Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

+14
Efi
Motan
Áprilia
Lea.
ionon
zplus
fortis
Greywolf
Kilendin
Méhecske
Blueeye
opos
Nilka
Angyalka
18 posters

19 / 19 oldal Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty tudatosítási törekvés

Témanyitás  Efi Hétf. 30 Jan. - 2:19

Mi van a tálban?

Először úgy álmodtam, hogy az álom nem került a tudatomba. Ez akkor derült ki, amikor egyszer csak elkezdtem tudni arról, ami velem az álomban történik, és tudtam, hogy már eddig is ment a történet, de nem volt róla tudomásom. Mostantól viszont kivilágosodott tudattal konstatáltam, mi történik velem, innentől lett olyan az álom, mint amilyet általában álmodni szoktunk.

Egy viszonylag fiatal nő tett-vett körülöttem, valami tágas helyen, az ő konyhájában voltunk, de mégis szabad téren. Egy nagy tál vízbe halakat (asszem, valahogy nem volt fejük) fektetett egymás mellé, hogy majd megfőzi. Aztán hirtelen rám nézett, és azt mondta, most kérdezhetek bármit. Még azt is hozzátette biztatásképpen, hogy becsszó, hogy igazat fog mondani.

Az lejött nekem, hogy azért szegezte olyan váratlanul nekem a kérdést, mert ha spontán reagálok, akkor kibukhat belőlem valami tudat alatt levő dolog. Aztán arra gondoltam, hogy de hát nincs itt semmi elrejtve a tudatom alatt, nem motoszkál bennem semmi olyan, amit meg akarnék kérdezni. De hogy mégis kérdezzek valamit, abból nyertem ötletet, ami a szemem előtt volt, vagyis a tál halból, ezért azt kérdeztem tőle, hogy mi van a tálban.
Valamit mondott rá, valami olyasfélét, mint az, hogy "beluga", de nem értettem jól, talán azért, mert ekkor már a hátam mögött volt. Konstatáltam, hogy aha, persze, ez a neve a halaknak. De azért visszakérdeztem, hogy mit mondott, mert nem értettem jól. Erre nagyon különös nyomatékkal azt mondta, hogy többé nem fogja megmondani.
Világos volt nekem, hogy ez az egyszeri alkalom adódott nekem, ha nem értettem, hát így jártam.

Na most képzeljetek el egy olyat, hogy egy négyzet alakú területen sorokba, oszlopokba rendezve farudak lógnak lefelé, de ezek a  rudak felül olyan lapkákban végződnek, amik szorosan kitöltik a négyzet alakú területet. Erre az egészre felülről láttam rá, tehát a rudakat nem lehetett látni, csak a lapkákat. Ez a berendezés csak úgy ott lett a kezemnél. Hirtelen kikaptam az egyik rudat a többi közül. Ugyanaz a fajta hal volt rajta, mint ami tálban volt, csak nagyobb. És a halba kapaszkodva egy nagy ragadozó madár. Alkatra, méretre talán a héjára hasonlított, a tolla mintája viszont olyan volt, mint a karvalyé.
Amúgy sem a halak, sem ez a hal, sem a madár nem volt élő, a madár például inkább úgy nézett ki, mint egy kitömött madár, mint egy szemléltető eszköz.

Ekkor minden külső ok nélkül felébredtem. Az volt a gondolatom, azért ébredtem fel, hogy ez az álom tudatosuljon, mármint az éber, nappali tudatomba kerüljön.

Hát bekerült, de nem értem amúgy, hogy mi is került be. Hogy mi ez az egész a hallal, meg a ragadozó madárral.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

fortis and Áprilia like this post

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Hétf. 30 Jan. - 4:24

Klassz álmok , és tudatos is volt benne ! Efikém minimum a lottószámokat megkérdezhetted volna ha már ott volt a lehetőség.  öröm Na jó szóval emészteni kell még ezt egy kicsit.

Most hogy még egyszer elolvastam úgy vélném szimbólikus jelentéseket kellene keresni, de ehhez meg nem értek csak a neten lehetne utána nézni ennek annak.  Pl madár ami halba kapaszkodik meg ilyesmik.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Efi Hétf. 30 Jan. - 13:48

Nem voltam úgy tudatos, hogy tudtam róla, hogy álmodom. Hanem egy még tudatlanabb áĺlapotból - amikor történtek velem dolgok, de semmi tudomásom sem volt róla - álomtudatra ébredtem.


fortis írta:Klassz álmok...


