Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beszélgetős oldal

+4
Veszna
fortis
Blueeye
Áprilia
8 posters

6 / 14 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Pént. 24 Feb. - 17:34

fortis írta:
efi írta:Nálam fordítva van. Én régen voltam szórakozottabb, pl. mentem az utcán, és valaki rákékérdezett, hogy hova megyek, és nem tudtam.

Nálam ez nem szórakozottság Efikém, hanem egyszerűen mondva inkább csak nem érint meg annyira ez a világ. Kicsit érdektelen vagyok irányába.
Mert szerinted mi a szórakozottság, ha nem az, hogy valami más jobban leköti a figyelmedet, mint a világ körülötted?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Áprilia Pént. 24 Feb. - 20:52

efi írta:Nálam fordítva van. Én régen voltam szórakozottabb, pl. mentem az utcán, és valaki rákékérdezett, hogy hova megyek, és nem tudtam. Ma már ilyen nem fordul elő. Sokkal összeszedettebben állok a világban, és sztem a spirituális gyakorlatoknak köszoiönhetően.

Ezek a gyakorlatok összefüggenek az antropozofiával? Ha publikus, mondasz pár példát? (A füleset már mondtad.)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Pént. 24 Feb. - 22:17

fortis írta:
Blueeye írta:
fortis írta:

Ez jellemző lehet szerintem. Nálunk is így van. 
A spirituális dolgokkal nem tudnám megmondani, hogy mikor kezdhettem el foglalkozni, mert ugye már gyerekként is tündéreket meg manókat kerestem minden felé. Ellenben azt elmondhatom, hogy most már nem csak úgy érzem, hanem tudom is, hogy valahol elveszek a világ felé. Ez azt jelenti, hogy nem vagyok teljes figyelemmel a jelenben, ahogy kéne. Ez pedig bizonytalanná tesz a világ felé.


Pl. a vastag betűs miben nyilvánul meg? Már ha publikus. lányvigyor

Esetleg beleveszel sokszor a magad világába és nem veszed észre?
 ( ezt is ismerem lányvigyor )

Kifelé érdektelenség. Talán ezzel ki lehet fejezni, nem tudom. 
Befelé minden sokkal érdekesebb és izgalmas.

A világ olyan amilyenné mi emberek tesszük. Ahogy bent, úgy kint.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Pént. 24 Feb. - 22:43

fortis írta:

elmondhatom, hogy most már nem csak úgy érzem, hanem tudom is, hogy valahol elveszek a világ felé. Ez azt jelenti, hogy nem vagyok teljes figyelemmel a jelenben, ahogy kéne. Ez pedig bizonytalanná tesz a világ felé.


"Látod, itt a baj. Átmentél úgy az erdőn, hogy szinte semmit sem figyeltél meg. Nem gyönyörködtél, nem örültél. Persze tudom, siettél ide, ez a cél lebegett előtted, nem értél rá, ezt akartad mondani ugye? Az emberek nagy része is így siet át az életen, mint te az erdőn. Nem lát, nem hall, csak siet, célba akar érni. Esetleg, mint te, meg akarja tudni, mi a feladata. És ha én most, hogy ideértél, azt mondanám, hogy nincs itt semmiféle feladat? Hogy a feladat éppen az lett volna, amit útközben láttál, hallottál? Mit szólnál ehhez? Vissza nem mehetsz, elölről nem kezdheted, mitévő lennél, mondd?"



Véletlenül botlottam bele ebbe az idézetbe pont most. Nem is emlékeztem, hogy elmentettem a mobilomra, sőt, magára az idézetre sem emlékeztem. Csak támadt egy olyan gondolatom, hogy megnézegetem a jegyzeteimet, és lám.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Szomb. 25 Feb. - 7:53

efi írta:
fortis írta:
efi írta:Nálam fordítva van. Én régen voltam szórakozottabb, pl. mentem az utcán, és valaki rákékérdezett, hogy hova megyek, és nem tudtam.

Nálam ez nem szórakozottság Efikém, hanem egyszerűen mondva inkább csak nem érint meg annyira ez a világ. Kicsit érdektelen vagyok irányába.
Mert szerinted mi a szórakozottság, ha nem az, hogy valami más jobban leköti a figyelmedet, mint a világ körülötted?

