Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Általános beszélgetés, hozzászólás

4 posters

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  Áprilia Pént. 28 Feb. - 10:12

Azt hogy csinálod, hogy mindennap emlékszel az álmaidra? Nálam ez nagyon hullámzó.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  ymor Pént. 28 Feb. - 20:21

Nálam is hullámzó, de ha azzal a szándékkal alszom el, hogy emlékezni fogok egy álmomra és felébredek utána akkor rendszerint egyszer felébredek és akkor még élénken emlékszem is. Ha nem vagyok lusta felkelni és vázlatot írni az álomról, akkor visszaalvás után reggel teljes részletességgel fel tudom idézni. 

Azt már nem mondogatom elalvás előtt, hogy minden álmomra emlékezni fogok, mert akkor akár 5 álomra is emlékszem és elég fáradtan kelek reggel. Sokszor emlékszem non-REM álmokra is, de azokat nem írom le, mert nincs követhető cselekményük, csak gyorsan váltakozó mozaikok.

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  fortis Vas. 1 Márc. - 7:10

Gondolom nincs köze a kettőnek egymáshoz, de mégis feltűnt némi hasonlóság. 
Részlet az álomból:  "Végre odaértem egy mólóhoz, ahol elég sok ember tartózkodott, de aztán rájöttem gyorsan, hogy ezek legnagyobb többsége iskolás gyerekek, így rájuk nem számíthattam.  Egy kis hajó hagyta el éppen a mólót én még éppen hogy ráugorhattam, így megszabadulhattam az üldözőmtől. Aztán ismét az a másik férfi jutott az eszembe, és egy jelenet, amit a Dunában úszik a hideg vízben.  Reméltem megússza, de aztán felébredtem. "

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  Áprilia Vas. 1 Márc. - 12:01

fortis írta:Gondolom nincs köze a kettőnek egymáshoz, de mégis feltűnt némi hasonlóság. 
Részlet az álomból (fortis) "Végre odaértem egy mólóhoz, ahol elég sok ember tartózkodott, de aztán rájöttem gyorsan, hogy ezek legnagyobb többsége iskolás gyerekek, így rájuk nem számíthattam.  Egy kis hajó hagyta el éppen a mólót én még éppen hogy ráugorhattam, így megszabadulhattam az üldözőmtől. Aztán ismét az a másik férfi jutott az eszembe, és egy jelenet, amit a Dunában úszik a hideg vízben.  Reméltem megússza, de aztán felébredtem. "

Tényleg!
Ymor: “ Biztatom a másik férfit hogy rohanjom amijen gyorsan csak tud, hátha a móló végén még fel tud ugrani a hajóra. Lelki szemeim előtt elképzelem, hogy  én hogy rohannék, ugranék egyre lejjebb a rönkökön. Nagyon nehéz lenne nem elesni, a végén nem lenne hely megállni, ha már túl messze lenne a hajó, de nem is mérlegelném, ugranék, mégha a folyoba zuhannék is. A férfi nem ilyen elszánt. Látom hogy többszor lassít, hezitál, nem teljes erőbedobással fut, le is marad a hajóról. Talán jön majd egy másik hajó, talán jó lesz ahhoz is a talált kulcs, vagy sikerül megfejteni annak is a rejtvényét gondolom- nem adom fel.”

Ymor álma mintha arról a férfiról szólna, aki fortis álmában nem érte el a hajót és a Dunában úszott. Fortis meg elérte a hajót. Shocked

Habár túl nagy a két álom közt eltelt idő. Fortis február 17-én álmodta, ymor pedig február 29-én.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  ymor Vas. 1 Márc. - 14:30

Tényleg meglepő a hasonlóság, de inkább véletlen.

Tudom minden szintjén mit jelent az én álmom. asd másik topikban lévő hozzászólásán napokig gondolkodtam, hogy mivel bírhatnám jobb belátásra, de végül beláttam, hogy neki kell megvívnia a saját csatáját. Ebben az álomban asd a másik férfi, akinek sosem láttam az arcát. Közös a célunk. Ö tudja, hol a kulcs, én nem. Én elszánt vagyok, ő feladni készül.

