Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

álmok 1

+7
fortis
Greywolf
Nilka
Kilendin
Blueeye
Méhecske
nofertiti
11 posters

25 / 31 oldal Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 31  Next

Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Vas. 10 Május - 8:35

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:44-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Vas. 10 Május - 10:14

Áprilia írta:
fortis írta:A moziban 
A film hamar magába szippantott . Már magam is résztvevőjévé váltam

Talán álomváltás Castaneda módra.
Igen , tulajdonképpen az álomváltás is mint esemény érdekes bár most nem ezt tartottam  fontos információnak 
 
Én inkább a drága holmi olcsó holmi viszonylatában láttam a történést érdekesnek . 
Olyan ez , mint egy kijelentés , vagyis :
- A dolgok értéke nem azok árában , vagy minőségében keresendő , hanem , hogy betölti e a funkcióját . 
- Ez nem csak a dolgokra , hanem minden másra is igaz . Pl hiába bíznak rá egy értékesnek kikiáltott emberre ( műszaki zseni vagy több diplomás akárki ) -re  egy sivatagi vagy őserdei túracsoport vezetését , ha azok nem képesek betölteni ezt a funkciót .  Ez esetben még egy analfabéta is fontosabbá értékesebbé válhat  azoknál .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Vas. 10 Május - 11:03

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:44-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Vas. 10 Május - 11:38

Áprilia írta:

Én sem azért írtam, mert különösebben "fontos információnak" tartottam volna, hanem azért, mert egyszerűen ezt láttam meg az álmodban.  Very Happy

Igen , ez nyilvánvaló .
Köszi , hogy leírtad !

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  zplus Vas. 10 Május - 11:46

fortis. írta:- Ez nem csak a dolgokra , hanem minden másra is igaz . Pl hiába bíznak rá egy értékesnek kikiáltott emberre ( műszaki zseni vagy több diplomás akárki ) -re  egy sivatagi vagy őserdei túracsoport vezetését , ha azok nem képesek betölteni ezt a funkciót .  Ez esetben még egy analfabéta is fontosabbá értékesebbé válhat  azoknál .


ALKALMASSÁG - KÉPESSÉG -KOMPETENCIA - SZABAD AKARAT

______________________________________________________
"Every day sends future to past, every step brings me closer to my last"
zplus
zplus

Hozzászólások száma : 137

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Vas. 10 Május - 12:37

Szerinted a szabad akarat milyen összefüggésben lehet az alkalmassággal és a képességgel ?
Ezt csak azért kérdem , mert létezik olyan , hogy valaki azt gondolja magáról , ő mindenre képes és ezért elvállalja . Ezzel kockára teheti mások életét is , csupán azért , mert nagy az egója .
Itt a szabad akaratra abból a szempontból gondoltam , hogy nem kényszerített a választás , az illető maga vállalja magára  .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  zplus Vas. 10 Május - 12:56

fortis írta:Szerinted a szabad akarat milyen összefüggésben lehet az alkalmassággal és a képességgel ?
Ezt csak azért kérdem , mert létezik olyan , hogy valaki azt gondolja magáról , ő mindenre képes és ezért elvállalja . Ezzel kockára teheti mások életét is , csupán azért , mert nagy az egója .
Itt a szabad akaratra abból a szempontból gondoltam , hogy nem kényszerített a választás , az illető maga vállalja magára  .

Mikor a "fejlődés spirálján" szintet lépsz, megnőnek ezek a tulajdonságaid (valamennyivel), ha stagnálsz- kört irsz le, csak "nagyobb" körpályán nagyobb pofon az ébresztő, ha pedig lefelé mész a spirálon, akkor hatványozod a pofont.

Kiegész.: a pofont is TE MAGod adod ÖN-MAGodnak.

(van ahol karmának hivják, van ahol a kiegyenlitődés törvényének, stb.)

