Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Üzenetek, gondolatok, idézetek

+9
fortis
opos
Kilendin
nofertiti
Greywolf
Blueeye
Mayra1
Áprilia
Méhecske
13 posters

6 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Blueeye Szer. 17 Szept. - 8:34

Melegen ajánlom:

Tom Marshall: Helyes kapcsolatok

http://mek.oszk.hu/00100/00169/

topicclosed

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Mayra1 Szer. 17 Szept. - 8:58

fortis írta:Elek üzent gyerekek . 
Azt írta , hogy nagyon beteg , elájult az utcán úgy kellett hazakísérnie két idegennek . A vérnyomásával vannak problémák , meg gondolom az egyéb kockázati tényezők . 
Ezt üzente amúgy mindnyájunknak , idézem :
" Ölelek mindenkit, kérlek add át!
Maradok  köszönettel - tisztelettel feléd, öleléssel, kézfogással, az emberi megbecsülés és szeretet értékeivel! - (Mindőtök felé!) " 


Azt szeretném még elmondani és amire a hosszú évek során mindig is utalni próbáltam , hogy mennyire  fontos lenne a béke és az egymásba kapaszkodás ezen a helyen .Kata halála és  Elek betegsége ezt a gondolatot és érzést még jobban megerősítette bennem . Gondoljatok Katánkra , mennyire hiányzik a fórumról és mindazok akik távol maradnak . Egyszer csak elfogyunk mind  és ennek legfőbb oka a saját hülyeségünk lesz   , de tudom mert látom ezt úgysem látjátok be .  Mind annyira borzasztóan okosak vagyunk  és a magunk érdekeit védjük . Egy közösségi oldalon lehetne a közösséget is védeni . 
Szégyen ide , szégyen oda , Annatolláékat ennyiből becsülöm , ők sosem fognak széthullani és tudjátok miért ?  Nem azért mert van egy karizmatikus vezetőjük aki egyben tartja őket , hanem mert ragaszkodnak egymáshoz és kiállnak egymás mellett . 
Esetleg még  felléphet az érdektelenség , de hát ha ennek így kell lennie , ti tudjátok , ez is bekövetkezhet . 
Nyugodtan irigyelheted annatolláékat, hiszen nem látsz bele. Tudod, ahol megmondják ki, mit, mikor, hogyan gondoljon, tegyen azokat nem irigylem. 
Egyébként itt mindenki a saját ritmusában gyászol, szeret. A szeretetnek azt a megfelelőjét, -mint Te- csak igen kevesen tudják a magukénak. De ettől még mindenkiben ott a szeretetre való hajlam. Sokkal kevésbé értékelném eme fórumot, ha mindenki a már kitárgyalt "álarc" mögé bújva hirdetné a szeretetet. Ez az érzelem belülről fakad, de ennek nem akadálya, hogy kimondjuk,amit gondolunk, hiszen akik számítanak értik, akik nem értik, nem is számítanak (legalább is Nekem).
Eleknek pedig, mint mindig gyógyulást kívánok szeretettel.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Greywolf Szer. 17 Szept. - 9:05

Eleknek mielőbbi jobbulást kívánok!

Szerinted Fortis itt lennék, ha nem számítanátok a szememben? Elmentem volna a találkozóra vagy vállaltam volna az arcomat veletek, ha nem így lenne?
Értem, hogy mire célzol, látom is.
De, senkit sem kényszeríthetek, hogy olyat tegyen, amit nem akar. Sem neked, sem Efinek, sem senki másnak nem mondhatom, hogy maradjon vagy maradnia kell, ha ő nem így érzi vagy gondolja. Persze, nem örülök neki, de tiszteletben tartom mindenki akaratát. Ha valaki maradni akar, csak zsarolásra akarja felhasználni, hogy meglengeti, ő elmegy. Nos, azt a verziót inkább hagyjuk.
Bárkinek bármi óhaja, sóhaja, gondja van velem, a stílusommal, bármivel velem kapcsolatban, állok elébe a beszélgetésnek.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Szer. 17 Szept. - 9:23

Jól van bevallom kicsit vacak a hangulatom , hogy megtudtam Elek beteg , meg Kata is eszembe jutott , meg Efi is felteszi magának néha a kérdést , hogy egyáltalán mit keres itt , meg én is hamarosan egy időre kiesek , szóval ne haragudjatok negatív voltam  ! 
Én csak nagyon megkedveltem mindenkit és szeretném ha mind megmaradnátok és nem kényszerből .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Greywolf Szer. 17 Szept. - 9:29