A többi tárgyi elem onnan jön, hogy vacsora nélkül feküdtem le, éhes voltam éjszaka. Szeretem az olajos halat, ezért azt hoz a hajó, zsúfolásig tele, az a vágíott kincs, jelképesen a tudatos álmodás. A hajó és a folyó onnan jöhetett, hogy onnan származnak a halak. A hajóskapitány arra hasonlit aki naponta az ebédemet hozza.


A hozzászólást ymor összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 1 Márc. - 15:42-kor.

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  fortis Vas. 1 Márc. - 14:40

Az én álmom idején pedig valakit kihalásztak a Dunából, aki a folyó azon szakaszán lehetett a vízben amelyikről én álmodhattam. ( Legalábbis utólag a hírekben erről tájékoztattak.)
Mondjuk erre is lehet mondani, hogy véletlen, és persze ymor álmának hasonlóságára is, hogy véletlen.  
Néha elég fura véletlenek adódnak így hasonlóság terén, épp ez járt a fejemben és az, hogy az is mekkora véletlen már, hogy ugyan azon a fórumon osztottuk meg egymással, ahol alig vagyunk egy páran. 
Amúgy én sem gondolnék másra, csak  feltűntek a hasonlóságok azért írtam ide. 
Szóval ennyi.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  Áprilia Vas. 1 Márc. - 15:00

Én meg azt álmodtam szombatra virradóra, hogy az autóm mindkét első visszapillantó tükrét behajtotta valaki. Amikor később a valóságban elindultunk az autóval, tényleg be volt hajtva az egyik tükör. lányvigyor

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  fortis Vas. 1 Márc. - 15:23

Shocked

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty beszélgetések

Témanyitás  ymor Vas. 1 Márc. - 15:39

"A tudás keresőinek, és különösképpen a nagualoknak folyamatosan készenlétben kell állniuk, a szellem megnyilatkozásaira várva. Ezeket a megnyilatkozásokat a szellem gesztusainak vagy egyszerűbben előjeleknek, ómeneknek nevezik."




Figyelnünk kell a jeleket, csak az a baj, hogy nem tudjuk biztosan értelmezni őket. Álmomban nem logikus következtetés útján jöttem rá, hogy a rejtvénynek a "kulcs" a megfejtése, egyszerűen csak tudtam. Eddig a "kulcs"-ra ugy gondoltam, hogy elvont jelentése van, azt üzeni az álom, hogy keresnem kell az álmodásomhoz a jelképes kulcsot. Tegnap volt egy olyan megérzésem, hogy a kulcs sokkal inkább konkrét üzenet lehetett, Castaneda könyveiben többszor is említ eljárásokat, amit kulcsnak nevez bizonyos dolgok eléréséhez. Átnézem a könyveket, hátha így üzent az álom, hogy mit gyakoroljak.


Ami még felmerült bennem, hogy igazából a kéz a kulcs, amikor feltartotta a kezét is mutatta, amiben a kulcs volt. Keresd meg a kezed álmodban volt Castaneda első álmodási feladata. Lehet ezt a részt komolyabban kell vennem.


A hozzászólást ymor összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 1 Márc. - 17:57-kor.

