Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Üzenetek, gondolatok, idézetek

+9
fortis
opos
Kilendin
nofertiti
Greywolf
Blueeye
Mayra1
Áprilia
Méhecske
13 posters

8 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Áprilia Kedd 23 Szept. - 21:10

Blueeye írta:
fortis írta:
Blueeye írta:


Fortis, az az idő soha nem fog eljönni, hogy az emberek harmóniában élnek. Még Jézust sem fogadta el mindenki.
Harmóniában és lelki egységben csak az istenemberek élhetnek.
De ez lenne a célunk nem ?


Célnak cél lehet, de az ÚT a fontos, mert az visz a célhoz.

Ja, ja, a célhoz valahogyan el is kell jutni.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Áprilia Kedd 23 Szept. - 21:12

fortis írta:
Blueeye írta:
fortis írta:
De ez lenne a célunk nem ?


Célnak cél lehet, de az ÚT a fontos, mert az visz a célhoz.
De hát a cél és az út ez esetben egy volna , amint fentebb említetted is , nem beszélni róla , hanem csinálni kellene . Az út az , hogy mi magunk csináljuk , a cél pedig , hogy mind ezt tegyük .

Fortis, az "istenemberként való élésnek" is van egy útja-módja. Csak úgy magától nem fog menni.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Kedd 23 Szept. - 21:15

Áprilia írta:
Blueeye írta:
Az emberek sem hisznek benne olyan nagyon, mint gondolják.

Valóban. Ha az un. hívőket megkérdezné valaki - én próbáltam ezt tesztelni egy időben -, hogy mit ért az alatt, hogy "hisz Jézusban", azaz meg tudná-e mondani, hogy pontosan "milyében hisz Jézusnak" stb., nem tudnának válaszolni. Azt hiszik, hogy hisznek, pedig nem: sohasem fogalmazták meg maguknak, hogy mit is értenek alatta, legalább saját maguk számára. Hihetetlen, de tényleg ilyen a nagy átlag.
Ez nagyon érdekes felvetés . 
Részemről az , hogy hiszek Jézusban , számomra mindig is azt jelentette , hogy úgy gondoltam mindig velem van , pontosabban mondván , hogy ismeri minden gondolatomat sóhajomat bajomat . Úgy gondoltam mindig meghallgat és ha kéri az ember akkor segít annak módján ahogy lehetséges és ami fejlődésem,ben nem hátráltat .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Kedd 23 Szept. - 21:16

Áprilia írta:
fortis írta:
Blueeye írta:
fortis írta:
De ez lenne a célunk nem ?


Célnak cél lehet, de az ÚT a fontos, mert az visz a célhoz.
De hát a cél és az út ez esetben egy volna , amint fentebb említetted is , nem beszélni róla , hanem csinálni kellene . Az út az , hogy mi magunk csináljuk , a cél pedig , hogy mind ezt tegyük .

Fortis, az "istenemberként való élésnek" is van egy útja-módja. Csak úgy magától nem fog menni.
Hát ez igaz

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Áprilia Kedd 23 Szept. - 21:26

fortis írta:
Áprilia írta:
Blueeye írta:
Az emberek sem hisznek benne olyan nagyon, mint gondolják.

Valóban. Ha az un. hívőket megkérdezné valaki - én próbáltam ezt tesztelni egy időben -, hogy mit ért az alatt, hogy "hisz Jézusban", azaz meg tudná-e mondani, hogy pontosan "milyében hisz Jézusnak" stb., nem tudnának válaszolni. Azt hiszik, hogy hisznek, pedig nem: sohasem fogalmazták meg maguknak, hogy mit is értenek alatta, legalább saját maguk számára. Hihetetlen, de tényleg ilyen a nagy átlag.
Ez nagyon érdekes felvetés . 
Részemről az , hogy hiszek Jézusban , számomra mindig is azt jelentette , hogy úgy gondoltam mindig velem van , pontosabban mondván , hogy ismeri minden gondolatomat sóhajomat bajomat . Úgy gondoltam mindig meghallgat és ha kéri az ember akkor segít annak módján ahogy lehetséges és ami fejlődésem,ben nem hátráltat .

Az Ige így fogalmazza meg a választ erre a felvetésre (szerintem az egyik legfigyelemreméltóbb igevers):
Zsidó levél:11:6 "Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert aki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, akik őt keresik."
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Kedd 23 Szept. - 21:38

Áprilia írta:
fortis írta:
Áprilia írta:
Blueeye írta:
Az emberek sem hisznek benne olyan nagyon, mint gondolják.

