Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

+14
Efi
Motan
Áprilia
Lea.
ionon
zplus
fortis
Greywolf
Kilendin
Méhecske
Blueeye
opos
Nilka
Angyalka
18 posters

4 / 19 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Next

Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Pént. 11 Júl. - 11:38

Most!
Az idő és a tér elhajlásáról álmodtam. És a "kapu"-ról, nem féltem átmenni és vissza jönni....( de, borzongat egy kicsit)....
furcsa álom volt, effélét még soha nem "éltem meg"....a dimenzió váltást "tapasztaltam" meg ebben az álomban!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Pént. 11 Júl. - 11:56

Elek írta:Most!
Az idő és a tér elhajlásáról álmodtam. És a "kapu"-ról, nem féltem átmenni és vissza jönni....( de, borzongat egy kicsit)....
furcsa álom volt, effélét még soha nem "éltem meg"....a dimenzió váltást "tapasztaltam" meg ebben az álomban!

 yes 

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6456

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Pént. 11 Júl. - 17:58

Elek írta:Most!
Az idő és a tér elhajlásáról álmodtam. És a "kapu"-ról, nem féltem átmenni és vissza jönni....( de, borzongat egy kicsit)....
furcsa álom volt, effélét még soha nem "éltem meg"....a dimenzió váltást "tapasztaltam" meg ebben az álomban!

Klafa lehetett , le tudnád írni az álmot ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11336

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Pént. 11 Júl. - 18:05

Etoile írta:Jobb kéz és bal szem

A hely valami katonai bázisnak tűnt a sivatagban. Hosszú szürke szoknyát és fehér blúzt viseltem, nem tudom valamiért a 60-as évek Amerikájában éreztem magam. Egy irodába léptem be. Egy férfi ült az asztalnál öltönyben, nyakkendőben. Az ő ruhája is ezt a kort idézte. Nagyon barátságosnak tűnt. Leültem vele szemben és az asztalra tettem két dobozt. Az egyikben egy mechanikus jobb kéz, a másikban egy szintén gépi bal szem volt. Mint valami utazó ügynök készségesen bemutattam neki, hogy működnek.

A gépkezet feltettem az igazi helyére és mutattam, hogy milyen könnyen tudom mozgatni az ujjaimat. Kisebb volt mint az igazi, az ujjak fehérek, hengeresek, de nem csontvázszerű, annál vastagabb. Miközben nézem a kezem, csodálkozni kezdek és kényelmetlenség fog el. Gyorsan leszedem és visszarakom a dobozába.

Most a szem következik. Ezt is felveszem, de ezt nem úgy kell elképzelni, mint valami szemüveget, hanem rendesen az igazi helyére illesztem be mint a kéznél is. Hogy eközben hova tűnik az igazi, azt nem tudom. Szóval benn a szem és ránézek a fickóra. Aranyszínű átlátszó aura veszi körül, amibe vörös sávok keverednek. Mosolyog rám. Nem bírom sokáig és elfordítom a tekintetem. Ugyanazt a kényelmetlenséget érzem mint korábban. A szemet is visszateszem a helyére.

A továbbiakra - ha volt egyáltalán - nem emlékszem. A környezetet és a kort nem tudom hova tenni, talán nem is lényeges, a kéznézés és a látás viszont elég egyértelmű. Két alkalmam is volt, hogy tudatomra ébredjek, de mindkét esetben csak tátogni tudtam. Éreztem hogy valami nem stimmel, de aztán inkább hagytam az egészet. Azért tehettem vissza a dobozba is őket, mert nem akartam tudni a dologról. Mintha két akarat ütközne... töpreng

Hú ez nagyon érdekes volt , épp kérdezni akartam volna , hogy mi lehetett az ami a kényelmetlenséget kiválthatta ?- Mert nem a tapasztalat , azaz a kéz és a szem által történő események szerintem , hanem valami mélyebb , de ekkor írtad , hogy olyan volt , mintha két akarat ütközött volna . Ez némileg megválaszolja szerintem a kérdésemet .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11336

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Pént. 11 Júl. - 20:30

fortis írta:Hú ez nagyon érdekes volt , épp kérdezni akartam volna , hogy mi lehetett az ami a kényelmetlenséget kiválthatta ?- Mert nem a tapasztalat , azaz a kéz és a szem által történő események szerintem , hanem valami mélyebb , de ekkor írtad , hogy olyan volt , mintha két akarat ütközött volna . Ez némileg megválaszolja szerintem a kérdésemet .

