Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pszichológia

+2
Áprilia
Veszna
6 posters

3 / 3 oldal Previous  1, 2, 3

Go down

pszichológia - Page 3 Empty Internetes agresszió

Témanyitás  Veszna Pént. 25 Aug. - 6:54

https://444.hu/2023/08/25/mint-a-vadnyugaton-segitseget-kersz-egy-erre-szakosodott-facebook-csoportban-tuti-kinyirnak

Egy cikk az egyre inkább elharapódzó internetes agresszióról. Az emberek arc nélkül élik ki dühüket, bár ki tudja mi történik az otthonaikban....
Nem is olyan rég egy amerikai fickó megtudta, hogy Biden az államukba utazik, és valamelyik közösségi portálon megemlítette, hogy készíti a puskáját....a rendvédelmisek agyonlőtték. 
De nemrég engem is lehazaárulóztak (és más fincsi kommentek), mert leírtam, hogy Románia milyen szép. (Kognitív disszonancia...) 
A cikkben megszólaló szakértő szerint ez az egész a járvány idején kezdődött, de én ebben kételkedem kissé, szerintem akkor kezdett tetőzni. 
Ez a tendencia világszerte "virágkorát" éli és sajnos nem látni, mikor fog véget érni. 
Talán csak annyi maradt, hogy mindenki magát védje az ilyen helyzetektől, mert felesleges etetni a trollokat, ugyanis senkit sem lehet online megváltani. 

pszichológia - Page 3 7w4odh10

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

pszichológia - Page 3 Empty Re: pszichológia

Témanyitás  fortis Szomb. 26 Aug. - 21:24

Három lehetőség van . Vagy úszni az árral, vagy szembe úszni vele. A harmadik út ha az ember egyszerűen  kimászik a folyóból.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

pszichológia - Page 3 Empty Re: pszichológia

Témanyitás  Efi Szer. 25 Okt. - 3:55

A podcastok között felfedeztem Feldmár Andrásnak egy sorozatát, Heti Agymosó a címe. Minden epizódban kérdésekre válaszol, olyan, mint régen a magazinok " pszichológus válaszol" rovata, csak sokkal jobb.
Nagyon bírom azt a végtelen őszinteséget, ahogy az élet dolgait és a lelket kezeli, és amit eddig hallgattam tőle, azzal nagyon egyetértettem.
Korábban olvastam tőle néhány könyvet, azok is kedvemre valók voltak.

Kimásoltam a linkjét annak az epizódnak, amit épp hallgatok a Spotify--on. Gondolom, nektek is spotify kell hozzá, hogy meghallgassátok, de ha ez nincs, bizonyára máshol is meg lehet találni, ahol podcastok vannak. Esetleg rákeresek majd a Youtube-on, az mindenkinek megvan.
Itt a link:
https://spotify.link/HHVFFcgKaEb

Utóirat: itt van a sorozat a youtube-on:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLqlCwX74jmVLxKCpwq1zVPih_LPsPwhmR&si=bLkTOx4b7vDDfBZ7

és épp ezt a részt hallgatom (csak hogy ízelítőt adjak):
https://youtu.be/2TuqF1zIIqE?si=NzKwjQU1qNKTw6hU

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

fortis, Áprilia and Veszna like this post

Vissza az elejére Go down

pszichológia - Page 3 Empty Re: pszichológia

Témanyitás  Áprilia Kedd 27 Feb. - 12:29



Már értem, miért reagálok hevesen egyes személyekre, akik viszont látszólag nyugodtak maradnak!
Elképesztő!

” "Az érzelmileg éretlen emberek el tudják érni, hogy szokatlanul hevesen reagáljunk a viselkedésükre. Ennek az a magyarázata, hogy úgy szabadulnak meg egy kellemetlen érzelmi állapotuktól, hogy a viselkedésükkel ugyanezt az érzést idézik elő bennünk. Úgy tesznek, mintha nem éreznék az adott érzelmet, valójában azonban kivetítik ránk, belénk helyezik át, hogy mi dolgozzuk fel, és az a látszat keletkezzék, hogy voltaképpen mi érezzük. A zavaró érzelmektől való megszabadulás e tudattalan módját projektív identifikációnak nevezzük. Mindez olyan gyorsan – és olyan mélyen a tudatosság szintje alatt – zajlik le, hogy mire feleszmélünk, ezeket az érzelmeket már magunkon tapasztaljuk. Ez egy rendkívüli lelki jelenség; az érzelmileg éretlen személy úgy küzd meg egy tudattalan, kellemetlen érzelemmel, hogy egy másik emberben váltja ki azt. Mindig érdemes tehát megkérdeznünk magunktól: valójában ki érzi ezt? Ha a reakciónk túlságosan intenzív, érthetetlen vagy nem vall ránk, éljünk a gyanúperrel, hogy az érzelmileg éretlen személy idézett elő bennünk bizonyos érzelmeket abból a célból, hogy helyette mi birkózzunk meg velük." (Lindsay C. Gibson)


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

pszichológia - Page 3 Empty Re: pszichológia

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 3 oldal Previous  1, 2, 3

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.