Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

+14
Efi
Motan
Áprilia
Lea.
ionon
zplus
fortis
Greywolf
Kilendin
Méhecske
Blueeye
opos
Nilka
Angyalka
18 posters

11 / 19 oldal Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Next

Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szomb. 13 Jún. - 11:42

Nem szeretnék senkit sem megbántani, főleg olyanokat nem akik bizalommal vannak irántam. Ha nem szeretek valakit, akkor kerülöm a társaságát, kizárt hogy vitába kerüljek vele. Ez azért is lehet mert képtelen vagyok szavakba önteni a bosszúságomat, max néhány elmarasztaló megjegyzésre futja. Kerülöm a konfliktusokat és ha lehet elhúzom a csíkot, mert tudom hogy csak veszíthetek. Én nem tudnék diadalt érezni a másik elnyomása felett. Csak rosszul érezném magam miatta.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szomb. 13 Jún. - 13:18

Médea írta:Nem szeretnék senkit sem megbántani, főleg olyanokat nem akik bizalommal vannak irántam. Ha nem szeretek valakit, akkor kerülöm a társaságát, kizárt hogy vitába kerüljek vele. Ez azért is lehet mert képtelen vagyok szavakba önteni a bosszúságomat, max néhány elmarasztaló megjegyzésre futja. Kerülöm a konfliktusokat és ha lehet elhúzom a csíkot, mert tudom hogy csak veszíthetek. Én nem tudnék diadalt érezni a másik elnyomása felett. Csak rosszul érezném magam miatta.

Igen , azt hiszem megértelek .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Szomb. 13 Jún. - 22:06

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 28 Feb. - 9:15-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  zplus Szomb. 13 Jún. - 22:31

Médea írta:Nem szeretnék senkit sem megbántani, főleg olyanokat nem akik bizalommal vannak irántam. Ha nem szeretek valakit, akkor kerülöm a társaságát, kizárt hogy vitába kerüljek vele. Ez azért is lehet mert képtelen vagyok szavakba önteni a bosszúságomat, max néhány elmarasztaló megjegyzésre futja. Kerülöm a konfliktusokat és ha lehet elhúzom a csíkot, mert tudom hogy csak veszíthetek. Én nem tudnék diadalt érezni a másik elnyomása felett. Csak rosszul érezném magam miatta.

yes

(aki attól érzi magát jobban, hogy a másik sz*rul érzi magát, az az energia-vámpirság egyik formája..)

______________________________________________________
"Every day sends future to past, every step brings me closer to my last"
zplus
zplus

Hozzászólások száma : 137

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Vas. 14 Jún. - 9:06

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 28 Feb. - 9:16-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Vas. 14 Jún. - 10:51

Én nem emlékszem, hogy Médea konfliktusba keveredett volna valakivel is.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Kedd 16 Jún. - 15:34

Valahol

Az álom szerint egy másik világba kerültem. Ez párhuzamos a miénkkel és az átjárás könnyebb mint sokan gondolnák. Jóval hatalmasabb is. Egy vörös kősivatagban találtam magam. Két idegenvezetőm közül az egyiket megkértem mutasson egy térképet a bolygóról. Készségesen teljesítette. Meglepődve láttam, hogy szinte teljesen megegyezik a Föld térképével, de azért vannak furcsaságok. Az olasz csizma például szélesebb kiterjedésű volt és középen ketté volt vágva, ezáltal egy lapos félszigetre és egy nagyobb szigetre osztva a térséget. Görögország helyén csak sűrű, apró kis szigetecskék látszottak, mintha az egész valamikor víz alá került volna. Ami még feltűnt, hogy minden kontinenst ellepett a növényzet, sehol sem láttam emberi tevékenység nyomait. Legalábbis a térkép semmi ilyet nem mutatott. Megkérdeztem tőlük nem lehet-e hogy most a Föld jövőjét látom? Csak a vállukat vonogatták, aztán hirtelen az egész véget ért és egy lerobbant panelház folyosóján találtam magam. 

Az egyik lakás ajtaja előtt ácsorogtam, láthatóan azzal küzdve bemenjek-e. Az ajtó fehér volt, egyszerű és repedezett rajta a zománcfesték. Kezemben ormótlan rézkulcs. Elfordítottam a zárban, halk kattanás, érzem amint a kulcs finoman, olajozottan tolja el a zár nyelvét. Odabent reggeli félhomály. Csak egy szoba az egész, melynek a jobb felső sarkában egy lány alszik, fejbúbig betakarózva. Odamegyek az ágyhoz és zavartan figyelem, amint csendben alszik és néha önkéntelenül megmozdul. Habozok hogy lerántsam-e róla a lepedőt, látni szeretném az arcát. Végül nem teszem meg, helyette körülnézek a helyiségben. Az ágy felett van egy kép róla, fiatal, talán 15-16 éves, vállig érő egyenes, a végén hullámos, szőke hajú lány a barátai körében. A szemei szürkék, és mintha egyenesen rám meredne. Érzem semmi keresnivalóm itt. Kilépek az ajtón és a következő pillanatban felébredek.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Kedd 16 Jún. - 17:10

- Szóval a beszámoplód  elején azt írtad , hogy párhuzamos világ volt a miénkkel  , de attól jóval nagyobb ,  Ha  ez valóban így van , akkor  nem csoda , hogy lehettek eltérések a földiéhez képest , hiszen akkor nem a földet láthattad és ezért nem kaphattál választ sem a kisérőidtől a kérdésedre . 
- Az átjárás könnyedségéről viszont írhatnál még valamit , ha emlékszel . Hogy jutottál át , vagy mi történt , hogy könnyednek vélted ? 

