Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mik a vágyaink?

+4
Méhecske
Mayra1
Áprilia
fortis
8 posters

2 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  nofertiti Kedd 4 Márc. - 17:28

Blueeye írta:Ezért mondtam azt, hogy nem jó két helyen, mert egyik helyen sincs meg igazi belemélyedés a tanításokba.

Vagy egyik fórumban mélyedek bele egy témába, vagy a másik fórumban, vagy van saját témám, amibe belemélyedek, és akkor azt csinálom.

Na de az nem jó, ha minden érdekel, de felszínesen, ugrok témáról témára, és csak a vita van a többiekkel.

Ezennel befejeztem. Nekem ilyesmire nincs időm.

Én pedig épp ezért mondtam, hogy maga az adott pillanat ad esélyt arra, hogy elmélyedjünk a tanításokban. Nem csak egy helyen.

Ha nem mélyednék bele, akkor nem lenne miről beszélgetni, és amit te csak "a vita van a többiekkel"-nek látsz. Ugyanis a legtöbb érvem és gondolatom a tanítás alapja. Persze hibázok is, itt most nem arról van szó, hogy nem.
Keveredik az én elképzelésemmel, az érzelmeimmel stb...
A szimpla nézőpontok leírása.

Aki nem kíváncsi bizonyos tanításokra, gondolatokra az egyértelműen nem fog ebben részt venni. Ha nincs idő rá, akkor meg pláne.

Ez ilyen egyszerű.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  nofertiti Kedd 4 Márc. - 17:34

Blueeye írta:Ezért mondtam azt, hogy nem jó két helyen, mert egyik helyen sincs meg igazi belemélyedés a tanításokba.

Vagy egyik fórumban mélyedek bele egy témába, vagy a másik fórumban, vagy van saját témám, amibe belemélyedek, és akkor azt csinálom.

Na de az nem jó, ha minden érdekel, de felszínesen, ugrok témáról témára, és csak a vita van a többiekkel.

Ezennel befejeztem. Nekem ilyesmire nincs időm.


Elgondolkozom ezen.

Amennyiben elhajoltam a tanításoktól megteszem a kellő lépést.
Ebben teljes mértékig igazat adok neked, hogy ilyen formában nem helyes út, ha megtagadjuk magunkat. Ám lehet, hogy az adott helyzetben az az ember állapota, akkor viszont a maradásommal valóban azt erősíteném.

Köszönöm (őszintén, minden más véleményemtől függetlenül), hogy erre felnyitottátok a szemem.

nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Méhecske Kedd 4 Márc. - 17:41

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 17:20-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Méhecske Kedd 4 Márc. - 17:48

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 17:20-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Vendég Kedd 4 Márc. - 18:55

Mayra1 írta: Személyes kapcsolatok esetében, ha olyan emberrel hoz össze a sort, aki a kákán is csomót keres, a magyarázatok ellenére sem ért semmit, majd kiderül fölöslegesen válaszolok a kérdéseire,'mert a végén kijelenti már semmit nem ért,akkor attól elköszönök és kész. Itt viszont csak csak belefutok az eszmefuttatásaidba, aminek se eleje, se vége. Már rengetegszer megfogadtam, nem foglalkozom ezzel

És mégis mindig fennakadsz. Ezen is érdemes lenne elgondolkozni. A világ legegyszerűbb dolga lenne Nefer hozzászólásait átugrani. Sokkal egyszerűbb lenne itt a fórumon figyelmen kívül hagyni, mint a valóságban faképnél hagyni valakit. De téged valósággal vonzanak Nefer általad látott hibái, és már-már kényszeresen foglalkozol folyton vele.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Mayra1 Kedd 4 Márc. - 19:06

efi írta:
Mayra1 írta: Személyes kapcsolatok esetében, ha olyan emberrel hoz össze a sort, aki a kákán is csomót keres, a magyarázatok ellenére sem ért semmit, majd kiderül fölöslegesen válaszolok a kérdéseire,'mert a végén kijelenti már semmit nem ért,akkor attól elköszönök és kész. Itt viszont csak csak belefutok az eszmefuttatásaidba, aminek se eleje, se vége. Már rengetegszer megfogadtam, nem foglalkozom ezzel

És mégis mindig fennakadsz. Ezen is érdemes lenne elgondolkozni. A világ legegyszerűbb dolga lenne Nefer hozzászólásait átugrani. Sokkal egyszerűbb lenne itt a fórumon figyelmen kívül hagyni, mint a valóságban faképnél hagyni valakit. De téged valósággal vonzanak Nefer általad látott hibái, és már-már kényszeresen foglalkozol folyton vele.

