Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kérdések-töprengések

+2
Áprilia
ymor
6 posters

2 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Áprilia Szomb. 17 Ápr. - 18:48

Ma már másodszor jön elő nálad ez a kérdés Veszna (a nők beskatulyázására gondolok, a Negyedik útnál is írtál erről jókat), úgyhogy mostmár ideírom, hogy Castaneda két női tanítványa írt két jó könyvet, amelyek közül az egyikben ez nagyon jól ki van bontva. Mindkettőt érdemes elolvasni, egyikkel sem nyúl mellé az ember. Az egyik Taisha Abelar: Absztrakt repülés, a másik Florinda Donner: Álomban ébren c. könyve.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  fortis Szomb. 17 Ápr. - 19:23

A skatulyázásról. Hát igen , szóval nem csak a nők, hanem a férfiak is ugyan úgy be vannak skatulyázva. Ehhez hozzá tenném,hogy a skatulyázás az azonos neműek között is épp úgy fenn áll, mint az ellentétes nemek között. Ezek a dolgok már gyerek kortól elkezdődnek.  Ha valaki nem elég okos, nem elég szép, nem elég erős, nem elég magas, nem elég karcsú, vagy ha csupán nem a legdrágább edzőcipőt hordja, ha nem menő az okostelefonja, ezernyi dolog lehetne még, szóval az emberek már akkortól be vannak skatulyázva.  
Volt egy csaj még fiatal koromban , épp hogy befejeztük a sulit, gondoltam megkérdezem tőle össze tudnánk e jönni, és a lány eléggé őszinte volt, a feltételei adottak voltak. Lakás és autó. E nélkül nem jöhetek szóba, bár ettől független szimpatikus voltam. Szóval úgy gondolnám sok esetben míg a férfiaknak számít a nők szépsége, a nőknek számít a férfiak pénztárcája. Igaz, amint a nők emancipáltsága tért hódít, sok minden megváltozott a fejlettebb világban.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna Vas. 18 Ápr. - 3:41

Áprilia írta:Mindkettőt érdemes elolvasni, egyikkel sem nyúl mellé az ember. Az egyik Taisha Abelar: Absztrakt repülés, a másik Florinda Donner: Álomban ébren c. könyve.
taps köszönöm, utánanézek, hol tudom letölteni.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna Vas. 18 Ápr. - 3:44

fortis írta:A skatulyázásról. Hát igen , szóval nem csak a nők, hanem a férfiak is ugyan úgy be vannak skatulyázva.
Így igaz...csak azt látjuk, ami az orrunk előtt van, ahelyett, hogy mélyebbre néznénk és meglátnánk a dolgok és személyek valódi alakját.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  fortis Vas. 18 Ápr. - 8:13

Veszna írta:
fortis írta:A skatulyázásról. Hát igen , szóval nem csak a nők, hanem a férfiak is ugyan úgy be vannak skatulyázva.
Így igaz...csak azt látjuk, ami az orrunk előtt van, ahelyett, hogy mélyebbre néznénk és meglátnánk a dolgok és személyek valódi alakját.

Attól tartok ez sajnos az emberek többségét nem érdekli.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna Hétf. 26 Ápr. - 16:13

Azon töprengek egy ideje, hogy milyen érdekes tudatállapot az álmodás, az álmok világa.
Persze vannak lineáris-sztorizós álmaim...de sokszor megtapasztalom azt, amit én "pontszerű nézőpont" nak hívők. Van egy "pont" a térben, az időben, amiben egyszerre történik minden...és amikor igyekszem visszafejteni ezt a különleges, képlékeny világot, mint a virágszirmokat a bimbóról úgy fejtem le. Mint egy magasabb dimenzió, ahol semmit nem jelent az idő és tér...