Hát lehet, hogy igazad van.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Szomb. 25 Feb. - 7:57

efi írta:
fortis írta:

elmondhatom, hogy most már nem csak úgy érzem, hanem tudom is, hogy valahol elveszek a világ felé. Ez azt jelenti, hogy nem vagyok teljes figyelemmel a jelenben, ahogy kéne. Ez pedig bizonytalanná tesz a világ felé.


"Látod, itt a baj. Átmentél úgy az erdőn, hogy szinte semmit sem figyeltél meg. Nem gyönyörködtél, nem örültél. Persze tudom, siettél ide, ez a cél lebegett előtted, nem értél rá, ezt akartad mondani ugye? Az emberek nagy része is így siet át az életen, mint te az erdőn. Nem lát, nem hall, csak siet, célba akar érni. Esetleg, mint te, meg akarja tudni, mi a feladata. És ha én most, hogy ideértél, azt mondanám, hogy nincs itt semmiféle feladat? Hogy a feladat éppen az lett volna, amit útközben láttál, hallottál? Mit szólnál ehhez? Vissza nem mehetsz, elölről nem kezdheted, mitévő lennél, mondd?"



Véletlenül botlottam bele ebbe az idézetbe pont most. Nem is emlékeztem, hogy elmentettem a mobilomra, sőt, magára az idézetre sem emlékeztem. Csak támadt egy olyan gondolatom, hogy megnézegetem a jegyzeteimet, és lám.

yes  Ez nagyon jó ám tetszik !

Esetleg mentségül szolgáljon önmagam számára, hogy bár végig szaladhattam az erdőn, és csak pillanatokra állhattam meg anélkül, hogy folyamatosan megfigyelhettem volna bár mi mást, azért volt ott valami mégis amit talán mégis megfigyelhettem, és talán jobban mint az átlag.  A másik oldalt, az álmok terén. 
Valamikor régen ugye szóba került a dianetika, hogy eljártam oda egy darabig, de vissza hökkentem amikor az a téma került elő, hogy meg kell szabaduljak az álmaimtól.  Mint clear személy, az embernek nincs szüksége  álmokra. Na ez nálam nem így működik. nekem szükségem van rá, mert nélküle valóban kevesebbé válna a világ.


A hozzászólást fortis összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 25 Feb. - 8:05-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Szomb. 25 Feb. - 8:03

Maga az ÚT a fontos! öröm

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Szomb. 25 Feb. - 8:18

Blueeye írta:Maga az ÚT a fontos! öröm
Nekem van egy olyan gondolatom, hogy az út sosem tér véget. Lehet, hogy elfeledkezünk róla, és egy másikra lépünk, de ha van olyan helyzet, hogy visszatekinthessünk, akkor megláthatnánk, hogy minden út csupán egy állomás.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Szomb. 25 Feb. - 9:23

Igen, csak az imént vallottuk be mindnyájan, hogy félig-meddig csukott szemmel megyünk végig az úton.
Majd rögtön ezután okosakat mondunk az út fontosságáról.

"Ős patkány terjeszt kórt közöttünk,
a meg nem gondolt gondolat."

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Szomb. 25 Feb. - 9:45

Beszélünk bölcsességeket anélkül, hogy azok megérintenének bennünket. Mert ha igazán belegondolnánk azokba, amiket mondunk, akkor azok kötelező erővel hatnának ránk. Akkor azt mondanánk magunknak: Holnaptól, sőt! mától a világra nyitott szemmel élek, mert amiért most itt élek a Földön, azt a világban találom meg.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Szomb. 25 Feb. - 10:59

