Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

+14
Efi
Motan
Áprilia
Lea.
ionon
zplus
fortis
Greywolf
Kilendin
Méhecske
Blueeye
opos
Nilka
Angyalka
18 posters

3 / 19 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next

Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szer. 9 Júl. - 17:32

öröm  Na de a végső gondolataimra még nem vol tippetek , pedig ez olyan akár egy játék .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Szer. 9 Júl. - 17:41

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 21:35-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szer. 9 Júl. - 17:45

Áprilia írta:
fortis írta:öröm  Na de a végső gondolataimra még nem vol tippetek , pedig ez olyan akár egy játék .

Miért lenne. A te füled mellett is elmegy, amit eddig mondtunk.
 crossed-arms 

Itt most nem erről lenne szó , hanem a történet segítségével némi belelátás a gondolataimba . Egy kis gondolat olvasás , persze ha nincs kedv nem muszáj , csak gondoltam jó kis móka lett volna , sikerülhet e kitalálni a történet nyomán , hogy a végén mire is gondolhattam ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Szer. 9 Júl. - 18:04

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 21:38-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szer. 9 Júl. - 18:20

Na mindegy , akkor majd leírom úgyis hamarosan .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Szer. 9 Júl. - 18:27

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 21:38-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szer. 9 Júl. - 18:33

Áprilia írta:
Azt hiszem, ez a drámai erő akár én is lehetnék:  lányvigyor
Csak nem a folyamatos egzecíroztatás révén.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szer. 9 Júl. - 18:35

Áprilia írta:
fortis írta:öröm  Na de a végső gondolataimra még nem vol tippetek , pedig ez olyan akár egy játék .

Miért lenne. A te füled mellett is elmegy, amit eddig mondtunk.

  Twisted Evil

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szer. 9 Júl. - 18:36

fortis írta: csak gondoltam jó kis móka lett volna , sikerülhet e kitalálni a történet nyomán , hogy a végén mire is gondolhattam ?
Biztos a flyerekre, vagy ilyesmikre. Mindig arra gondoltok.  szájhúzós

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Szer. 9 Júl. - 18:38

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 21:39-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Szer. 9 Júl. - 18:40

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 21:40-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szer. 9 Júl. - 18:41

Áprilia írta:Amúgy meg legalább mostmár tudom, hogy kell leírni ezt az egrecíroztatást (mindig azt hittem, így).  Laughing 
egzecíroztat vagy egrecíroztat?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szer. 9 Júl. - 18:42

Áprilia írta:

A "gondolatsort az álomról" már leírtuk Efivel.
A másik, amit kértél, hogy mi juthatott eszedbe, szerintem az, hogy ha a tulajdonos faszi kivetetné az üveg ablakokat és szabadon hagyná az ablak nyílást, annak az erőnek nem lenne mit összetörnie, és nem keletkezne kára. Valószínűleg ebben a pillanatban, ahogy ezt gondoltad, meg is valósult, és jött az erő, nem volt üveg ablak, így nem tört össze semmi, téged és a haverodat viszont elmosott, azaz végre ráláttál önmagadra és hajlandó lettél a változás útjára lépni. Bár ezt túlságosan happy endnek tűnik, túl szép, hogy igaz legyen. tongue   tongue [/justify]

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 2346Hú de poén amit írtál, de majd meglátjátok !

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szer. 9 Júl. - 18:43

efi írta:
Áprilia írta:
Azt hiszem, ez a drámai erő akár én is lehetnék:  lányvigyor
Csak nem a folyamatos egzecíroztatás révén.

 röhögőgörcs 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szer. 9 Júl. - 18:43

efi írta:
fortis írta: csak gondoltam jó kis móka lett volna , sikerülhet e kitalálni a történet nyomán , hogy a végén mire is gondolhattam ?
Biztos a flyerekre, vagy ilyesmikre. Mindig arra gondoltok.  szájhúzós

 Evil or Very Mad 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Szer. 9 Júl. - 18:45

efi írta:
Áprilia írta:Amúgy meg legalább mostmár tudom, hogy kell leírni ezt az egrecíroztatást (mindig azt hittem, így).  Laughing 
egzecíroztat vagy egrecíroztat?