Mit is mondhatnék.... faképnél hagyni annyit tesz, köszönés nélkül távozunk, de.....mindig elköszönök. Egyébként igazad van, néha embert próbáló, ha olyanokat kell nélkülöznünk, akiket neveltetésünk folytán szeretnünk kéne.  Evil or Very Mad Hm.....kényszeresen? Erről nyilván többet tudsz foglalkozásod révén Nálam.  peace 

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Blueeye Kedd 4 Márc. - 20:24

Nem kell erőltetni a szeretetet. Olyan ember nincs, aki mindenkit szeret.

Itt a fórumon is kiderült ez az utóbbi napokban. Képmutatás lenne azt mondani, hogy itt mindenki mindenkit szeret.

Én még nem jártam olyan fórumon. Aki nem tért meg, nem tud szeretni, csak a maga módján.


______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Vendég Kedd 4 Márc. - 21:02

Blueeye írta:Nem kell erőltetni a szeretetet.

De hát szó sem volt semmi ilyesmiről.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Nilka Pént. 7 Márc. - 20:41

nem fair, hogy csak Nefer rajzolt... mondom én, aki nem tud rajzolni.

Amit én látok a rajzban az egy hatalmas vihar. Számomra valójában az egész rajz a szelet láttatja: a víz hullámai, a meghajló pálmafa... ám ahhoz, hogy a tenger így hullámozzon, a pálmafa így meghajoljon, vihar kell. Tájfun, hurrikán idején látni ilyen képeket abból a térségből.
Ha el akarok vonatkoztatni, akkor azt mondanám ez a Sors szele. Ha le akarom fordítani magamnak, akkor Nefer szíve vágya a Sorsnak való megfelelés, függetlenül attól, hogy milyen árat kell ezért megfizetni.

Nem tudom.
Szép dolog az életcél, életfeladat, élet küldetés megvalósítása - de miért pont viharban?
A vihart általában a feladattal való ellenkezés generálja, ritkán külső, kívülálló ok.
Istennel nem jó veszekedni - tapasztalat. Általában ő nyer, és utólag kénytelen vagy belátni, hogy Neki volt igaza. Avagy egy csomó felesleges kört be lehetne spórolni, ha kihagyod az ellenkezést, vagyis vihar helyett a verőfényes napsütéses nappalokat és a csillagfényes, virágillatoktól terhes gyönyörű éjszakákat választod...

de ha Te személy szerint a vihart szereted, nos így is lehet. yes 

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  nofertiti Pént. 7 Márc. - 21:15

Nilka írta:nem fair, hogy csak Nefer rajzolt... mondom én, aki nem tud rajzolni.

Amit én látok a rajzban az egy hatalmas vihar. Számomra valójában az egész rajz a szelet láttatja: a víz hullámai, a meghajló pálmafa... ám ahhoz, hogy a tenger így hullámozzon, a pálmafa így meghajoljon, vihar kell. Tájfun, hurrikán idején látni ilyen képeket abból a térségből.
Ha el akarok vonatkoztatni, akkor azt mondanám ez a Sors szele. Ha le akarom fordítani magamnak, akkor Nefer szíve vágya a Sorsnak való megfelelés, függetlenül attól, hogy milyen árat kell ezért megfizetni.

