Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mik a vágyaink?

+4
Méhecske
Mayra1
Áprilia
fortis
8 posters

4 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Mayra1 Szomb. 13 Dec. - 9:48

fortis írta:
Áprilia írta:A videókat majd valamikor este jövök nézni, azt is, amit az álmodásos topikba tettél fortis.

Jó azt feltétlenül próbáld meg megnézni , elsőrendű kötelező anyag az álmodáshoz . ( Végig kell nézni )

Az itteni játékot akkor holnap  kielemzem , addig hátha valakinek  kedve támadna még hozzá .
Ez egy angol nyelvű video....

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  fortis Szomb. 13 Dec. - 10:19

Mayra1 írta:
fortis írta:
Áprilia írta:A videókat majd valamikor este jövök nézni, azt is, amit az álmodásos topikba tettél fortis.

Jó azt feltétlenül próbáld meg megnézni , elsőrendű kötelező anyag az álmodáshoz . ( Végig kell nézni )

Az itteni játékot akkor holnap  kielemzem , addig hátha valakinek  kedve támadna még hozzá .
Ez egy angol nyelvű video....
Mayra a linkre klikkelj a videó feletti sorra  , ott van magyar nyelvű felírat .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Vendég Szomb. 13 Dec. - 10:39

Mayra1 írta:Ez egy angol nyelvű video....

CC gombot keress

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Vendég Szomb. 13 Dec. - 10:45

Különböző életkorokban különböző dolgokra vágyunk.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Mayra1 Szomb. 13 Dec. - 13:41

Köszi a segítséget, megnéztem. Érdekes videó. Kiváncsi vagyok, mit akarsz ezzel. 




Frissítettem ma a gépemet és nagy é betűm nincsen.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Vendég Szomb. 13 Dec. - 18:18

Én az ereim falán minden bizonnyal lévő lerakódásoktól szabadulnék meg varázsütésre. A többi nem érdekel a testemen. Illetve de, a nagyobb agyi kapacitás, jobb felfogóképesség nekem is vonzó lenne.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Áprilia Szomb. 13 Dec. - 19:31

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 18:11-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  fortis Szomb. 13 Dec. - 20:03

Sad:Igen , nagyon jól csináljátok  thumb , volnának még ötletek a videót illetően és az általunk írottak alapján ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Vendég Szomb. 13 Dec. - 20:17

Áprilia jól összefoglalta.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  fortis Szomb. 13 Dec. - 20:52

Azt hiszem aki akart az leírta az észrevételeit már .
Akkor nézzük mi volt a játék értelme , mindjárt összefoglalom

Áprilia szépen összefoglaltad a látottakat a szemszögedből látva. yes


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 13 Dec. - 21:17-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  fortis Szomb. 13 Dec. - 21:16

Amin változtatnánk:

Etoile - orr
Mayra - haj
fortis - agyi kapacitás
Áprilia - kisebb lábak
Efi -  erek tisztítása , agyi kapacitás

Videóból leszűrt vélemény:

Áprilia:
- fiatal felnőttek : : A fzikai test  állapotának változtatása földhözragadt módon
- felnőttek .  A test az anyagi   világhoz   kötődő
- gyermekek : Nem változtatnának , elégedettek . Aki mégis változtatna , az a természetfelettihez kötődve változtatna .  Fantáziadúsak .
- idősek :  megnyilvánul a bölcsesség a gyermekekhez hasonlóan .

Etoile : - Hasonlóan gondolja , amint  Áprilia  leírta .

fortis : 
Első gondolatom a videó láttán az volt , hogy a gyermekek mennyivel fantáziadúsabbak , mint a felnőttek .

És akkor jöjjön a játék lényege .

- Etoile , Mayra , Áprilia  abba a kategóriába tartozik , mint amibe általában azok a felnőttek , akiknél szempont a testi adottságok ,
- Efi és fortis abba a kategóriába tartoznak , ahol  szempont az egészség és a szellemi adottságok .

