Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A hit

+9
Blueeye
opos
Efi
Áprilia
Nilka
Lea.
Méhecske
Mayra1
Greywolf
13 posters

1 / 15 oldal 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Go down

A hit Empty A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 3 Jan. - 12:41

Ezt találtam a fészen:
(Kiemeltem benne vastag betűvel, és még pirossal is, ami szerintem a magva.)

"Amikor valami elindul a megvalósulás felé, szüntelenül akadályokba ütközik. Száz 'nem megy' után érkezik el a pillanat, amikor egyszer csak: 'megy!' Rengeteg csőd, kétségbeesés és 'ebből nem lesz semmi!' útján érkezünk el a beteljesüléshez. Ezeknek a legyőzése csakis hittel lehetséges. Hit az, amikor a padlón heverő bokszoló, akire éppen számolnak, tudja, hogy ő ezt a meccset végül megnyeri. A hit a gondolatnál ezerszer erősebb. A külvilág negatív visszajelzései, a hatalmas bukások sem kezdhetik ki, mert bizonyos benne, hogy amiben hisz, az már valahol megvan, csak még nincs itt. A hit: a lélek magjába rejtett jövendő tudása. A valódi hitet azonban gyakran összetévesztjük azzal, amikor valamit a fejünkbe veszünk, s nagyon akarunk. Önismeretem hibájából én is sok mindent akartam, ami nem valósult meg. Sajnos csak utólag tudtam meg, hogy az összeszorított fogú, görcsös 'akarom!' nem azonos a valódi hitemmel. Utólag jöttem rá, hogy amit így akartam, 'nem járt nekem'. Lelkem magjában nem volt elrejtve a megvalósulás lehetősége. Ezek a teljesületlen vágyak mind-mind elmentek már mellettem - nem azért, mert nem tettem meg értük mindent (rengeteget küszködtem, tapostam, robotoltam, hiába!), hanem mert sohasem voltak az enyémek. Utólag már látom."

Müller Péter

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 3 Jan. - 16:55

Mondjuk nem tudom, mi a különbség akkor a hit és a jövőbe látás között, meg is kérdeztem a fészbukon, nem tudom, válaszol-e rá majd valaki.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Greywolf Csüt. 3 Jan. - 17:14

Úgy gondolom, hogy ez valami olyasmi lehet, amire csak rá gondolsz és egyből érzed, hogy hiába szól minden ellene, úgyis meg fog valósulni. Egyszerűen érzed, tudod és boldogság önt el, amikor eszedbe jut. Lehet, nem úgy fog történni, ahogy elképzelted már, de lényegében mégis az, amit "vársz".

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Csüt. 3 Jan. - 17:34

Valóban elgondolkodtató Efi !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Mayra1 Csüt. 3 Jan. - 19:08

Szegény Müller Péter. Ő még nem tudta, amikor megirta eme könyvét és az összes többit, hogy amikor agyon magyarázunk dolgokat, csak a lényeg marad ki, a kulcs ha úgy tetszik. Pont ezért nem szeretem az írásait.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 3 Jan. - 21:13

Greywolf írta:Úgy gondolom, hogy ez valami olyasmi lehet, amire csak rá gondolsz és egyből érzed, hogy hiába szól minden ellene, úgyis meg fog valósulni.
Igen, ez a hit (úgy értem, az Ige szerint is. Tehát ezt most nem csak én mondom). (a hit a reményett dolgok valósága, a nem látott dolgokról való meggyőződés).

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 3 Jan. - 21:18

efi írta:Mondjuk nem tudom, mi a különbség akkor a hit és a jövőbe látás között, meg is kérdeztem a fészbukon, nem tudom, válaszol-e rá majd valaki.
Valami olyasmi lehet a különbség a kettő között Efi, ami azzal függ össze, hogy gyakorlatilag mi vagyunk saját magunk prófétái. Azaz amit hittel kérek, azt úgy kell kérni, hogy közben már tudom, hogy megvan nekem - az ellentmondó körülmények ellenére is - bár még nem látható. Ahogy Greywolf megfogalmazta.
Tehát nem szimpla jövőbe látásról van szó, hanem annak a jövőnek a biztos tudásáról, amit hitem szerint kértem. (Csak pont ez a lényeges momentum - amint Mayra is mondta - kimaradt Müllernél, és így valóban nem lehet érteni, amit írt). Tehát hogy olyan nagy a hitem abban, amit kértem, hogy biztos vagyok a megvalósulásában, ezért látom azt a jövőt.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 3 Jan. - 21:33