Talán egy részem megrémül a lehetőségtől, hogy az álmokon keresztül jobban megismerhessem magam és még időben leállít. Közel voltam a tudatossághoz, hiszen sikerült a kéznézés és volt valamiféle látás is, de valamiért nem mertem megtenni a következő lépést és ment vissza minden a dobozába. Mi tartott vissza? Kié a másik akarat? Vagy egyszerűen csak nem voltam elég motivált? Még gondolkozni fogok rajta...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Pént. 11 Júl. - 20:48

Kíváncsi leszek ez ügyben mire jutsz majd .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11336

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Pént. 11 Júl. - 22:02

A doboz

Az utcán sétáltam , és találkoztam egy idősebb hölggyel . A hölgy arra panaszkodott , hogy elköltözött , vagy legalábbis valamiért el kellett hagynia a régi otthonát , de ott maradt egy régi emléke , egy tárgy ami neki nagyon fontos lenne , és hogy ez egy nagyon különleges doboz , és megkért , ha megtenném , próbáljam meg vissza szerezni a számára .
Hogy hogyan kerültem oda ahhoz a nagy házhoz , kis tornyokkal tarkított igazán különös épülethez nem tudom de könnyedén bejutottam és valahogy nagyon hamar a kezembe is került az a bizonyos áhított doboz .
Méreteit ítélve , akkora lehetett , hogy nyugodtan belefért volna egy kosárlabda , és nem volt rajta semmi különös csak úgy nézett ki , mint egy nagyobbacska díszdoboz . Az , hogy hogyan kerültem vissza a hölgyhöz , az ismét rejtély a számomra , olyan volt ez az ide oda utazgatás , mintha a helyszínek egyszerűen csak magukba rántottak volna . A hölgy nagyon örült hogy megkerült a doboza , és mesélni kezdett róla , hogy ebben a dobozban rejtekhelyek húzódnak , ahová ha az ember el akar dugni valamit , azt illetékteleneknek lehetetlen volna megtalálnia . Jutalmul meg szerette volna mutatni a doboza belsejét , de nagy megrökönyödésemre azt nem kibontotta , hanem a doboz magába rántott bennünket és egy másik világban találtuk magunkat . Ez a világ csak egy belső térből állt , amiben volt egy ajtó , és amint a hölgy kinyitotta az ajtót egy kis távolságra tőle ami kb egy méternek lenne saccolható , egy újabb ajtó tűnt , fel , majd az mögött egy másik ajtó és aztán egy másik , és aztán a hölgy már nem volt ott csak én és az ajtók amik egymás után nyílottak ki előttem ,de az út mindig csak egy újabb ajtóhoz vezetett , így nem volt más lehetőségem mint hogy felébredtem .

Megjegyzés :
Kb úgy 5-6 évvel ezelőtt volt egy álmom és ez most eszembe jutott erről a jelenlegiről , hogy ilyen dobozos álommal találkoztam már egyszer .
Akkor és ott egy buszon utaztam , ahol találkoztam egy nagyon aranyos kisfiúval , olyan 3 éves körülivel , talán még annyi sem volt , és ő azt mondta nekem , ha akarok beléphetek az ő kis dobozába , és a kezében volt egy kis doboz , amit felém nyújtott . Akkor nem értettem mit szeretett volna , de később rájöttem , hogy a dobozban egy világ rejtőzhet ahová akkor és ott beléphettem volna .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11336

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Pént. 11 Júl. - 22:19

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 21:42-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6456

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Pént. 11 Júl. - 22:33

A doboz talán a tudatot jelképezte. Egy kis, zárt tér, mely eredendően kíváncsiságot kelt mindenkiben. Vajon mi lehet benne?  pondering

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szomb. 12 Júl. - 6:37

fortis koma...egyszerűen kinn voltam.

