Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

+8
Áprilia
Blueeye
fortis
Nilka
Rhea Sylvia
Mayra1
Méhecske
Efi
12 posters

3 / 19 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next

Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Hétf. 18 Feb. - 18:38

Párduc Cica írta:"Ha unatkozol, az az egyik legbiztosabb jele annak, hogy csak önmagadért élsz. A másokért való élet sohasem unalmas."
(Párduc Cica Laughing Wink )
Hmm ha másokért élsz , ezzel ugye azt szeretnéd mondani , hogy ha másokért teszel , tehát cselekvésben vagy .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Hétf. 18 Feb. - 19:10

Háát, nekem is magas. (Mármint az előző.)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Mayra1 Hétf. 18 Feb. - 19:23

fortis írta:
Párduc Cica írta:"Ha unatkozol, az az egyik legbiztosabb jele annak, hogy csak önmagadért élsz. A másokért való élet sohasem unalmas."
(Párduc Cica Laughing Wink )
Hmm ha másokért élsz , ezzel ugye azt szeretnéd mondani , hogy ha másokért teszel , tehát cselekvésben vagy .

Ez egy kicsit több annál...a cselekvés még untathat!

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Hétf. 18 Feb. - 19:33

Valahogy úgy, ahogy Mayra mondja.
Nem önmagunkat tenni az első helyre. És folyton azon munkálkodni, hogy másoknak segítsünk. A segítő szándék. Amikor nem csak a puszta cselekvés számít, hanem a motiváció is.
Az ilyeneket tudja használni Isten.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Hétf. 18 Feb. - 19:42

efi írta:
fortis írta:. Ez esetben nem szellemivé hanem szellemivé vissza ?

Pontosan!

ami megteremtett mint pl anyag visszafordítható e szellemivé egyáltalán ?

Vissza. Az emberiség feladata ezt megtenni. Valahogy úgy, hogy igazán megismeri - ez a pont még nem világos nekem.
Talán összeegyeztetni a szellemi és a fizikai látásmódot, azaz összehangolni. Áthozni a szellemit a fizikaiba. Egyesíteni. Egyszerre érzékelni a kettőt. A tudatunk jobb és a baloldalát. Mindkettő által érzékelt dolgokra emlékezni. Valami ilyesmire gondolnék.
(végülis ezt csinálták az eredeti szabadkőművesek, amikor templomokat emeltek. Az epiteszetük olyan volt, hogy benne volt a szellemi is. Ha megtalálom pontosan, idehozom, helyesbítek.)
Na, hoztam, korábban Efi hozta a Sokféle vallásnál: "Ez az építészet az egész világmindenséggel volt kapcsolatos. Ha az egyiptomi piramisokat méretarányaik szerint nézzük, úgy találjuk, hogy ezek összhangban állnak az égi terek és az azokban le vő csillagtávolságok mértékeivel. Az égi térségek egész konfigurá cióját beleépítették ezekbe az építményekbe. Az egyes építmények összefüggésben álltak az ég boltozatával. Látjuk a titokteljes ritmu sokat amelyeket a csillagok szemlélésekor tapasztalunk, ha nem érzéki szemlélettel, hanem intuitív tekintettel nézzük őket, nyitottan a magasabb viszonyok, a ritmikus viszonyok felismerésére, amiket az ősi építőmester beléjük helyezett mert a világmindenség alapján épített. Az építészetnek ezt a módját alkalmazták akkoriban...")


A hozzászólást Párduc Cica összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 18 Feb. - 19:50-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Hétf. 18 Feb. - 19:42

Értem.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Hétf. 18 Feb. - 19:47

Párduc Cica írta:Áthozni a szellemit a fizikaiba. Egyesíteni.

Nem, a fizikaiban benne van a szellemi, azt nem nekünk kell bele vinni. Nekünk fel kell ismerni benne. Meglátni.
Valami ilyesmi.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Hétf. 18 Feb. - 19:48

efi írta:
Párduc Cica írta:Áthozni a szellemit a fizikaiba. Egyesíteni.

