Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beszélgetős oldal

+4
Veszna
fortis
Blueeye
Áprilia
8 posters

10 / 14 oldal Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next

Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Vas. 12 Márc. - 17:52

Veszna írta:Blueeye, ezen most gondolkozni fogok.
De lenne egy utolsó kérdésem, hogy legyen min agyalnom porszívózás közben:
Miért kell bejárnom ezt az utat, miért távolodott el a lelkem a teremtőmtől?
Miért van ez a "csapda", ami fogva tart?

Szoktál porszívózni? Very Happy

Én nem tudom a választ, és nem is szeretnélek félrevezetni. Van egy út  ami elvezet az Egységtől, és ami visszavezet.

Mireisz Lászlónak van ez 12 részes videoja, amit kérdezel az a 4. részben található. ( persze az előzmények is fontosak, sőt, az összes rész).

Én nemcsak végignéztem, hanem le is írtam, és lerajzoltam dolgokat, ( 5 füzetbe Very Happy ), hogy "lássam", és jobban értsem,  pont úgy ahogy Te.



Így történt:



yesyesyesyes

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Áprilia Vas. 12 Márc. - 20:24

Veszna írta:A képre azt mondod nem menekülés-e?
Én erre azt kérdezem:az éjszakáid nem azok? töpreng
Ki döntheti ezt el? Van joga eldönteni bárkinek is?
Amúgy pedig mi a valóság?
Még az sem az,hogy itt írok, mert az csak a virtuális részem...a hétköznapi énem sem valóság, mert darabokra töröm  a személyiségem,hogy élhessek...sosem vagyok teljesen igazi, főleg nem őszinte...
...a világ sem az a meggyőződésem szerint, amiben élek....honnan hova menekülök?

like

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6454

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Vas. 12 Márc. - 22:01

Áprilia amúgy beülnél szívesen egy kajakba?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Vas. 12 Márc. - 22:30

fortis írta:Igen ebben lehet sok igazság Blueeye. Amúgy láttam már embert én is megváltozni, szerény butuska emberből önbizalommal telített zsarnokká válót. Hogy mi hozhatta elő nála  ezt a változást nem tudom, mert régóta ismerem, és bár külső behatások nem igazolnák vissza a miérteket, szóval nem tudom.

" Igen, ebben lehet sok igazság Blueeye,"

Nem lehet benne igazság, hanem VAN benne igazság, de nem azért mert én írtam. A Bhagavad gitában leírtak nem lehetőségek, hanem tények, és örök igazságok.

Tudod mi a szomorú fortis?

Időt, energiát belefeccolok egy felvetett témába, de amikor bővebben kifejtem vagy belemélyedek, akkor úgy megszűnik az érdeklődés, mint a sicc.

Ettől pedig roppant felszínes ez a fórum. Minden téma hamar kialszik...

Azt hiszem, az emberiség sokáig fog még itt tobzódni az anyagi világban. Nem is értem miért? Very Happy

A megváltás érdeklődés hiányában elmarad. upsz

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Veszna Vas. 12 Márc. - 22:49

Ajjj...ez részben az én hibám is...én nem szeretek beszélgetni olyan dolgokról, amik formálódnak bennem. Bárcsak olyan lehetnék mint ti, és kimondhatnám az érzéseim, a gondolataim...jó lenne ha nem lennék flegmatikus, jó lenne ha tehetnék ellene...de nem igazán megy...már próbáltam, sőt küzdök ellene.
Sajnálom,pedig itt benn meg vannak a gondolatok...de nem mondhatom ki őket. Crying or Very sad Rolling Eyes

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1361

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Vas. 12 Márc. - 22:57

Én meg sajnos semmire sem tudom azt mondani, hogy örök érvényű, csak azt, hogy lehet, hogy az. Ez azért van, mert ahogyan körülöttem, úgy bennem is semmi sem biztos.
Talán ha nem csak négyen vagy öten lennénk, hanem legalább húszan mint a régi szép kezdeti időkben, akkor a témák is jobban élnének.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Vas. 12 Márc. - 23:15

fortis írta:Áprilia amúgy beülnél szívesen egy kajakba?
HONNAN JÖTT EZ MOST? Beszarás Fortis, most írtam a történetemet a másik játékhoz, és egy kajakban kezdődik.
meglepett

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Vas. 12 Márc. - 23:21

Blueeye írta:
Tudod mi a szomorú fortis?