Milyen álmok, ez egyetlen álom az egész.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Hétf. 30 Jan. - 14:29

Igen , jó kis álom volt.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Hétf. 30 Jan. - 14:57

Efi írta:Mi van a tálban?

Először úgy álmodtam, hogy az álom nem került a tudatomba. Ez akkor derült ki, amikor egyszer csak elkezdtem tudni arról, ami velem az álomban történik, és tudtam, hogy már eddig is ment a történet, de nem volt róla tudomásom. Mostantól viszont kivilágosodott tudattal konstatáltam, mi történik velem, innentől lett olyan az álom, mint amilyet általában álmodni szoktunk.

Nekem ez teljesen új, ilyenről még nem hallottam. Milyen sok nüansza van az álmodásnak!

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Efi Hétf. 30 Jan. - 23:51

Áprilia írta:
Nekem ez teljesen új, ilyenről még nem hallottam. Milyen sok nüansza van az álmodásnak!

Vagy nem is az álmodásnak. Hanem mi, átlagos mai emberek a tudatállapotoknak ezt a három alaptípusát éljük meg:
1/ teljes homály, tudattalanság
amikor semmi nem lesz tudatos, ami velünk történik, és értelemszerűen emlékünk sem lesz az ebben az állapotban velünk történt dolgokról. Ezt a mély, álomtalan alvás során éljük át, meg - gondolom - ájult állapotban.
Ekkor is történnek velünk dolgok, nem csak a fizikai síkon, azaz nem csak az, hogy egy szúnyog rászáll a kezünkre, hanem a minket körülvevő szellemi világokban is átélünk dolgokat, csak nem tudunk róluk.
Vagy a legtöbb, testünkben lezajló folyamattal kapcsolatban ez a tudatállapot jellemez minket. Hogyan adja le az oxigént a vér, vagy hogyan termeli az epét a máj, stb.
2/ egyfajta tompa álomtudat
ezt a nem tudatos, és nem nagyon tiszta álmokban éljük meg, és szerintem például bódult állapotban.
Konstatáljuk, mi történik velünk, de beszűkült tudattal. Távlatokra, a nagy egészre, ok-okozatra nem látunk rá, a periféria homályba vész. 
A fenti álmomban ezt magában az álmodásban éltem meg: homályba veszett például, hogy mi van a konyhán kívül, vagy hogy egyszer csak hogyan lett ott a kezem ügyében az oszlopokból álló szerkezet.
A bennünk zajló folyamatoknál az érzéseket éljük meg ilyesfajta tudatállapottal. Valaki szimpatikus, valamit szépnek találunk, szorongunk, stb.
3/ éber tudat

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Efi Kedd 28 Feb. - 22:52

Kendőzetlen én

Valami kerek asztalfélét ültünk körbe néhányan, nem tudom, kikkel. Volt velünk egy vicces külsejű, bohókás hajú és öltözetű fodrász, fiatal férfi. Ez a fodrász mindannyiunknak valami bolondos frizurát csinált, póthajakat, ékszereket tűzött ránk, meg extrém sminkeket csinált, műszempilla, festék, minden. Nevetgéltünk. Aztán bejött valaki, akinek a kiléte homályban maradt. Egyenesen hozzám jött, megnézett, mondta mosolyogva, hogy egyébként jól áll nekem, ahogy a fodrász megcsinált, aztán elkezdte kiszedegetni a hajamból az összes csatot, meg leszedegetni rólam az ékszereket meg mindent, ami rám lett aggatva. Bár itt kicsit furcsa a történet, mert mintha a többiekről is lepucolt volna minden sallangot, miközben pedig kifejezetten hozzám jött, és velem foglalkozott. Hamar kész lettem ugyanolyan dísztelennek, mint korábban voltam. Akkor megkérdezte tőlem, hogy most hogyan érzem magam. És mivel nem válaszoltam azonnal, alternatívákat sorolt fel, csupa pozitívat, olyasmiket, hogy jól? boldognak? szabadnak? Én jól éreztem magam, tényleg valami könnyedséget, szabadságot éreztem, bár ez nem volt nagy szám, hiszen most ugyanolyan voltam, mint a fodrászkodás előtt. Csak nem tudtam azonnal válaszolni, mert ahhoz, hogy szavakba tudjam önteni, mit érzek, el kellett mélyedni magamban, befelé figyelni az érzésemre, ami nem egy gyors folyamat, pláne hogy a többiek nevetgélése is zavarta ezt a koncentrációt. Ez a rejtélyes illető pedig azt mondta rám, arra az énemre, amit befelé figyelve magamban megtaláltam, hogy: na, EZ az az alak, EZ az a valaki, aki őt érdekli.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Veszna Szomb. 17 Jún. - 5:54

