Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Minden ami magyar

+3
Áprilia
Lea.
Mayra1
7 posters

3 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  fortis Hétf. 3 Okt. - 11:45

Hollandiában divat lett olyan pólót hordani a fiatal lányok köré­ben, amely arra buzdít: a kerítéssel védett Magyarországon találjanak új hazát a leendő családalapítók. 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  fortis Pént. 7 Okt. - 13:33

Mit tudnak Kínában a magyarokról? Aranyos kis videó. Mondjuk az, hogy Afrikában lenne kis hazánk, azért szerintem már kicsit túlzás.  Very Happy

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  fortis Vas. 13 Nov. - 11:57

Minden ami magyar - Page 3 B_rt_n_www.kepfeltoltes.hu_

Minden ami magyar - Page 3 Anyasz_ll__www.kepfeltoltes.hu_

Az első képen egy börtöncella, a második képen egy gyermekkorház anyaszállója látható.  Ez a szállás napi 300 ft-be kerül . 

http://blikkruzs.blikk.hu/kikapcsolodas/szines-hirek/dobbenet-ha-megnezed-ezt-a-ket-kepet-teljes-egeszeben-konnybe-labad-a-szemed-foto/z58p0g0?utm_source=hirkereso&utm_medium=hirkereso&utm_campaign=hirkereso
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  Veszna Vas. 13 Nov. - 13:13

Természetesen sokkoló.
De engem még a "teljes egészében könnybe lábad a szemed" kifejezés is térdre rogyasztott...biztos EZ a Föld nevű bolygó?

Minden ami magyar - Page 3 Anyasz_ll__www.kepfeltoltes.hu_

Az első képen egy börtöncella, a második képen egy gyermekkorház anyaszállója látható.  Ez a szállás napi 300 ft-be kerül . 

http://blikkruzs.blikk.hu/kikapcsolodas/szines-hirek/dobbenet-ha-megnezed-ezt-a-ket-kepet-teljes-egeszeben-konnybe-labad-a-szemed-foto/z58p0g0?utm_source=hirkereso&utm_medium=hirkereso&utm_campaign=hirkereso[/quote]
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1375

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  Vendég Vas. 13 Nov. - 13:45



Hazug és manipulatív. Teljes szívemből utálom az olyan híreket, amik egy manipulatív valóságot tolnak az emberek orra alá, manipulatív szándékkal. EGY börtöncellát mindig lehet találni, ami EGY kórházi szobánál kulturáltabb. Például egy újonnan épült börtönben. Egymás mellé biggyeszteni őket azt sugallja, mintha MINDEN börtön szebb hely lenne MINDEN kórháznál.
Lehet panaszkodni a kórházakra, nem is alaptalanul, de ez itt mocskos módszer. Így bármiről bármit lehet sugallni, és az ellenkezőjét is. Ezt nevezem tisztességtelen újságírásnak.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  fortis Vas. 13 Nov. - 14:10

efi írta:

Hazug és manipulatív. Teljes szívemből utálom az olyan híreket, amik egy manipulatív valóságot tolnak az emberek orra alá, manipulatív szándékkal. EGY börtöncellát mindig lehet találni, ami EGY kórházi szobánál kulturáltabb. Például egy újonnan épült börtönben. Egymás mellé biggyeszteni őket azt sugallja, mintha MINDEN börtön szebb hely lenne MINDEN kórháznál.
Lehet panaszkodni a kórházakra, nem is alaptalanul, de ez itt mocskos módszer. Így bármiről bármit lehet sugallni, és az ellenkezőjét is. Ezt nevezem tisztességtelen újságírásnak.

