Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Videószoba

+11
Motan
fortis
Veszna
Blueeye
zplus
Greywolf
Vega-42
Rhea Sylvia
nofertiti
Mayra1
opos
15 posters

17 / 29 oldal Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 29  Next

Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Áprilia 2016-06-03, 23:36

Aki kíváncsi arra, milyen a tudatos álmodás....

Alice Csodaországban (trailer):

https://youtu.be/vCQUlP77Lrg



És a héten kezdték el játszani a mozik a folytatását, az Alice Tükörországban (szerintem még az első részt is felülmúlja):

https://youtu.be/jXRnTxGylYI


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis 2016-06-04, 17:28

Gyerek koromban szerettem nagyon Alice történetét .  öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis 2016-06-05, 04:25

Trónok Harca- A történelem mögött

Ez gy érdekes videó összeállítás a Trónok Harcának  és a mi ókori és középkori történelmünknek a hasonlóságáról .  Állítólag a fő vonal az angol történelem és a rózsák háborújával  van szoros összefüggésben , de a bemutatók során szó esik a mi őseinkről is , azaz a hunokról , akiket a  dothrakiakkal azonosítottak . ( Hmm valahogy volt egy ilyen érzésem ezzel kapcsolatosan  ) 
Aki követte a sorozatot , annak talán érdemes lehet ezeket a történelmi magyarázatokat is végig néznie

https://www.youtube.com/watch?v=Qi3pn3pF1Yg
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis 2016-06-05, 15:38

Hú hogy rázza , nem semmi !

https://www.youtube.com/watch?v=pGi9gLxRRJ8
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég 2016-06-05, 16:59

Szeretem a Trónok harcát, a könyveket is olvasom és játszottam a Telltale féle videójátékkal is


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég 2016-06-07, 03:30

Felkerült a legújabb rész a Trónok harcából, a Watchonline.to lejátszón 720p-ben is lehet nézni ami nagyon jó minőség.
http://www.filmorias.com/ugras-a-videohoz/1300878/Tronok_harca_online_sorozat_06_evad_07_resz

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis 2016-06-07, 18:15

Már láttam , de ha jönnek újabb epizódok , az klafa lenne ha   jeleznénk egymásnak , ahogyan most tetted  . Opos is imádja a sorozatot , kár , hogy olyan ritkán van közöttünk
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis 2016-06-16, 14:00

Mi a véleményetek , mit akarhat üzenni ez a rövid film ? 

https://www.youtube.com/watch?v=gW1x51zezqE

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég 2016-06-17, 05:02

fortis írta:Mi a véleményetek , mit akarhat üzenni ez a rövid film ? 

Az ember fut a bolond álmai után, sosem elégedett a helyzetével, világát hajlamos sötétnek és háborgónak látni, mint egy tengert, holott csak az önsajnálatot viszi túlzásba. Kész elárulni mindazokat akik szeretik, mindezt egy tünékeny álomért amit csak saját esztelen vágyakozása keltett életre. Elérve célját, eltűnik annak varázsa is, izgalmasabb volt küzdeni érte mint megkapni. Új reményei az ég felé hajszolják, ám az megtagadja, visszadobja az út elejére, talán megérti hogy a boldogságot a sokszor zordonnak tűnő valóságban kell megtalálnia.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis 2016-06-17, 05:47

Nagyon érdekes gondolat Médea . Tulajdonképpen igen .  A változást , a fényt valahol máshol keressük , holott ott rejtezik a saját világunkban .  Én a végén lévő lépcsőzetes szintekről , mint világokról véltem ezt felfedezni , mert láthatóan a fény minden szinten jelen volt .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis 2016-06-18, 04:43

Szerintem egészen jól alakítja a csaj azt ,  amit ki akar fejezni .  öröm

https://www.youtube.com/watch?v=Pd2KM3qjcKk

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég 2016-06-25, 20:58

El kéne egy otthonra:


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis 2016-06-25, 21:10

Ha jól tudom ezeket nem is annyira a háztartásoknak , mint inkább a hadsereg részére fejlesztgetik leginkább .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis 2016-06-27, 01:51