Sajnos több kategóriát nem tudok felállítani mert kevés volt az érdeklődő a játékhoz .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  fortis Szomb. 13 Dec. - 21:21

Azt gondolnám talán nem értenétek feltétlenül egyet , de hát  a válaszokból láthatjátok az eredményt .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Áprilia Szer. 31 Dec. - 12:44

Áprilia írta:
fortis írta:
Nézzétek meg ezt a videót és írjátok le , hogy mire következtetnétek az általatok választott módosítás és a videóban látottak alapján .

A kérdés az volt a videóban is, hogy mit változtatnának meg e megkérdezettek legszívesebben a testükön. Úgy vettem észre, hogy miként itt mi, úgy a videóbeli (fiatal) felnőttek is a "test" szó hallatán nem tudtak elvonatkoztatni és a testük fizikai állapotára vonatkozóan kívántak valamit, amolyan "földhözragadt" modon. A felnőttek tudatában a test az az anyagi világhoz kötődő valami. Ellenben a gyerekek a kérdés hallatán először is hosszasan elgondolkodtak/elcsodálkoztak, ugyan miért kellene bármit is megváltoztatniuk a testükön, gyermeki bölcsességgel az egyikük ki is mondta, hogy úgy jó az, ahogy van. Első következtetés, hogy a gyermekek - szemben a felnőttekkel -, meg voltak elégedve magukkal.
Továbbá, a gyerekek, amikor kívántak valamit, akkor csupa természetfeletti képességeket eredményező testrészeket kívántak: hableány uszonyt, szárnyakat, hogy repülni tudjanak stb. Ebből pedig arra lehet következtetni, hogy fantáziadúsabbak, jobban hisznek még a természetfelettiben, nem annyira földhözragadtak és korlátoltak, mint a felnőttek.
Megszólalt egy idős hölgy is, amit ő mondott, az pedig azt igazolja, hogy az emberek öregségükre olyanok lesznek, mint a gyermekek: bölcsebbek, mint fiatal felnőttként.

Találtam a fenti összefoglaláshoz egy jó kis tanmesét, amelyben a kislány és az anyuka merőben másként fogja fel a dolgokat  Very Happy  :

"A fürdősellő

Júlia fürödni szeret a világon a legjobban. Órákig képes pancsolni a fürdőkádban.
- Gyere már ki végre - figyelmezteti az édesanyja. - Még úszóhártya nő az ujjaid köré és kacsa lesz belőled.
- Sellő leszek. Állítja határozottan Julia. - Csillogóan fényes pikkelyekkel és hosszú szőke hajjal. Ilyen hosszú hajjal - mutatja. Aztán elúszom a kastélyba a tizenegy nővéremhez.
- Holnap gyakorolhatod az úszást - feleli a mamája. - Kimegyünk a tóhoz.
- Gyorsan össze kell csomagolnom a fürdő holmimat - kiáltja Júlia.
Kiugrik a kádból, és hagyja, hogy anyu szárazra törülje rövid, fekete haját."


Hát igen. Nem mindegy, hogy kacsa, vagy sellő... Laughing

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  fortis Szer. 31 Dec. - 14:32

öröm  Aranyos történet volt .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  fortis Szer. 25 Feb. - 16:09

Elek hozott egy idézetet , ami arra inspirált , hogy megindítsak egy játékot , ha van kedvetek  gyertek írjatok és válaszoljatok a fő kérdésre .

Elek írta:
Az egyik költő írta; "... ábrándozás az élet megrontója" ...!

- Én azt mondanám , hogy a vágyaink maga az élet .  ( életünk  a vágyaink következménye )
-
Kérlek írjatok olyan vágyakról ami ezt alá támasztaná és írjatok olyanokról , ami ennek ellent mond !
- Aki benne van a játékban az próbálja meg  ezt az ellentmondást megcáfolni és  bebizonyítani , hogy miért az alap gondolat az ami mégis csak igaz .
- Vigyázat mert ezzel a játékkal kicsit turkálhatunk egymás élet szemléletében , de ha elég bátrak vagytok és volna kedvetek , akkor hajrá !

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Áprilia Szer. 25 Feb. - 16:29

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 18:12-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  fortis Szer. 25 Feb. - 17:18

Áprilia írta:Nem értem a feladatot. Mit támasszon alá a vágy és minek mi mondjon ellent?
Egyébként az lenne a fair, ha a saját példáddal járnál elől,  mivel te találtad ki (ez más esetre is vonatkozik.)
Részemről a vágyaimat nemigen fogom itt kiteregetni, sajnálom.