Valóban. Ha az un. hívőket megkérdezné valaki - én próbáltam ezt tesztelni egy időben -, hogy mit ért az alatt, hogy "hisz Jézusban", azaz meg tudná-e mondani, hogy pontosan "milyében hisz Jézusnak" stb., nem tudnának válaszolni. Azt hiszik, hogy hisznek, pedig nem: sohasem fogalmazták meg maguknak, hogy mit is értenek alatta, legalább saját maguk számára. Hihetetlen, de tényleg ilyen a nagy átlag.
Ez nagyon érdekes felvetés . 
Részemről az , hogy hiszek Jézusban , számomra mindig is azt jelentette , hogy úgy gondoltam mindig velem van , pontosabban mondván , hogy ismeri minden gondolatomat sóhajomat bajomat . Úgy gondoltam mindig meghallgat és ha kéri az ember akkor segít annak módján ahogy lehetséges és ami fejlődésem,ben nem hátráltat .

Az Ige így fogalmazza meg a választ erre a felvetésre (szerintem az egyik legfigyelemreméltóbb igevers):
Zsidó levél:11:6 "Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert aki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, akik őt keresik."
El tudom képzelni , hogy valaki Isten elé úgy járul , hogy nem hisz az ő létezésében . Ez esetben feltehetően azonosítani fogja valami mással , ami kitelik a tudatából .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Áprilia Kedd 23 Szept. - 21:50

fortis írta:
Áprilia írta:
fortis írta:
Ez nagyon érdekes felvetés . 
Részemről az , hogy hiszek Jézusban , számomra mindig is azt jelentette , hogy úgy gondoltam mindig velem van , pontosabban mondván , hogy ismeri minden gondolatomat sóhajomat bajomat . Úgy gondoltam mindig meghallgat és ha kéri az ember akkor segít annak módján ahogy lehetséges és ami fejlődésem,ben nem hátráltat .

Az Ige így fogalmazza meg a választ erre a felvetésre (szerintem az egyik legfigyelemreméltóbb igevers):
Zsidó levél:11:6 "Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert aki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, akik őt keresik."
El tudom képzelni , hogy valaki Isten elé úgy járul , hogy nem hisz az ő létezésében . Ez esetben feltehetően azonosítani fogja valami mással , ami kitelik a tudatából .

Vagy úgy járul Isten elé, hogy hisz ugyan a létezésében, de abban nem, hogy megjutalmazza, hanem hogy megbünteti.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Mayra1 Kedd 23 Szept. - 22:51

fortis írta:
Áprilia írta:
Blueeye írta:
Az emberek sem hisznek benne olyan nagyon, mint gondolják.

Valóban. Ha az un. hívőket megkérdezné valaki - én próbáltam ezt tesztelni egy időben -, hogy mit ért az alatt, hogy "hisz Jézusban", azaz meg tudná-e mondani, hogy pontosan "milyében hisz Jézusnak" stb., nem tudnának válaszolni. Azt hiszik, hogy hisznek, pedig nem: sohasem fogalmazták meg maguknak, hogy mit is értenek alatta, legalább saját maguk számára. Hihetetlen, de tényleg ilyen a nagy átlag.
Ez nagyon érdekes felvetés . 
Részemről az , hogy hiszek Jézusban , számomra mindig is azt jelentette , hogy úgy gondoltam mindig velem van , pontosabban mondván , hogy ismeri minden gondolatomat sóhajomat bajomat . Úgy gondoltam mindig meghallgat és ha kéri az ember akkor segít annak módján ahogy lehetséges és ami fejlődésem,ben nem hátráltat .
Bizony érdekes felvetés.
Az egyetemes egyre úgy gondolok mint a globális, megismételhetetlen egységre, eme egység darabkája vagyok és mint ilyen tökéletlen, de feltett szándékkal keresem a tökéleteshez vezető utat.
Ezek szerint kettőnk hite között csak az a különbség, hogy Te kívülállóként képzeled Jézusodat, míg esetemben az egész részeként/ darabjaként kapcsolódom az Egyhez.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Kedd 23 Szept. - 23:08