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Efi and fortis like this post

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  ymor Kedd 27 Ápr. - 13:22

Veszna írta:Azon töprengek egy ideje, hogy milyen érdekes tudatállapot az álmodás, az álmok világa.
Persze vannak lineáris-sztorizós álmaim...de sokszor megtapasztalom azt, amit én "pontszerű nézőpont" nak hívők. Van egy "pont" a térben, az időben, amiben egyszerre történik minden...és amikor igyekszem visszafejteni ezt a különleges, képlékeny világot, mint a virágszirmokat a bimbóról úgy fejtem le. Mint egy magasabb dimenzió, ahol semmit nem jelent az idő és tér...
Három féleképp álmodunk. REM álom a lineáris sztorizós álom, a NON-REM álom az idő és tér folytonossága nélküli gyorsan váltó töredékek álma. A harmadik a tudatos álom.

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna Vas. 16 Május - 6:36

Ha visszanézve, ez inkább amolyan élettapasztalat.
Már egész korán igyekeztem "felébredni" kutattam könyvekben, magamban...és próbáltam információkhoz jutni másoktól... (most nem azokról beszélek, akik a hosszú évek alatt kitartottak mellettem, és mindig nyitottan fordultak felém...hanem az olyan esetekről, amikor kutatás közben rábukkanok valamire, és igyekszem utánajárni. Legyen az egy "ismert" vagy  névtelen, magyar vagy külföldi forrás.) 
Szóval lassan - lassan rájöttem, hogy egy információs buborékban vagyok. Nem úgy, ahogy a közösségi média tart minket egy halmazban, talán helytállóbb , ha "üvegplafon" - nak nevezem. Van egy pont, amin túl nem tudok menni, elérhetetlen a számomra abban a pillanatban. Nem tudom megheckelni a tudást. Fordulhatok bármerre, tehetek fel kérdéseket, kopogtathatok ajtókon...semmi,egy vacuum alakul ki körülöttem. (Persze később lecsorog a tudás hozzám is, onnan, ahonnan nem várom rendszerint.) 
Nevezhetjük felettes énnek, szellemi vezetőnek stb...de egy "mesterséges" rendszerben tart, megszabja, mire jöhetek rá akkor és ott. Egy 3d szemmel láthatatlan Mester, aki rákoppint a kezemre, ha túl sokat akarok. 

A másik pedig az tudás-feldolgozásának menete, ami olyan, mint egy sinus-hullám. Vannak időszakok, amikor ömlik a felismerés és az információ felém, sokszor aludni sem tudok rendesen...majd egy pihénő időszak következik...egészen a következő hullámig.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  fortis Vas. 16 Május - 8:48

Néha arra gondolok, hogy nem minden rajtunk múlik, hanem az evolúción is. Hiába haladunk valami felé, ha akár a fizikai akár a mentális evolúciónk még nem tart ott, hogy megvalósíthassuk céljainkat.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Efi Vas. 16 Május - 10:35

Az értésbe belenövünk. (Vagy nem.) Az információ mindig ott van, csak fel kell nőni, meg kell érni hozzá, hogy felfogjuk, megértsük. Hogy JÓL értsük. Az érés lassú folyamat. Siettetni nem lehet.
De amíg az ember kíváncsi, amíg kérdez, addig jó úton van.

Ha "jött" egy nagy adag információ, akkor ahhoz kell idő, hogy ezeket az ember megeméssze. Ami egyben érési folyamat is. A legnagyobb hiba, ha az ember nem hagy időt magának erre a belső munkára, hanem rohan az újabb információk után.
De úgy látszik, a sors ezt jól megoldja néhányunknál helyettünk. 
öröm

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna Vas. 16 Május - 13:41

Valóban, szellemi/spirituális téren úgy látom és érzem magam, mint egy kis óvodás, akinek patika mérlegen adagolják a tudást.
Legalábbis én látok az életemben-ezen a téren pedig mindenképpen-egy rendező elvet,ritmikus rendszert, karmestert, aki/akik irányítják ezt a folyamatot.
Mindenesetre nagyon hálás vagyok ezért a grandiózus munkáért  öröm

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Efi likes this post

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna Pént. 4 Jún. - 5:10

Nem a tér és idő választ el minket, hanem a gondolataink.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  ymor Pént. 4 Jún. - 8:04

Veszna írta:
A másik pedig az tudás-feldolgozásának menete, ami olyan, mint egy sinus-hullám. Vannak időszakok, amikor ömlik a felismerés és az információ felém, sokszor aludni sem tudok rendesen...majd egy pihénő időszak következik...egészen a következő hullámig.
Hogy érzed ezek a hullámok mostanában mélyebbek vagy évek óta változatlanok?