- Ami a látogatást illeti a lánynál , vegyesek az érzéseim . Azért , mert akár még meg is történhetett ez a látogatás és nem álomként , de erre rácáfolni látszik viszont a kulcs , ami a kezedben volt .  Ha az ember látogatóba megy , akkor nem kellenek hozzá kellékek , hogy bejusson mondjuk egy ajtón .  Esetleg  talán össze lehet kapcsolni  a kettőt , legalábbis nem zárnám ki , hogy valóban látogatóban jártál , de álom környezetben , vagy asztrális lenyomatában a valóságnak , ami álomban jelenhetett meg . Ez kicsit így bonyolultnak tűnik , de szerintem semmi sem lehetetlen . 
Esetleg megkérdezném , hogy az itteni valóságunkból hasonlított e valakire a lány , vagy esetleg felismerted e a képről ? Szóval volna hozzá valami közöd  vagy csak egy ismeretlen ? 
Esetleg az jutott még az eszembe , hogy az álom egy jelképes momentum lehetett a számodra , ami megmutathatott valamit rólad , neked . De hogy mit , azt nem tudom és a választ  csak is a szoba hangulatában a képben vagy az alvó lányban keresheted . 

 Végül is az álmaid  különös hangulatúak voltak ,hmm nekem tetszettek .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Kedd 16 Jún. - 18:57

fortis írta:Az átjárás könnyedségéről viszont írhatnál még valamit , ha emlékszel . Hogy jutottál át , vagy mi történt , hogy könnyednek vélted ?

Olyasmire emlékszem, hogy a levegőben nyílt egy színes hasadék , amin keresztül átléptem oda. Egyedül nem ment volna, két kísérőm segített. Akkor könnyűnek éreztem ,most nem tudnék hozzászólni.

fortis írta:Esetleg megkérdezném , hogy az itteni valóságunkból hasonlított e valakire a lány , vagy esetleg felismerted e a képről ? Szóval volna hozzá valami közöd  vagy csak egy ismeretlen ?

Nem hasonlít senkire, még nem találkoztam vele. Hacsak nem én voltam egy másik valóságban, miközben engem álmodott.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Kedd 16 Jún. - 19:02

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 28 Feb. - 9:17-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Kedd 16 Jún. - 19:12

Áprilia írta:
Médea írta:Hacsak nem én voltam egy másik valóságban, miközben engem álmodott.

Az álom olvasása közben nekem pontosan ez jött át.

Ebből viszont az következhetne, hogy jelenlegi valóságunk is egy álom, vica versa. Ki álmodik kit?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Kedd 16 Jún. - 19:19

Médea írta:
fortis írta:Az átjárás könnyedségéről viszont írhatnál még valamit , ha emlékszel . Hogy jutottál át , vagy mi történt , hogy könnyednek vélted ?

Olyasmire emlékszem, hogy a levegőben nyílt egy színes hasadék , amin keresztül átléptem oda. Egyedül nem ment volna, két kísérőm segített. Akkor könnyűnek éreztem ,most nem tudnék hozzászólni.

fortis írta:Esetleg megkérdezném , hogy az itteni valóságunkból hasonlított e valakire a lány , vagy esetleg felismerted e a képről ? Szóval volna hozzá valami közöd  vagy csak egy ismeretlen ?

Nem hasonlít senkire, még nem találkoztam vele. Hacsak nem én voltam egy másik valóságban, miközben engem álmodott.

- Igen ez nagyon különös . lehet a két kísérőd két felderítő lehetett .
- Ez a második gondolat aranyos  és persze miért is ne ? 
Én el tudnám képzelni , hogy a valóság az csupán álom és mi mind csupán egymást álmodjuk a saját életünkkel , legyen az itt ebben a folytonosság  álomvilágában , vagy más alternatívák látogatása közben .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Kedd 16 Jún. - 19:20

Médea írta:
Áprilia írta:
Médea írta:Hacsak nem én voltam egy másik valóságban, miközben engem álmodott.

Az álom olvasása közben nekem pontosan ez jött át.

Ebből viszont az következhetne, hogy jelenlegi valóságunk is egy álom, vica versa. Ki álmodik kit?

Igen , miért is ne .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Pént. 26 Jún. - 10:00

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 28 Feb. - 9:18-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Pént. 26 Jún. - 10:06

Talán az Álmodás művészete ír valamit róla, igen magam is terveztem már egy újraolvasást - negyedszerre. Az a baj hogy mindig elfelejtem amit olvasok, ezért kell többször hogy valami megragadjon bennem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Hétf. 29 Jún. - 10:53

Médea írta:Talán az Álmodás művészete ír valamit róla, igen magam is terveztem már egy újraolvasást - negyedszerre. Az a baj hogy mindig elfelejtem amit olvasok, ezért kell többször hogy valami megragadjon bennem.