Mayra1 írta:Csak akkor lehet nyugodt, kiegyensúlyozott életet élni, ha a Hit megingathatatlan.
Nekem az a gyanúm, hogy a megingathatatlan hit vakhit.
Szerintem az a normális, ha kételkedik valaki. Aki sosem kételkedik, az nem is fejlődik. NEM AKAR fejlődni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Mayra1 Kedd 23 Szept. - 23:30

efi írta:
Mayra1 írta:Csak akkor lehet nyugodt, kiegyensúlyozott életet élni, ha a Hit megingathatatlan.
Nekem az a gyanúm, hogy a megingathatatlan hit vakhit.
Szerintem az a normális, ha kételkedik valaki. Aki sosem kételkedik, az nem is fejlődik. NEM AKAR fejlődni.
Ühüm. Kételkedni, vagyis bizonytalankodni a Hitemben? Kizárt. Nem született még meg az az ember, aki olyat ír, hogy az eredendő egyben kételkedni kezdjek!
Hezitálok mi legyen az ebéd, tétovázok levágjam-e a hajam, határozatlankodom, ha fáradt vagyok, hogy vajon busszal, vagy gyalog induljak haza, habozok, átmenjek-e másik boltba, ahol elvileg sokminden olcsó, vacillálok két jégkrém márka vásárlása között Úgy gondolom' ez pont NEM a fejlődésemet segíti elő. Egyszerűen időhúzás, "töketlenkedés". 
Egy biztos, aki sziklaszilárdan hisz valamiben, annál megvan a "biztos alap" egyfajta nyugodt légkörre, higgadt helyzet elemzésre. A kérdés, a hezitálás ötmillió kérdést szül, amire az életben meg nem leled a választ, de lesz újabb százezer kérdésed. A Hitem a VAN kategória. Nem tartok igényt tudományos magyarázatra, mert ha kérdésem adódik, mindig meglelem azt is, aki megadja a választ, abszolút kimerítóen. Ennek fényében nem a miérteket, hogyanokat keresem, hanem a biztos kapcsolatot az egyhez. Fejlődni akkor lehet, ha nem hurcolunk magunkkal évtizedes kudarcokat, sérelmeket. Csak akkor vagyunk képesek a lelki fejlődésre, ha életünk különböző szakaszainak kudarca, sérülése nem kiséri végig életünket. Ha megtaláljuk azt a szellemi vezetőt", aki tényleg szellemi és tényleg vezető. Nos, ezeket még egyik könyvben sem fedeztem fel. Bár nagyra értékelem Dahlkét, Tepperweint,még Coelhót is, sőt többen egészen érdekesen kapirgálják a felszínt is, de valójában a lényeget alig-alig taglalják. A többi pedig unalmas időpocsékolás számomra.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Kedd 23 Szept. - 23:55

Az elszakadás eredményességét és az alátámasztását szolgáló tényt - ez a sokszínű vallási kavalkád mutatja be leginkább! Amit ma láthatunk...
Ahol létre jöhetett egy kis emberi közösség, azonnal ki is alakúlt a reája jellemző hiedelemvilág hit rendszere!
Jézussal ugyan ezt tették.  Sőt, a SztSz Személyével is.
Tehát, Jézust mint vallásalapítót tartják szem előtt! - Fontos ezt megérteni nem csak "tudni" mert óriási különbség van a kettő között. Hát akkor ha, azt mondom; Jézus az Univerzum hatalmas birodalmának "követe"!
-
És mi történik akkor? Ha kijelentem - Jézusról -  akiről végtére vallásalapítóként és követként és prófétaként gondolnak, igazi valóságos megtapasztalásokat  is nyerhetsz! Vajon ennek tudata, hoz - e benned egy új szemléletet és megközelítést feléje?
-
NEM!
-
Tehát, a meglévő hit-elméleteket egyetlen módon lehet a helyes irányba terelni!
-
MEG KELL TUDNI MI AZ ISTEN AKARATA!
-
Más!
Mayra említett egy számomra érdekes gondolatot....az új (legújabb) testamentumot....Isten unokájával!
Nos, azok akik erre gondolnak, jócskán előre tekintenek, s annyira "bátrak", hogy képesek volnának még ezt is felvállalni csak ne maradjon semmi már úgy ahogy van...!
-
Gondoljatok abba amit mondottam, mindennek ki kell teljesednie ahhoz, hogy eljöhessen a finálé.
Ezek az ötletek is azok közzé tartoznak amelyek még nem teljesedtek ki.
A bűnös elme elővesz minden praktikát ami vízionálható csak, hogy időt és teret nyerjen.
Mennyire messze van ez  Jézustól? - Nagyon....
-
A hit és az egyetemes igazságon alapuló hit - szentségével - csak megtapasztalás útján nyerhető el!
Aki nem fogadja be Jézust és nem hajt térdet előtte, az igen is elzárja magát a valóságos és életet adó hit elől!
Addig - "izmusokban" "leledzik"!
Pál erre a példa igazán, aki a Damaskusi úton részesedhetett eme kegyelemből. A hit harcát ezt követően vívta, s nyerte el jutalmát a kitartásban vett - győzedelmességet!
-
ÉN!
ÉN IS A VALLÁSALAPÍTÓ Jézusban gondolkodtam - szerencsémre - rövid ideig - míg meg nem láthattam a trónján ülni őt!
-
Más!
Ha lehet szelektíven gondolkodni, igazából annak a legkönnyebb  megszabadúlnia a hiedelmekből aki, talán, valamely politikai csoporthoz tatozik vagy tartozott és most un. "kiábrándúlt".
A politikai szintér meglátásom szerint, annyira és olyan  kezdetleges sík, ahol nem túl sok kötelékkel köti magához a Sátán a foglyait. Elmetszésük nem nehéz.
Hogy "kik" a következők?
Mit gondoltok?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Szer. 24 Szept. - 0:06

