Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aláírás, avatar

+9
Efi
Elek
Blueeye
zplus
Lea.
nofertiti
Méhecske
Mayra1
Greywolf
13 posters

3 / 17 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Next

Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  Vendég Kedd 3 Szept. - 6:07

Gondolom, akkor Párduc Cica szigete is nevet szeretne változtatni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  Áprilia Pént. 11 Okt. - 17:46

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 18:04-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  fortis Pént. 11 Okt. - 21:52

Áprilia írta:Fortis! Legyen ez az aláírásod, hogy mindig emlékezz rá!
"A HARCOS MINDIG ELŐSZÖR CSELEKSZIK ÉS NEM FILOZOFÁLGAT." (Sanchez)
töpreng öröm Very Happy Very Happy Very Happy Hááát meg kell mondjam , ebben is van igazság , igen . Na de vannak helyzetek , amikor az embernek kétszer is meg kell gondolnia , merre lépjen tovább . Igaz ez nem azonos a filozofálgatással . öröm

Na igen , elolvastam amit beírtál a testi tudatosságnál . Szóval e tekintetben nincs ellenvetésem .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  Méhecske Szomb. 12 Okt. - 14:28

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 17:05-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Okt. - 14:56

Igen méhecske ezzel egyet értek , a baj csak ott van , hogy ez a döntés nem mindig jó .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  Áprilia Szomb. 12 Okt. - 17:07

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 18:04-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Okt. - 18:04

Áprilia írta:
fortis írta:Igen méhecske ezzel egyet értek , a baj csak ott van , hogy ez a döntés nem mindig jó .
De Méhecske pont arról a döntésről beszélt, ami mindig - az adott helyzetre - jó! Pontosabban arról a részünkről (Bennünk levő Isten, ha úgy tetszik), aki mindig tudja a helyes megfejtést, mi pedig alkalomadtán képesek vagyunk hallgatni rá: "Igenis, hinni kell-ene már végre abban, hogy az ember lelkében van valami-valaki, aki jól tudja, hogy MOST mi a helyes, és a harc hogyan fog eldőlni."
Igen , magam is hinni mernék ebben , és nagyon nagyon sok olyan eseményről tudósíthattak már bennünket , TV videó stb , hogy mennyire beigazolódni látszik ez .
De eszembe jutnak az olyan esetek is sajnos , amikor az ember beugrik a jeges folyóba , hogy kimentsen egy fuldoklót , és ezzel maga is belefulladt .
Szóval mondhatnánk , hogy mindkét esetben a reakció ugyan az , villám gyors és nem átgondolt , mintha valóban lenne bennünk valami ami ismeri a helyes utat . De ezekben a negatív példákban mégsem így tűnik . Azt meg nem merném mondani , hogy az egyik esetben az isteni , a másik esetben pedig maga a gonosz ami cselekvésre hajt .
Na akkor most megkétszerezhetnénk a mondást , vagyis a mennyekbe való út is jó szándékkal van kikövezve , meg a pokolba vezető út is ugyan azzal , mert az egyik örömet hoz a másik meg bánatot okoz .
Az egyiket hősként ünneplik , a másikat meg felelőtlenséggel vádolják . Minden csak azon dől el , hogy nyer e az ember , vagy elbukik .
De mindezektől függetlenül nem hárítanám el azt a gondolatot , hogy létezik ott a helyes döntés , csak nem mindig sikerül elkapni valahogy .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  Áprilia Szomb. 12 Okt. - 19:30

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 18:04-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Okt. - 20:41

Áprilia írta:Fortis, a "negatív példáid" változatlanul pont az ellentétei annak, amire Méhecske világított rá fentebb.
Igen , én is ezt mondom . Direkt hoztam a negatív példákat , hogy lássuk , ilyenek is vannak . és akkor ott van a kérdés . ha ugyan az a reakció , miért van az , hogy az egyik abból a példából adódik amit Méhecske írt , a másik meg nem ?
Miért van az , hogy az egyik ember gondolkodás nélkül cselekszik , és jól cselekszik , mert léteznie kell valahol a helyes út tudásának bennünk , a másik ember esetének példájában  meg nem ?
Ha tudtok mondani , erre szeretnék magyarázatot kapni . .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  Áprilia Szomb. 12 Okt. - 20:52