Én nem így értelmezném, pontosabban számomra nem ez lenne az üzenete. 
Feltehetően vannak sokkal rosszabb állapotban lévő börtöncellák is és sokkal jobb állapotban lévő körházi szobák is. 
Bennem sokkal inkább  azt a gondolatot indította el, hogy a gyógyuláshoz kellene a megfelelő környezet, a pozitív kisugárzása a helynek. Gyermek kórházakban pl imádom látni amikor szépen kidolgozott mesefigurák vannak felfestve a falakra, kellemes emlékeket gondolatokat indítanak akár az emberben, akár a gyerekekben. 
A börtönökben is természetesen szükség van a higiéniára,a kényelemre, de nem szabad vonzóvá tenni azokat a helyeket.  Tudom a magyar viszonyok nálunk a börtönökben sem a legmegfelelőbbek, legalábbis egyes nyugati országok börtöneihez képest. Mindenesetre még mindig előfordulnak olyan esetek, hogy vannak akik csupán csak azért bűnöznek, mert odabent jobban érzik magukat mint idekint. Ennek pedig oka kell, hogy legyen .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  Vendég Vas. 13 Nov. - 14:26

Neked pontosan az jutott az eszedbe, amit az újságíró akart, hogy eszedbe jusson.
A spirituális úton járó embernek ügyelni kell rá, hogy ne vegyen magába - lehetőleg - semmi tisztátalant. Se a testébe, se a lelkébe. Ez a cikk tisztátalan. Az ilyesmire figyelni kell.

(De oké, válaszolok arra, amit írtál:
Ez nem egy olyan kórházi ágy, amin betegek fekszenek, hanem anyaszállás. Nem mintha a beteg gyerekeik mellett levő anyák nem érdemelnének emberhez méltó körülményeket.

Mégis, akkor ha egy új börtön épül, azt egyből penészesre kéne építeni? Te mit változtatnál ezen a börtöncellán? Mit építettél volna másmilyenre, hogy "kevésbé vonzó" legyen? (Mintha bárkit is az tartana vissza a törvényszegéstől, hogy a börtönök lepukkant helyek.)

Mellesleg nem értek egyet azzal, hogy az elítéltek ne kapjanak emberhez méltó körülményeket. Aző büntetésük a szabadságtól való megfosztás.)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  fortis Vas. 13 Nov. - 16:50

Nem vagyok biztos abban, hogy a szabadságuktól való megfosztottság lenne a megfelelő büntetés.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  Vendég Vas. 13 Nov. - 22:34

Ja, te legszívesebben még kínoznád is őket, értem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  fortis Hétf. 14 Nov. - 7:12

efi írta:Ja, te legszívesebben még kínoznád is őket, értem.
girl-says-no  Milyen undok tudsz lenni Efi !
Én valamilyen átnevelő táborra gondoltam volna.  Hasonló módszerre, mint amilyenre a narkósokra szoktak hatni egyes helyeken.  Olyasmire, ahol együtt kell működni és megbecsülni a másikat az életben maradáshoz. 
A börtöntöltelékekkel főként az lehet a baj, hogy sem önmagukat, sem másokat nem becsülnek meg. Néha a másik embert csak prédának tekintik, erről le kell őket szoktatni talán azzal, hogy őket magukat kell prédává tenni.
De ezek csak gondolatok. Nem tudom mi lenne a leghasznosabb, de a hagyományos  börtönök szerintem  csak jobban elrontják az embert és nem segítenek rajtuk.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  Veszna Hétf. 14 Nov. - 7:26

Talán a leghasznosabb a megelőzés lenne. Az oktatás. Persze így is lenne egy csoport, aki mondjuk yy kromoszóma miatt agresszív lenne..de nem lenne ilyen mértékű bűnözés.
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1375

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  fortis Hétf. 14 Nov. - 7:59

Veszna írta:Talán a leghasznosabb a megelőzés lenne. Az oktatás. Persze így is lenne egy csoport, aki mondjuk yy kromoszóma miatt agresszív lenne..de nem lenne ilyen mértékű bűnözés.