Ide kapcsolódik mai álmom egy részlete, melyben olyan képességgel bírtam, hogy ha végigpörgettem egy könyvet, akkor a tartalma belém ivódott. Csak arra kellett figyelnem, hogy ne maradjon ki egyetlen lap sem és mint valami fotografikus memória rögzült bennem az információ. Ezután próbát tettem és kb. másfél oldalt szó szerint sikerült idéznem. Mindez azt jelentheti hogy igazából semmit sem felejtünk el, minden amit tapasztalunk itt van bennünk, csak normál tudatunk számára nehezen hozzáférhető.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Hétf. 29 Jún. - 11:33

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 28 Feb. - 9:19-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Csüt. 9 Júl. - 7:16

" MédeaSuhanás
Amorf, lebegő, sárgás fényű köd vagyok. Kinézem magamnak a távolabbi célt és egy pillanat alatt ott termek. A lendület szinte vinne tovább, kis szünetet tartok. Nem tudom hogy a térrel érintkező testem vagy maga a tér az, ami fehéren/csillogón izzik fel, ahol érintkezem vele utazás alatt. Némi ellenállást érzek, súrlódást. Egy ideig még folytatom ezt a teleportálás szerű utazást, majd ébredés."



Ezekről az amorf képlékeny dolgokról az jut az eszembe , hogy talán keresed még a megfelelő formát .  Én néha egyszerűen csak egy gömb vagyok ,jól esik annak lenni   öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Hétf. 13 Júl. - 14:56

Áprilia írta:
Áthozat Médea álmaiból:

Médea írta:Rázós helyzet

Nem eresztem bő lére, ez már a harmadik vagy negyedik eset. A forgatókönyv itt is ugyanaz mint korábban: levegőben úszó elektromosan feltöltött gömböcske, kinyúlok érte, tenyerembe zárom, miközben folyamatosan ráz az áram. Olyan mintha konnektorba nyúlnál - még nem próbáltam, ti se tegyétek! - de már kisebb áramütést elszenvedtem szóval tudom milyen és ez sokkal rosszabb, mert az egész testem vonaglik tőle. A folyamat addig tart amíg a gömböcske energiája teljesen át nem adódik nekem. A fájdalomról még annyit hogy minden kellemetlensége ellenére elviselhető, ha nem figyelek túlságosan rá, bosszantó csiklandozássá szelidül.

Változatlanul arra gondolok, hogy ezek a tapasztalataid energia cserék szervetlen lényekkel. Castaneda sokat ír az ilyen elektromos hatásokról, és buborékokról is. Ahhoz már régen olvastam, hogy idézzem ezeket a részeket. Lehet, hogy ha mégegyszer elolvasnád a könyveit, összeállna a kép.

Médea írta:Talán az Álmodás művészete ír valamit róla, igen magam is terveztem már egy újraolvasást - negyedszerre. Az a baj hogy mindig elfelejtem amit olvasok, ezért kell többször hogy valami megragadjon bennem.

Igen, azt hiszem, megtaláltam azt a reszt Az álmodás művészetéből (már fortis Érdekes álmainak 12. oldalán is idéztem ugyanezt):