Kieg.2.: van olyan, hogy a jól bevállalt és kivitelezett kudarc "több pontot ér", mint a rosszul kivitelezett győzelem.
(van olyan világ, ahol a "mércék" szerint lehet bejutni, a legtöbbet tanulás érdekében.. nem van olyan- ez is olyan)

______________________________________________________
"Every day sends future to past, every step brings me closer to my last"
zplus
zplus

Hozzászólások száma : 137

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Vas. 10 Május - 13:15

Igen ezekkel egyet értek és jól össze is hoztad a választ . 
Közben magamnak is eszembe jutott , hogy jön ide a szabad akarat . 
Nos a vállalás nem feltétlenül itt az anyagi síkon kell hogy megtörténjék , és erre jó példa mondjuk egy repülőgép szerencsétlenség .  Akinek túl kell élnie az biztosan túl fogja élni , de akik ott ragadtak azok lehet mind így döntöttek valahol valamikor .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Vas. 10 Május - 14:13

 
Fortis: "Én inkább a drága holmi olcsó holmi viszonylatában láttam a történést érdekesnek . 
Olyan ez , mint egy kijelentés , vagyis :
- A dolgok értéke nem azok árában , vagy minőségében keresendő , hanem , hogy betölti e a funkcióját . 
- Ez nem csak a dolgokra , hanem minden másra is igaz . "

Ez a jóra és a rosszra is igaz. Rossz az, ami nem a helyén működik, hanem ott avatkozik be, ahol nem lenne szabad jelen lennie. Ahol törvénytelenül van jelen.
Jó pedig az, ami a helyén van, ott teszi a dolgát.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Vas. 10 Május - 14:19

efi írta: 
Ez a jóra és a rosszra is igaz. Rossz az, ami nem a helyén működik, hanem ott avatkozik be, ahol nem lenne szabad jelen lennie. Ahol törvénytelenül van jelen.
Jó pedig az, ami a helyén van, ott teszi a dolgát.

Hát igen , ez így van , csak ennyire nem akartam belefolyni .  öröm
Van úgy néha , hogy a jó szándék is a pokolba vezethet . És a fordítottja is igaz .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  zplus Vas. 10 Május - 14:50

efi írta: 

Ez a jóra és a rosszra is igaz. Rossz az, ami nem a helyén működik, hanem ott avatkozik be, ahol nem lenne szabad jelen lennie. Ahol törvénytelenül van jelen.
Jó pedig az, ami a helyén van, ott teszi a dolgát.

Ez annyira Castanedás, hogy ihajla.. (plusz érintőlegesen találkozik az ALKALMASSÁG- KÉPESSÉG- KOMPETENCIA- SZABAD AKARAT négyesével.. ismét.. ahol megüti a "mércét", az  "jó", ahol sérti, ott "nem jó")

______________________________________________________
"Every day sends future to past, every step brings me closer to my last"
zplus
zplus

Hozzászólások száma : 137

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Hétf. 11 Május - 7:51

A tető
A környék egyetlen épület együttese volt alattam , ugyanis annak egyik cserepes tetején találtam magamat .  Lenéztem , de túl magasnak tűnt ahhoz , hogy leugorhassak  . Megpróbáltam átmászni a másik oldalra , ahol egy valamivel alacsonyabb ,  épület volt alattam , de kétséges át tudok e ugrani oda , nem sok választásom maradt .  Sikerült , nagy robajjal landoltam  . Itt belekapaszkodtam az eresz csatornába így sérülés nélkül a földre huppanhattam .  Ahogy kifordultam a ház sarka mögül , észrevettem , hogy egy alak vadászik valami kis fegyverrel a bozótopsban .   Leguggoltam egy bokor mögé és onnan figyeltem mit csinál .  Talán gyíkokra vagy valami kisebb testű valamikre vadászhatott , mert a füves gazos részre koncentrált és nem vette észre , hogy figyelem minden mozdulatát . Ez így ment egy darabig aztán kicsit ráuntam . Épp akkor emelkedtem ki a bokor mögül , amikor arra fordította a tekintetét , de nem szólt egy szót sem , hanem elballagott . 
Tudom nem nagy történés de számomra ez a végső jelenet nagyon különös volt . Leginkább a hangulatában .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 12 Május - 6:49

Uhh érdekes . Ma megint fára másztam két medve elől . Mindenesetre úgy tűnt ezúttal nem igazán foglalkoztak velem , nem akartak megenni . Igazság szerint sem óriások sem félelmetesek nem voltak annak ellenére , hogy medvék .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Csüt. 14 Május - 6:00

Na ez vajon mit jelképezhet ?
Egy ember tetőtől talpig bekente sárral vagy iszappal a lovát , az utolsó porcikájáig . Aztán az orrát masszírozta , mert ki volt száradva neki . Még tett is egy megjegyzést , hogy száraz az orra akár a kutyáké .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 14 Május - 7:01-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Csüt. 14 Május - 6:08

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:44-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Csüt. 14 Május - 7:03

Na már elírás volt !  Embarassed
És különben pislog is már előtted kijavítottam .