A hit = öröm!
-
Ami nem az egyetemesség örömét, tiszta szentségét adja - az tényleg csak vakhit!
-
A hit - azonnal képes adni = örömöt - azaz AGAPE-t!
A hit mindenkor úgy jelenik meg, hogy magához = vonz!
-
Nem ural de, még is hatalmát adhatja át, hogy átvedd - örömből örömmel örömért!
Mindent mindenekben!
-
A hit = minden mindenekben!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Áprilia Szer. 24 Szept. - 4:51

Elek írta:...A hit és az egyetemes igazságon alapuló hit - szentségével - csak megtapasztalás útján nyerhető el!...

A Szellemi fejlődés Hit c. topikjában reagáltam erre.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Szer. 24 Szept. - 6:23

Elek írta:
" Tehát, Jézust mint vallásalapítót tartják szem előtt! - Fontos ezt megérteni nem csak "tudni" mert óriási különbség van a kettő között. Hát akkor ha, azt mondom; Jézus az Univerzum hatalmas birodalmának "követe"!
-
És mi történik akkor? Ha kijelentem - Jézusról -  akiről végtére vallásalapítóként és követként és prófétaként gondolnak, igazi valóságos megtapasztalásokat  is nyerhetsz! Vajon ennek tudata, hoz - e benned egy új szemléletet és megközelítést feléje?
-
NEM!
-
Tehát, a meglévő hit-elméleteket egyetlen módon lehet a helyes irányba terelni!
-
MEG KELL TUDNI MI AZ ISTEN AKARATA!"


Igen!

Mindannyian kívül vagyunk a bölcsességen (egyelőre), kintről nézzük, körbejárjuk, tapogatjuk. Elek az egyetlen közöttünk, aki belül van.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Szer. 24 Szept. - 6:55

Elek írta:No, igen Iluska, erről kívántam szót ejteni - az alázatról.

Mert igaz, a tiszteletlen egyénben még ott lehet az alázatra történő "ígény" - vágy, sőt cselekszi is a maga módján!
-
Mi is ez?
-
Valójában a báránybőrbe bújt farkas!
A neve; MÁRTÍROMSÁG!
A mártíromság gyakorlatilag a hiúságvágy kifejtése, lassú kihámozása az áldozatiságnak.
...
Az alázatnak van egy Istennek kedves formája, a gyermekség alázata.
A gyengéd szeretetben megtalálom.

Ha igent mondok rá, akkor enyém lesz, ha küzdelmem alá gyötröm, akkor mártíromságig csúfolom, és magam számára félelmessé üldözöm, hogy ne kelljen tennem, ugyanis nagyságom nem engedi, mert inkább uralkodni akar.
Betegségem, szenvedéseim majd emlékezetnek kicsinységemre.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Szer. 24 Szept. - 7:01

"...Mert a gyermekek az én gyöngéim, engedik, hogy neveljem őket. Méltatlan lelkeket választottam, hogy képezzem őket, olyanokat, akik keveset, vagy szinte semmit sem tudnak. ….. , én gondoskodom rólad, mert gazdag vagyok. Ha velem leszel, semmiben sem lesz hiányod. Szeretlek. Tudod-e, milyen boldoggá teszel, valahányszor találkozunk? Boldognak érzem magam, mert végre a közelemben vagy. Hogyne örülne az apa, amikor megtalálja elveszett gyermekét! Eltévedtél, és Szívem színültig telt keserűséggel. Messze mentél tőlem, itt hagytál a reménytelenségben. Megkerestelek és megtaláltalak, hogyne örülnék, hogy itt vagy a közelemben! ….. , mellettem tanulni fogsz. Minden erényre megtanítalak, hogy alkalmassá tegyelek dicsőítésemre. Gyermekem, tanuld meg magadba szívni az igazságosság harmatát! Tanulj dicsőíteni engem, tanulj a Bölcsességtől. Szeretlek. Menj most békében, és hívj, amikor csak akarsz! Imádkozzunk együtt!