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  Áprilia Csüt. 5 Márc. - 21:40

taps

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  Áprilia Hétf. 9 Márc. - 11:03

A belső csendet hogy csinálod?
Neked tényleg működik a balkéz kisujj technika? Szertefoszlik az álom, ha rámutatsz és nem valós? Találtál már ezzel a technikával valódi energiát hordozó tárgyat/lényt, ami nem foszlott szerte?
(Én még nem próbáltam ezt a technikát.)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  ymor Hétf. 9 Márc. - 13:54

Áprilia írta:A belső csendet hogy csinálod?
Neked tényleg működik a balkéz kisujj technika? Szertefoszlik az álom, ha rámutatsz és nem valós? Találtál már ezzel a technikával valódi energiát hordozó tárgyat/lényt, ami nem foszlott szerte?
(Én még nem próbáltam ezt a technikát.)
A belső csend nehéz. Azt akarom, hogy ne gondoljak semmire és csendben maradok. Persze egy idő után valami gondolat beugrik, de gyorsan leállítom és igyekszem újra csendben maradni. Szemekkel felfelé nézek, ahogy alvás közben áll a szemünk. Don Juan javaslatát is ki szoktam próbálni. Háromszor kimondom, hogy "szántszándék" miközben arra gondolok, amit akarok, hogy csendben maradok és akkor csendben maradok. Ugyan olyan, mint amikor normálisan álmodsz, akkor sem beszélgetsz magadban csak észlelsz. Nappal is érdemes gyakorolni, többszörös, masszív ingerekkel elárasztani az agyat, hogy ne legyen kapacitása a belső párbeszédre, csak figyeljen. 

A kisujj nekem működött, nem eltűnik az álom, hanem eltűnik az adott tárgy vagy személy akire rábökök. Egyszerűen semmi nam marad a helyén vagy átalakul egy másik dologgá. Valódi energiát, "felderítőt" még nem találtam.

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  fortis Kedd 10 Márc. - 6:14

Miért ne lenne szex T álomban? Vagy csak te nem akartál? A szex nem zúzza szét a T álmot.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  ymor Kedd 10 Márc. - 14:44

TA szex egy bizonyos izgalmi szint felett mindig felébreszt, mert annyira csak arra fixálom a figyelmemet. Én nem akarom erre pazarolni a TA-t, ezt ébren is tudom csinálni és ébren jobb is. 

Talán kicsit paranoid is vagyok, tartok az energia parazitáktól, amik az érzelmeink energiájával táplálkoznak, ha léteznek.

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  fortis Kedd 10 Márc. - 15:09

Ezekkel egyetértek.  Hmm amúgy csak az elméletre gondoltam.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  fortis Szomb. 14 Márc. - 17:38

yes
Épp ma beszélgettem egy ismimmel, aki azt kérdezte tőlem, hogy szoktam e enni álmomban? Azt feleltem, hogy igen, néha szoktam, és elmeséltem neki, hogy amikor sütiket ettem, milyen finomak is voltak, ami azt jelenti, hogy álomban ízeket is lehetséges érzékelni. 
Nos részedről ezt úgy tűnik megerősítetted a cseresznye ízével.  Smile

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  fortis Vas. 15 Márc. - 6:50

ymor írta: Egy erdőben egy férfi és egy nő mentek valahová egy ösvényen. A férfi ment elöl, az álmodásról magyarázott a nőnek, 

Ettől a részlettől olyan dejavum volt, mintha én ezt már álmodtam volna. A szereplői pedig Áprilia és én voltunk.  Visszakerestem 2017-ig a tudatosak között, de sajnos nem találtam.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  ymor Vas. 15 Márc. - 21:30

fortis írta:yes
Épp ma beszélgettem egy ismimmel, aki azt kérdezte tőlem, hogy szoktam e enni álmomban? Azt feleltem, hogy igen, néha szoktam, és elmeséltem neki, hogy amikor sütiket ettem, milyen finomak is voltak, ami azt jelenti, hogy álomban ízeket is lehetséges érzékelni. 
Nos részedről ezt úgy tűnik megerősítetted a cseresznye ízével.  Smile
Ettél-e már furcsa, nem ételnek számító dolgokat? Emlékszem egy álmomra amiben aluminiun vezetéket ettem.

