Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

+3
Áprilia
fortis
Mayra1
7 posters

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Mayra1 Hétf. 21 Dec. - 22:03

Szinte biztos voltam benne, hogy ez nem tetszik az egyénnek, ezért mentettem.....

Blueeye írta:Most itt filozofálgatni fogok, de hogy ez az-e, nem tudom, és nem is érdekel. A lényeg az, hogy az ember hadd fejezze ki már szabadon önmagát. Tele van a hócipőm azzal, hogy korlátokat akarnak rámerőltetni.

Leszarom a korlátokat, a dobozokat, az önkifejezés fontosabb mint ezek az agyrémek. Én nem akarok senkinek megfelelni, mint írtam, s nekem se kell.

Aki bővebben szeretné kifejezni önmagát, itt megteheti, csak ne személyeskedjen, ( burkoltan se!!!),ezt az egyet kérem.

Pont azért olyan seggfejek az emberek, mert már el kell dugni az érzéseket, nem szabad mondani semmit, mert hátha nem tetszik valakinek.     



A válaszom:             
Na, ehhez képest elég nagy hisztit csaptál, amikor Elek képtelen volt leállni és a topicodat sem kímélte.
Nem tudom feltűnt-e, hogy pontosan ugyanolyan ámokot futottál Te is az Ő ablakában és mégsem állt neki sikítozni, hogy tiltsanak onnan ki. 
Igen, elég nagy seggfejek az emberek, pláne ha érdekel kinek mi a véleménye. Eléggé földhözragadt gondolkodás kell ahhoz, hogy foglalkozzunk azzal, vahj. kinek mi nem tetszik abból, amit mondunk, teszünk. Nesze neked önismeret....
Kb.10 éve találtam egy könyvben a következőt: mond ki amit gondolsz, akik számítanak értik, akik nem értik úgyse számítanak. E szerint élek, így legalább a fölös hisztitől megkímélem magam.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Mayra1 Hétf. 21 Dec. - 22:10

Mindig utáltam, ha törlődött ez/az a fórumról.  Mától mindent mentek és ami törölve lesz, azt ide szépen bekarcolom. Ennyi...

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Vendég Vas. 27 Dec. - 9:40

Üdv....
nem mentetted a "dolgokat"!
-
(( Tetszett a gyönyörű kék szemed és az őszinteséged............ shaking-hands...!

Szia és BUÉK!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Mayra1 Vas. 27 Dec. - 10:20

Elek írta:Üdv....
nem mentetted a "dolgokat"!
-
(( Tetszett a gyönyörű kék szemed és az őszinteséged............ shaking-hands...!

Szia és BUÉK!
Üdv!

Azt hiszem félre értetted.... Azt mentem, amit válaszként írok és nem amblokk a fórumot.
Nyilvan, ha globális szándékom lett volna, akkor nem a saját ablakomban nyitom ezt a topicot, ugyanakkor menthetted volna és tehetted volna ide, itt ugyanis csak én törölhetnék, de eszem ágában sincs!

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Mayra1 Hétf. 28 Dec. - 19:46

Blueeye írta:Idézgetés

  fut "Egészséges egyén soha nem lesz olyasvalakiből, aki nem vállalja az elfojtott érzéseinek megélését, és az ezekből fakadó változtatásokat. Átélni és kimondani. Elfogadni és változtatni. Soha senki nem lesz kiegyensúlyozott és boldog, ha ezt nem képes megtenni. Csak vergődni fog a félelmei csapdájában, haláláig."  

Csernus Imre

Így lesz az emberből érzelmi hulla.


Én arra jöttem rá, aki állandóan kritizál másokat, ettől szenved. Nem meri megélni a saját félelmeit és szenvedéseit, ezért inkább piszkálódik.

A családban is láttam, hogy az lesz előbb beteg akit piszkálnak, de aki piszkálódik, az is ugyanolyan beteg lesz, csak később. Shocked
Na, mondom én, hogy nem látod a lényeget! Márcsak azért is, mert mindent, ami nem fekszik a bemagolt eszméidnek, azt kritikának gondolod, holott kedves jó Csernus is azt mondja (két dühroham között), hogy "átélni és kimondani" esetleg "elfogadni és változtatni". Vajon ki mered mondani, amit gondolsz? Aligha, mert annyi a karrierednek, egyéb státuszodnak ergo átélni sem tudod, hiszen elfolytod. Aztán változtatni sem tudsz, hiszen képtelen vagy elfogadni...
Amikor keresed a nagynevű irókat és a tanitódat, akkor azért elgondolkodnék azon, minek.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Dec. - 20:00