Légy most társam, és őrizz meg szívedben!” 
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Blueeye Szer. 24 Szept. - 10:50

Áprilia írta:
fortis írta:
Blueeye írta:


Célnak cél lehet, de az ÚT a fontos, mert az visz a célhoz.
De hát a cél és az út ez esetben egy volna , amint fentebb említetted is , nem beszélni róla , hanem csinálni kellene . Az út az , hogy mi magunk csináljuk , a cél pedig , hogy mind ezt tegyük .

Fortis, az "istenemberként való élésnek" is van egy útja-módja. Csak úgy magától nem fog menni.


yes

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Blueeye Szer. 24 Szept. - 10:51

Mayra1 írta:
efi írta:
Mayra1 írta:Csak akkor lehet nyugodt, kiegyensúlyozott életet élni, ha a Hit megingathatatlan.
Nekem az a gyanúm, hogy a megingathatatlan hit vakhit.
Szerintem az a normális, ha kételkedik valaki. Aki sosem kételkedik, az nem is fejlődik. NEM AKAR fejlődni.
Ühüm. Kételkedni, vagyis bizonytalankodni a Hitemben? Kizárt. Nem született még meg az az ember, aki olyat ír, hogy az eredendő egyben kételkedni kezdjek!
Hezitálok mi legyen az ebéd, tétovázok levágjam-e a hajam, határozatlankodom, ha fáradt vagyok, hogy vajon busszal, vagy gyalog induljak haza, habozok, átmenjek-e másik boltba, ahol elvileg sokminden olcsó, vacillálok két jégkrém márka vásárlása között Úgy gondolom' ez pont NEM a fejlődésemet segíti elő. Egyszerűen időhúzás, "töketlenkedés". 
Egy biztos, aki sziklaszilárdan hisz valamiben, annál megvan a "biztos alap" egyfajta nyugodt légkörre, higgadt helyzet elemzésre. A kérdés, a hezitálás ötmillió kérdést szül, amire az életben meg nem leled a választ, de lesz újabb százezer kérdésed. A Hitem a VAN kategória. Nem tartok igényt tudományos magyarázatra, mert ha kérdésem adódik, mindig meglelem azt is, aki megadja a választ, abszolút kimerítóen. Ennek fényében nem a miérteket, hogyanokat keresem, hanem a biztos kapcsolatot az egyhez. Fejlődni akkor lehet, ha nem hurcolunk magunkkal évtizedes kudarcokat, sérelmeket. Csak akkor vagyunk képesek a lelki fejlődésre, ha életünk különböző szakaszainak kudarca, sérülése nem kiséri végig életünket. Ha megtaláljuk azt a szellemi vezetőt", aki tényleg szellemi és tényleg vezető. Nos, ezeket még egyik könyvben sem fedeztem fel. Bár nagyra értékelem Dahlkét, Tepperweint,még Coelhót is, sőt többen egészen érdekesen kapirgálják a felszínt is, de valójában a lényeget alig-alig taglalják. A többi pedig unalmas időpocsékolás számomra.


Semmiképp sem kérdőjelezném meg a hitedet. öröm

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Szer. 24 Szept. - 14:15

Efi - kérlek....

id....Igen!
Mindannyian kívül vagyunk a bölcsességen (egyelőre), kintről nézzük, körbejárjuk, tapogatjuk. Elek az egyetlen közöttünk, aki belül van. id. v.