Jé, még a végén mindkettőnknek igaza lesz?
(És még azt is hittem, hogy németül van.  Laughing )

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szer. 9 Júl. - 19:47

Előrébb hozom a magyarázatot , mert dolgom lesz :

Mit gondolnátok erről az álomról ?

Az ismeretlen ereje talán

Egy vendéglőben üldögéltem valakivel nem messze az ablaktól . Az ablak mellett is volt asztal , de ott nem ült senki , talán azért , mert az ablak maga befelé nyílott és mivel arasznyira nyitva volt , hogy legyen egy kis légmozgás , közvetlenül az asztal egy része fölé benyúlt .
- A társam szemben ült velem , beszélgettünk , majd egy hirtelen jött erő oly hirtelen vágódott neki kívülről az ablaknak , hogy az üvegtáblák  ezernyi kis és nagy darabra robbanva szét  repültek egyenesen nekünk , és borították be az asztalunk környékét . Maga az ablak keretei persze ekkor már teljesen kitárulva lógtak a mellette lévő asztalka fölé .  Megtapogattam az arcomat és megállapítottam , hogy semmi bajunk nem történt . Az összes üvegszilánk és üvegdarabok ellenére még csak egy vágást sem szenvedtünk el . Felálltunk és leráztuk magunkat a szilánkoktól és mintha el akartunk volna menni , de ekkor jött a következő jelenet .
- A társammal beszélgettünk , ugyan annál az asztalnál , ugyan azon a helyen , az ablaknál lévő ablak ugyan úgy résnyire nyitva volt , majd egy ismeretlen erő berobbant az ablakon , az üveget ezernyi darabra robbantva szét és terítve bennünket ugyan úgy , mint az imént . Ismét megnéztem , nem e vagdosott bennünket össze , de semmi bajunk sem volt , majd felálltunk , hogy odébb menjünk , tehát minden ugyan úgy történt mint előzőleg , és akkor jött a következő jelenet .
- A társammal üldögéltünk és beszélgettünk ugyan annál az asztalnál , és hamarosan jött az erő ami berobbantotta az ablakot és beterített bennünket a rengeteg üvegszilánkkal . Ismét megúsztuk egyetlen karcolás nélkül , de itt most egy kicsit tovább jutottunk .
Azt mondtam a vendéglősnek , hogy ez így nem lesz jó , nem maradhatunk itt , mert ez már bosszantó . A vendéglős meg szitkozódni kezdett , hogy hiába üvegezteti be újból és újból az ablakot , elviszi minden hasznát a kár .

- És akkor megint történt valami ,  de ezt nem árulnám el , csak ha írnátok némi gondolatsort az álomról , amit írni szeretnék nem befolyásolja a történet kimenetelét , csak érdekes befejezése lesz az eseményeknek , az akkor és ott bennem felbukkanó gondolatsort követvén  .
Ha nagyon ügyesek vagytok , akár még azt is megtippelhetnétek , hogy mi juthatott akkor és ott az eszembe a fentebb leírt események után , még mindig az álomban ami ekkor még nem ért véget csak ezek után . Az álom egy egyszerű álom volt , nem volt tudatos .

És akkor a magyarázat és megjegyzések :


Szóval ami lényeges és fontos , hogy ez egy nem tudatos álom volt .

- Áprilia értelmezésében felszínre bukkan az a megállapítás , hogy az ismétlés a tudás atyja , vagyis az ember ha ismétlődően álmodik ugyan arról a helyzetről akkor ez álltal kicsit mindig többet tud meg a helyzetről és így az illető tanul . Ezzel egyet tudok érteni , az ember az ilyen helyzetekből valóban tanul , ha másért nem , akkor azért , mert az álom valamire rá akarja vezetni , meg akar valamit mutatni az ember számára . A hasbalövös ismétlődős álmomban  arra tanított meg az álom , hogy ne meneküljek el a félelmeim elől , hanem nézzek vele szembe , a helyzet semmivel sem válhat rosszabbá , csak kamatoztathatom az ilyen tapasztalatot .