Időt, energiát belefeccolok egy felvetett témába, de amikor bővebben kifejtem vagy belemélyedek, akkor úgy megszűnik az érdeklődés, mint a sicc.

Ettől pedig roppant felszínes ez a fórum. Minden téma hamar kialszik...

Azt hiszem, az emberiség sokáig fog még itt tobzódni az anyagi világban. Nem is értem miért? Very Happy

A megváltás érdeklődés hiányában elmarad. upsz

Blueeye, bele kellene törődnöd, hogy mindenki a maga módján keresi az igazságot.

(Egyáltalán nem felszínes a fórum.)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Áprilia Vas. 12 Márc. - 23:38

efi írta:
Blueeye írta:
Tudod mi a szomorú fortis?

Időt, energiát belefeccolok egy felvetett témába, de amikor bővebben kifejtem vagy belemélyedek, akkor úgy megszűnik az érdeklődés, mint a sicc.

Ettől pedig roppant felszínes ez a fórum. Minden téma hamar kialszik...

Azt hiszem, az emberiség sokáig fog még itt tobzódni az anyagi világban. Nem is értem miért? Very Happy

A megváltás érdeklődés hiányában elmarad. upsz

Blueeye, bele kellene törődnöd, hogy mindenki a maga módján keresi az igazságot.

(Egyáltalán nem felszínes a fórum.)

Ezek nagyon érdekes észrevételek, Blueeye-é is, Efié is.
Megvizsgáltam egy picit önmagam, hogy nálam ez hogy van. Valahogy úgy, ahogy Efi mondja. Mindenki a maga módján....
És köztünk Blueeye-yal még ezzel egyutt is rengeteg nézet azonosság van. yes

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6454

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Áprilia Vas. 12 Márc. - 23:40

fortis írta:Áprilia amúgy beülnél szívesen egy kajakba?

Nem. Embarassed
Túl szűkös, a tágasabb dolgokat szeretem. és nem úszom túl jol még. Csak tavalyelott tanítottak meg álmomban.... Very Happy ....ami aztán tavaly valósággá vált.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6454

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Vas. 12 Márc. - 23:53

Na hát akkor mehetünk kajakozni Efi történetébe.  Very Happy Very Happy
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Hétf. 13 Márc. - 7:15

fortis írta:Én meg sajnos semmire sem tudom azt mondani, hogy örök érvényű, csak azt, hogy lehet, hogy az. Ez azért van, mert ahogyan körülöttem, úgy bennem is semmi sem biztos.
Talán ha nem csak négyen vagy öten lennénk, hanem legalább húszan mint a régi szép kezdeti időkben, akkor a témák is jobban élnének.

Pedig az ember csak az Örök Szellemiben találhatja meg a biztonságot, mivel ami kívül van, meg a bennünk lévő bizonytalanság is változó, abban nem lehet gyökeret verni, csak elfogadni azt hogy semmi nem állandó. De ha nem tudjuk elfogadni akkor is az van.

Képzeljük csak el mennyi félelem van abban az emberben, akinek az adja meg a biztonságot, amit birtokol, plusz még a fenntartása is energiába kerül. Minél többet birtokol valaki, annál jobban birtokolják őt is a tárgyak is, a pénz is, és a kapcsolatai is.


Ahogy az öreg indián is mondta:

"Azt akarom tudni, mi ad neked erőt belülről, amikor kint már minden másnak vége van."