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  fortis Hétf. 16 Márc. - 19:27

Hát az alumínium sem piskóta, szóval én meg benzint ittam álmomban. Nagyon fura volt az íze, ne kérdezd milyen, mert nem tudom megmondani, benzin ízű.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  ymor Kedd 17 Márc. - 16:48

fortis írta:Hát az alumínium sem piskóta, szóval én meg benzint ittam álmomban. Nagyon fura volt az íze, ne kérdezd milyen, mert nem tudom megmondani, benzin ízű.
*Benzint én valóságban is kóstoltam már.

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  fortis Kedd 17 Márc. - 18:30

Na és milyen ízű volt?  Very Happy

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  fortis Kedd 17 Márc. - 18:33

Részemről úgy történt, hogy meghaltam és miután hiába próbáltam kontaktust teremteni a párommal, egy idő után meguntam a tehetetlenséget, és valahogy oda jutottam a háztól nem messze levő benzinkúthoz. Ott találkoztam négy öt hozzám hasonló alakkal, akikkel tudtam beszélni és ők vicceltek meg vele  Very Happy Very Happy

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  ymor Kedd 17 Márc. - 20:37

fortis írta:Na és milyen ízű volt?  Very Happy
Én serdülő koromban csővel benzint szívtam le abból az álmaimban visszatérően megjelenő bizonyos "piros zsiguli"-nk tankjából, amire kísérleteimhez volt szükségem. Kicsit megszaladt és a számba is jutott. Nem volt kellemes érzés, rögtön nyáladzani kezdtem és köpködtem, amíg érezem az ízét. Egyébként fémes íze volt, akkoriban még ólmozott volt a benzin.

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  fortis Szer. 18 Márc. - 15:40

Mi lehet a baj ezzekl a légzéssel, bele fúrod a fejedet a kispárnádba?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  ymor Szer. 18 Márc. - 19:21

fortis írta:Mi lehet a baj ezzekl a légzéssel, bele fúrod a fejedet a kispárnádba?
Párna nélkül alszom, nem záródig el az orrom.

Csak hason fekve és csak TA-ban veszem észre.

Két elméletem van, de lehet, hogy egyik sem igaz.

1. alvás alatt nagyon felületesen légzünk és lassan, az agyunknak kevesebb oxigénre van szüksége mert csökkentett funkcióval működik. Amikor tudatosulunk teljes kapacitásra kell kapcsoljon az agy, a megnövekedett igényt nem fedezi a felületes légzés.
Pl az előző álomban amig öntudatlanul álmodtam addig mindent élesen láttam, abban a pillanatban hogy tudatossá váltam minden elhomályosult, mintha besötétedett volna. Másik álomban amiben sikerült szaporább légzésre bírnom az alvó testem minden kép kitisztult.

2. mivel mindig csak hason fekve fordul elő lehet, hogy TA ban még mélyebben ellazul a testem és nem elég a légzőizmaim ereje ilyenkor, hogy megemelje az egész testemet. Oldalt fekve ez nem probléma, de ugy nem tudok elllazultan sokáig feküdni, mert megfájdulnak a vállaim. Ha nem vagyok álmos így sosem tudok elaludni sajnos.

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  fortis Csüt. 19 Márc. - 15:24

Nos azt gondolnám, hogy a hason fekvő mód lehet az oka, amire tippelnél. Igen ez elképzelhető lehet, hogy a test ernyedt állapotában nem tud megfelelően úgy funkcionálni ahogyan kellene, ezért nem is nagyon javasolt a hason fekvés, azt mondják a szívet is jobban megterheli, mintha hanyatt feküdne az ember.  Részemről is ez kicsit problémás, mert hanyatt fekve elég jól el tudok lazulni, de nem tudok elaludni. Nekem is csak hason fekve megy.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty beszélgetés

Témanyitás  fortis Szomb. 21 Márc. - 10:09

Hmm az életünk is csak egy játék, még ha nem is visszajátszható, na de hát ki tudja.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  fortis Szomb. 28 Márc. - 7:53

Ha úgy érzed ennek itt nem lenne helye, akkor törölni fogom. 
Szóval egy kérdés:
Idézet Ymortól
"A szándékozást elvileg nem lehet hétköznapi figyelemmel megérteni, mert a második figyelem tartományára és az energia testre vonatkozik. Don Juan is nagyon homályosan fogalmaz."