De amit írsz, hogy jön össze ezzel:

amit így akartam, 'nem járt nekem'. Lelkem magjában nem volt elrejtve a megvalósulás lehetősége. Ezek a teljesületlen vágyak mind-mind elmentek már mellettem - nem azért, mert nem tettem meg értük mindent ..., hanem mert sohasem voltak az enyémek.
?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 3 Jan. - 21:40

efi írta:De amit írsz, hogy jön össze ezzel:

amit így akartam, 'nem járt nekem'. Lelkem magjában nem volt elrejtve a megvalósulás lehetősége. Ezek a teljesületlen vágyak mind-mind elmentek már mellettem - nem azért, mert nem tettem meg értük mindent ..., hanem mert sohasem voltak az enyémek.
?
Ezt az "összeszorított fogú görcsös akarom"-mal hozza összefüggésbe. Ez talán más, mintha tiszta szívvel kérünk valamit. Abba már nem is akarok belemenni, hogy a hitnek van olyan fokozata, amikor az akaratunk egybeesik Isten akaratával. Vagyis azt kérjük, ami az akaratában van. Az tutira megvalósul.
De nem tudom pontosan, én is csak kapisgáltam inkább. A saját magunk jövőjét mi teremtjük a hitünkkel - inkább ezen lenne a hangsúly, nem a "klasszikus jövőbe látás"-on.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 3 Jan. - 22:14

Ez a kérés, ez meg a másik dolog!
Én nemigen venném a bátorságot, hogy bármit is kérjek attól, akinek a kezében van a sorsom (nevezzük Istennek). Az a meggyőződésem, hogy a sors, amit meg kell élnem, számomra a lehető legjobb (és ezt nem "kellemes" értelemben gondolom).
Mit kérhetnék ugyan, hiszen minden megadatik nekem, ami csak a javamra szolgál!! (Még ha én nem is látom esetleg, hogy hogyan szolgál a javamra.)

azt kérjük, ami az akaratában van. Az tutira megvalósul.

Azt meg minek kérni?


A hozzászólást efi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 3 Jan. - 22:35-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 3 Jan. - 22:34

Na jó, kérhetnék mondjuk tisztánlátást, az égi dolgok tudását.
De annak is oka van, hogy ebben egyelőre nincs részem. El is kell tudni hordozni az igazságot, és annak is oka van, hogy nem vagyok a birtokában.

Az antopozófus körökben hallottam, hogy régen voltak olyanok (fáraók? vagy már nem emlékszem, milyen világi hatalmasságok), akik ki tudták erőszakolni, hogy beavatást kapjanak az arra képes szent emberektől. És hallottam, hogy milyen káros, ha az ember nincs azon az erkölcsi színvonalon.
Az összes testemet meg kell előbb nemesítenem ahhoz, hogy tovább tudjak fejlődni, anélkül vagy a gonosz eszköze leszek a beavatás által nyert képességekkel, vagy majd végleg megrekedek egy lépcsőfokon, ami a fejlődésemben valamikor a beavatás után következik.

Egy szó, mint száz, tisztánlátást is akkor szeretnék, ha itt van az ideje nálam. Az pedig csak rajtam múlik. És akkor mindenképpen megkapom.


Ha már belekezdtem, még azt is elmondom (a magam egyszerű módján), hogy Steiner olyasmit mond, hogy el jön majd az a korszak, ahol a Gonosz (Ahrimán) olyan befolyással lesz a földi életre, hogy lesz számos olyan központ, ahol gyors beavatást ígérnek az embereknek, és valóban meg is kapják. És aztán minden ember viszont másként, a maga szemszögéből fogja látni a világot, és ezen jól összeveszik mindenki mindenkivel. És ez a "mindenki mindenki ellen" való háborúba fogja vezetni az emberiséget.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Greywolf Csüt. 3 Jan. - 22:37

efi írta:Na jó, kérhetnék mondjuk tisztánlátást, az égi dolgok tudását.
De annak is oka van, hogy ebben egyelőre nincs részem. El is kell tudni hordozni az igazságot, és annak is oka van, hogy nem vagyok a birtokában.