"– Ez a hely biztosan jó lesz arra, hogy idehívd a barátaidat – mondta.
– Miért nevezed őket a barátaimnak?
– Ők választottak ki téged. Amikor ezt teszik, az azt jelenti, hogy társulást keresnek. Említettem, hogy a varázslók baráti köteléket alakítanak ki velük. Úgy tűnik, a te eseted példa értékű. Még csak nem is kellett kérlelned őket.
– Miből áll egy ilyen barátság, Don Juan?
– Kölcsönös energiacseréből. A szervetlen lények felajánlják magas szintű tudomásukat, a varázslók pedig felajánlják emelkedett tudomásukat és magas szintű energiájukat. A pozitív eredmény egy egyenlő mértékű csere. A negatív eredmény függőség mindkét részről. A régi varázslók szerették szövetségeseiket. Valójában
jobban szerették őket, mint a saját fajtájukat. Borzasztó veszélyeket sejtek ebben.
– Mit ajánlasz, mit tegyek, Don Juan?
– Hívd őket, mérd fel őket és döntsd el magad, mit teszel.
– Mit kell tennem ahhoz, hogy hívjam őket?
– Tartsd az elmédben az álombeli látványukat. Azért itatják át álmaidat a jelenlétükkel, hogy létrehozzanak egy emléket az elmédben az alakjukról. Most használni fogod ezt az emléket.
Don Juan erőteljesen utasított, hogy csukjam be a szemem és tartsam csukva. Aztán egy sziklához vezetett és leültetett. Éreztem a szikla keménységét és hidegségét. A szikla ferde volt; nehéz volt az egyensúlyomat megtartani.
– Ülj itt és vizualizáld az alakjukat egészen addig, amíg pont olyanok nem lesznek, mint álmodban – mondta Don Juan a fülembe. – Tudasd velem, amikor fókuszban vannak.
Nagyon kevés idő és fáradozás kellett ahhoz, hogy teljes mentális képet alkossak az alakjukról pont, mint az álmomban. Egyáltalán meg sem lepett, hogy meg tudtam csinálni. Ami megdöbbentett, hogy bár kétségbeesetten próbáltam Don Juan tudtára adni, hogy képben vannak az elmémben, nem tudtam kimondani a szavakat vagy kinyitni a szememet. Kétségkívül ébren voltam. Hallottam mindent.
Hallottam, ahogy Don Juan azt mondja: – Most kinyithatod a szemed.
Minden nehézség nélkül kinyitottam. Törökülésben ültem egy sziklán, ami nem ugyanaz a szikla volt, melyet magam alatt éreztem, amikor leültem. Don Juan közvetlenül mögöttem volt, nekem jobbra. Megpróbáltam megfordulni, hogy ránézzek, de a fejemet erélyesen egyenesen tartotta. És akkor megláttam két sötét alakot magam előtt. Olyanok voltak, mint két vékony fatörzs.
Tátott szájjal bámultam őket; nem voltak olyan magasak, mint álmomban. A felükre zsugorodtak össze. Nem átlátszatlan fényalakok voltak, hanem most két sűrű, sötét, majdnem fekete fenyegető pálca.
– Kelj fel és kapd el az egyiket – utasított Don Juan –, és ne engedd el, akármennyire is ráz téged.
Biztos, hogy semmi ilyesmit nem akartam tenni, de valami ismeretlen hajtóerő akaratom ellenére felállított.
Abban a pillanatban tisztán megértettem, hogy még a végén azt fogom tenni, amire utasított, bár tudatosan nem áll szándékomban, hogy megtegyem.
Mechanikusan közelítettem feléjük, a szívem majd kiugrott a helyéről. Megragadtam a nekem jobbra állót.
Elektromos kisülést éreztem, amitől majdnem elengedtem a sötét alakot.
Don Juan kiabálása mintha nagy távolságból érkezett volna hozzám. – Dobd el, és kész vagy – mondta.
Fogtam az alakot, ami tekergőzött és rázkódott. Nem úgy, mint ahogy egy masszív állat tenné, hanem mint valami teljesen vattaszerű és könnyű dolog, bár ami erősen elektromos. Viszonylag sokáig gurultunk és forogtunk a vízmosás homokján. Löketeket adott nekem, egymás után, ami olyan volt, mint egy émelyítő áramütés. Azért gondoljam émelyítőnek, mert különbözőnek véltem attól az energiától, mellyel a mindennapi életünkben mindig szembetalálkozunk. Amikor megütötte a testemet, megcsiklandozott és állatszerű morgásra és kiabálásra késztetett, nem a kíntól, hanem valami különös düh miatt.
Végül mozdulatlan lett alattam, majdnem szilárd. Magatehetetlenül feküdt. Megkérdeztem Don Juantól, hogy meghalt-e, de nem hallottam a hangomat.
– Dehogyis – mondta valaki nevetve, valaki, aki nem Don Juan volt. – Csak kimerítetted az energia töltetét. De még ne kelj fel. Feküdj még egy kicsit tovább.
Kérdőn Don Juanra néztem. Ő nagy kíváncsisággal vizsgált engem. Aztán felsegített. A sötét alak a földön maradt. Meg akartam kérdezni Don Juantól, hogy a sötét alak jól van-e. De megint nem tudtam hangot adni kérdésemnek. Aztán valami különöset csináltam. Az egészet valóságosnak tekintettem. Addig a pillanatig valami
az elmémben megtartotta ésszerűségemet, és ami történt, álomnak fogtam fel, álomnak, melyet Don Juan mesterkedése idézett elő.
Odamentem a földön fekvő alakhoz, hogy megpróbáljam felemelni. Nem tudtam a karomat köré fonni, mert nem volt tömege. Elbizonytalanodtam. Ugyanaz a hang, ami nem Don Juané volt, azt mondta, feküdjek a szervetlen lény tetejére. Megtettem, és mindketten egy mozdulattal felálltunk, a szervetlen lény, mint egy sötét árnyék
hozzám tapadt. Finoman levált rólam és eltűnt, és a teljesség nagyon kellemes érzésével hagyott ott.
Több mint huszonnégy órát vett igénybe, míg visszanyertem a képességeim feletti teljes irányítást. Majdnem végig aludtam. Don Juan időről időre ellenőrzött, és mindig ugyanazt a kérdést tette fel. – A szervetlen lény energiája olyan volt mint a tűz, vagy mint a víz?
A torkom égett. Nem tudtam neki megmondani, hogy az energialöketek, amiket éreztem, olyanok voltak, mint az elektromos vízsugarak. Soha életemben nem éreztem elektromos vízsugarakat. Nem voltam benne biztos, hogy egyáltalán lehet-e ilyeneket produkálni, vagy érezni, de ez a kép jelent meg az elmémben minden alkalommal, amiken Don Juan feltette kulcskérdését.
Don Juan aludt, amikor végül tudtam, hogy teljesen rendben vagyok. Mivel tudtam, hogy a kérdése nagyon fontos, felébresztettem és elmondtam neki, hogy mit éreztem.
– A szervetlen lények között nem lesznek segítő barátaid, de terhes függőségi kapcsolataid igen – állította. –
Légy rendkívül óvatos. A vizes szervetlen lények sokkal kicsapongóbbak. A régi varázslók úgy gondolták, hogy kedvesebbek, jobban képesek az utánzásra, talán még érzéseik is vannak. Szemben a tüzesekkel, akiket sokkal komolyabbnak hittek, visszafogottabbnak, mint a másik fajta, de egyben sokkal fontoskodóbbnak is.
– Mi ennek az egésznek az értelme rám nézve, Don Juan?
– Az értelme sokkalta nagyobb annál, hogy most ezt megbeszéljük. Az a javaslatom, hogy győzd le a félelmeidet álmodban, az életedben, annak érdekében, hogy megvédd az egyöntetűségedet. A szervetlen lénynek, akinek
kimerítetted az energiáját, aztán újra feltöltötted, egészen felvillanyoztad a gyertyaszerű alakját. El fog jönni hozzád még többért.
– Miért nem állítottál meg, Don Juan?
– Nem adtál nekem időt. Azonkívül nem hallottad a kiabálásomat. hogy hagyd a szervetlen lényt a földön.
– Előre fel kellett volna, hogy készíts, ahogy mindig teszed, az összes lehetőséget átbeszélve.
– Nem ismertem az összes lehetőséget. A szervetlen lények esetében majdnem kezdő vagyok. Alapjaiban elutasítom a varázslók tudományának ezt a részét, mert túlságosan szeszélyes és nehézkes. Nem akarok egyetlen lénynek sem kiszolgáltatva lenni, sem szervesnek, sem szervetlennek."