Igen, a megelőzés, egyet értek.  Sokan a gyerekkorukban ért traumák miatt válnak bűnözővé. 
A problémák ott lépnek fel, hogy csak globálisan lenne értelme. Ha létrejönne egy tiszta társadalom, azonnal feltűnnének a kívülről érkező elkövetők. 
Most ez csak hirtelen eszembe jutott, a migránsokkal kapcsolatosan, remélem nem lesz felfújva, mert nem róluk van szó.  
Szóval a Svédeknél olvastam ha minden igaz, ahol voltak olyan települések, ahol évtizedenként akadt csak egy egy bűneset. A migráció megjelenésével pedig mindennapossá váltak. A rendőrök meg nem tudják hogyan álljanak a dologhoz, mert a bűnözés ilyen gyakorisága ismeretlen volt a számukra.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  fortis Kedd 20 Dec. - 19:57

Na ezt nem tudtam. Semmelweis Ignác tulajdonképpen egy elmegyógyintézetben szörnyű kínok között halt meg. Tulajdonképpen meggyilkolták. 

http://globalisvilag.com/2016/07/06/pokoli-kinok-kozott-halt-meg-semmelweis-ignac-az-anyak-megmentoje/
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  Vendég Kedd 20 Dec. - 20:22

fortis írta:
efi írta:Ja, te legszívesebben még kínoznád is őket, értem.
girl-says-no  Milyen undok tudsz lenni Efi !
Én valamilyen átnevelő táborra gondoltam volna.
Ez nem igaz! Evil or Very Mad Mostmár arra gondolsz, miután szembesítettelek vele, hogy hogyan állsz hozzá.
Eddig azt írtad, hogy nem szabad túl vonzóvá tenni a börtönöket, ergo olyan helyeknek kell lenniük, hogy ott érezzék jó szarul magukat a rabok. Átnevelésről szó sem volt eddig. Evil or Very Mad
Utólag kozmetikázod a véleményedet, plusz még engem nevezel undoknak. Evil or Very Mad

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  Vendég Kedd 20 Dec. - 20:30

fortis írta:  Sokan a gyerekkorukban ért traumák miatt válnak bűnözővé.
Még többen a gyerekkorukban ért traumák ellenére nem válnak bűnözővé.

(A hozzászólásod többi részére a higgadtságomat megőrizve nem is reagálok.)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  fortis Kedd 20 Dec. - 20:44

efi írta:
fortis írta:
efi írta:Ja, te legszívesebben még kínoznád is őket, értem.
girl-says-no  Milyen undok tudsz lenni Efi !
Én valamilyen átnevelő táborra gondoltam volna.
Ez nem igaz! Evil or Very Mad Mostmár arra gondolsz, miután szembesítettelek vele, hogy hogyan állsz hozzá.
Eddig azt írtad, hogy nem szabad túl vonzóvá tenni a börtönöket, ergo olyan helyeknek kell lenniük, hogy ott érezzék jó szarul magukat a rabok. Átnevelésről szó sem volt eddig. Evil or Very Mad
Utólag kozmetikázod a véleményedet, plusz még engem nevezel undoknak. Evil or Very Mad
Efi nem módosítom meg amit gondoltam. 
Egy börtön ne legyen vonzó senki számára sem. Ez nem jelenti azt, hogy ott kínozni kellene őket. 
Az átnevelést pedig én hoztam fel, mint elképzelhető alternatívát ha jól emlékszem, mert nem mai gyerek volt már ez a téma. . 
Ami a szembesítést illeti, pedig sosem értettem miért gondolják az emberek néha azt, hogy jobban ismerik a másik gondolatait, mint az ember a sajátjait. 
Nézd Efi én speciel sosem gondolnám, hogy jobban tudom mi forog a másik fejében . Ilyesmi soha eszembe sem jut. Sejtéseim lehetnek, de azok az enyéimé, és azokat meg szoktam tartani magamnak. Nem mondom ki hacsak rá nem kérdez a másik, de ilyesmi nem igazán szokott előfordulni. 
Te elég bölcsnek gondolod magad, hogy tudd a másik ember gondolatait?
Ha nem, akkor ne szembesíts kérlek.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  fortis Kedd 20 Dec. - 20:45

efi írta:
fortis írta:  Sokan a gyerekkorukban ért traumák miatt válnak bűnözővé.
Még többen a gyerekkorukban ért traumák ellenére nem válnak bűnözővé.

(A hozzászólásod többi részére a higgadtságomat megőrizve nem is reagálok.)

Ez így van. Pl én magam sem váltam azzá.