Nos, amit te "érzékelsz" épp a "hitelesség" - az a fajta "őszinte közlés" amely áramlik belőlem - AMI SZÓRA ÉRDEMES!
-
MIÉRT?
-
Mert az nem én vagyok!
Szerepem a "meder" szerep - amin átfolyik maga az ÚR! - Megállíthatatlanúl....
A "megállíthatatlan" végtére is az az erő a kívánatos, s nem én!
-
Bennetek nincs?  Vagy körön kívüliek vagytok még?
-
Úgy vélem, hamarabb itt fórumozott már a "JÓ" mint gondolnátok, veletek kelt és veletek nyugodott meg! Keze munkája, az építés látszik, hétről hétre és évről évre. Megy előre, egészen a hála adásig, mikor is ebben az "építményben" lefogunk térdelni.... együtt!
A Megállíthatatlan Előtt!
-
Kívánhatok - é valamit?
-
Igen!
Legyen meg az ÚR AKARATA ÉLETEITEK FÖLÖTT!
-
MEG LESZ!
-
Eleve elrendelt és elhívottak vagytok!

( Jézus Krisztus nevében!))

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Mayra1 Szer. 24 Szept. - 18:00

Blueeye írta:
Mayra1 írta:
Ühüm. Kételkedni, vagyis bizonytalankodni 

Semmiképp sem kérdőjelezném meg a hitedet. öröm
A kételkedésről, annak hasznosságáról szólt a végeláthatatlan hozzászólásom.  lányvigyor

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Csüt. 25 Szept. - 15:46

Iluska bocsi erre nem reagáltam....ami késik nem múlik.....

id....nagyságom nem engedi, mert inkább uralkodni akar.
Betegségem, szenvedéseim majd emlékezetnek kicsinységemre....id.v.


-
Hát, újra a negatív -presszót kibocsátó Isten Atyát - sugalmazod! És sugalmazod és sugalmazod...


Talán, kőbe is véshetnénk már és akkora vésettel mint a Hollyvood felirat - Isten nem a "rettenet Istene"!
Csak a kakitól fertelmes lábszáram képes ráébreszteni, hogy létezik Isten megtapasztalás?
Az Atyai szeretete semmiképpen sem?
Olyan ez mint a beteg róka, sompolyog előre lassan, szelídséget mutatva, hogy aztán marjon, veszett nyálával....
Soha!
Soha még nem éreztem a valóságos megtapasztalást követően, pondró lennék trónusa előtt! Egyetlen egyszer sem. Semmi hamis érzet nem volt képes rávenni arra, hogy elferdített ideológiába búrkoljam - AGAPE-ját!
Naponta négyszer döföm magamba a "bűn" vas következményét de, tudom; ISTEN ATYA SZERET!
És nem sújt le! SEM BETEGSÉGGEL SEM MÁS ESZKÖZÖKKEL REÁM!
-
Mért tenne ilyet? - Miért?
-
Nem is temperáltam magam mártírrá és más "nagykövetté" sem! - Nem célozgattam MŰ-vének hibájaira mert hiszen, NINCS OLYAN!
Hiszem!
Tudom!
Isten a Szent Isten!
A Teremtő Isten!
Aki Atya - Jézus Atyja, s Hit által ( megtapasztalás ) az én Atyám, Féltőn Szerető Atyám is!
-
Iluska mond velem; Ámen. ... Hallelujah!...... shaking-hands...!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Csüt. 25 Szept. - 16:17

Valamikor régen, ültem a téli napokon az ablak előtt, s kezem a radiátoron nyugodva élvezte a jó meleget és így "kérleltem" Isten Atyát; Atyám add, hogy sok embert "taníthassak" "kérni" - tisztelve kérni - Tőled!
-
Talán, már haladok ezen az úton....

így említem meg a szavakat és azok jelentését, az én "sajátságos" "világomból"!
-
Mit jelent a kételkedni szó?

Nem néztem utána az "értelmzőben" de, nekem úgy fest - egy konkrétan bizonyítható tényt - kérdőjelez meg, vonja kétségbe. 
És pedig a "magáét" szembe "állítva" mint egyen értékűt! ( lássad a kígyót az édenben...)))
-
A Jézust követni igyekvő, aki Igazságban Megnyugvó Megtapasztalásokkal rendelkezik - látott már gyógyulást, démon űzést vagy hasonlót stb. -ket  az teljes alaptételként fogad el kinyilatkoztatásokat - a SztSz Személytől.
Visszavonhatatlan, kétséget kizáróan hisz!
Nem ő állítja Igazát, az Igazság ÁLL RENDÍTHETETLENSÉGÉBEN! Áll mint összetartó erő, hatalom és dicsőség. Nem koptatja idő sem más ki nem kezdheti, részeire, elemeire - pusztítóan - nem hathat!
-
Nos,....
Hozzávetőlegesen ennyit szándékoztam leírni....> gyakorlatilag bár miben is kételkedni - "okafogyott"!