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna Pént. 4 Jún. - 9:05

ymor írta:Hogy érzed ezek a hullámok mostanában mélyebbek vagy évek óta változatlanok?
Mélyebbek és követelőzőbbek mostanában. 
De arra nem tudok felelni, ez miattam van/mert öregszem és gyarapodik a tudásom...vagy a világ változik.
Vagy is is.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna Szomb. 5 Jún. - 5:26

Sokan sokfélék vagyunk, sokféle céllal és ÚT-tal.
Mindannyian kicsit máshogy fogalmazzuk meg, hogyan érjük el a vágyott "helyet", követhetjük intellektuálisan, tudományosan mint pl.belemélyedve a húrelméletbe vagy a többdimenziós világmodellbe...igen,ezek is előrevisznek. De vannak, akik az álmokat, az álomidőt tartják kulcsfontosságúnak, vagy épp a harmadik szem, a tobozmirigy megnyitását.
...az ősi vallások, még tiszta állapotban mind a szeretetről szólnak...függetlenül attól, mivé is tettük ezeket a tanokat , mi van akkor, ha a legerősebb katalizátor ott lapul a mellkasunk mélyén, gondosan elzárva mindenki és sokszor magunk elől is, mert már sokszor megsebezték?
Igaz lenne az, hogy egy igazi dimenziókon átívelő, atombomba erejével vetekedő központunk /csakránk van a mellkasunk közepén, ami mindent be tud indítani...?

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna Vas. 6 Jún. - 15:59

"A lélek isten esszenciája/tömény kivonata.
Az ego egy alacsonyabb tudatosságú-denzitású én...ami dacol vele, és csak AKARNI és TULAJDONOLNI akar. 
A pont, ahol a felsőbb énhez kapcsolódhatunk-a tiszta szeretet. 
A" vallások" az alacsonyabb én kreálmányai...csak az ego és a negatív entitások akarják, vágyják az imádatot. "

Kivonat egy fórumbeszélgetésből.
Tudom, hogy le lehet szépen írni, szótárszerűen, hogy mi az ego, a lélek, a felsőbb én stb...
De engem mindig az érdekelt, hogy hogyan, mikor és miért jelent/jelenhetett meg az ego. Az első pillanat, amikor berobbant ebbe a tudatossági szintbe. 
Lehet, hogy egy kötelezően használandó skill/Achilles-sarok ezen a bolygón? 
Nélküle nem is boldogulnánk ebben a sűrű dualitásban? Esetleg az ego -tól lesz igazán "magas" iskola a Föld? 
...hisz ez is dualistán van felosztva...a lower self/ego vs. higher self/felsőbb én. A tanár és a rakoncátlan diák. 
Már a "többrétegű" tudatosságom (ami részben tudatlanság) is rángat össze vissza az életben, nem is beszélve a Földi dolgok kétpolusúságáról...amik persze mind ezen a két szűrőn jutnak el hozzám. 
Lehet nincs is itt semmiféle dualitás...csak én teremtem azzá a világot, ahogy ezzel a két pár szemmel nézem...  lányvigyor...ahogy pl.a színvakok képtelenek értelmezni a fény azon részét, ami az agyunkban zöldként jelenik meg.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Mayra1 Vas. 6 Jún. - 19:37

Hogy ez a leírás mennyire passzol ehhez:

______________________________________________________
A tigrist előbb gondolatban kell elejteni-a többi puszta formalitás. (Konfuciusz) 