Szó szerint értsed mint a féreglyuk. Azaz a  papírlap összehajtása által és ott létező féreglyuk tér és idő átjárhatóságában voltam - odaát és újra itt. Valahol az univerzumban.
Fura álom volt, kicsit félelmetes a maga módján. Ugye némi szorongásra ad okot az a "nagy idegen-ség" és némi megbékélést az - itt!
Én Jézus-ban járok és ezért fura effélét álmodni. MI HATOTT RÁM?
Ez a kérdés vetődött a felszínre azonnal. MI? ÉS ÍGY?
-
Ennyike... Rolling Eyes

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Júl. - 8:06

Áprilia írta:Az ajtó-bejárat jelentheti az alábbiakat:

- Személyiségünk nyilvános és személyes világa közti átjárhatóság.
- Én és a másik ember közti határ illetve nyitás jellege.
- Beengedés illetve behatolás az életterünkbe.
- Belső világunk határainak védelme.
- Megközelíthetőségünk.
- A másik ember megközelíthetősége.
- száj jelképe
- a nyitottság mértéke.

Doboz:
- Elzárt, vagy rejtett, ideiglenesen zárolt gondolatok, érzések, emlékek.
- Elhatárolódás valamitől.
- Őrzés, megőrzés, megtartás vágya.

http://www.almainkjelentese.hu/page02.html

Az álomképi jelképrendszerek néha valóban beletrafálnak , csak az a baj velük , hogy néha elterelik a figyelmet  egy alternatív megközelítésnek a valódiságáról . Persze  , ha az embernek nincs ötlete , akkor nagyon jók ezek a jelképek és sokszor meg is egyeznének saját elképzeléseinkkel , vagy inkább úgymond saját jelképrendszerünkkel , de ahogy két emberben két külön gondolatot indít be egy adott tárgy , vagy egy szín , így a jelképek is ennyiféleképpen személyre szólóak .
Ezért minden álomfejtés  tulajdonképpen csak tipp , mert az igazit csak maga az álmodó tudhatja , ha foglalkoztatja a téma és dolgozna rajta magának . De megközelítésként az adottak is jók persze , és ezek most sokat mondóak is voltak a számomra , így köszike Áprlia !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11336

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Júl. - 8:11

Etoile írta:A doboz talán a tudatot jelképezte. Egy kis, zárt tér, mely eredendően kíváncsiságot kelt mindenkiben. Vajon mi lehet benne?  pondering

Valóban így lehet , de kinek a tudata ? A sajátomé vagy a hölgyé ?  A hölgy mondjuk megmondta , hogy el lehet benne rejteni dolgokat , amik mások számára megtalálhatatlanok volnának . Nos én nem is találtam mást , csak ajtókat . Ha a saját tudatomban jártam volna , nem kellett volna találnom valamit az ajtókon kívül ? Esetleg lehet csak arra utalt az egész , hogy hogy nézhet ki belülről a tudat ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11336

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Júl. - 8:14

Elek írta:fortis koma...egyszerűen kinn voltam.

Szó szerint értsed mint a féreglyuk. Azaz a  papírlap összehajtása által és ott létező féreglyuk tér és idő átjárhatóságában voltam - odaát és újra itt. Valahol az univerzumban.
Fura álom volt, kicsit félelmetes a maga módján. Ugye némi szorongásra ad okot az a "nagy idegen-ség" és némi megbékélést az - itt!
Én Jézus-ban járok és ezért fura effélét álmodni. MI HATOTT RÁM?
Ez a kérdés vetődött a felszínre azonnal. MI? ÉS ÍGY?
-
Ennyike... Rolling Eyes

Nagyon fura lehetett a számodra igen . Talán azt akarta megmutatni a tapasztalat , hogy lehetsz vagy járhatsz  te Jézusban Elek , de ettől függetlenül még létező az univerzum és annak minden dimenziója aminek hatásai vagy törvényszerűségei  alól nem vonhatod ki magad .
Én elfogadtam mindkettőt , ezért nem ütközik bennem a hit és a gyakorlat .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11336