Nem, a fizikaiban benne van a szellemi, azt nem nekünk kell bele vinni. Nekünk fel kell ismerni benne. Meglátni.
Valami ilyesmi.
Igazad lehet.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Hétf. 18 Feb. - 22:17

Idézet, nem tudom, kitől:

„A testvériség itt a földön nem más, mint egy képmása annak, ami a
magasabb síkokon létezik. Mi megtagadunk valamit, ami már él bennünk, ha
nem ápoljuk a testvériséget önmagunk között, itt a földön. Ez a mélyebb
jelentése a testvériség ideájának. És ezért nekünk keresnünk kell a
módját, ...
hogy mi megértsük a másik embert a lelke legmélyebb mélységében, és
együtt maradjunk, mint testvérek – bármekkorák is a véleménykülönbségek.
Ez az igazi együttlét, az igaz testvériség, ahol nem kérjük, hogy a
másik individualitás egyetértsen velünk és ugyanúgy gondolkodjon, hanem
minden individualitásnak megengedjük, hogy saját véleménye legyen. Ekkor
a legnagyobb bölcsességet fogjuk elérni, ahogy együtt dolgozunk."

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Kedd 19 Feb. - 5:54

Párduc Cica: " Talán összeegyeztetni a szellemi és a fizikai látásmódot, azaz összehangolni. "

fortis: Ez a gondolat tetszik nekem . Azt hiszem az ilyen esetben a szellem emeli az anyagit .
Olyan ez , mint mikor egy anyag felismeri , azaz elfogadni véli nem pusztán anyagi mivoltát , mert a szellem megmutatkozik neki . Nem tagadhatja el magától , így a felismerés az ami felemeli az elfogadásban . Ez nagyon érdekes .

Most egy kicsit elvetem a sulykot és szabadjára engedem fantáziámat , ahogy Párduc Cica említette a piramisokat és a csillagokat az jutott az eszembe , ha a piramisokat felülnézetből tekintjük , azok is olyannak tűnnek akár a csillagok . Hmm földre szállt csillagok .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Kedd 19 Feb. - 6:51

efi írta:Idézet, nem tudom, kitől:

„A testvériség itt a földön nem más, mint egy képmása annak, ami a
magasabb síkokon létezik. Mi megtagadunk valamit, ami már él bennünk, ha
nem ápoljuk a testvériséget önmagunk között, itt a földön. Ez a mélyebb
jelentése a testvériség ideájának. És ezért nekünk keresnünk kell a
módját, ...
hogy mi megértsük a másik embert a lelke legmélyebb mélységében, és
együtt maradjunk, mint testvérek – bármekkorák is a véleménykülönbségek.
Ez az igazi együttlét, az igaz testvériség, ahol nem kérjük, hogy a
másik individualitás egyetértsen velünk és ugyanúgy gondolkodjon, hanem
minden individualitásnak megengedjük, hogy saját véleménye legyen. Ekkor
a legnagyobb bölcsességet fogjuk elérni, ahogy együtt dolgozunk."
köszönöm, hogy hoztad ezt a gondolatot Efi smile

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Kedd 19 Feb. - 6:59

Efi : Idézet, nem tudom, kitől:

Igen , valóban megszívlelendő gondolatok .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Mayra1 Szer. 20 Feb. - 17:58

„Soha ne kételkedj abban, hogy egy mély gondolatokkal rendelkező, felelősségteljes kis csoport képes megváltoztatni a világot, hiszen ez az egyetlen módja a világ megváltoztatásának!” (Margaret Mead)

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Szer. 20 Feb. - 18:15

Mayra1 írta:„Soha ne kételkedj abban, hogy egy mély gondolatokkal rendelkező, felelősségteljes kis csoport képes megváltoztatni a világot, hiszen ez az egyetlen módja a világ megváltoztatásának!” (Margaret Mead)
yes