Értem én, nem gond.
Az érzés kölcsönös. öröm

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Mayra1 Szer. 17 Szept. - 9:54

Elek szeretetét, ölelését küldi mindeninek!
Egy kicsit rendetlenkedik a vérnyomása, de mindent megtesz, hogy az állapota rendeződjön.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Áprilia Szer. 17 Szept. - 11:04

efi írta:(...sokszor felteszem magamnak a kérdést, hogy mit keresek itt. )

Efi, tudd, hogy erre csak azért nem kérdezünk rá - legalábbis én -, merthogy indiszkrét lenne, de ettől még fontos dolgot vetettél fel.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6466

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Greywolf Szer. 17 Szept. - 11:23

Áprilia írta:
efi írta:(...sokszor felteszem magamnak a kérdést, hogy mit keresek itt. )

Efi, tudd, hogy erre csak azért nem kérdezünk rá - legalábbis én -, merthogy indiszkrét lenne, de ettől még fontos dolgot vetettél fel.

"Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát."

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Áprilia Szer. 17 Szept. - 11:39

fortis írta:Jól van bevallom kicsit vacak a hangulatom..., meg én is hamarosan egy időre kiesek , szóval ne haragudjatok negatív voltam  ! .

Korábban írtad, hogy egy ideig a költözés miatt nem lesz neted. Fortis, még ha költözöl is, pillanatok alatt bevezettetheted az internetet. Ráadásul tableted is van, kb. 2000ft a legolcsóbb mobil internet előfizetés, vagy még annyi se.
Nem értem, miért szomorkodsz.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6466

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  nofertiti Szer. 17 Szept. - 11:54

fortis írta:Elek üzent gyerekek . 
Azt írta , hogy nagyon beteg , elájult az utcán úgy kellett hazakísérnie két idegennek . A vérnyomásával vannak problémák , meg gondolom az egyéb kockázati tényezők . 
Ezt üzente amúgy mindnyájunknak , idézem :
" Ölelek mindenkit, kérlek add át!
Maradok  köszönettel - tisztelettel feléd, öleléssel, kézfogással, az emberi megbecsülés és szeretet értékeivel! - (Mindőtök felé!) " 


Azt szeretném még elmondani és amire a hosszú évek során mindig is utalni próbáltam , hogy mennyire  fontos lenne a béke és az egymásba kapaszkodás ezen a helyen .Kata halála és  Elek betegsége ezt a gondolatot és érzést még jobban megerősítette bennem . Gondoljatok Katánkra , mennyire hiányzik a fórumról és mindazok akik távol maradnak . Egyszer csak elfogyunk mind  és ennek legfőbb oka a saját hülyeségünk lesz   , de tudom mert látom ezt úgysem látjátok be .  Mind annyira borzasztóan okosak vagyunk  és a magunk érdekeit védjük . Egy közösségi oldalon lehetne a közösséget is védeni . 
Szégyen ide , szégyen oda , Annatolláékat ennyiből becsülöm , ők sosem fognak széthullani és tudjátok miért ?  Nem azért mert van egy karizmatikus vezetőjük aki egyben tartja őket , hanem mert ragaszkodnak egymáshoz és kiállnak egymás mellett . 
Esetleg még  felléphet az érdektelenség , de hát ha ennek így kell lennie , ti tudjátok , ez is bekövetkezhet . 