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szomb. 12 Júl. - 8:19

Én ha álmot értelmezek, sose listából választom, mit jelentenek az egyes momentumok, hanem azt mondom, amit én beleérzek, vagy kisegítésképpen felhasználom, amit a saját álmomon keresztül megértetem.
Ugyanakkor azt tapasztaltam (magamon is), hogy gyakran az álmodó kevésbé érti az álmot, mert azoknak a problémáknak a foglya, amik a tudatát aktuálisan foglalkoztatják, és mindenben azokat keresi. Pedig az álom a legritkább esetben foglalkozik azzal, ami már amúgy is benne van az éber tudatban.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szomb. 12 Júl. - 9:17

értlek fortis és efi...értlek mind a kettőtöket és talán így is van.
Istentől  számomra érthetetlent vagy feldolgozhatatlant még soha nem kaptam. Ezzel nem tudok mit kezdeni. Maga a ki és a be lépés volt a lényege, viszont Jézus sem tett egyebet fölemelkedett és aztán - "kakukk"...se híre se hamva...
Ilyen "űrbéli" és ennyire centrikus láttatás még nem történt velem. Talán, az elragadtatással állhat összefüggésbe???
Nekem, hangsúlyozom - nekem - nem árt odafigyelni a "jelekre"!
Eddig annyira "igazságosan" adta elém Isten azokat, hogy csak térdenállva vagy hasamon feküdve és homlokommal a földet érintve tudtam megköszönni néki!
-
Hümmmmmm....... Rolling Eyes

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Szomb. 12 Júl. - 9:48

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 21:43-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6456

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Júl. - 9:59

Áprilia írta:
fortis írta:
...ha az embernek nincs ötlete , akkor nagyon jók ezek a jelképek .. .
De megközelítésként az adottak is jók persze , és ezek  most sokat mondóak is voltak a számomra , így köszike Áprlia  !
Azért hoztam. Mert nem volt ötletem. Általában csak a Castanedás típusú álmokhoz konyítok valamit, de ez az álom nem az, ugyanakkor látszik, hogy van mondanivalója. Amit hoztam, sokmindent felsorakoztat, nem csak egy jelentést, gondoltam, valamelyik hátha beletrafál az álomvilágod saját jelkép rendszerébe.

Igen , sikerült is némileg .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11336

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szomb. 12 Júl. - 15:24

Hm, nekem tudjátok mi jutott eszembe arról a dobozról?
Szoktak vicces emberek olyan ajándékot adni (én pl. egy esküvőn láttam), ami egy nagy doboz, aztán ha kibontod, abban egy kisebb doboz van, abban egy még kisebb, és így tovább, egészen addig, amíg a legvégén egy csöppnyi dobozban valami apró és jelentéktelen ajándék lapul.

De hogy hogy jön ez Fortishoz, azt nem tudom.

Talán tett valakinek valami szivességet, egy idős hölgynek, aki ígért hálából valami jelentős dolgot (vagy csak Fortis reménykedett valami hálában), aztán meg a nagy várakozás végén valami bagatell dologra bukkant. Vagy semmire, hiszen az álomban nem jutott el az ajtók végéhez. Talán folyton hitegette az a hölgy, aztán Fortis megunta, hogy higgyen neki, és ráunt, hogy várja a köszönetet vagy az ajándékot. Ami lehet valami beígért szívesség is.
Valami ilyesmire gondolnék.

Ó, vagy lehet a hölgy valami spirituális vezető is (fogalmam sincs, kikkel van Fortis kapcsolatban), aki beengedte őt a "dobozába", vagyis a tanításaiba,
és itt jön a várt de meg nem kapott "ajándék"
csak újabb és újabb "ajtók" nyílnak, mégse jut el a célhoz. Ezért az "végtelen" ajándékdobozos hasonlat. Várt valamit Fortis ettől az idős hölgytől, vár, vár, de nem kapja meg.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Júl. - 15:34

efi írta:Hm, nekem tudjátok mi jutott eszembe arról a dobozról?
Szoktak vicces emberek olyan ajándékot adni (én pl. egy esküvőn láttam), ami egy nagy doboz, aztán ha kibontod, abban egy kisebb doboz van, abban egy még kisebb, és így tovább, egészen addig, amíg a legvégén egy csöppnyi dobozban valami apró és jelentéktelen ajándék lapul.