A  vágyaink maga az élet .  ( életünk  a vágyaink következménye )

A feladat egyszerű . ezzel a mondanivalóval vagy egyet ért az ember , vagy nem . A feladat erről szól , azaz a bizonyításról , hogy ez miért lehet így , vagy miért nem .  Ehhez viszont példákkal kellene élnünk , és ha tudjuk  , akkor akár meg  is lehet  védeni , vagy meg is lehetne cáfolni a másik ehhez fűződő gondolatait .  Ez lenne a lényeg .  Amúgy a játék leginkább a múltunkból merítkezhet , hiszen a jövő még nem bizonyítható .

Természetesen hozok példát , csak nem volt időm azonnal leírni .  Most át is gondolom akkor , hátha volna valaki aki mégis játszana ilyet velem .



A hozzászólást Believe összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 25 Feb. - 17:28-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  fortis Szer. 25 Feb. - 17:21

- Kisgyerek koromban volt egy olyan vágyam , hogy legyen egy saját biciklim , de a szüleim nem engedhették meg maguknak anyagilag , hogy vásároljanak  .  Így a bicaj csak egy vágykép maradt , és álmaimban sokszor álmodtam azt , hogy bicajozok .  
Ennek a vágynak úgy hiszem az lett a következménye , hogy  egyszer csak tombolán nyertünk egy kemping biciklit , pont olyat , amilyenre vágytam

Én személyesen az elmélet ellen nem igazán tudok cáfolatokat  képezni , mert én valahol hiszek  abban amit pirossal kiemelve  leírtam . Ha cáfolatot hozok akkor inkább az elmélet mellett hoznám azokat .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  fortis Szer. 25 Feb. - 19:45

- Az előző gondolathoz visszatérve tulajdonképpen motorom is hasonlóképpen lett .  Sokat motoroztam álmaimban , a motor iránti vágyam valahogy így teljesülhetett ki , de aztán eljutottam arra a szintre , hogy  egy Karib tengeri utazásról lemondva  egy motorhoz jutottam helyette .
- Amúgy érdekes a jelenség , mert ez jó példája annak , hogy  vágyak vágyakkal ütközhetnek , azaz egyik felül írhatja a másikat . Az erősebb valósulhat meg .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Áprilia Szer. 25 Feb. - 19:45

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 18:12-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  fortis Szer. 25 Feb. - 19:59

Áprilia : " Már akkor megfogalmazódott bennem, hogy ott szeretnék dolgozni, noha nem tudtam hogyan fog megvalósulni. Vágytam rá. "



- Jó példa arra , hogy a vágyaink befolyásolják életünket  . Lám sikerült és megvalósult amire vágytál , és néha mondhatni csodával határos módon .

És tulajdonképpen kimondtál egy titkot is , hogy az ember ne vágyjon görcsösen .Azt hiszem vágyni inkább szenvedéllyel kell .

- Említettél technikát , igen ez a módszer azt hiszem eléggé divatossá válhatott , de amit írsz az igaz , sokszor az ember még ennek ellenére sem tudja a vágyait bele szőve hogyan teremthetne .

- A legnehezebb az életben a vágynélküliség , azt hiszem ez lehet az a bizonyos sodródás . Sodródik az ember , mert nem tudja mit akar , mit szeretne .  Tulajdonképpen így járhattam magam is a pályaválasztással . Nem tudtam mit is szeretnék igazán , és nézzétek vannak akik már ovis korukban is tudják és vágyják , mivel is szeretnének foglalkozni , ha már felnőttek lesznek .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Áprilia Szer. 25 Feb. - 20:14

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 18:12-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Mayra1 Csüt. 26 Feb. - 0:27

"....ábrándozás az élet megrontója.....!


Nos, gyerekkoromban repülni szerettem volna.....nem jött be, legalább is szárnyam nincsen. 
A fenti idézettel egyetértek és hozok hozzá egy másikat....


"Képzeletünk által lesznek sebezhetőek mások."