Nem azt mondta Blueeye, hogy azt kell kimondani, amit csak gondol az ember, hanem az elfojtott érzéseket. Önmagának.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Mayra1 Hétf. 28 Dec. - 22:19

efi írta:Nem azt mondta Blueeye, hogy azt kell kimondani, amit csak gondol az ember, hanem az elfojtott érzéseket. Önmagának.
Lényegét tekintve mindegy. Aki önmaganak képtelen kimondani dolgokat -őszintén-, attól nem is lehet várni, hogy másokkal őszinte legyen. Márpedig aki csak és kizárolag az olvasmányaira támaszkodik, az saját magával sem őszinte. A külvilágnak megmutatja milyen -akar- lenni, de nem olyan....

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Dec. - 23:26

Akkor nem értem. Azt mondod, Blueeye nem látja a lényeget, de a kérdésről végül te is ugyanazt mondod, mint ő. "Aki önmaganak képtelen kimondani dolgokat -őszintén-..."

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Mayra1 Kedd 29 Dec. - 6:45

efi írta:Akkor nem értem. Azt mondod, Blueeye nem látja a lényeget, de a kérdésről végül te is ugyanazt mondod, mint ő. "Aki önmaganak képtelen kimondani dolgokat -őszintén-..."
Nem ez a lényeg, hanem az, hogy itt nincs vége az eseménynek. Aki saját magának sem meri kimondani a dolgokat, az hazudik önmagának, ebből következően a környezetének is. Vagyis nem másokat betegít, hanem saját magát. 

Nem a "piszkálódás" ami megbetegít, hanem maga a hazugság.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Vendég Kedd 29 Dec. - 9:38

Kedves Mayra!
Teljesen egyet értek veled, a mondandód - az Igazság - egyik - a sok között - kikövezett útja!

Engedelmeddel ide mentem a Blu ablakába írott kis kommentemet!
-
Megvallom férfiasan - egyenlőre "levegőhiányos" minden kísérletem arra nézve, h azt a küldetéstudatot felébresszem ebben a közösségben amit Isten nékik szánt!
-
Még nem jut el az egyén a "teljes belehalásba" - az utolsók utolsójáig, addig minden hiába!
-
Jelen pillanatban - a tudatkalandor fórum is, bezárkózott, befelé forduló közösség!
-

Téma: Re: Önismeret   Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... EmptyToday at 9:28 amMás topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Icon_multiquote_off_en Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Icon_post_quote_en Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Edit_i10 Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Topic_delete2 Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty


Idézet :Másokon nem tudsz változtatni, de ha akarsz, tudsz változtatni magadon. És az megtérül. Pl. jobban fognak szeretni.
Nos, Jézust éppen ezért ölték meg!


A kimondott szó olyan kérlek mint a kémény füstje!
Mikor hol és ki gyújt be, fával, pozdorjával, olyan színű jön abból...
-
Jézus tökéletes volt, s az elvárások sem a magamtól történő elvárások sem, a "süketelések" - SEM TESZNEK TÖKÉLETESSÉ!
-
ÉS HA AZ IS LENNÉK?
AZ JÓ VOLNA?
-
NEKED?


Ápriliának,....másoknak...akárkinek!
-
MÁR MOST MEGÖLNEK - ELLENSÉGEIM!


Pedig csak - "javúlni" akarok - AZT TENNI! - AMIT! - Elvárnak....
-
Bizony mondom; szavad ha fáj is lelkednek - "szamárordítás"!
Bizony mondom; a farizeus várja a szolgától, h térjen meg, s szolga legyen!  - Igát helyez az igásra! Könyörtelen és megátalkodott lelkéből - öl és pusztít!
Bizony mondom; szavad ott lészen az ítélőszék előtt!
Bizony mondom; emlékezni fogsz mind addig míg bensőd át nem adatik a SztSz Személynek!
Bizony mondom; alázatod ha, volt is messze jár, víztelen helyeken, kiapadt kutakat néz, s talál szárazságot, s skorpiót.... 


Jézus a Krisztus nevében!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  fortis Kedd 29 Dec. - 10:49

efi írta:Nem azt mondta Blueeye, hogy azt kell kimondani, amit csak gondol az ember, hanem az elfojtott érzéseket. Önmagának.