Azt hiszed az a megoldás, hogy béke zászlaja alatt a szőnyeg alá söprünk dolgokat?
Azt hiszed a ragaszkodás és az egymás mellett való kiállás a megoldás? 
Nincs különbség közösség és közösség között (olyan szempontból, ahogy te említed, hogy irigyelni vagy lenézni kéne egyiket a másikkal szemben, mert ugye nem vagyunk egyformák), ez nem verseny, mindenki a maga tempójában halad. 
Nekünk is megvannak a magunk korlátai, buktatói. És bármikor eshetünk az "saját" csapdánkba.
Mindannyiunknak vannak rossz lépései. És korántsem garancia, hogy az a csapat örökké fennmarad, de főként nem azért, mert a béke zászlaja alá bújik. Béke akkor van, ha béke van és nem akkor, ha úgy teszünk, mintha béke lenne.
Ez van, vannak nézeteltérések, nem erőltetheted két egyet nem értőre vagy egymást nem kedvelőre vagy ahol az egyik fél kedveli a másik meg nem a másikat, hogy kedveljék egymást. 
Nem azzal van a baj, ha őszintén felvállaljuk mit érzünk, az a baj, ha azt nem bírjuk elfogadni, ha az zavar minket, hogy a másik nem kedvel vagy aki nem kedvel az nem hagyja élni a másikat, és akkor, ha hagyjuk, hogy ez a nemkedvelés eluralkodjon rajtunk és láthatatlanul irányítani kezdjen minket. Belefolyjon mindenbe, és gyanakvóvá tegyen és sémaszerűen szétválasszon, hogy ő márpedig csak gáz lehet, és nem engedi minden alkalommal látni a másikat és észrevenni egy-egy másfajta pillanatát. 
Vagy ha azt hiszi az egyik fél, és ezáltal hagyja, hogy ez befolyásolja, hogy a másik nem hagyja élni. Ha attól retteg vagy azt akarja bizonyítani, hogy engem márpedig nem hagynak élni.
Pedig megfigyeltem, ha valaki szeretne teret magának és nem ad fogást annak, ami ettől elterelné, esetleg meghúzza a határokat határozottan, akkor lehet tere. Stb... stb... 
Emellett még az is szerepet játszik, ha nem megyünk utána ezeknek a dolgoknak, hogy mi miért van. Vagy utánamentünk és azt hisszük befejezett, már mindent tudunk. Vagy úgy hagyjuk ahogy van.
Odaát is vannak veszekedések. Erre számos példa van, nincs elrejtve. Ezért mondogatom, hogy nem kitörölni kell egy perpatvart, hanem tanulni belőle, vagy ha nem tudunk még tanulni, akkor nem szégyellni kell meg letagadni azt, mert NEM ETTŐL LESZ KEVESEBB EGYIK TÁRSASÁG SEM, VAGY TÖBB A MÁSIKNÁL. Vagy nem ettől lesz békésebb, hanem hogy helyén tudjuk kezelni az állapotokat.

Mindenhol és minden emberben megvan az a rész, amely hibázni képes.
Van, hogy az egónk hisztériázik, kinél többet kinél kevesebbet, de egyikünk sem kevesebb vagy több a másiknál.
Ezek csak emberi viszonyítások, meg mindig a külvilágra fogni, ha elveszítünk valamit vagy valakit. Vagy nem elengedni azt, akit valamilyen oknál fogva elveszítünk.

Mindannyian felelősek vagyunk. Kivesszük a részünket.

Ahogyan az engedelmesség is lehet káros, ha vakhit vezérli. Ugyanúgy a Saját utam járása is lehet önfejűség, ha vakhit vezérli. Egyben hasznos is, mert később akár tanulhatunk is belőle, ami ebben az embert zavarja, ha ezért egy életet veszteget el. 
Lehet az engedelmesség hasznos, ha igaz hit vezérli és a Saját utam járása is ha igaz hit vezérli. Egyben haszontalanná is válhat ha bármikor azon részünk kapaszkodik ebbe bele, amelyik ettől hízik. Mert van olyan állapota az embernek, mikor mindkettő erő majd egyenlő arányban hat rá és harcolnak egymás ellen belül. Melyik - melyik milyen módon. Mert a harc is lehet fizikain túlról való nem negatív értelmű és lehet negatív és romboló. Együtt e két pólus belül küzd és kiáll. Természetesen szerintem.
Úgyhogy nincs mit irigyelni, főként nem egy félreértett dolgot.
Ha egy közösség együtt marad nem feltétlen azért van, mert irigylésre méltó.
Minden közösségben jelen van az, ami követendő lehet, példaértékű és minden közösségben jelen van olyan dolog, ami elvetendő, nem követendő.

Ahogyan lehet az összetartó erő egy közösségben a veszteségtől való félelem vagy a majd én megmutatom, hogy ez a közösség egyben marad, de lehet összetartó erő a szeretet is. A szeretet, amely érti, hogy mi - miért zajlik úgy, ahogy zajlik. És nem retteg a milyenségétől, meg eltakarná. 

Lehet a széthúzó erő egy közösségben a bosszú és a szétzilálás és az, hogy fejetlenül és szívtelenül nem számít semmi, mert semmit sem becsülünk, semmiből sem tanulunk  És szétválaszthatja őket egy igaz Út is, amely csak abban távolodik, hogy hely szerint máshol van kinek-kinek teendője, de lélekben együtt maradnak.
(Ezek természetesen nem jellemzőek kategorikusan csak egy-egy csoportra, mind-mind felüti fejét keveredve, egyik sem állandósult állapot egy - egy csoporton belül, váltakoznak, hol szeretet, hol félelem, hol egyéb van jelen, különböző összetételben és arányban).