A zárójeles rész bölcs cselekedet, kedvelem a higgadtságod.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  fortis Kedd 20 Dec. - 20:49

Kis aranyos elemzése a magyar nyelvnek. 
https://www.youtube.com/watch?v=ikODMvw76j4

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  Vendég Kedd 20 Dec. - 21:24

fortis írta:
efi írta:
fortis írta:
girl-says-no  Milyen undok tudsz lenni Efi !
Én valamilyen átnevelő táborra gondoltam volna.
Ez nem igaz! Evil or Very Mad Mostmár arra gondolsz, miután szembesítettelek vele, hogy hogyan állsz hozzá.
Eddig azt írtad, hogy nem szabad túl vonzóvá tenni a börtönöket, ergo olyan helyeknek kell lenniük, hogy ott érezzék jó szarul magukat a rabok. Átnevelésről szó sem volt eddig. Evil or Very Mad
Utólag kozmetikázod a véleményedet, plusz még engem nevezel undoknak. Evil or Very Mad
Efi nem módosítom meg amit gondoltam. 
Egy börtön ne legyen vonzó senki számára sem. Ez nem jelenti azt, hogy ott kínozni kellene őket. 
Az átnevelést pedig én hoztam fel, mint elképzelhető alternatívát ha jól emlékszem, mert nem mai gyerek volt már ez a téma. . 
Ami a szembesítést illeti, pedig sosem értettem miért gondolják az emberek néha azt, hogy jobban ismerik a másik gondolatait, mint az ember a sajátjait. 
Nézd Efi én speciel sosem gondolnám, hogy jobban tudom mi forog a másik fejében . Ilyesmi soha eszembe sem jut. Sejtéseim lehetnek, de azok az enyéimé, és azokat meg szoktam tartani magamnak. Nem mondom ki hacsak rá nem kérdez a másik, de ilyesmi nem igazán szokott előfordulni. 
Te elég bölcsnek gondolod magad, hogy tudd a másik ember gondolatait?
Ha nem, akkor ne szembesíts kérlek.
Jó, én arról beszéltem, mit írtál eredetileg, és mit csak Utólag, de MOST FEJEZTEM BE A VELED VALÓ MINDENNEMŰ BESZÉLGETÉST.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  fortis Kedd 20 Dec. - 21:31

Ugyan már Efi, tán nem tetszett amit írtam?  
Amúgy meg hol marad a zárójeles rész?
(A hozzászólásod többi részére a higgadtságomat megőrizve nem is reagálok.) "
Azért mert többnyire más az értékrendünk és a gondolkodásunk, még akadnak közös pontok.  
De amúgy te tudod. 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  fortis Szer. 21 Dec. - 13:05

Amúgy a téma Efikém nov 14 előtt merült fel.  Jelenleg több mint egy hónapja. 
Semmi kedvem nem volt, és nem is lesz egy több mint egy hónappal ezelőtti témához visszatérni, max abból meríteni,  ami az emlékeimben fennmaradt. 
Úgy hogy kár volt elővenned, nem tudom mi lehetett az oka.  Lehet ennyi ideig emésztetted magadat rajta?
Nem kellett volna. Kár érte, pláne így karácsony előtti időszakra.  girl-says-no
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  Áprilia Szer. 21 Dec. - 20:04

A fenti két hsz margójára.....

Minden ami magyar - Page 3 2qxwal4

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  fortis Szer. 21 Dec. - 20:25

Azt hiszem Áprilia, ez nem csak a két fenti hozzászólás margójára lenne érvényes, hanem az összes meg nem értett párbeszédre. 
Ebben meg olykor mind nyakig benne vagyunk és nem csupán egyoldalúan. 
Bár aki úgy gondolja, hogy ez kizárt, attól tartok az igen csak el lehet szállva magától. Ez pedig hiba volna.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  Áprilia Szer. 21 Dec. - 20:32

fortis írta:Azt hiszem Áprilia, ez nem csak a két fenti hozzászólás margójára lenne érvényes, hanem az összes meg nem értett párbeszédre. 
Ebben meg olykor mind nyakig benne vagyunk és nem csupán egyoldalúan. 
Bár aki úgy gondolja, hogy ez kizárt, attól tartok az igen csak el lehet szállva magától. Ez pedig hiba volna.