De hogy hogy jön ez Fortishoz, azt nem tudom.

Talán tett valakinek valami szivességet, egy idős hölgynek, aki ígért hálából valami jelentős dolgot (vagy csak Fortis reménykedett valami hálában), aztán meg a nagy várakozás végén valami bagatell dologra bukkant. Vagy semmire, hiszen az álomban nem jutott el az ajtók végéhez. Talán folyton hitegette az a hölgy, aztán Fortis megunta, hogy higgyen neki, és ráunt, hogy várja a köszönetet vagy az ajándékot. Ami lehet valami beígért szívesség is.
Valami ilyesmire gondolnék.

Érdekes gondolat Efi , így most ezt nem tudnám mivel társítani , de jelképesen elképzelhető , hogy nem nyúltál mellé nagyon .Volna egy pár ötletem példákra , de nem hozom őket mert nem tudnám azokat magamhoz párosítani .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11336

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szomb. 12 Júl. - 15:36

Még kiegészítettem, miközben te a hsz-t írtad.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Júl. - 15:43

efi írta:Még kiegészítettem, miközben te a hsz-t írtad.
Oké , megtaláltam , egyre érdekesebb  és titokzatosabb ez az egész a számomra .

Efi emlékszel arra az álmodra , amikor egy könyvet vagy valamit tarthattál a kezedben és azt gondoltad róla , hogy ami abban található az nem más , mint fortis ? Aztán megjelent egy sportos kinézetű nő aki kivette a kezedből és azt mondta ez őt illeti meg , vagy valahogy így ?
Eszembe jutott hasonlatként , hogy most olyan mindegy , hogy könyv , vagy doboz e tekintetből legalábbis .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11336

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szomb. 12 Júl. - 16:09

fortis írta:Efi emlékszel arra az álmodra , amikor egy könyvet vagy valamit tarthattál a kezedben és azt gondoltad róla , hogy ami abban található az nem más , mint fortis ? Aztán megjelent egy sportos kinézetű  nő aki kivette a kezedből és azt mondta ez őt illeti meg , vagy valahogy így ?  
Eszembe jutott hasonlatként , hogy most olyan mindegy , hogy könyv , vagy doboz e tekintetből legalábbis .

Rejtvényfüzet volt.
Én nem érzek kapcsolatot a kettő között.
Abban az álomban átengedtelek (illetve a téged tartalmazó rejtvényt) egy fiatal, magabiztos nőnek. Hogy innentől kezdve majd ő fejt meg téged, hozzá tartozol.

Itt meg egy idős nő van... hát, hacsak én magam nem vagyok ez az idős nő, aki egyre csak valami jutalommal kecsegtet téged, aztán meg semmi...  öröm 
vagy az én "világom" az, amibe "belemenve" mindig csak újabb kérdések merülnek fel, ahelyett hogy bármit is megértenél, vagy bárminek is a végére jutnál
lehet

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szomb. 12 Júl. - 16:11

Na, már majdnem félreérthető  öröm 

én egyfolytában világnézetről beszélek, semmi másról

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Szomb. 12 Júl. - 19:00

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 21:43-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6456

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Hétf. 11 Aug. - 10:35

Egy derékmagasságú sziklatömb előtt álltam, amin három kis szobrocska állt. Balról jobbra: kavics, egér, sárkány. Az egér balra nézett, a sárkány jobbra, a kavicsnak ellentétben a másik kettővel volt árnyéka. Akkor és ott azt gondoltam, ezek fokozatokat jelölnek és hogy az előző "benne van" a másikban. Mikor erre rájöttem, azt is felismertem hogy álmodom. Rögtön ezután fel is ébredtem.
Úgy érzem tanítói jellege van az álomnak, valamit meg kellene értenem a dolgok szimbolikája mögött... töpreng

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Hétf. 11 Aug. - 12:06

Étoile írta:azt gondoltam, ezek fokozatokat jelölnek
Nekem is rögtön ez ugrott be az álmodat olvasva.