Hú ha , tudnak ezek a csajok !  taps

https://www.youtube.com/watch?v=-YXDXeK7CYM

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég 2016-07-01, 20:52


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Áprilia 2016-07-01, 23:59

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2017-02-28, 22:55-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég 2016-07-02, 00:50

Én meg értem amit mondanak de beszélni nem tudok. Csiszolgatom kicsit a tudásomat és gondoltam rá hogy Castanedát sem ártana eredetiben olvasni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég 2016-07-02, 01:54

Én meg azt hittem, kicsit tudok angolul, annyit hogy nem adnak el egy kecskéért smile , aztán kimentem Angliába és egy árva szót sem értettem az utca emberétől. De még a kötőszavakat se! Azt hittem volna, hogy nem is angolt tanultam, vagy ők nem angolul beszélnek, ha a hivatalnokokkal nem értettem volna szót.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis 2016-07-02, 23:32

Ifjonc koromban  azaz az előző munkahelyemen  angolokkal és írekkel dolgoztam együtt ,  majd fél évig .  Egy idő után értettem is , hogy mit mondanak , meg tudtam én is közölni velük a helyzetet , a mondanivalómat . 
Ez annyira ment már , hogy felkínálták , ha itt vége a munkának , menjek ki velük Angliába , ugyan ilyen jellegű munkát kellene végeznem , mint idehaza . 
Nem éltem a lehetőséggel , pedig mindent elintéztek volna , a szállást is beleértve . Nos ezt csak azért meséltem el , mert mostanra az angol szintén kínainak hat , a legegyszerűbb dolgokat még csak csak kinyögdécselem , de amúgy semmi nyelvérzékem nincs  , ha volt , akkor úgy tűnik már elhagyott . 

Amúgy a videóban említett megtanulni angolul gondolkodni , szerintem is igaz . 
Franciául leveleztem egy ideig Kamerunba , de egy idő után abbahagytam , mert a lefordított levelek magyar fordítás alapján teljesen értelmetleneknek tűntek . Meg kellett tanulni , hogy a különböző kifejezésekkel mit akar mondani az illető , de ez nekem túl nehéznek és fárasztónak bizonyult . A rövid kifejezésekkel nincs gond , de ha valaki el akar mesélni egy történetet , na ott már baj van . Szóval nekem ez a problémám az összes idegen nyelvvel .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég 2016-07-10, 17:38



Én nagyon szeretem a rovásírást sokat írtam is rajta régebben, egy időben még az álomnaplómat is így vezettem. Ti mit gondoltok róla, ismeritek, használjátok? Sajnos a dolog nem mentes a politikai áramlatoktól, de nem gondolom ezt bajnak, mert valahogy terjeszteni kell. Az eredete vitatott, egyesek szerint középkori találmány, de még ha így is van akkor is több száz éves és hozzánk tartozik, művelnünk kell.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Áprilia 2016-07-10, 17:45

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2017-02-28, 22:57-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis 2016-07-10, 18:29

Nekem jobban tetszik mint a latin  , bár sokat nem tudok róla .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég 2016-07-10, 20:30

Mért kéne művelnünk, nem értem? Énhozzám ugyan nem tartozik, kábé 50 éves koromban hallottam róla először. Nem hiszem, hogy fel kéne támasztani a múltat, semmilyen dologban.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég 2016-07-10, 21:31

A múlt halott. Minden, ami nem maradt meg a múltból természetes módon, az szintén halott. A hagyományőrzés lehet üzlet, turista látványosság vagy lehet hobbi, más nem. Meg lehet őrizni a múlt dolgait múzeumokban és ma már filmeken is, de ha úgy teszünk "hagyományőrzés" címén, ahogy egyébként nem teszünk a hétköznapjainkban, meg ünnepnap se, olyan viseletet veszünk fel, olyan táncokat járunk alkalmanként, amit amúgy nem viselünk, nem táncolunk, mert nem éljük már valójában azt az életet, aminek a kellékei, nem gondolkozunk úgy, ahogy azok az emberek gondolkoztak, stb., akkor az csak üres színpadi produkció. Színjáték. Hamis dolog. Mint ahogy hamis dolog régen kihalt írásmódot előhalászni, és a múzeumon kívülre vinni. Az ékírás is egy kelléke, külsősége volt egy kultúrának, és az a kultúra már nincsen. Az ékírás mögött nincs élet. Csak üres hüvely a tartalma nélkül.
Az úgynevezett hagyományőrzés nem más, mint egy halott (sőt! múmia) lélegeztető gépre kötése, ez az én véleményem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis 2016-07-11, 01:22