A helyesírás sosem volt az erősségem  ( képtelen vagyok rá  , talán genetika )
Volt egy lány még fiatalka koromban aki egyetemre járt , és elég különös módon találkoztunk . Egy barátommal mentünk el egy szórakozó helyre , hogy becsajozzunk , és én megismerkedtem ott ezzel a lánnyal .  Aztán jött a meglepetés , amikor a havernak be akartam mutatni , mert kiderült ez a csaj a haveromnak a húga volt .  Nos ez csak az előzmény
Egy ideig levelezgettem barátkoztam azzal a lánnyal , majd egyszer gúnyosan kijelentette , szívesen korrepetálna helyesírásból . Ekkor már tudtam esélyem sincs nála , de azért visszaírtam neki , hogy szívesen korrepetálnám csillagászatból . Ő meg ahhoz nem értett .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Pént. 15 Május - 6:49

Fura egy álmom volt , Efi mutogatott nekem egy papírt és magyarázta  volna a  rajta lévő lényeget . 
Elég fura közlendője volt , a tudathálót emlegette . 
Valami olyasmiről is szó volt , hogy nem mi mozgunk a világban , hanem a világ mozog körülöttünk . Nagyon érdekes .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  zplus Pént. 15 Május - 7:26

fortis írta:Fura egy álmom volt , Efi mutogatott nekem egy papírt és magyarázta  volna a  rajta lévő lényeget . 
Elég fura közlendője volt , a tudathálót emlegette . 
Valami olyasmiről is szó volt , hogy nem mi mozgunk a világban , hanem a világ mozog körülöttünk . Nagyon érdekes .


(elsőgondolat): " Nincsen kívül, belül élünk egyedül, Fénnyel hintett ágyon forgók, mint ki szül, Magunk álma, képzelete fogva tart, Nem ázunk, de viseljük a zivatart!"
(Bajdázó- Lekapcsolom a villanyt a fejemben)

Tudatháló, mint :"Olyan energia-mező, mely által az "emberi" (és bármely más) faj egyedei nem fizikai módon kommunikálnak egymással. "?


offolás Felénk, ha egy lányt csillagászni hivnak, az nem (csak) csillag-nézést jelent.. Embarassed yes

______________________________________________________
"Every day sends future to past, every step brings me closer to my last"
zplus
zplus

Hozzászólások száma : 137

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Pént. 15 Május - 7:44

zplus írta:
fortis írta:Fura egy álmom volt , Efi mutogatott nekem egy papírt és magyarázta  volna a  rajta lévő lényeget . 
Elég fura közlendője volt , a tudathálót emlegette . 
Valami olyasmiről is szó volt , hogy nem mi mozgunk a világban , hanem a világ mozog körülöttünk . Nagyon érdekes .


(elsőgondolat): " Nincsen kívül, belül élünk egyedül, Fénnyel hintett ágyon forgók, mint ki szül, Magunk álma, képzelete fogva tart, Nem ázunk, de viseljük a zivatart!"
(Bajdázó- Lekapcsolom a villanyt a fejemben)

Tudatháló, mint :"Olyan energia-mező, mely által az "emberi" (és bármely más) faj egyedei nem fizikai módon kommunikálnak egymással. "?


offolás Felénk, ha egy lányt csillagászni hivnak, az nem (csak) csillag-nézést jelent.. Embarassed yes

Azt hiszem a tudatháló e tekintetből valami olyasmit  takarhatott , hogy nem kell elmozdulni ahhoz , hogy a világ megnyilvánuljék a számunkra és ez a tudatháló  miatt van . A fák jutottak az eszembe és az a vizsgálat , hogy ha az erdő egyik széle meggyullad , akkor azt az erdő másik végén lévő fák is érzékelni fogják valamilyen módon . Ezt mérési eredmények igazolják . 
Szóval gondolom ez nem csak a növényekre lehet igaz és talán ez lett volna annak magyarázata , hogy nem nekünk kell  mozognunk a világban , hanem a világ mozdul el a számunkra .

A csillagászos dolgot illetően lettek volna ilyesfajta elképzeléseim , bár e téren akkor még elég bátortalan voltam .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Pént. 15 Május - 9:46

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:44-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Pént. 15 Május - 10:40

Áprilia írta:
fortis írta:
nem nekünk kell  mozognunk a világban , hanem a világ mozdul el a számunkra

Még csak a világ sem mozdul el "számunkra", hanem a tudatunk tágul ki - erre utalhat a "tudatháló" mint álombeli kifejezés -  melynél fogva több mindent lehet észlelni egy adott világból. Netán más világokat is. (Ez ugyanaz mint Seth és don Juan, meg még annyi minden más tan.)