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Hétf. 13 Márc. - 7:30

Veszna írta:Ajjj...ez részben az én hibám is...én nem szeretek beszélgetni olyan dolgokról, amik formálódnak bennem. Bárcsak olyan lehetnék mint ti, és kimondhatnám az érzéseim, a gondolataim...jó lenne ha nem lennék flegmatikus, jó lenne ha tehetnék ellene...de nem igazán megy...már próbáltam, sőt küzdök ellene.
Sajnálom,pedig itt benn meg vannak a gondolatok...de nem mondhatom ki őket. Crying or Very sad Rolling Eyes

Fejlődésünk kulcsa, hogy megtudjuk-e haladni önmagunkat? Kitudunk-e lépni a komfortzónánkból?

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Hétf. 13 Márc. - 8:21

Blueeye írta:
fortis írta:Én meg sajnos semmire sem tudom azt mondani, hogy örök érvényű, csak azt, hogy lehet, hogy az. Ez azért van, mert ahogyan körülöttem, úgy bennem is semmi sem biztos.
Talán ha nem csak négyen vagy öten lennénk, hanem legalább húszan mint a régi szép kezdeti időkben, akkor a témák is jobban élnének.

Pedig az ember csak az Örök Szellemiben találhatja meg a biztonságot, mivel ami kívül van, meg a bennünk lévő bizonytalanság is változó, abban nem lehet gyökeret verni, csak elfogadni azt hogy semmi nem állandó. De ha nem tudjuk elfogadni akkor is az van.

Képzeljük csak el mennyi félelem van abban az emberben, akinek az adja meg a biztonságot, amit birtokol, plusz még a fenntartása is energiába kerül. Minél többet birtokol valaki, annál jobban birtokolják őt is a tárgyak is, a pénz is, és a kapcsolatai is.


Ahogy az öreg indián is mondta:

"Azt akarom tudni, mi ad neked erőt belülről, amikor kint már minden másnak vége van."

yes
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Kedd 14 Márc. - 9:03

Ma nem igazán tudok mivel dicsekedni, a munka mellett kevés idő marad minden más egyébre. 
Rákérdeztem az egyik kollégámtól, aki ki szokott járni az ecseri piacra, hogy szoktak e olyasféle antik bútorok lenni, öreganyáink idejéből valók? 
Azt mondja szokott lenni ilyesmi, de elég drágán árulják. Egy komód, vagy lóca 50 ezer, és hasonló árak vannak. 
- Más. Azt olvastam a hírekben, hogy Svédországból menekülnek a svédek, és egyetlen egy nőt sem lehet látni az utcákon.  Állítólag Spanyolországba, meg az Usába menekülnek, én mondjuk nem bánnám, ha nálunk is otthonra találnának. 
- Itt szépen süt a nap, reggel viszont dér volt az autók szélvédőin. 
További kellemes napot nektek, indulnom kell a boltba.  Very Happy
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Kedd 14 Márc. - 9:35

fortis írta:Ma nem igazán tudok mivel dicsekedni, a munka mellett kevés idő marad minden más egyébre. 
Rákérdeztem az egyik kollégámtól, aki ki szokott járni az ecseri piacra, hogy szoktak e olyasféle antik bútorok lenni, öreganyáink idejéből valók? 
Azt mondja szokott lenni ilyesmi, de elég drágán árulják. Egy komód, vagy lóca 50 ezer, és hasonló árak vannak. 
- Más. Azt olvastam a hírekben, hogy Svédországból menekülnek a svédek, és egyetlen egy nőt sem lehet látni az utcákon.  Állítólag Spanyolországba, meg az Usába menekülnek, én mondjuk nem bánnám, ha nálunk is otthonra találnának. 
- Itt szépen süt a nap, reggel viszont dér volt az autók szélvédőin. 
További kellemes napot nektek, indulnom kell a boltba.  Very Happy

Nézd meg a mai dizájnos bútorokat. Fűrészpor, ragasztó, kárpit, és kész. Jó drágán, semmi fantázia, tucatcucc. Egy 50 ezres jó állapotú komódért összeteheti a kezét bárki. 50 ezer nem sok, ha van rá pénze, és még az unokák is használhatják, mert sokszor kézimunka, és fából van!