Efi írta:Fura járat
A buszra vártam egy buszmegállóban. Pontosan érkeztek: elől a sofőr, mögötte az utasok - de jármű nélkül, gyalogosan.  Very Happy Mondta a sofőr, hogy hát busz, az nincs. "Felszálltam" mögéjük sorakozva, és viccesen mondtam a sofőrnek, hogy hát akkor tarifa sincs! Úgy látszik, egyetértett, mert nem erőltette, hogy jegyet váltsak.
Mielőtt indultunk, még elgondoltam, hogy ha "gyalog" mennék, hamarabb odaérnék, mert akkor egyenesen a célomhoz (haza) mehetnék az utcákon, de arra gondoltam, nem baj, ha a busz útvonalán kanyargunk, legalább szétnézek egy kicsit a környéken.
vigyor
Visszaolvastam pár álmodat, és azt kell mondanom, hogy nagyon szórakoztatóak és beszédesek,olyanok, mint a ravasz diák mesék. 
Ez az álom pedig pont olyan, ahogy elképzellek téged. 

Egy fura szabályokkal teli világban élünk, te rálátsz az egészre, de beszállsz a többiek közé "játszani", hogy egy kicsit élvezd a dolgot.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Efi and Áprilia like this post

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Efi Szomb. 17 Jún. - 7:12

Bár úgy lenne, hogy rálátok az egészre! öröm

Tényleg élvezem a játékot, de nyerek is vele. A buszos álomban is: azért mentem velük, hogy kitekintést nyerjek a környékre. 
Erre a gondolatra a te értelmezésed ébresztett rá. Ölelés érte:
nagyö

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Efi Szomb. 17 Jún. - 7:40

Szóval: a többiekkel menni (= mások gondolkodását megismerni, megpróbálni mások szemével látni a világot) olyan plusz tapasztalatokhoz juttat bennünket, amit a saját fejünkben maradva nem kapnánk meg.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

fortis and Veszna like this post

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Vas. 18 Jún. - 7:56

Valóban érdekes, de kicsit figyelmen kívül hagytátok a másik fontos szereplőt, aki öltöztetett, azaz a fodrászt. 
Az egyik öltöztet, minden félét rátok aggat, a másik vetkőztet, lecsupaszít. 
Az egyik mint egy bohóc, erőteljesen jelen van, a másik titokzatos rejtélyes.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Efi Vas. 18 Jún. - 9:30

fortis írta:Valóban érdekes, de kicsit figyelmen kívül hagytátok a másik fontos szereplőt, aki öltöztetett, azaz a fodrászt. 
Az egyik öltöztet, minden félét rátok aggat, a másik vetkőztet, lecsupaszít. 
Az egyik mint egy bohóc, erőteljesen jelen van, a másik titokzatos rejtélyes.

Te más meccset nézel.  öröm
Nem arról az álomról beszéltünk, hanem amit Veszna idézett.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Vas. 18 Jún. - 9:42

Efi írta:
fortis írta:Valóban érdekes, de kicsit figyelmen kívül hagytátok a másik fontos szereplőt, aki öltöztetett, azaz a fodrászt. 
Az egyik öltöztet, minden félét rátok aggat, a másik vetkőztet, lecsupaszít. 
Az egyik mint egy bohóc, erőteljesen jelen van, a másik titokzatos rejtélyes.

Te más meccset nézel.  öröm
Nem arról az álomról beszéltünk, hanem amit Veszna idézett.