(Castaneda: Az álmodás művészete)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Szomb. 1 Aug. - 9:02

Médea egy korábbi álma:

Vendég írta:Jobb kéz és bal szem

A hely valami katonai bázisnak tűnt a sivatagban. Hosszú szürke szoknyát és fehér blúzt viseltem, nem tudom valamiért a 60-as évek Amerikájában éreztem magam. Egy irodába léptem be. Egy férfi ült az asztalnál öltönyben, nyakkendőben. Az ő ruhája is ezt a kort idézte. Nagyon barátságosnak tűnt. Leültem vele szemben és az asztalra tettem két dobozt. Az egyikben egy mechanikus jobb kéz, a másikban egy szintén gépi bal szem volt. Mint valami utazó ügynök készségesen bemutattam neki, hogy működnek.

A gépkezet feltettem az igazi helyére és mutattam, hogy milyen könnyen tudom mozgatni az ujjaimat. Kisebb volt mint az igazi, az ujjak fehérek, hengeresek, de nem csontvázszerű, annál vastagabb. Miközben nézem a kezem, csodálkozni kezdek és kényelmetlenség fog el. Gyorsan leszedem és visszarakom a dobozába.

Most a szem következik. Ezt is felveszem, de ezt nem úgy kell elképzelni, mint valami szemüveget, hanem rendesen az igazi helyére illesztem be mint a kéznél is. Hogy eközben hova tűnik az igazi, azt nem tudom. Szóval benn a szem és ránézek a fickóra. Aranyszínű átlátszó aura veszi körül, amibe vörös sávok keverednek. Mosolyog rám. Nem bírom sokáig és elfordítom a tekintetem. Ugyanazt a kényelmetlenséget érzem mint korábban. A szemet is visszateszem a helyére.

A továbbiakra - ha volt egyáltalán - nem emlékszem. A környezetet és a kort nem tudom hova tenni, talán nem is lényeges, a kéznézés és a látás viszont elég egyértelmű. Két alkalmam is volt, hogy tudatomra ébredjek, de mindkét esetben csak tátogni tudtam. Éreztem hogy valami nem stimmel, de aztán inkább hagytam az egészet. Azért tehettem vissza a dobozba is őket, mert nem akartam tudni a dologról. Mintha két akarat ütközne... töpreng

Vendég írta:A "szem" Hórusz szeme volt:

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Egyiptom+I+%252821%2529


Most ezt tálaláltam Horus szeméről. Igen, két akarat ütközik, valakik - az idegen beültetésű elme - nem akarják, hogy működjön a tudatos álmodásért (is) felelős tobozmirigy (?):
"Horus szemének jelképe kísértetiesen hasonlít a középagy keresztmetszetére ahol a thalamusz, és a tobozmirigy helyezkedik el. A tobozmirigyről úgy vélte és véli sok kultúra, hogy a spirituális középpontja az emberi elmének. A spiritualitás harmadik szemeként is ismert."