Húh , létezik olyan , hogy az ember nem vallja be , vagy nem mondja ki önmagának saját elfojtottnak nevezett érzéseit ? Léteznek e egyáltalán nem tudomásul vett azaz elfojtott érzések önmagunk számára
Szerintem ilyesmi csak kifelé lehetséges , befelé nem tudom elképzelni . .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Áprilia Kedd 29 Dec. - 10:59

fortis írta:
efi írta:Nem azt mondta Blueeye, hogy azt kell kimondani, amit csak gondol az ember, hanem az elfojtott érzéseket. Önmagának.

Húh , létezik olyan , hogy az ember nem vallja be , vagy nem mondja ki önmagának saját elfojtottnak nevezett érzéseit ? Léteznek e egyáltalán nem tudomásul vett azaz elfojtott érzések önmagunk számára
Szerintem ilyesmi csak kifelé lehetséges , befelé nem tudom elképzelni . .

Azért nem tudod elképzelni, mert te vagy rá az állatorvosi ló. simi

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Mayra1 Kedd 29 Dec. - 20:15

Áprilia írta:
fortis írta:
efi írta:Nem azt mondta Blueeye, hogy azt kell kimondani, amit csak gondol az ember, hanem az elfojtott érzéseket. Önmagának.

Húh , létezik olyan , hogy az ember nem vallja be , vagy nem mondja ki önmagának saját elfojtottnak nevezett érzéseit ? Léteznek e egyáltalán nem tudomásul vett azaz elfojtott érzések önmagunk számára
Szerintem ilyesmi csak kifelé lehetséges , befelé nem tudom elképzelni . .

Azért nem tudod elképzelni, mert te vagy rá az állatorvosi ló. simi
Hű....ha nem azt kértem volna pár napja, hogy Roxánám egy kicsit több időt legyen itthon, akkor kristálygömböt kértem volna.... Teljesen irígy vagyok a kezedben tartott gömbre, mégha nem is hibátlan hegyikristály és nem is igazi. virág

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Mayra1 Kedd 29 Dec. - 20:16

Csak nyugodtan hozzad Elek, itt megmarad.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  fortis Kedd 29 Dec. - 20:24

Mayra1 írta:

Hű....ha nem azt kértem volna pár napja, hogy Roxánám egy kicsit több időt legyen itthon, akkor kristálygömböt kértem volna.... Teljesen irígy vagyok a kezedben tartott gömbre, mégha nem is hibátlan hegyikristály és nem is igazi. virág

Most , hogy mondod , egyik este álmomban egy zöldes kristályt tartottam a kezemben és azon filóztam , hogy hozhatnám át ide magammal . 
Eszembe jutott , hogy vajon szükséges lehet e ugyan az a testtartás , vagy egyszerűen csak akarni kell  ?  öröm
Nahát és nézd meg , Áprilia meg egy kristálygömbös képet választott magának épp most . Hmm  öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Áprilia Kedd 29 Dec. - 20:43

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 16:22-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Vendég Kedd 29 Dec. - 21:39

Mért is nem bízod a gyereket saját magára mert ő - biztos, h tudja, mikor tegye, önön magát - Isten kezébe!
A gyerekek nagyon kis szentek és nagyon kis ördögöcskék lehetnek!
A tied ez esetben - védelmezett az Atyától!
Mért nem ebben a tudatban vagy?
-
Egyszer a gyerek, harmadik leányom - panaszkodva jött haza - mondván; macerálja őt a másik kislány!
Azt mondtam neki - biztattam - Nárciszka!
Apa kéri Istent "figyeljen" fokozottan rád"!
Nárciszka ezzel az önbizalmi pozicióval ment a suliba!
Tanár nénije az órán, megállott mellete, ott állt és fogta a vállát a gyereknek, s megszólalt!
Nárciszka!
Olyan jó, hogy itt vagy!
A másik kislány pedig szépen leépült magától a leánykámról!
-
EZ BIZONYSÁG!
Volt nekik és nekünk - MOST!
ÍGY VOLT IGAZ!   ... ( varázsgömb nélkül ))
Isten engem úgy segéljen!

Ámen. ... Hallelujah.