Hú tényleg  Very Happy oké én a kendőzetlenre reagáltam . De arra is akartam elvileg. Na visszaolvasom most mi is van  töpreng

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Veszna Kedd 27 Jún. - 5:56

Az álom:
A gyermekkori nyári konyhánk kisablakából nézek kifelé, odakinn a környezet nem ugyanaz, mert udvar helyett egy nagy kukorica ültetvény látok. 
A kukoricaszárak már nem zöldek, de még nem is teljesen szárazak. 
Balról a sorok között feltűnik egy idős férfi alakja,pizsamában, akinek egy hosszú fekete esernyő van a kezében, olyan, amit sétapálcának is használhat. Ahogy gyalogol a sorok között jobb felé (színpadi jobb) felemeli a feje felé az esernyőt összecsukott állapotban, ahogy a turista csoportok vezetői szokták, és csak megy. 

Megjegyzés:
-Ezt a fajta álmot szimbolikus álomnak hívom, mert nem a napi dolgokat, vagy félelmeimet dolgozza fel...és látszólag semmi értelmük nincs. Mint egy rejtvény. 
-A fekete esernyő szintén része ezeknek a szimbolikus álmoknak, itt valahol leírtam, volt egy álmom, egy repülő esernyővel, ami földet érve szmokingos nővé változott.
Megtaláltam, 2019-es:
[size=32]"Egy folyóparton sétáltam, amit nádas vett itt ott körül. Az idő felhős, de kellemes volt. Hirtelen megláttam valamit repülni az égen. Egy nagy alakú összecsukott esernyő volt, fekete fehér, ami úgy nézett ki mint egy gólya. Ne kérdezzétek honnan tudom, mert fogalmam sincs, az esernyő egy gólya volt.[/size]
[size=32]Majd hirtelen leszállt a nádasba, de akkor már egy fekete fehér szmokingba öltözött fiatal nő volt. Kicsit össze volt zavarodva(nem is csodálom, ennyi identitás egyszerre) , az emberek akikkel voltam, tovább akartak menni, de én láttam, hogy a nő beszélni akar velem.[/size]
[size=32]Szóval odamentem hozzá, nagyon kecses volt, és vizes. Nyújtottam a kezem hogy bemutatkozzam, de ő mutatta a kezét, hogy vizes. [/size]

A kérdés:
-Tudom, hogy nagyon nehéz mások szimbólum rendszerét megfejteni, de az ébrenléti/tudatos elmémnek elképzelése sincs, mi ez a fekete esernyős álom sorozat. 
-Régebben beszélgettetek az álmokban váratlanul és fura helyzetekben felbukkanó tárgyakról Castaneda-val kapcsolatban...jól emlékszem? Ha igen, röviden el tudnátok mondani mi volt a lényege? 
Most amit találtam, hogy kicsit utánanéztem, az a "felderítő". De nem tudom, ki/mi az. 
Köszönöm!

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Efi likes this post

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Kedd 27 Jún. - 9:17

”Kicsit össze volt zavarodva(nem is csodálom, ennyi identitás egyszerre)”  

Very Happy

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Kedd 27 Jún. - 9:21

Elakadt a lélegzetem, nekem is volt fekete esernyős idős bácsis álmom, megkeresem majd.
A felderítőkről röviden annyit, hogy azok valóságos, azaz energiából álló lények, azaz nem puszta álomalakok, nem a tudatalattink szüleményei. Igen, Castaneda kapcsán beszéltünk róluk. Utánanézek pontosan és leírom majd.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Veszna Kedd 27 Jún. - 12:39

Áprilia írta:Elakadt a lélegzetem, nekem is volt fekete esernyős idős bácsis álmom, megkeresem majd.
A felderítőkről röviden annyit, hogy azok valóságos, azaz energiából álló lények, azaz nem puszta álomalakok, nem a tudatalattink szüleményei. Igen, Castaneda kapcsán beszéltünk róluk. Utánanézek pontosan és leírom majd.
Köszönöm és kíváncsian várom a te esernyős álmod!

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  ymor Kedd 27 Jún. - 14:54

Veszna írta:-Régebben beszélgettetek az álmokban váratlanul és fura helyzetekben felbukkanó tárgyakról Castaneda-val kapcsolatban...jól emlékszem? Ha igen, röviden el tudnátok mondani mi volt a lényege? 
Most amit találtam, hogy kicsit utánanéztem, az a "felderítő". De nem tudom, ki/mi az. 
Köszönöm!

Jól emlékszel, ezeket Castaneda valóban felderítőknek nevezi. 