A kedves Mayra írta nagyjából így, sok mindent el sem olvas mert tudja - tök fölösleges! Ebben a kis eszenciumban van a nagy titok, sokunk számára!
MI IS KONKRÉTAN?
-
Hogy az életünk szakasz. És ezt a szakaszt úgy fogjuk kezeinkbe mint egy gyöngyszemet! Igen megbecsűlve és kellően "felértékelve"
Értékrendje nem lehet más mint a naponkénti teljes és örömteli erőbedobás a - "megjobbításért"!
Minket nem kentek fel evangélistának - egyházak, gyülekezetek, közösségek!
De, felkent az Úr Szelleme!
Eleve elhívott és fel is ruházott karizmákkal... bölcsességgel, ismeretekkel, "készségekkel". Sok készség van bennünk! -
KIFOGYHATATLAN!
-
( egy kedves személy felhívott és azt mondta; Kérlek, van egy növényem amit egész évben ápoltam és neveltem. ennek jótékony hatását tudva, küldhetek - e néked - belőle?......)))( köszönöm!)))
-
Igen jó az Úr!
Nem fér hozzá kétség!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Áprilia Csüt. 25 Szept. - 17:01

Elek írta:
A Jézust követni igyekvő, aki Igazságban Megnyugvó Megtapasztalásokkal rendelkezik - látott már gyógyulást, démon űzést vagy hasonlót stb. -ket  az teljes alaptételként fogad el kinyilatkoztatásokat - a SztSz Személytől.
Visszavonhatatlan, kétséget kizáróan hisz!
Nem ő állítja Igazát, az Igazság ÁLL RENDÍTHETETLENSÉGÉBEN!
...
Életünk szakasz....Értékrendje nem lehet más mint a naponkénti teljes és örömteli erőbedobás a - "megjobbításért"!

gimme-five
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Szomb. 27 Szept. - 9:05

Atyám.
Szövetséget kötöttél.
Szentséged írta azt!
Fénye. Ma sem múlik el. 
Világít reménye!
-
Benned vagyunk.
-
Igen.
-
Mélyen ott vagyunk!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Blueeye Szomb. 27 Szept. - 12:13

Mayra1 írta:
fortis írta:
Áprilia írta:


Valóban. Ha az un. hívőket megkérdezné valaki - én próbáltam ezt tesztelni egy időben -, hogy mit ért az alatt, hogy "hisz Jézusban", azaz meg tudná-e mondani, hogy pontosan "milyében hisz Jézusnak" stb., nem tudnának válaszolni. Azt hiszik, hogy hisznek, pedig nem: sohasem fogalmazták meg maguknak, hogy mit is értenek alatta, legalább saját maguk számára. Hihetetlen, de tényleg ilyen a nagy átlag.
Ez nagyon érdekes felvetés . 
Részemről az , hogy hiszek Jézusban , számomra mindig is azt jelentette , hogy úgy gondoltam mindig velem van , pontosabban mondván , hogy ismeri minden gondolatomat sóhajomat bajomat . Úgy gondoltam mindig meghallgat és ha kéri az ember akkor segít annak módján ahogy lehetséges és ami fejlődésem,ben nem hátráltat .
Bizony érdekes felvetés.
Az egyetemes egyre úgy gondolok mint a globális, megismételhetetlen egységre, eme egység darabkája vagyok és mint ilyen tökéletlen, de feltett szándékkal keresem a tökéleteshez vezető utat.
Ezek szerint kettőnk hite között csak az a különbség, hogy Te kívülállóként képzeled Jézusodat, míg esetemben az egész részeként/ darabjaként kapcsolódom az Egyhez.


Valóban, Jézus nem kint van, hanem mindenben jelen van, és bennünk is. Az hogy keressük az útat az is egyfajta illúzió.
Nincs tanítás, nincs út, nincs tanító,- mondta Papaji. És így is van. Az mi egónknak van erre szüksége, mert nem akar félreállni az útból.

leborulós

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Vas. 28 Szept. - 21:22

Elek írta:...

id....nagyságom nem engedi, mert inkább uralkodni akar.
Betegségem, szenvedéseim majd emlékezetnek kicsinységemre....id.v.
...
Isten nem a "rettenet Istene"!
...
Igen, Isten valóban nem a rettenet Istene, és  ha csak a rettenetből értek, az némiképpen kényszer, bár a magam döntése visz a rettenet felé; Isten a szabadságban születő szeretet Atyja, és ez az Ő vágya gyermekeitől.
Vágya, hogy megnyíljon a szívünk az Ő szeretetére.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Kedd 30 Szept. - 21:33