'genisss, professzor úr!
röhögőgörcs

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  fortis Szer. 21 Dec. - 20:52

Áprilia írta:
fortis írta:Azt hiszem Áprilia, ez nem csak a két fenti hozzászólás margójára lenne érvényes, hanem az összes meg nem értett párbeszédre. 
Ebben meg olykor mind nyakig benne vagyunk és nem csupán egyoldalúan. 
Bár aki úgy gondolja, hogy ez kizárt, attól tartok az igen csak el lehet szállva magától. Ez pedig hiba volna.

'genisss, professzor úr!
röhögőgörcs

Neked ez vicces? Gondolod hülyeség? 
Rendben, vettem az adást. Engem ez most  eléggé elszomorított. De ahogy gondolod, vagy gondoljátok. Ennyi .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  Vendég Szer. 28 Dec. - 10:57

fortis írta:Ugyan már Efi, tán nem tetszett amit írtam?  
...

Nem, nem tetszett. Én beszéltem valamiről, te tagadtad, én bizonyítottam, erre te olyasmit kezdtél el bizonygatni, amit én soha nem is mondtam, hogy nem úgy van. Mintha addig is arról lett volna szó, nem másról.

"Tököm ki van" az ilyen csúsztatásoktól.

fortis írta:Amúgy a téma Efikém nov 14 előtt merült fel.  Jelenleg több mint egy hónapja. 
... kár volt elővenned, nem tudom mi lehetett az oka.  Lehet ennyi ideig emésztetted magadat rajta?

Mert csak most olvastam, az volt az oka.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  fortis Kedd 24 Jan. - 8:58

Azta, ezt olvassátok el, mert érdekes!

"Egy magyar adófizető megírta a NAV-nak: visszakéri a pénzét az államtól, mert nem arra fordítják, amire kellene "
- Szóval pontosabban a közpénzt nem a közérdekű dolgokra fordítják, hanem magán jellegű beruházásokra, ahogyan én értelmeztem. 
Ha perre viszi az illető az ügyet és nyer, akkor mindenkinek ezt kellene tennie.

http://444.hu/2017/01/24/egy-magyar-adofizeto-megirta-a-nav-nak-visszakeri-a-penzet-az-allamtol-mert-nem-arra-forditjak-amire-kellene
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  fortis Szer. 8 Feb. - 22:37

István a király török gimnazista diákoktól. Szerintem nagyon ügyesen éneklik.
https://www.youtube.com/watch?v=2koNUJzsLfQ

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  fortis Vas. 21 Május - 7:24

Világszenzáció: Magyarnak vallja magát egy arab törzs Izraelben
A Heti Napló riportere ellátogatott egy magát magyarnak valló arab törzshöz, ahol minden férfit Lajosnak hívnak, és van egy Balaton nevű kiszáradt tavuk. Részletek az ATV-n, 19.00-kor.

előzetes:

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  fortis Pént. 22 Dec. - 18:55

Bencze Imre: Édes ékes anyanyelvünk


Kezdjük tán a "jó" szóval, tárgy esetben "jót", 
ámde "tó"-ból "tavat" lesz, nem pediglen "tót". 
Egyes számban "kő" a kő, többes számban "kövek", 
nőnek "nők" a többese, helytelen a "növek". 
Többesben a tő nem "tők", szabatosan "tövek", 
amint hogy a cső nem "csők", magyar földön "csövek". 
Anyós kérdé: van két vőm, ezek talán "vövek"? 
Azt se' tudom, mi a "cö"? Egyes számú cövek? 
Csók - ha adják - százával jő, ez benne a jó; 
hogyha netán egy puszit kapsz, annak neve "csó"?

Bablevesed lehet sós, némely vinkó savas, 
nem lehet az utca hós, magyarul csak havas.

Miskolcon ám Debrecenben, Győrött, Pécsett, Szegeden
amíg mindezt megtanulod, beleőszülsz, idegen.

Agysebész, ki agyat műt otthon ír egy művet. 
Tűt használ a műtéthez, nem pediglen tűvet.
Munka után füvet nyír, véletlen se fűvet. 