Ui, de ha sértő a varázsgömb szó - megkérjük Mayrát - a varázsgömb kifejezést törölje!...(  Shocked ))


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 29 Dec. - 21:43-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Mayra1 Kedd 29 Dec. - 21:43

Áprilia írta:
Mayra1 írta:
Áprilia írta:

Azért nem tudod elképzelni, mert te vagy rá az állatorvosi ló. simi
Hű....ha nem azt kértem volna pár napja, hogy Roxánám egy kicsit több időt legyen itthon, akkor kristálygömböt kértem volna.... Teljesen irígy vagyok a kezedben tartott gömbre, mégha nem is hibátlan hegyikristály és nem is igazi. virág

Van egy arrogáns, agresszív kiscsaj az kislányom osztályában, aki vegzálja a kislányomat. A kristálygömb arra kell nekem, hogy elképzeljem, ahogy a kislányomat védelem gyanánt körbeveszem vele, míg az az agresszív kiscsaj megpróbálván behatolni rajta, a kristály által szétzúzott véres arccal felkenődik a falára - kívül. yes
(Vagy tudtok jobbat? Rolling Eyes )
Ott az ima ereje. Hiszem, ha jól imádkozol, annak ereje komolyabb, mint a kristálygömbbé.
A kristálygömb sérülhet, így a kislányod is...csak óvatosan a "vajákos" módszerekkel.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Vendég Kedd 29 Dec. - 21:48

jeee.....pártoskodás nélkül - egy kéz vezet bennünket, s azt látom - JÓ KÉZ FOGJA KEZEINKET!

shaking-hands ...!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Áprilia Kedd 29 Dec. - 22:01

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 16:23-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Vendég Kedd 29 Dec. - 22:33

...mint - az ember - azt mondom; köszönöm kedves Áprilia!
-
kevés hasonló napot éltem meg mint ma - "élmény" és győzedelmesség volt!
valahol "visszavettünk" egy kicsit - ellopott jogainkból!
-
"járt mindőnknek" az "örömből" - megkenetett orrunk és megkenetett fülünk, azután, h alámerített egyen egyenként minket a SztSz....

tisztábbak és illatosabbak vagyunk!
-
leborulós

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Blueeye Szer. 30 Dec. - 7:50

Áprilia írta:Igen, az ima az hatásos, mindkettőtöknek igaza van. Természetesen az volt az első, amit csináltam. És amíg csináltam, működött. De folyamatosan kellene. És mindig itt bukok el.
De akkor újra megemberelem magam.
Jó, hogy figyelmeztettél, Mayra! Aki a tippet adta, az bezzeg ezt nem mondta, amit te!
thanks


Áprpila, én olvastam hasonló esetről, az agresszív kislányt elhívta vendégségbe az anyuka, és szépen elbeszélgetett vele, a végén a két gyerek együtt játszott, és elsimultak a dolgok.
Nem tudni mi késztet egy gyereket arra, hogy agrsszív legyen a másikkal, de a megfelő hozáállás sok esetben segíthet. Ha legalábbis kivitelezhető.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Vendég Szer. 30 Dec. - 8:09

Azt fantáziálni, hogy a kislány szétzúzott, véres arccal kenődjön fel a kristálygömbre semmiképpen sem a megfelelő hozzáállás.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Áprilia Szer. 30 Dec. - 8:54

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 16:24-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Vendég Szer. 30 Dec. - 9:43

Az én világlátásom szerint ez a kislány a tanítód, akit te vonzottál az életetekbe.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  zplus Szer. 30 Dec. - 9:50

efi írta:efi:

Az én világlátásom szerint ez a kislány a tanítód, akit te vonzottál az életetekbe.

 Próbatétel: el tudod-e fogadni- beépiteni, amit mutatni szeretne vagy elutasitod. Ha szükséged van arra a valamire és elutasitod, akkor a következő kanyarban ugyanezt a pofont hatványozottan kapod.

Hivd el cukrászdába vagy valami hasonló helyre és próbáld meglátni a tanitást.

Öleld magadhoz, jó hosszan és elmúlik.

Ölelés.

______________________________________________________
"Every day sends future to past, every step brings me closer to my last"
zplus
zplus

Hozzászólások száma : 137

Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Blueeye Szer. 30 Dec. - 10:36

Biztos hogy beszélned kellene vele, de nem úgy hogy miért vagy ilyen agresszív és gonosz a lányommal, mert ezt valószínű nem tudja ő maga sem.

Ja, általában az ilyen érzelmekre hasonlóan reagál az ember, és ez az ami nem vezet ki az ördögi körből.


