Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Videószoba

+11
Motan
fortis
Veszna
Blueeye
zplus
Greywolf
Vega-42
Rhea Sylvia
nofertiti
Mayra1
opos
15 posters

6 / 29 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Next

Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis Szomb. 31 Május - 14:54

Ez a kutya sírni tud az örömtől



https://www.youtube.com/watch?v=JC5DXGIC8s8#t=75
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég Hétf. 2 Jún. - 10:23

Az állatok nem ismerik a képmutatást, az ő szeretetük mindig szívből jövő és őszinte. Becsüljük meg őket!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  nofertiti Hétf. 2 Jún. - 20:38

fortis írta:Ezt érdemes lenne megnéznetek

Megható magyar történet emberségről, szeretetről, gondoskodásról.

A 18 éves Ujházi Szandra állami gondozott volt, később nevelőszülőkhöz került, ahonnan 5 hónapja költözött el. Azóta egyedül él Budapesten. Napközben felszolgálónak tanul, délutánonként pedig esti iskolába jár, hogy az érettségije is meglegyen.

A fiatal lány egy hete hallott a 78 éves hajléktalan néniről, aki napközben egy bolt csöveinél melegszik, hogy ne fagyjon meg. Azonnal úgy döntött, hogy befogadja Ica nénit, de sokakkal ellentétben ő nemcsak a levegőbe beszélt, hanem meg is tette. Azóta együtt élnek.

A néni ezt megelőzően több évig élt az utcán. Hitelt vett fel, amire elment mindene, így végül kénytelen volt elhagyni az albérletét is. A néni hosszú hajléktalansága alatt kipróbálta a hajléktalanszállót is, mint egyfajta lehetőséget, de három nap múlva inkább eljött, mert azt a keveset is, amilye volt, ellopták a többiek.

“Kimostam a kis bugyimat, zoknimat, kiterítettem. Másnap reggel kerestem, hűlt helye volt” - mesélte. Ica néni ezután többször akart öngyilkos lenni, de hála a 18 éves lánynak, a története mégis pozitív fordulatot vett. Szandra megmentette, ő pedig már nem akarja eldobi az életét.

A videó itt található
http://www.hir24.hu/belfold/2014/02/14/csoda-budapesten-hajlektalan-nenit-fogadott-be-egy-18-eves-lany/

A hírekben találkoztam ezzel a történettel, igazán megható.
Akkor vettem észre, hogy nénit láttam is néhányszor a munkába menet. Láttam, ahogyan fiatalok és idősebbek elbeszélgetnek vele.
Mivel szinte mindig volt, aki szólt hozzá nem is láttam rajta, hogy hajléktalan, nem emlékszem már, hogy mi okból kifolyólag, mert úgy emlékszem a ruhája nem utalt rá.
Van még néhány hajléktalan itt a téren, akikkel a helybéli dolgozók beszélgetnek, ételt visznek nekik és olykor még bort is ritkán, egyszer hallottam, hogy mennyire hálálkodott az egyik, hogy néha igazi bort is ihat.

Én mikor először adtam nekik egy vödörnyi kekszet még bennem volt a félelem. Emlékszem mennyire de mennyire befolyásolt, az ismeretlen, amit előtte nem mertem megismerni.

Mondhatni előítélet, amit csak az törhet meg ha valahogy mégis nyitni merek, nyitni afelé, hogy akármi is történhet. Vagy nem is tudom. Olykor a félelem valóban csak a mi lesz ha félelme, olyantól való félelem, ami talán nincs is ott, de csak akkor derül ki, ha szembe merünk nézni azzal a lehetőséggel, hogy lehet vagy épp nem lehet, hogy ott is van (erről tudom már sokan beszámoltak).

Mert ha áltatom magam, hogy ááá dehogy nem lesz semmi gond, az is becsapás, mint azt leszögezni, hogy deee lesz gond.
Olykor-sokszor a "mi lesz ha..." félelme erősebb még annál is, ha szembetaláljuk magunkat azzal, amitől rettegünk.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég Hétf. 2 Jún. - 21:13