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 18:05-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Okt. - 21:14

De ha már egyszer a bennünk lakozó Istenről van szó , aki mindig helyesen dönt , akkor az nem lehet azonos azzal , akinek képzeljük magunkat , vagyis az egónak nevezett önvalónkkal . Ha gondolkodunk akkor az egó az ami gondolkodik bennünk nem ? És ha átadjuk ezt a döntés jogot a bennünk lakozónak , akkor ezt gondolkodás nélkül tesszük meg . Hisz az egó sosem mondana le döntésjogáról . Ezért gondolnám úgy , hogy gondolkodás nélküli cselekedet . Ha átgondolná , talán nem tenné meg .
Képletesen értve ez olyannak tűnik számomra , mint az ész és a szív harca .
Mint mikor a szív azt mondja add oda a pénzed annak a koldusnak , az ész meg azt mondja , hogy " Hogy is ne , akkor annyival kevesebb marad nekem ! "
Nem tudom kitől olvashattam már ezt régebben , hogy ha adni akar az ember adja oda azonnal és ne számoljon vele , mert ha elkezdi számolni , bíztosan beindul az a mechanizmus , hogy nem a nagyobbat adja majd oda , hanem a legkisebbet . ha azonnal oda adja , akkor a szív szerint cselekszik , de ha már eljut odáig ,m hogy meggondolja mi az amit adni akar , akkor már az egó veszi át az uralmat és a döntés vagy öncélú vagy eléggé savanyú lesz .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  Áprilia Szomb. 12 Okt. - 21:19

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 18:05-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Okt. - 21:34

Áprilia írta:Attól, hogy valaki ész nélkül cselekszik, még nem biztos, hogy bölcsen, azaz szellem szerint cselekszik. A bölcsesség egy másik kategória, Fortis, szellemi. Tehát nem lehet egy lapon említeni sem a gondolkodással, sem az ösztönnel. A szellem tudatos. De nem gondolatok és nem az ösztön alkotják.
Nos azt szeretnéd ezzel mondani , hogy ha ilyen esetben helyesen cselekszik , akkor a szellem szerint cselekszik , ha helytelenül cselekszik akkor meg nem a szellem szerint .
Az az igazság , hogy ugyan ezt mondom én is Áprilia , de a kérdés amit hozzáfűztem , az volt , hogy akkor a negatív helyzetben ki vagy mi által cselekszik ? Végül is valamennyire meg is válaszoltad , mint pl ösztön által cselekszik .
Tehát összegezném ,
Ha sikeres a cselekedet akkor szellem által cselekszik , ha nem sikeres akkor esetleg ösztön által cselekedett .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Okt. - 14:10

Tetszik az aláírásod, nofertiti:
"Annakokáért a szabadságban, melyre minket Krisztus megszabadított, álljatok meg, és ne kötelezzétek meg ismét magatokat szolgaságnak igájával."

(Már ha a szabadságot egyformán képzeljük. Smile )

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  nofertiti Hétf. 28 Okt. - 15:49

efi írta:Tetszik az aláírásod, nofertiti:
"Annakokáért a szabadságban, melyre minket Krisztus megszabadított, álljatok meg, és ne kötelezzétek meg ismét magatokat szolgaságnak igájával."

(Már ha a szabadságot egyformán képzeljük. Smile )
Most kicsit visszatekintettem, hogy vajon mit is érthetsz vagy értettél legutóbb szabadságon, rájöttem nem tudom mire gondolsz szabadság alatt smileúgyhogy hát igen, nem tudom egyformán képzeljük-e?

smile
mondjuk azt is hozzáteszem, ami képem van az igazi szabadságról, az csak egy szelete annak, mert még nem láttam egészében szerintem...

később hozzáírva:
...így aztán mikor rátaláltam erre az igére, erős emlékeztetést éreztem felőle vagy figyelmeztetést, figyelemfelhívást, vagy valami ilyesmi kúl
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  Áprilia Kedd 29 Okt. - 6:55

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 18:05-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  fortis Kedd 29 Okt. - 7:26