Teljesen igazad volna Efi, de hát a lehetőség örökké fenn áll.Mindig van lehetőség újra felállni és újból neki kezdeni.
 Jó ezek nagy szavak, meg nem is tisztem, hogy pont én hozakodjak vele elő, de lényegében mind tudjuk, mi lenne a helyes és a jó a számunkra.  Pont ebben van a lényeg, hogy tudjuk, és mégsem tesszük. Ezért nem vagyunk tökéletesek, és én a legkevésbé, hiszen elmondtam miért. 
Amúgy ez sok minden más oldalon is  igaz, pl ha volnának is törekvéseink, a kezdeti lendület valahol mindig megtörik. Nem törvényszerű, de vélhetően általános.  Attól tartok ez így hat ránk az élet minden területén. 
Tisztelet a kitartóknak !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Szomb. 25 Feb. - 11:57

fortis írta:
ha volnának is törekvéseink, a kezdeti lendület valahol mindig megtörik. Nem törvényszerű, de vélhetően általános.  
Mert a törekvéseink forrás nélküliek.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Szomb. 25 Feb. - 12:26

fortis írta: Pont ebben van a lényeg, hogy tudjuk, és mégsem tesszük. Ezért nem vagyunk tökéletesek
Nem, nem tudjuk, mert valójában nem is akarjuk tudni.
Nem gondolunk bele igazán, csak úgy felszínesen, mert ha belegondolnánk, akkor változtatni kéne. Ezért inkább becsukjuk az elménket.
Ez nem tökéletesség, vagy tökéletlenség kérdése.
Ez a fel nem ébredettség. Minden ember felébredhetne, mert képes rá, csak nem akar.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Szomb. 25 Feb. - 12:40

efi írta:
fortis írta:
ha volnának is törekvéseink, a kezdeti lendület valahol mindig megtörik. Nem törvényszerű, de vélhetően általános.  
Mert a törekvéseink forrás nélküliek.
Ezt hogy érted Efi, tudnál példával magyarázatot hozni?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Szomb. 25 Feb. - 12:54

fortis írta:
mind tudjuk, mi lenne a helyes és a jó a számunkra.  Pont ebben van a lényeg, hogy tudjuk, és mégsem tesszük.

"Mi már annyira tudjuk a válaszokat
 Hogy az Édenig ér fel a rengeteg okosság"
(Zorán)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Szomb. 25 Feb. - 13:08

efi írta:
fortis írta:
mind tudjuk, mi lenne a helyes és a jó a számunkra.  Pont ebben van a lényeg, hogy tudjuk, és mégsem tesszük.

"Mi már annyira tudjuk a válaszokat
 Hogy az Édenig ér fel a rengeteg okosság"
(Zorán)
Tudjuk és nem tudjuk.  Very Happy
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Áprilia Szomb. 25 Feb. - 23:42

efi írta:Igen, csak az imént vallottuk be mindnyájan, hogy félig-meddig csukott szemmel megyünk végig az úton.
Majd rögtön ezután okosakat mondunk az út fontosságáról.

"Ős patkány terjeszt kórt közöttünk,
a meg nem gondolt gondolat."

efi írta:Beszélünk bölcsességeket anélkül, hogy azok megérintenének bennünket. Mert ha igazán belegondolnánk azokba, amiket mondunk, akkor azok kötelező erővel hatnának ránk. Akkor azt mondanánk magunknak: Holnaptól, sőt! mától a világra nyitott szemmel élek, mert amiért most itt élek a Földön, azt a világban találom meg.

efi írta:
fortis írta: Pont ebben van a lényeg, hogy tudjuk, és mégsem tesszük. Ezért nem vagyunk tökéletesek
Nem, nem tudjuk, mert valójában nem is akarjuk tudni.
Nem gondolunk bele igazán, csak úgy felszínesen, mert ha belegondolnánk, akkor változtatni kéne. Ezért inkább becsukjuk az elménket.
Ez nem tökéletesség, vagy tökéletlenség kérdése.
Ez a fel nem ébredettség. Minden ember felébredhetne, mert képes rá, csak nem akar.

like
A napokban el kezdtem olvasni itteni régi hsz-eimet. Nagyon tanulságos volt. A nagy dumálás utóbb mind-mind valótlannak bizonyult.
És meghasonlottam. Ezért nem írkálok már annyit. Nem tudok én semmit. Hazudozok. Óhatatlanul.
És amiket itt írtál Efi, nagyon igaz! Teljesen lejött nekem a napokban, ahogy visszaolvasgattam magam.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Vas. 26 Feb. - 8:09

efi írta:

Ez a fel nem ébredettség. Minden ember felébredhetne, mert képes rá, csak nem akar.

yes

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Vas. 26 Feb. - 8:10

fortis írta:
efi írta:
fortis írta:
mind tudjuk, mi lenne a helyes és a jó a számunkra.  Pont ebben van a lényeg, hogy tudjuk, és mégsem tesszük.