"– Az álmok, ha nem is ajtók, de nyílások más világokba – kezdte. – És így, az álmok olyanok, mint a kétirányú utcák. A tudomásunk keresztülmegy ezen a nyíláson más világokba, és azok a más világok felderítőket küldenek az álmainkba.
– Mik azok a felderítők?
– Energia töltetek, melyek keverednek a normál álmaink elemeivel. Idegen energia löketek, melyek bejönnek az álmainkba, és ezeket számunkra ismerős, vagy nem ismerős elemekként értelmezzük."

Mivel idegen energiák értelmező rendszerünk nem tudja pontosan értelmezni őket, ezért bizar elemként kerülnek be álmainkba.

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Efi, fortis and Áprilia like this post

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Veszna Kedd 27 Jún. - 15:40

ymor írta:

Jól emlékszel, ezeket Castaneda valóban felderítőknek nevezi. 

"– Az álmok, ha nem is ajtók, de nyílások más világokba – kezdte. – És így, az álmok olyanok, mint a kétirányú utcák. A tudomásunk keresztülmegy ezen a nyíláson más világokba, és azok a más világok felderítőket küldenek az álmainkba.
– Mik azok a felderítők?
– Energia töltetek, melyek keverednek a normál álmaink elemeivel. Idegen energia löketek, melyek bejönnek az álmainkba, és ezeket számunkra ismerős, vagy nem ismerős elemekként értelmezzük."

Mivel idegen energiák értelmező rendszerünk nem tudja pontosan értelmezni őket, ezért bizar elemként kerülnek be álmainkba.

Köszönöm ymor, ennek így valóban van értelme, mivel nagyon" idegen" a szimbólum rendszere ezeknek az eseteknek. 
Ismerem az álmaim, az álmodó személyiségem, a szereplőket...van benne egyfajta ismerősség , mintázat, hiszen én vagyok minden bennük. 
Nem úgy ezeknél.
El fogok mélyedni magamban ezzel kapcsolatban. 
Azt lehet tudni, hogy ezeknek a felderítőknek mi a céljuk és honnan jönnek? Azt értem, hogy más világokból , de gondolom nem egy materiális világból, mint a miénk.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Kedd 27 Jún. - 21:16

Ha rosszul emlékszem,  javitsatok ki .
A szervetlen lények világa bizony materiális világ, épp úgy mint a miénk, de ezek a világok elszigetelődve léteznek az univerzumban. A szervetlen lények fennmaradásához energiára van szükség, ezért energiával biró lényekre vadásznak . Az ember is ilyen . Nos a vadászat sikeréhez felderítőket küldenek, akik tulajdonképpen csak kivetülések, energia löketek, akiken keresztül a szervetlen lények tájékozódnak .A felderítők gyakori előfordulása az álmok síkja, ami tulajdonképpen az emberi tonál része, és aminek több szintje van . Ha elég tudatos az ember, akkor megeshet , hogy felismer egy felderítőt, ami akár egy tárgy formájában is megjelenhet, mondjuk mint egy fekete esernyő. Ha felismerte , elkapta, akkor a felderítőt meg lehet kérni, hogy vigyen magával a saját világába. Itt vigyázni kell, mert ez egy nagy csapda. Ők a mi energiánkra vadásznak .Haábírni, hogy maradj a világukban mégis el akarsz menni vele, akkor egy ementáli sajthoz hasonló világba kalauzolhat, amilyet elképzelni is nagyon nehéz. Valószínűleg megpróbálnak majd rábírni, hogy maradj a világukban . Ha beleegyezel, többé nem lesz visszatérés

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Veszna Kedd 27 Jún. - 23:39

Oh, szóval amolyan energiarablók...
Köszi Fortis! 
Erről viszont az jutott eszembe, hogy ha random lények képesek álomsíkban kapcsolatba lépni velünk, hogy energiát vegyenek el tőlünk, akkor ez közvetve arra is bizonyítékkal szolgálhat, hogy 1.más "lények" is kapcsolatba léphetnek velünk, 2.ezt érzékeljük is, mint nem "saját" szereplőt az álomban.
Mondjuk, amit én "üzenet" álomnak hívok, amikor már nem a fizikai testben élő szeretteink elérnek minket álmon keresztül, vagy amikor teszik ezt "szellemi vezetők". 

