, mit jelent. A csaj, mután egy másik épületbe invitált, az odavezető úton bekötötte a szemét, mondván, hogy ahhoz neki nem kell látnia, hogy odataláljon. Tán csak nem az ő tudatalattijába mentetek át? (másik épület, a kendő színe fekete, bekötött szemmel is ismerte az utat).
A hal egyébként néha szintén a transzcendencia szimbóluma.


Hmm valóban nagyon érdekes volt és így a történtek távlatából visszagondolva akár még az is lehetett , amire tippelnél Áprilia . Ez a gondolat még érdekesebbé teszi az egészet . Ő volt otthon .  De ha úgy nézzük , hogy minden álom alak én vagyok , össze lehet e kapcsolni akkor ezt ezzel ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 11 Júl. - 15:56

Áprilia írta:
fortis írta:Újságíró . 2015 dec vége


Arra nem is gondoltál, hogy "a valóságból az álmokon át vezet az út a tudatalattiba?" tongue

Nahát erre tényleg nem gondoltam . 
na de ott vannak még a nick nevek is .  Nevek , amik kapukként funkcionálnak . na ez lehet rejtély marad .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 11 Júl. - 15:58

Áprilia írta:
A fentebbi álmodhoz, az "Újságíróhoz" még valamit.

Ezt mondta neked egy hang: "Mindig nézz úgy , mintha újságíró volnál , és keresd a legapróbb részletet is , ami felkeltheti az érdeklődésed , ami nem oda illő vagy nem hétköznapi dolog!"

Ezzel a mondattal szerintem már a felderítők keresésére megy ki a játék (2. kapu), és nem arra, hogy normál álomban vedd észre a nem oda illő dolgokat, és válj tudatossá (1. kapu.) Azért gondolom, hogy a felderítők keresésére vonatkozik a felhívás, mert eleve tudatos álomban voltál, amikor szólt hozzád a hang, tehát nem vonatkozhatott arra, hogy normál álomban figyeld meg a környezeted, és azáltal tudatossá válj (hiszen már az voltál.) 

Nahát erre nem is gondoltam .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szer. 13 Júl. - 13:59

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:58-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szer. 13 Júl. - 14:40

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:58-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty 2016 tudatos

Témanyitás  fortis Szer. 13 Júl. - 14:48

Tudatosság néhány pillanatra  2016 juli 13 tudatos

- Az utcán sétáltam és gondoltam teszek egy valóság tesztet . 
Felugrottam a levegőbe és fönn maradtam , repülni kezdtem . nahát , tudatos vagyok , döbbentem rá álmomban és amint erre rájöttem , a földre vissza zuhantam és a tudatosságnak vége lett . 

- Az utcán sétáltam tovább és ismét eszembe jutott , hogy tennem kéne egy valóság tesztet . Ismét felugrottam és ismét repülésbe ment át . Nahát ismét tudatos álmom lett , könyveltem el magamban és ismét zuhanni kezdtem . 

- harmadjára is ugyan így történt , az utcán mentem tovább és megismételtem a tesztet . Immár mérges voltam , hogy mint tudatosul bennem az álom , azonnal el is veszítettem .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szer. 13 Júl. - 14:58

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:58-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szer. 13 Júl. - 15:18

öröm  De jók ezek az elemzések !  yes
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szer. 13 Júl. - 15:20

Áprilia írta:Kezdesz erőre kapni.

Hm talán , ideje volna már , bár most valóban roppant leterhelt vagyok sajnos .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szer. 13 Júl. - 15:22

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:59-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szer. 13 Júl. - 15:54

Áprilia írta:
fortis írta:Savanyú   János. 2016 05 . 27

Na ez az asszony egy elég szigorú anima figura. Szerintem azzal, hogy "ismer valakit, aki már pórul járt az álmodással", nem tudom miért, de rád céloz. A korábbiakban mar lehet, hogy volt olyan, hogy pórul jártál az álmodással.
Hmm talán valóban volt egy ilyen helyzet . de azt nem mondanám , hogy pórul jártam volna . Inkább csak azt , hogy pár héten keresztül igen elcsigázott  lettem  miatta , de sosem bántam meg azt az alkalmat  .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szer. 13 Júl. - 16:59

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:59-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szer. 13 Júl. - 17:04

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:59-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szer. 13 Júl. - 18:04

öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Szer. 13 Júl. - 18:13

A repülés váltotta ki a tudatosságot ha jól értem, de a rutinod hogy tesztelj már megvolt. És talán ez okozta a bajt, hogy megszokásból teszteltél és csak utána váltál tudatossá, szintén megszokásból. Szerintem az a legjobb ha észreveszünk valami ellentmondást, így nő a valós idejű figyelmünk is, és csak utána végzünk néhány megerősítő tesztet.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 18 Júl. - 8:37