A hozzászólást nofertiti összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 17 Szept. - 12:22-kor.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Szer. 17 Szept. - 12:22

Áprilia írta:
fortis írta:Jól van bevallom kicsit vacak a hangulatom..., meg én is hamarosan egy időre kiesek , szóval ne haragudjatok negatív voltam  ! .

Korábban írtad, hogy egy ideig a költözés miatt nem lesz neted. Fortis, még ha költözöl is, pillanatok alatt bevezettetheted az internetet. Ráadásul tableted is van, kb. 2000ft a legolcsóbb mobil internet előfizetés, vagy még annyi se.
Nem értem, miért szomorkodsz.
Nem a net beszerzése a probléma , hanem a térerő . Amit eddig olvastam a helyi internet elérésekről mind nagyon szítkozódtak . Szóval idő kell , hogy megtaláljam a legalkalmasabbat . A 2 ezres net meg kb annnyira elég , hogy kijelezze a gép , hogy van internet aztán ennyivel be is fejeződött .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Áprilia Szer. 17 Szept. - 13:02

fortis írta:
A 2 ezres net meg kb annnyira elég , hogy kijelezze a gép , hogy van internet aztán ennyivel be is fejeződött .

Filmeket nézni nem tudnál vele és Skype-olni sem, de minden másra elég. A következő fokozat a havi 4300,-Ft. Ezzel már sokkal többmindent lehet.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6466

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Szer. 17 Szept. - 15:08

Már aggódtam Elekért, remélem jobban van. Köszi, hogy hirt adtatok felőle.
Fortis, nekem is linóleummetszetek van, 3 ezer ft-os, teljesen jó.
A harmadik dologról akkor írok, ha hazaértem. A telóm mindjárt lemerül.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Szer. 17 Szept. - 15:10

Na, itt a példa, mikor a telefon önállósítja magát. Mobil internetem van 3 ezerért, természetesen, nem linóleummetszetek.
Very Happy

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Szer. 17 Szept. - 16:51

Greywolf írta:
Áprilia írta:
efi írta:(...sokszor felteszem magamnak a kérdést, hogy mit keresek itt. )

Efi, tudd, hogy erre csak azért nem kérdezünk rá - legalábbis én -, merthogy indiszkrét lenne, de ettől még fontos dolgot vetettél fel.

"Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát."
Nem indiszkrét.
Nekem az igazi, egymás gondolatait megtermékenyítő beszélgetések hiányoznak mostanában. Ti ugyan beszélgettek, de én ezekből kívülállónak érzem magam, a fórum és én nem inspiráljuk egymást. Se én nem találok ilyen gondolatokat (bár nyomokban még igen), se a fórum nem profitál belőlem semmi hasonlót.
Ha el is indul néha valami számomra lelkesítő, végül az sem bontakozik ki. (Mint a napokban, Fortisnál elindult egy ígéretes beszélgetés, de aztán beleragadtunk abba, hogy ki mit gondol az időről.)
Ez az oka, hogy néha elgondolkozom, hogy minek vagyok itt. pislog
Igaz, én is hibás voltam, lehet, hogy az időhiány miatt nem vettem észre dolgokat. Most már talán kicsit utolérem magam, és több időm lesz odafigyelni a fórumra, de most meg többekről kiderült, hogy nem lesznek egy ideig (azután, hogy néhányan mások már eltűntek), ez is elkedvetlenített.


A veszekedések engem nem zavarnak.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Áprilia Szer. 17 Szept. - 19:11

Köszi, hogy válaszoltál Efi.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6466

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Szer. 17 Szept. - 20:35

Áprilia írta:
fortis írta:
A 2 ezres net meg kb annnyira elég , hogy kijelezze a gép , hogy van internet aztán ennyivel be is fejeződött .

Filmeket nézni nem tudnál vele és Skype-olni sem, de minden másra elég. A következő fokozat a havi 4300,-Ft. Ezzel már sokkal többmindent lehet.
Kipróbálom majd  , jó lenne , ha működne , de egyszer kaptam egy ilyen sticket , vagy hogy hívják és a tablet nem ismerte fel .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Áprilia Szer. 17 Szept. - 20:39

fortis írta:
Áprilia írta:
fortis írta:
A 2 ezres net meg kb annnyira elég , hogy kijelezze a gép , hogy van internet aztán ennyivel be is fejeződött .