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Csüt. 21 Feb. - 7:36

Mayra1 írta:„Soha ne kételkedj abban, hogy egy mély gondolatokkal rendelkező, felelősségteljes kis csoport képes megváltoztatni a világot, hiszen ez az egyetlen módja a világ megváltoztatásának!” (Margaret Mead)

Valóban elgondolkodtató . A baj az , hogy fordítva is igaz .
Egy csak az önös érdekeit tekintő felelőtlen kis csoport is képes megváltoztatni a világot . És akkor elgondolkodtató kik is a világ urai , mert nem tartom kizártnak , hogy vannak ilyenek .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Csüt. 21 Feb. - 8:27

fortis írta:
Mayra1 írta:„Soha ne kételkedj abban, hogy egy mély gondolatokkal rendelkező, felelősségteljes kis csoport képes megváltoztatni a világot, hiszen ez az egyetlen módja a világ megváltoztatásának!” (Margaret Mead)

Valóban elgondolkodtató . A baj az , hogy fordítva is igaz .
Egy csak az önös érdekeit tekintő felelőtlen kis csoport is képes megváltoztatni a világot . És akkor elgondolkodtató kik is a világ urai , mert nem tartom kizártnak , hogy vannak ilyenek .
ha érdekel, nézz utána annak a 13 családnak, akik jelen pillanatban /még/ irányítás alatt tartják a világot.
vannak ilyenek

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Csüt. 21 Feb. - 8:59

Egyetlen ura van ennek a világnak (az Ige szerint). (És az nem Isten...Isten csak a hívők életében uralkodik - ha hagyják).

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Csüt. 21 Feb. - 11:12

Párduc Cica.
aki nem tart igényt arra, hogy Isten helyett más vezesse becsukott szemmel, utána jár a dolgoknak.
ugyanis akkor kiderül, hogy a 13 valójában egy.
részemről nem szajkózom olyan igéket vagy gondolatokat, amiknek a tartalmáról fogalmam sincs.
ez akkor igaz út, ha a szemem nyitva van, mert ez esetben érzem/értem is, amit mondok.
aki pedig arra van ráállva, hogy hibát találjon ott is, ahol nincs, talán magába kellene néznie, hol is a hiba.

megtennéd, ha hozzám intézed a gondolatod, akkor megszólítasz? megtisztelnél....
/bár ez nem egyedi.../

természetesen olyan esetben ez nem törvény, mikor eleve csatolt hozzászólásként érkezik.

amiért ezt felhozom, az az, hogy egy csoporton belül az egyenesség élen kellene járjon.
ha gondom van valakinek a szemléletével, gondolatával, akkor neki címzem a sajátomat, esélyt adva arra, hogy meggyőzzön, vagy elmagyarázzon dolgokat, elvégre előfordulhat az is, hogy én nem értettem meg valamit a mondandóból.
ha ez nem így működik, akkor ott gond van.
ti hogy látjátok?



Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Csüt. 21 Feb. - 11:23

Hagy szóljon hozzá mindenki abban a formában, ahogy akar. Ne akarjon senki senkit illemre vagy bármi másra nevelni.
És főleg ne célozgasson senki arra, hogy valaki más őszerinte nem egyenes.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Csüt. 21 Feb. - 11:34

Párduc Cica írta:Egyetlen ura van ennek a világnak (az Ige szerint). (És az nem Isten...Isten csak a hívők életében uralkodik - ha hagyják).