Amikor le kell írnom egy világot, ami nem ez, ahol vagyunk, ezt a rendszert használom:
a mi világunkat tér/időnek (a Föld és minden, ami a kézzel fogható univerzumunkban van, esetleg más 3D univerzumban) , 
minden mást idő/térnek (pl.asztrálsík,a Föld belső síkjai, "mennyország", stb.) hívok.
Vagyis az én megfogalmazásom szerint ezek a lények az idő/térből érkeznek.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Szer. 28 Jún. - 10:42

Veszna, itt a fekete esernyős idős férfis álmom, jó régen volt, nagyjából amikor már úgy kb féléve Castanedáztam:

Áprilia írta:

2012.06.05. A fekete kabátos "vak" ember

Hajnali 3-kor azt álmodtam, hogy megbeszéltem egy találkozót egy kiülős helyen (nyár volt) egy volt barátnőmmel, és egy másikkal is, de ők nem tudtak egymásról, hogy mindkettőjüket odahivtam. Leültem egy asztalhoz és vártam, rendeltem egy italt. Jött is nagy dérrel-durral az egyik barátnőm, mosolyogtam rá ahogy közelített, még a nevét is kimondtam, hogy üdvözöljem, ahogy közeledett az asztalomhoz, de legnagyobb meglepetésemre csak odavetett egy szia-t és elhaladt az asztalom mellett sértődött képpel a nagy barna bundájában (nyár volt), és a hátam mögött levő asztalnál ülőkhöz csatlakozott. Ekkor jutott eszembe, hogy ja, tenyleg, a valóságban köztünk tulajdonképpen most mosolyszünet van egy ügy miatt, és bár ő korábban próbált hozzám közeledni, de én akkor visszautasítottam (azaz visszaemlékeztem az álomban az itteni életünkre). Most jól visszaadta, nagy égés volt, hogy elhaladt az asztalom mellett az üdvözlésem ellenére. Így aztán vártam tovább a másik lányt. Előbb-utóbb megesett rajtam a szíve a barátnőmnek, mert mégis odajött hozzám, mondta, hogy "na jó, itt vagyok". Elmentünk sétálni egy tisztásra, ahol fák voltak és szénaboglyák, és mások is sétáltak ott. Azon kezdtem el gondolkodni, hogy mindjárt odaér a másik barátnőm és akkor ez a barátnőm talán mérges lesz, hogy nem csak ővele akartam találkozni - pedig milyen jó, hogy kibékültünk -, hanem mást is odacsődítek. De ez a másik lány egyelőre nem jött (egyébként a valóságban a másik lány a barátnőm húga volt, de az álomban mégsem volt a húga. Ez kicsit érthetetlen, mindegy).
Egyszer csak mindenféle állatok - inkább többféle fajtiszta kutyának tűntek - el kezdtek közeledni felénk ott, ahol sétáltunk. A közeli állatkertből engedték ki őket. Kérdeztem a barátnőmtől, hogy ezek vajon nem fognak megtámadni minket? De ő azt mondta, hogy "biztosan nem", de azért lassan, óvatosan mentünk, nehogy azt higgyék, hogy esetleg menekülni akarunk előlük és ezért ránk vessék magukat. Amikor magunk mögött hagytuk őket, jókedvemben el kezdtem ugrálni, és meglepetésemre egyre magasabbra ugrottam, mint amikor egy trambulinon ugrál az ember, a végén már olyan magasra, mint ameddig a fák értek. Kerdeztem a barátnőmet - aki nem is nézett rám, hogy olyan magasra ugráltam -, hogy "nézd, ez szerinted normális?" (márminthogy olyan magasra tudok ugrálni), de ő szinte unottan elfordította a fejét, mintha azt mormogta volna, hogy igen, az. A többi embert is felülről néztem, olyan magasra tudtam ugrálni, de ők sem lepődtek meg ezen. Aztán egyszer csak nem tudtam már felugrani, sőt, egyre lejjebb kerültem a földhöz, és a végén már hasaltam, és azt láttam, hogy valami vízfolyam kezdi elönteni a talajt. A többiek is látták ezt és mindenki igyekezett a még el nem öntött részekre kúszni-mászni, szóval valahogy mindenki olyan közel volt a talajhoz, mint én, hason, vagy hogy. Egyszer csak ebből az "alulnézetből" láttam, hogy egy fekete ballon kabátos öregember dinamikusan, gyorsan közeledik, ő nem hason volt, hanem rendesen lépkedett, gyorsan közeledett, mégpedig úgy, hogy az összezárt esernyője végével, mint valami bottal, ide-oda kopogtatta az utat, mintha vak lenne és az utat kellene kitapogatnia. Mindenki elugrott az útjából, én is félrehúzódtam, mert olyan érzésem volt, hogy nem is az utat keresi, hanem inkább keres valakit, ezért nem is az utat, hanem az embereket akarja az ernyőjével kitapogatni, és annyira tudtam, hogy engem keres! Elugrottam az ernyője elől, de tudtam, hogy észrevett, és eszeveszetten kopogtatta a hülye ernyőjét, amikor a közelembe ért, pedig nem ért hozzám az ernyője, viszont az egy érzékelő volt, egy detektor, és tudta, hogy ott vagyok, megtalált. Gondoltam, ha már így esett, hogy megtalált az öreg, megnézem magamnak (addig csak a földről néztem és a szem magasságom a földhöz közel, az ernyője magasságában volt, azaz kb. csak a derekáig láttam az öregnek). Szóval, belenéztem a szemébe. Még a fél arcát felém is fordította, és az egyik szemét jelentőségteljesen az arcomhoz közelítette. Egyre közelebb és közelebb, sugallva, hogy "nesze, jól nézz a szemembe!" Nagyon szűk volt a szeme, azt a benyomást keltette, mintha vak lenne, de én mégis tudtam, hogy lát. Résnyire kinyitotta, barna szeme volt. (Fehér ősz haja.) Ahogy néztem bele a szemébe, egyre jobban el kezdtem félni, láttam, hogy ő meg élvezi. Azon gondolkodtam, hogy Jézus nevét kellene használnom ellene, de rémületemben úgy éreztem, hogy nevetségesen hatna, és mintha ő is ezt sugallta volna. Ott az álomban visszaemlékeztem egy másik álmomra is, ahol nem voltam túl sikeres a Jezus nevének használatával ("liftes dög") és ez is visszatartott. Így sajnos az a gondolat futott át az agyamon, hogy nincs ellene eszközöm. Éreztem, hogy látja ezt a gondolatomat és ez nagy megelégedéssel töltötte el, még sugallta is, hogy "na ugye". És rémületemben felébredtem.