Én három, minket is alkotó részre gondolnék, a világ három szintjére. A kavics a fizikai valóságunk, az embernél a test. Azért csak a kavicsnak van árnyéka, mert az az anyag.
Az egér afféle állati lélek, ami azért bennünk is megvan. A világok szintjén ez az asztrális világ lehet. A sárkány az meg még magasabb, talán a gondolatok világa...
Ez az én tippem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Hétf. 11 Aug. - 13:34

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 21:44-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6456

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Hétf. 11 Aug. - 14:03

Efi, tehát szerinted anyag, lélek, gondolat. Hmm... Nekem meg az jutott eszembe, hogy az elemekhez van valami köze. A szikla, amin a szobrok vannak a föld. A kavics a víz (lapos folyami kavicsnak nézett ki). A sárkány a levegő, de a vízhez is köthető. Az egérnek maradna a tűz, de nem tudom hogy kapcsolódnának. Az ötödik elem lenne a közép, ahonnan az irányokat szemléljük. A fokozatosság pedig abban rejlik, hogy az elemek egymásra épülve alkotják a világot.

Áprilia írta:Én az álmodási kapukra gondolnék, különösen a "Látni akarok!" álmod függvényében (melynek elemzésével még most sem készültem el, de csinálom, csak lassan haladok... Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Icon_redface)

Ne siesd el, nem határidős.  öröm

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Hétf. 11 Aug. - 15:15

Megpróbáltam nagyon nyitottan közeledni a te elgondolásodhoz, Étoile,  öröm  de nem megy.
Nekem az több sebből vérzik.
- az elemek közül jóindulattal is csak négy szerepel
- nincs közöttük fokozati különbség
- nem magyarázza meg, hogy mért csak a kavicsnak van árnyéka.
Ezek a legfontosabbak.
(Ami nem jelenti, hogy helyes az, amit én hoztam.  nono)  )

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Hétf. 11 Aug. - 15:28

Etoile írta:Egy derékmagasságú sziklatömb előtt álltam, amin három kis szobrocska állt. Balról jobbra: kavics, egér, sárkány. Az egér balra nézett, a sárkány jobbra, a kavicsnak ellentétben a másik kettővel volt árnyéka. Akkor és ott azt gondoltam, ezek fokozatokat jelölnek és hogy az előző "benne van" a másikban. Mikor erre rájöttem, azt is felismertem hogy álmodom. Rögtön ezután fel is ébredtem.
Úgy érzem tanítói jellege van az álomnak, valamit meg kellene értenem a dolgok szimbolikája mögött... töpreng
Nekem  is hasonló gondolataim támadtak .. 
A balról jobbra irány a fejlődés iránya . Ha azt kérdezitek miért , akkor azt mondanám , azért , mert a nap is keleten kel és nyugat felé halad . Az óra mutatója szintén balról jobbra így képletesen az idő múlása is . Tehát a fejlődésnek e jelkép szerint iránya lehet és ez a szobrokban mutatkozhat meg . 
A nagy kő  lehetne maga a világ , a kis kő a por amiből születtünk , az egér az emlősök jelképe , hisz az őseink valószínűleg kis méretű rágcsáló emlősök voltak , a sárkány pedig már spiritualitásra a szellemire utalhat  . 
Tehát a fejlődési irány a porból a szellemi felé halad . 

Hogy a kavicsnak miért volt árnyéka , ezt nem igazán tudom , talán azért , mert a másik kettő a porból emelkedett ki , így lehetnek ők maguk is jelképesen a kő árnyékai , de ezt az álom illusztrálhatta akár úgy is , hogy csak a kőnek legyen árnyéka , mert a por volt mindennek a kiindulási pontja .
Azaz porból lett minden .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11336

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 4 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 19 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.