Amikor a Missióval Beregszász mellett voltunk, egy magasított utfutónyi ruhát vittünk. Egy tízéveske fiú odaszaladt és ahogy érte úgy kapkodta a ruhákat és "gyömiszkölte" ingecskéje alá. Még éppen kiszálltam az autóból ő már próbált eliszkolni. Rákiáltottam! Megijedt. Úgy kb 10-12 db ból a felét visszavettem, s elengedtem, hagy menjen.
-
Mvásárhelyen álltunk a mikróbusszal a "szemafornál" ami ott forgalmi lámpát jelent. És éppen pizzát ettünk. A kapulajban egy tízéveske leányka és fiú kistestvére álldogált. A leány odaszaladt és benyúlt, "kikapta" kezemből az étket, s szájába tömte és a kilógó felét leszakítva a legénykének adta. - Nagyon megsirattuk!
-
A Kolozsvári "tömbök" közötti parkolóba beálltunk, hogy a "Magazin"-ba bemenve vásároljunk némi dolgokat. Éppen zárom az autót mikor megérkezik a "szekér". A ff leugrik gumicsizmájával és előre ment a ló fejéhez. Fogja az állat zabláját és "beparkolt" curikkolva mellém, a szekérkerék úgy 20 cm-re gördűlt el lábfejem előtt!...Ügyes...
-
Beregszász melletti települések sorra halomba döntve voltak. A nagy víz mindet "letérdeltette". A "célba" érve egy nagy agyag halom mögül hallottam a hangot. Nézek és semmit se látok. És egyszer csak egy embert veszek észre - ül, lábak nélkül egy szögletes deszkán, ami négy csapágyon mozgott. Két kezén gumiabroncsdarab, s így lökte magát előre. Oda hozzánk....nyomorában...
-
Mvásárhely közeli cigány nyomornegyedbe rögtönzött evangélizációt tartottunk. Én ültem és bámúltam.
A cigány ff. négyszögbe leásott akácoszlopok közzét fonta ki vesszőkkel. Egészen mell magasságig. Aztán elment és cipekedve jött vissza két agyagos vödörrel. És kezével betapasztotta a venyigéket, egész álló nap így dolgozott. Este egy nagy neylon ponyva is előkerűlt.
Megkérdeztem. Azt mondta, igyekszik mert itt hamarosan jönni fog az esős öszi napok hulláma és addig be akar költözni családjával - a sárgunyhóba!
-
Szintén evangélizáltunk.
Egy korombeli cigány ff jött hozzám. Kérem szépen! Tessék már imádkozni mert elveszett a fiam - mondta...Imádkoztam!
-

EZEK A KESERŰ SORSOK!... facepalm


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 3 Jún. - 14:03-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis Kedd 3 Jún. - 7:01

Micsoda történetek !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég Kedd 3 Jún. - 14:00

Tudjátok.
Ide már kell a hit, a bátorítás, a buzdítás és a reményt adás!
-
Ide csak vallásosan - nem szabad elmenni, ide "töltet kell"... és készség - amit sáfárként áldott meg bennem belűl az Isten, hogy azzá legyek - AZ Ő SÁFÁRA! / bárki/
-
Eccé megszervezzük és elmegyünk három napra!
Mit gondoltok?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis Kedd 3 Jún. - 15:05

Jó lenne világot látni . Én egyenlőre maradok .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég Kedd 3 Jún. - 17:03

Áh nem maradsz!
Viszünk!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis Kedd 3 Jún. - 18:07

öröm 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég Kedd 3 Jún. - 22:28

Liszt Ferenc, Liebestraum:
https://www.youtube.com/watch?v=-cZCUFKadjg

Hegedűs Endre nagyszerű játéka.  taps

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Áprilia Kedd 3 Jún. - 22:40

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 28 Feb. - 13:37-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Áprilia Kedd 3 Jún. - 23:12

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 28 Feb. - 13:37-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég Kedd 3 Jún. - 23:29

Áprilia írta:Etoile, és az alábbi zenedarabhoz mit szólsz? Nekem a kedvencem (azért teged szólítalak meg, mert a többieknek régebben, amikor még nem voltál, már mutattam). Kiváncsi lennék a véleményedre:

https://youtu.be/a6ihJhhDgAQ

Köszönöm Áprilia, bearanyozod az estémet!  yes Habár melankolikus hangzása van, mégis van benne egy csipet pajkosság. Mintha a remény dallama lenne. "Sok bánat ért, sokat kellett szenvedned, de ha hű tudsz maradni önmagadhoz és azokhoz akiket szeretsz, végül rendbe fog jönni minden. Ahol egy cseppnyi fény van, ott nincs helye sötétségnek. Őrizd meg a szívedben a szeretet fényét, ez a legértékesebb kincsed. Szomorúságnak, félelemnek nincs helye. Csak hit kell, semmi más, ne add fel, Isten megsegít." Nekem ez jött le belőle.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Áprilia Kedd 3 Jún. - 23:51

Etoile-sama írta:
Áprilia írta:Etoile, és az alábbi zenedarabhoz mit szólsz? Nekem a kedvencem (azért teged szólítalak meg, mert a többieknek régebben, amikor még nem voltál, már mutattam). Kiváncsi lennék a véleményedre:

https://youtu.be/a6ihJhhDgAQ

Köszönöm Áprilia, bearanyozod az estémet!  yes Habár melankolikus hangzása van, mégis van benne egy csipet pajkosság. Mintha a remény dallama lenne. "Sok bánat ért, sokat kellett szenvedned, de ha hű tudsz maradni önmagadhoz és azokhoz akiket szeretsz, végül rendbe fog jönni minden. Ahol egy cseppnyi fény van, ott nincs helye sötétségnek. Őrizd meg a szívedben a szeretet fényét, ez a legértékesebb kincsed. Szomorúságnak, félelemnek nincs helye. Csak hit kell, semmi más, ne add fel, Isten megsegít." Nekem ez jött le belőle.

