Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olvasnivaló

+2
fortis
Veszna
6 posters

4 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Olvasnivaló  - Page 4 Empty Re: Olvasnivaló

Témanyitás  Veszna Vas. 15 Aug. - 11:40

fortis írta:
Very Happy töpreng és leírja véleménye szerint hogyan?
Don Juan  azt mondja. Tégy nemtevéssel

Írhatok szavakat... Mint a "tégy nemtevéssel"... De ezek mindig csak szavak maradnak...
Aztán egyszer csak az ember kiizzadja magából...  lányvigyor

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Olvasnivaló  - Page 4 Empty Re: Olvasnivaló

Témanyitás  fortis Vas. 15 Aug. - 12:38

Veszna írta:
fortis írta:
Very Happy töpreng és leírja véleménye szerint hogyan?
Don Juan  azt mondja. Tégy nemtevéssel

Írhatok szavakat... Mint a "tégy nemtevéssel"... De ezek mindig csak szavak maradnak...
Aztán egyszer csak az ember kiizzadja magából...  lányvigyor

Hát csak addig maradnak szavak, amíg az ember nem érti őket. Ha megérti, akkor kezdhet izzadni smile

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Olvasnivaló  - Page 4 Empty Re: Olvasnivaló

Témanyitás  Veszna Vas. 15 Aug. - 12:39

Amúgy ez a tevésnemtevés együtt rezonál a wuwei filozófiájával:




wuwei a filozófiai taoizmus központi fogalma, jelentése: "nem-cselekvés". Lényege, hogy az emberi lét problémáira az a legjobb válasz, ha mindenben engedünk a külvilágnak. A wuwei nem teljes passzivitást jelent, hanem természetes, erőszak nélküli viselkedést, amellyel el lehet érni ─ ha máshogy nem, akkor a szégyenérzet által ─, hogy az emberek tartózkodjanak az erőszaktól és a nyílt hatalmaskodástól. A taoizmus tehát nem közömbös az erőszakkal szemben, hanem a maga sajátos, ellentmondásos módján szembeszáll vele. Ideális esetben a taoista nem vitatkozik, nem érvel. Mindig éppen a megfelelő időben közli azt, amit igaznak gondol, s csak akkor lép fel a helytelen cselekedetek ellen, ha nagy a valószínűsége annak, hogy hallgatni fognak rá. A taoisták szerint a törvények és a tilalmak elnyomják az emberi természetet, ezért elvetendők. Az a társadalom kormányozza magát a legjobban, amely a legkevesebb szabályt állítja fel. Az emberi boldogság titkának tehát a wuweit tarják, mert a "nem-cselekvés" által mindent el lehet érni.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

Olvasnivaló  - Page 4 Empty Re: Olvasnivaló

Témanyitás  fortis Vas. 15 Aug. - 12:54

Don Juan
"A nemtevés rendkívül egyszerű, mégis nehéz végrehajtani. A test végzi. Minden dolog a világban a tevéstől az, ami. Nézni tevés, látni nemtevés. Egy szikla azért szikla, mert mindent tudsz ahhoz, hogy sziklává tedd. A bölcs tudja, hogy a szikla csak a tevés miatt szikla, tehát ha nem akarja, hogy az legyen, gyakorolja a nemtevését."


Szerintem ez egy kicsit más. 

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Olvasnivaló  - Page 4 Empty Re: Olvasnivaló

Témanyitás  Veszna Kedd 20 Jún. - 15:53

Megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz titeket” – János 8:31 
Az igazság, mely felszabadítja az embert, nem más, mint-hogy az ő tudatossága a feltámadás és az élet, hogy az ő tuda-tossága támasztja fel és élteti mindazt, aminek a tudatában van. A tudatosságon kívül nincs se feltámadás, se élet. 
Amikor az ember felhagy a tőle elkülönülő Isten hiedel-mével, és kezdi felismerni önnön istenlétének tudatosságát, miként Jézus és a próféták tették, ezzel a felismerésével át fogja formálni a valóságát, „Az Atya és én egyek vagyunk, de az Atya nagyobb nálam.” Tudni fogja, hogy az ő tudatossága maga Isten, és aminek ő lét-tudatában van, az az Istenről, az Atyáról tanúskodó fiú."

Neville Goddard

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Olvasnivaló  - Page 4 Empty Re: Olvasnivaló

Témanyitás  fortis Szer. 21 Jún. - 16:36

Szó esik valahol a bibliában, hogy a próféták valaha is kijelentettek volna olyat, hogy " Az Atya és én egyek vagyunk " ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Olvasnivaló  - Page 4 Empty Re: Olvasnivaló

Témanyitás  Efi Csüt. 22 Jún. - 15:44

fortis írta:Szó esik valahol a bibliában, hogy a próféták valaha is kijelentettek volna olyat, hogy " Az Atya és én egyek vagyunk " ?

Jézus Krisztus jelentette ki, nem? Nem a próféták.
Nem mindegy!

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Olvasnivaló  - Page 4 Empty Re: Olvasnivaló

Témanyitás  fortis Szomb. 24 Jún. - 6:51

Efi írta:
fortis írta:Szó esik valahol a bibliában, hogy a próféták valaha is kijelentettek volna olyat, hogy " Az Atya és én egyek vagyunk " ?

Jézus Krisztus jelentette ki, nem? Nem a próféták.
Nem mindegy!
Persze nem mindegy ez nxilvánvaló, ellenben a szövegben ezt írják.
" [size=37]Amikor az ember felhagy a tőle elkülönülő Isten hiedel-mével, és kezdi felismerni önnön istenlétének tudatosságát, miként Jézus és a próféták tették, ezzel a felismerésével át fogja formálni a valóságát, „Az Atya és én egyekek vagyunk "[/size]
[size=37]Jézus kijelentette , de a próféták eljutottak e erre a szintre, hogy ők maguk is kijelenthesdék ezt ? [/size]
[size=37]A kérdésem erről szólt.[/size]


[size=37]Volt egyszer hol nem volt, nagyon beteg voltam egy pár napig . 40 közeli láz amit nem lehetett lenyomni. akkor esett meg velem , hogy ha meghalok, Jézus nevét mondogatva haljak meg. [/size]
[size=37]Nos nem haltak meg, de volt egy érdekes tapasztalatom . Talán lázálom vagy valami fura jelenség volt. Jött ugyanis egy hatalmas fénylő kéz, ami beszélt hozzám. Amúgy akkor leírtam ezt a tapasztalatot. Akkor történt, amikor  Nilka Gödöllőte költözött Pestről. Szóval ezt a nagy kezet Jézussal azonosítottam, és mivel szorult belém némi tudatosság, gyorsan kérdeztem is tőle valamit. Akkor azt felelte, hogy "a te atyád az én atyám is. "[/size]
[size=37]- Tehát ugyan az . [/size]
[size=37]Tehát ami az idézetet illeti lehet azonosságunk [/size]
[size=37]Istennel, de mégis elkülönülünk, mivel ő a mi atyánk.  [/size]

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Olvasnivaló  - Page 4 Empty Re: Olvasnivaló

Témanyitás  Veszna Csüt. 29 Jún. - 15:30

"-Te miért hagytad abba a tanulást, don Juan?
– Ugyanazért, amiért te. Nem volt ínyemre a dolog.
– És miért tértél vissza?
– Ugyanazért, amiért te. 
   Mert nem lehet másképpen élni."

Carlos Castaneda - Másik világ kapujában

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

fortis and Áprilia like this post

Vissza az elejére Go down

Olvasnivaló  - Page 4 Empty Re: Olvasnivaló

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.