Kérdések-töprengések - Page 2 35-58
Veszna
Hozzászólások száma : 808

Kérdések-töprengések - Page 2 Icon_user_profile Kérdések-töprengések - Page 2 Icon_contact_pm

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  ymor Hétf. 7 Jún. - 10:51

Veszna írta:Mindannyian kicsit máshogy fogalmazzuk meg, hogyan érjük el a vágyott "helyet", követhetjük intellektuálisan, tudományosan mint pl.belemélyedve a húrelméletbe vagy a többdimenziós világmodellbe...igen,ezek is előrevisznek. De vannak, akik az álmokat, az álomidőt tartják kulcsfontosságúnak, vagy épp a harmadik szem, a tobozmirigy megnyitását.
Tetszik, hogy ilyen mélyen elgondolkodsz a világ természetéről. 

Szerintem mindegy, hogy részecskegyorsítóval vagy tisztánlátással keresed a világ felépítésének a természetét ugyan azt vizsgálod csak más nevezéktant használsz. Minkettő ugyan arra a végső következtetésre jut, hogy nem létezik anyagi világ, minden energiamezőkből áll. Szerintem mindkettő közös hibája bármiféle alap nélkül az a meggyőződés, hogy az alkalmazott módszer alkalmas a végső, mindenre magyarázatot adó ismeret megszerzésére. Ebből a szempontból szimpatikusabb nekem a nagualismus, ami arra a következtetésre jutott, hogy a világ természete az emberi intellektus számára felfoghatatlan. Bármely forrásból származó észlelésünkből levont következtetések feloldhatatlan ellentmondáshoz vezetnek a világ természetével kapcsolatban. Egyet tehetünk, hogy elfogadjuk az ellentmondásosságát.

Amúgy én nem látom a világ kétpólusosságát, amiről később írsz. Egy világ létezik számtalan nézőpontból származó leírással.

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna Hétf. 7 Jún. - 11:37

Teljesen egyetértek azzal amit leírtál, bár a nagualizmust nem ismerem...én ezt most úgy tudnám megfogalmazni, hogy ez a világ/hely/bolygó/dimenzió ezzel a tudatossággal-amivel általában rendelkezik az emberiség jelenleg- nem megismerhető a teljes valóságában.
Ahhoz "felül kell emelkedni", ki kell lépni abból is ismeretanyagból, amiben eddig éltünk. 
(én úgy hiszem, hogy a bolygónk is "utazik" velünk a tudatosságban , volt ő is már jobb helyzetben pl.az előző emberiség idején. Most épp a felszálló ágban vagyunk...hát hajnal előtt a legnagyobb a sötétség...)

Ami a dualitást illeti...azon a szinten ahol most az emberiség van, szüksége van "címkékre"ez a hagyományos kifejezési mód itt. 
Bocs, erről ez a vers jut mindig eszembe.  Kérdések-töprengések - Page 2 1f60a 



Nézhetjük ezt a verset átvitt értelemben is, nem nemekre levetítve...
Úgy gondolom, az egység magasabb "dimenziókban " van,ott áll össze a kép. Itt szilánkokat látunk,pont úgy, ahogy a kaleidoszkópban. Ezt nevezem dualitásnak, itt yin-ként és yang-ként látjuk, egy ugrással feljebb már egységbe forrnak. 
De ezek csak gondolatok...nem könnyű ezekről véleményt nyílvánítani, márcsak a fentiek miatt sem...mindig ott van a veszély, hogy a dobozon belül gondolkozom...és még csak nem is veszem észre... 
...szerintem ez a végső cél, kimászni a "dobozból"...
(sokan azt gondolják, a Föld egy börtönbolygó...a családomon belül is többen. 
Lehet, hogy ők is érzékelik ezt a "falat"...mármint a box falát...és ők így tudják megfogalmazni, ideologizálni az "életet". Bár érzékelik az "elválasztódást"...de a megoldást már Yin-yang világában képzelik el,lsd. annunakik, meg hatalmi elit, vagy az a szörny, aki a szcientológusok szerint bezárt minket ide erre a bolygóra...) De ahhoz, hogy kikerüljek innen, máshogy kell gondolkozom, éreznem, cselekednem. Mert nyilvánvaló, hogy az eddigi gondolataim, tudásom nem volt elég.  lányvigyor

(mindig hosszú a válaszom,tudom, lányvigyor  de rengeteget tanulok a hozzászólásaitokból, és a válaszaimból is, tükröt mutatnak, épp hol vagyok.)