Filmeket nézni nem tudnál vele és Skype-olni sem, de minden másra elég. A következő fokozat a havi 4300,-Ft. Ezzel már sokkal többmindent lehet.
Kipróbálom majd  , jó lenne , ha működne , de egyszer kaptam egy ilyen sticket , vagy hogy hívják és a tablet nem ismerte fel .

Nem ugyanarról beszélünk. Ez nem stick, hanem chip, és nem "kapni" kell, hanem bemenni a t-mobilba, és specifikusan a te táblagépedhez valót vásárolni. Ők maguk teszik be a chip-et is a táblagépedbe, miközben megvásárolod az előfizetést.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6466

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Szer. 17 Szept. - 20:41

Szia Nofertiti ! 
Jó sokat írtál , de én nem említettem semmiféle irigységet , hanem azt , hogy mi az amit becsülök Annatolláékban . Ide idézem neked : 
"  Annatolláékat ennyiből becsülöm , ők sosem fognak széthullani és tudjátok miért ?  " Nem nem irigylem őket egyáltalán .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Szer. 17 Szept. - 20:42

efi írta:Na, itt a példa, mikor a telefon önállósítja magát. Mobil internetem van 3 ezerért, természetesen, nem linóleummetszetek.
Very Happy
A Digitől megérdeklődöm majd , úgyis be kell mennem majd hozzájuk .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Blueeye Szer. 17 Szept. - 20:45

fortis írta:Szia Nofertiti ! 
Jó sokat írtál , de én nem említettem semmiféle irigységet , hanem azt , hogy mi az amit becsülök Annatolláékban . Ide idézem neked : 
"  Annatolláékat ennyiből becsülöm , ők sosem fognak széthullani és tudjátok miért ?  " Nem nem irigylem őket egyáltalán .


Mindennek ideje van a nap alatt...

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Szer. 17 Szept. - 20:46

Áprilia írta:
fortis írta:
Áprilia írta:
fortis írta:
A 2 ezres net meg kb annnyira elég , hogy kijelezze a gép , hogy van internet aztán ennyivel be is fejeződött .

Filmeket nézni nem tudnál vele és Skype-olni sem, de minden másra elég. A következő fokozat a havi 4300,-Ft. Ezzel már sokkal többmindent lehet.
Kipróbálom majd  , jó lenne , ha működne , de egyszer kaptam egy ilyen sticket , vagy hogy hívják és a tablet nem ismerte fel .

Nem ugyanarról beszélünk. Ez nem stick, hanem chip, és nem "kapni" kell, hanem bemenni a t-mobilba, és specifikusan a te táblagépedhez valót vásárolni. Ők maguk teszik be a chip-et is a táblagépedbe, miközben megvásárolod az előfizetést.
Ja értem  , lehet jó lenne ezt is kipróbálni , de aztán csak olyan megoldás lenne jó , hogy az asztali gépemen is tudjak netezni , mert azon azért jobban szeretek , a nagy monitoron minden egyszerűbbnek tűnik és jobban is látom .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Szer. 17 Szept. - 20:49

efi írta:

Ha el is indul néha valami számomra lelkesítő, végül az sem bontakozik ki. (Mint a napokban, Fortisnál elindult egy ígéretes beszélgetés, de aztán beleragadtunk abba, hogy ki mit gondol az időről.)
Ez az oka, hogy néha elgondolkozom, hogy minek vagyok itt. pislog
Igaz, én is hibás voltam, lehet, hogy az időhiány miatt nem vettem észre dolgokat. Most már talán kicsit utolérem magam, és több időm lesz odafigyelni a fórumra, de most meg többekről kiderült, hogy nem lesznek egy ideig (azután, hogy néhányan mások már eltűntek), ez is elkedvetlenített.


A veszekedések engem nem zavarnak.
Efi én nagyon élveztem az időről szóló viskurálásunkat  annak ellenére , hogy két különböző nézetet vallunk . Ettől még nagyon érdekes volt  ezért köszönet jár !

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Áprilia Csüt. 18 Szept. - 4:59

fortis írta:
viskurálásunkat  

diskurálás... befog
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6466

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Csüt. 18 Szept. - 6:39

Áprilia írta:
fortis írta:
viskurálásunkat  

diskurálás... befog
Very Happy  igen , diskurál

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Kilendin Csüt. 18 Szept. - 15:41

fortis írta:Elek üzent gyerekek . 
Azt írta , hogy nagyon beteg , elájult az utcán úgy kellett hazakísérnie két idegennek . A vérnyomásával vannak problémák , meg gondolom az egyéb kockázati tényezők . 
Ezt üzente amúgy mindnyájunknak , idézem :
" Ölelek mindenkit, kérlek add át!
Maradok  köszönettel - tisztelettel feléd, öleléssel, kézfogással, az emberi megbecsülés és szeretet értékeivel! - (Mindőtök felé!) " 
A manóba már!!! Tegnap megírtam, hogy természetesen Én is üzenem Eleknek, hogy mihamarabb gyógyuljon meg.