-A vágyaink maga az élet-. Nos, az a helyzet, hogy sok olyan dolog van az életembe, ami nemhogy a vágyaim között nem szerepel, de gondolati szinten se. Azt is mondhatnám szeretem a meglepetéseket.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  fortis Csüt. 26 Feb. - 4:50

Áprilia írta:Az emberek nem tudnak teremteni. Ezért az életük nem a vágyaik szerint alakul.

A tudatlan vágyakozás :  Azt hiszem a célirányos vágyakozás általi teremtés valóban  ritkább lehet , de ettől a tudatlan vágyaink teremtő ereje még dolgozhat , mint a  fentebbi bicajos példa .  Tehát voltaképpen a környezetünk olyanná válását amilyen , is magunk teremthettük vágyainkkal  .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  fortis Csüt. 26 Feb. - 5:05

Mayra1 írta:"....ábrándozás az élet megrontója.....!


Nos, gyerekkoromban repülni szerettem volna.....nem jött be, legalább is szárnyam nincsen. 
A fenti idézettel egyetértek és hozok hozzá egy másikat....


"Képzeletünk által lesznek sebezhetőek mások."

-A vágyaink maga az élet-. Nos, az a helyzet, hogy sok olyan dolog van az életembe, ami nemhogy a vágyaim között nem szerepel, de gondolati szinten se. Azt is mondhatnám szeretem a meglepetéseket.

öröm  Cáfolat :
Gyerek korodban repülni szerettél volna .
- Mivel mindenki álmodik , még te is , valószínűnek tartom , hogy a repülésed már rég beteljesedhetett csak esetleg nem emlékszel rá : ha meg esetleg eljutsz a Shasta hegyhez , akkor minden bizonnyal repülőre kell majd szállnod  , ehhez pedig ismeretségre kell szert tenned  ( egyik lehetőségként ) ezért a vágyaid egy sor  egyéb tapasztalatot vonzhat be maga mellé , hogy a vágyaid beteljesülhessenek .
A vágyak teremtő ereje nem biztos , hogy konkrét  megvalósulásokat hoznak , néha csak leképezik vágyainkat valamely más megvalósulásként .A vágy  nem konkrét beteljesülése is ok opkozatot indíthat az emberben , mint pl a Sastha hegyes példa , tehát mondhatni összefüggések mindig is akadhatnak ok okozatként .


- "Képzeletünk által lesznek sebezhetőek mások."
-Ez is igaz , sajnos vannak olyan vágyaink is , amik mások rovására hatnak .  Pl az erdő közepén emelendő város mindenképpen az erdőlakók rovására fog történni .  De ezen nem kell csodálkozni , ha körbetekintünk a világban , látható , hogy a kapzsiság utáni vágy mennyi pusztulást okoz .  Pl 1 gramm arany kinyeréséhez mekkora mennyiségű földet kell kitermelni és mennyi ciánnal kell mérgezni a talajt a folyót .  Óriásikat az értékek .

- Ezek a gonodolatok az hiszem igazolják a következő felvetést . Sok olyasmi történik az életedben , amit a hátad közepére sem kívántál volna . Nos ezek lehetnek saját  egyéb vágyaid negatív következményei is , vagy mások vágyainak a te életedbe való  meghatározása .
Pl egy példa : Egy részeges férj vágyódása az ital után befolyással lehet egy egész család életére . Tehát mindenképpen ott van a teremtő munka , mert ha bele gondolsz a teremtés lehet rombolás is .



______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Áprilia Csüt. 26 Feb. - 5:43

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 18:13-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Mayra1 Csüt. 26 Feb. - 10:02

Believe írta:
Mayra1 írta:"....ábrándozás az élet megrontója.....!


Nos, gyerekkoromban repülni szerettem volna.....nem jött be, legalább is szárnyam nincsen. 
A fenti idézettel egyetértek és hozok hozzá egy másikat....


"Képzeletünk által lesznek sebezhetőek mások."

-A vágyaink maga az élet-. Nos, az a helyzet, hogy sok olyan dolog van az életembe, ami nemhogy a vágyaim között nem szerepel, de gondolati szinten se. Azt is mondhatnám szeretem a meglepetéseket.