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  ymor Pént. 11 Jún. - 7:49

Castanedan keresztül a nagualismus válasza az ego-ra és a kettősség érzésre: 

A varázslók látásukkal érzékelik, hogy az emberi fajt évezredekkel ezelőtt foglyul ejtette a flyer-eknek, los voladores-eknek, vagy szökdelőknek nevezett szervetlen lények fajtája, ami az emberi tudomás izzásából táplálkozik. Ők fosztották meg az emberi lényeket mágikus képességeiktől, egy idegen elmét ültetve beléjük. A varázslók szerint az embereknek két elméje van, egy saját, ami általában csendes, és egy idegen beültetés, ami az egóért, a hitekért és az értelmetlen konfliktusokért felelős – ezen keresztül tartják a ragadozók a helyén az emberi fajt, a tudomást folyamatosan álproblémákkal tartva izzásban.

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Áprilia and Veszna like this post

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna Pént. 11 Jún. - 7:56

ymor írta:Castanedan keresztül a nagualismus válasza az ego-ra és a kettősség érzésre: 

[size=34]A varázslók látásukkal érzékelik, hogy az emberi fajt évezredekkel ezelőtt foglyul ejtette a flyer-eknek, los voladores-eknek, vagy szökdelőknek nevezett szervetlen lények fajtája, ami az emberi tudomás izzásából táplálkozik. Ők fosztották meg az emberi lényeket mágikus képességeiktől, egy idegen elmét ültetve beléjük. A varázslók szerint az embereknek két elméje van, egy saját, ami általában csendes, és egy idegen beültetés, ami az egóért, a hitekért és az értelmetlen konfliktusokért felelős – ezen keresztül tartják a ragadozók a helyén az emberi fajt, a tudomást folyamatosan álproblémákkal tartva izzásban.[/size]
Érdekes...  töpreng... Sok mindennel összecseng, ahogy látom a világot, és amilyen tapasztalataim vannak... 
Most elkezdtem az első könyvet, és már látom, hogy egy nagyon szimbolikus nyelvezetű "történettel" van dolgom, amit meg kell próbálnom fejteni, amennyire csak lehet.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna Szomb. 12 Jún. - 10:30

Miért van...?
Mostanában elég gyakran előfordul(napi szinten) , hogy otthon, pl.olvasás,videonézés közben(ezek mindig lelki tartalmak, nem sorozatnézés közben) libabőrös leszek...csak a lábaimon , időnként a fejem tetején. Mintha valami összerántaná a bőröm...
(Itt 25-30 fok van, szval nem a hideg miatt.)

Jav. : ma órák óta csinálja ahogy jövök megyek a lakásban

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna Kedd 15 Jún. - 5:18

Biztos vagyok abban, hogy az előző életemben nem állt ennyi információ a rendelkezésemre, amivel kezdhettem volna vmit. (Pl.csak a felhők vagy csillagok nézegetésével nem jutok el oda, ahol most vagyok.) 
Abban is biztos vagyok, hogy ennyi "emlékem" sem jött felszínre az előző életeimben...mert nem tudtam volna mit kezdeni a képekkel. 

Miért most? Mi történik most, ami ezeket felszabadítja, lehetővé teszi?
Általában a személyes életünkkel foglalkozunk, de mi történik most a Földön?
Mi gyorsítja fel az információáramlást?
Egyáltalán mi engedte szabadjára az információt? (...és mi alól szabadult fel...)