Szerintem a múlt nem halott Efi , hiszen  mi épp annyira magunk vagyunk és magunkban hordozzuk a múltat , mint a jelent és a jövőt . Nincs egyik másik nélkül , ezek mind mi magunk vagyunk . 
Mi vagyunk a pusztában vágtázók , mi vagyunk a panellakók és mi vagyunk azok is akik még meg sem születtek , ezért azt mondanám nem szabad feledni a múltat . Ha elfeledjük , önmagunkat feledjük el , és ha már a véreinket pár generáció után nem találjuk mert nyomaik sem maradtak , a hagyományainkban mégis tovább élnek .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég 2016-07-11, 02:00

Ne feledjük a múltat. Nézzük meg a múzeumban, és olvassunk róla könyveket. Azokban a hagyományokban él tovább, amiket azért folytatunk, mert ma is része az életünknek. Minden másféle hagyományőrzés művi, ezért hamis. Vagyis hazugság.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis 2016-07-11, 15:05

efi írta:Ne feledjük a múltat. Nézzük meg a múzeumban, és olvassunk róla könyveket. Azokban a hagyományokban él tovább, amiket azért folytatunk, mert ma is része az életünknek. Minden másféle hagyományőrzés művi, ezért hamis. Vagyis hazugság.

Nos én eljártam sámán dobolásra és mondhatom neked az ottani érzések amik felmerültek  minden csak nem művi volt . Erről mondjuk Áprilia is tudna mesélni , egyet s mást szerintem  . 
Szóval az ősi tűz olykor bennünk lobog és ezt  megidézni nagyszerű dolog .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Vendég 2016-07-11, 16:02

Az mágia, Fortis, nem hagyományőrzés. Ne felejtsük el, hogy a rovásírás körül zajlik eredetileg ez a beszélgetés.
Kétségtelen, hogy kántálással, tánccal, ritmussal, tecno zenével, stb. meg lehet idézni bizonyos erőket. Ennek mágia az igazi neve. Bizonyos vagyok benne, hogy egy hasonló indián szertartás is magával ragadna, pedig indián vér valószínűleg nem folyik az ereidben.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  fortis 2016-07-11, 21:35

efi írta:Az mágia, Fortis, nem hagyományőrzés. Ne felejtsük el, hogy a rovásírás körül zajlik eredetileg ez a beszélgetés.
Kétségtelen, hogy kántálással, tánccal, ritmussal, tecno zenével, stb. meg lehet idézni bizonyos erőket. Ennek mágia az igazi neve. Bizonyos vagyok benne, hogy egy hasonló indián szertartás is magával ragadna, pedig indián vér valószínűleg nem folyik az ereidben.

Very Happy És ha az őseinknél a mágia volt maga a hagyomány ? 
na de jól van , ne kanyarodjunk el a rovás írástól . 
Azt mondanám ha ezeket a betűket nézem , már a betűk formája is mágiára utal 
Persze  nem kell ebbe mindent bele látni , csak én ilyesmire is hajlamos vagyok .  Smile
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Áprilia 2016-07-18, 15:04

'82-ben a Sötét toronyból állítólag zseniális filmet csináltak Clint Eastwood és Jack Nicholson főszereplésével. Valahogy meg kéne nézni.

http://delta.blog.hu/2010/09/03/filmek_a_multiverzumbol_a_setet_torony

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Videószoba  - Page 17 Empty Re: Videószoba

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

17 / 29 oldal Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 29  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.