Ezt a svéd dolog szerintem nem teljesen igaz. Igaz hogy jönnek a migránsok, nekem se tetszik, de a svédek sem hülyék.
Tele van a net álhírekkel. Utolsó dolog ha a migránsokkal riogatnak, akkor is ha nem kell. Itt is a félelemkeltés a cél. Mindig kiemelnek egy olyan hírt, ami bármikor máshol is megtörténhet.
Össze-vissza migránsoznak az emberek, de a családon belüli erőszak az nem erőszak. Azon nem jujjognak ennyit.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Kedd 14 Márc. - 10:53

Lehet, hogy tele van a net álhírekkel, de ha a józan észre hallgatunk, akkor azt tudhatjuk, hogy a keresztény és az iszlám kultúra között óriásiak az ellentétek. 
Volt már pár példa, hogy egyes emberek ( főleg nők) átvették a másik kultúra szokásait, és ennek megfelelően a vallásukat is megváltoztatták.
Amit most leírok nem a netről nézek utána, hanem próbálok magamtól néhány pontot összeszedni.
 keresztény kultúra                                                   Iszlám kultúra
Elfogadott az azonos neműek közötti kapcsolat-------Tiltott, keményen büntetik
A nőknek szabad akarata van---------------------------Nincs a nőknek 
Mindenkinek joga van tanulni------------------------------A nőknek nincs
A férfiak élvezhetik a szexet......................................A nők nem 
Büntetik az erőszakot--------------------------------------Engedélyezett az erőszak
Még folytathatnám sokáig de van értelme? Már ennyiből is tisztán világos, hogy a két kultúra nem igazán fér el egymás mellett.  Az iszlán identitás pedig oly mértékben bele van ezekbe az emberekbe nevelve, hogy több generáció múltán is jelen van.
Most említetted a családon belüli erőszakot mondjuk, ez nálunk nincs megengedve. A törvény bünteti, náluk viszont szabad . Ez, hogy az ilyesmi eleve szabad, nos ezért ez nagyon nem jó példa. 
Valószínűleg több millióan jönnének még Európába, amin mondjuk nem csodálkozom, mert amott éhinség és sanyarú sors van. Itt dúsan nő a fű, és megteremtetett a jóléti társadalmak.  
Amúgy nem tudom érdemes e egyáltalán erőfeszítéseket tenni, hogy a jóléti társadalmak fenn maradhassanak, mert a történelem  maga világítana rá arra, hogy a fejlettebb kultúrák idővel mindig eltűnnek, elpusztulnak, és aztán minden kezdődik elölről újak fejlődnek ki, hogy aztán azokat is elpusztíthassa valami vadabb 
Lehet mi most itt tartunk éppen, hogy hagyjuk eltűnni a kultúránkat, mivel túl fejlettek volnánk már ahhoz, hogy megtartsuk magunknak.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Kedd 14 Márc. - 11:08

Nahát, most találtam ezt a tevepata bugyi őrületet, hát igazán muris!
Very Happy Very Happy Ezek a japcsik szóval biztos, hogy nem normálisak, de azért én még kedvelem őket. 
https://888.hu/article-szexi-ha-bevag-a-bugyi
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Kedd 14 Márc. - 11:09

Én azt mondom, otthon kellene nekik segíteni, nem itt. Maradjanak otthon.

Én azt hiszem, amit te írsz, az analfabétáknál van még inkább. Ott is élnek a városokban tanult emberek, és ők átvették a modern életmódot, annak ellenére hogy még lehet hogy kendőben járnak.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Kedd 14 Márc. - 11:14

Blueeye írta:Én azt mondom, otthon kellene nekik segíteni, nem itt. Maradjanak otthon.