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna Kedd 15 Jún. - 17:20

MI A BAJ(om)A REINKARNÁCIÓVAL...
(úgy is, hogy biztos vagyok abban, hogy egy működő rendszer) 


1.Ha isten/forrás teremtett, akkor miért nem vagyok úgy jó, ahogy vagyok? Esetleg neki is át kellett mennie ezeken a lépéseken? (ez a kérdés akkor merül fel, ha abban gondolkozunk, hogy a reinkarnáció a fejlődés, istenhez/forráshoz való válás folyamata). Vagy a tökéletes nem teremtett tökéletest ? Vagy a tökéletes talán nem is az? (tudom, ez lerágott csont, de idepasszol.) 


2. Egyes verzió szerint isten/forrás tapasztalni vágyja az életet-rajtunk/magán keresztül. Talán ennyire egyszerű. 
...de ez akkor azt jelenti, hogy SOHA nem lesz vége ennek a körforgásnak?! Mert gondolom csak egy jó buli lehet neki, hisz olyan nyomasztóan régóta csináljuk már... Vagy van egy jutalmazási/nyugdíjazási rendszer, ami kimondja, hogy ezt és ezt eléred, akkor veterán leszel és leléphetsz a porondról...? 


3.Folyamatosan nő a Földön élő lelkek száma (efi erre már válaszolt, de az igazságosság kedvéért beteszem). 
Lehetséges okok:-egyre több lelket teremtenek(miért?vajon az előző korokban pl.Atlantisz,hány ember élt a Földön? Nem hiszem, hogy 8 milliárd...szóval mire ez a sietség most, teljesíteni kell az "5éves tervet"?) 
                                - az univerzum más részéből is egyre inkább idevágynak(miért is? van választási lehetőségem odaát, hova szülessek le?vagy esetleg a Föld került át nem olyan rég egy magasabb osztályba, így az összes érettségiznivágyó idekerült?) 
                                - vagy esetleg több milliárd ember "csak" biodíszlet? Lehet, hogy kb. 1 milliárd valódi lélekkel rendelkező szereplő van, a többi a "játék" része? Ebben az esetben a túlnépesedés, környezeti katasztrófák vannak jelenleg a "forgatókönyvben"? 

4. Térjünk rá a sikamlós részre, a karmára.
Hogy kezdődött? Kikkel és miért kezdték el? Mert ugye mindenki karma nélkül kezdte. Mindenki csak azért jött ide, hogy bajt hozzon a fejére? 
Valóban létezik a karma rendszere?
Tételezzük fel, hogy egy olyan emberről beszélünk, aki egy lépéssel a "kilépés" előtt áll, letette , begyógyította a karmáit. Akkor most jön a nirvána? Vagy addig nem, amíg csak egy lélek is, akit mondjuk 1884-ben kihívott párbajra, meg nem bocsát neki?

5.és itt jutottunk el a kedvenc részemhez. Ahhoz a ponthoz, hogy itt látszólag senki nem tanul.
Több ezer élet után, hol vannak azok, akik lelki életet élnek?  Itt már az utcán kéne folynia Nietzsche-nek, Platón-nak, Buddha-nak vagy Jézusnak...Ehelyett most már bolygó szinten gyilkolunk, nem karddal és íjjal, hanem gombnyomással, és gyakorlott mozdulattal fordítjuk el a fejünk, ha kellemetlen szituációban találjuk magunk. 
Hol vannak a megvilágosodottak? 
Senkit ne tévesszen meg az információáradat, ami elérhető most már, ez sajnos nincs egyenes arányban azok számával, akiket érdekel. Sőt, azt gondolom egyre felhígultabb a mezőny. 
Nekem ne mondja senki, hogy csak óvodás lelkek özönlik el a bolygót mostanában... 
És, vajon én azért gondolkozom 24-ben ezekről gyerekkorom óta, mert az előző életemben már "megszolgáltam" ezt az időt, vagy egyszerűen ilyen a lelki beállítottságom? 

6. Egy másik kedvencem:az élet utáni-köztes rész. Tapasztalatok szerint mindenki ott és azzal találja magát, amilyen "hitrendszerben" élt...vagyis egy buddhistát nem Mohamed és a hurik fogják várni.
Vagyis az illúzió folytatódik az élet után is...