Az agresszió mögött is félelem van, lehet hogy őt is bántják, és nem tudja feldolgozni, csak így jön ki beleőle.


A hozzászólást Blueeye összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 30 Dec. - 10:47-kor.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Blueeye Szer. 30 Dec. - 10:43

A gyerekeknél még könnyen megy a békülés. Egyszer a kisebbik fiam összeverekedett hatodikban egy fiúval, az meg megdobta a fejét egy kővel.
Én is beszéltem a kisfúval, amikor találkoztam vele az utcán. Aztán kibékültek, és nagyon jó barátok voltak, amíg a fiam el nem költözött innen.
Mind a ketten autószerelőnek tanultak. Az én autómat is megjavították gyerekfejjel, iszonyú ügyesek voltak. Egyszer arra mentem haza, hogy a Ladám motorja a fűben van szétszedve. no no Azt mondták tudják mit csinálnak. És tudták is. Very Happy
Egy rakás alkatrészből csináltak egy crossmotort, hajnalokig dolgoztak nálunk a garázsban, és elmentek vele versenyre is.
Foto is van róla. öröm

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Vendég Szer. 30 Dec. - 11:30

A helyzet tarthatatlan volta miatt az ember hajlamos arra koncentrálni, hogy a konkrét problémát hogyan lehet elhárítani. Még ha ez pillanatnyilag sikerül is, újra és újra jelentkezni fog, ha a tanulás nem történt meg. A tapasztalatom szerint viszont ha sikerül megérteni, miért kerültem abba a helyzetbe, mi a tanulnivaló, akkor a helyzet valahogy magától megszűnik, anélkül, hogy kezeltem volna. Ehhez más szemmel kell nézni az eseményekre, más tudatállapottal, mint addig. A problémákat sohasem azon a szinten lehet megoldani, amelyiken keletkeztek.

Persze az akut helyzetek beavatkozást igényelnek, még ha azok nem is végleges megoldások, ezt elismerem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Mayra1 Szer. 30 Dec. - 12:23

Ebben van valami, hogy nem ugyanazon a szinten....
A gyerekeimbe egy szemernyi "agresszió" sem szorult. Vaójjában képtelenek voltak bántani valakit (kifejezettem arról beszélek, amikor valaki elveszi a játékot  az enyémek meg legyintenek és hagyják a másiknál ). Valaha dolgoztam a helyi Sportcsarnokban pénztárosként, így nagyon sokféle sportolóval hozott össze a sors. Egyszer beszélgettem a helyi kick box európa bajnokával és mondtam valahogy meg kell erősíteni a gyerekeimet, megbeszéltük leviszem edzésre őket, aztán majd elbeszélget velük és meglátjuk. Nagyon élvezték az edzéseket, egészen a versenyekig. Na, ott már voltak problémák, mert a páston maximum vedekezni voltak hajlandóak. Majd Gyuszi elmondta, hogy más kell, mert ez nem az enyémek sportja lesz. Igaza volt. A fiamnak a kung fu lett szellemiségre és életvitelre is megfelelő, a lányomnak pedig a kangoo hoz teljes regenerálodást, bár annak nemigazán van szellemisége. A lényeg egyik sem lett agresszív sem fizikai, sem szellemi szinten, de mindkettőben van igény a haladásra és ezt valahol a kick box alapozta meg....
Talán a kislányodnál is ki kellene sakkozni mi lenne az, ami megerősíti. Hiszek abban, hogy a gyermeki terror azért van, mert az okosabb diákokba mar a kezdetektől gátak alakulnak ki, amiket nekünk köszönhetnek. Például nem bántjuk a kisebbet, nem vesszük el a játékot....nem...nem...nem. Ezeket a dolgokat a gyerekek egymás között kiválóan elrendeznék, de mi mindig mindenbe okosabbnak hisszük magunkat. Ha már kialakul egyfajta nem is tudom, valami kisebbségiérzésszerű, akkor ezt azok a gyerekek (akik viselkedését a szülő pont lesz@ra) megérzik és ki is használják, sajnos. Ellensúlyozni kell. Szülőként igenis növelni kell a gyerek önbizalmát, akár az egekbe. A sajátjaimon látom, hogy nem ártott.

Szóval el kell jutni oda, hogy a lánykàd fel se vegye az osztálytársa idióta dolgait.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni.... Empty Re: Más topicokban íródott kommentek, amit a delikvens nem bír elviselni....

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.