öröm  Cáfolat :
Gyerek korodban repülni szerettél volna .
- Mivel mindenki álmodik , még te is , valószínűnek tartom , hogy a repülésed már rég beteljesedhetett csak esetleg nem emlékszel rá : ha meg esetleg eljutsz a Shasta hegyhez , akkor minden bizonnyal repülőre kell majd szállnod  , ehhez pedig ismeretségre kell szert tenned  ( egyik lehetőségként ) ezért a vágyaid egy sor  egyéb tapasztalatot vonzhat be maga mellé , hogy a vágyaid beteljesülhessenek .
A vágyak teremtő ereje nem biztos , hogy konkrét  megvalósulásokat hoznak , néha csak leképezik vágyainkat valamely más megvalósulásként .A vágy  nem konkrét beteljesülése is ok opkozatot indíthat az emberben , mint pl a Sastha hegyes példa , tehát mondhatni összefüggések mindig is akadhatnak ok okozatként .


- "Képzeletünk által lesznek sebezhetőek mások."
-Ez is igaz , sajnos vannak olyan vágyaink is , amik mások rovására hatnak .  Pl az erdő közepén emelendő város mindenképpen az erdőlakók rovására fog történni .  De ezen nem kell csodálkozni , ha körbetekintünk a világban , látható , hogy a kapzsiság utáni vágy mennyi pusztulást okoz .  Pl 1 gramm arany kinyeréséhez mekkora mennyiségű földet kell kitermelni és mennyi ciánnal kell mérgezni a talajt a folyót .  Óriásikat az értékek .

- Ezek a gonodolatok az hiszem igazolják a következő felvetést . Sok olyasmi történik az életedben , amit a hátad közepére sem kívántál volna . Nos ezek lehetnek saját  egyéb vágyaid negatív következményei is , vagy mások vágyainak a te életedbe való  meghatározása .
Pl egy példa : Egy részeges férj vágyódása az ital után befolyással lehet egy egész család életére . Tehát mindenképpen ott van a teremtő munka , mert ha bele gondolsz a teremtés lehet rombolás is .


A gyerekkori vágyam határozott elképzeléssel párosult. Akkor éppen a réti sas volt a kedvencem. Nos, kifejezett kívánságom volt ez a fajta repülés, saját szárnyakkal. 
Hahaha, nem győztél meg. A dolgokat lehet csűrni csavarni, de az események nem követik ezt a hajladozó (azt is momdhatnám ingadozó) mozgàst.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  fortis Csüt. 26 Feb. - 17:01

Áprilia írta:

A vágy mindig "célirányos" és nem "tudatlan", hiszen van egy konkrét tárgya. A vágyaink valóságba hozása, a manifesztálódása az, ami általában nem megy, ahol elbukik a dolog. A vágy akkor jön valóságba, ha a víziódban valóságként éled meg. Nem képzelegni kell, hanem vizionálni, miközben belehelyezed magad a vágyott szituációba, mintha már most valóság lenne. Pontosan ezt csináltad a biciklis álmodban, Believe, ezért tudott a valóságba jönni, manifesztálódni az a bicikli. Előszólítottad. "Azokat, amelyek nincsenek, előszólítja, mint meglévőket" - mondja az Ige. (És ezt tanítja Villás Béla is abban a videóban, amit betettem az "álom elméleteihez". Minő egybeesés...)
öröm Aranyosan írtál .

A  tudatlan teremtést úgy értettem amikor nem  tudatosan készakarva alkalmazod a vágyaidat , amint  az a technikákban is meg vagyon írva , hanem ösztönösen , mint pl a bicajos résznél .  Én nem tudtam róla , hogy ezekkel az álmokkal ily módon teremteni lehet  mégis ezt tettem , de ezt úgymond nem akaratosan ,hiszen nem tudhattam , hogy ennek a következménye az lesz , hogy  nyerünk tombolán  egy bicajt .