Az antopozófus körökben hallottam, hogy régen voltak olyanok (fáraók? vagy már nem emlékszem, milyen világi hatalmasságok), akik ki tudták erőszakolni, hogy beavatást kapjanak az arra képes szent emberektől. És hallottam, hogy milyen káros, ha az ember nincs azon az erkölcsi színvonalon.
Az összes testemet meg kell előbb nemesítenem ahhoz, hogy tovább tudjak fejlődni, anélkül vagy a gonosz eszköze leszek a beavatás által nyert képességekkel, vagy majd végleg megrekedek egy lépcsőfokon, ami a fejlődésemben valamikor a beavatás után következik.

Egy szó, mint száz, tisztánlátást is akkor szeretnék, ha itt van az ideje nálam. Az pedig csak rajtam múlik. És akkor mindenképpen megkapom.


Ha már belekezdtem, még azt is elmondom (a magam egyszerű módján), hogy Steiner olyasmit mond, hogy el jön majd az a korszak, ahol a Gonosz (Ahrimán) olyan befolyással lesz a földi életre, hogy lesz számos olyan központ, ahol gyors beavatást ígérnek az embereknek, és valóban meg is kapják. És aztán minden ember viszont másként, a maga szemszögéből fogja látni a világot, és ezen jól összeveszik mindenki mindenkivel. És ez a "mindenki mindenki ellen" való háborúba fogja vezetni az emberiséget.

Ezek nagyon jó meglátások, egyet tudok érteni velük. Sosem jó, ha idő előtt jön. Kivételes esetekben talán akkor is jól jöhet, ha az alany még nincs teljesen felkészülve erre. De, ekkor is kell annyi fejlettség, hogy az illető felismerje,a túl korán kierőszakolt vágya/képessége hozta rá a bajt. Más különben értelmetlen az egész.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 3 Jan. - 22:38

Például ha valamely szerettem rákos lenne, biztosan kérném, hogy gyogyuljon meg. Vagy ha valakit a munkahelyen a kirúgás veszélye fenyeget, mert státusz probléma miatt meg kell szabadulni valakitől, akkor biztos kérném, hogy ne én legyek az, stb.
Jezus mond egy ilyet, hogy "azért nincs nektek, mert nem kéritek."
Továbbá "szépséghibája" a teremtesnek, az életünknek, a sorsunknak, hogy jelen van az ellenerő. (direkt nem nevezem ördögnek, mert tudom, hogy attól feláll a hátatokon a szőr). Neki is van feladata, az, hogy ártson, lopjon, öljön és pusztítson. Ezért nem szégyen kérni a védelmet, a javakat stb.
Azt, hogy semmit ne kérjünk, mert az életünk úgyis úgy jó, ahogy van, csak abban az ideális állapotban, világban tudnám elképzelni, ahol az Isten akarata érvényesül kizárólagosan, és nem ismerni a gonoszt, a rosszat stb. (pl. "mennyország", vagy valaha az Édenkert, meg ilyesmi helyek), de nem a Földön.
Utolag írom hozzá, Efi ezt még a fentebbi első hsz-edhez írtam, kár, hogy nem idéztem be. Közben láttam, hogy ti is írtatok, eszetekbe ötlött nektek is a gonosz munkája...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 3 Jan. - 22:47

efi írta:Ez a kérés, ez meg a másik dolog!
Én nemigen venném a bátorságot, hogy bármit is kérjek attól, akinek a kezében van a sorsom (nevezzük Istennek). Az a meggyőződésem, hogy a sors, amit meg kell élnem, számomra a lehető legjobb (és ezt nem "kellemes" értelemben gondolom).
Mit kérhetnék ugyan, hiszen minden megadatik nekem, ami csak a javamra szolgál!! (Még ha én nem is látom esetleg, hogy hogyan szolgál a javamra.)

azt kérjük, ami az akaratában van. Az tutira megvalósul.