- Efi értelmezésében jelképes rendszerként próbál rámutatni a helyzet komolyságára , ami az önismeret felé mutat . Mondjuk Efi mint az ablak befelé nyíló  szimbólumaként utalt erre , és a távolságot az ablaktól , az önismerettől való távolsággal azonosította . Mondjuk azt nem tudhatta Efi , hogy a helység többi asztalához képest mi ültünk a nyitott ablakhoz leg közelebb , ami ez esetben nem a távolságra , mint inkább éppen , hogy a közelségre utal . Ezért is kaphattuk mi a nyakunk közé az áldást , amiből azt a tanulságot vonnám le , hogy aki az önismerethez minél közelebb van , talán az döbbenhet rá leginkább a mivoltára , ami ez esetben az áldásból következtetvén  akár egy sokkhatásként történő jelenségre utalt . Azt hiszem ez nem áll azzal ellentétben , amit szintén Efi ír , hogy a drámai hatás a fejlődést elősegítő eszköz , ezzel nincs is semmi baj . A vélemény az ami furán jön elő , hogy hiába minden ,  , ez valószínűleg külső szemlélőként így látszódhat . Ezzel nincs mit kezdenem , mert lehet igaz , de lehet csak elhitetni szeretné velem egy elme , hogy ahol vagyok és amit teszek , semmi fejlődésre sem utal .
Az , hogy a dolgoknak háromszor is meg kell ismétlődnie és  hogy ez makacs ellenállás volna a részemről , ez szerintem ellenkezik az Áprilia álltal hozott idézetből való következtetésre , miszerint az ismétlésből az ember csak tanulhat .
És végezetül a helység tulajdonosa , aki az erőfeszítéseinek hiábavalóságáról tesz tanúbizonyságot ,és ami a kényelmi helyzet kimozdítására való törekvés lett volna , ezzel egyet tudok érteni , de talán nem úgy , ahogyan Efi te gondoltad .

És akkor lássuk mi miért , sok mindenre magyarázatot adhat  mi járt a fejemben az utolsó pillanatokban  :
- Az ablakon berobbanó erő a szellem maga , ami megkörnyékezett és úgy gondoltam , éreztem , hogy bár az ablak csak résnyire van nyitva , az ismeretlen ami odakint van , valahogy érintkezni akar társammal és jómagammal . Az , hogy még csak karcolások sem voltak rajtunk , ez arra utalt , hogy bár ez az erő , vagy szellem hatalmas nagy erő volna , de nem ártó szándékú a számunkra .
A vendéglős aki a hiábavalóságról fejtette ki véleményét , az energia elpazarlodása miatt moroghatott ,  / álmodási energia / mert a hatások a történések rá kellett volna , hogy vezessenek a helyzet különlegességére . / valószínűleg már az első energia berobbanásánál tudatosulnom kellett volna , és ez már a harmadik lehetőség volt amin áteshettem hasztalanul .
Sajnos valóban hasztalanul , de egy utolsó gondolat még ébredés előtt megfordult a fejemben és ez a következő volt : Ez biztosan egy álom , és én most álmodom . De ez már kevésnek bizonyult ahhoz , hogy azzá is váljon amivé kellett volna .

Ettől függetlenül jó dolgokat írtatok , de nem akarnám megállapítani , hogy melyik gondolatban rejlik az igazság . Amit magam írtam az az akkori gondolatokat és érzéseket mutatják be amik végigfutottak rajtam .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Szer. 9 Júl. - 20:18

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 21:41-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szer. 9 Júl. - 20:26

fortis írta:És akkor lássuk mi miért , sok mindenre magyarázatot adhat  mi járt a fejemben az utolsó pillanatokban  :
- Az ablakon berobbanó erő a szellem maga , ami megkörnyékezett és úgy gondoltam , éreztem , hogy bár az ablak csak résnyire van nyitva , az ismeretlen ami odakint van , valahogy érintkezni akar társammal és jómagammal . Az , hogy még csak karcolások sem voltak rajtunk , ez arra utalt , hogy bár ez az erő , vagy szellem hatalmas nagy erő volna , de nem ártó szándékú a számunkra .
Ennek fényében gyökeresen megváltoztatom az értelmezésemet.
Akkor egy erős figyelmeztetést adtál magadnak az álomban, hogy milyen veszély fenyeget titeket közel az ablakhoz!