Nofertiti , honnan jött ez az indíttatás , hogy ezt a nevet válaszd ? Nem maradhattál volna csak Nefer ? -szóval ebből a szempontból mindegy , legalábbis számomra jobban passzolt hozzád az a név , vagy lehet csak túlságosan hozzá szoktam .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  Áprilia Kedd 29 Okt. - 7:51

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 18:05-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  fortis Kedd 29 Okt. - 8:06

Áprilia írta:
fortis írta:Nofertiti , honnan jött ez az indíttatás , hogy ezt a nevet válaszd ?  
Nem akarok belekotnyeleskedni, de még akkor utánanéztem az interneten, amikor választotta, mert ugyanolyan kíváncsi voltam, mint most te: a nofertiti is és a nefer is ugyanannak a Nofretiti/Nefertiti és még sorolhatnánk ókori egyiptomi királynőnek a név-változata.study
A név jelentése: "A szépség megérkezett". Nahát, ez most pont találó is! taps 
Hát igazság szerint amint ráböktem az OKÉ gombra már tudtam akkor ezt . csak a Nefer változatát jobban szerettem , a kérdés akkor inkább így szólna , miért ezt az eredeti változatot választotta , miért nem maradt inkább a megszokott Nefer ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  Vendég Kedd 29 Okt. - 8:38

Igen, hiszen a Nefer nekünk olyan, mint az igazi neve. Én elfogadtam az új nevét, de csak Neferként tudok rá gondolni. Asztán mikor megszólítom, lefordítom a Nofertiti álnévre.
De elfogadom, ha neki ez a név jobban tetszik. Idővel lehet, hogy természetessé válik majd. Csak légyszi, ne változtassátok túl gyakran a neveteket, mert borzasztó nehéz átállni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  fortis Kedd 29 Okt. - 11:20

Igen egyetértek . Én magam is akartam már többször is változtatni , de egyszerűen lehetetlen , nem tudok . Hozzám nőtt ez a név , ahogyan Neferhez a Nefer , ezért nehéz a számomra is .
De ha Ápriliát nézem , akkor viszont ez a neve sokkal inkább illik hozzá , mint az előző , ezért azonnal képes voltam elfogadni .
Elképzelhető , hogy az elfogadáshoz hozzá tartozik az is , hogy egy bizonyos nick mennyire illik vagy nem illik az ember személyiségéhez ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  Vendég Kedd 29 Okt. - 11:28

Szerintem a megszokás számít. Ápriliát azért nem ismerjük olyan rég, mint Nofertitit, ráadásul az előző nevét még annál is kevesebb ideig használta, bár nekem így is nehézséget okozott átnevezni magamban. És nem hiszem, hogy a Nofertiti név kevésbé illene Nofertitre, mint a Nefer, azért lenne nehéz másképp hívni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  nofertiti Kedd 29 Okt. - 11:45

Nekem a nefer a nofertiti becézése...

tehát hívhattok nefernek, de regizni nem akartam már ugyanúgy...

Amikor nefer nevet választottam még nem tudtam mit jelent a neve, viszont nagyon találó, hajlamos vagyok szépíten dolgokat, vagy pozitív változatként, na jó alapjában minden egyben pozitív és negatív a kettősség szemszögéből, szóval van olyan is, hogy széppé varázsolni.

Tehát jellemző rám az eltakarás, szépnek tettetés viszont a felújítás is.

Hát nem véletlen smile, akkoriban ez már jó régre vezethető vissza, mikor olvastam rengeteget az egyiptomi kultúráról Nefer neve azaz Nofertiti-Ehnaton feleségének neve beleégett a tudatomba, ezért választottam, valahogy, valamiért a részemnek érzem...
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  fortis Kedd 29 Okt. - 11:51