Vágy fűti a műtősnőt. A műtőt a fűtő. 
Nyáron nyír a tüzelő, télen nyárral fűt ő.

Több szélhámost lefüleltek, erre sokan felfüleltek, 
kik a népet felültették... mindnyájukat leültették.

Foglár fogán fog-lyuk van, nosza, tömni fogjuk! 
Eközben a fogházból megszökhet a foglyuk.
Elröppenhet foglyuk is, hacsak meg nem fogjuk.

Főmérnöknek fáj a feje - vagy talán a fője? 
Öt perc múlva jő a neje, s elájul a nője.

Százados a bakák iránt szeretetet tettetett, 
reggelenként kávéjukba rút szereket tetetett.

Helyes-kedves helység Bonyhád, hol a konyhád helyiség. 
Nemekből vagy igenekből született a nemiség?

Mekkában egy kába ürge Kába Kőbe lövet, 
országának nevében a követ követ követ.

Morcos úr a hivatalnok, beszél hideg 's ridegen, 
néha játszik nem sajátján, csak idegen idegen.

Szeginé a terítőjét, szavát részeg Szegi szegi, 
asszonyának előbb kedvét, majd pedig a nyakát szegi.

Elvált asszony nyögve nyeli a keserű pirulát: 
mit válasszon? A Fiatot, fiát vagy a fiúját?

Ingyen strandra lányok mentek, előítélettől mentek, 
estefelé arra mentek, én már fuldoklókat mentek.

Eldöntöttem: megnősülök. Fogadok két feleséget. 
Megtanultam: két fél alkot és garantál egészséget.

Harminc nyarat megértem, 
mint a dinnye megértem, 
anyósomat megértem... 
én a pénzem megértem.

Hibamentes mentő vagyok. 
Szőke Tisza partján mentem: 
díszmagyarom vízbe esett, 
díszes mentém menten mentem.

Szövőgyárban kelmét szőnek: fent is lent meg lent is lent. 
Kikent kifent késköszörűs lent is fent meg fent is fent. 
Ha a kocka újfent fordul fent a lent és lent is fent.

Hajmáskéren pultok körül körözött egy körözött, 
hajma lapult kosarában meg egy tasak kőrözött.

Fölvágós a középhátvéd, három csatárt fölvágott, 
hát belőle vajon mi lesz: fasírt-é vagy fölvágott?

Díjbirkózó győzött tussal,
nevét írják vörös tussal, 
lezuhanyzott meleg tussal, 
prímás várja forró tussal.

Határidőt szabott Áron: árat venne szabott áron.
Átvág Áron hat határon, kitartásod meghat, Áron.

Felment, fölment, tejfel, tejföl; ne is folytasd, barátom: 
első lett az ángyom lánya a fölemás korláton.

Földmérő küzd öllel, árral; 
árhivatal szökő árral, 
ármentő a szökőárral,
suszter inas bökőárral.

Magyarország olyan ország hol a nemes nemtelen, 
lábasodnak nincsen lába, aki szemes: szemtelen. 
A csinos néha csintalan, szarvatlan a szarvas, 
magos lehet magtalan, s farkatlan a farkas. 
Daru száll a darujára, s lesz a darus darvas. 
Rágcsáló a mérget eszi, engem esz a méreg. 
Gerinces, vagy rovar netán a toportyánféreg? 

Egyesben a vakondokok "vakond" avagy "vakondok". 
Hasonlóképp helyes lesz a "kanon" meg a "kanonok"?

Nemileg vagy némileg? - gyakori a gikszer. 
"Kedves ege-segedre" - köszönt a svéd mixer. 
Arab diák magolja: tevéd, tévéd, téved; 
merjél mérni mértékkel, mertek, merték, mértek.

Pisti így szól: kimosta anyukám a kádat! 
Viszonzásul kimossa anyukád a kámat? 
Óvodások ragoznak: enyém, enyéd, enyé; 
nem tudják, hogy helyesen: tiém, tiéd, tié.

A magyar nyelv - azt hiszem, meggyőztelek Barátom -
külön-leges-legszebb nyelv kerek e nagy világon!

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Minden ami magyar - Page 3 Empty Re: Minden ami magyar

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.