Az a szellem, ami érintkezni akar veletek, semmi jót nem jelent. Még ha fizikailag nem is esik bajotok, megszállhat benneteket, és akkor elveszítitek önmagatokat.
Olvasd el, amit az antropozófia fórumban írtam a megszállottságról és a megszálló szellemekről, itt ni!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szer. 9 Júl. - 20:33

Áprilia írta:
Mindezt nem tudom, hogy várhattad el, hogy kitaláljuk. Számomra még így is zavaros, amit írtál.
Egyébként amit én hoztam, annak nem csak az a lényege, hogy az ismétlésből tanulunk, hanem főleg az, hogy amit odaát tanulunk, azt csak úgy hozhatjuk át ide, ha az energiatest egybeesik a fizikaival! Na, ehhez kellene a fejlődés. Amit meg az Efi értelmezése magyarázott el részletesen, rád vonatkozóan.

Természetesen az értelmezésed második részével is tökéletesen tisztában voltam , csak nem látom , hogy köze lett volna az én tapasztalatomhoz . Persze lehet csak én nem látom ezt .
Elvárásaim amúgy nem voltak , csak játékszerűen tippelést vártam . Amúgy meg  gondolhatod , hogy a tudatos álmodásnál minden a tudatosodás irányába vezet , hogy észrevegyem mi is az a közeg amiben éppen tartózkodom . Ami történt körülöttem az meg elég szokatlan jelenség volt ahhoz , hogy a végén rájöjjek , esetleg mégis csak álmodom .
Sajnos ez még nem volt elég , de ha az is lett volna már nem volt energiám elfogyott .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szer. 9 Júl. - 20:42

efi írta:
fortis írta:És akkor lássuk mi miért , sok mindenre magyarázatot adhat  mi járt a fejemben az utolsó pillanatokban  :
- Az ablakon berobbanó erő a szellem maga , ami megkörnyékezett és úgy gondoltam , éreztem , hogy bár az ablak csak résnyire van nyitva , az ismeretlen ami odakint van , valahogy érintkezni akar társammal és jómagammal . Az , hogy még csak karcolások sem voltak rajtunk , ez arra utalt , hogy bár ez az erő , vagy szellem hatalmas nagy erő volna , de nem ártó szándékú a számunkra .
Ennek fényében gyökeresen megváltoztatom az értelmezésemet.
Akkor egy erős figyelmeztetést adtál magadnak az álomban, hogy milyen veszély fenyeget titeket közel az ablakhoz!

Az a szellem, ami érintkezni akar veletek, semmi jót nem jelent. Még ha fizikailag nem is esik bajotok, megszállhat benneteket, és akkor elveszítitek önmagatokat.
Olvasd el, amit az antropozófia fórumban írtam a megszállottságról és a megszálló szellemekről, itt ni!

Igen , tudom Efi mire gondolsz , de én azt mondanám itt némileg mégis csak valami másról van szó . Ez a szellem , ez az erő  amire én gondoltam az egy olyan erő , ami mindenhol jelen van . jelen kívül és jelen belül . ismeretlennek azt nevezném ami kívül van .
Mindezektől függetlenül , szerintem nagyon jól elemeztél első ízben is , abból a szemszögből nézve , ahogyan te láthattad az álmomat tökéletesen megértem , mit miért írhattál .
Arról nem is szólva , hogy  hozzá tenném , nincs rá biztosíték , hogy a saját gondolataim nem e becsapnak .
Az ismeretlen ami meg azt illeti sosem volt veszélytelen , e tekintetben lehet némi igazad , de amíg belül van addig nem árthat . Ezért meg sem vág . De talán ha beengedjük az ismeretlent akkor egy idő után azt ami odakint van is ismerősként kezelhetjük majd .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szer. 9 Júl. - 20:59