"Mi már annyira tudjuk a válaszokat
 Hogy az Édenig ér fel a rengeteg okosság"
(Zorán)
Tudjuk és nem tudjuk.  Very Happy

Pl. ne játszd a hülyét! Very Happy

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Vas. 26 Feb. - 8:12

Áprilia írta:
efi írta:Igen, csak az imént vallottuk be mindnyájan, hogy félig-meddig csukott szemmel megyünk végig az úton.
Majd rögtön ezután okosakat mondunk az út fontosságáról.

"Ős patkány terjeszt kórt közöttünk,
a meg nem gondolt gondolat."

efi írta:Beszélünk bölcsességeket anélkül, hogy azok megérintenének bennünket. Mert ha igazán belegondolnánk azokba, amiket mondunk, akkor azok kötelező erővel hatnának ránk. Akkor azt mondanánk magunknak: Holnaptól, sőt! mától a világra nyitott szemmel élek, mert amiért most itt élek a Földön, azt a világban találom meg.

efi írta:
fortis írta: Pont ebben van a lényeg, hogy tudjuk, és mégsem tesszük. Ezért nem vagyunk tökéletesek
Nem, nem tudjuk, mert valójában nem is akarjuk tudni.
Nem gondolunk bele igazán, csak úgy felszínesen, mert ha belegondolnánk, akkor változtatni kéne. Ezért inkább becsukjuk az elménket.
Ez nem tökéletesség, vagy tökéletlenség kérdése.
Ez a fel nem ébredettség. Minden ember felébredhetne, mert képes rá, csak nem akar.

like
A napokban el kezdtem olvasni itteni régi hsz-eimet. Nagyon tanulságos volt. A nagy dumálás utóbb mind-mind valótlannak bizonyult.
És meghasonlottam. Ezért nem írkálok már annyit. Nem tudok én semmit. Hazudozok. Óhatatlanul.
És amiket itt írtál Efi, nagyon igaz! Teljesen lejött nekem a napokban, ahogy visszaolvasgattam magam.

Ja, hát akkor is hazudunk, amikor nem, mert nem tudjuk az igazságot alapból. Embarassed

"Sok beszédnek sok az alja." - szokta mondani a nagymamám.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Vas. 26 Feb. - 8:18

Én nem értek egyet ebben Efivel, és úgy tűnik rád nem jó hatással voltak ezek az idézetek Áprilia. 
Természetesen igazat is adok neki, de mégsem tudok vele egyet érteni, mert nagyon sok olyan igazság és bölcsesség van, amikről igen is, hogy tudunk, mégsem teszünk érte semmit sem. 
Gondolj bele csak a dohányzásba, vagy az alkohol fogyasztásába. 
Mindenki tisztában van vele, hogy az egyik a tüdőnek, míg a másik főként a májnak árt. Ismerjük a következményeit tudjuk mi várható.  Rengeteg ember ennek a tudásnak a birtokában mégis dohányzik és iszik. Nem igaz, hogy alszanak és nem tudnak róla. Egyszerűen csak nem érdekli őket. 
-Egy jobb példa. Nagyon is tisztában vagyunk vele, és tudjuk, hogy a jelen pillanatra kellene koncentrálnunk , és meglátni, felfedezni a világ szépségét. 
Tudjuk, hogy ezt kellene tennünk, tisztában vagyunk vele. Mi mégis rohanunk, és nem hagyunk magunknak időt rá. De ez nem jelenti azt, hogy ne tudnánk , hogy kellene cselekednünk. 
Ezernyi ilyen példa volna még, ezért cáfolnám nem értek egyet Efivel, mondván:
Nem, nem tudjuk, mert valójában nem is akarjuk tudni.
Nem gondolunk bele igazán, csak úgy felszínesen, mert ha belegondolnánk, akkor változtatni kéne. Ezért inkább becsukjuk az elménket "
Mert szerintem igen is, hogy akarjuk tudni, és igen is, hogy belegondolunk, csak a kitartásunk hiányában, amit elhomályosít az a rohanás amit életvitelünknek nevezhetnénk tán, eltereli a figyelmünket arról, hogy megvalósíthassuk azt, amiről  tudomásunk van, és  tudásunk létezik. 