Meglehet , hogy erről lenne szó igen . Az érdekes számomra az lenne még , hogy ezt épp Efitől  .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Pént. 15 Május - 11:01

Na, tőlem biztos nem, még ha az álmodban az én számba adtad is...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Pént. 15 Május - 11:08

efi írta:Na, tőlem biztos nem, még ha az álmodban az én számba adtad is...

Nem ez a lényeg  Efi , hanem az , hogy miért veled összefüggésben . 
Ha mondjuk Ápriliától jött volna , nem lepődtem volna meg .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Pént. 22 Május - 16:16

Élő és holt . 2015 V 22





- Egy nagyobb szögletes helység alsó részébe találtam magamat . Volt ott még velem valaki , egy női személy , de nem tudtam hová tenni kilétét , mondhatni ismeretlen ismerősöm lehetett , ennyit tudnék róla mondani csupán

Körülöttünk minden szürke és homályos volt , a társam is , és az a fura sötét alak is aki az emelvényen állt . Különösebben semmit sem láttam belőle tisztán , mert ruhája igen bizonytalan külsőt kölcsönzött a számára és a szürkeségből feketéllett sziluettje akár egy éles árnyék . 

Eleinte figyeltem ahogyan ott mondhatni felettünk állt , aztán felém nyújtotta kezét és a sötét árny szerű kezében egy ragyogóan fénylő szép színes virág volt , amiért odanyújtottam kezemet és ő a kezembe adta . 

Egy ideig nézegettem a virágot és nagyon örültem neki ebben a szürkeségben , aztán a társam felé fordultam és átnyújtottam a számára . 

Amint átadtam , a virág lassan elhalványult és akár a korom darabjaira hullott és élettelenül szállingózott alá . 

nem értettem mi történhetett és a kezemet ismét a sötét árny felé nyújtottam . Ő ismét átnyújtott immár egy kisebb virágcsokrot , ami telve volt élettel és amint a kezemben tartottam magam is csodálhattam szépségét és tudtam az életet tartom a kezemben . A virág maga volt az élet és amíg nálam van addig élő is marad . 

Megvallom őszintén nem igazán tudtam mit kezdeni a helyzettel , nem voltam tudatos , csak éppen annyira , hogy felfogjam mi történik és hogy megértsem az élet értelmét ebben a szituációban . 

Kísérletképpen a virágot kiengedtem a kezemből és mielőtt a földre hullott volna már csak szétszóródó hamuszerű semmivé vált .

- A következő jelenetben egy templomban voltunk . Ismeretlen kísérő társam még mindig ott volt , de ezúttal beült női társai közé . 

Figyeltem arcát , de arcának sziluettjéből leginkább a szája formája volt ami kitöltötte látómezőmet és ez a száj szélesen mosolygott . Nem volt párbeszéd , és nem utalt rá semmilyen jel sem , de mégis értettem , hogy mi volt a mosoly kiváltó oka . A templomban volt egy Mária szobor és bár szép színesre volt festve mégis azonnal leesett , hogy a sötét szürke szobában őt láthattuk sötétlő fekete árnyként , és ezt a társam felismerte , ezért húzódott szájára a mosoly . 

Beljebb húzódtam a templomba és a pap prédikált . Nem tudom mit mondhatott , hisz a helyzet annyira abszurd és bizonytalan volt , felfogtam a helyzet szertartásos jellegét , de azt nem értettem mit keresett egy ókora nagydarab disznó a templom szőnyegén , arról nem is szólva , hogy a szemközt lévő ajtón keresztül apró sárga kiskacsák kezdtek el beseregleni egyenesen a szőnyeg közepére . 

Viccből hápogtam egyet kettőt , és a kiskacsák mind hozzám totyogtak . Még a fejem tetejére is feltornázták magukat , most mi a csudát kezdhetnék ezekkel ? 

Úgy tűnik ez sem a papot sem a többieket nem zavartatta , mintha csak egy hétköznapi jelenség részesei volnának . 

- A következő jelenetben a templomon kívül voltam és a távoli hegyeket fürkésztem a tekintetemmel . El kellene indulnom gondoltam és megkérdeztem a körülöttem lévőket , érdemes volna e elindulnom a hegyek felé . Csodálkozásomra az egyik helybéli azt mondta , nincsenek arra felé hegyek egyáltalán . De hát én látom gondoltam magamban , és aztán hozzá tettem , hogy jó , akkor a dombok felé . Az illető nem reagált , így elindultam hátrahagyva a civilizációt . 