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 21cfe9u

Forrás: http://szabadonebredok.info/a-mindent-lato-szem-egy-osi-szimbolum-spiritualis-eredete/

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Pént. 7 Aug. - 13:42

MédeaKéznézés és álmodó helyzet /8
A folyosón vagyok, repülök. Álmodom? Na azért ne hamarkodjuk el! - csillapítom magam. Nem, nem, a fenébe is hisz ha repülök akkor csak álmodhatok! Oké, adta meg magát tiltakozó énem. A kezeimre nézek, elcsodálkozok rajta, hogy mennyire valóságosnak tűnnek, csak egy halvány fehéres aura veszi körül őket. Ez az aura mindenütt jelen van, mint egy homályos közeg, mintha kicsit bepárásodott szemüvegen át néznél, de azért a részletek mégis jól kivehetők. Csinálom a kéznéző gyakorlatot, hol a kezekre, hol a különböző tárgyakra nézek, és igen, ha túl sokáig vagyok egy ponton, elkezd a kép szétesni. Most viszont erősnek érzem magam, nem okoz nehézséget fenntartani a tudatosságot és az álmot. 


Álom? Mi van ha tké? A kettő közötti átfedések mindig összezavartak. A testem, meg kéne néznem a testem! Elkezdek a szobám felé repülni. Kicsit nyomaszt a gondolat hogy mit találok majd odabent. Megérkezem, az ajtó nyitva ( a valóságban is). Belebegek és körülnézek: sehol semmi. Se az ágyon, se a kanapén, se a fotelemben nem látom magamat. Miért? Nem vagyok talán felkészülve a látványra? Vagy egyszerűen csak egy olyan tudatos álomban vagyok ahol azt álmodom, vagy inkább feltételezem, hogy testen kívüli élményben van részem. Bárhogy legyen is, némileg bosszant a helyzet és ami azt illeti kezdem elunni magam. Szinte már kívánom a felébredést. 


Aztán erőt veszek magamon és megpróbálom kihozni a legtöbbet a tapasztalatból. Folytatom a házban való bolyongásomat, közben elsuhanok két családtagom mellett is, persze nem vesznek észre. Megpróbálok kinyitni egy ablakot: kell némi koncentráció a dologhoz. Előbb el kell képzelnem mit is akarok, egészen addig az ablak képe csak kép, díszlet. Aztán amikor ráteszem a kezem a kilincsre, érzem a szilárdságát, és azt hogy csak az érintésem keltette "életre". A kezem és a kilincs egybeolvad, alakjuk elmosódik, fényt sugároznak. Elfordítom és kinyitom az ablakot. Odakintről friss levegő árad be. Felébredek.


- Nekem úgy tűnik , mintha a megszokás és nem a felismerés vezetne ahhoz , hogy tudatos vagy e az álmodban . Ezt abból gondolnám , hogy megkérdőjelezed . Tudatos álomnál ez szerintem inkább felismerés mint megállapítás . Úgy vélem a különbség az lehet , hogy az ember álmában gondolhatja azt , hogy álma tudatos , holott semmi más jel erre nem utal .  

- A tudatosság fenntartásához gratula , úgy tűnik ez már jól megy . 

TKÉ esetleg ?  Jól írtad . Az ember álmodhatja azt , hogy TKÉ-ben van . Nem könnyű megállapítani de talán a  mozgás , a közeg , az érzetek ?  
Egy két érdekesség amit olvastam , de nem biztos , hogy törvényszerű . 
Ha TKÉ-ben van az ember , akkor 2 lehetőség merülhet fel .  Fizikai térben mozog e , vagy asztrálisban ?  Ha fizikaiban akkor a tárgyak keresztűl suhanhatnak rajtad . Ha asztrálisban akkor olyannak érzékeled mintha a valóságban lennél . Az asztrálisra az is jellemző lehet , hogy a dolgok fordítva vannak . Pl az ajtó nem balra van ahogyan eredetileg , hanem jobbra található . Szóval akadnak kisebb eltérések .  Asztrálisban ha kinyitsz egy ajtót  , nem azt találod mögötte ami eredetileg is ott volna .  és ilyesmik . 
Nem találtad a helyeden a testedet , ez arra utalhat , hogy asztrális térben lehettél . A logika legalábbis  ezt sugallaná . 
Ha a kettő összefolyik akkor valószínűbb hogy vagy álom az egész , vagy a síkok között észrevétlenül váltogatod az állapotaidat . 
- Talán még annyit , hogy akikkel találkoztál valóban járhattak e arra , valóban jöhetett e be fény , szóval a részletek fontosak . 
Még valami ami szerintem a legfontosabb volna . Próbálj meg nyomot hagyni valahogyan . használd az akaraterőd . Homokba rajzolt jel , vagy por a szekrény tetején .  . Ha ez nem sikerül , akkor legalább próbálj meg felfedezni valamit , amiről nem tudhattál és aminek utólag utána nézhetnél .  .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Pént. 7 Aug. - 14:14