Nem lehet egy megkurtított "idő" alatt olyan hitet és tudást átadni amely képes volna átfordítani a tradícionális gondolkozás keze munkáját.
A tradíció káros "léte" ott lapúl és pumbálgatja a maga buborékait....
Nézzed meg mit is írtál?

id...Igen, Isten valóban nem a rettenet Istene, és  ha csak a rettenetből értek, az némiképpen kényszer, bár a magam döntése visz a rettenet felé; Isten a szabadságban születő szeretet Atyja, és ez az Ő vágya gyermekeitől.
Vágya, hogy megnyíljon a szívünk az Ő szeretetére.... id.v.


-
NEM KÉPES meggondolt, átgondolt döntést hozni az ember!
A bűnből eredő gondolkozása, elméletei képezik a kiindulási pontot, torz vágyakban nyílvánúl meg és erőltetett ideológiák meghosszabbított kezeiben! - Markában....( lássad; emancipáció > a traktorista nő...stb...))
A DÖNTÉS <> SZABADSÁG!
-
Mi ebben az érthetetlen?
-
Nincs mellé beszéd, körmönfont agyalás.....
-
Ha létezik valami akkor az a Szent Szövetség és annak Érvénye!
-
ÚJSZÖVETSÉG!
-
Jézus a döntés embere volt!
Szabadon hozhatta meg döntését és ráadásúl  úgy, hogy a világ vétkét - mind látta egyben önön feje fölött lebegni....
Ő - DÖNTÖTT!
-
TE!
Iluska?
Szabad vagy - é?
-
Én nem vagyok szabad, s a szövetség szellemi értékeit, a SztSz jóindulatán át tapasztalom meg, sehogy másként!
-
A SztSz <> Akarat Szentség érvénye a Maga Kegyelmét gyakorolja Fölöttem úgy, hogy én mindeközben - leledzem <> bűneimben!
-
Iluska!
Ragaszkodom ahhoz, hogy a nő méltó tisztességében  - NŐ LEHESSEN!
Ne, vallásalapító szorgos  - vallást tanítgató.....Isten Akaratától elrugaszkodott médiumok sugalmazásai alapján........torz....valami....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Szer. 1 Okt. - 6:53

Minden szó, ami Istentől ihletett, szabadulásunkra van.
Ha csak a hús-vér nőt keresem, akkor csak a bűnt ismertem meg benne, ha a tisztaságot ismerem, azt keresem benne, és ahhoz szólok, magam is azzá válok.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Okt. - 8:56

...nem "sok" gyakorlatiasságot érzek, beszédet annál többet!
-
Elnézést de, így nem tesz mást a "tanító" mint riogat, elérhetetlen, megoldhatatlannak tűnő feladatok  sokaságával.
-
A nő az nő - méltóság, tisztesség, becsület.....egy érdem Isten Atyától!
Átadott, megszentelt elhívás! 
Dicsőség!
-
Nem ez a sorsod?
-
Az enyém se az ami lehetne!
-
Miért is?
-
.....( üregben és nyúlbőrben leledző férfiakról most ne szóljunk))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Csüt. 2 Okt. - 6:44

Egy nő legnagyobb öröme, mikor hitvese az Úr, és szállást keres benne szüntelen.

Találj rám, kedvesem a szív tisztaságában,
szeress önérdek nélkül,
találj rám a szentségben, az önátadásban,
amit tőled kérek.
Találj rám parancsolataimat megtartva,
találj rám, amikor szeretettel viszonzod a gonoszságot,
találj rám a szív egyszerűségében!
Ne vétkezz többé, ne tégy rosszat többé!
Tanulj meg jót cselekedni!
Keresd az igazságot, segítsd az elnyomottat,
hogy kiviruljon ez a szárazság és ez a pusztaság.
Langyosságod legyen égő lánggá!
Hagyd el közönyödet, és légy buzgó!
Úgy tedd mindezt, hogy azt mondhasd: "Szabadítómat kerestem és rátaláltam, mindvégig közelemben volt, de sötétségemben nem vettem észre. Dicsőség legyen Istennek! Áldott legyen a mi Urunk! Hogy lehettem ennyire vak?"Akkor emlékeztetni foglak, hogy tartsd meg, és becsüld meg törvényeimet, hogy élj. Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Heartb
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 8 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

8 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.