Azt meg minek kérni?
Na ehhez írtam az előző hsz-emet...
Folytatva az utolsóként felvetett kérdésedre: "azt meg minek kérni?" Azért mert automatikusan nem lesz a miénk. A hit lényege az, hogy ki kell mondani, kérni kell. Különben akkor mi különböztet meg attól, aki nem hisz? A kimondás is egy hit cselekedet. Gondolj bele, ha Isten akarata annak kérése nélkül is, automatikusan megvalósulna, akkor földi mennyország lenne itt. Tulajdonképpen feleslegessé válna a hit. Közömbös lenne, hogy van-e hite valakinek, vagy nincs.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 3 Jan. - 22:55

ha valamely szerettem rákos lenne, biztosan kérném, hogy gyogyuljon meg. Vagy ha valakit a munkahelyen a kirúgás veszélye fenyeget, mert státusz probléma miatt meg kell szabadulni valakitől, akkor biztos kérném, hogy ne én legyek az, stb.

Én nem hiszem, hogy kérném, amiket említettél. Egyszerűen nem hiszem el, hogy ami velem történik, az véletlen, meggyőződésem, hogy jó oka van mindennek.

Jó, lehetséges valóban, hogy a Gonosz keze is benne van a világ folyásában, de egyszerűen nem fér össze a világképemmel, hogy azon múljon a sorsom, hogy kértem-e Isten segítségét, vagy csak bíztam benne (ahogy bízom folyamatosan), mert csak akkor méltat figyelemre, ha szavakba öntöm a kívánságom, ami tulajdonképpen nem más, mint hogy "legyen meg a te akaratod" !


A hozzászólást efi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 3 Jan. - 23:06-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 3 Jan. - 23:05

Párduc Cica írta:A hit lényege az, hogy ki kell mondani, kérni kell. Különben akkor mi különböztet meg attól, aki nem hisz?
Ami belül van! Ami csak a szellemi világban látszódik rajtunk.
A kimondás is egy hit cselekedet. Gondolj bele, ha Isten akarata annak kérése nélkül is, automatikusan megvalósulna, akkor földi mennyország lenne itt. Tulajdonképpen feleslegessé válna a hit. Közömbös lenne, hogy van-e hite valakinek, vagy nincs.
Közömbös is, szerintem.
Ami számít "alapszinten", az a morál. Hogy van-e bennem együttérzés, szeretet, tapintat, stb., vagy gyűlölködöm, irigy vagyok, bosszúszomjas, kapzsi, stb.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Pént. 4 Jan. - 9:54

Mayra1 írta:Szegény Müller Péter. Ő még nem tudta, amikor megirta eme könyvét és az összes többit, hogy amikor agyon magyarázunk dolgokat, csak a lényeg marad ki, a kulcs ha úgy tetszik. Pont ezért nem szeretem az írásait.
Hát Mayra én sok esetben azt tapasztaltam , hogy bizony mindig a lényeg az ami hiányzik ezekből a könyvekből . Amúgy talán a lényeg bennünk van és ezek a könyvek inkább csak az utak amik megmutatnak némi irányt .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Mayra1 Pént. 4 Jan. - 10:50

fortis írta:
Mayra1 írta:Szegény Müller Péter. Ő még nem tudta, amikor megirta eme könyvét és az összes többit, hogy amikor agyon magyarázunk dolgokat, csak a lényeg marad ki, a kulcs ha úgy tetszik. Pont ezért nem szeretem az írásait.
Hát Mayra én sok esetben azt tapasztaltam , hogy bizony mindig a lényeg az ami hiányzik ezekből a könyvekből . Amúgy talán a lényeg bennünk van és ezek a könyvek inkább csak az utak amik megmutatnak némi irányt .

Gondolj csak a Titok-ra. Ott is csak a kulcs hiányzik. Tehát nemcsak Müller Péter, aki kihagy, hanem gyakorlatilag mindenki.
Persze benned van, de olyan mélyen benned, hogyha nincs élő kapcsolatod a felsőbb szintűddel, akkor esélye sem lesz előjönni....