7.ugorjunk egy óriásit-mi van ha van ugyan reinkarnáció, de nem létezik karma, csak egy jól elterjesztett rendszer, amivel itt tartják a lelkeket (ami valóban így van, csak ehhez meg kell "világosodni" hogy megértsük, hogy ez valami, ami itt tart, a karma az enyv a légypapíron). 
De ez nem magyarázza, hogy hogyan etetik meg a karma-játékot a keresztényekkel, vagy az ateistákkal... 
Vagy esetleg a "fényes alagút" után indul be az igazi Truman-show, az az igazi illúzió csapda?

8.ki üzemelteti a reinkarnációt? Gondolom kell hozzá egy óriási apparátus, jól ki lehet építve a rendszer...szinte mindenki csak ezen dolgozhat. 
-1es számú üzemeltető, maga a forrás/a nagy betűs ISTEN. Egy csodálatos jutalmazási rendszerrel, amiben előbb utóbb mindenki megkapja a jutalmát. Tényleg. Nem lehet neki ellenállni. Mint egy mese. 
-2es számú üzemeltető maga a Demiurgosz. A "kis" isten.
Aki mindent és mindenkit illúzióba ránt. Az ő "arcát" látod, ha elhúzod a fátylakat, az igazit. 
Na ő már nem olyan nagylelkű velünk...a kedvenc könyvéből idézve:"féltékeny" isten ő. Egész részletes képet fest róla az ószövetség(mindenkitől elnézést kérek, akik máshogy gondolják. De attól, hogy máshogy mondom, nem fogom máshogy gondolni. )
-3as számú üzemeltető...na ő már lelépett, eltűnt, megsemmisült...mi pedig itt maradtunk ezzel a "kerékkel"... Oldjuk meg magunk...

Folytathatnám, de nagyon hosszú lett így is...
De abban bizonyos vagyok, hogy itt nagy változások történtek-történnek, nem tudom miért, mi vagy ki okozta...és ez mit jelent ránk nézve...

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  ymor Kedd 15 Jún. - 21:46

Azt kihagytad, hogy elvileg a mi kedvünkért létezik a rendszer, mi vagyunk a szerencsés kiválasztottak, vagyis az emberi fáj. Mivel érdemeltük ki ezt a kitüntető figyelmet, hogy ekkora hajcihőt csapna valami felsőbb hatalom miattunk. Vagy egyenlőség van és minden élő azonos elbírálás alá esik? Akkor hol a határ? Milyen besorolást kap az a megszámlálhatatlan vírus és baktérium?

Élőlények vagyunk. Ha körülnézünk az életben nincs a természetben egyetlen példa sem arra, hogy egy faj önzetlenül támogatná egy másik faj boldogulását. Miért feltételezzük, hogy az emberiséget mégis szponzorálja  egy felsőbb hatalom. Sokkal valószínűbb, hogy közbülső lépés vagyunk a táplálék láncban. Ha van is reinkarnáció az csak egy célt szolgálhat, hogy valaminek még ízletesebbé tegye a vacsoráját.

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Áprilia Szer. 16 Jún. - 10:23

A sok ezocsalamádè között akad két jó könyv (sokkal többet én sem találtam), ami jól összefoglalja és tanulni lehet belőle legalább lexikálisan, ha tapasztalati úton nem is (ez utóbbit magamnak mondtam): Ouspensky-nek van két könyve Gurdjieff tanításairól: “Egy ismeretlen tanítás töredékei” és “A negyedik út.” Nagyon jól elmondja az “alapokat”, hogy miért olyan az emberiség amilyen és hogy az miért van és mi lenne a megoldás, továbbá a reinkarnacio helyett az “örök visszatérés”-t említi.
Asszem fenn vannak a könyvek a neten, a szerencsésebbek talán be tudják szerezni papír alapon is. Részemről én mást már nem nagyon olvasok, csak ezeket többször is. Ezekhez képest nekem könyv nem tud újat mondani arról, hogy mi is az ember, meg ez az egész, ami itt folyik.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna Szer. 16 Jún. - 10:31