- De például azt sem tartanám tudatos teremtésnek , amikor az ember  megharagszik valakire és azt mondja bár tőrne el a keze , vagy a lába !  Ezt leginkább csak káromkodás gyanánt teszi az ember és nem azért , mert valóban úgy is gondolja . A baleset mégis megtörténik és az illetőnek eltörik a végtagja .  A káromkodás egy negatív vágy és annak is ott tükröződik a hatása .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  fortis Csüt. 26 Feb. - 17:19

Mayra1 írta:A gyerekkori vágyam határozott elképzeléssel párosult. Akkor éppen a réti sas volt a kedvencem. Nos, kifejezett kívánságom volt ez a fajta repülés, saját szárnyakkal. 
Hahaha, nem győztél meg. A dolgokat lehet csűrni csavarni, de az események nem követik ezt a hajladozó (azt is momdhatnám ingadozó) mozgàst.

öröm  Ha bele gondolsz ,  te nem vagy egy egyszerű ember Mayra . Határozott elképzeléseid voltak ezzel a repüléssel kapcsolatosan . Hétköznapi ember számára az ilyesmi megvalósítása lehetetlennek látszik , ezért el is söprögeti maga elől és legszívesebben nem is gondolna rá .  De te nem ilyen vagy , ez a vágy beléd éghetett talán  és mond meg őszintén nem vágynál e még mindig ez után ?
-  Tehát az egyik lehetőség szerint ez még egy meg nem valósított vágy , de a jövő még meghozhatja számodra ezt a meglepetést . Mit gondolsz melyik vagy te aki elveti a megvalósulást , vagy aki azt mondja , " Ki tudja , mit hoz a jövő  ? "
Másik lehetőségként ez a vágy még az is lehet , hogy elindíthatott egy olyan hullámot , ami ahhoz vezethetett , aki ma vagy és ez bizony már következmény volna . Te aki olyasmivel foglalkozol és olyasmit tapasztalsz és látsz , amit egy hétköznapinak mondható ember nem tapasztal . Azt mondja ez hülyeség , vagy , hogy nem hisz benne . Te mégis megteszed hisz ami vagy azzá váltál , de hogy ez így legyen azoknak kellett , hogy legyen előzménye . És a dolgok mindig a vágyainkkal kezdődnek .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Vendég Szer. 9 Márc. - 11:06

Ha megtervezhetnéd a saját házadat milyen lenne?

Nekem fontosak a nagy belső terek és a sok fény, ezért kevés lenne a közfal, tulajdonképpen csak a fürdőszoba lenne teljesen leválasztva a többitől, minden más helyiség egybe lenne nyitva. Csak modern anyagokat használnék, tehát üveget, fémet és műanyagot. Fa kizárva. A berendezésnél a fő szempont a geometrikus megtervezettség lenne, egyenes és ívelt formák váltakoznának, semmi aránytalanság, semmi ciráda, fodor vagy dísz. Célszerűség, szakszerűség. Ennek ellensúlyozására absztrakt festményeket tennék ki (csak visszafogott színekkel) és a tükörfényes padlóra itt-ott vastagabb szőnyegeket helyeznék, ezzel egyben melegebb hatást is keltve. A fő színek a fehér, ezüst, fekete lenne, de néhol a ciklámen árnyalatai is feltűnnének. Az álmennyezetes galérián kapna helyet az ágyam, ahová spirális lépcső vezetne fel. A fürdőszoba falai üvegtégla lenne, hogy amennyire lehet csökkentsem az elkülönültségét. A világítást főként spotlámpákkal oldanám meg, akár egyes falszakaszok is belső világítást kapnának. A fő világítás hangparancsra működne, két taps és bekapcsol, két taps és kikapcsol. A mennyezet egy szakaszon átlátszó lenne, hogy az ágyból felfelé tekintve láthassam a csillagokat. A konyha hatalmas, amerikai és high-tech stílusú. A nappali is a fentiek értelmében lenne megtervezve, de a kényelem diktálta ülőgarnitúra sem hiányozhatna, ében vagy fehér színnel. A dolgozó részleg, egy sínen mozgatható polcrendszerrel különölne némileg el, amin könyvek és művészi igényű dísztárgyak sorakoznának. Kevés növény is helyet kaphatna a lakásban, de olyanok amik nem igényelnek túl sok gondoskodást.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mik a vágyaink? - Page 4 Empty Re: Mik a vágyaink?

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.