Én is azt érzem, hogy melankolikus hangzása ellenére kifejezetten vidám! Nekem nem csak hogy a remény, hanem a tökéletes, megvalósult harmónia jön le belőle.
Képzeld, megszereztem a kottáját!  repül 
(Régebben versenyszerűen zongoráztam).
Tudsz a zenében "olvasni".
Handel: Vízi zenéjének hallgatása közben fordult velem elő először, kb. 15 évvel ezelőtt, hogy ahogy hallgattam, el kezdett belőle áramlani az információ. Mintha valaki elmesélte volna, hogy miről szól az a zene. És mit gondolsz miről szólt? A harcos útjáról. Pedig akkor még fogalmam sem volt arról az útról. Gyorsan el kezdtem jegyzetelni, de sajnos utóbb kidobtam, mert megijedtem, hogy ez nem normális dolog: információt kihallani a zenéből.
Arra emlékszem, hogy a harcosok magányossága egyértelműen végigvonult az egészen, azazhogy egy harcos egyedül járja az útját. Sohasem adja fel és végül útját siker koronázza. Vagyis eléri a célját. Tudással rendelkező emberré válik. Benne volt a folyamatban az elbizonytalanodás is és az is, amikor időnként tanítványok szegődnek egy-egy harcos mellé.
Meg kellene hallgatnom újra, hogy vajon most is ugyanazt hallom-e ki belőle.
Szerintem ezt a képességet valószínűleg lehet fejleszteni.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég Szer. 4 Jún. - 6:04

Na, ha lesz időm este (ami egyáltalán nem biztos), meghallgatom újra ezt a vízizenét. Asszem, meg van cd-n.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Áprilia Szer. 4 Jún. - 6:28

efi írta:Na, ha lesz időm este (ami egyáltalán nem biztos), meghallgatom újra ezt a vízizenét. Asszem, meg van cd-n.

Ha jó a zenei feldolgozás, a legelső hangzatok nagyon jól kifejezik, ahogy nyíladozik az embernek a szellemi fejlődés iránti értelme, érdeklődése, ahogy az egész "kanosszajárás" elkezdődik. Mint amikor kijelentést kapsz és el kezd benned mocorogni a kijelentés tartalma. Zseniális.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis Szer. 4 Jún. - 8:15

Atya gatya  , ezt csak rockereknek  ajánlom .
A kislány megkérdezi apucitól : Apuci én hogyan születtem ?

https://www.youtube.com/watch?v=_FZVzQ24rwk

 töpreng Very Happy fut
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég Szer. 4 Jún. - 9:54

"Tartalmas"..... jeee

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis Csüt. 5 Jún. - 7:10

Elek írta:"Tartalmas"..... jeee

 Very Happy  A lényeg benne van és mennyivel jobb , mintha petri csészéket mutogatnának meg lombikokat .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég Csüt. 5 Jún. - 8:01

Very Happy

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis Pént. 6 Jún. - 6:07

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég Pént. 6 Jún. - 15:24

Az egyik komentelő így reagált -  "ha valamit nem tudsz legyőzni állj az élére". id. vége. 
-
Okos megközelítés.
Nem a videóra gondolok - inkább úgy általánosságban, olykor produktív az élet, s a vártnál jobban, melyre reagálni kell, azonnal!
Gyors konkrét döntéssel.


( biztos a latin mondások egyike )))... tapsol 

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis Kedd 10 Jún. - 9:41

Szerettem ezt a filmet
A találkozás

https://www.youtube.com/watch?v=5EkkdhkCkF0
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis Szomb. 14 Jún. - 9:01

Érdemes megnézni . Bátorságról , meg ilyesmik .

https://www.youtube.com/watch?v=7-2872lHYb0

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Áprilia Hétf. 16 Jún. - 3:40

A búvárkodás távol áll tőlem, de a háttérbeli zongora muzsika nagyon tetszik!

https://www.youtube.com/embed/mcbHKAWIk3I

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis Hétf. 16 Jún. - 14:59

Szép .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Áprilia Szer. 18 Jún. - 13:40

E mögött is szép a zongoramuzsika (is):

https://www.youtube.com/embed/Hodomt6bBOw

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis Szer. 18 Jún. - 16:17

Áprilia írta:E mögött is szép a zongoramuzsika (is):

https://www.youtube.com/embed/Hodomt6bBOw

Hú de gyönyörű videó volt  taps  és a zene is csodás !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis Csüt. 19 Jún. - 16:05

Ezeknek a szobroknak föláll a kukijuk pisilés közben .  röhögőgörcs 

https://www.youtube.com/watch?v=ons6vwj896M#t=76
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Áprilia Csüt. 19 Jún. - 17:03


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 6 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

6 / 29 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.