-Azt vajon hová soroljuk, amikor szeretnél valamit és bár nem azonnal, de az élet elhozza a számodra? 
-Vagy azt hová amikor gondolsz valamire minden szándék nélkül és bekövetkezik? ( akár abban a pillanatban)

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  ymor Szomb. 28 Márc. - 14:22

fortis írta:"A szándékozást elvileg nem lehet hétköznapi figyelemmel megérteni, mert a második figyelem tartományára és az energia testre vonatkozik. Don Juan is nagyon homályosan fogalmaz."


-Azt vajon hová soroljuk, amikor szeretnél valamit és bár nem azonnal, de az élet elhozza a számodra? 
-Vagy azt hová amikor gondolsz valamire minden szándék nélkül és bekövetkezik? ( akár abban a pillanatban)
A kettő nem feltétlen zárja ki egymást. Létezhet valami úgy, hogy nem lehet róla a mindennapi tudatosságban beszélni. Viszont meg lehet tapasztalni, pont így ahogy leírod. A világ  emberként felfogható részéről (tonal) tudunk beszélni, a mindenség forrásáról, az ember által megragadható részen túliról (nagual) nem. Nehéz elfogadni mondja Don Juan, hogy a beszéd (= mindennapi gondolkodás) használata nélkül is létezhet tudás. A csendes tudás, ami ugyan úgy mindannyiunk része csak már nem használjuk. Az ehhez való visszatérés a látás. A szándékozás is a csendes tudás része. Nem lehet racionálisan megvizsgálni, mert nem lehet reprodukálni, a elgondolkodol rajta akkor kitalációnak tűnik az egész, de a hatását meg lehet tapasztalni tehát mégis létezik.


"az emberiség eltávolodott az absztrakttól, bár valaha bizonyosan közel volt hozzá. Ez kellett legyen a bennünket életben tartó erő. De aztán történt valami, ami elhívott minket tőle, és most képtelenek vagyunk visszatérni hozzá. Azt mondta, évekig tart, míg a tanítvány képes lesz arra, hogy visszatérjen az absztrakthoz, azaz tudatára ébredjen annak, hogy a tudás és a beszélt nyelv egymástól függetlenül is létezhet.

Don Juan megismételte, hogy az absztrakthoz való visszatérésben az jelenti számunkra a legnagyobb nehézséget, hogy nem vagyunk hajlandóak elfogadni, hogy szavak, sőt gondolatok nélkül is létezhet tudás"

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Beszélgetések

Témanyitás  fortis Szomb. 28 Márc. - 14:25

Talán maguk a tudatos álmok létezése is a szándék eredményeként születhetnek. 
Pl ha elvégzed napközben a valóságteszteket, és teszed ezt automatikusan akár szokássá válva, elkerülhetetlen, hogy ez ne hasson az álombéi  tudatállapotunkra valamilyen módon.   Maga a valóság teszt tulajdonképpen valahol a nemtevések kategóriájába tartozhat, és így innen nézve a nemtevések hozzák az eredményt, avagy teljesítik be a szándék akaratát. nem a mi akaratunkat, hanem a szándékét. 
- Ha mondjuk viszont elalvás előtt kinyilvánítod az akaratodat azzal mondjuk, hogy tudatosan akarsz álmodni, ezt így nem igazán tudom hová sorolni, hiszen ez a te akaratod és nem a szándéké. 
Már bocsánat, de ha a kettőt összehasonlítanám, az egyik olyan, mintha jutalomként jelentkezne, míg a másik olyan kierőszakolt.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Általános beszélgetés, hozzászólás Empty Re: Általános beszélgetés, hozzászólás

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.