Én azt hiszem, amit te írsz, az analfabétáknál van még inkább. Ott is élnek a városokban tanult emberek, és ők átvették a modern életmódot, annak ellenére hogy még lehet hogy kendőben járnak.

Nem tudom láttad e azt a filmet, aminek az volt a címe, hogy " A lányom nélkül soha" Ez a film egy igaz történeten alapult és ott az arab férfi egy orvos volt, aki jó ideig amcsiban praktizált. Miután haza ment és elcsalta magával a feleségét is, hirtelen teljesen megváltozott. Ha jól emlékszem a feleségét úgy kellett kimenteni onnan, a lányával együtt. Szóval az, hogy valaki értelmiségi, még semmit sem jelent. 
Persze mindig vannak kivételek, meg jó érzésű emberek még ott is, ezt aláírom, de a szokások hatalma azért elég nagy úr.
Pontosabb leírás:
"1984-ben Betty Mahmoody férje elvitte feleségét és lányát Iránba, hogy együtt legyen a család. Előtte megesküszik feleségének, hogy nem lesz semmi bántódásuk, ha úgy döntenek, bármikor nyugodtan visszatérhetnek Amerikába. Hazudott. Az asszony eget-földet megmozgat, hogy kiszabadulhasson a szigorú iszlám törvények szerint élő család rabságából. "
Szóval akár hogy is van, azok az országok, vallások, ahol a nőknek nincsenek jogaik, azokat én alacsonyabb rendűeknek ítélem, és nem tartom jó ötletnek, hogy beözönlenek Európába, mert ez arra a mesére emlékeztet, amikor a gazda beengedte a patkányokat a házába a téli hideg elől, és a végén az történt, hogy magának a gazdának kellett elmenekülnie a saját házából, mert elüldözték őt a vendégei. 


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 14 Márc. - 11:18-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Kedd 14 Márc. - 11:18


______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Kedd 14 Márc. - 11:26

Szeretek én is tájékozódni és tudom , hogy vannak gyönyörű városok.  Azt is tudom, hogy Európai városok is vannak, amiket elönt a mocsok és a szemét. 
Pl Budapest is ilyen többek közt. Történnek gusztustalan dolgok. 
De mondjuk azért nem nyakaznak le senkit, mert mondjuk nem abba szeret bele, mint akihez az ember a lányát hozzáadni szeretné.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Kedd 14 Márc. - 12:29

Jaj, Fortis, ne migránsozzál már itt! Az a baj ezzel, hogy ki van emelve valami, ami elítélendő, és bélyeggé válik minden egyes onnan származó homlokán.  Azoknak az embereknek van arra szükségük, hogy másokat megvetendöőnek tarthassanak, akik nem képesek szembenézni önmaguk hibáival. Másokban a saját rejtett negatív tulajdonságainkat ítéljük el, ez alól NINCS kivétel.

Továbbá ... Az például nem jut eszedbe, hogy esetleg épp azért jönnek közénk olyan nagy számban, mert elkerülhetetlenné vált, hogy pont attól a régi szemlélettől megszabadulhassanak, amit itt a szemükre vetnek? Elég furcsa, hogy azt alapból feltételezik róluk, hogy el akarják terjeszteni a kultúrájukat, az meg senkinek még csak lehetőségként sem vetődik fel, hogy szabadulni jönnek a kultúrájuktól. Nem tudatosan, hanem Istentől vezetve.
És esetleg cserébe hoznak is olyan dolgokat, amikre az európaiaknak nagy szükségük volna, hogy ezt a degenerált kultúrát jobbá tegyék. Mert a mi kultúránk sem a létező kultúrák legjobbika, a mai világ egy csomó degenerált tulajdonságot fejlesztett ki a jóléti társadalmakban.

Nem akarlak meggyőzni, hogy úgy van, ahogy mondom, de azon el kéne gondolkozni, hogy még csak elvetendő ötletként sem merül fel a migránsozó európaiakban. Persze, hogy nem, mert leigázástól félnek, és azért félnek ettől, mert ők maguk leigázták a világot, és még most is le akarják igázni.