Médea Nyári jegyzetek 2 
1 /  Akkor a krokodil mint jelkép fontos lehet .  Utána kellene nézni , hogy a korszak  amiben álmodhattál a krokodil jelképhez milyen kötődései hiedelmei lehettek . 
Saját vélemény , szóval a krokodilt én területvédő magányos jószágnak tekintem  , erős akarattal és fizikai erővel is megáldva . Túlélő tipus  , szívós , mégis ha kihúzzák talpa alól a talajt akkor könnyen sérülékeny   vagyis az ereje a saját közegében érvényesül leginkább . 
2 /  Szokták mondani , hogy Én egy másik te vagyok .  Lehet ezt élheted meg olykor az ilyen jellegű álmaidnál is , hisz úgy tűnik  eléggé empatikus lehetsz . 
3 / Hmm elég érdekes jelenség , talán jól puhatolózol .
4 /  Hmm ebben is lehet valami
5 / De jó lehetett ! Kár , hogy nem jutottál hozzá közelebb . ha talán  rendesen tudatossá váltál volna , nagyon érdekes élményeid lehettek volna szerintem . Na meg talán meg is tudhattál volna egy két kérdésedre némi feleletet . 
6 / Igen , hasonló helyzet velem is megesett , csak az én esetemben fordítva .  A tér maga lehetett az ami mindent megtehetett , hogy ne ismerjem fel , hogy nem álmodom , hanem ébren vagyok .  Esetemben a repüléses teszt vetett véget a kétségeknek . 
Amúgy visszatérve az álmodhoz szerintem egy láthatatlan segítőd lehetett aki az egérrel fel akarhatta keltetni az álmodra a figyelmedet . 
7 / Talán a belső nézet a jellemzőbb igen , de azért nem ritka a külső sem , legalábbis néha előfordulhat . 
8 /  Igen ez leginkább olyan lehet , mint amikorm egy filmet nézel . 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szomb. 8 Aug. - 10:36

Médea írta:Az álom minden szereplője én vagyok, hiába tűnik elsőre ismeretlennek vagy furcsának az adott helyzet, személyiség. Ez tény, mert az álmomban mintha csak a nézőpontomat váltogattam volna, éltem át a különböző személyiségek állapotát. Valódi állapot ez, mert fizikailag és érzelmileg is jelen vagyok. Az érintés különösen erős. Megcsókoltam valakit és éreztem az ajkai nedves puhaságát. Az érzelmek felfokozódnak, intenzívebbé válnak, pozitív és negatív irányba is.

Fenti jegyzetemet ma esti kalandjaimmal csak megerősíthetem. Megint volt csók és hol egyik hol másik félben voltam, mármint az éntudatom. Ugyanez egy másik álomban ahol voltam terhes nő, idegesítő kiskamasz, egy rabló férfi és egy aggódó testvér. Magára a történetre nem térek ki, a lényeg hogy nem egyszerű nézőpontváltásról van szó, hanem miközben az adott szereplő bőrébe bújok, átlényegülök azzá. A különféle személyiségek különféle érzelmi állapotokat hoznak magukkal.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szomb. 8 Aug. - 19:27

Ilyesmi velem is megtörtént nemrég . Egy néger nő , egy idősebb fehér krapek meg a fiatalabb  srác  bőrében voltam és mind három esetben én .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szomb. 8 Aug. - 19:50

Gurulás
Kellemes érzés ez a gurulás . . Gyerek fejjel engem sem érdekelt , de ma már az járna a fejemben , hogy tele leszek kullancsokkal és ez megkeserítené valamelyest . 
Váratlan fordulat volt , hogy a föld löketéről meg az energia áramlásáról kezdtél el beszélni , hogy jött ez csak úgy magától , vagy olyat szerettél volna annak az álom alaknak mondani , amiről sejtetted , hogy esetleg egy mukkot sem ért ? 

Nyuszi a kalapból
N‌agyon érdekes lehetett ! Arra tudnék gondolni , hogy az a kisgyerek az a 10 éves forma az te magad lehettél . 
Történhetett valami fura veled amikor ennyi idős  voltál ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szomb. 8 Aug. - 21:30

fortis írta:1
Váratlan fordulat volt , hogy a föld löketéről meg az energia áramlásáról kezdtél el beszélni , hogy jött ez csak úgy magától , vagy olyat szerettél volna annak az álom alaknak mondani , amiről sejtetted , hogy esetleg egy mukkot sem ért ? 

2
Arra tudnék gondolni , hogy az a kisgyerek az a 10 éves forma az te magad lehettél . 
Történhetett valami fura veled amikor ennyi idős  voltál ?

1. Itt arról van szó hogy többedmagammal elég nagy problémába kerültünk, én viszont szerettem volna egy kicsit egyedül maradni, elszakadni a csoporttól és megfeledkezni a gondokról. A gurulás játéka ezt a célt szolgálta elsősorban, ugyanakkor a földet érezve feltöltődtem energiával is. A társam tudta hogy fura dolgaim vannak, ezért elnéző volt, inkább az bosszantotta hogy mással töltöm az időt mint kellene. Nekem hegyes füleim voltak, mint egy elfnek, ő pedig megcsókolt, mintegy bocsánatot kérve a hevességéért.