Részlet A Setét Torony I. részéből milyen nagy a hasonlóság ezzel az álommal  cyclops :
"Tüstént gyanús volt, hogy félrevezet e gúnyos-szemű, dér-vert nyomorék,
S míg mohón leste,a hazug beszéd rászed-e, száját rosszul leplezett öröm fintora reszkettette meg,
Hogy tőrbecsal, s lesz újabb martalék!
Hisz botjával mi másért állt meg itt, mint hogy megcsaljon minden elmenőt, rászedje aki itt találja őt, s az utat kérdi?! Vártam: vicsorít mint egy halálfej, mankója pedig sirjeleket kaparva porba bök. "


Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Ifzyvs

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Efi, fortis and Veszna like this post

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Szer. 28 Jún. - 10:59


fortis írta:Ha rosszul emlékszem,  javitsatok ki .
A szervetlen lények világa bizony materiális világ, épp úgy mint a miénk, de ezek a világok elszigetelődve léteznek az univerzumban. A szervetlen lények fennmaradásához energiára van szükség, ezért energiával biró lényekre vadásznak . Az ember is ilyen . Nos a vadászat sikeréhez felderítőket küldenek, akik tulajdonképpen csak kivetülések, energia löketek, akiken keresztül a szervetlen lények tájékozódnak .A felderítők gyakori előfordulása az álmok síkja, ami tulajdonképpen az emberi tonál része, és aminek több szintje van . Ha elég tudatos az ember, akkor megeshet , hogy felismer egy felderítőt, ami akár egy tárgy formájában is megjelenhet, mondjuk mint egy fekete esernyő. Ha felismerte , elkapta, akkor a felderítőt meg lehet kérni, hogy vigyen magával a saját világába. Itt vigyázni kell, mert ez egy nagy csapda. Ők a mi energiánkra vadásznak .Haábírni, hogy maradj a világukban mégis el akarsz menni vele, akkor egy ementáli sajthoz hasonló világba kalauzolhat, amilyet elképzelni is nagyon nehéz. Valószínűleg megpróbálnak majd rábírni, hogy maradj a világukban . Ha beleegyezel, többé nem lesz visszatérés

“Tartsd észben, hogy nem minden felderítő, amivel találkozol, tartozik a szervetlen lények birodalmához –jegyezte meg Don Juan.”
Castaneda: Az álmodás művészete

Ezt a könyvet nincs kedved elolvasni, Veszna? Minden benne van, amit az álmodásról - köztük a felderítőkről - tudni kell.