Nem tudom.
Szép dolog az életcél, életfeladat, élet küldetés megvalósítása - de miért pont viharban?
A vihart általában a feladattal való ellenkezés generálja, ritkán külső, kívülálló ok.
Istennel nem jó veszekedni - tapasztalat. Általában ő nyer, és utólag kénytelen vagy belátni, hogy Neki volt igaza. Avagy egy csomó felesleges kört be lehetne spórolni, ha kihagyod az ellenkezést, vagyis vihar helyett a verőfényes napsütéses nappalokat és a csillagfényes, virágillatoktól terhes gyönyörű éjszakákat választod...

de ha Te személy szerint a vihart szereted, nos így is lehet. yes 

a túlzó vihar látása ... hm.... smile

no süt a nap és a szörfösök imádják a hullámokat
deszkára fel!!!

Ezért mondom én oly sokszor, hogy aki retteg a vihartól, az napsütésben is a dagadó hullámokat fodrozó szelet tájfunnak látja.

Avagy mégegy aranyköpés tőlem:
Az élet velejárója az időnkét előbukkanó vihar.
Viszont mélyre hatoló gyökereimmel kapaszkodok, még nem fútt el a széééééél
:P
smile
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  nofertiti Pént. 7 Márc. - 21:17

... én inkább úgy fogalmaznék, hogy tanulom kezelni a viharos helyzeteket olykor úgy, hogy hát vagy túléljük vagy nem... de hogy szeretném, hát ez jóóóóó :P
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Nilka Pént. 7 Márc. - 21:35

hehehe...
én momentán szeretem a szélvihart.

komolyabban: a kép témája elvileg a szíved vágya.
lehet vágyni a tengerpartra, na de pálmafákat földre kényszerítő szélbe?
bár én nem vagyok szörfös, szóval lehet, hogy mellé... Smile 

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  nofertiti Szomb. 8 Márc. - 11:25

smile
én meg félek a víztől (olyan helyzetben ha a vizen vagyok valamin és esélye van, hogy belezúgok, tehát én sem szörfözök, de szeretem őket nézni) mégis megtanultam úszni, azonban a szélviharban a tengeren biztos dobnék egy hátast a rettegéstől...

tudom, hogy úgy értetted, hogy a kép témája a szívünk vágya, csak megjegyeztem, hogy erős túlzásnak érzem a sok vihar asszociációt persze lehet, hogy csak az egom piszkálja

 virág 
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  nofertiti Szomb. 8 Márc. - 11:31

a kép története, hogy egy álom emléke, a hullámokat szörfösök élvezik, de szimplán nagy hullámok vannak a víz felől érkező széltől és emellett az év néhány szakaszában igen visszatérnek viharok olykor-olykor, amik valóban meghajlították a pálmafa törzsét
 Very Happy 
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Nilka Szomb. 8 Márc. - 11:55

hm... tudod, ha rátekintesz az Avatár képemre, ott is kb. ugyanazt lehet felfedezni, mint a Te rajzodon. Számomra az ilyen képek felérnek egy felhívással keringőre... pláne, ha álom eredetűek...  Very Happy 

és igen, igazad van abban, hogy egy ilyen elemzés éppen annyira szól az elemzőről magáról, mint az elemzett valakiről, valamiről. kacsint 

viszont számomra nem volt egyértelmű a verőfényes napsütés a rajzodból. így utólag visszanéztem, és hát lehet, hogy momentán felhőnek néztem a napocska sarkát, és úgy vettem, mintha a sugarai emögül a felhő mögül kandikálnának ki. no comment... nocomment 

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  nofertiti Hétf. 10 Márc. - 15:25

Nilka írta:hm... tudod, ha rátekintesz az Avatár képemre, ott is kb. ugyanazt lehet felfedezni, mint a Te rajzodon. Számomra az ilyen képek felérnek egy felhívással keringőre... pláne, ha álom eredetűek...  Very Happy 

és igen, igazad van abban, hogy egy ilyen elemzés éppen annyira szól az elemzőről magáról, mint az elemzett valakiről, valamiről. kacsint 

viszont számomra nem volt egyértelmű a verőfényes napsütés a rajzodból. így utólag visszanéztem, és hát lehet, hogy momentán felhőnek néztem a napocska sarkát, és úgy vettem, mintha a sugarai emögül a felhő mögül kandikálnának ki. no comment... nocomment 

smile
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  fortis Szer. 26 Márc. - 19:08