Katának :
Háát szerintem ez a hozzászólás nem személyhez szólt , hanem egy puszta önálló vélemény , ezért a Párduc Cicának címzett utalásod nem igazán helytálló Kata . Gondolom ha neked címezte volna akkor úgy írta volna .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Csüt. 21 Feb. - 12:21

efi írta:Hagy szóljon hozzá mindenki abban a formában, ahogy akar. Ne akarjon senki senkit illemre vagy bármi másra nevelni.
És főleg ne célozgasson senki arra, hogy valaki más őszerinte nem egyenes.
elhiszem, hogy vannak erős hitek, de alapvetően felmerül a kérdés... mit is üzenünk vele?

ha valaki a biblia igéi szerint él és eszerint beszél, nem úgy van-e, hogy eszerint is érez?
vagy ha még nem tart ott, nem kell-e önvizsgálatot tartani? ami ugye folyamatosnak kell legyen, elvégre az "ördög" nem alszik.

azt üzenem-e a világnak, hogy "azt kapom, amit adok, nem számít tőled vissza jön-e, hiszen törvény, hogy az áldás áldásként tér vissza.", vagy valami teljesen mást, amiről most kapásból a keresztes hadjáratok és egyéb - épp aktuális - egyházi dolgok jutnak eszembe.
mit ér a biblia, ha nem éljük?
Jézus a Szeretetet hirdeti, nem az elkülönülést, megvetést, vagy egyéb, felettébb nem dicsőséges dolgokat.
egyet kér, a legegyszerűbbet, ami - még itt is - felettébb bonyolult kérdés, a jelek szerint.

nem bújom a bibliát, amit az élet elém hoz, azt megjegyzem. a magam ütemében, türelmesen kivárom hogy összeálljanak a dolgok.
le lehet nézni az ezotériát, és az ezosoknak a bibliát, de - ahogy azt tanításban kaptam - a kettő együtt él.
külön-külön tévutakra vihet. természetesen ez alól van kivétel, de nagyon kevés.

amit írtál Efi, elfogadom, mint saját véleményed, de ilyen alapon mástól ne kérd számon, úgy ahogy jópárszor előfordult.

itt nem a veszekedés volt a lényeg, hanem a tisztelet egymás iránt, ami a szeretet alapja.


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Csüt. 21 Feb. - 12:24

fortis írta:
Párduc Cica írta:Egyetlen ura van ennek a világnak (az Ige szerint). (És az nem Isten...Isten csak a hívők életében uralkodik - ha hagyják).

Katának :
Háát szerintem ez a hozzászólás nem személyhez szólt , hanem egy puszta önálló vélemény , ezért a Párduc Cicának címzett utalásod nem igazán helytálló Kata . Gondolom ha neked címezte volna akkor úgy írta volna .
nem értek egyet. ráadásul nem is egyedi eset, úgyhogy éppen aktuális volt a kérdés felvetése.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Csüt. 21 Feb. - 12:36

Kata írta:
fortis írta:
Párduc Cica írta:Egyetlen ura van ennek a világnak (az Ige szerint). (És az nem Isten...Isten csak a hívők életében uralkodik - ha hagyják).

Katának :
Háát szerintem ez a hozzászólás nem személyhez szólt , hanem egy puszta önálló vélemény , ezért a Párduc Cicának címzett utalásod nem igazán helytálló Kata . Gondolom ha neked címezte volna akkor úgy írta volna .
nem értek egyet. ráadásul nem is egyedi eset, úgyhogy éppen aktuális volt a kérdés felvetése.

De lehet mert te nem így gondolnád , attól ő még úgy gondolta .
Jó példa erre , amikor személyeskedésnek véltem a hozzám fűzött szavakat Mayrával egyetembe , amiről azt mondtátok szeretetből teszitek , mert csak fel akarjátok nyitni a szememet a hiányosságaimra . Én ezt nem így éltem meg , hanem úgy , mint hogy olyan irányba terelitek a figyelmemet amihez nekem nincs kedvem , így valamiféle eröltetett beavatkozás történik . Látod két különböző hozzáállás , vélemény és érzés . Persze elfogadtam hogy ti hogy éreztétek és gondoltátok , de ez én vagyok . meg tudom érteni a másikat . Lehet Párduc Cica nem úgy gondolta ahogyan te , csak ragaszkodsz most a belső gondolataidhoz . De nem biztos , hogy úgy van . Mondjuk ezt Párduc Cica tudná megmondani , hogy gondolta voltaképpen . Én mint külső személy úgy gondolnám , ahogy leírtam . Lehet nem úgy van , de lehet igen .
peace