Vékony ösvényen haladtam felfelé az egyre meredekebb csapáson , majd összetalálkoztam két lefelé haladóval . 

Merre lenne érdemes tovább haladnom ? - kérdeztem tőlük , mert láttam , hogy fentebb az ösvény szétágazik több felé . 

Fordulj vissza !- mondta az egyikőjük , arra nem érdemes menned . 

Nem hallgattam rájuk , mentem tovább . 

- Ismét egy nagy helységben találtam magamat , hasonló volt mint a legelején , de itt világos volt . Fel is fedeztem , hogy az alagsorban volt egy nagy vizes medence és abban két nagytestű fertelmetes kígyó szörnyeteg . 

Egy idősebb hölgy úgy gondolta elsétál a medence széle mellett , de megcsúszott a lába és a medencébe esett . Az egyik kígyó azonnal oda siklott és hatalmasra tátott pofájával keresztben kapta el az öreg hölgyet . 

Na ennek vége , gondoltam magamban , de meglepetésemre nem így történt . A kígyó óvatosan kapta el hatalmas állkapcsával a hölgyet és kiúszott vele a medence szélére , ahol elengedte , így az öreg hölgy kimászhatott vissza a medence szélére . 

A kígyókat figyeltem és nem tudtam eldönteni , hogy csak fémesen csillogó e a pikkelyük , vagy ezek talán csak gépek ? Nem nem ezek biztosan élő egyedek , hisz ez összetéveszthetetlen . Mégis mintha fémből lennének . 

- A következő jelenetben a szobánkban találtam magamat , ahol a bátyámmal aludtunk egy ágyban . 

Az ablakon valami igen erős fény világított be és én oda néztem . 

Nyugtáztam magamban majd ismét elaludhattam , de a jelenet megismétlődött . Felkeltem az ágyból és az ablakhoz mentem . Odakint egy nagy fénylő korong zavarta szét az amúgy sötét sűrű felhőket , és nappali fénnyé változtatta át az éjszakát . 

Láttad ezt ? - fordultam a tesómhóz , aki egy igenléssel beérte és tovább aludt az ágyban . Az órára néztem , hajnali két órát mutatott . 

Azt hiszem felébredhettem és ránéztem a digitális óránkra . Hajnali kettő volt .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 14 Jún. - 8:36-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Pént. 22 Május - 17:30

Fú, micsoda álom!

Mért azt a címet adtad neki, hogy élő és holt?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Pént. 22 Május - 18:38

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:45-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Pént. 22 Május - 19:41

efi írta:Fú, micsoda álom!

Mért azt a címet adtad neki, hogy élő és holt?

Azért lett ez a címe mert ez a rész az álmon belül különösen megfogott . 
A virág élt amíg tartottam . ha elengedtem onnantól már halott volt . 
Tehát élő és holt .
Maga a jelenet a látvány is nagyon különös   és úgy érzem a mondanivalója is , eléggé erős ,  bár nem  merném célzottan kijelenteni , hogy pontosan miről is szólt .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Pént. 22 Május - 19:46

Áprilia írta:
fortis írta:
nem értettem  mi történhetett és a kezemet ismét a sötét árny felé nyújtottam.

Milyen megható.

öröm Erős jelenlétet éreztem abban az árnyban . 
Mindig elgondolkodtat , hogy az ember ilyenkor  csak megalkot e egy álom formációt  , vagy a felsőbb énje tudat alattija próbál valamit közölni , vagy valóban jelen van valaki aki befolyással van  az elmémre  és talán az érzéseimre is ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Pént. 22 Május - 20:57

fortis írta:Maga a jelenet a látvány is nagyon különös   és úgy érzem a mondanivalója is , eléggé erős ,  bár nem  merném célzottan kijelenteni , hogy pontosan miről is szólt .

Nagyon erőteljes! de én se értem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Pént. 22 Május - 22:42

efi írta:
fortis írta:Maga a jelenet a látvány is nagyon különös   és úgy érzem a mondanivalója is , eléggé erős ,  bár nem  merném célzottan kijelenteni , hogy pontosan miről is szólt .

Nagyon erőteljes! de én se értem.

Ha fejtegetni akarnám arra gondolnék , hogy esetleg ha valamit kiengedek a kezeim közül , az elveszíti az értelmét .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 25 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

25 / 31 oldal Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 31  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.