Ezek a gondolatok kétélűek, mert a tudás az egy dolog, és figyelmen kívül hagynunk azt, az egy másik.  Mégis a kettő párhuzamosan együtt jár. 
Ezért nem volna szabad szerintem egyoldalúan tekinteni a fentebbi idézetekre. 
Mert az idézetek jók, csak egyoldalúan tekinteni rá hiba volna. 
Ezért írhatom, hogy nekem is tetszik , de nem tudok vele mégsem egyoldalúan egyet érteni. 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Vas. 26 Feb. - 8:54

Igaz, Fortis, de én az általunk hirdetett spirituális igazságokról beszéltem, mint ahogy a beszélgetés is abból a spirituális igazságból indult, és e köré szerveződött, hogy az Út a lényeg.


A hozzászólást efi összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 26 Feb. - 9:11-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Vas. 26 Feb. - 9:02

Áprilia írta:


 

A napokban el kezdtem olvasni itteni régi hsz-eimet. Nagyon tanulságos volt.
Látod, van értelme a fórumozásnak.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Áprilia Vas. 26 Feb. - 9:19

efi írta:
Áprilia írta:


 

A napokban el kezdtem olvasni itteni régi hsz-eimet. Nagyon tanulságos volt.
Látod, van értelme a fórumozásnak.

Ebből a szempontból igazad van. Ha az ember olvasgatja a régi önmagát dögivel - azaz kap egy zuhanyt saját magából -, akkor ha szerencséje van, rálát magára.
(Csak túl soknak és nehézkesnek találom mindehhez a "fejlődéshez" az itt eltelt 5 évet. Tehát időarányosan nem biztos, hogy megéri. Mert ezt az időt fordíthattam volna/fordíthatnám a befelé figyelésre is, nem pedig a kifelé figyelésre. A fórumozás a kifelé figyelésről szól és én nagyon elvetettem a súlykot. A jovoben erre is figyelnem kell.)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Áprilia Vas. 26 Feb. - 9:21

Blueeye írta:
Áprilia írta:
efi írta:Igen, csak az imént vallottuk be mindnyájan, hogy félig-meddig csukott szemmel megyünk végig az úton.
Majd rögtön ezután okosakat mondunk az út fontosságáról.

"Ős patkány terjeszt kórt közöttünk,
a meg nem gondolt gondolat."

efi írta:Beszélünk bölcsességeket anélkül, hogy azok megérintenének bennünket. Mert ha igazán belegondolnánk azokba, amiket mondunk, akkor azok kötelező erővel hatnának ránk. Akkor azt mondanánk magunknak: Holnaptól, sőt! mától a világra nyitott szemmel élek, mert amiért most itt élek a Földön, azt a világban találom meg.

efi írta:
Nem, nem tudjuk, mert valójában nem is akarjuk tudni.
Nem gondolunk bele igazán, csak úgy felszínesen, mert ha belegondolnánk, akkor változtatni kéne. Ezért inkább becsukjuk az elménket.
Ez nem tökéletesség, vagy tökéletlenség kérdése.
Ez a fel nem ébredettség. Minden ember felébredhetne, mert képes rá, csak nem akar.

like
A napokban el kezdtem olvasni itteni régi hsz-eimet. Nagyon tanulságos volt. A nagy dumálás utóbb mind-mind valótlannak bizonyult.
És meghasonlottam. Ezért nem írkálok már annyit. Nem tudok én semmit. Hazudozok. Óhatatlanul.
És amiket itt írtál Efi, nagyon igaz! Teljesen lejött nekem a napokban, ahogy visszaolvasgattam magam.

Ja, hát akkor is hazudunk, amikor nem, mert nem tudjuk az igazságot alapból. Embarassed

"Sok beszédnek sok az alja." - szokta mondani a nagymamám
.