Jöhetsz nekem példákkal, hogy miket olvastál, hogy "ezek" miket művelnek Európában, de erre azt mondom, hogy olyanokat is lehet olvasni, hogy ott élők azt mondják időnként egy-egy konkrét eset kapcsán, hogy egy szó se igaz belőle. Máshol meg az európaiak ok nélküli agressziójáról lehet olvasni, szóval mindent lehet olvasni, és az ellenkezőjét is. Tehát az, hogy te milyen információval találkozol, abból csak egyetlen következtetést lehet levonni: hogy mi az, amit te hallani akarsz a világban.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Kedd 14 Márc. - 18:13

like

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Kedd 14 Márc. - 18:20

Karma - avagy amikor a fagyi visszanyal.

Mindig is nagy jövés-menés volt a világban. Ezentúl se lesz másképp, tetszik nem teszik, ez van.

Aki leigáz, azt leigázzák.

Beszélgetős oldal - Page 10 1bxsfgjk4scgdoynl75l

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Veszna Kedd 14 Márc. - 18:26

A mamám gyakorlatilag migráns volt, mert egy jobb élet reményében ment férjhez és jött Magyarországra...akkoriban az oroszok voltak démonizálva(nem mondom, voltak gondok) de egy terhes kismama nem hiszem, hogy sok vizet zavarna, aki még a nyelvet sem beszéli...aztán, mikor az anyósáék sikeresen elmarták a fiukat mellőle, egy üres disznóólban húzódott meg az anyukámmal, nagybátyámmal és nénikémmel.

Embernek maradni mindenek felett.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1361

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Kedd 14 Márc. - 19:18

Veszna írta:...aztán, mikor az anyósáék sikeresen elmarták a fiukat mellőle, egy üres disznóólban húzódott meg az anyukámmal, nagybátyámmal és nénikémmel.

Óóó, szegény! pislog
Vannak sorsok!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Kedd 14 Márc. - 21:56

Lényegében engem nem az zavar, hogy valaki arab, vagy bantu néger, mert amikor franciául tanultam, leveleztem Algériai arabbal, és Kameruni négerrel is. sőt, voltak Chillei migráns barátaim is, és voltak Mozambiki egyetemista cimboráim is. Barátkoztam Kubai csajokkal, és voltak roma haverjaim is. 
Szóval e téren ne gondoljatok felőlem rosszat, nem az emberrel van a bajom, hanem azokkal a hagyományaikkal, amikben  lealacsonyítják embertársaikat. 
Bezony a nagyvilágból pedig elég sok olyan tudósítás érkezik, ahol ilyesmire térnek ki.  
Nem szeretem az erőszakot, sem a lelki , sem a fizikai terrort.  Elítélem az ilyesmit, és ha ez az én saját rejtett negatív hibám is volna, nyíltan vállalom. 
És igen , a fehér ember is tett rengeteg szörnyűséget, és tesz is a mai napig is, de azt legalább kiemelhetném a hagyományaikban, hogy ma már a nőket partnernek nevezik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Kedd 14 Márc. - 22:48

Áprilia tüze jeget olvaszt, 
Mayra tekintete  sziklát repeszt
Veszna mosolya dalra fakaszt, 
Blueeye akarata földre rogyaszt,
Efi józansága utat mutatsz
öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Kedd 14 Márc. - 22:53

Persze, az rendben van, ha valaki elítél valamilyen ártalmas szokást, hagyományt vagy cselekedetet. (ne tudd meg, én mit gondolok a bikaviadalról pl.).
Amit írtam, azokra vonatkozott, akik komplett népeket bélyegeznek meg valami alapján. Egyként mindenkit, mintha nem lenne Köztük is mindenféle ember. Akárcsak köztünk.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 10 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

10 / 14 oldal Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.