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Pént. 4 Jan. - 18:16

Szóval valóban így van . Hiányzik a lényeg az írásokból . nagyon bosszantó , mintha direkt is így volna . Sokszor felcsigázzák az érdeklődést , és a végére nyújtanak egy nagy semmit . És akkor a kandalló tűzbe dobod az írást , mert így az egész nem több mint egy kész átverés .
Már tudom miért elég neked két pillanat , hogy eldöntsd valamit érdemes e elolvasnod , vagy sem . Oka lehet akár ez is .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Jan. - 13:28

Mayra1 írta:

Gondolj csak a Titok-ra. Ott is csak a kulcs hiányzik. Tehát nemcsak Müller Péter, aki kihagy, hanem gyakorlatilag mindenki.
Persze benned van, de olyan mélyen benned, hogyha nincs élő kapcsolatod a felsőbb szintűddel, akkor esélye sem lesz előjönni....

Szerencsére benned ott van a kulcs és nem is olyan mélyen és a felsőbb színtűddel is kapcsolatban állsz és így tudod mi a jó számodra és mi nem az első pillantás után . na jó lehet a második pillantás után .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Blueeye Szomb. 12 Jan. - 20:03

Efi írta:

Ha már belekezdtem, még azt is elmondom (a magam egyszerű módján), hogy Steiner olyasmit mond, hogy el jön majd az a korszak, ahol a Gonosz (Ahrimán) olyan befolyással lesz a földi életre, hogy lesz számos olyan központ, ahol gyors beavatást ígérnek az embereknek, és valóban meg is kapják. És aztán minden ember viszont másként, a maga szemszögéből fogja látni a világot, és ezen jól összeveszik mindenki mindenkivel. És ez a "mindenki mindenki ellen" való háborúba fogja vezetni az emberiséget.


Na, Efi már itt is van ez a korszak. Tapasztalhatjuk. Itt a siettetés ára.farao

Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Blueeye Szomb. 12 Jan. - 20:06

Mayra1 írta:
fortis írta:
Mayra1 írta:Szegény Müller Péter. Ő még nem tudta, amikor megirta eme könyvét és az összes többit, hogy amikor agyon magyarázunk dolgokat, csak a lényeg marad ki, a kulcs ha úgy tetszik. Pont ezért nem szeretem az írásait.
Hát Mayra én sok esetben azt tapasztaltam , hogy bizony mindig a lényeg az ami hiányzik ezekből a könyvekből . Amúgy talán a lényeg bennünk van és ezek a könyvek inkább csak az utak amik megmutatnak némi irányt .

Gondolj csak a Titok-ra. Ott is csak a kulcs hiányzik. Tehát nemcsak Müller Péter, aki kihagy, hanem gyakorlatilag mindenki.
Persze benned van, de olyan mélyen benned, hogyha nincs élő kapcsolatod a felsőbb szintűddel, akkor esélye sem lesz előjönni....


Nesze semmi, fogd meg jól. Ez az ezoteria láthatatlan kulcsa. Egyenesen a málnásba visz.
Nekik azt kell írni, amit a sátán a fülükbe súg.

Twisted Evil
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Jan. - 21:37

Föntebb szó esett még a sorsról . Mit gondoltok arról a mondásról , hogy " Mindenki a maga sorsának kovácsa . " Azt hiszem ez eléggé ellenkezik azzal a gondolattal , hogy a sorsunk mondjuk Isten kezében van . Nem lehet hogy ez lenne a szabad akarat ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Jan. - 21:53

Blueeye írta:
Mayra1 írta:
fortis írta:
Hát Mayra én sok esetben azt tapasztaltam , hogy bizony mindig a lényeg az ami hiányzik ezekből a könyvekből . Amúgy talán a lényeg bennünk van és ezek a könyvek inkább csak az utak amik megmutatnak némi irányt .

Gondolj csak a Titok-ra. Ott is csak a kulcs hiányzik. Tehát nemcsak Müller Péter, aki kihagy, hanem gyakorlatilag mindenki.
Persze benned van, de olyan mélyen benned, hogyha nincs élő kapcsolatod a felsőbb szintűddel, akkor esélye sem lesz előjönni....