Ezzel még tartoztam Nefernek .
Mivel a játék arról szólt , hogy olyasmit kell rajzolni ami a szívünknek kedves vágya , ezért egy nagy hullámokkal teli tengerpartot látok .  Magyarán eseménydús nyaralást . A szél az eseménydússágra utal .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Vega-42 Szomb. 19 Júl. - 19:29

Kinek mi a leg-leg-leg álom,mondjuk, ha 20 milliót az ölébe ejtenének? Utazás, sport...stb.....A bakancslista első helyezettje?


Mik a vágyaink? - Page 2 Moorea-French-Polynesia-4-e1360048024785

Mik a vágyaink? - Page 2 Packages-vacationing-in-bora-bora


én rögtön a világ másik végére szaladnék...Tahitire. lányvigyor 
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Júl. - 19:33

Kibérelnék egy óceánjárót, és meghívnám az összes ismerősömet (nem csak barátokat) egy világ körüli útra.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Áprilia Szomb. 19 Júl. - 19:35

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 18:08-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Júl. - 19:37

efi írta:Kibérelnék egy óceánjárót, és meghívnám az összes ismerősömet (nem csak barátokat) egy világ körüli útra.

Hú Efi olyan szívesen mennék veletek !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Júl. - 19:40

Én teljesíteném a nejem egyik legfőbb vágyát . Elvinném Peruba

Mik a vágyaink? - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQ0oF23Ow052bHMxrYKoRB3gjFDQiPLcffFTxNO7Tw9nYGj3ajG7w
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Júl. - 19:40

Ja, nem vertem figyelembe a 20 milliós korlátot, de gondolom, nem olyan nagy baj.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Áprilia Szomb. 19 Júl. - 19:46

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 18:09-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Vega-42 Szomb. 19 Júl. - 19:49

Áprilia írta:

Vega, megáll az ész, hogy pont ezeket a képeket hoztad! Ezt nem tudom elhinni! Nézzétek el nekem, hogy mégegyszer beidéztem a képeket, de muszáj volt, mert nézzétek, mit álmodtam 2011-ben, amikor csatlakoztam hozzátok! A nádfedeles házikók és a fehér ágy is stimmel! Igen Efi, indulhatunk, megálmodtam...

2011. nov. 23. Tudatváltás álom közben

Azt álmodtam, hogy egy gyönyörű pálmafás óceán parton mindannyiunknak (fórumosok) volt egy nagyon szép, egzotikus, nádból készült kunyhója (de pazar volt), és egyszer csak ott termettem a Nilkáéban tudatkivetítéssel, teljesen "élő" volt a jelenet (Azaz az álmon belül történt egy tudat váltás). Ott álltam a bejáratnál, és néztem a berendezést: pl. egy nagyon szép, fehér ágyat, amin fátyolszerű baldachin volt. Nem volt ott senki. Ahogy nézelődtem, amolyan külső szemlélőnek éreztem magam, kissé "kívülállónak". És mintha bepillantást nyerhettem volna a "világotokba" (fórumosok).
Azt hiszem, ebben az álomban annak a megtapasztalása (is) volt a lényeg, hogy létezhet a sima álombeli állapoton belül is tudatváltás." [/justify]


Mik a vágyaink? - Page 2 HP_Hilton+Bora+Bora+Nui+Resort+26+Spa-4
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Áprilia Szomb. 19 Júl. - 20:00

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 18:09-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Júl. - 20:02

De jó Áprilia én el tudom képzelni , hogy tényleg ezt láthattad !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Vega-42 Szomb. 19 Júl. - 20:03

fortis írta:De jó Áprilia én el tudom képzelni , hogy tényleg ezt láthattad !

én is  taps 
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Áprilia Szomb. 19 Júl. - 21:46

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 18:09-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Mayra1 Szomb. 19 Júl. - 22:18

Elosztanám hárommal. Az egyharmadából tanulmányútra vinnélek benneteket a Húsvét szigetekre. Régi vágyam teljesülne.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 2 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.