Szeretem azt az egyszerűséget, ahogy megfogalmazod a dolgokat. yes

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Áprilia Vas. 26 Feb. - 9:25

Áprilia írta:
efi írta:
Áprilia írta:


Látod, van értelme a fórumozásnak.

Ebből a szempontból igazad van. Ha az ember olvasgatja a régi önmagát dögivel - azaz kap egy zuhanyt saját magából -, akkor ha szerencséje van, rálát magára.
(Csak túl soknak és nehézkesnek találom mindehhez a "fejlődéshez" az itt eltelt 5 évet. Tehát időarányosan nem biztos, hogy megéri. Mert ezt az időt fordíthattam volna/fordíthatnám a befelé figyelésre is, nem pedig a kifelé figyelésre. A fórumozás a kifelé figyelésről szól és én nagyon elvetettem a súlykot. A jovoben erre is figyelnem kell.)

Állítólag, ha már rálátunk magunkban valamire, az már azt jelenti, hogy meggyengült, ezert tudott egyaltalan a felszínre kerülni, vagy mi.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Áprilia Vas. 26 Feb. - 9:26

Áthozat a Nyársalóból (?):

efi írta:Máshova írtam, ott épp nem volt aktuális, de ha már megfogalmaztam, szerintem érdemes meghagyni:

Úgy a szerencsés hozzátenni a magunk gondolatát egy beszélgetés szövedékéhez, hogy előtte újraolvassuk a korábbi hozzászólásokat is, mert akkor vagyunk képben. Szerencsés esetben egy témáról közösen alkotjuk meg a képet. Ettől a közösen megrajzolt képtől lesz termékeny egy beszélgetés. De a közös "rajzhoz" az kell, hogy mindenki ugyanazt a képet (témát) nézze és "rajzolja".
Más területekre akkor érdemes elkanyarodni a felmerültek apropóján, szerintem, ha az eredeti téma már kimerült. Vagy pedig egy másik topikban, párhuzamosan.

yes

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Áprilia Vas. 26 Feb. - 9:27

Már megint beraktam egymás után 5 hsz-t. Hãt nem borzasztó? facepalm

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Vas. 26 Feb. - 9:30

Áprilia írta:
efi írta:
Áprilia írta:


 

A napokban el kezdtem olvasni itteni régi hsz-eimet. Nagyon tanulságos volt.
Látod, van értelme a fórumozásnak.

Ebből a szempontból igazad van. Ha az ember olvasgatja a régi önmagát dögivel - azaz kap egy zuhanyt saját magából -, akkor ha szerencséje van, rálát magára.
(Csak túl soknak és nehézkesnek találom mindehhez a "fejlődéshez" az itt eltelt 5 évet. Tehát időarányosan nem biztos, hogy megéri. Mert ezt az időt fordíthattam volna/fordíthatnám a befelé figyelésre is, nem pedig a kifelé figyelésre. A fórumozás a kifelé figyelésről szól és én nagyon elvetettem a súlykot. A jovoben erre is figyelnem kell.)

Nem tudom mi gátolhat abban, hogy a kifelé figyelés mellett ugyan úgy befelé is figyelj? Az elmúlt 5 év pedig elég sokat adhatott magából, mert ennek köszönhetően erre is rájöhettél amire.  Szerintem soha semmit sem szabad bánni, mert semmi sem volt hiábavaló. Mindig tanul az ember. ha nem itt fórumoztál volna 5 éven keresztül, akkor valami másra fordítottad volna a figyelmedet, és akkor lehet most azt ugyan úgy bánnád. 

" Sorsunk az égiek akarata"- mondják a Goblinos filmben. 
Arra gondolok Áprilia, ha itt kellett lenned, akkor ez volt a sorsod.  
Ha úgy véled nem kell belefolynod beszélgetésekbe, és kevesebbet írsz majd, akkor az lesz a sorsod.  De nem minden a te döntésed, még ha annak is tűnik, ezért semmit se bánj !

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11334

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Áprilia Vas. 26 Feb. - 9:33

Egy szóval se mondtam, hogy bánom. Megfigyeléseket tettem és azokat leírtam. Nem kell kiforgatni a szavaimat és helytelen következtetést levonni belőlük.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 6 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

6 / 14 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.