Csak ez a nyomi gép elnyelte...
Pedig nekünk széles sávú netünk van.
Lehet pont ez a gyíkja Very Happy

______________________________________________________
Mindenkiben ott az eredő tűz.
Kilendin
Kilendin

Hozzászólások száma : 182

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Csüt. 18 Szept. - 17:30

Sziasztok!


Very Happy ...!

-
id. Nofertiti...."...Ezért mondogatom, hogy nem kitörölni kell egy perpatvart, hanem tanulni belőle, vagy ha nem tudunk még tanulni, akkor nem szégyellni kell meg letagadni azt, mert NEM ETTŐL LESZ KEVESEBB EGYIK TÁRSASÁG SEM, VAGY TÖBB A MÁSIKNÁL. Vagy nem ettől lesz békésebb, hanem hogy helyén tudjuk kezelni az állapotokat...." id.v.
-
-


Az elengedés és a törlés nem ugyan az. 
Sem a kirakatba állítás és a csúfolkodás vagy az állandó agyalás, szégyenkezés...meg ...ami ide tehető még!
-
Az elengedés = Isten eredet!
-
Törlés = a jó és helyén való gondolkozás eredménye!
-
Till. az elengedés -  Isteni rész - az Igazság érvényre juttatása úgy, hogy a "cselekménynek" nyoma sem marad. 
Nincs emlékeztetés és "lebegtetés" kilátásba helyezés!
Marad az Öröm!
Feltekintés "A" Szentségre!
-
Tehát, eme instand állapot néhány eleme olvad össze időben és térben!
-
Nagy hasadékok keletkeznek itt! 
Az egyházak és más  nagyobb, netán mikro "közösségek" pld átveszik Isten szerepét és könyörülősdit alkalmaznak már létrejöttük pillanatában. Rostálgatnak.
Az Annatolla féle tömörülés is ebben szenved!
Miért?
Mert Te kedves Nofertiti nem volnál képes egyetlen morzsát sem "innen" felvenni ha, nem volna rá szükséged!
Szükséged van rá!
-
A szükség pedig mi?
AZ ELENGEDÉS HIÁNYA!
A megszentelődés hiánya a SztSz "hézagosságának" tudható be, az apostoli közösség - nemlétezése!
Holott a neve is ezt propagálná........
-
Az emberi törlés helyessége továbbá?
Mért tárolna holmi szemetet?
Minek?
Minek örökké hátra tekingetni  és elemezgetni? << Iga!
Mit visz akkor az "értelmet" -"nyerő" - EGY ROSTÁT és nem az Evangéliumot?
-
....most röviden ennyike!... Very Happy Very Happy Very Happy...!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  nofertiti Pént. 19 Szept. - 9:49

fortis írta:Szia Nofertiti ! 
Jó sokat írtál , de én nem említettem semmiféle irigységet ...

Valóban, szó szerint nem, ezt éreztem ki írásodból.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Pént. 19 Szept. - 10:50

nofertiti írta:
fortis írta:Szia Nofertiti ! 
Jó sokat írtál , de én nem említettem semmiféle irigységet ...

Valóban, szó szerint nem, ezt éreztem ki írásodból.
Hát akkor biztosítalak afelől , hogy rosszul érezted  . 
Becsülöm ami ott történik , de nem kérnék belőle .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  nofertiti Pént. 19 Szept. - 12:08

fortis írta:
nofertiti írta:
fortis írta:Szia Nofertiti ! 
Jó sokat írtál , de én nem említettem semmiféle irigységet ...

Valóban, szó szerint nem, ezt éreztem ki írásodból.
Hát akkor biztosítalak afelől , hogy rosszul érezted  . 
Becsülöm ami ott történik , de nem kérnék belőle .

Hogy jön ide, hogy nem kérnél belőle?
Miből nem kérnél?
Emellett, akkor minek említetted meg, hogy ennyiből becsülőd, miközben nem kérnél belőle? 
Akkor mi értelme van megjegyezni?
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 6 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

6 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.