A fekete lovas. 2016 juli 18 tudatos

Álom váltással kerültünk  a helyszínre , ami egy folyóparti sétány volt . 
J- vel sétálgattunk , majd lehajoltam a parti köveket szemrevételezni , J pedig kicsit feljebb kapaszkodott az ösvényen . Kellemes környezet volt , olyan igazán valóságos .  Miután megnézegettem egy két kavicsot , J után mentem és letértünk egy másik ösvényre , ami ismét a folyó felé kanyarodott .  Ekkor megint történt egy álom váltás , mert az ösvény egy egészen más környezetbe vitt bennünket . Olyan érzés volt , mintha átlépnénk egy láthatatlan falon és onnantól egy egészen másik helyszínre toppantunk volna .  Ezt a váltást annyira érzékeltem , hogy tudatossá váltam tőle .  Igen  itt már kicsit minden másképpen nézett ki , a hely hangulata is megváltozott .  Lehajoltam , hogy szemrevételezzem a füvet , és a kezemet végig húztam a fűszálakon .  Szeretem ezt a fűvet , mondtam J-nek , aki pár méterre mögöttem botorkált és a folyón lévő csillogásban gyönyörködött .  A fűszálak a térdemig értek és életteli zöld színűek voltak , erős egészséges szálak . Amire felfigyeltem esetleg még az volt , hogy a szálak nem csomókban nőttek , hanem mintha egyenként szellősen nőttek volna ki a kemény barna talajból .  Vizsgálódásom közben egy fura kopogtató hangra lettünk figyelmesek és láttuk , hogy a folyó mentén egy alak közeledik felénk nagy iramban .  Hamarosan kiderült , hogy a kopogtató hangot a lova patáitól származhattak  és a lovas hamarosan  előttünk állt . Lováról leszállva felénk fordult és én a szemei közé néztem .  
A ló és a lovas egyaránt feketélettek a most már ködössé váló térben és nagy meglepődésemben a lovasnak nem voltak szemei , pontosabban a szemei helyéről mély sötétség áramlott .  Amint bámultam bele ebbe a mély fekete sötétségbe , a lovas eltűnt és egy ködös helyet láttam , ahol a távolban derengeni kezdett egy sötét torony . 
Sajnos kiestem az álomból és a tudatosságomból is . Az események olyan gyorsan zajlottak , hogy a csodálkozáson kívül másra nem igazán akadt időm .
álmok 3 tudatos - Page 18 Images?q=tbn:ANd9GcQvpplYsU0LEFrNmM6hpFNLEhN08ChyfrT2chY60Y74ZehDWFA_ álmok 3 tudatos - Page 18 Images?q=tbn:ANd9GcQeyj2EwYRBNDCS-dLknepkLkpt04hwxzaCaJ3TM4DSbqpmpV-G
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Hétf. 18 Júl. - 9:59

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:59-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 18 Júl. - 10:16

A legkülönösebb számomra az az alak volt , de mondhatni leginkább az ami a szeme helyén volt . Lehet jelképes rendszert tárna elénk , mert egy egészen más világba engedett bepillantást , hiszen az eredeti helyszín ettől még nem szűnt meg . 
A másik aminek amúgy örülhetnék , hogy automatikusan eszembe jutott , hogy vizsgáljam meg a környezetemet . Ezt tettem tulajdonképpen a fűszálakkal és a talajjal .  Nos hogy ez jó e , vagy sem , azt nem tudom , de a fű tulajdonképpen természetellenesen egészséges volt . Tulajdonképpen érezhetővé vált , hogy a környezet mesterkélt . Minden a helyén volt , kivéve ezt a hozzánk lovagoló alakot . Az valahogy nem illett sem az álomba , sem a környezetbe . Nem tudom miért bukkanhatott fel és mit akarhatott . Ezt lenne jó tudni ugyebár .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Hétf. 18 Júl. - 10:19

Brrr!
Méghogy "sajnos" estél ki az álomból! Elég hátborzongató.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 18 Júl. - 10:44

efi írta:Brrr!
Méghogy "sajnos" estél ki az álomból! Elég hátborzongató.

Hát fura volt , de én sajnálom , hogy vége lett . Jó lett volna többet ott időzni , többet kíváncsiskodni , megtudni .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Hétf. 18 Júl. - 10:54

Nekem úgy tűnik hogy te hívtad ezt a lovast. Szerintem mikor kopogó hangokat hallottál, patadobogásra asszociáltál, és az ösztönös félelmed (nem tudatos!) ilyen félelmetes külsővel ruházta fel.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 18 Júl. - 10:58

Médea írta:Nekem úgy tűnik hogy te hívtad ezt a lovast. Szerintem mikor kopogó hangokat hallottál, patadobogásra asszociáltál, és az ösztönös félelmed (nem tudatos!) ilyen félelmetes külsővel ruházta fel.

Ez így elfogadható magyarázatként , bár én egy kicsit többet setenék ki belőle . Hogy mit , azt még nem tudom , de a környezet kellemes volt és félelemnek nyomát sem éreztem .  Persze rá lehet mondani , hogy tudat alatt félünk , de annak meg mi értelme ?  Szóval nem gondoltam és nem voltam felkészülve rá , hogy valami félelmetessel fogok találkozni . Voltaképpen amikor szembesültem a jelenséggel , sem gondoltam , hogy félnem kellene tőle . Sokkal inkább volt meghökkentő a látvány , mint félelmetes , és sajnáltam is , hogy olyan hirtelen véget ért ez a helyzet . 
Az álom egy másik álommal folytatódott , egy hétköznapi eseménnyel .
Az álom olyan hajnali 3 körül történhetett , mert néha felébredtem és edzettem magamat , hogy ne felejtsem el  .
Ami különös még , hogy miért juthatott Ápriliának pont most az eszébe a Setét torony mint film ?  Nagyon furák ezek a szinkronicitások .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Hétf. 18 Júl. - 11:04

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:00-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Hétf. 18 Júl. - 11:05

Még az is lehet hogy azért volt félelmetes külseje hogy elijesszen a toronytól. A tudatod egy olyan részében járhattál ahová bezártál egy fontos információt és a lovast mint őrzőt állítottad ide. Lehetne a további célod hogy eljuss ebbe a toronyba és szembenézz a rejtéllyel.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Hétf. 18 Júl. - 11:06

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:00-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 18 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

18 / 19 oldal Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.