Jól van Nofertiti , akkor ha megengeded én Nefernek szólítalak inkább a hozzászólásaimban .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  nofertiti Kedd 29 Okt. - 12:46

fortis írta:
Áprilia írta:
fortis írta:Nofertiti , honnan jött ez az indíttatás , hogy ezt a nevet válaszd ?  
Nem akarok belekotnyeleskedni, de még akkor utánanéztem az interneten, amikor választotta, mert ugyanolyan kíváncsi voltam, mint most te: a nofertiti is és a nefer is ugyanannak a Nofretiti/Nefertiti és még sorolhatnánk ókori egyiptomi királynőnek a név-változata.study
A név jelentése: "A szépség megérkezett". Nahát, ez most pont találó is! taps 
Hát igazság szerint amint ráböktem az OKÉ  gombra már tudtam akkor ezt .  csak a Nefer változatát jobban szerettem , a kérdés akkor inkább így szólna , miért ezt az eredeti változatot választotta , miért nem maradt inkább a megszokott Nefer ?
Tudod eszembe jut az álmod, ahol Krisztushoz imádkozol, gyógyítást kérsz. Hosszú ideje az volt a tapasztalatom, ez most egy kis visszatekintés, hogy sokszor leírtam véleményem és hiába tettem hozzá kérdőjelet valahogy agresszívként ment át, azóta valahogy ez változott, félig tudatosan de közben imádkoztam is, hogy ne szépítés legyen, hanem tisztulást kértem én is, ahogy te, szóval egy ideje már látom, hogy inkább csak kérdezek és nem írom le mit szűrtem le az írásból. Szóval ez volt a visszatekintés, és most visszatérek a témához, hogy szóval kérdeztelek is, hogy honnan jött benned az érzés, hogy gyógyítást kérsz. És válaszoltál is, amiből láthattam, hogy épp ráéreztem, amit közölni szerettél volna akkor. Én is azt éreztem írásodból, hogy szoktál hozzá fohászkodni gyógyításért. Ez hogy is jön ide:
Amióta az eszemet tudom és értsétek szó szerint, egészen az első emlékemtől fogva, sajnos én mindig más akartam lenni. És körübelül a lélekvándor megszünése előtt éreztem igazán, hogy álljon meg a menet, és legyek az, ami épp akkor tudok lenni.
Itt olvastam tőletek arról is, meg máshol is sokat beszélgettünk már erről, hogy az ott és akkor KICSODA is valójában... ebbe most nem mennék bele.
Pedzegetted fortis te is, hogy olykor olyat tenni, amit teszünk csak úgy anélkül, hogy "végig gondolnánk", itt nem az eszetlenségre gondolok, és valahogy azt éreztem te is inkább arra gondolsz, mikor nem bíráljük felül azt, ami akkor és ott bennünk van... és itt meg is állnék.

Erre volt szükségem, sokszor éreztem, hogy nem azért lépek hátra kettőt, mert ez van bennem, hanem mert olyan AKARTAM lenni, aki hátra tud lépni kettőt, és sok-sok minden ragadt belém. Meg kellett éljem azt a tornádót, ami képes kijönni olykor belőlem smile, ahogy nevezett is fortis akkor.
Sok esetben úgy éreztem, hogy volt szívből jövő kérésen alapuló hátralépés is, ami nem vált elfojtássá, de sok minden elfojtás lett.

Szóval valahol ezek a névváltoztatások is ezt akarnák (bár akarás nélkül lenne) jelképezni. jav:Valahol innen ered ez a dolog, azt a kérést jelképezné, hogy Krisztus által az elme megújuljon.

olykor pedig valóban az elfogadás az első lépés, nem a belenyugvás, hanem az igazi elfogadás, ahol tudjuk mit lehetne másként mégis elfogadjuk azt ha az nem valósult meg...
lányvigyor
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  nofertiti Kedd 29 Okt. - 13:52

mondjuk igaz, ami igaz az "én akarom" belebújhat a kérés álarcába, a szeretnék álarcába stb...
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  fortis Kedd 29 Okt. - 22:55

Azt hiszem , hogy kielégítően megválaszoltad Nefer .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  fortis Hétf. 11 Nov. - 8:06

Nogusta meg szabad tudni , hogy honnan eredeztethető ez a nick neved ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  nofertiti Kedd 12 Nov. - 13:20

fortis írta:Nogusta meg szabad tudni , hogy honnan eredeztethető ez a nick neved ?
Üdvözöllek én is Nogusta.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  fortis Kedd 12 Nov. - 17:11

Minden névnek van jelentése , te miért ezt választottad Nogusta ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Aláírás, avatar - Page 3 Empty Re: Aláírás, avatar

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 17 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.