Amúgy tudod mi jutott eszembe Kata ? Lehet jobb lett volna , ha egyszerűen csak rákérdezel . Nekem címezted most ezt , vagy csak általánosságban írtad ? És akkor nincsenek félreértések .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Csüt. 21 Feb. - 12:44

fortis írta:

De lehet mert te nem így gondolnád , attól ő még úgy gondolta .
Jó példa erre , amikor személyeskedésnek véltem a hozzám fűzött szavakat Mayrával egyetembe , amiről azt mondtátok szeretetből teszitek , mert csak fel akarjátok nyitni a szememet a hiányosságaimra . Én ezt nem így éltem meg , hanem úgy , mint hogy olyan irányba terelitek a figyelmemet amihez nekem nincs kedvem , így valamiféle eröltetett beavatkozás történik . Látod két különböző hozzáállás , vélemény és érzés . Persze elfogadtam hogy ti hogy éreztétek és gondoltátok , de ez én vagyok . meg tudom érteni a másikat . Lehet Párduc Cica nem úgy gondolta ahogyan te , csak ragaszkodsz most a belső gondolataidhoz . De nem biztos , hogy úgy van . Mondjuk ezt Párduc Cica tudná megmondani , hogy gondolta voltaképpen . Én mint külső személy úgy gondolnám , ahogy leírtam . Lehet nem úgy van , de lehet igen .
peace
amit és ahogy akkor írtam, azt most is vállalom. most is úgy érzem, hogy el kell mondanom, ha valami bánt azokkal kapcsolatban, akiket szeretek, kedvelek, vagy egy kicsit is figyelek rájuk.

azért még sosem akadtam ki, ha valaki nem értett egyet. mindenkinek lehet véleménye, ez természetes.
csakhogy nem mindegy, nyitott vagyok-e, vagy zárt. mert az utóbbinál inkább nem járok közösségbe, vagy nem írom le a véleményem, mert a "belső gondolataim" a sajátjaim.
esetleg a saját topicomba írom ezeket a gondolatokat, hogy valahol megmaradjanak, hiszen fontosnak érzem, ahogy ezt Elek is teszi.
nincs ezzel semmi baj.
egy beszélgetésben viszont egy ilyen elválasztott "punktum" kijelentés elgondolkodtató.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Csüt. 21 Feb. - 12:47

fortis írta:

Amúgy tudod mi jutott eszembe Kata ? Lehet jobb lett volna , ha egyszerűen csak rákérdezel . Nekem címezted most ezt , vagy csak általánosságban írtad ? És akkor nincsenek félreértések .
igen, ez is egy mód, amit meg lehetett volna tenni, de - ahh... én sem vagyok ám tökéletes, de nem is szeretnék annak látszani Very Happy valahol csak elszakad a cérna - ez már nem az első, nem is a második eset.
általánosságában véve.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Csüt. 21 Feb. - 12:58

Pedig jobb a békesség . Most képzeld el azt a nőt ott a Jézus korában , akit ha megköveztek volna és utána mentek volna Jézushoz megkérdezni , hogy szerinte helyesen jártak e el ?
Vagy azt a Covboyt aki előbb lő és csak aztán kérdez ?

Mondanék egy jó példát amúgy . Amikor a két idióta kollégám felbosszant a hülyeségeivel a munkahelyen , nem az az első reakcióm , hogy vissza üvöltsek , vagy lehülyézzem őket , hanem az , hogy amit mondanak , miért bosszantott ennyire fel ? És bizony sokszor kiderül , hogy a saját gyengeségem az ami oda vezetett , hogy tönkre tegye a napomat , ha megesik hasonló eset . Ők csak eszközök , de a saját hibám és tökéletlenségem az ami a felbosszantódáshoz vezetett .