Köszi a reagálásokat , sok új gondolatot adtatok !  thumb 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szer. 9 Júl. - 21:04

fortis írta:Az ismeretlen ami meg azt illeti sosem volt veszélytelen , e tekintetben lehet némi igazad , de amíg belül van addig nem árthat .
Dehogynem! Bent ugyanaz van, mint kint. Ugyanazt a végtelent lehet elérni önmagunkban is, felfelé is és lefelé is.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szer. 9 Júl. - 21:05

fortis írta:Köszi a reagálásokat , sok új gondolatot adtatok !  thumb 
Jó volt az álmod, alkalmas egy jó kis beszélgetésre!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szer. 9 Júl. - 21:34

efi írta:
fortis írta:Köszi a reagálásokat , sok új gondolatot adtatok !  thumb 
Jó volt az álmod, alkalmas egy jó kis beszélgetésre!

Igen , jót beszélgettünk , én köszönöm !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Csüt. 10 Júl. - 10:45

Jobb kéz és bal szem

A hely valami katonai bázisnak tűnt a sivatagban. Hosszú szürke szoknyát és fehér blúzt viseltem, nem tudom valamiért a 60-as évek Amerikájában éreztem magam. Egy irodába léptem be. Egy férfi ült az asztalnál öltönyben, nyakkendőben. Az ő ruhája is ezt a kort idézte. Nagyon barátságosnak tűnt. Leültem vele szemben és az asztalra tettem két dobozt. Az egyikben egy mechanikus jobb kéz, a másikban egy szintén gépi bal szem volt. Mint valami utazó ügynök készségesen bemutattam neki, hogy működnek.

A gépkezet feltettem az igazi helyére és mutattam, hogy milyen könnyen tudom mozgatni az ujjaimat. Kisebb volt mint az igazi, az ujjak fehérek, hengeresek, de nem csontvázszerű, annál vastagabb. Miközben nézem a kezem, csodálkozni kezdek és kényelmetlenség fog el. Gyorsan leszedem és visszarakom a dobozába.

Most a szem következik. Ezt is felveszem, de ezt nem úgy kell elképzelni, mint valami szemüveget, hanem rendesen az igazi helyére illesztem be mint a kéznél is. Hogy eközben hova tűnik az igazi, azt nem tudom. Szóval benn a szem és ránézek a fickóra. Aranyszínű átlátszó aura veszi körül, amibe vörös sávok keverednek. Mosolyog rám. Nem bírom sokáig és elfordítom a tekintetem. Ugyanazt a kényelmetlenséget érzem mint korábban. A szemet is visszateszem a helyére.

A továbbiakra - ha volt egyáltalán - nem emlékszem. A környezetet és a kort nem tudom hova tenni, talán nem is lényeges, a kéznézés és a látás viszont elég egyértelmű. Két alkalmam is volt, hogy tudatomra ébredjek, de mindkét esetben csak tátogni tudtam. Éreztem hogy valami nem stimmel, de aztán inkább hagytam az egészet. Azért tehettem vissza a dobozba is őket, mert nem akartam tudni a dologról. Mintha két akarat ütközne... töpreng

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Csüt. 10 Júl. - 10:55

A "szem" Hórusz szeme volt:

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Egyiptom+I+%252821%2529

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Csüt. 10 Júl. - 17:34

Nagyon zűrös álmom volt, a tudatról szólt és szellemiekről, és a hústestről...még az élet elvetéséről is. - De, ez megoldódott benne, érdekes "megnyugvást" adtam - valakinek - és elfogadta!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Pént. 11 Júl. - 10:08

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 21:41-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Pént. 11 Júl. - 10:10

Elek írta:Nagyon zűrös álmom volt, a tudatról szólt és szellemiekről, és a hústestről...

Jól bekavartunk itt neked, Elek!

 fetreng 

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 3 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 19 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.