2. Ez egy összetett álom volt, sok szereplővel. Elraboltam egy gyereket és valamilyen módon magamba olvasztottam, aztán egy terhes nő, a gyerek rokona követelte hogy adjam vissza és ekkor történt hogy űrszerű lett a testem és a nő kutakodni kezdett bennem. Ez így elég kaotikus, mondhatnám jelképes álomnak is, az ének egymásba olvadásról. Mindenesetre a terhes nő és hogy kiszed belőlem egy gyereket, párhuzamba állítható, valaminek a születésére utalhat.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szomb. 8 Aug. - 21:35

fortis írta:Ilyesmi velem is megtörtént nemrég . Egy néger nő , egy idősebb fehér krapek meg a fiatalabb  srác  bőrében voltam és mind három esetben én .

A gondolataid és az érzéseid is követték a változást? Úgy értem mindhárom esetben fortis voltál csak más testben, vagy az adott személyiségekre jellemző tulajdonságokkal? Én voltál, de nem én?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Vas. 9 Aug. - 9:31

Médea írta:
fortis írta:1
Váratlan fordulat volt , hogy a föld löketéről meg az energia áramlásáról kezdtél el beszélni , hogy jött ez csak úgy magától , vagy olyat szerettél volna annak az álom alaknak mondani , amiről sejtetted , hogy esetleg egy mukkot sem ért ? 

2
Arra tudnék gondolni , hogy az a kisgyerek az a 10 éves forma az te magad lehettél . 
Történhetett valami fura veled amikor ennyi idős  voltál ?

1. Itt arról van szó hogy többedmagammal elég nagy problémába kerültünk, én viszont szerettem volna egy kicsit egyedül maradni, elszakadni a csoporttól és megfeledkezni a gondokról. A gurulás játéka ezt a célt szolgálta elsősorban, ugyanakkor a földet érezve feltöltődtem energiával is. A társam tudta hogy fura dolgaim vannak, ezért elnéző volt, inkább az bosszantotta hogy mással töltöm az időt mint kellene. Nekem hegyes füleim voltak, mint egy elfnek, ő pedig megcsókolt, mintegy bocsánatot kérve a hevességéért.

2. Ez egy összetett álom volt, sok szereplővel. Elraboltam egy gyereket és valamilyen módon magamba olvasztottam, aztán egy terhes nő, a gyerek rokona követelte hogy adjam vissza és ekkor történt hogy űrszerű lett a testem és a nő kutakodni kezdett bennem. Ez így elég kaotikus, mondhatnám jelképes álomnak is, az ének egymásba olvadásról. Mindenesetre a terhes nő és hogy kiszed belőlem egy gyereket, párhuzamba állítható, valaminek a születésére utalhat.

Ez így egy kicsikét már  más , a  két álom akár össze is függhet . Persze sejtem nem ilyesmire gondolnál , de egy kicsit szabadjára engedem a fantáziámat . 
A kisgyermek jelképesen lehet öröm , pajkosság , gondtalanság . 
Az első álomnál mit is csináltál ? magadba olvasztottad a gyereket , azaz gondtalanná lettél , pajkossá és játékossá örömmel teli .  hancúroztál , úgy tettél mint egy gyerek , azzá is válhattál . 
Aztán visszaváltoztál , csókot kaptál , hmm kellemes része lehetett valóban az álomnak . 
Aztán jött a következő álom , a beléd olvadt gyermeket egy terhes nő vissza vette , ami szintén jelképes és sok mindenre utalhat . Ez esetben  újra felnőtt fejjel a gondok kezelésére emelve a hangsúlyt a jelenbe rántottak . A terhesség felelősség és ez nem jár együtt a gondtalansággal . Egy részt utalhatott erre , másrészt talán arra is , hogy eljön még az ideje az örömnek és a gondtalanságnak is , ( gyermek születése a jövő ) de addig még a problémákra kell koncentrálni .
Na szóval ilyen oldala is lehet talán , de azért én is úgy érzem kicsit neki lódultam .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Vas. 9 Aug. - 13:43

fortis írta:Na szóval ilyen oldala is lehet talán , de azért én is úgy érzem kicsit neki lódultam .

Bármi lehetséges, végül is elég nehéz kiokoskodni valami értelmeset a kaotikus történésekből, főleg hogy nem minden részletet tudok felidézni. Jó dolgokat írtál és igen én is látok összefüggéseket a két álom között. Közben eszembe jutott a gurulós folytatása, melyben meghalt egy gyermek és odatettem néhány apróságot amiket szeretett a sírjába. Nem volt köztünk rokoni szál, egy barlangban bukkantunk rá a csoporttal. Szerettem volna segíteni rajta, már beteg volt, de nem tudtam, ezért volt szükségem a magányra és mentem el gurulósat játszani.

Szóval ami a mögöttes tartalmakat illeti nem igazán van ötletem, a gurulós értéke nekem abban rejlik, hogy megtettem valamit amire elalvás előtt gondoltam, a másik álomnál pedig a testem űrszerű átalakulása tette rám a legnagyobb hatást.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Vas. 9 Aug. - 16:27

Igen , néha nem is annyira a jelkép a fontos , hanem maga a megtapasztalása  a helyzeteknek .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 11 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

11 / 19 oldal Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.