Néha az ember meg úgy bosszantja fel magát , hogy annak semmi értelme , mert valami oltári félreértések sorozata az ami oda vezethet .
De mindenképpen belülről és nem kívülről indulnak el a hasonló esetek .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Csüt. 21 Feb. - 13:42

fortis írta:Pedig jobb a békesség . Most képzeld el azt a nőt ott a Jézus korában , akit ha megköveztek volna és utána mentek volna Jézushoz megkérdezni , hogy szerinte helyesen jártak e el ?
Vagy azt a Covboyt aki előbb lő és csak aztán kérdez ?

Mondanék egy jó példát amúgy . Amikor a két idióta kollégám felbosszant a hülyeségeivel a munkahelyen , nem az az első reakcióm , hogy vissza üvöltsek , vagy lehülyézzem őket , hanem az , hogy amit mondanak , miért bosszantott ennyire fel ? És bizony sokszor kiderül , hogy a saját gyengeségem az ami oda vezetett , hogy tönkre tegye a napomat , ha megesik hasonló eset . Ők csak eszközök , de a saját hibám és tökéletlenségem az ami a felbosszantódáshoz vezetett .

Néha az ember meg úgy bosszantja fel magát , hogy annak semmi értelme , mert valami oltári félreértések sorozata az ami oda vezethet .
De mindenképpen belülről és nem kívülről indulnak el a hasonló esetek .
mivel nem ugyan azt látjuk, hiába is magyaráznám...
abból a szemszögből, ahogy látod, igazad van, ezzel nincs problémám.
én viszont sajnos ettől többet látok jelen esetben és ezidáig.
mindez egy "összetartó, ezo-bibliás fórumon" belül.
úgy vagyok vele, a szeretet értést ad, türelmet és figyelmet, tiszteletet a másik felé. ha nincs akkor természetesen ott van az elkülönülés, lenézés és mindenféle kiegészítő
minden, ami nem egyesít, elkülönít és ennek az eredményét már ismerhetjük, globálisan.
pont a másik irányba kellene evezni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Csüt. 21 Feb. - 14:45

Kata írta:amit írtál Efi, elfogadom, mint saját véleményed, de ilyen alapon mástól ne kérd számon, úgy ahogy jópárszor előfordult.

Kérdezted a véleményünket. Én meg leírtam az enyémet. Azt kezdesz vele, amit akarsz. A többit nem is értem, hogy jön ide.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Csüt. 21 Feb. - 14:47

fortis írta: nem az az első reakcióm , hogy vissza üvöltsek , vagy lehülyézzem őket , hanem az , hogy amit mondanak , miért bosszantott ennyire fel ? És bizony sokszor kiderül , hogy a saját gyengeségem az ami oda vezetett , hogy tönkre tegye a napomat , ha megesik hasonló eset . Ők csak eszközök , de a saját hibám és tökéletlenségem az ami a felbosszantódáshoz vezetett .

Ügyes vagy! Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 2024809833

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Csüt. 21 Feb. - 15:19

efi írta:
fortis írta: nem az az első reakcióm , hogy vissza üvöltsek , vagy lehülyézzem őket , hanem az , hogy amit mondanak , miért bosszantott ennyire fel ? És bizony sokszor kiderül , hogy a saját gyengeségem az ami oda vezetett , hogy tönkre tegye a napomat , ha megesik hasonló eset . Ők csak eszközök , de a saját hibám és tökéletlenségem az ami a felbosszantódáshoz vezetett .

Ügyes vagy! Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 2024809833

Hát igen , sajnos így működik , de olyan jó lenne ha bizonyos esetekben tudnék másképpen is viszonyulni . A legnagyobb baj az , hogy látom mi a hibám , de nem tudok rajta változtatni , tehát a dolgok sokszor akkor is zavarnak , ha tudom , hogy nem kellene . Néha sikerül , de legtöbbször nem .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 3 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 19 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.