Nesze semmi, fogd meg jól. Ez az ezoteria láthatatlan kulcsa. Egyenesen a málnásba visz.
Nekik azt kell írni, amit a sátán a fülükbe súg.

Twisted Evil

Hát ezzel nem értek egyet , inkább azt mondanám , hogy a legtöbb esetben csak próbálkoznak hogy átadjanak valami olyasmit , amivel talán még ők maguk sincsenek tisztában . Olyan ez mint amikor a matekot egy kisgyerek akarná tanítani , holott még fogalma sincs a szorzásról vagy az osztásról .

Amúgy meg a vallás sajnos valóban sok gyűlöletkeltésnek lehetett alapja , azt hiszem a gonosz ezt jól ki is használta a történelem folyamán , hogy egymással szembe állítsa az embereket ezekre alapozva . De nem a vallásokkal van a baj , hanem azokkal akik ezekből feszültséget kovácsolnak .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Blueeye Vas. 13 Jan. - 11:36

Fortis,

[/quote]

Hát ezzel nem értek egyet , inkább azt mondanám , hogy a legtöbb esetben csak próbálkoznak hogy átadjanak valami olyasmit , amivel talán még ők maguk sincsenek tisztában . Olyan ez mint amikor a matekot egy kisgyerek akarná tanítani , holott még fogalma sincs a szorzásról vagy az osztásról .

Amúgy meg a vallás sajnos valóban sok gyűlöletkeltésnek lehetett alapja , azt hiszem a gonosz ezt jól ki is használta a történelem folyamán , hogy egymással szembe állítsa az embereket ezekre alapozva . De nem a vallásokkal van a baj , hanem azokkal akik ezekből feszültséget kovácsolnak . [/quote]

Fortis, ugyanezt írtam, de más szavakkal.
Az ilyen ember a tudatlanságban van, segíteni szeretne másoknak, csak nem ismeri fel, hogy nem képes mások segítésére, és mindent igaznak hisz, amit a fülébe "súgnak".

Igen, mert annak a szintnek, az az igazsága. Twisted Evil

Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

A hit Empty A Hit útja

Témanyitás  Blueeye Vas. 13 Jan. - 11:42

Ha már Hit, ajánlok egy nagyszerű könyvet róla. Néhány oldal, negyed óra szükséges hozzá.

Egyik kedvenc részletem ( amúgy az egész könyv az Very Happy )

Azt mondja erről Allah - Magasztaltassék:

"Lépjetek be a Paradicsomba. A feleségeitekkel együtt örvendezni fogtok. Aranytálakat és serlegeket hordoznak körbe közöttük és az lesz bennük, amire a lélek áhítozik, és ami gyönyörűség a szemnek. És örökké ott lakoztok." [43:70-71]

A hívő tudja, hogy azt a Paradicsomi javat nem kapja meg, ahogyan a Pokoli kínzástól sem menekül, anélkül hogy átmenjen azon a vizsgán, amit Allah szabott neki e földi életben.


http://lelkunktitkai.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1144982

king

Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Vas. 13 Jan. - 12:30

Szerintem lehet érdemes lenne az egész témát átbeszélni Blueeye . Ha van kedved csinálj ennek egy topikot a saját oldaladon :
kedvcsinálónak :

"Az Allahban való hit fontossága:

Ki hozott téged a világra:


Ti józan eszű emberek? Mi a véleményetek az olyan emberről, aki elhozatott egy ismeretlen városba, vagy sivatagba, anélkül, hogy ő akarná? Ezután, aki őt elvitette oda, küldött neki küldötteket, hogy megmutassák neki a helyes utat. Erre ő visszautasítja őket, miközben ők közelednek hozzá, ő veri őket és ők tűrik. A józan eszű ember azt mondaná: Az első kötelessége ilyen embereknek, hogy megpróbálja ismerni azt, aki őt elvitte oda. S próbálja meg azt is megtudni, hogy miért lett oda víve.

Ha viszont talál olyan embereket, akik meg akarják mutatni neki a helyes utat, akkor kövesse, amennyiben meggyőződött arról, hogy igazat mond. De az az ember, akit nem is érdekel, hogy miért lett oda víve, meg az sem, hogy ki vitte őt oda, és még a küldöttek sem érdeklik, az biztos, hogy bolond.