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 28 Jún. - 11:02-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Veszna Szer. 28 Jún. - 11:01

Ez nagyon meglepő, Áprilia!
Bár nem állíthatom biztonsággal, hogy érezted magad az álmodban, de nekem ugyanaz az "idegen" érzés jön át. 

Most próbáltam azon gondolkozni, hogy a 3D életemben volt e valaki, aki jelképezheti az esernyőt, visszaköszön-e egy gyermekkori félelem. ..és nagyon mélyre kellett lemennem.
Szerintem te Áprilia nem ismerheted Tau bácsit, a korod miatt. Bár őt nagyon szerettem, csak jó emlékeim vannak róla. 


Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 24041410

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Szer. 28 Jún. - 11:04

Abszolút idegen érzés nekem is. Még most is borsódzik a hátam ettől az álomtól.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Veszna Szer. 28 Jún. - 11:06

Áprilia írta:
“Tartsd észben, hogy nem minden felderítő, amivel találkozol, tartozik a szervetlen lények birodalmához –jegyezte meg Don Juan.”
(Castaneda: Az álmodás művészete)
Ezt a könyvet nincs kedved elolvasni, Veszna? Minden benne van, amit az álmodásról - köztük a felderítőkről - tudni kell.
Köszönöm a tippet, épp most akartam kérdezni! 
Máris utánanézek. 
Opsz...épp 2 napja töltöttem le!  upsz
Hamarosan befejezzem a Másik világ kapujában-t, aminek az angol borítója nagyon hívogatott, és nem csalódtam. Ez az első Castaneda könyv, amit nagyon élvezek, gondolom azért, mert ebben a szöveg nagy része Don Juantól származik, és imádom!
Bár nem ugyanazt a "nyelvet" beszéljük, de értem amit mond! 
"– Gondolom igen. Szemünk néz, úgyhogy nevetünk, sírunk, örvendezünk, szomorúak meg vidámak vagyunk. A magam részéről nem kívánok szomorú lenni, ezért ha valami olyannak vagyok tanúja, amiről tudom, hogy elszomorítana, egyszerűen elkezdek látni a szememmel. De ha valami vidámmal találkozom, akkor nézek és nevetek."

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Veszna Csüt. 20 Júl. - 1:11

Egy teremben voltam és minden fekete fehér volt, mint a régi TV-kben. Egy férfival táncoltam, keringőt? Miközben táncoltunk láttam, hogy ez a férfi életeken/denzitásokon át vándorolt, hogy velem lehessen-mármint az én ébrenléti valóságomban lehessen velem, ennek akkor is a tudatában voltam. 
Az álom egyáltalán nem volt romantikus jellegű. 
Mondani akartam neki valamit, amivel kifejezhetem mit érzek iránta, mit gondolok róla, és azt montam:"Tökéletes vagy!"

Felriadtam valamire, de álmos voltam, és mondtam magamnak, hogy ezt az álmot reggel majd le kell írnom az álomfüzetembe. 
Visszaaludtam, majd újraálmodtam az egészet, azzal a plusz információval, hogy álmomban tudtam, az a férfi (is) én vagyok.


A kérdésem az, hogy elő szokott e veletek fordulni, hogy újraálmodtok valamit? 
Legutóbb télen volt egy ilyen álmom, de azt annyiszor újra és újra álmodtam egy éjjel (közben fel-felébredtem) , hogy álomban már könyörögtem (istennek, szellemi vezetőknek, akárkinek), hogy hagyják már abba, mert már elviselhetetlenül unom.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Csüt. 20 Júl. - 4:16

Régebben előfordult párszor. De volt értelme, mert  fejlődni tudtam az ismétlésekben.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Áprilia and Veszna like this post

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Efi Csüt. 20 Júl. - 9:04

Velem nem fordult még elő ilyen.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 19 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

19 / 19 oldal Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.