Áprilia írta:A sok ezocsalamádè között akad két jó könyv (sokkal többet én sem találtam), ami jól összefoglalja és tanulni lehet belőle legalább lexikálisan, ha tapasztalati úton nem is (ez utóbbit magamnak mondtam): Ouspensky-nek van két könyve Gurdjieff tanításairól: “Egy ismeretlen tanítás töredékei” és “A negyedik út.” Nagyon jól elmondja az “alapokat”, hogy miért olyan az emberiség amilyen és hogy az miért van és mi lenne a megoldás, továbbá a reinkarnacio helyett az “örök visszatérés”-t említi.
Asszem fenn vannak a könyvek a neten, a szerencsésebbek talán be tudják szerezni papír alapon is. Részemről én mást már nem nagyon olvasok, csak ezeket többször is. Ezekhez képest nekem könyv nem tud újat mondani arról, hogy mi is az ember, meg ez az egész, ami itt folyik.
Köszi az ajánlatot, mindenképpen utánajárok, csak letölteni tudom. 
Engem mindig az piszkál, hogy "miért". Ezekre mind vvan válasz. Itt van bennünk. Igyekszem magam is lehúzni információt a felsőbb énemtől/szellemi tanítómtól...de nem vagyok mindenható. 
Nekem nem elég az, hogy elémnyomnak egy ezós/new-ages salátát, amit egy szivárvány színű póni szolgál fel. A legtöbben igazságszilánkokat adnak el a könyveikben....


Ui..:sikerült letölteni mindkettőt, köszönöm! Nagyon izgalmasnak tűnik!  öröm

"Ez a bizonyos csoport keleti metaforákat alkalmazott, azt mondták, hogy található bennünk egy hatalmas, gyönyörűen bebútorozott ház, könyvtárral és megannyi szobával, de mi az alagsorban és a konyhában tengő­ dünk, ahonnan nem tudunk kijutni. Ha valaki beszélne nekünk arról, hogy mi található ennek a háznak az emeletén, nem hinnénk neki, kinevetnénk, vagy pedig babonának, tündérmesének, mítosznak neveznénk az egészet."

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Áprilia Szer. 16 Jún. - 13:17

….És meg is van a magyarázat, hogy mit jelent amikor házzal álmodunk…(mostanában többünknél volt rá példa). 🙂

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Veszna Pént. 18 Jún. - 8:36

Miért van az, hogy magyar nyelven siralmas az internet felhozatala?  töpreng

Az alvás előtti hallucinációról kerestem pár konkrét dolgot épp az imént.
A válaszok többsége:hülye vagy, menj orvoshoz, skizofrén vagyol, orvos válasza(!) nem tudom, de betegségnek tűnik. Kösz, inkább nem, ezek után lányvigyor ...vagy egy nagyon basic "gyorstalpaló" az alvásparalízisről.

Komolyan kérdezem. Hol vannak a tudományos kísérletek, spirituális gondolkozók stb.ezen a nyelven?! A mostaniak, nem a Szepesi Mária korából valóak (minden tiszteletem az övék). 
Miért kell nekem mindent angolul keresnem? 
És most tényleg nem a lustaság szól belőlem, mert egy nap két nyelven beszélek, és egyik sem a magyar. 
De hol van a tudományos és ezoterikus/spirituális pezsgés Magyarországon? 
A Gyakori-kérdésekben? Vagy Szabó Péter youtube csatornáján?  töpreng

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Áprilia Pént. 18 Jún. - 9:58

Hát ez az. Sehol nincs. Számomra meglepetés és felüdülés volt olvasni a Lélekvándor mentett verzióját, olyan sok okosság volt még akkor, a ‘90-es években. Mára minden elkutyulódott. Én se találok semmit.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Kérdések-töprengések - Page 2 Empty Re: Kérdések-töprengések

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.