"És a jelei közé tartozik az, hogy porból teremtett benneteket. Aztán íme emberek lettetek, akik szétszóródtak (a földön)." [30:20]

Mennyire nagy a különbség a por világa és az élő világ között. A por világa halott, nem hall, nem lát, nem ért semmit, nem mozog, nem nő, nem szaporodik, semmi olyan tulajdonsága nincs, amely életre utal. Miközben az élő világ él és mozog. Tele töltötte a földet élettel és mozgással.

Ha a józan eszű ember gondolkozna azon, hogyan jött át a holt por világból az élő világba?

Mit csinálna a józan eszű ember ha meglátná, hogyan változott át a porszem egy spermacseppé, a spermacsepp pedig vérröggé, a vérrög csonttá, a csont viszont felruházódott hússal? Ezek után belement a lélek a magzatba, és utána ép, egészséges gyermekként jött ki e világra.

Ha már elgondolkozott ezen a józan eszű ember, akkor rájött volna arra, hogy semmibe nem volt beleszólása. És akkor már rájött volna, hogy az első kötelessége az lenne, hogy megismerje azt, aki azt csinálta. Az, akinek a kezében van az ember léte illetve az élete, növése is.

Te ember! Mi az a valami, ami elfoglalt téged az Uradtól, aki megteremtetett és alakított, vagy azt hiszed, hogy a semmiből jöttél? Azt hiszed, hogy a semmi, - amely nem is létezik - teremtetett meg. Nem tudtad, hogy a semmi nem tud teremteni? És te nem teremtettél meg semmit magadból. Tehát lennie kell egy teremtőnek. Ismerned kell azt, akinek a kezében van az életed, és te addig élsz e földön, ameddig ő akarja, és az kell hogy legyen az első kötelességed, hogy őt megismerd. "

Nos szóval ismerek olyan embert aki erre azt felelné . Én nem kértem , hogy megszülethessek . Minek keressem azt , aki akaratom ellenére mégis megteremtett .
Az én felfogásom gondolatvilágom persze egészen más , de megértem és tudom vannak akik imigyen gondolkodnak .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Blueeye Vas. 13 Jan. - 14:51

Nem hiszem, hogy kell új topik ehhez.
Beszéljünk róla itt.

"Nos szóval ismerek olyan embert aki erre azt felelné . Én nem kértem , hogy megszülethessek . Minek keressem azt , aki akaratom ellenére mégis megteremtett .
Az én felfogásom gondolatvilágom persze egészen más , de megértem és tudom vannak akik imigyen gondolkodnak . "

Ez a tamasz hatása az emberre. Amikor nem tudja valaki, hogy kicsoda. és nem is akarja tudni

Itt lehet erről olvasni:

http://visszahozzad.5mp.eu/web.php?a=visszahozzad&o=qDueib_BQM

Bővebben pedig itt:

Bhagavad gita 14. fejezet.

Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Méhecske Vas. 13 Jan. - 15:12

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:39-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Blueeye Vas. 13 Jan. - 16:25

Méhecske:

"Mert a fénybe öltözött lélek az alvásában is úr, és minden eltévedt menekül fényétől
A pokol és mennyország az nem hely, hanem állapot"

Olvastam, hogy egy indiai guru azt mondta, hogy ő tudja hogy a teste alszik, de közben mégis tudatos, nála nem olyan az alvás, mint nálunk.

Mi nem vagyunk tudatában éjszaka Önmagunknak, de a számunkra is megszűnik a világ addig, amiíg fel nem ébredünk, de nem tudjuk hol jártunk. Nem vagyunk tudatában.

Ennek semmi köze pl. az álomhoz, lehet az bármennyire tudatos, mert az álmot az elme szövi, a megvilágosodott gurunak pedig nincs egoja, múltja, és jövője, mert mindig jelen van, és az elméje is Istennek alá van rendelve, alázattal, és még az "álma" is a tudatossággal, a világossággal, fénnyel van átitatva.

yes





Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

A hit Empty Re: A hit

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 15 oldal 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.